Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) ReFleXx


ReFleXx
addikt

érdekes hogy a TR4-es proci lábatlan lett az AM4-es meg lábas

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11452) Walter_White válasza ReFleXx (#11451) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ezt én sem értem, miért kellett variálni, mitől jobb az alaplapra tett tű, mint a procira... ahogy nézem a videókat.. szerintem nagyon sok elgörbített láb lesz....

[ Szerkesztve ]

(#11453) 360xbox360


360xbox360
tag

Tegnap jött új PC MATE beta bios, valaki próbálta?:)

Tomahawkra is jött, ha arról van valakinek tapasztalata azis jöhet :R

(#11454) zzola válasza Walter_White (#11452) üzenetére


zzola
félisten

Miért lenne? Intelnél már régóta van, mégsem görbült el egy láb sem-nálam legalábbis nem...pedig nem 1-2 kongigom volt.

[ Szerkesztve ]

(#11455) dse válasza FollowTheORI (#11444) üzenetére


dse
tag

mi az a "(C) 2016 AMD" 16:38-nál, kérem szépen?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#11456) sutyi^ válasza Walter_White (#11452) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nagy, nehéz és nem utolsó sorban DRÁGA a processzor.

TR4-en az installáció effektíve hülye biztos ennyi láb mellett, ha követed az istrukciókat. Ha valakinek sikerül elgörbíteni a pineket a fogalalatban még úgy is hogy mechanikusan segített a ráeresztés hát... izé. :U

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#11457) Leon77 válasza #42706048 (#11447) üzenetére


Leon77
őstag

Tessék, friss meleg :P

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11458) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Érdemes lenne az aláírásomban szereplő processzort és alaplapot lecserélni ryzen 1700re ill egy Crosshair VIra?! :F
A memóriáimat ha lehet megtartanám nem tudom hogyha mind a 4 ramslotot teletömném velük akkor is tudná az asus deszka 3200Mhzen futtatni őket?! A jelenlegi procim 4,4ghzen megy 1.22V al stabilan! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#11459) M@cika válasza #42706048 (#11449) üzenetére


M@cika
őstag

Ha meglesz az új konfigom csinálok neked. :-)

Zzola: Nálunk van pár kitört csatlakozós alaplap a 775-ös szériából, de ezek évente százszor voltak szétszedve, szóval rendeltetésszerű használat során nagyon ritka az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#11460) ViZion válasza dime27 (#11458) üzenetére


ViZion
félisten

no offense, tudom nem ez a kérdés, de VGA-t cserélnék előbb... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11461) S_x96x_S válasza dime27 (#11458) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> R1700 vs 5820K

Ryzen 7 1700 vs Intel Core I7 5820K comparison.

<szubjektív ON>

Ha nem sürgős, akkor én nem váltanék most.
Játékoknál és a legtöbb programnál szerintem nem lesz észrevehető különbség,
ha meg többszállas munkaállomás kell neked, akkor az új Threadripper-t nézném meg.

3-4 hónap múlva minden új CPU-ról kiderülnek a turpisságok és az árak is normalizálódnak,
és akkor hátha lesznek olcsó és tesztelt Threadripper-es megoldások.
Ha mégis Ryzen, akkor várd meg az új Steppinget. Hátha javítanak pár dolgot.

<szubjektív OFF>

Mottó: "A verseny jó!"

(#11462) martin66 válasza #42706048 (#11447) üzenetére


martin66
senior tag

1600 @3,6 és 3066Mhz 16gb

(#11463) FollowTheORI válasza dse (#11455) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor lett bejegyezve a Ryzen brand.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11464) martin66 válasza martin66 (#11462) üzenetére


martin66
senior tag

Újabb teszt. Bár ennél túlságosan nem erőltette meg magát a CPU a task manager szerint

(#11465) arnoldito


arnoldito
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy 1080 és miért nem hajtja ki a ryzen teljesen? Játékokban 99% teker a kártya, de egy Valley-ban meg 40% mocorog. Ez mitől lehet? Esetleg az SMT miatt?

(#11466) dime27 válasza ViZion (#11460) üzenetére


dime27
őstag

Vga nem igazán érdekel nagyon keveset játszok azt is max csak 1-2 autós szimulátor ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#11467) palfitom válasza arnoldito (#11465) üzenetére


palfitom
félisten

Nincs semmi gond, a Valley inkább a procit gyűri! Próbáld ki a Haeven-t, az meg alig használja a procit, viszont a VGA-d csúcson fog pörögni! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#11468) arnoldito válasza palfitom (#11467) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na akkor mindjárt rá is megyek, tartunk egy próbát. :))

(#11469) chopin42


chopin42
őstag

Nem akarok reklámozni, de 3 betűs, számítógépX nevű boltban most kevesebb, mint 65k a ryzen 5 1600! :Y Aki akar, most vegyen! Én "sajna" elkapkodtam, és májusban vettem egyet apróról, kicsit drágábban :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11470) Televan74 válasza chopin42 (#11469) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én még 72.000 -ért vettem valamikor a kezdetén a Compker -ben. De nem bántam meg mert jóval előbb használhattam mint más. :D

Nyugodtan kiírhatod a bolt nevét.Ha jól tudom az nem tilos. PCX és két olcsóbb hely Compker & PC-Planet. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11471) chopin42 válasza Televan74 (#11470) üzenetére


chopin42
őstag

Lol :Y Én azért bánhatnám meg, mert még mindig várom az alkatrészek egy részét...szóval május óta gyűjtök az új gépre. De nem bánom, legalábbis remélem nem fogom megbánni (gyári hibára gondolok).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11472) salaud válasza #42706048 (#11449) üzenetére


salaud
aktív tag

Mivel majd mindenki a "nagy" Ryzeneket teszteli, itt van neked egy 1500X 2x8 Gb 2400-as DDR4-el, mellette egy GTX1050Ti. Semmi tuning, egyedül a ram órajele van manuálisra állítva.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#11473) arnoldito válasza palfitom (#11467) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na itt már jobb az eredmény. :)

(#11474) SECTORnooB válasza #42706048 (#11449) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez nem egy hit gyülekezet, ez egy szakmai fórum, nem a személyes ízlés és a fanatizmus dönti el hogy mit éri meg megvenni. Ha neked dràgàn kell a gyengébb az a te dolgod. Én is intelről jöttem történetesen 4690k ról. Nem a gyártó neve dönti el mi a jobb vétel.

(#11475) wsanyi válasza salaud (#11472) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az a középső teszt nekem gyanúsnak tűnik. Én csak a Cinebench-nek adok hitelt, mert ők mindkkét céggel összedolgoznak, de az a Passmark, vagy micsoda intel hack gyanús. Intelen jobban megy a teszt. Sokkal. A Conebench-nél pedig nem számít milyen CPU, kihozza a max-ot mindenből. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11476) salaud válasza wsanyi (#11475) üzenetére


salaud
aktív tag

Engem meg az egész benchmark nem érdekel, kolléga kérte én meg csináltam párat ami eszembe jutott. :D

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#11477) tipuka válasza FollowTheORI (#11444) üzenetére


tipuka
addikt

ilyen ládában meg dobozban meg téglában kaptam volna én is a procit, nekem is fülig volna a szám :D

(#11478) M@cika válasza chopin42 (#11469) üzenetére


M@cika
őstag

Planétába' meg 62 félér. És ez olyan, hogy aki hamarabb megveszi drágábban az addig is használja amíg mások arra várnak, hogy lemenjen az ára. A szemellenzős kékek kivételével mindenkinek 30-ért kellene r7-1800, vagy 50-ért TR-1950X. Ha néhány évet várunk talán ez is eljön. Bár szerintem a TR-re picit többet kéne várni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#11479) wsanyi válasza Cathulhu (#11445) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az intelre a komoly emberek már ki vannak akadva. Csak a játékosok .......... aazért a néhány fps-ért. Mondjuk, hogy odavannak érte, meg vissza. Én koomolyan nem értem, hogy ha egy 1600X 250 USD-be kerül, 6 mag 12 szálas, és egy 7700K 250 USD-be, ami 4 mag 8 szálas, akkor mit kell ezen gondolkodni? Ja, hogy az intel Ht-vel 7%-kal jobb, mint az AMD SMT-vel? Bár azonos órajelen ez már nem biztos, hogy igaz. A Kaby Lake jobban tuningolható. Főleg delidelés után. ;) Ez egy vicc. delidelni kell egy 350 USD-s CPU-t. Ne már! Amúgy bármilyen CPU-nál gáz ez. Reakció: Ne tuningold a CPU-t. Na de azért fizetett a vevő, hogy szorzólock-osat kapjon. És van, aki ezek után még mindig kitart a kékek mellett. Istenem!!! Kicsit úgy érzem magam, mint a politikában, amikor tényadatokra hivatkozom, és erre jönnek az emberek az érzelmi felindulásaikkal. (Ismét erősödött a Forint, ami az új alkatrészeket vásárlóknak jó hír. A használt piacon kevésbé, és a multiknak is kevésbé, már ha most váltanak pénzt a fizetésekhez. ;) )

Vmit ki kéne találni.

A Coffee Lake-re kíváncsi leszek. Ha az i3 tényleg 4C/8T-s lesz, az azt jelenti, hogy a mostani i7-ek 3 hónap múlva semmit nem fognak érni. És visszamenőleg az 1. generációig olyan értékvesztés lesz, amit a használt piac soha nem fog kiheverni. Ha 4 magos lesz, akkor meg az i5-ök buknak rengeteget, és az i7-ek, mert azok meg 6/12-esek lesznek ugyanazért a pénzért. Ha jól látom, akkor ez lesz az utolsó csepp a pohárban azoknak, akik most intelt vesznek. Szerintem ezt nehezen fogják kiheverni. Kérdés, mi lesz a 7350K-val? Pnetium G4750K lesz belőle? vagy micsoda? ;) Jó, hogy jött a Ryzen, mert e nélkül úgy hatlunk volna meg, hogy 4 mag/8szálas processzor lett volna a maximum Mainstream vonalon. Többek között ezért is érdemes AMD-t venni. Kihajtja a versenyt. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11480) ViZion válasza M@cika (#11478) üzenetére


ViZion
félisten

Eddig az AMD nagyon olcsó volt és Intelhez képest szerényebb teljesítményben. Most felzárkózott és feljebb vitte az árat is. Nálunk a sz@r árfolyammal meg a baráti ÁFÁval, a jófej árrésekkel ez fájón sok lett hirtelen. Nem meglepő, h kedvezőbb árra várunk sokan. Az 1600-as a 81-85k-ról 4 hónap alatt lement 62-65k-ra (ca. 20%). Ha nem is a 30k-s árat várom, de olyan 50k-ig jó lenne procit venni, többet nem szánok rá (persze ez még változhat). Mivel semmi nem kényszerít, h váltsak, így én is várok: olcsóbb lesz, jön új bios és remélhetőleg lesz több mATX/ITX lap, mert ezzel megint bajban vannak (lehet meglesem mi van németbe, hátha csak nálunk hiányoznak ezek). Kimaradni a kezdeti ramos-bioszos nyűgökből azért nem akkora baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11481) palfitom válasza arnoldito (#11473) üzenetére


palfitom
félisten

Helyes. A kártyád dolgozott rendesen?
Egyébként lehet még javítani rajta: a tesztet csak akkor indítsd el, amikor a kép már a hajóra ér (ágyúnál). Így nem lesz 9.6 a min. FPS. (Ne kérdezd miét van így :N )

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#11482) arnoldito válasza palfitom (#11481) üzenetére


arnoldito
senior tag

Igen így jobb egy kicsit az eredmény, ez elég beteg. :DDD Most teker rendesen 95% a GPU, és a proci is. :)

(#11483) palfitom válasza arnoldito (#11482) üzenetére


palfitom
félisten

Na jól van, ez már jól néz ki!
Erősen alkalmazás-függő, hogy mennyire pörög a proci, vagy a GPU, tehát egy tesztből nem szabad levonni messzemenő következtetéseket. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#11484) 360xbox360 válasza ViZion (#11480) üzenetére


360xbox360
tag

50k-ért ott van az 1500x, elég jó ár 4mag8szálért plusz tuningolható is. Pc mate ára is rendesen lecsökkent már, sajnálom is hogy nem vártam egy honapot fogtam volna vagy 10-15k-t a konfigomon. :/

(#11485) Bazsee71 válasza chopin42 (#11469) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pár hete már 64e körül mocorog. :)

(#11486) wsanyi válasza 360xbox360 (#11484) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ezt nem lehetett előre tudni, ugyanis az USD ára csökkent 287-ről 255-re banki középen. Minden devizához képest erősödött a forint.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11487) Chaser válasza wsanyi (#11479) üzenetére


Chaser
titán

sztem
I3 4 mag
i5 4c+4ht
i7 4c+4ht/6c+6ht, elobbi megfejelve nagyobb cacha merettel pl
barmelyyik verzio van regi intelek ara sokat fog esni, maris esett, 6 magos zen mar 70 alatt van boltbol
A legkisebb zen3 sztem meg draga itt, de ha beall 30ra kesz a haswell i5 ujan 30ert ami tuningolhato es ddr4es, igp az hibadzik, nem lenbe baj ha elirebb hoznak a megjeleneset

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11488) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Asrock deszkák biosai.-ba is non X cpu esetén , ha valós hőmérséklet kijelzést szeretnék akkor ki lehet kacsolni ezt az Offset módod? Asus esetén : Sense MI Skew

Köszönöm.

Szinyák

(#11489) DudeHUN válasza Szinyák (#11488) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Akkor már megemlíteném, hogy az Asus Strix X370-F esetén csak óvatosan. Ott hiányzik a BIOS-ból az említett mód ezért volt, hogy -99 fokosnak mérte a procim (R7 1700). Vissza is küldtem a lapot. Nem nagyon akart bekapcsolni a hűtés :/

Gamer for Life

(#11490) Chaser válasza Chaser (#11487) üzenetére


Chaser
titán

Lapok ara is kedvezobb, 25ks lappal mar vigan lehet tuningolni, persze lehetne ez olcsobb is, intel regebbi chipes z-s lapok se nagyon vannak 30 alatt, amit meg a legujabb cpuival lemuvelt az kesz vicc, kedves intel tulaj, ha uj genes cpu kell tessek uj lapot is venni, persze jo dragan am, mert hiaba kompatibilis a regi mi nem engedjuk h hasznald, inkabb kedvezunk a lap gyartoknak
Intel fanok lassan kezdhetnek gondolkodni, azert az esetenkenti kis pluszert dragabban oboa vonat, meg delid, mikozben a zen ara egyre baratibb, biosok es memora problemak is kezdenek a helyzet magaslatan allni
En ha most kellene hc jatwkra v munkara gep 6 magos zent vennek 65e-ert

Szerk: vagy dragabban a 8 magost

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11491) CabalX


CabalX
aktív tag

Megmérték pár lapon a VRM-ek hőmérsékletét: [link]
Egyik-másik esetében elég horror értékeket mértek. :Y :(

(#11492) Naturalist


Naturalist
tag

Gondoltam nézek egy legrosszabb körülmények közötti tuningot az R5 1600-al.

Tesztkörnyezet:
- 30 fokos szoba
- régi, gyengén szellőző ház
- Wraith Spire gyári hűtő
- olcsó B350 alaplap, GIGABYTE GA-AB350M-HD3

Aida streszteszttel (CPU, FDU, cache, system memory) ellenőrizve a stabilitást.

- 87 fok (CPU dióda) környékén a proci órajale visszaesik, 90 fok felett lekapcsol.

- 3,8GHz feletti tartományokhoz 1,35-1,425 volt kell, Cinebench alatt is eldobja magát

- 3,7GHz 1,3 volt alatt instabil, viszont 1,3V-nél ebben a környezetben elérjük a 87-88fokot

- 3,6GHz 1,225-el stabilnak tűnik és max. 82 fok fél óra teszt után

(#11493) chopin42 válasza CabalX (#11491) üzenetére


chopin42
őstag

Strix b350 :Y Bár igaz, sok az 1.44 v. De örülök, hogy végül sikerült egy prime x370 pro-t szereznem, még nincs nálam, remélem nem bánom meg

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11494) dime27 válasza Naturalist (#11492) üzenetére


dime27
őstag

Aida lópikulát se ér...nyomass egy IBT very high-on de előtte készíts oda egy poroltót magad mellé! :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#11495) R3laX


R3laX
addikt

HWinfo VRM hőfokot hol mutatja, ha mutatja?

ITT a VR T értékek?

[ Szerkesztve ]

(#11496) Leon77


Leon77
őstag

Használ valaki asus prime x370-ben valamilyen vízhűtést?

Rákötöttem a pumpámat az aio pump csatlakozóra (EK DCP 4.0) dc módra állítottam és a pumpa nem indul, zöttyen egyett és kész, de ha lehúzom a csatlakozót menet közben és vissza dugom, akkor megy és szabályozza is a pumpát hőtermelés függvényében.

A pumpám biztosan jó, dc-dc step down áramkörrel van leszabályozva 6,2 voltra és mindig megy, minden induláskor.

Nem nagy tragédia, mert akkor marad így, de gondoltam, ha már van dedikált pumpa csatlakozó, miért ne használjam onnan? 18 wattot tud és a pumpámnak pont ennyi a maximális teljesítménye. :F

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11497) R3laX válasza Leon77 (#11496) üzenetére


R3laX
addikt

Próbáld ki másik csatin, vagy csak 1 van? Nekem még a chassis 3 is fogad pumpát. Én még régebbi biosra is ránéznék.

[ Szerkesztve ]

(#11498) Leon77 válasza R3laX (#11497) üzenetére


Leon77
őstag

Igazad volt, a wpump+-ba kell dugni. Az alaplapi leírás persze ezt külön nem említi... Működik, hallelujja. :R

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11499) Lukitomi válasza R3laX (#11495) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Feljebb van a listában csak az pont nem látszik!

(#11500) Milka 78 válasza CabalX (#11491) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugye azt nézitek,hogy a teszt kompakt vízzel,0 légmozgással az asztallapon történik?Egy számítógépházban összehasonlíthatatlanul nagyobb légmozgás van ami hatványozottan csökkenti a vrm hőmérsékletet.Érdekességnek jó,de nem életszerű :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.