Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) beef válasza proci985 (#15049) üzenetére


beef
őstag

Lehet nem fog segíteni, de ha megjelenik a 22.10.2, akkor érdemes lesz kipróbálni, mert ígérnek abban néhány video lejátszási probléma javítást:

- Users may encounter dropped frames during video playback using hardware acceleration on Radeon™ RX 6000 series GPUs. [Resolution targeted for 22.10.2]
- Display may briefly show corruption when switching between video and game windows on some AMD Graphics Products such as the Radeon™ RX 6700 XT. [Resolution targeted for 22.10.2]
- When Vertical Refresh Sync is set globally to Always Off, system stuttering or driver timeout may occur during video playback using Radeon™ RX 6000 series GPUs. [Resolution targeted for 22.10.2]

(#15052) V!ck válasza proci985 (#15049) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nekem volt.
Állandóan.
Aztán rájöttem sok idő múlva, hogy akkor megy el a kép ~1-2mp-re, amikor a konyhában bekapcsol a hűtő. (Albérlet, elég régi Lehel vagy mi)
De megoldottam, elköltöztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#15053) CPT.Pirk válasza V!ck (#15052) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, amikor bekapcsolt benne a motor, akkor a szénkefe szikrázott, az pedig RF zavarforrás. Rövidebb / jobb minőségű HDMI kábel jelent megoldást ez ellen, vagy ha valamilyen adaptert használsz, akkor annak a cseréje. De leginkább a költözés. :)

Nálunk a cégnél DP->HDMI adaptereket használunk, azok különösen érzékenyek az ilyesmire.

Egy TV-t meg ki is nyírtam így, hogy szereltem egy erősítőt a HDMI kábeltől 1 méterre és véletlen okoztam egy zárlatot a 230V-on amitől levágott a bizti. Na nem csak a bizti ment ki, hanem kimértem, bezárlatosodott a HDMI port is és cserélhettem panelt a TV-ben. A hdmi kábel ott is egy DP adapterről jött le...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15054) proci985 válasza beef (#15051) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, valszeg ez lesz

V!ck: ket eve lakok itt, eddig nem csinalta, szoval nem hinnem, hogy valami motor zavar be.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15055) CPT.Pirk válasza proci985 (#15054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez úgy is működik, ha társasházban a falszomszédod hűtője csinálja. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15056) proci985 válasza CPT.Pirk (#15055) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sorhaz, a jacuzzi kompresszora par meterre meg elotte honapokig sem zavarta :B

plusz mindig akkor csinalja, ha a masodlagos monitoron beindul valami video. es formatumfuggo, nem csinalja mindenre, viszont egy ponton kepes BSODig jutni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15057) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Nekünk mostanában a villany felkapcsoláskor csinálja ezt néha a TV.. az mitől lehet ?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15058) weiss


weiss
addikt

Helló, van valami különösebb oka annak, hogy az 5600XT-k batár nagyok, és a legtöbb nem fér el 2 sloton, mert a TDP szerintem nem indokolná. Ill. szerintetek mit érdemesebb használtan venni: 5600XT-t vagy RTX2060-at? 2060 mellett szólna az RTX, a DLSS meg talán a jobb enkóder, de a ray trace ezen a szinten csak érdekesség, mert ha jól vettem ki a tesztekből megöli a teljesítményt, DLSS-nek most már van AMD-s párja, enkóderben az 5xxx széria már fejlődött valamit, régen szidták miatta a radeonokat.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15060) proci985 válasza #32839680 (#15059) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, neha csak feketere valt aztan BSOD

embedded videoreklamoktol kap hulyet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15062) proci985 válasza #32839680 (#15061) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez a problema nekem utoljara egy VRMbeteg hd3870el jott elo, meg talan a 6950 2GBvel ket driverrel amikor a fejembe vettem, hogy marpedig nekem 3 kijelzo kell folyamatosan.

raneztem a hofokokra, okek.

tapot csereltem, de idleben csinalja, a Seasonic Focus 850 meg azert boven eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15063) Tomko78


Tomko78
őstag

Ennek a AMD SAM van értelme ryzen 2600 x mellet ? Mert anno ahogy olvastam 3000 ryzentől támogatott , mondjuk nem fagy ki a rendszer , meg gamek is elfútnak :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#15064) macy válasza Tomko78 (#15063) üzenetére


macy
addikt

Kipróbálnám én is de x370-es lapom van.

(#15065) LamaForce


LamaForce
csendes tag

Sziasztok. Van egy két éves XFX RX5700XT thicc iii vga-m. Régóta a túlmelegedésével küzdök…
Warzone alatt is ha nem undervoltoltam akkor 96-98 fokon futott, viszont most az MW2 kampány módjánál, low beállításokon is megakar főni. 108-110 fokra melegszik, majd azonnal kikapcsol. Mit lenne rajta érdemes megnézni, avagy mik a teendők ilyenkor?!

köszi

(#15066) varmi2 válasza LamaForce (#15065) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pasztázd újra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15067) Tomko78 válasza LamaForce (#15065) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem így viselkedik mw2 kampány alatt , és nem lowon megyen , nekem anno a r9 290 is ez volt mint neked elkezdet nagyon melegedni , és mikor szét szedtem a paszta már darabokban volt a gpu magon , utána elég rendesen vissza esett a hőfok

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#15068) LamaForce válasza Tomko78 (#15067) üzenetére


LamaForce
csendes tag

Akkor a napokban szétszedem. A későbbiekben majd jelentkezem, hogy sikerrel jártam-e…

(#15069) beef válasza LamaForce (#15068) üzenetére


beef
őstag

Azért előtte keress rá, hogy milyen thermal pad-ek kellenek még hozzá. Ne érjen meglepetésként, hogy azokat is cserélni kell.

(#15070) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Nem olyan régen hozzám kerül egy rx 5700 xt (XFX Thicc II). Ment rá undervolt, custom fan profil, viszont utóbbit nem minden indításnál akarja betölteni, marad a default-n. Van esetleg az amd progin kívűl olyan szoftver, ami minden win startnál automatikusan betöltené az UV profilt.

üdv,
Dani

(#15071) Exodion válasza Mclovin (#15070) üzenetére


Exodion
aktív tag

Alacsony a P1 voltage, emeld meg 15mV-al.
Nalam Nitro+ SE:
800 1350 1900
775 854 1070
Cryonaut paszta kb 2hetente kell neki de igyis ugyis 110c korul van a hotspot. Lassan inkabb kirakom a polcra es marad a PS5/XboxSX jatekra, csak kene egy APU 5600X helyett.

(#15072) Mclovin válasza Exodion (#15071) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszi a tippet, átállítottam. Most így néz ki:

Fél óra furmark stressz teszt után a helyzet:

Frissítettem a BIOS-t a gyári honlapon találtal és azóta nem lehet a 35% alá rakni a ventit. Néztem videókat, hogy nem ez a legjobb hűtés finoman szólva sem...vannak anomáliák, de amennyiért vettem garival, bőven megérte.

(#15073) Exodion válasza Mclovin (#15072) üzenetére


Exodion
aktív tag

Annyi furmarkal messze jobb mint a nitro+ :DDD . 5perc utan 106fok a hotspot. A cryonautot leolvad rola kb 2 hetente. Vizzel van 80fok korul de itx-be nem nagyon fer be.

(#15074) Mclovin válasza Exodion (#15073) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én is ITX házban használom most (SSUPD Meshy)...de sajnos nem mentette el a venti profilt most sem. Minden mást faszán betölt, csak ezt nem.

(#15075) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy használt MSI Gaming X 5700XT-t, és a venti az folyamatosan maxon megy rajta, driverben és Afterburnerben is csak 95-100% között lehet állítani. Gyanús nekem, hogy ezen valami bányász BIOS lehet (?), hogy lehet erről pontosan meggyőződni, és mi a pontos menete a gyári BIOS visszarakásának lépésről lépésre? Ha szabad kérnem, minél pontosabban, teljesen laikus vagyok :) - mit, hogyan, honnan, stb :)
A kártyát egyébként nem így hirdették, állítólag gamer gépből volt kivéve.

Előre is nagyon köszönöm :R

(#15076) beef válasza Csorbi (#15075) üzenetére


beef
őstag

Itt le tudod tölteni bios-t, ha MSI-nél nincs fent. Meg le is tudod ellenőrizni pl. GPU-Z-vel, hogy egyezik-e a verzió.

(#15077) Csorbi válasza beef (#15076) üzenetére


Csorbi
addikt

GPU-Z ezt mutatja:

A TPU oldalán pedig: 017.001.000.049.000000

Akkor most mi lenne a pontos teendőm? Ha jól értem, a TPU-n lévőt kellene visszatenni :) Oké, letöltöm a TPU oldaláról, és utána? Nem értek hozzá, segítsetek légyszi :B

(#15078) jimpo válasza Csorbi (#15077) üzenetére


jimpo
aktív tag

Itt van egy videó róla, nem bonyolult. :U

Stryd Next Gen

(#15079) beef válasza Csorbi (#15077) üzenetére


beef
őstag

MSI Live Update
Próbáld a gyári szoftverével.

(#15080) Csorbi válasza jimpo (#15078) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt hiszem lett egy kis baj. Vagy nagy.
Pontosan így csináltam,

A végén restartot kért, restartoltam.
Azóta viszont nem ad képet. POST folyamat során se. Windows sem tölt. A VGA fényei működnek. Próbáltam már áramtalanítani is a tápot, semmi változás.
Én b.sztam el valamit? :(

(#15081) Csorbi válasza Csorbi (#15080) üzenetére


Csorbi
addikt

Visszatettem mellé (az 1-es slotból letettem a 2-sbe az 5700XT-t) a korábbi RX570-est, így arról van kép, de az ATIFlash nem látja az 5700XT-t.

(#15082) varmi2 válasza Csorbi (#15081) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tuti rossz biost tettél fel. Bios kapcsoló nincs a kártyán?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15083) beef válasza Csorbi (#15081) üzenetére


beef
őstag

Próbáld meg azzal amit írtam, az MSI Live Update-el, lehet az látni fogja.

(#15084) Csorbi válasza beef (#15083) üzenetére


Csorbi
addikt

Not found :U Haver is megpróbálta, ő sem tudja letölteni.

Közben máshonnan meglett.

[ Szerkesztve ]

(#15085) Csorbi válasza varmi2 (#15082) üzenetére


Csorbi
addikt

A TPU oldaláról belinkelt BIOS-t szedtem le, pontosan erről a kártyáról van szó. Nincs kapcsoló. [link]
Ha rosszat tennék fel akkor azt a flash miért nem jelzi? :U valami HW ID-t azért csak illene összenéznie....

(#15086) varmi2 válasza Csorbi (#15085) üzenetére


varmi2
nagyúr

Honnan tudná a progi hogy melyik bios jó és melyik nem. Sok féle kártya van, sok féle komponensel. Ezért nem szabad orba szájba a vga-kon biost flashelgetni, mert könnyen téglát lehet csinálni a kartyaból.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15087) Csorbi válasza varmi2 (#15086) üzenetére


Csorbi
addikt

Ehhez képest én ezt a tanácsot kaptam... :)

(#15088) korcsi válasza Csorbi (#15087) üzenetére


korcsi
veterán

Másik, például dos-os égető programmal se megy? Rufus-zal pillanatok alatt lehet csinálni egy dos-os boot pendriveot.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15089) Csorbi válasza korcsi (#15088) üzenetére


Csorbi
addikt

Egyelőre most nincs bent a kártya, nemsoká érkezik egy haverom egy CH341a flash cuccal, és kap a BIOS chip egy direkt flasht azzal. (Olyan csinálja aki ezzel foglalkozik). Ezt egyelőre biztosabbnak érzem. :U az ATIflash parancssoros verziója sem látta a kártyát egyébként, igaz Windows alól.

(#15090) Csorbi válasza Csorbi (#15089) üzenetére


Csorbi
addikt

Újraflashelve, megoldva. ;)

(#15091) beef válasza Csorbi (#15090) üzenetére


beef
őstag

Azt tetted vissza amivel kaptad vagy a techpowerup-os rom-ot?

(#15092) Csorbi válasza beef (#15091) üzenetére


Csorbi
addikt

Annak a BIOSnak az eredeti változatát (módosítatlan, tehát gyári ventiszabályzással) tettük vissza amivel kaptam, nagy nehezen sikerült megtalálni. Nem ment egyik jóváhagyott TPU-s BIOS-sal sem, csak ezzel az ellenőrizetlennel. Legalább 5-6 változatot kipróbáltunk, többek közt az MSI fórumba belinkeltet is (#2. hozzászólás), de mind VGA errort okozott a POST folyamat során, semmilyen kép nem jött be, alaplapon VGA error LED világított. Pedig a BIOS flash sikeres volt, visszaellenőrzés során is egyezett minden, és mégse ment.

Neked is hasznos tanulság lehet, hogy ez nem annyira egyszerű, hogy csak úgy belinkelünk egyet "találomra" aztán hadd szóljon, lásd #15086...

(#15093) beef válasza Csorbi (#15092) üzenetére


beef
őstag

Azért is írtam, hogy az MSI saját programját próbáld, mert az "elvileg" nem fog nem megfelelőt letölteni hozzá.

Ahogy látom a két ROM-ban vannak jelentős eltérések. Valószínű a memória modulok sem egyeznek, lehet az okozta a gondot:
Amit most használsz: MSI_NAVI10_V38160_5700XT_HYNIX_OC_230S
"Eredeti": MSI_NAVI10_V381_60_XT_TV381MH1D0

(#15094) Csorbi válasza beef (#15093) üzenetére


Csorbi
addikt

Persze, ha működne és felkínálná a VGA-t mint opciót, de nem:

6.0.2.74-es verzió, MSI oldaláról leszedett. Szerintem ez már rég elavult és kifutott cucc lehet...

(#15095) PeAdam


PeAdam
tag

Sziasztok!
Úgynézki sikerül beszereznem jó áron egy RX 5700 XT Asus Rog OC változatot.
Az eladóval egyeztetve kiderült, hogy a kártya pár hónapot bányászott, mielőtt jöttek ezek a gyönyörű rezsi árak. Mennyire kell ettől tartani, hogy esetleg jobban degradálódott a kártya a bányászat miatt? Garancia már nincs rá viszont kézségesen kaptam képeket, azokon a kártya jó állapotnak örvend. Köszi a választ. :))

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#15096) beef válasza PeAdam (#15095) üzenetére


beef
őstag

Szerintem ezt látatlanban lehetetlen megmondani.
Elvileg nem lehetne gond, a paszta száradhat idő előtt ki, ha a gyári vacak volt, de az az elszálló hőfokokból látszik.
Meg persze attől is függ, hogy az a pár hónap az 24 vagy 2 volt :)

(#15097) PeAdam válasza beef (#15096) üzenetére


PeAdam
tag

Megvásároltam a kártyát. Úgynézki 2 nap tesztelgetés után, hogy minden rendben a cuccal.

Sok rossz véleményt olvastam egyébként az RX 5700 XT ROG változatról, viszont én kifogtam egy meglepően hűvös példányt, FURMARK alatt is 66 fok volt a maximális GPU hőmérséklet. Játékban 63-64 fog körül megy.
Ráadásul Asus GPU tweakkel az OC módot is rákapcsoltam így 2066 mhz-en megy a cucc, bitangjó kártya.
Egy RX 580 rog strixtről váltottam, nagyjából ugyanazokat a hőmérsékleteket produkálja, csak dupla teljesítmény mellett. ( AC Vallhalla 40-50 FPS helyett stabil 90 FPS környékén megy FHD-ban ugyanazzal a beállítással)
95 ezer forintért azt gondolom jó vétel volt :)

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#15098) Lendova válasza PeAdam (#15097) üzenetére


Lendova
őstag

Rengeteg vagy az összes korábbi példány úgy érkezett, hogy nem volt megfelelő leszorító erő a hűtőnél, ezért voltak rosszak a hőfokok. Az Asus ezt később orvosolta.
Wattman-ben egy pici undervolt pont elég neki, fölösleges a GPU Tweak bloatware.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#15099) PeAdam válasza Lendova (#15098) üzenetére


PeAdam
tag

Köszi a választ, undervolttal még jobb teljesítmény hozható ki belőle? :))

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#15100) Lendova válasza PeAdam (#15099) üzenetére


Lendova
őstag

Kb. ugyan ott van a vége a jobb chip-eknek, nekem egyszerű UV-val ugyan úgy eléri a 2050-2070MHz-et, de többségében belefér már a fogyasztás limitbe is.
A hot spot hőmérsékletet figyeld inkább, talán elágazási hőmérséklet néven fut a magyar nyelvű driver-ben. Az mutatja a legmagasabb hőfokot a chip-ben.
Egy pici plussz órajelért a fogyasztás jelentősen tud nőni a hot spot hőfokkal együtt úgy, hogy közbe alig nyersz valamit teljesítményben. Nem észlelhető, csak mérhető.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.