Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) Televan74 válasza Gyuri27 (#11548) üzenetére


Televan74
nagyúr

Itt vagyunk,de téma nélkül marad a matyesz. Ma este megint k-pop -ra kell elaludnom? :K :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11552) ViZion válasza Televan74 (#11551) üzenetére


ViZion
félisten

Nem koreai, japó, sőt az eredeti angol, de remélem tetszeni fog:
[link]

Kubo-ból van, jó rajzfilm: [link]

Másik, amit most néztünk és marha jó volt, a jönnek a kacsák. Végig röhögtük. [link] sajna a trélerbe nem is a legjobb poénokat rakták, mondjuk ez jó is, azt sem szeretem, ha mindent ellőnek a trailerben.
teljes film

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11553) Gyuri27 válasza Beretvás (#11549) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szóval.
Van nekem a procim (konfig adatlapon). Sokáig ment szépen.
Aztán elő elő jöttek fagyások.
A logból annyi kilehetett szürni, hogy az egyik proci mag késik, hibázik.
Annó a proc 3400-on ment kicsit alulfeszelve.
Aztán állítottam. Stock 3200 és vid 1,35. Na ez se volt jó. Úgy néz ki most 3000-en és picit vid alatt nincs gond. Kopp kopp.
Az itten a kérdés, hogy a lap baszkódik. Vagy a proci öregedett meg.
Valamint az ocz ramok olyan forróak voltak 1,8 volton alig lehetett őket megfogni (néha volt memória hibás kékhalál is). Most valami ganyé van benne (borda nélkül cl6 1,8).

Amd - Radeon - Ryzen

(#11554) Beretvás válasza Gyuri27 (#11553) üzenetére


Beretvás
addikt

A vén tollas meyélt annó hasonlót , hogy mikor öregedett a proci egyre több feszt kért adott órajelhez. Nem nai gyerek már az sem nem kizárt, hogy itt is ez lesz. A ram forrosága elég fura. :F

(#11555) Televan74 válasza Gyuri27 (#11553) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vagy az alaplap öregedett el alatta.Volt nekem a S462 korszakban olyan lapom ami életveszélyes volt a púpos kondik miatt. Akkor még évekig voltak nálam a hardverek. Most ilyen ritkábban fog velem előfordulni. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11556) Gyuri27 válasza Televan74 (#11555) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az is lehet. Nem látok bibis kondikat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#11557) Televan74


Televan74
nagyúr

Kaptok egy klipet hétvégére aminek nem sok értelme van! [link] ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11558) Gyuri27 válasza Televan74 (#11557) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#11559) ViZion


ViZion
félisten

Nah, némi hírek... utolsó nap a régi helyen -már szabin voltam. Szépen fizették a bennmaradt szabikat, stb. Mondom akkor gépcsere, legalább alaplap+ház+ram (ezek lesznek újak, proci vmi használt is jó) rendelem...
Erre ma meghalt a mamám. Ezek a temetkezős cégek meg a lehúzás díszpéldányai... 300k egy egyszerű tem,etés, meg a temetőben is kb. 100k-t kell fizetni. Anyámnak nincs ennyi pénze, olyan 250k-val segíteni kell, el is lehet a gépcserét felejteni, de attól tartok a bádogozást is, az is 100 k lenne, meg az autón egy elemcsere+ festés (át van rohadva a sárvédő) a hónap végén, ami megint 50 k... fasza.

Erre figyeljetek, nagyon király. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11560) CJ4567 válasza ViZion (#11559) üzenetére


CJ4567
veterán

Részvétem.

No Sana No Life

(#11561) ViZion válasza CJ4567 (#11560) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm. Nem ért váratlanul minket, 'hisz 85 évesen, évtizedek óta vese- és cukor bajokkal küzdött, de mégis... Egy kis baleset, a törés és a gyenge immunrendszer sok volt már sajnos.
Főleg anyámnak nehéz, hiszen vele élt. De ő sem akar hozzánk költözni, se nem akarja, h kimenjek hozzá pár napra lakni. ilyenkor pedig nem jó egyedül lenni. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11562) Televan74 válasza ViZion (#11561) üzenetére


Televan74
nagyúr

Részvétem.
Az én nagyim idén lesz 90 éves.Mondjuk ő fizikailag jobb mint én,semmi baja,de agyilag vannak már gondok vele.Embereket látott a házába,ezért is került otthonba.
Én is így szoktam járni,van egy kis extra pénz,tuti hogy jön valami amire muszáj költeni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11563) Gyuri27 válasza ViZion (#11559) üzenetére


Gyuri27
félisten

Részvétem.
Vannak fontosabb dolgok mint a pc.
Látod mit küzdök én is. Ez van.
Az új melóhoz meg egy batyuval. Remélem ezt a céget nem viszed csődbe mint az előzőt. :DDD

OSH: idézek egy klasszikust. Tudod mit róka?! Bazzzd meg a porszívód. :DDD :P :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#11564) Apucy01 válasza ViZion (#11559) üzenetére


Apucy01
őstag

Részvétem.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11565) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a részvétet! :R

Gyuri27: "Remélem ezt a céget nem viszed csődbe mint az előzőt." ejj, hogy a ló ne rúgjon melléd! ;] Azt sem vittem csődbe, a tulajdonos "érdekes" hozzáállása és a nem megfelelő mennyiségű/minőségű emberek pár helyen megoldották, nekem semmit nem kellett hozzátenni. Nem is akartam, a cég tönkretételében túl nagy lett volna a konkurenciám...
Ahogy Nigel Findley írja: " The world's a dark place, full of people who either enjoy making it darker or else don't give a frag if that's ' how it works out. I'm not so dense as to believe I can reverse that trend all by my lonesome, but I sure as drek can decide not to make it any worse. And even if I did want to make it worse, hell, I'd have too much competition. "
kb annyi, h a világ sötét hely, tele emberekkel, akik még sötétebbé tennék, vagy le sem szarják, h mi lesz a végén. Annyira hülye nem vagyok, h azt gondoljam egyedül változtathatok ezen, de az biztos, hogy rontani nem akarok rajta. Már csak azért sem, mert abban túl nagy a verseny.
Vágod? A napba? Magyarul LX-IR néven jelent meg, érdemes elolvasni, sok gondolat megfogott, és -az ébredésen kívül- erősen arra haladunk, h a kormányok a nagy cégek bábjai, az emberek a szükséges rossz, ami kell a profithoz... és kb. annyit is ér az átlag polgár élete, amit egy nap fogyaszt...

Másik az Expanse... néztétek? Ejj, de jól sikerült lezárni (és megalapozni a köv. évadot).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11566) Gyuri27 válasza ViZion (#11565) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze, hogy néztük.
Miller nyomozni fog. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#11567) Apucy01


Apucy01
őstag

Urak!

Ezt a sorozatot nézete nézi valaki? Blindspot

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11568) ViZion válasza Apucy01 (#11567) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... nem. Wayward pines-t néztem még, de azt is majdnem feladtam, mert az első 5 rész csak FBI nyomozós volt. Sci-fi témakör inkább, ami érdekel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11569) Apucy01 válasza ViZion (#11568) üzenetére


Apucy01
őstag

ehhh ormány!

kár kihagyni sajna vége a 3. évadnak... majd jövöre a 4. megint várhatok.. :O :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11570) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#11571) ViZion válasza Gyuri27 (#11570) üzenetére


ViZion
félisten

Jól bebaszcsiztál... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11572) Televan74 válasza ViZion (#11571) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az nem baj,csak minket nem hívott meg,na az már probléma! :DDD Tudom,tudom,már készítem a naptejet! ;]

Most kikapcsoltam a SMT, most csak a szimpla 6 mag megy, eddig semmi negatív fps zuhanás.Amúgy a shadercache nem minden játéknál jó, Witcher3 és a Assasin Creed Origin úgy laggol tőle mint állat.HOTS -be mivel fix,ott gyorsabb minden, jól teszi dolgát.
Új biosommal volt egy rossz tapasztalatom,Sapphire boost ki kellett kapcsolnom, nem ment a manuálisan 3,8Ghz -en a procim.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11573) CJ4567 válasza Televan74 (#11572) üzenetére


CJ4567
veterán

Több BIOS frissítést az életemben nem akarok látni (költői túlzás persze), miután majdnem letégláztam az RX460-am majdnem két hete. :DDD Valószínűleg megvan a probléma oka, úgyhogy majd máskor újra próbálkozom az unlockkal.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#11574) Beretvás válasza CJ4567 (#11573) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát vga az más picit, lapot lehet biosból bár az is sülhet rosszul el. ;] én nem bántom,mióta betettem előre 2x140 es ventit azóta majdnem 10 fokot zuhant a vga vrm hőmérséklete. Mlg ki kellene venni a hdd keretet is de akkor csak úgy betenni amulra a hdd-t nem szimpatikus

(#11575) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#11576) ViZion válasza Gyuri27 (#11575) üzenetére


ViZion
félisten

Ne mááár! Tolólappal a réten? Legalább rendsodrót rakott volna fel, ez így FAKE. :o ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11577) Gyuri27 válasza ViZion (#11576) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#11578) Televan74


Televan74
nagyúr

Múltkor egy hétig kerestem a processzor hűtő garancia papírját. Meglett, az alaplappal együtt vettem. ;] :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11579) Beretvás válasza Televan74 (#11578) üzenetére


Beretvás
addikt

Mit akarsz már gariztatni a hűtőn? :P

(#11580) Televan74 válasza Beretvás (#11579) üzenetére


Televan74
nagyúr

Semmit.Csak le vannak fűzve egy dossziéban.Sőt van egy másik dossziém is,abba az eladott és még garanciás termékek garancia papír másolatai vannak. Múltkor jól jött egy vásárlómnak,mert elkeverte,én beszkenneltem neki és elküldtem neki email -be. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11581) Beretvás válasza Televan74 (#11580) üzenetére


Beretvás
addikt

Na igen az sem árt, ha az ember sokat boltol így. :K

(#11582) Televan74


Televan74
nagyúr

Már régen volt így kaptok két kpop videót. ;] [link] [link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11583) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Nem tudjátok, kis fogyasztású (<15W) aput nem tervez piacra dobni az amd?
Az intelnek nincs semmije ami támogatja a HDR-t.
Kéne valami normális média center ami tud torrentezni is.

(#11584) Apucy01 válasza Televan74 (#11580) üzenetére


Apucy01
őstag

Bármit is gariztatnál siess mert megyek a cuccaidért..... :DDD :DDD

jaaa blöki azt tudtad? hogy a kutya nem vedlik hanem hámlik.. a szomszédom szerint. :DD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11585) Televan74 válasza zsolt320i (#11583) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát a AMD Ryzen™ 3 2200GE és a AMD Ryzen™ 5 2400GE a legkisebb TDP -vel(35W) rendelkező APU desktopban. 15W -os példányok notikba kerülnek.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11586) Beretvás válasza Apucy01 (#11584) üzenetére


Beretvás
addikt

Na már az övé is kellene? Szemtelen Kobi vagy te..:D

(#11587) Televan74 válasza Beretvás (#11586) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sietnie kell neki,mert nemsokára költözöm. :D :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11588) Beretvás válasza Televan74 (#11587) üzenetére


Beretvás
addikt

Komoly? Na és merre vagy miért?

(#11589) Televan74 válasza Beretvás (#11588) üzenetére


Televan74
nagyúr

Saját lakást kapok és magam ura leszek. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11590) ViZion válasza Televan74 (#11589) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula és sajnállak is... Jó külön élni, de néha visszasírom az otthon töltött gondtalan éveket... "nem voltak" számlák, átvették a postám, mostak-főztek rám. Most is, csak már fizetek érte... :D
K-pop mattel babák aranyosak voltak. Ilyen kis cukkerek: [link]

Nah, mamámat eltemettük, a sarokkád várja, h berakjam helyére. Mestert nem is hívok, ennyiért nem jönnek ki, vagy csak fél év múlva, esetleg, talán. A bádogosnak lenne itt egy napos meló (este leméri pár óra alatt, lehajlítja, stb.) majd másnap délelőtt felpattintja a lemezeket, 6 m csatornát és felmarkol 70-100 k Ft-ot. De tavasz óta nem ér ide, ez kis meló. Röhej. Lehet azt is meg kell tanulnom és lehajlíttatom a lemezeket, felrakom, annyi. Faszt belevágom ezekbe. Múltkor írtam a kőművesről, aki nem betonoz? Evvan. Ő nem betonoz. fasza. De 2 másik kőművessel is beszéltem, akik majd jönnek egyik hétvégén, ez kis meló, összedobjuk hamar, kejnepánik. De nem érnek ide... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11591) Gyuri27 válasza ViZion (#11590) üzenetére


Gyuri27
félisten

Betonozni te is tudsz.
Csatornázni is.
Egy két videót megnézel és annyi.
Ne legyél mán városi. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#11592) Beretvás válasza Televan74 (#11589) üzenetére


Beretvás
addikt

Miért eddig ki parancsolt rád? :DDD :P Én szeptemberben költözök addig talán kész leszek a házzal.

(#11593) zsolt320i válasza Televan74 (#11585) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ezekből (laptop apu) nem tervzenek mini itx-et (soc) csinálni, vagy mini gépet (pld intel nuc, gigabyte brix stb..)?

[ Szerkesztve ]

(#11594) Beretvás válasza zsolt320i (#11593) üzenetére


Beretvás
addikt

Biztos nem. A jelenlegi paletta van és ennyi. Majd jön még valami a 2700x fölé.

(#11595) Apucy01


Apucy01
őstag

ehhhh

ha mindenki cuccol akkor valóban sietnem kell a rablásokkal.. :DDD

A dokit asszimilálták vagy mi van vele?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#11596) Gyuri27 válasza Apucy01 (#11595) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#11597) ViZion válasza Gyuri27 (#11596) üzenetére


ViZion
félisten

ez jó kép. Hol találtad? :D

Nah, hétvégén megyünk a fürjekért. Jó korán kell indulni. Család megy hosszú hétvégére tópartra. Nekem itt a sarokkád (150×100 cm-es kicsike), de jól össze vagyok zavarva.
Szal addig tiszta, h a 2 oldalát körbefalazom, ráfektetem. Lábak vannak, akril a szerencsétlen kád, alul megerősítve, ezt tartaná 3 láb (elöl-hátul dupla, meg egy középen). Láttam videót, ahol ennél nagyobbat ezzel a 3 lábbal szereltek csak, meg 2 saroknál a falhoz csavarták, kész. Másik, h körbe a fal, alul semmi láb, laza betont öntöttek kupacra és rálapították a kádat. Frankó, de ezzel a gari is ugrik, meg állítólag nem túl jó a kádnak. Másik szaki szerint purhab kell a lábakhoz. De nem a szerelőhab, hanem a lassan táguló, alig ragadó féle. OK, erre após hozott példát, h valakinél megrepesztette... Nyilván lehet ezt is ökör módon tolni.
Mi lehet az ajánlott/jó metódus? 2 oldal falazva (ytong, vagy válaszfal tégla, ami ócóbb), plussz:
1. csak láb, 2 helyen falhoz is rögzítve ilyen sarokpánt-félével
2. betonba nyomkorászás, alját kitölti, kész. sok beton kell, ami merev, hideg...
3. lábak, közé és köré purhab, a nem ragadós, alig dagadós fajta, ha sok kellene, akkor hungarocell "alátéttel

Lényeg az lenne, h a szerény 120 kg-om bírja, amikor zuhanyozok. Sógoréknál nem volt csak láb, igaz ott marha nagy kád van, a kislány meg "kiugrálta"...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11598) Habugi


Habugi
addikt

Tudom vagyunk itt egy páran akik rajonganak vagy éppen csak kedvelik a scifit, így amennyiben még nem történt meg a baj, szolidan jelezném hogy ezt az ipari méretű szh@rkupacot kár megpróbálni.., a magam részéről sajnos aláfutottam. :(((

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11599) ViZion válasza Habugi (#11598) üzenetére


ViZion
félisten

volt hozzá "szerencsém". Kicsit falling skies, kicsit Z világháború, kicsit ez is meg az is. Klisék és sablonok egymásra okádva, gyenge szereplőkkel, gyenge mindennel. Letöltést nem éri meg, az biztos.
Amúgy a falling skies elég jó volt, bár volt ott is pár gyenge rész, meg sok csodálatos szerencse, megmenekülés, ilyesmi... egy részét rendbe rakták, a többi meg mázli kat. maradt, annyi...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11600) Televan74 válasza Habugi (#11598) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nézd meg a Ready Player One filmet.Volt benne néhány apró részlet ami nem tetszett, de összességében jó volt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.