Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) wsanyi válasza Törzsúr (#11549) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nyugi!

Ha kijön a vega, akkor minden bányász azt akar venni. Akkor visszább mennek majd az árak. használtan egyébként garanciával vannak jó áron kártyák. Már nem olyan kelendőek. 2 hétig volt egy magas csúcs. ;) Azóta kúsznak lefelé az árak. Nekem anno 1070-est 2xx ezerért akartak eladni. Röhögtem, és leraktam a telefont. :D Biztos sokat adtak el annyiért. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11552) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

ASUS ROG Strix B350-F tulajoknak!

Aki nem nézte, kijött a 0806-os BIOS...bőbeszédű infója az, hogy "add CBS item.".

Kicsit utánaolvasva a következőket találtam..valami hasonló:

Features:
Fully unlocked AMD CBS settings like in the CH6 - with Pstates, CLDO_VDDP and BankGroupSwap options.
All the most needed settings from AMD CBS are now in the root of that menu.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#11553) Televan74


Televan74
nagyúr

i9 7900x vs Ryzen 7 1800x Test in 7 Games (GTX 1070)
300k vs 138k

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11554) wsanyi válasza Televan74 (#11553) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azért ez 1080 Ti-vel lenne korrekt összehasonlítás, de amúgy nagyon durva... ;) Pedig 1 szálon erősebb az i9 7900X... Nem baj. AMD-t csak az vesz, akinek csóró. :)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11555) wwenigma válasza wsanyi (#11554) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jahh, megmondta egy szürke feju kollega, csak olcsojanosok vesznek amd-t :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11556) zzola válasza Televan74 (#11553) üzenetére


zzola
félisten

:Y

(#11557) IstvánLászló válasza wsanyi (#11554) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

AMD-t csak az vesz, akik csórók, ugye ez csak vicc a részedről? :)
A lényeget mondom, " 1080 Ti-vel lenne korrekt összehasonlítás", kérdezem most mit is akarsz ezzel mondani?

A másik tényező a rizsa még ujj platform és látom hogy az optimalizálások jól is mennek és mindenki a neten a rizsával foglalkozik és látom is az elért jó eredményeket.

A szlogenem hajrá rizsa és sok sok sikert kívánok itt mindenkinek és ne is adjátok most fel.
Grat az elért eredményekhez. :) :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11558) SECTORnooB válasza wwenigma (#11555) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor ezek szerint akinek van pénze az mind gyökér :D

(#11559) wwenigma válasza SECTORnooB (#11558) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nagyon ugy nez ki. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11560) DudeHUN válasza Sgt. Chris (#11552) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Strix X370-F-hez is kijött. Persze a CPU hőmérséklet problémát még mindig nem oldják meg. Pedig csak azt a kurta Mi Skew opciót kellene beletenni.

Gamer for Life

(#11561) ViZion válasza SECTORnooB (#11558) üzenetére


ViZion
félisten

Van pénzem (hetedike van ;) ) / (igen Hablaty, gépváltásra pont nincs, de az más téma...), hála a nagytalpúnak, és...

;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11562) wsanyi válasza IstvánLászló (#11557) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Persze, hogy vicceltem. :D Bocsi, ha nem ment át az irónia! ;) Ezt nyomják az intel fanok. Akiknek még ez sem jelent gondot:

Intel - Anti-Competitive, Anti-Consumer, Anti-Technology.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11563) SECTORnooB válasza wsanyi (#11562) üzenetére


SECTORnooB
addikt

hát valami fasza indok és érv kell ami lehúzhatja az AMD-t :D
Valaminek el kell fednie a valóságot akkor legyen ez az :D

[ Szerkesztve ]

(#11564) IstvánLászló válasza wsanyi (#11562) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! :C
Hát persze értettem, kell is hogy vicceljél és ezért is kérdeztelek hogy mizu, de a vicc jó is mi mosolygunk és i fanok meg néznek most nagyokat.

A lényeg még az elején, talán március elején már olvastam a fórumot itt a rizsáról és láttam hogy jó is lesz a cuccos és lásd most igazam is lett.
A rizsa teljesítménye és a fejlődése itt a fórum is tükrözi hogy komolyan is vette az AMD az uj cput és most hab a tortán kijött az ujj cpu, ami aztán még erősebb mint még gondolnám és gondolom csalódás itt senkit nem is ért.

(#11563) SECTORnooB
+1 :C
Üdv, István
:DDD :C

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11565) pipo112


pipo112
senior tag

ÜDV ! az MSI GPC-hez is kijött az új bios 7A32v18 Release Date 2017-07-31
Description
- Improved Intel 600P M.2 compatibility.
- Enhanced board explorer function.
- Improved post time.
- Support "Above 4G Decoding" functio
most újra próbáltam a corsair vengeanca lpx-el a 3200-at és jelenleg úgy néz ki megy is vele rendesen xmp profilból állítva amit + állítottam hozzá az a procodt 60 ohm-ra meg a cldo_vddp lett 0,875re állítva
a cpu most alapon van de jelenleg nincs cold boot, fagyás és végre viszi a memória névleges frekijét minden különösebb álligatás és nyűglődés nélkül
a procit még most este megnézem hogy fixált 3,7-el is viszi-e 3200-as ram freqit

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#11566) Habugi


Habugi
addikt

Estét,

Fórumtársak, ha van köztetek olyan akinél ~4Ghz-en brummog egy 12 vagy 16 szálas Ryzen és Steamen megvan neki az Arma3, legyen szíves egy privátot írni nekem amennyiben van 5-10perc rabolható szabadideje..!

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11567) pipo112 válasza Habugi (#11566) üzenetére


pipo112
senior tag

mi lenne az elvárás fps-ben és milyen vga lenne mellette vagy maradna a390x?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#11568) MiklosSaS válasza Habugi (#11566) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Befigyel az 1700X valahol? ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11569) pipo112 válasza Habugi (#11566) üzenetére


pipo112
senior tag

ezt találtam ez alapján meg egy pár vidi megnézése után szerintem ennél a játéknál még az intelé az előny minimálisan ami kb max 5/8% lehet
ha ez a lényeg nem biztos hogy váltanék

MiklosSaS: trololóó :D

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#11570) ViZion válasza MiklosSaS (#11568) üzenetére


ViZion
félisten

Miért, megint váltanál Ryzenre? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11571) Televan74 válasza ViZion (#11570) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt már nem engedjük meg neki! :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11572) Habugi válasza pipo112 (#11569) üzenetére


Habugi
addikt

Nem mennék bele túlzottan mert ez nem a vs topic de tele van ilyen semmitérő összehasonlításokkal a YT, ez pl nettó nulla, singleplayer és a multihoz képesti röhejes látóhatár.

Az Arma3 minden kereskedelmi forgalomban elérhető procival CPU limites még 1440p-ben is, OC mértékétől függetlenül, ilyen a motorja sajnos és a Bohemia baCCik rá.. :((( :o

Cél..?!
Őszintén? A megszokott beállításaimmal tudja a 4magos OC Szájlék legalább 75-80%-át (FPS-ben mérve/értve..), az már nekem elég lenne igazából (sajnos félek tőle h nem lesz/lenne meg, ezért kéne valaki aki tesztel nekem), cserébe sok más játékban/munkára előny a 12 ill. 16 szál.

VGA az még erősen kérdéses, 1080p --> 1440p kijelzőváltással együtt fog érkezni valami, még megvárom az RX VEGA-t mit mutat fel egy-két hónap "feldriverezés" után, 15éve Radeonjaim vannak, utálnám megszakítani ezt a szériát. :B

(#11568) MiklosSaS:

Mondjuk úgy h egyelőre nyitva hagytam a kaput.., ugye emiatt a játék miatt lettem gyiiInteles.
Ugyan a 7800X-ed eredményei kilóra megvettek de ha a ~4Ghz Ryzen Armában az OC 6600K közelébe tud férkőzni akkor igazából bevállalós, mert az 1440p-re váltás egyébként is fog még majd valamicskét javítani a konstans CPU limit szitun..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11573) IstvánLászló válasza ViZion (#11570) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem már meg is bánta és ezért is érdeklődik, de lehet hogy tévedek.
A lényeg ha meglenne a rizsám én nem is válnék-meg az biztos, mert mindig is szerettem az AMD procikat és mindig is stabilan mentek mint most is jelenleg, egy fx 8300 4,1 GHZ-n a te segítségeddel.
A lényeg nem is csodálkozom hogy a rizsa jól teljesít és még csak jobb is lehet.

(#11565) pipo112
Grat az ujj eredményedhez. :) :C
A ramjaid 3200 MHZ-en mennek és ezt jól is érttem?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11574) Crytek


Crytek
veterán

Nem találtam Threadripper topikot.. Ezekből mikor jönnek tesztek?

Next PC Upgrade: 2022

(#11575) ViZion válasza Crytek (#11574) üzenetére


ViZion
félisten

Ha jól számolom, akkor csak pár nap és Miklossassss felteszi miket bencselt vele.
*ugyanitt kisker garis Threadripper eladó alaplappal, vagy jól húzható Haswell félkonfra cserélhető.
;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11576) pipo112 válasza IstvánLászló (#11573) üzenetére


pipo112
senior tag

jól érted most már mennek 3200-on minden nyűg nélkül ,végre MSi is kiadta azt a biost amivel sikerült a corsair ramokat az spd-ben jelölt freqin hajtani nem tom mi történt mert most nem írtak memory optimalizálást a description-ba

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#11577) MiklosSaS válasza ViZion (#11570) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Neeeem, visszafelé nem fejlesztek ;]

Majd a rev2 , de kiváncsi vagyok a TR-e is...de azt caak figyelni fogom. Egyelõre a 7800X atom stabil, nem melegszik és tuningos. Egyelõre marad.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11578) MiklosSaS válasza Habugi (#11572) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hagyd az X299-et, nem kell ez neked...pénz sülyesztõ...nálam is a 7800X csak átmenrt, várom a forrasztott i9-et.

4 GHz-en ott vagy ahol kb 3.6 -3.7 GHz-en járó skylake/kaby lake-el. Ha a CCX nem cseszi el a dolgokat akkor szerintem mehet egy 1600X amig nem jönnek a rev2-ek. Szerintem ha boltból veszed akkor az 1700-as éri meg, de szerintem egy 1600X volna jó átmenetileg amig jön a rev2. AMD-ét ismerve lesz elõrelépés ( Athlon XP rev2, Phenom II, FX rev2,.... ezek mind többet hoztak.
Ha a rev 2 megyen legalább 4.3-4.4 GHz körül akkor már nem lesz akkora különbség c/c-ban....marad csak a CCX. Ami ugye megoldható....majd...egyszer...valamikor.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11579) wsanyi válasza IstvánLászló (#11564) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy miért hazudik szinte az összes teszter, h AMD-t alig lehet húzni, intel i9 7900X 10 magos meg 4,7 GHz-en megy. Aha... El sem bírja a lap. Leégne. Ekkora áramfelvételt tuti nem bír el. És itt panaszkodtak, h delidelni kell egy 1000 dolláros CPU-t. ((AMD-t miért nem kellett soha? Még az 50 USD-set sem?)) Aztán ott az ismerős A 7700K-val. Vízhűtése van. Játszik. Ő mondta, h 4,6-on 85 fok körül megy a CPU, 4,7-en 93 fok így nyáron. De télen is 77 4,6-on. Mi vaaan? Emellett milyen videokártyája van most? 980 Ti. Bakker. Az ki sem hajtja a 7700K-t. Azon a kártyán az 1600X ugyanannyit tud. Akkor most mi van? :-O

Ja, hogy be kéne ismerni, hogy nincs igaza, és nem ér annyit az a proci?

És mit gondolnak? Ryzen nélkül a Coffee lake hány magos lenne? Segítek. 4 mag, 8 szál. Nem hiszem, hogy eleve 6/12-t terveztek, csak lehozták a HEDT-ből a procit mainstream vonalra. Mint ahogy HEDT-re sem terveztek 10/20-nál többet. A 12/24-et akkor találták ki, amikor megtudták, h lesz Threadripper. Amikor azt is megtudták, h 16/32 lesz a plafon, gyorsan néztek még xeonokat 18/36-ig. Igenám, csak a monolitikus chipnek nem csak az a hátránya, h magasabb a gyártási költsége, hanem az is, hogy a belső BUS, azaz huzalozás miatt többet fogyaszt és jobban melegszik. És ekkora chipknél már tök mindegy, h belső, vagy külső busza van, mert az egymástól távollevő magok így is - úgy is nehezen kommunikálnak egymással. A 28 magos xeon leírásában szerepel, h a legtávolabbi magoknak 8 órajelciklus kell az eléréshez. :Y :-O Heee? Ez nekik gyorsabb, mint az infinity fabric? :-O :Y :C :W Ráadásul pampognak, hogy az EPYC igazából csak 4x dual channel. Az övék meg 2xtriple channel, ráadásul rosszabb kivitelezéssel. A 4x dualnak jelen esetben több előnye van, mint hátránya. Hozzájuk képest meg csak előnyét látom. ;) Grrrrfff

De ne aggódjunk! Jó marketinggel a sz@rt is el lehet adni gyémánt áron. Tudom, miről "beszélek". Dolgoztam marketinges területen... ;)

Na jó éjszakát mindenkinek! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11580) IstvánLászló válasza pipo112 (#11576) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A lényeg most öröm és boldogság is van. :C

A lényeg ez, " MSi is kiadta azt a biost" , és figyelembe is vette a userek igényeit és figyelt a rizsa ram igényeire és rá is ált a ram supportra, gondolom az AMD-vel is konzultált és azért az ő érdekük is hogy alaplapjaik jók is legyenek.
Az MSI jó lapokat gyárt és gyártót AMD platformra, ez a saját tapasztalatom hogy stabilak és időtállóak.

(#11579) wsanyi
+1 :) :C :R

jó éjszakát neked és köszönöm az infókat.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11581) wsanyi válasza Crytek (#11574) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Már megvannak a tesztek, de hivatalosan csak aug. 10-én adhatják közre. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11582) IstvánLászló válasza wsanyi (#11581) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tehát aug. 10-én ujj buli is indul, szerintem bivaj lesz ez a proci és az i fannok ki is akadnak majd biztosan.
A lényeg néztem is a paramétereit a procinak és csalódás nem is lesz az biztos.
A tesztek várom én is hogy igazam is lesz biztosan és hol jelenik is meg a tesztje, remélem itt is lesz egy topikja: Processzorok, tuning , mert érdekel hogy hogyan is muzsikál, alapon és tunniggal.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11583) SECTORnooB válasza IstvánLászló (#11582) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagyon kíváncsi leszek mi mutat a Ryzen a HEDT platformon :)

(#11584) Walter_White válasza SECTORnooB (#11583) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én is, de legfőképp arra, hogy milyen kezdeti Anomáliák/hiányosságok lesznek a Biosokban, ram támogatás terén is...
Aorus G.7 - Taichi - Prof G. -nál
Jelenleg ezt az NVME Raid 0-s esetet még emésztem. De talán november - december mikor aktuális lesz, addigra rendbeteszik az ilyesfajta hiányosságokat. Talán a ram árak is ereszkednek....

(#11585) brumi1024 válasza MiklosSaS (#11578) üzenetére


brumi1024
veterán

Melyik i9-et? A mostani paletta ragasztott, nem forrasztott.

(#11586) wsanyi válasza brumi1024 (#11585) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem mindegy, hogy ragasztott, vagy forrasztott? A probléma a fogpasztával van. :D

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11587) brumi1024 válasza wsanyi (#11586) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak ha forrasztott a CPU akkor nincs fogpaszta sem.

(#11588) Chaser válasza wsanyi (#11586) üzenetére


Chaser
titán

Ezwn tudtak sporilni cpunkent 5 centet, most mert bantod szegenyeket? Ugy huzzak le a ph@rasztot ahogy tudjak, igy tanitottak nekik az oskolaban ( : annyi eszuk meg nincs, h ne ilyen filleres dologgal romboljak a presztizsuket :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11589) MiklosSaS válasza wsanyi (#11586) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

5 GHz-en 1.35 V-al a fogpasztás 7800X-em 82 fok. Az ex 1800X-em 4 GHz-en 1.38 V-al surolta a 85 fokot.....forrasztva.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11590) martin66


martin66
senior tag

Az 1600-as CPU-hoz hamarosan megérkezik a Noctua AM4 lefogatóm, amit nem mellesleg a Noctua ingyen küldött (ez a reklám helye volt). Kérdésem, hogy hogyan távolítsam el a gyári amd CPU hűtőt úgy, hogy ne sérüljön a cpu-m. Mert láttam már képeket, hogy a cpu a hűtőn maradt stb.

(#11591) solfilo válasza martin66 (#11590) üzenetére


solfilo
veterán

Én terhelem a kis A8-7600-at szerelés előtt, hogy melegedjen fel, úgy viszonylag könnyen lejön a hűtője. :)
Korábban ezt nem csináltam, s egyszer a hűtő procistól kiszakadt a lapból, úgy hozzá volt ragadva, a konvektoron kellett melegítenem, hogy le tudjam szedni a hűtőt. A lábak egy része is elhajolt a bénázásban.
Talán mondani sem kell, mennyire levert a víz, hogy lett e vmi baja, de szerencsére minden okés azóta is. :B

solfilo

(#11592) Torry válasza martin66 (#11590) üzenetére


Torry
addikt

Jó kérdés, én úgy csinálnám, hogy fullosan kicsavarom a 4 csavart és elforgatnám a CPU-n a hűtőt és közben próbálnám emelni.
Igy ugye csuszik a pasztán, szerintem hamarabb elengedi.

Egészítsd ki solfilo ötletével, tuti a siker.

Egyébként postaköltséget is ők állták?

[ Szerkesztve ]

(#11593) Leon77 válasza martin66 (#11590) üzenetére


Leon77
őstag

küldd meg ibt very high 10 körrel utána egyből állj neki és biztosan szépen lejön. Miután a csavarokat meglazítottad, óvatosan oldalra csavargassad meg picit a hűtőt. Érzéssel kell csinálni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11594) Cathulhu válasza MiklosSaS (#11589) üzenetére


Cathulhu
addikt

a +20 fokos offsettel gondolom...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11595) Jacek válasza Cathulhu (#11594) üzenetére


Jacek
veterán

Az lényegtelen, meg az ára is:D

(#11596) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techpowerup.com/235923/amd-confirms-ryzen-marginality-performance-issue-under-linux-tr-and-epyc-clear
Segmentation fault lunix alatt. Vajon ez az "apróság" napvilágot lát e a ph-s cikkek közt?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11597) sg22 válasza Jack@l (#11596) üzenetére


sg22
senior tag

AMD also confirmed this issue is not present in EPYC or ThreadRipper processors, but are isolated to early Ryzen processors under Linux (AMD's testing under Windows has found no such behavior.)

While this problem is easy to cause under very heavy workloads, the issue is virtually absent under normal Linux desktop workloads and benchmarking,

en a helyukben ki is dobnam a procimat

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#11598) RVR400 válasza Jacek (#11595) üzenetére


RVR400
veterán

Engedjétek el...

(#11599) martin66 válasza Torry (#11592) üzenetére


martin66
senior tag

Egyébként postaköltséget is ők állták? - Igen, 0 forintba került.

Köszi az infókat. (#11591) solfilo, (#11592) Torry, (#11593) Leon77

(#11600) Jack@l válasza sg22 (#11597) üzenetére


Jack@l
veterán

Az "early" amit az egyen béla megvett ryzen néven, a kiadott stepping. Minden bizonnyal javítani fogják előbb utóbb, de némi performance csökkentés lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.