Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Leon77 válasza Szinyák (#11240) üzenetére


Leon77
őstag

Azért ez a rizsa sem olyan rossz :)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11252) elfelejtette válasza M@cika (#11250) üzenetére


elfelejtette
veterán

Megvert egy 2010-es procit... :U
Mondjuk ettől függetlenül nem rossz eredmény. :C

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11253) brumi1024 válasza Apucy01 (#11218) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem volt húzva, 4.4 a default turbó órajele a 7700K-nak.

(#11254) wsanyi válasza elfelejtette (#11252) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Mire gondolsz?

4770K?
7700K?
6800K?

Azok 2010-esek?

Ezt láttad már?

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11255) simico


simico
aktív tag

Kíváncsiságból megnéztem, hogy mennyire melegednek a dolgok, ha felhúzom 3,9 GHz-re az 1600-as procit. Mivel nem volt időm és kedvem a feszültséggel kísérletezni, ezért szimplán +0,15 offsetet kapott. Mivel a procin csak egy egyszerű kis Ben Nevis hűtő van, ezért Prime95 alatt 68-73 fok körül volt a proci hőmérséklete. Ilyen tuninghoz nyílván egy komolyabb hűtőt használnék. A chipset 45 fokig melegedett. Próbáltam a VRM-ek hőmérsékletét is nézegetni, a rajtuk levő nagy hűtőbordákon 48-54 fokot, amennyire lehet próbáltam a bordák alá mérni és kb 50-56 fokot, a lap hátulján a VRM részek alatt 58-65 fokot mértem. Nem tudom, hogy a HWiNFO-ban az alaplap által szolgáltatott Temperature 3, 4, 5, 6 hol és minek méri a hőmérsékletét, de teljes és részterhelések (pl játék) alatt kísértetiesen olyan hőfokokat mutat amiket a VRM rész körül (bordák alá benézve és a lap hátulján) mérek. Szerintem teljesen rendben vannak a hőmérsékletek. És most visszaállítom 3,6 GHz-re, mert egyelőre az is bőven elég, sőt, ha lesz időm akkor majd kikísérletezem a legalacsonyabb feszültséget 3,4 GHz-hez.

Egy béna videót is csináltam, elég nehéz egyik kézzel a telefonnal videózni, másikkal meg úgy mérni, hogy a lényeg látszódjon is a videón és jó helyen is mérjek :) (ahol 38-48 fok köré esik a hőmérséklet, ott a procihűtő "belógott a képbe").

Ryzen 5 1600 3.9 GHz-re húzva, vcore +0.15 offset
CPU hűtő: Alpenföhn Ben Nevis
Asus ROG Strix B350-F Gaming alaplap
Ház: Fractal Design Define R5
Házhűtők beállítása: 60 fok CPU hőmérséklet fölött 900 RPM

(#11256) Timer


Timer
veterán

Kis infó: rokon srácnak most raktam össze egy konfigot "low budget gamer" kategóriában, ennek megfelelően 1500X, 8 GB Corsair LPX 3000, illetve egy ASUS Prime B350 PLUS került a kosárba. Pár szavas tapasztalat, ha megengeditek a kis offot.
Az alaplap elsőrangú, a POST ideje gyakorlatilag elhanyagolható (b@szdmeg MSI, így kellene ezt csinálni, csak ennyit vártam a rothadás PC MATE-től is!). Az UEFI szuper, sokkal részletesebb, mint az MSI megoldása. A RAM-ok 2933-on mennek benne, bár ehhez igénybe kellett venni a DOCP profilt, ami 1.35 Voltos feszültség emeléssel intézte a feladatot, enélkül nem ment még 2400-on sem a szett. A gyári hűtő korrekt, még az én (zajszintben igen alacsony) igényeimnek is megfelel, 15 perc AIDA burn testtel sem lépi át a proci a 65 fokot egy noname ModeCom házban (XFR kikapcsolva, azzal együtt +10 fokkal kell számolni IDLE-ben, ami így 40 fok alatt van a BIOS-ban, 30 fok körül AIDA alatt).
Végül a sok szopó után már nem akartam váltani a PC MATE-et a saját gépemben, de látva az ASUS deszkát, kénytelen leszek beruházni egyre...

[ Szerkesztve ]

(#11257) wsanyi válasza Timer (#11256) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Jó, hogy megosztottad, azért nem ár összenézni a RAM-ot a lappal, mielőtt megveszed...

+1 észrevétel. Ha valamit leírsz, kérlek szépen, úgy tedd meg, hogy azt mások is olvassák, és nem biztos, hogy a fogalmazásod módjával, és stílusával tudnak azonosulni. Előre is köszönöm, ha tekintettel vagy rájuk!

Szép napot! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#11258) jovás válasza wsanyi (#11257) üzenetére


jovás
aktív tag

Ha csak most tévedtél ide, akkor nem tudhatod, hogy a klubtárs milyen heroikus küzdelmet folytat az alaplapjával, ennek fényében még finoman is fogalmazott :)
A RAM-ok meg a legújabb BIOS-okkal szinte kivétel nélkül mennek a névleges frekvenciákon, sőt, nekem egy ilyen lapban egy Kingston 2133MHz Value ram 2x4 GB duó (nem kit) 3200MHz-en is ment :)

[ Szerkesztve ]

(#11259) ovics válasza jovás (#11258) üzenetére


ovics
aktív tag

tényleg nagy küzdelmet folytat a fórumtárs, és biztos hogy ugyan azon lapok között is vannak eltérések, de én pl teljesen meg vagyok elégedve a PC Mate-el. bár nem tudtam összehasonlítani másik lappal szóval nem tudom hogy milyen a többi BIOS de nekem tökéletesen megfelel ez is. utolsó BIOS (nem béta) óta a post idő is rövidült, így már sokkal elviselhetőbb, és még biztos fog javulni, azóta nem volt olyan se hogy visszaállt volna defaultra. ramjaim 2666-on mentek alapból a frissítés után egyből, amit feltornáztam 3066-ra plusz ugye a proci is 3,75-ön megy, mivel lusta vagyok kísérletezni. szóval összességében a post időt leszámítva, ami ugye még tuti javítva lesz, nem olyan rossz ez a lap. egy véleményre nem szabadna alapozni, sok esetből tudhatnánk, mégis közellenség lett ez a lap.

(#11260) Leon77 válasza ovics (#11259) üzenetére


Leon77
őstag

Én a helyében rég lecsereltem volna. Kevesebb ősz hajszál, nagyobb nyugalom. Én a ramjaimmal voltam így, lecsereltem.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11261) jovás válasza jovás (#11258) üzenetére


jovás
aktív tag

Az "ilyen lapban" az ASUS Prime B350 PLUS-ra gondoltam, még mielőtt valaki az MSI-re gondolna :)

[ Szerkesztve ]

(#11262) Timer


Timer
veterán

@wsanyi: jól mondták, ha azt és úgy írnám le, ami a teljes véleményem erről a lapról, bannolnának a fórumról. Olyan 20 évre. Nézd el nekem, ha nem irodalmi stílusban fogalmaztam.

Egyébként 1 hete is olyat tapasztaltam ezzel a lappal, hogy a hajamat téptem, csak már nem akartam untatni itt vele mindenkit, de ha már így alakult, leírom. Beállítottam egy jelszót UEFI szinten, hogy még a tényleges boot előtt bekérje azt. Nem is volt vele gond, ment rendesen. Majd úgy alakult, hogy 10-15 percig nem írtam be, mert nem voltam a gépnél, mire visszaértem, törölt CMOS fogadott, állíthattam be mindent elölről. Természetesen ezzel együtt az oprendszer is simán bootolt. Na, ennyit az MSI-féle stabil kódról.

Igazából már belenyugodtam, hogy ez ilyen, csak meglátva az ASUS fürgeségét tegnap, nagyon meglepődtem, és feltörtek az emlékek. Olyan apróságokról nem beszélek, hogy az a lap képes normálisan visszaavenni IDLE állapotban 1,4 Ghz környékére a processzor órajelét, amire az MSI valamiért kezdetektől fogva nem képes. Kikapcsolva töltenek az USB portok, ez szintén hiánycikk a PC MATE esetében.

Ha lenne kedvem szerelni otthon (mostanában egész nap ezt teszem mukaidőben is), már beszereztem volna egy STRIX B350F-et, gondolom, az UEFI azon sem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#11263) martin66


martin66
senior tag

FONTOS INFÓ LEHET NÉHÁNYUNKNAK!
Adott a konfig:
AMD Ryzen 5 1600
Corsair Vengeance 16GB DDR4 3000MHz
ASUS PRIME B350-PLUS
Samsung 960 EVO 250Gb

Lefuttattam a Crystal Diskmark tesztet és elszörnyülködtem, hogy milyen gyatra eredményeket produkál a rendszerem.
(bal oldalsó a saját mérésem, jobb oldalsó, amit tud az SSD ph-s eredmény)

Megoldás:
Az SSD csopiban eddig erre jutottunk:
- Lefrissíteni (feltenni) a Samsung NVME driverét.
- Kikapcsolni a Windwos HPET-et.

Eredmény:

A ph-s tesztben vagy bármelyik inteles tesztben hasonló ssd-vel azért nagyobb az eredmények, mert elvileg jobban kezelik az NVME-t, mint a ryzenek, egyelőre.

MÉG MINDIG ajánlott kikacsolni a HPET-et.

Szerintem mehet az összefoglalóba!

[ Szerkesztve ]

(#11264) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Ryzen 7 vásárlás előtt állok, Workstationbe lesz, Adobe Premiere Pro CC 2027, After Effects, Light Room, stb.

A fő kérdésem hogy van BÁRMI különbség az 1700/1700x/1800x között a gyárilag beállított órajeleken kívül, és az 1700-as modell kisebb feszültsége a kisebb órajel miatt és emiatt a kisebb TDP-n kívül?

Néztem teszten YouTube-on ahol mindegyik 4,0GHz-re volt húzva és 100%-osan ugyan olyan teljesítményt hoztak.

Mivel én is húzni fogom, 4,0GHz-en fogom futtatni én is, ezért az 1700-as modellben gondolkodom, mivel a teszt szerint mind ugyan az 4,0GHz-en futtatva, de árban 40k-val kevesebb az 1700 az 1800x-től.

Nem látom értelmét megvenni a drágábbat, ezekből kiindulva.

Előre is köszönöm!

Üdv.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#11265) chopin42 válasza dav<3 (#11264) üzenetére


chopin42
őstag

Én nem vennék x-es procit. Gyárilag húzott verzió, magasabb tdp-vel (némely esetben). Vedd az 1700-at, és húzd, ameddig tudod, értelmes fesszel. Az 1800x mellett "elvileg" az szól, hogy "talán" válogatottabb, hogy gyárilag jobban tartsa az órajeleit. De szerintem nem éri meg a felárat az 1700 mellett, mert szerintem húzva max 100mhz a különbség, az meg a fórumtársak és sokak egybehangzó véleménye szerint elhanyagolható. Persze ha nem számít a pénz, vedd, amelyik szimpatikusabb :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11266) Leon77 válasza martin66 (#11263) üzenetére


Leon77
őstag

Lehet nagyon alma vagyok, de mi az a hpet? Ugyanilyen ssd van az én gepemben is

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#11267) dav<3 válasza chopin42 (#11265) üzenetére


dav<3
tag

Arctic Cooling Liquid Freezer 360 lesz rajta, 6db 120mm-es venti, "push&pull"-ba. Nevetve kellene hűtenie igaz?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#11268) chopin42 válasza dav<3 (#11267) üzenetére


chopin42
őstag

Abban nem tudok nyilatkozni :( az én procim még a szekrényben csücsül, amit írtam, az olvasott dolgok alapján írtam

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11269) Hardstyler01 válasza Leon77 (#11266) üzenetére


Hardstyler01
tag

Én is M.2 vel küzdök csak még FX-en

https://prohardver.hu/hir/ryzen_rossz_hatasfok_mukodik_hpet_windows.html

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#11270) IstvánLászló válasza jovás (#11258) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

+1 :K
Az hogy a klubtárs milyen heroikus küzdelmet folytat az alaplapjával, nem is tudhatod, megértem a véleményét és ezzel itt nincsen is probléma, én is a hajamat tépném hogy mi is a gond.

(#11262) Timer

Az alaplapod nem is hinném hogy hibás is lenne és most jutott az eszembe.
A lényeg ezzel a hibajelenséggel már régebben is találkoztam és alaplap gyártó független a hiba.

Hátha ez segítség most neked és gyanús hogy törölt CMOS fogadott, mint mondod is.
A cmos-nak az eleme a gyanús, mert le is merülhetett mérd is le egy műszerrel hogy megvan a 3-volt, mert ez lehet a hiba.
A gépedet a mérés idejére áramtalanítsad, elemet nem is kell kivenned az alaplapodból.
A mérésnek a menete, gépházad a negatív pólus és test is egyben, elemnek a teteje pozitív pólusához kell tudnod mérni a 3-voltot.

Írd is meg a mérési eredményeket ha lehet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11271) bandika0626 válasza dav<3 (#11264) üzenetére


bandika0626
senior tag

Azt kalkuláld bele hogy a sima 1700 nem biztos hogy menni fog 4Ghz-t. Pl: az enyém nem megy annyit. Talán 3.8-at tudnék stabilizálni 1.4V környékén minden magra.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#11272) dav<3 válasza bandika0626 (#11271) üzenetére


dav<3
tag

Annyi tesztet láttam ahol nem hogy csak simán ment a 4GHz-en, de még 1,45V-al a 4,1GHz-en is.

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#11273) Simi37 válasza dav<3 (#11272) üzenetére


Simi37
őstag

Hát azért ne hidd hogy az összes viszi ennyin. Teszterek nyertek a silicon lotteryn.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11274) chopin42 válasza bandika0626 (#11271) üzenetére


chopin42
őstag

Ahogy olvastam fórumokat, egyik ryzennél sem garantált a 4ghz. Tehát az x megkérdőjelezhető, több okból.
Az meg, hogy az online tesztelők többsége simán járat 4 ghz-en minden procit, enyhén nem reprezentatív, a következő okok miatt:
-egyrészt legtöbbször felsőkategóriás alaplapban járatják a procikat, amiknek szuper a tápellátása, jó egyenfeszültséget ad, emiatt nagyobb az esély a sikerre, ám
-ha nem felsőkategóriás a lap, az többnyire alaplaptesztnél fordul elő, ott meg ki tudja, meddig/milyen feszen tesztelik (ez egyrészt igaz az első állításra is, másrészt simán láttam olyat, hogy leírták: a lap stabil 4ghz-en járatta a processzort (1700x, 1800x, akármi), de ehhez elég magas, 1.56 voltos feszültséget kellett megadni. ez minden, csak nem normál feszültségtartomány/felhasználás
-ha történetesen normál körülmények alatt tesztelnek, akkor is simán lehet, hogy az amd válogatott chipeket küld ki tesztelésre. Amikről tudják, hogy tuti megy 4 ghz-et.
Ha ezeket összeadom, akkor is a következő eredmény születik: a 4 ghz-hez, minél több magos egy processzor, annál jobb lap, és sok szerencse kell (feltéve, ha valaki nem akar 1.35 fölé menni 24/7-ben). Nem az számít tehát, hogy ott van egy "x", hanem a fent felsoroltak (tisztes vrm, szerencse a szilikonlutriban, valamint nem utolsósorban jó hűtés.).

szerk: Közben megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11275) R3laX válasza martin66 (#11263) üzenetére


R3laX
addikt

Azért erősebb lapokkal kicsit jobban szerepel, érdekes, h nálad miért ilyen gyenge [link] . Ha utánanézel, más Asrock, Msi X370-es lapok áprilisi állapotban is jobban kaptak azért. Megéri az a 960-as? Mondom én, akinek még nincs ssd-je, csak egy 180-at olvasó seagate winyója :D. Mondjuk így is van, h nekem gyorsabban betölt a quake champions, mint tesómnak 850 evoval. Kéne azért nekem is már legalább egy savage 240-es, vagy 850 250-es :).

[ Szerkesztve ]

(#11276) dav<3 válasza chopin42 (#11274) üzenetére


dav<3
tag

Egy abszolút fullos lapon lesz a kicsike, egy ASRock Fatal1ty X370 Professional Gaming-en, szóval azzal nem lesz gond.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#11277) Timer válasza IstvánLászló (#11270) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a tippet, kimérni nem tudtam multiméter híján, de teljesen új, jó minőségű elemre cseréltem már korábban, és sajnos nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11278) chopin42 válasza dav<3 (#11276) üzenetére


chopin42
őstag

Akkor remélem a hűtés kalppol (ha fullos a lap, nem hinném, hogy azon spórolsz), tehát marad a szilikonlottó. :R Hajrá :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11279) martin66 válasza martin66 (#11263) üzenetére


martin66
senior tag

A HPET kikapcsolása minden ryzen tulajdonosnak ajánlott tudtommal!

(#11266) Leon77
HPET
kikapcsolása:
admin módban a paranacssor majd:
bcdedit /deletevalue useplatformclock

Ha hiba üzenetszerűséget kapsz, akkor a HPET ki van kapcsolva. Ha vmegerősítést kapsz, akkor be volt kapcsolva.

(#11280) zozyk válasza Simi37 (#11273) üzenetére


zozyk
addikt

Szilícium lesz az az szilicon inkább.....az max a műszerfalra lesz jó... :D

(#11281) ViZion válasza Simi37 (#11273) üzenetére


ViZion
félisten

többnyire nem is egy prociból áll az "arzenál", tudnak válogatni és ami jobban sikerült, azzal tesztelnek. Mondjuk nem itthon. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11282) dav<3 válasza chopin42 (#11278) üzenetére


dav<3
tag

A hűtést nem tudom még pontosan, de valami vizes kompakt hűtés lesz rajta, valószínű Corsair, az még nincs meg pontosan.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#11283) IstvánLászló válasza Timer (#11277) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ne köszönd a tippet, mert sajnos nem is jártunk sikerrel és szívesen segítettem. :R

" de teljesen új, jó minőségű elemre cseréltem már korábban, és sajnos nem változott semmi. "

Azt a kutyafáját, már bocsánat a szóhasználatomért itt mindenkitől.
A lényeg lehetséges hogy az alaplap a ludas, vagy a ram-miatt esetleg hibázik a bios és ezért van az hogy törölt CMOS fogadott.
A lényeg ha van is ismerősöd vagy boltban és lehetőséged is rá, nem is ártana a procit és a rammot is tesztelni egy ugyanilyen lapban, vagy kölcsönkérni rammot és tesztelni hogy mit is csinál, szerintem egy próbát még megér.

A lényeg most csak drukkolok hogy sikerrel is járjál.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#11284) Simi37 válasza zozyk (#11280) üzenetére


Simi37
őstag

a-a :P
Angolul a szilikon = silicone, és szilícium = silicon ;)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11285) zozyk válasza Simi37 (#11284) üzenetére


zozyk
addikt

Ja értem. Sajnos csak magyarul tudok...

(#11286) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Bocsi, ha már volt: [link]

Semmit sem írok alá!

(#11287) martin66 válasza dav<3 (#11264) üzenetére


martin66
senior tag

Szerintem túl húzva nincs nagy különbség köztük.

(#11288) martin66 válasza R3laX (#11275) üzenetére


martin66
senior tag

A linkelt tesztben az az 1TB-os változat, az erősebb teljesítménnyel bír.

SSD extrém módon megéri. Annyira megéri, hogy én még 60gb-ot vettem 45k-ért 2010-ben ;). Előző konfigban samu 840 evo 120GB volt, ahhoz képest a mostani új konfigom sokkal gyorsabb. (Mondjuk az csalás, hogy az a konfig 2011-ben volt 1/4 millió az új konfigom, pedig 2017-ben 1/4 millió)

[ Szerkesztve ]

(#11289) #65675776 válasza dpalotas (#11239) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem értek semmit ezek a beállítások sem (bár a nevük kissé eltér).

Végül a megoldás a Giga féle telepítőkészletmódosító drivercsomag lett. De az is... Az USB 3.x-ek ugyanúgy instantba kikapcsolnak ezzel is. Az USB 2.0-k szerencsére nem. Szóval elég felemás. Nem tudom miért nem lehetett már akkor rendesen megcsinálni. Pl beleintegrálni a hálókártya driverét is, hogy telepítés után ne kelljen még azt is külön vadászni. Szerintem az teljesen alapvető manapság.

(#11290) dpalotas válasza #65675776 (#11289) üzenetére


dpalotas
csendes tag

:W
Jó, hogy megoldodótt !

(#11291) R3laX válasza martin66 (#11288) üzenetére


R3laX
addikt

Ja, csak ebbe nem vettél még VGA-t, az még egy kicsit megdobná a szett árát :) . Igen, a minimumnak egy 240GB-ot gondoltam, de kényelmesnek nem ártana egy 500-as SSD.

(#11292) elfelejtette válasza wsanyi (#11254) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondolom tudod, hogy a Xeon X5650-re gondoltam, az a 2010-es. Legalább keress rá.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11293) fudi2002 válasza elfelejtette (#11292) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha megfigyelted volna rendesen, az nem 1db x5650 amit ott látsz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11294) martin66 válasza R3laX (#11291) üzenetére


martin66
senior tag

Hát igen, a VGA megdobja majd, de csak, akkor amikor lement a bányász szezon :).
Amúgy nem tudom a rendszernek én még a 60-on is szűkösen, de elfértem. 120-on vígan. a 250 meg tökéletesen felesleges nekem. Van 1TB mellette azon vannak a fájlak, ennyi. Az SSD-n meg a progik (mondjuk én nem játszom).

(#11295) M@cika


M@cika
őstag

Szerintetek mennyi esély van rá, hogy egy RAM ne menjen egy lapban, ha a nagytesója megy?
Konkrétan a Hyperx-Fury 2666 - 8 gigás modullal letesztelték és működik. De nekem most nincs pénzem 2 db 8 gigás modulra, csak a 2 db 4 gigásból álló KIT-re. (azt sajna nem tudom, hogy ugyanolyan chipekből fele annyi van a modulon, vagy másfajtákból ugyanannyi)

Nasit a kis fehér medvének!

(#11296) jovás válasza M@cika (#11295) üzenetére


jovás
aktív tag

Szinte kizárt hogy ne menjen, alap 2133-on biztos, a legújabb bios-okkal a gyárin is (2666), kis szerencsével följebb is :)

[ Szerkesztve ]

(#11297) pitiless válasza M@cika (#11295) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem 2400-asból sikerült belenyúlni 2 db 2x8 GB-os kitbe. Az egyiken SK Hynix chipek vannak, a másikon Micron. A kódja ugyanaz mindkét kitnek (HyperX Fury Black, CL15). Volt egy-két fagyásom, így memtesttel neki álltam. Első körben 31 hiba, majd azóta akárhányszor próbáltam hibamentes. Tegnap 6 órán keresztül ment hiba nélkül.

(#11298) M@cika válasza pitiless (#11297) üzenetére


M@cika
őstag

Ú, ez durva. Persze tök jó, hogy leírtad, így legalább látszik, hogy mik vannak.

jovás: Köszi Neked is az infót.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#11299) Ragnar_ válasza elfelejtette (#11246) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát igen, intelnél már aktuális volt a foglalatváltás... ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#11300) elfelejtette válasza fudi2002 (#11293) üzenetére


elfelejtette
veterán

Miért nem?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.