Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) CirrMee válasza Mayweather (#4050) üzenetére


CirrMee
addikt

Azt lehet.
Csak a csodában kár reménykedni, szóval illik úgy belefogni, hogy 100% nem fog összejönni az, hogy a két említett kártya CF fog menni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#4052) Joe.36 válasza CirrMee (#4051) üzenetére


Joe.36
addikt

Biztos hogy nem fog :(

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4053) Mayweather


Mayweather
tag

Crossfire 7850+7790 jelentem nem sikerült. Gondolom a GCN és a GCN 1.0 miatt. :)

(#4054) Z10N válasza Mayweather (#4053) üzenetére


Z10N
veterán

A crossfire csak azonos chip-nel mukodik, de lehet mar driverben is limitalva van.

Szoval 7850+7870+265+270+270X+370+370X vagy 7790+260+260X+360.

Bonaire+Pitcairn nem fog mukodni csak dx12/vulkan multiadapterrel, ahol tamogatva lesz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4055) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

ASUS R7 260X DirectCU II 1GB (R7260X-DC2-1GD5) -hoz tudtok valami beállítást vagy bios hogy kevésbé melegedjen?
A Szaby féle progit néztem, de ott mit kellene kiválasztani beállítani? :U

:R

(#4056) sepsi0 válasza detroitrw (#4055) üzenetére


sepsi0
őstag

Én anno a sima R7 260 biosát raktam fel. Idle 30-35C játék 60-65C.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4057) TIT


TIT
veterán

Most tud a 260X freeseyncet vagy nem?
Amd szerint tud.

(#4058) vidra1221


vidra1221
tag

Helló!

Szerintetek ennek a típusnak a ventilátorát lehet cserélni? Nagyobb terhelés alatt elég erős ciripelő hangot ad, illetve gép bekapcsoláskor mikor felpörög a vga akkor -1-1 pillanatra hallani. Alap állapotban, kisebb terhelésnél nem hallatja ezt a zörejt Tippem szerint csapágyas, de ha rosszul gondolom akkor szóljatok! ;)

(#4059) epigramma


epigramma
tag

Üdv!

Volna egy R7 260X OC kártyám. Sapphire, egyventis, és ami azt illeti, egy cseppet - SZVSZ - alulméretezett.

Pl. Tomb Raider (ok, fellőttem a tressfx-et) alatt 100%-os használat, és 100C?? Furmarknál kb. 3 másodperc alatt ugrik fel erre a hőfokra, és menne tovább...

Alaphangon, gép oldala levéve, viszonylag jól szellőzik így, és 44C.. az alapjárati hő. Mi lehet a gond? Tud valaki segíteni? :R

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4060) Joe.36 válasza epigramma (#4059) üzenetére


Joe.36
addikt

[Nekem ez van] és húzva is van még, alig melegszik, még ebben a melegben is, halk, nincs is szinte hangja. Szerintem erre a kártyára kell a két venti és a jó hűtés. Nekem zárt, de jól szellőző , elől be hátul és fent ki, Thermaltake házban van.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4061) epigramma válasza Joe.36 (#4060) üzenetére


epigramma
tag

Nekem az egyventis sapphire van, mint emlitettem. Esetleg valami aftermarket hutot tudsz/tudtok ajanlani ra?

Amugy nincs vele gond, mert szepen muzsikal, es ha nem folyamataban 100%-on megy akkor nem szokik fel a honerseklet 80 fole, de ha 3mp-ig 100%-on van terhelve egybol visit a venti.. :(

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4062) Joe.36 válasza epigramma (#4061) üzenetére


Joe.36
addikt

Én a Bonaire Power Management Tweaker használom hozzá, mást nem.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4063) TIT válasza epigramma (#4059) üzenetére


TIT
veterán

Nekem már 1 éve kb. minden játékba 100% 1280x1024-en és minden maxon.
75 fok max.ami nem kevés de elég minimalista kártya összeszerelés szempontjából+már kevés is.

(#4064) epigramma válasza TIT (#4063) üzenetére


epigramma
tag

Egy pasztazas akkor raferhet szerinted? En harmadkezbol vettem a kartyat :D az elso tulajnal volt sokaig, aztan a rakovetkezo kettonel csak atmeneti kartya ~1honapig.

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4065) Martin97 válasza epigramma (#4064) üzenetére


Martin97
aktív tag

Pasztázni mindenképpen megéri. Nekem van egy döglött gtx 580-am. Spaprkle thermal guru hűtővel. Az egyik ventije hibás, de cserélhető pár forintért. Ha gondolod akkor megnézem, hogy rá megy-e a 260x-re. :)

Aftermarket hűtő nem nagyon éri meg ebben a kategóriában. Nekem is az 1 ventis sapphire van, és tuningolom is. Persze nyáron kicsit visszább veszek a tuningból, de 85 fok fölé nem megy.

(#4066) TIT válasza epigramma (#4064) üzenetére


TIT
veterán

Talán igen,mert a 100 fok nem normális,esetleg a ventit feltekerheted.

(#4067) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem WOT alatt HD 1366/768 felbontásban. max beállításokon. 50-60 fokos a kártyám.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4068) epigramma válasza TIT (#4066) üzenetére


epigramma
tag

100as venti mellett is felmegy annyira :)
De mint emlitettem ez csak akkor ha allando 100%on megy a kari.. pl furmark.
Pl. Skyrim, grid2 amivel napi szinten jatszom 65-75 a max homerseklet. Neha amikor kicsit nagyobb a terheles akkor 80..

Csak a gtx650 utan kicsit nagyon hangos.. es eleg meleg is :(

[ Szerkesztve ]

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4069) epigramma válasza Martin97 (#4065) üzenetére


epigramma
tag

Megtenned?

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4070) TIT válasza epigramma (#4068) üzenetére


TIT
veterán

Ne tesztprogik alatt nézd,mert ott mindig melegebbek,hanem játék alatt.
75 fok az még jó,nekem is felmegy annyira nagymelegben.

(#4071) epigramma válasza TIT (#4070) üzenetére


epigramma
tag

Amugy jo kartya. Szeretem. Eddig ez a legkevesbe elavult kartya amit valaha vettem :D

Valakinek sikerult mar tesztelni tobbmonitoros konfigon?

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4072) Martin97 válasza epigramma (#4069) üzenetére


Martin97
aktív tag

Megnéztem. A rögzítése megoldható egy kis sufnituningal (gyorskötöző). Viszont ami a nagyobb probléma az az, hogy a vrm hűtőbordája miatt nem tudod síkban feltenni a hűtőt. Annak a helyén ki kellene vágni/reszelni a lamellákat. Meg ugye a ventit cserélni, bár az is lehet csak olajozni kell. Kicsit macera, de megoldható, és a hőelvezetését is ~250w körülre tervezték, szóval beljebb lennél vele.

A hőfok amit írsz az még jó. Én a helyedben újrapasztáznám. Az is számít valamit, és csak utána lépnék drasztikusabban.

[ Szerkesztve ]

(#4073) TIT válasza epigramma (#4071) üzenetére


TIT
veterán

Igen?Pedig már gyengusz,de nem csoda 8 havonta jönnek új karik.

(#4074) Tommee válasza epigramma (#4071) üzenetére


Tommee
aktív tag

Mi a többmonitoros neked?
Nekem állandóan bekapcsolva van 2 monitoros, kiterjesztett megjelenítő (DVI-n monitor, HDMI-n TV) különböző felbontással, minden ok.
Nekem Gigabyte R7 260X 1GB-osom van és hasonló hőfokokra képes és zörög a ventilátora... :)

(#4075) epigramma válasza Tommee (#4074) üzenetére


epigramma
tag

Eyefinity vagy mi a szösz. Amúgy nekem is tv hdmi-n monitor dvi-on.

TIT:
Igen, régi, de ezelőtt gtx650 volt, azélőtt HD5650 vagy 5670.. fingom sincsen már.. előtte meg 8600GT :D szóval ezekhez képest nagyon új.

Martin97:

Köszi!! :R

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4076) epigramma


epigramma
tag

Sziasztok!

A mai napon tapasztaltam érdekes jelenségeket.
Chrome alatt a képen kockás minták ugráltak, random helyeken. Régebbi kártyánál volt ilyenem, akkor memóriahiba volt. Ugye ez nem az? Kb. egy hete van nálam...

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4077) TIT válasza epigramma (#4076) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Csaknem,kapcsold ki a hardwares gyorsítást.

(#4078) epigramma


epigramma
tag

Ujrainditas utan abbahagyta.
Skyrim kozben csinalta meg, de ott meg eleve bughalmaz az egesz jatek. Plusz szarra moddoltam :D

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4079) Aventador91


Aventador91
őstag

hi. van egy gigabyte r7 260x kártyám. mennyit érdemes overclockolni rajta?

(#4080) epigramma


epigramma
tag

Nekem a sapphire oc van gpu orajellel, 1650 memoria orajellel. De ha visszabb olvasol tuti van aki mar huzta a gigabyteot.

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4081) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Asus 7790 tulajoktól kérdezem, hogy tapasztaltak e olyat, hogy terheletlen állapotban a rendszer random időközönként lefagy, "beragad"?

(#4082) woodworm válasza _stick_ (#4081) üzenetére


woodworm
veterán

Bonaire Power Management Tweaker

Szaby59-nek pedig egy ismételt köszönet, nélküle nem tökéletes ez a kártya.

(#4083) _stick_ válasza woodworm (#4082) üzenetére


_stick_
őstag

köszi, ismerem ezt az alvó módból vissza nem térős hibát, de ez nem az

(#4084) woodworm válasza _stick_ (#4083) üzenetére


woodworm
veterán

Használod és mellette is lefagy?
Mert a 150MHz-es memóriajel emelése elsősorban a terheletlen állapotú fagyásokra megoldás és nem az alvómódból vissza nem térésre. Az inkább driverhiba volt, de talán az is javult az emeléssel.

(#4085) _stick_ válasza woodworm (#4084) üzenetére


_stick_
őstag

Akkor én kérek elnézést.
Ugyanis azt hittem, hogy ennél a VGA-nal "csak" az alvó módos hiba van, amit valóban megoldott az idő a driver frissítésekkel és emiatt nem is próbálkoztam a linkelt programmal, de akkor most teszek vele egy próbát.
Szóval a hiba a következő: akár egész nap hagyhatok egy játékot bekapcsolva és nincs fagyás, de volt, hogy kiléptem és két percen belül fagyott. Youtube mellett is fagyott. Ilyenkor az egész gép beragad, a numlock sem vált a billentyűzeten. Sőt, úgy emlékszem, hogy gépleállításkor, mikor kijelentkezik win-ből, akkor is volt fagyás.
Ezek tipikus hibái lennének ennek a VGA-nak? :U

(#4086) _stick_ válasza woodworm (#4084) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm a segítséget, 3 napja nincsenek random fagyások, úgy néz ki megszűnt. 1 éves történetnek tehetek végre pontot a végére :W, de még nem kiabálom el...
Arra viszont továbbra is kíváncsi vagyok, hogy miért fagyott akkor is, mikor kivettem a VGA-t és letöröltem az AMD drivert? Merthogy ez a hibajelenség miatt terelődött el a gyanú a VGA-ról.

(#4087) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

sziasztok

van egy asus 260x DC2OC 2gb kártyám.
az lenne a probléma, hogy bizonyos időközönként játék közben a képen látható hibajelenséget produkálja. Ritkábban az egész képernyő elkezd villódzni...
Illetve 20-ból 1 indulásnál újraindul a gép és azt írja hogy driver stuck in device...
Tudnátok segíteni, hogy ezzel mit lehet kezdeni ?

A kártya ezzel együtt tökéletesen üzemel halk és játszani is lehet vele, csak néha ez zavaró...

Köszönöm :R

(#4088) BRABUS113 válasza rf.kristof (#4087) üzenetére


BRABUS113
aktív tag

Szia, legfrissebb driver van fent?

Bonaire Power Management Tweaker-t használd és a melegedést nézd meg játék közben.

https://prohardver.hu/tema/amd_radeon_tm_7790_r7_260x/hsz_4082-4082.html

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#4089) rf.kristof válasza BRABUS113 (#4088) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

köszönöm a választ
sajnos nem segített a program sem...

igen mindig a legfrissebb van fent

[ Szerkesztve ]

(#4090) sepsi0 válasza rf.kristof (#4089) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Az én kártyám mindig válogatós volt driverben...
Rakd fel ezt 15.4.1-es driver, de előtte takaríts DDU-val.
Vagy ezt 15.201.1151.1005.

[ Szerkesztve ]

(#4091) epigramma válasza rf.kristof (#4087) üzenetére


epigramma
tag

nekem ugyanezt produkálja.. de játék alatt sosem! csak a chrome alatt :D mókás nem? :)

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4092) GhanBuri Ghan válasza rf.kristof (#4087) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Enyém is ilyen, kockamintában.
Néha pedig elrontja 3D-ben a háromszögeket, ilyenkor berak egy csomó felesleges síkidomot, ahol nem lenne.
Sajnos nem tudom szándékosan reprodukálni, így nem is tudom szervizeltetni emiatt.

(#4093) epigramma válasza GhanBuri Ghan (#4092) üzenetére


epigramma
tag

szerintem siman driveres a problema.. skyrimben neha bedob egy csomo szines vonalat ahol fenynek kene lennie.. amugy meg 10 inditas utan kb 1 alkalommal jon elo a hiba szoval..

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#4094) Loner


Loner
tag

Sziasztok! Egy Sapphire HD5770 1 Gb Vapor-X helyett egy Sapphire R9 280 Dual-X OC 3Gb illetve MSI R7 370 GAMING 4G jobb teljesitményt nyujt játékba,jobb felbontás mellett ? ( pl: Rise of the Tomb Raider) Annyira a full HD nem érdekel .
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#4095) TIT válasza Loner (#4094) üzenetére


TIT
veterán

Persze,hogy jobbat(nem egy kategória)de a 370 zsákutca,nagyon felesleges volt kiadni,mintha egy 2-vel régebbit használnál,de akkor már inkább egy 470.

Más: 260X tegnap óta böngészésnél blackscreen aztán restart.A kari szórakozik vagy driverhiba? 16.9.2
Az ég rogyjon erre a szériára meg a 7790-re is.

[ Szerkesztve ]

(#4096) Loner válasza TIT (#4095) üzenetére


Loner
tag

Még egy utolsó kérdés:r9 380 2GB játékra már csak jó?

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#4097) TIT válasza Loner (#4096) üzenetére


TIT
veterán

Jó de a 2 gb ram kevés lesz és nem sokkal többért már kapsz rx 470-et 4gb-set.
380 2gb-50-
RX 470 4gb-61-
470 jobb fogyasztásban is és újabb.

[ Szerkesztve ]

(#4098) iMarcus


iMarcus
csendes tag

Sziasztok!

Ma felugrott egy ablak, hogy van frissítés (16.9.2), viszont telepítés közben elszállt annál a hangnál, mint amikor egy eszközt leválasztasz a Windowsról, onnantól csak az egeret láttam a képernyőn, semmi másra nem reagált fekete képernyőnél. Újraindítottam, Windows boot logo után szintén fekete képernyő egérrel. Csökkentett módban letöröltem a drivert, megpróbáltam tisztán felrakni és ugyanezt produkálta, úgyhogy visszaraktam a 16.7.3-at, azzal jó megint.

Más is tapasztalt ilyet, vagy ez egyedi eset? Esetleg mitől lehet?
Windows 10 64 bit van fent, frissítések terén is naprakész rendszer, ha minden igaz.

(#4099) GhanBuri Ghan válasza epigramma (#4093) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem mondanám tisztán driver problémának, mert ilyesmiről csak az Asus 260X D2OC-nél hallottam, ott viszont elég gyakran.
Ja, én is csináltam már olyat, hogy újraindítottam a gépet, hogy megszűnjön a jelenség, de attól még nagyon nem normális.

(#4100) valenc


valenc
tag

Sziasztok. Gigabyte Hd7790-ről van szó. Gép alapja mai x58a-gd65 x -e Ön Pro I 8 hiba ram. A probléma: minden 2. Indulásra indul csak el.elsőre átmegy b jó s Ön betölt a Windows(10 64bit) és fekete képernyő. Sok drivert próbáltam semmi javulás. Viszont ha leszedem a DR I vért semmi gond. Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.