Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37851) Medocsabi válasza haly (#37850) üzenetére


Medocsabi
addikt

Arról a kártyáról van szó igen,és nem voltam egyértelmű!a fennt említett sapphire 7870 es hozzászólásra akartam reagálni!szal a lényeg az olcsóbb sapphire vs msi lett volna! :DDD
de hadd váltsak másik témára: megéri a 7870 ből egy crossfire rendszer??gondolok itt arra,hogy pl az áramszámlára nem megy rá a gatyám? :)sajnálnám eladni bagóért,látom h 40k körül már adják őket!viszont hébe hóba felbukkan egy használt gtx 680 80k körül!tehát egy gpu vs kettő???

(#37852) Reno7 válasza Dany007 (#37840) üzenetére


Reno7
senior tag

Szerintem nem zabálja a vga-t, csak simán nem működik az idle órajelre korlátozás.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#37853) haly válasza Medocsabi (#37851) üzenetére


haly
őstag

Hát, attól függ. Ha még nem próbáltad a CF-et, akkor lehet, hogy kéne egy próbát adni neki, de azért sok rosszat hallani róla. Én nekem még nem volt, így nem tudok személyes véleményt alkotni, de szvsz inkább 1 erős GPU-t vegyél. Procifüggő is a dolog. Elég combos prockó kell egy CF-hez már. :K

(#37854) mexel


mexel
veterán

A proci feszből hogyan tudok levenni? És mi az a Power Limit az AB-ben? Ha picit lejjeb veszem a fezültséget lehet hogy hűvösebb lenne és még stabil is maradna.

(#37855) Grave_444 válasza Medocsabi (#37851) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A Sapphire hiába az egyik legolcsóbb, minőségi, szerintem halk és a legtöbben azt veszik.

Milyen procid van? Szerintem is jobb 1 erős GPU, mint crossfire.

(#37856) Dany007 válasza Medocsabi (#37844) üzenetére


Dany007
veterán

Engem nem igazán zavar a hang.
Jelenleg 6db venti van a szigetelt "házamban". És a házimozi rendszer erősítőjének egy darab kis ventije hangosabb nála! Ha végre megveszem a 7870-et akkor lesz plusz két venti. Viszont ha játszok akkor vagy olyan hangerőn megy a házimozi rendszer hogy semmi mást ne halljak azon kívül, vagy pedig fejhallgatóval játszok. Ergo nálam abszolút érdektelen hogy a VGA terhelés alatt milyen hangos. Szóval nekem se ér meg még plusz 10k-t se a halkabb hűtés.
OC-ra meg egy ideig nem lesz szükségem. Amíg a BF3 7870-nel - és az én procimmal karöltve - elfut 1080p-ben ultrán 55-60fps környékén addig az nekem teljesen jó. Bf4 már más kérdés lesz, de meglátjuk.
Egyébként én is ezt az MSI 7870-et néztem ki magamnak, csak nem 57-ért hanem 47-ért. :)

@#37847) Grave444:

Szvsz inkább erre gondolt: [link] Ez csak 48k most az ipon-ban igaz nem jár hozzá Hitman. :U
Azért nem mindegy. Asus most 55k, az MSI meg 48 (pár napja mégcsak 47 volt). Az 7k különbség. Annyira nem vészes, de ha csak a hűtés a különbség akkor nálam fölösleges pénzkidobás. Ráadásul az Asus kártyája 26cm fölött van az MSI meg "csak" 24cm. Nálam sajnos számít. Bár beférne a 26 fölötti is... de csak ha tényleg muszáj.

@(#37852) Reno7:

Keress rá valahogy a monitoros topikban, ott leírják szakszerűbben az okot.
Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy a kártya energiagazdálkodási programja csak 60hz-es képfrissítésre van megírva. Ezért ha ez fölött van hajtva a monitor akkor a VGA-t terheli pluszban emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#37857) Grave_444 válasza Dany007 (#37856) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezt akartam linkelni, de lényegtelen csak a hűtés miatt tettem be.. :)
Nálam játék alatt is a táp a leghangosabb nem a vga, csak az szívja a meleget ebbe a kis kuckóba. :) [link]

(#37858) Dany007 válasza Grave_444 (#37857) üzenetére


Dany007
veterán

Az igen. :) Mondjuk ilyen kis méretben ne is várjon az ember csodát. Sem hőmérséklet, sem hang területén. Nincs nagyon hely hangszigetelni. :)
Nálam most cpu focusban így néz ki a gép egyik fele. Ide jön majd a 7870 is valamikor... Régi hűtővel meg így, egészben.
23-24 fokos szobahőmérséklet mellett idle 27 fokos a proci. Szal remélem ez a házhűtés majd segít picit a vga-nak is. Jobban mint egy átlagos mezei házban.

(#37859) Grave_444 válasza Dany007 (#37858) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Házventi 800rpm, procihűtő fix 1200 és 55-60 fok játék alatt ha emelném a fordulatot, mint a vga-nál simán 50 fok alatt maradna mindig. A vinyó 25 foknál melegebb még nem volt. Amúgy vízhűtést is lehetne építeni benne kis moddingal. :)

[ Szerkesztve ]

(#37860) Dany007 válasza Grave_444 (#37859) üzenetére


Dany007
veterán

Tyű azért az jó hűvös. Nekem 900rmp-n mennek a ventik 4db ház, a cpu meg pwm ahogy neki jólesik, de alapon idle 900-1000 között mozog. Így 27 fokos a proci.
Viszont terhelés alatt 65fokig ment a cpu... De csak 1600-as fordulattal. Ja, a vizen gondolkodtam én is, de necces elhelyezni nálam, plusz 10k val drágább lett volna, mint így.
Remélem a 7870 két ventije se lesz hangosabb, mint a 2db 12cm-es swif2-m. Leginkább az idle hang érdekel, ahogy azt korábban kifejtettem. :) De bízok benne, hogy idle nem nagyon hallani ezeket se.

[ Szerkesztve ]

(#37861) Grave_444 válasza Dany007 (#37860) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Idle 30%-on tehát 1700-as fordulaton ment a 7850-em. 20%-ra 1200rpm-re levéve halkabb, egyből észre is venni, terhelve 35% fölött még nem ment ez már 2100rpm fölött van 70-75 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#37862) Dany007 válasza Grave_444 (#37861) üzenetére


Dany007
veterán

Az 1700-as fordulat még jó ha a cpu-ból indulok ki. De idle tényleg érdemesebb levenni. Melegedni meg melegedhet, úgyis jön a tél. Télen egyébként megszoktam várni amíg a gépház belső eléri a 33fokot és csak akkor csinálok nagytakarítást... Így egy kicsit fűti a szobát is a gép =)
No, majd meglátjuk milyen lesz az a 7870-es. Csak nem tetszik, hogy az iponban emelkednek az árak.
Karácsony miatt vajon? Lehet érdemesebb lenne januárban megvenni?
Sose tudom eldönteni, hogy karácsonykor az akciók miatt esnek-e az árak vagy épp a sok vásárló miatt nőnek? Szvsz a növekedés lenne a logikus, hiszen karácsonykor mindenkinek kell vennie valamit...

(#37863) Medocsabi válasza Dany007 (#37856) üzenetére


Medocsabi
addikt

Procival nem lesz gond,egy i7 2600 dolgozik,antec h2o 920 as vízhűtéssel!én is olvastam,hogy a crossfire rendszerek nem hoznak annyi pluszt,mint egy erősebb vga,de lehet kiváncsiságból belevágok!legalább lesz egy összehasonlítási alapom!remélem a közeljövőben meg tudom csinálni,és akkor felteszem a teszteket!

(#37864) Dany007 válasza Medocsabi (#37863) üzenetére


Dany007
veterán

Ez biztos nem nekem jött, de én is egyetértek a többiekkel. [szerk] nincs értelme a CF-nek vagy az SLI-nek. Egy erősebb kártya ár-teljesítmény arányban sokkal jobb.
Ráadásul necces az is, hogy melyik játék milyen szinten képes kihasználni a dupla kártyát. Mert dupla teljesítmény szinte biztosan nem lesz, max 1-1 játékban elszórtan.
Sokkal inkább megéri venni egy kártyát a kettő árából, azt egy kicsit húzni és kész is. Nincs akkora fogyasztás, nincs akkora melegedés, a teljesítmény megvan kb minden játékban, nem kell guglizni napokat, hogy az adott játék mennyire használja ki a CF-et stb stb stb...

Persze hobbiból csinálnád kíváncsiságképpen akkor hajrá, nincs ellenvetésem. :)

--

Kipontozva se kell ilyeneket irni.

[ Módosította: proci985 ]

(#37865) proci985 válasza Medocsabi (#37863) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

FPSre kb a 7850 OC CFem kb hozza a Titan / R9 290 / 290x szintet, ill neha picit feljebb is. Namost amikor vettem kb a ket kartya a Titan aranak a harmadaban volt, ill jelenleg ennyi az itt legolcsobb Sapphire R9 290. 7850 2GB csak fpst nezve ar/teljesitmenyben azert nem rossz, bar egy gpunak vannak elonyei (pl meg mindig nincs kint az eyefinity+cf antimicrostutter driver... de ez azert eleg keves embernek problema:D ).

szoval teljesitmenyben nem lesz hiba.

skalazodasi problemat en eddig ket esetben lattam, FC3 viszont egy AMDvel is csinalt erdekes dolgokat, Rage meg 1080pben egy kartyaval is remekul fut (plusz gpu transcodet csak nvidian tud, szoval kepes volt SSDvel a feneke alatt is lassan fetchelni a texturakat).

viszont eroteljesen GPUintenziv jatekoknal (Crysis3, Stalker: CoP) majdnem 100%os gyorsulast jelent amasodik kartya.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37866) mikka07


mikka07
tag

Tegnap vettem egy uj gigabyte 7870 oc 2gb vga kártyát,olyan hibával találkoztam eddig kétszer hogy a képernyő illesztő program hibát észlelt ezért leáll ,egy pillanatra elsötétül a kép(kb 1mp) aztán helyreáll .A vga kártya nem terhelés alatt csinálta. Játszottam vele egy óra tomb raider 2013-at nem csinálta és végignéztem egy 3d bluray filmet az alatt se csinálta a legujabb hozzávaló catalyst van fennt (nem beta)a proci huzva van eddig is volt ,de ilyet sem a gtx470 és a 6770 videokártyám se csinált .Remélem nem black screen hibás( a kártya garanciális csak elég macerás lenne gariztatni mert addig nem lenne vga kártyám és bolt ahol vettem 200km-re van),egy haveromnak 6850-van szintén gigabyte van azt mondta neki is csinálta ,de ő visszavette a procit alapra és azóta nem csinálja nálam pci-e fix 100mhz en van biosban mivel a procim elég gyenge kénytelen vagyok huzni igy se hajtja ki a kártyát rendesen.

(#37867) mobal válasza mikka07 (#37866) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

A Black Screen hiba az egyértelmű, ha újonnan vásároltad szinte biztos, hogy nem az. Esetleg a legfisebb Catalystal próbáld meg (ha Battlefeild 4 téma akkor bétával) továbbá egy oprendszer reinstall is javallott lehet.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37868) Steve198310 válasza proci985 (#37865) üzenetére


Steve198310
őstag

Lehet nézek egy spant a 7850em mellé :DD

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#37869) Dany007 válasza mikka07 (#37866) üzenetére


Dany007
veterán

Próbáld meg visszavenni te is alapra az órajelet. Aztán meglátod. Egy próbát megér.
Esetleg csekkold a hőmérsékleteket, bár ha azzal lenne gond akkor terhelés alatt jönne ki egyből...

Nekem is csinált ilyet a gép, mikor az IGP-t és a procit is túlhúztam rendesen... Szvsz biztos, hogy valami ilyesmi jellegű a probléma.

@proci985: Hoppá! Elnézést, nem tudom mi volt velem reggel. Még most is azon gondolkozom mit írhattam be olyat és miért... =/ bár sejtem mit, de nem értem miért írtam...

(#37870) mikka07 válasza Dany007 (#37869) üzenetére


mikka07
tag

Kösz a válaszokat :) a kártya tiszta uj számlája garija van tegnap én bontottam fel a win7 most lett ujra telepitve arra mindig figyelek hogy ne telepitsek fel felesleges dolgokat és rendszeresen karbantartom szoftveresen és hardveresen is a gépet.. Játékot csak az uj tombraidert probáltam kb fél orát (már egyszer végigvittem régebben)az alatt nem csinálta és egy 3d blurayt néztem meg power dvd 13 lejátszoval 3d-s projektorral egyszer sem volt gond.Eddig kétszer csinálta tegnap bekapcsolásnál és ma bekapcsolás után amikor az internet explorert inditottam most műkődik melegedéssel nem lehet gond van a házban 2db 12cm-es chieftec venti is a tápomra se gyanakszom mert az hajtotta a gtx470-et is ,ha megint csinálni fogja akkor visszaveszem az cpu orajelét és csak ha játszok akkor huzok rajta(nem szoktam procit huzni ,de egy Q8300 nagyon kevés mostanában még huzva is egyébként hűtése is aránylag jó egy zalman vf7000cu) . Catalyst a a legutobbi hivatalos 7870-hez valo whql van fennt.A kártya egyébként jó vétel igaz hogy az én cpu-m és ramom már kevés ,de teljesítménybe igy is hozott a tombraider alatt+ kb30-40%-ot a gtx470-hez képest frapsal mérve(érdekes hogy gtx470-nél is be volt kapcsolva tress fx radeonon is be van állitva és Lara Croft haja sokkal jobban néz ki mint nvidia-n),ha lesz időm kiprobálom a crysis 3 -at is .

(#37871) Dany007 válasza mikka07 (#37870) üzenetére


Dany007
veterán

Én a gpu órajelére gondoltam. Ha az húzva van.
Bár még az lehet reális, hogy a korábbi VGA-val nem volt annyira megnyúzva a procid, mint most. Elvégre ahogy mondtad proci limites a rendszer a 7870 miatt.
A másik az a driver lehet. Másra nem tudok gondolni.

Nálam a gpu húzás okozott pont ilyen tünetet. Az is csak akkor ha kicsit sokat vártam el tőle. :)

A crysis 3-ra én is kíváncsi lennék, mert lehet nálam is befigyel majd egy kis cpu limit.

"érdekes hogy gtx470-nél is be volt kapcsolva tress fx radeonon is be van állitva és Lara Croft haja sokkal jobban néz ki mint nvidia-n)"

Ez nem érdekes, hanem nyilvánvaló. :D Ugyanis az AMD fícsörje a tress fx és ha jól tudom a tomb raider-ben debütált, direkt AMD kártyákhoz... : )

(#37872) mikka07 válasza Dany007 (#37871) üzenetére


mikka07
tag

Azt tudtam hogy a tress fx amd feature,de be lehet kapcsolni nvidia kártyán is csak ugy látszik ott nem csinál semmit. .Amd driverben lehet engedélyezni 3d modot is(ezért cseréltem le az nvidia kártyámat mert nem tudtam 3d filmeket nézni az nvidia driver miatt, nem kompatibilis vele a projektorom) tomb raider alatt is lehet álitani 3d-t amit nvidianal nem engedett a driver .A projektorom 120hz-es dlp-link aktiv szemüveggel nézek 3d filmeket akkor tudok játszani is 3d-ben ugy mint az nvidia-nál a 3dvision kittel?A kártya oc-s 1100mhz gpu orajelen megy windforce3 hűtéssel van felszerelve.

(#37873) Dany007 válasza mikka07 (#37872) üzenetére


Dany007
veterán

Passz, én is játszanék 3D-ben, de még sose találtam rá opciót sehol se. Anno NV kártyával próbáltam én is, de kérte az NVision kittet... :U Aztán további játékokban se találtam erre opciót. Fogalmam sincs mért nem megy meg hogy megy egyáltalán...
Jómúltkor talán még a Cod - Black Ops-szal játszottam, abban tudom, hogy van 3D, mert láttam róla videót. De én ilyen opciót nem találtam. Úgyhogy fogalmam sincs. De jó lenne tudni. :)
Filmeknél nem gond, mert eleve HSBS-t szedek le, amit sima playerrel lejátszok, majd a tévé összerakja.. De ugye játéknál először a gépnek kéne kettéválasztani a képet...

(#37874) mikka07 válasza Dany007 (#37873) üzenetére


mikka07
tag

Nekem a cod bops2 ps-3on 3d ,de csak anaglyph az meg felejtős.Én pc-ről hajtom a projektort 120-hz en és a pc rakja össze a képet sbs,tab,ou,bluray iso stb a projektor csak a 120hz-et tudja és a dlp link szinkron jelet adja az aktiv shutteres szemüvegnek(dlp link jelet a projektor vetiti ki képre amit a szemüvegen lévő photoszenzor figyel nem összekeverendő az ir-el! ehhez nem kell jeladó mert a szinkron jel magában a képben van a projektor bevillant egy fehér képet képkockánként,de ezt nem lehet észrevenni) .Az iz3d nevű cég egy időben csinált az amd megbizásából drivert játékokhoz ,de ők két éve bezártak majd szétnézek mert régebben szedtem le drivert az oldalukról.

(#37875) mexel válasza mexel (#37854) üzenetére


mexel
veterán

Erre tud valaki valamit?

(#37876) RMZ250 válasza mexel (#37854) üzenetére


RMZ250
senior tag

Pontosíts már egy kicsit miböl akarsz lejjebb venni :F Mer ugye volt már itt aki a VGA-n lévő GPU-t is procinak hívja. Me a proci az a CPU, annak feszét BIOS-ban lehet állítani. Ha meg a GPU feszt akarod cökkenteni akkor nem értem a kérdést me hát ott a csúszka az afterbörnerben, lejjebb húzod azt kéz. :DDD vagy kész.

Amúgy meg nem hiszem hogy lehetne annyit csökkenteni hogy számottevően csökkenne a hő, de próbáld ki :C

Monnyuk leírhattad vóna milyen karid van, meha Tahiti akkó kötelező a fesz csökkentés :))

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37877) dgyoele


dgyoele
csendes tag

Hali mindenkinek!

egy hd 7870ből melyiket ajánlanátok?
tapasztalatok, vélemények, esetleg hajtja valaki fx 6300 mellett???

(#37878) mexel válasza RMZ250 (#37876) üzenetére


mexel
veterán

VGA topikban GPU fesz csökkentésre gondoltam :) A csúszkát hiába veszem lejjebb, semmi nem történik. Mi az a Power limit?

(#37879) RMZ250 válasza mexel (#37878) üzenetére


RMZ250
senior tag

Jó van na gondótam, hogy a GPU feszt akarod de akkó ne írj CPU-t me itt néha szó esik róla is(kihajcsa-nem hajcsa) :P
Mi az, hogy semmi nem történik :F Minek kéne szerinted, meha nem nem látsz semmit akkó jó me kissebb fesszel is megy a kari, de mint montam nem hinném, hogy lehet annyit minuszolni, hogy a hőfokon észre vennél valamit. Vagy pedig csökkentsd még tovább.
A póóóóver limitre majd valaki okosabb válaszol, demindenki azr írja, hogy húzd fel :K

Ja, és még mindíg nem tudjuk milyen karid van :O

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37880) mexel válasza RMZ250 (#37879) üzenetére


mexel
veterán

Procit írtam, nem cpu-t :) Sapphire 7870 oc-m van. GPU-z-vel nézem mennyit mutat terhelésen, és ha lejjeb veszem sem változik, onnan látom. Legalábbis remélem.
Na mindegy, jköszi, most nem lesz időm molyolni a kártyával, majd jövő héten nekiállok.

(#37881) RMZ250 válasza mexel (#37880) üzenetére


RMZ250
senior tag

Szerintem rá kéne hagynom de nem birom. Háááááát a proci a CPU nem érted :))
Dehát itt írod a hszben "GPUz érted GPU ;)

Sokszor hallotam, hogy téved a GPUz, Monitorozd az AB-vel, hogy az mit mutat.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37882) mexel válasza RMZ250 (#37881) üzenetére


mexel
veterán

A videókártya processzora. Ebben a topikban nekem az a proci. (Mivel videókártyás topik nem hiszem hogy a cpu húzásást stb itt kellene kérdezni.) Nekem egyértelműnek tűnt mivel siettem hogy ez nem félreérthető kivéve ha kukacoskodni akar valaki. :)

(#37883) RMZ250 válasza mexel (#37882) üzenetére


RMZ250
senior tag

Most megnéztem mit mutat nálam a GPUz és hát feljebb húztam a feszkót. Erre a GPUz meg kevesebbet mutetott mikor elindítottam a Kombusztort. :Y

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37884) mikka07 válasza mexel (#37882) üzenetére


mikka07
tag

Szerintem ne tuningoljál videokártyát eleve oc-s kártyád van teljesen felesleges max 5% gyorsabb lesz cserébe jobban melegszik és hamarabb tönkremegy. A cpu tuning az más ha kifogsz egy jó példányt teszel rá egy jó hűtést annak van értelme ,de videokártyánál szinte semmi főleg nem gyári hűtőkkel.Bár felőlem mindenki ugy teszi tönkre saját cuccát ahogy akarja.

(#37885) RMZ250 válasza mikka07 (#37884) üzenetére


RMZ250
senior tag

Komolyan mondom minnyá megőrülök :W Szó se vót proci tuningról, sőt semilyen tuningról. Csak fesz akart csökkenteni. De jól sejtettem, hogy összekeveri a procit a GPU-val.

Amúgy meg csak megint kötöszködni tudnék mert mi az, hogy nem gyári hűtő :Y A Sapíííír hűtője nem gyárba készűt :F vagy mi és szerintem neki nem is ref hűtője van hanem egy kimondottan halk és hatékony megoldás.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37886) mexel


mexel
veterán

Te jó ég nem gondoltam volna hogy ha egy videókártyás topikba megkérdem hogy a kártyám prociját milyen progival tudom alulfeszelni, mindenki elkezd itt nekem CPU-ról beszélni és lehurrogni :F
Nem csak a rövidítéseket kell ismerni.
A link csak azért van hogy ne kelljen rákeresni hogy mi is a GPU

[ Szerkesztve ]

(#37887) mexel válasza RMZ250 (#37879) üzenetére


mexel
veterán

Power limit vagy Power tune:

"Az AMD jó szokásához híven a fogyasztásra is gondolt. Az új lapka ugyanazzal a gyártástechnológiával készül, mint az előző generációs Cypress. Nyilvánvaló, hogy a fogyasztás mérséklése a lapkaméret és a tranzisztorszám növelése mellett lehetetlen küldetés volt, de egy ügyes trükkel a vállalat mérnökei megoldást találtak a problémára. Az új Radeonok által bevezetett technológia a PowerTune névre hallgat. Az elméleti alapok arra épülnek, hogy a GPU a futtatott programok kis része alatt van maximálisan kihasználva, vagyis az órajel valós idejű szabályzása a teljesítményre elhanyagolható hatást fejt ki, miközben a grafikus kártya fogyasztása érezhetően csökken. A PowerTune tehát nem tesz egyebet, mint megpróbálja a magórajelet olyan értékre belőni, ami aktuálisan nem jelent negatív hatást a teljesítményre, miközben a GPU energiaigénye csökken.

A technológia szabályzását az AMD a felhasználóra bízza. Az alapértelmezett érték nulla százalékon van, ami azt jelenti, hogy a kártya a lehető legjobb fogyasztást biztosítja érezhető sebességromlás nélkül. Ez igény szerint felülbírálható az Catalyst Overdrive menüjében, negatív vagy pozitív irányban is. Amennyiben valakinek nem fontos a fogyasztás választhatja a +20%-os opciót, ami gyakorlatilag garantálja, hogy a GPU magórajele állandóan a referenciaértéken lesz. Ilyenkor a Radeon HD 6950 200, míg a HD 6970 250 wattos maximális TDP értékre van minősítve. A -20%-os beállítással viszont pont ellentétes hatást lehet kifejteni. A termék agresszívan szabályozza az órajelet, ami ha nem is érezhető, de mindenképpen kimutatható sebességvesztéshez vezet, ám a fogyasztás is komoly mértékben esik. Itt az AMD nem adott meg konkrét specifikációt, mert a PowerTune működése nagymértékben függ a futtatott programtól, de a belső mérések szerint az Aliens vs. Predator alatt, az alapbeállításokhoz képest másodpercenként 5 képkockával volt lassabb a feldolgozás a -20%-os beállítással, miközben a teljes rendszer illetve lényegében a kártya fogyasztása 30-35 wattot esett. A PowerTune alkalmazásával akár 100 watt alatti fogyasztásra is képes lehet a Radeon HD 6950, ami a felkínált teljesítményt figyelembe véve nagyon hízelgő paraméter."

Idézet innen.

(#37888) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Épp ma vettem egy Gigabyte R9 270 -et. Most kb egy órát szórakoztam vele, de nem indul. Holnap vihetem vissza...

Gondolom egy Corsair 520 -as táppal kéne menjen nem?

(#37889) proci985 válasza HIJ (#37888) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hogy nem indul? rendesen bedugtad a pciEbe, rakototted a 6pines csatikat?

sipol, pittyeg?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37890) Milka 78 válasza HIJ (#37888) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Simán. :K

(#37891) HIJ válasza proci985 (#37889) üzenetére


HIJ
őstag

Jaja. Nem az első kártya amit beteszek. El sem engedi indulni a gépet. Tehát nem is csippan, csak felpörögnek a ventik...

(#37892) Grave_444 válasza HIJ (#37888) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Intel HD graphics után nekem is nehezen adott képet a 7850. Vedd ki a ramokat és mielőtt beteszet a vga-t telepítsd a legújabb drivert hozzá.

(#37893) mikka07 válasza RMZ250 (#37885) üzenetére


mikka07
tag

A gyári hűtő alatt azt értem amit a gyárban ráraknak pl asus,gigabyte,msi stb...nekem az evga gtx 470 kártyámon accelero extreme plus hűtő volt ami 20.000ft, volt még zalman vf2000 led ,vf 900,és vf700 alcu-m is amiket a külön megveszed és rászereled magadnak a kártyára és sokkal jobbak mint bármelyik gyártó hűtése pl az accelero extreme plus ami az egyik legjobb vga hűtő ami kapható és csak külön lehet megvenni.A lényeg hogy a kártyám reggel óta stabilan üzemel azóta nem volt semilyen hiba most probáltam ki az uj call of duty-t ramfix-el szépen fut mindent maxra vettem nem szagatt pedig csak 4gb ramom van a grafikája is szép .Jó kártya a 7870 eddig meg vagyok elégedve szerintem nagyon jó vétel érdekes hogy tesztekben csak az ajánlott plecsnit kapta nálam kiérdemelte a különösen ajánlottat.

(#37894) HIJ válasza Grave_444 (#37892) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem is 7850 után menne be, de hogy a drivernek mi a köze bios szintű képhez?

A RAM kivét megvolt. Esetleg még a BIOS frissítés jutott eszembe az alaplapon...

(#37895) Grave_444 válasza HIJ (#37894) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem sem volt kép még biosban sem, pedig át volt állítva dedikált kártyára.

(#37896) Dany007 válasza mikka07 (#37893) üzenetére


Dany007
veterán

Melyik Cod-ot próbáltad? És mennyivel ment?
Csak azért kíváncsiskodom, mert nekem procilimitet jósoltak az 5800k-ra, viszont ahogy látom neked azért gyengébb a procid mint az enyém és én is 7870-et szeretnék. Ezért érdekelne hogy hogy ment a Cod pl... De igazából minden más is érdekel. :)

@#37895) Grave444:

Ez azért elég érdekes. És akkor mi is a megoldás? Resetelni kell a biost? Esetleg jumperrel? Áramtalanítani mindent, kivenni az elemet a ramokat stb...?
Gondolkozom én is hogy csináljam, de csak az IGP miatt. Előtte szépen letiltom az IGP-t aztán berakom a kártyát... De biosban kéne képet adni így is úgy is...

(#37897) Grave_444 válasza Dany007 (#37896) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én kompletten szétszedtem a gépet, mert a procihűtő hozzáért a vga-hoz, úgyhogy nem tudom pontosan mitől lett jó.. Ha oda kerülsz majd megoldod csak türelem kell hozzá.. :)

(#37898) HIJ válasza Grave_444 (#37895) üzenetére


HIJ
őstag

Na a BIOS update megoldotta a problémát! Hát hiába. Régebben erre csípőből rájöttem volna, de mostanában már kijöttem a gyakorlatból... :B

(#37899) Dany007 válasza Grave_444 (#37897) üzenetére


Dany007
veterán

huh okés. Csak ilyenkor szar, mert nem tudja eldönteni az ember mi lehet a probléma. Kevés a táp, hibás a táp, nem bírja a táp, hibás a vga? Vagy rosszul van bedugva? Szal így ha képet se ad elég sok hibalehetőség közül választhat az ember. :) Na majd meglátjuk...

(#37900) mexel válasza Dany007 (#37896) üzenetére


mexel
veterán

Melyik COD érdekel? Csinálhatok COD BO2-ről logot egy i33225 és 7870oc-ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.