Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37751) Apollo_21 válasza Dany007 (#37749) üzenetére


Apollo_21
addikt

A lényeg csak hogy összekössem...a tv-be csak hdmi megy, tehát marad a dvi-hdmi öszvér csati a monitorba:D Köszöntem! Amint hazaérek megnézem mit tud; s mit nem:) Hang rész egyelőre nemérdekes, most csak annyi a kérdés hogy használható szintű marad a gép a tv-re kötve is..vagy felejtő hogy a tv-ből monitort faragjak:) Max megramad a monitor, szívbajos nemleszek miatta, gyönyörű a képe, üzembiztosan megy, ergo nekem megfelel..bár nem ips paneles..de nemnagyon izgat fel.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37752) Grave_444 válasza kovsol (#37738) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze tudom, lehet elég 950MB is neki, de ha van 2x annyi miért ne töltené tele.. :)

(#37753) Dany007 válasza Apollo_21 (#37751) üzenetére


Dany007
veterán

Szinte biztos, hogy megy TV-ről is simán. Ha csak nem 10+ éves az a tévé. Nekem már ~ 3 éve megy tévéről a gép. Először 9800gtx volt rákötve, majd Trinity APU. Annyi volt, hogy az AMD esetében van valami overscan-nek nevezett fa...ság ami miatt kisebb lesz a látható képernyő mérete, úgymond szét kell húzni a szoftverből. De csak kis bosszúság, semmi érdemleges.
Az enyém egyébként 42-es IPS lcd, de most monitornak MVA paneles Benq-t néztem ki játékra. Majdnem duplája a valós, műszerrel kimért kontrasztja mint egy dell ips-nek és a fekete értéke is közel fele, mint a hasonló árú és kategóriájú dell ips-nek. Annyi a hátránya, hogy nem olyan színhű, mint egy dell ips és a betekintési szögei is rosszabbak, de ezek igazából nálam nem okoznak gondot, ellenben a nagy kontraszt és közel nulla feketeszint sokkal többet számít.

(#37754) Apollo_21 válasza Dany007 (#37753) üzenetére


Apollo_21
addikt

A monitorom tnled-es:D 23,8as Asus...attól eltekintve h kicsit bután van megoldva rajta a "kitámasztó" ''C'' alakú:D Jó...néha néha elsötétül a kép a betekintési szög bénáskodás miatt..de nemzavaró...annyi h nem görnyedve kell ülni hanem szépen egyenesháttal..szokható...:D Tv múlt augusztusba véve..tehát nemöreg:D
82cm-es Samsung Fullhd led...bár nemoszt nemszoroz a milyensége egyelőre..megy és kész:)
Overscan...akkor jött elöször elő amikor megvettem a kártyámat (7870) feldobtam az addigi felbontásról a maxra..és már jelentkezett is a kis 2cm-es csík körbe..azthittem hibás:D Aztán meglett az opció:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37755) Kroni1 válasza zserbox (#37633) üzenetére


Kroni1
veterán

Boldogan jelentem, hogy a Displayportok is kiadják az audio jelet HD7850-en!

Tehát a korábbi kijelentés, miszerint ezen a karin tuti nem tud audiót átvinni a DP teljesen hamis, az én kártytámon van 1xDVI port ami nem visz hangot, de ezen kívül mind a HDMI, mind pedig a 2xminiDP port is vígan átviszi a hangot! A monitoromon nincs DP, így egy 2m-es mini Displayport - HDMI kábellel kötöttem rá a kártyát, ami 3e ft volt tehát a HDMI-hez képest különösebben drágának se mondható a dolog, és a sztereo 3D támogatás is megvan ugyanúgy, ahogy egy 1.4 HDMI kábellel..

:C

[ Szerkesztve ]

(#37756) #16729600 válasza Kroni1 (#37755) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez tök jó hír,én sem adtam volna érte egy kanyit sem hogy átmegy a hang,köszi a 3k beruházást és próbát :)

(#37757) zserbox válasza Kroni1 (#37755) üzenetére


zserbox
őstag

csúcs

(#37758) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#37754) üzenetére


Apollo_21
addikt

Na itt! Tv-t érzékeli de nemtud képet tenni rá..se ha egyedül van dvi-hdmi-vel se ha hdmi-hdmi-vel se ha mindkettő... állandóan a csatornabeállításokkal károg a tv...és ennyi:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37759) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#37758) üzenetére


Apollo_21
addikt

Megoldódott...már megy. :R My fault

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37760) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! HIS 7870 IceQ X Turbo-ról mit tudni? Mennyire jó kártya, és mennyire zajos és hatékony a hűtése?

(#37761) mobal válasza mexel (#37760) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha jól tudom annak a hűtése jó, halk.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37762) mexel válasza mobal (#37761) üzenetére


mexel
veterán

Erre gondolok. Fontos lenne hogy legalább olyan halk legyen mint egy Sapphire OC.
Gyakorlati tapasztalata van valakinek ezzel? Mennyire megbízható, milyen gyártmány? Nem sokat tudok a gyártóról.

[ Szerkesztve ]

(#37763) mobal válasza mexel (#37762) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha jól tévedek proci985-nek az egyik ilyen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#37764) mexel válasza mobal (#37763) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, elolvastam a hsz-eit és írtam is neki. Valakinek még vélemény a HIS gyártmányról? Minőségi darabok, vagy középszerűek?

(#37765) trafipax


trafipax
tag

üdv.

a VGA-m (Asus 7870) szeretném összekötni másod kijelzőként TV-vel. Szerintetek EZ a kábel megfelelő lehet?

Thx

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#37766) Dany007 válasza trafipax (#37765) üzenetére


Dany007
veterán

Persze! Nekem ilyen kell majd 10m-esben. :D

[ Szerkesztve ]

(#37767) Gstyler válasza trafipax (#37765) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is a legolcsóbb kábellel kezdtem a próbát, gondoltam hha az nem működik, akkor visszaviszem és kérek egy "jobbat", de simán működött! Elvileg ugye mindegyiknek működnie kéne, 5 méteren nem is lehet nagy baj, 1.4-es az is stimmel! Szerintem próbáld be,hha gond, akkor pedig vidd vissza és csapj az asztalra :D

(#37768) trafipax válasza Dany007 (#37766) üzenetére


trafipax
tag

Dany007 & Gstyler köszi a megerősítést

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#37769) Dany007


Dany007
veterán

Na akkor most én kérdezek hülyeséget, de biztos akarok lenni benne. :)
Az új Mantle api-t minden 7850-7870-es kártya támogatni fogja vagy csak a Tahiti magosak?
Úgy rémlik, hogy már mind gcn-re épül és ez elég a Mantle-hoz nem kell Tahiti. Csak biztos akarok lenni benne.

(#37770) mrhitoshi válasza Dany007 (#37769) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A 7850/70 GCN alapú, szóval ha végre beépítik a drivebe, akkor jön. :)

Bár nekem kezd egyre jobban elmenni a kedvem. Valahogy a legutóbbi megnyilatkozások elvették a kedvem az egésztől. Nagyon negatívak voltak.

(#37771) szunya1: :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#37771) #16729600 válasza Dany007 (#37769) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mindegyik GCN,tehát támogatott. Beelőzés esete.:)

[ Szerkesztve ]

(#37772) Dany007 válasza mrhitoshi (#37770) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jó! Köszönöm. :) Remélem lesz hatása. Mert ez egy nagy esély a PC játék életre keltésére.

(#37773) potkem


potkem
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Szeretnék vásárolni egy 7850 OC kártyát.
A kérdésem az lenne, ki tudom e hajtani full hd-n egy Core2 Quad Q8400 procival?
Tuning max 3GHz-ig jöhet szóba nem akarom túlhúzni.
Össze akartam rakni egy új gépet, de sajnos az élet ismét közbeszólt.
Játékra használnám Battlefield 3,4 Multiplayer.
Köszönöm a segítséget.

(#37774) proci985 válasza mexel (#37760) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Hogy itt is meglegyen: 6950 ICEQ hűtés anno minőségben valahol a Thermarlight HR03GT környékén volt, a rajta lévő (valszeg FDB) Adda ventivel pedig tökéletes volt. melegedni melegedett, de nálam órákig ment tövig terhelve eyefinityvel furmarkszintű terheléssel, 200W meg sok volt. házszellőzéssel viszont meg merem kockáztatni, hogy maga volt a tökéletes kártya azoknak, akik kultúrált akusztika mellett teljesítményt akartak.

A 7850 ICEQ Turbo X hűtése már visszalépés, picit olcsosítva lett a borda (nem veszélyes), viszont a ventit egy morgósabbra golyósra cserélték. leszabályozva kultúrált, de sajnos nem ugyanarra a célcsoportra optimalizálták és a venti miatt egy fokkal gyengébb.

Hub alapján valszeg a 6950 hűtését rakták át a 7870re: Ha találsz képet a ventiről és Adda, akkor nyugodtan vedd meg, egy álom. Csak megfelelő házhűtésed legyen, hogy tudd csendben használni, erőltetett szellőzést a kevesebb venti - nagyobb borda filozófia nagyon meghálálja.

Viszont: Alapvetően oka van, hogy SFlexeket, Antec 140TCket és TY140eket használok a házhűtésemben, szóval elég érzékeny vagyok a zajra.

potkem: nézz be a logoutomra az eyefinitys cikkhez, anno 6950em volt q6600 mellett. pár helyen procilimited lesz, de nagyon függ attól, hogy mivel játszol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37775) mexel válasza proci985 (#37774) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, én is zaj érzékeny vagyok, mert a gépem mejdnem passzív. A Sapphire 7870 OC idle-ben gyakorlatilag nem hallható, 20%-on pörög. Csak most hardverkerben olcsó a his, és 3 év van rá.
Sajnos a gari hardverkeres bolti gari, nem tudom ettől féljek-e.
A kártya alapból 1100-on megy, tetszik is, csak a márkáról semmi tapasztalatom, nem tudom mennyire minőségi. Legtöbb helyen nem is kapni.

(#37776) proci985 válasza mexel (#37775) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Minőség árkategóriától is függ, de teljesen jó megoldásaik vannak. A 6950en nem véletlenül egy Thermalright bordához hasonlítgattam a hűtést:). A nikkelezett, egymáshoz kapcsolt lamellák nem feltétlenül az olcsóságukról híresek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37777) mexel


mexel
veterán

Közben találtam egy jó tesztet sok 7870-ről.
Úgy látom idle módba a HIS és Sapphire a leghalkabb.

(#37778) RMZ250 válasza potkem (#37773) üzenetére


RMZ250
senior tag

Biztos, hogy nem. Maradna a kariban bőven.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37779) FragMaster válasza mexel (#37777) üzenetére


FragMaster
addikt

Azt vedd hozzá, hogy a sima sapphireből már nem tudsz venni, csak a rövid nyákos v2 dual-x változatból.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#37780) Apollo_21 válasza Dany007 (#37772) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elsősorban hozzád fordulnék.hátha, de a többiekhez is szólnék; tegnap rátettem a tv-m hdmi-hdmi-vel a gépre...(HD7870) jólett nagy keserves kínlódás árán..namost fullhd felbontás nemjött össze..mert h ahhoz 75hz kell a progik szerint...tiszta képet csak 60hz-en 1680x1050be kapok.... mi a limitáló tényező? vga nemtud 60hz-nél többet ez lehet?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37781) Dany007 válasza Apollo_21 (#37780) üzenetére


Dany007
veterán

A TV nem tud 60hz-nél többet. Bőven jó.
Alap 1080p 60hz legyen a beállítás a VGA-nál szoftverben. Nekem is úgy megy, persze jobb lenne a 72-75hz, de ez van. :)

@mexel:

Tényleg jó cucc ez a HIS verzió. Csak oda kell figyelni, mert google-ben rákeresve hardverkeren egy tök más verzióra mutatott a link a HIS oldalán. Pedig a hardverkerben iceQ-ként volt feltüntetve, de a link ami a termék oldalára vitt, ott már csak egy sima verzió volt.
Ellenben külön rákerestem 7870-re és kiválasztva a HIS-t, úgy már a link is a rendes IceQ verzióra mutatott.

(#37782) Apollo_21 válasza Dany007 (#37781) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó de így..a betűk elvannak mosódva...:) Mondjuk tv-s topicba azt ajánlották h a kimenetet nevezzem át pc-re..ez nemtudom miben segít..demind1:D
Mondjuk amíg "laggol" a tv-n minden addig sokat nemtudok tenni:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37783) Dany007 válasza Apollo_21 (#37782) üzenetére


Dany007
veterán

Huh, na most nem értem mire gondolsz.
Én cleartype-ot használok Win7 alatt. És a 42cm-es TV-t durván 2m-ről nézem. Nem látom elmosódottnak.
De én azt hiszem 60hz-nél többet nem is tudnék beállítani, mert azt már nem viszi a TV. Tehát nem tudom nálad hogy jött össze a 75hz, passz, mondjuk én nem is próbáltam.

A lagolás alatt mit értesz? Bizony a TV-k esetében számolni kell input laggel. Sokkal durvábban, mint a monitorok esetében. Lásd nálam az LG 42-es IPS 3D tévé közel 130ms-ot késik "Játékgép" módban! Ehhez képest egy átlag monitor amit 5ms-osnak neveznek késik kb 10-20ms-ot maximum.

No, de az a 130ms sem olyan vészesen durva, csak fps játékra kb alkalmatlan. De attól még autózni / netezni stb simán lehet rajta. Viszont mindenképpen keress olyan funkciót a TV-n, hogy "játékgép" mód vagy valami PC mód vagy hasonló. Legjobb ha játékgép mód lenne az tuti azt csinálja amire én gondolok.
Minden képjavító funkció legyen letiltva (elvileg erre való a játékgép mód). Dinamik kontraszt stb stb letiltva. És amit így kapsz olyan lesz a monitor, ez lesz a maximum.
De ez már nagyon off itt. :)

(#37784) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tudom nem ide tartozik, de a cikk vegere eljutva ennyit mondtam...backi, megvan az utod :DDD

...

(#37785) Apollo_21 válasza Dany007 (#37783) üzenetére


Apollo_21
addikt

Félreértettél:)
Ha a tv-re megyek..és ccc-be tolom a beállítást..kiirja h 1920hoz 75hz kellene...
Ezz jó..de 60 a max...ugyh elmosódás nélküli képet csak a kisebb 1650 vagy 1680..ezt keverem x1050esen megy 60hz-en de itt kristálytiszta, gondolom a kép akadozások az input lagg miatt vannak vagy micsoda az a jelenség.:D Módok nincsenek..nemtaláltam. Mind1..majd letiltom ezeket a ficsöröket amiket javasoltál...képjavítás etc..sokat segítettél:) Legalább már megy! OFF vége :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37786) kovsol válasza Apollo_21 (#37782) üzenetére


kovsol
titán

ha átnevezed PC re akkor fog pc módban menni. Nem lesz elmospdott és az input lag is lecsökken

May the Force be with you!

(#37787) mexel válasza Dany007 (#37781) üzenetére


mexel
veterán

Nem értem mire gondolsz. Nekem ugy tunik a hardverkeres link is jo helyre mutat. Egyebkent erdemes megvenni ezt a kartyat?

(#37788) Dany007 válasza mexel (#37787) üzenetére


Dany007
veterán

Csak arra, hogy én a google-ben kerestem rá a HIS-re és a hardverker oldalán ezt dobta ki. :) Bár most nézem, ez már nem is elérhető.
De ez ugye nem az iceQ verzió. Nekünk ez kell: [link]
Viszont a link jó, úgyhogy lehet valamit én néztem be az előbb...

Szerk.: amúgy nem volt még ilyen kártyám. A többiek majd véleményt alkotnak. Amit a tesztekből én kiolvastam az szvsz jó, pozitív. Halk, nem melegszik durván és az 1100-as alapórajel is kecsegtető számomra.

[ Szerkesztve ]

(#37789) mexel


mexel
veterán

Na elhoztam egy kártyát, majd letesztelem. Azt hogyan tudom megnézni, hogy full terhelésen mennyi feszt kap a kártya? (a gpu-z hiteles?) milyen progit futtassak ami 100%-on leterheli a gpu-t?

(#37790) XP NINJA válasza mexel (#37789) üzenetére


XP NINJA
őstag

afterburnerrel ki lehet iratni

(#37791) mexel


mexel
veterán

Na máris ráb@ltázás. Alapból idle módban sokkal hangosabb a HIS mint a Sapphire. A Sapphire 20%-on megy és hangtalan, a HIS 28%-on és hangosabb, pedig a venti kevesebbet pörög mint a Sapphire-on. Pedig a kártya nagyon szép, nagyon gyors és 3 év garis mindössze 48-ért, de egy kicsivel hangosabb.

(#37792) mexel


mexel
veterán

Lenne egy gyors kérdésem: mivel lehet a sapphire 7870 biosát lementeni?

Közben megvan, valószínűleg TechPowerUp Radeon Bios Editor-al. Ez jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#37793) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Helló mindenki.
Videokerit szeretnék venni,de bizonytalan vagyok.
7850dc2v2, vagy R9 270X.
Van valakinek tapasztalata e téren???
Meg ér +15 ezret az uj széria???
Köszönöm válaszotok.

(#37794) nanus válasza mexel (#37792) üzenetére


nanus
senior tag

gpuz?

(#37795) RMZ250 válasza mexel (#37792) üzenetére


RMZ250
senior tag

Én a GpuZ-vel mentettem le.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#37796) Apollo_21 válasza ctrlaltdel13 (#37793) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mindenképp a 270x-et venném..monitor kérdéses lehet esetleg.+.gép többi része is lehet döntő tényező de maradjunk annyiban hogy milyen a monitor fullhd-e a cél....
"megér-e+15ezret az új széria" részt nemértem..R9 270x=7870 oc kb...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37797) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, a GPU-Z lett a nyerő valóban. Nem láttam a kis ikont :)

(#37798) Bari13


Bari13
csendes tag

Sziasztok!

Van valaki aki Sapphire r9 270x dual-x oc tulajdonos? Vagy úgy csak simán 270 tulaj? :)

(#37799) Dany007 válasza Apollo_21 (#37796) üzenetére


Dany007
veterán

Van még valaki aki ilyen videókártya esetén nem 1080p-s játékra törekszik? :D
Szvsz ez már évek óta, de manapság már biztosan alap. Legalábbis részemről / ismerősök részéről biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#37800) proci985 válasza Dany007 (#37799) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jelen:DDD. azert is kellett ketto :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.