Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    válasz karmaresz #22378 üzenetére

    PowerColor Red Devil 6600XT fejlemények -2. felvonás-

    Elnézést, hogy eltűntem egy hétre, de még folyamatban volt, illetve bővült is a gép fejlesztése, így most az átépítéssel és az új rendszer optimalizálásával voltam elfoglalva. Vannak viszont új "work in progress eredmények", amiket szeretnék megosztani.

    Ami változás történt:
    Új Mobo: Asrock B550M Steel Legend - Asrock B350M Pro4-ről
    Új, de használ RAM: 2x16Gbyte Crucial Ballistix 3200 Mhz CL16 (Micron E-die) - Crucial 2133 Mhz-ről
    Új, de használt EVGA 650W GQ táp a Chieftec GP500S helyett.

    Munka és család miatt lassabban haladok az optimalizálással, de a mostani részeredmények alapján úgy látom, tuning terén tényleg szerencsém volt mind a Red Devil 6600XT-vel, mind a Ryzen 5700X CPU-val, amiket a új ram és az új alaplap is jól támogat. Nem végleges még az eredmény, mert pár hosszabb stress test még elmaradt, illetve zajlik még a RAM-CPU infinity fabric fclk 1733/1800 MHz-es finomhangolása. A mostani stabil állapot viszont igencsak izgalmas.

    Az új alkatrészek a GPU tekintetében is új, érdekes, de még jobb eredményeket adtak. GPU sebességben először megijedtem, mert nem tudtam tartani a korábbi 2850/2950-es értéket még 1100mVolt mellett sem. - korábban ugye 1020 mV mellett is stabil volt a rendszer
    Itt jegyezném meg, hogy a gyári tuning program értéktől függően kb. 40-60mV-os offsettel dolgozik, vagyis igazuk volt azoknak, akik furcsállották az 1020mV-ot. Ez a valóságban inkább 1060-1070mV körül van, amiben gondolom szerepe van a tuningban 20%-ra állított power limitnek is.
    Viszont amint 30Mhz-et csökkentettem rajta, vagyis 2820/2920-ra álltam, varázsütésre minden stabil lett, így elkezdhettem játszani a feszültséggel és a vrammal. Ebben megint remek eredményeket kaptam. Jelenleg 30 perc furmark és mindenféle teszt mellett is stabil a kis vörös ördög AS:AE program szerint 1010 (HWinfo szerint 1070mV-on és 2300MHz-re húzott rammal és -kis túlzással- a 6700 XT teljesítményének alját kapargató eredményeket kapok.

    Referenciának korábbi posztomból az eredmények:

    és a mostaniak:

    *: a feszültség értéke a AS:AE által adott érték és nem a valós, ami kb 40-60mV-tal magasabb.

    Ezekkel a stabil értékekkel pedig most így állok a különböző benchmarkokban:




    Igen, az a két névtelen magyar az én konfigom. :K :B
    3DMark eredmény a neten

    Tudom, kicsit off, de remélem, elfér az alábbi kép, mert az eredményekben azért komoly szerepe van az optimalizált CPU-nak és RAM-nak is. Itt látható a "work in progress" állapot az ezekre vonatkozó értékekkel. Most jön majd, hogy tesztelgessem az 3800-ra húzott ramot és az 1900MHz-es infinity fabric-ot.

    Köszi, ha elolvastad, illetve továbbra is örülök minden, építő jellegű észrevételnek és kritikának. :R

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés