Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AtHoS válasza mr_ricsi (#50) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz, így már megvan :R

És te jutottál előrébb?

Hát serillel segítségével :DDD Native IDE-t nem komálja, de Legacy IDE és SATA->AHCI üzemmódban jól szuperál ilyetén kialakításban.

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#52) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ui: a 6Y120L0 Maxtor egy párhuzamos ATA vinyó. Hogyan került ez a SATA portra? :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#53) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Érdekes szerzet ez a Gigabyteos driver: verziószám szerint újabb, de dátuma szerint régebbi, mint a Catalyst-es.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#54) AtHoS válasza mr_ricsi (#53) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Magát a Gigás Ahcix86.sys-t és a Catalyst-es ahci8086.sys-t hasonlítottad össze? Nálam a fájldátumok alapján a giga jóval újabb:
gigás fájldátum 2007.03.07, 2.5.1540.39
catás fájldátum 2006.10.20, 2.5.1540.28

Az .inf fájlokban pedig ezeket a dátumokat találtam:
giga Ahcix86.inf 03/06/2007, 2.5.1540.39
cata ahci8086.inf 05/18/2006, 2.506.1540.28

Giga driver verziója v8.38 [link]
Catalyst 7.7 Motherboard/IGP Drivers [link]

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#55) mr_ricsi válasza AtHoS (#51) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hát serillel segítségével Native IDE-t nem komálja''
Mi a gond vele Native módban? És Serillel1 vagy 2-es?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#56) mr_ricsi válasza AtHoS (#54) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nálam a fájldátumok alapján a giga jóval újabb''
Nálam is, csak nem néztem az évszámot... :B
A Giga driverrel kiírja a meghajtóneveket, de más tekintetben nincs változás.
[kép]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#57) mr_ricsi válasza AtHoS (#49) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nálam a Giga lapban SATA módra 4 lehetőséget kínál a BIOS:''
A lapomban is dettó:
[kép]

''Természetesen az eltávolítási ikonnak nyoma sem volt, így kutatgattam a lap telepítőlemezén, de semmi értelmeset nem találtam ezügyben''
Az olvastam a neten, hogy az SB600-ba a Promise-tól liszencelt az ATI egy RAID-vezérlőt.
Vagyis a lapjainkban nem egy SATA-vezérlő van, ami RAID szolgáltatásokat is nyújt, hanem egy RAIDvezérlő, amihez az ATI ''barkácsolt'' egy módosított biost.
Lehet, hogy emiatt nincs hotplug funkció.
Megpróbálnám valahogy megkeresni a vezérlőnk Promiseos megfelelőjét, de nem látom ezt egyszerűnek. :(

''A le/fel csatolást eljátszottam még párszor és rendben működött.''
A leírt módon müködik nálam is a le-fel csatlakoztatás.
De úgy próbáld meg, hogy a már felállt XP-re dugod a 2. vinyót. (Tehát induláskor a bios ne detektálja a vinyót.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#58) AtHoS válasza mr_ricsi (#55) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Serillel 2 a matrica szerint

Mikor összeraktam a konfigot, akkor első lépésben a Serilleles maxtor winyóra telepítettem egy XP-t Legacy IDE módban. Miután lementegettem alóla a Sata winyón lévő régi XP-ről a dolgokat, a Sata-s winyóra már Native IDE módban raktamfel az XP-t.

Később meg, mikor a Serilleles Maxtor winyót is rácsatoltam, akkor az XP igencsak megáll a tölrőképernyőnél, mikor futkos a kis csík. 2-3 percet vártam, de nem történt változás aztán átállítottam Legacy IDE-re, amikor is a Serilleles Maxtor winyó nélküli Native IDE-hez képest kicsit többet köröz a csík, de legalább így be is indul belátható időn belül az XP. Ennyi lenne a gond a Native IDE-vel Serillel mellett.

A le/fel csatolást pedig megnézem abban a formában ahogy írtad, aztán majd jövök mire jutottam abban a felállásban.

read-only mode on the forum

(#59) AtHoS válasza mr_ricsi (#57) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''De úgy próbáld meg, hogy a már felállt XP-re dugod a 2. vinyót. (Tehát induláskor a bios ne detektálja a vinyót.)''

Megnéztem ezt a módszert is:
A SATA kábel felcsatoláskor az XP végigpásztázta a winyón lévő partíciókat. Mire visszaültem a székbe már használható is volt a winyó.

Ugyanúgy működött, mint előzőleg, mikor bekapcsoláskor is rajta volt a winyó.

Annyi különbség volt az előző felálláshoz képest, hogy 1-2 nappal ezelőtt a RAID Utility-t eltávolítottam.

read-only mode on the forum

(#60) nokia5300


nokia5300
csendes tag

amd -s lap egy nagy kaki.vettem egy 7600 gt bele és nem hajlando a kettö eggyüt menni mert az alap atis a vga pedig nvidia.2 napig sz.....k vele mire rájöttünk.

(#61) AtHoS válasza nokia5300 (#60) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amúgy VGA probléma első tanácsa: Szedd le a másik gyártó meghajtóját, aztán telepítsd az új kártya drivert.

Lehet a Cata és FW nem komálja egymást

read-only mode on the forum

(#62) nokia5300 válasza AtHoS (#61) üzenetére


nokia5300
csendes tag

új rendszerre pakoltuk fel a drivereket de nem müxik.az a szar ,hogy az alaplap ati chippes a kártya meg nvidia.

(#63) AtHoS válasza nokia5300 (#62) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mennyiért vetted a 7600GT-t, ha szabad megkérdeznem?

Inkompatibilitás könnyen előfordulhat. Ezirányú tapasztalatom nincs. Konkrétan melyik lapról is van szó?

read-only mode on the forum

(#64) AtHoS válasza nokia5300 (#62) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Idézet Komplikato-tól:

''Aljas módon a Surround View csak ATI+ATI kombóval megy, bár nem rémlik, hogy integrált GeForce menne egyszerre egy mellérakott ATI kártyával ...''

read-only mode on the forum

(#65) mr_ricsi válasza nokia5300 (#62) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az a szar ,hogy az alaplap ati chippes a kártya meg nvidia.''

Induljunk ki abból, hogy egy Nvidia kártya minden további nélkül működik az AMD-s lapban, és ha nálad nem így van, akkor annak a hozzá-nem-értésetek az oka.

Tehát akkor mi nem működik, és milyen az alaplap és milyen márkájú a kártya?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#66) mr_ricsi válasza AtHoS (#59) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A SATA kábel felcsatoláskor az XP végigpásztázta a winyón lévő partíciókat. Mire visszaültem a székbe már használható is volt a winyó.''
Ez érdekes, ugyanis nálam szintén Serillel2 van a vinyón, és csak annyi a különbség, hogy én nem a SATA kábelt távolítom el, hanem a vinyó és a Serillel tápfeszültségeit kapcsolom ki ill. be. (A racket kicsit átalakítottam, hogy a kapcsolója ne csak a vinyót, hanem a serillelt is kapcsolgassa.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#67) nokia5300 válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


nokia5300
csendes tag

asus m2a-vm ,nvidia 7600 gt a vga és amugy külön mindegyik jó de együtt nem müxik

(#68) AtHoS válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az alaplapi integráltat nem tudja működésrebírni, ha a 7600GT benne van a lapban

Ilyen rack átalakításon én is gondolkodtam, mondjuk nem éppen a serillel segítségével, hanem USB-s csatolással.

Én inkább hagytam, hogy a winyó a gép bekapcsolásával felpörögjön. Gondoltam, ha a Sata kábelt rakom csak fel később az is megteszi.

Azért az is különbség, hogy a SATA->AHCI telepítésű Xp nekem éppen a serilleles winyóra került, tehát én egy normát Sata2 építésű winyóval játszottam el fel/le kapcsolós mókát.

read-only mode on the forum

(#69) mr_ricsi válasza nokia5300 (#67) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nvidia 7600 gt a vga''
Az nvidia nem gyárt kártyát, vagyis a tiedet az Asus, a Leadtek, az Innovision vagy valaki más készítette. Ennek a gyártónak a nevére lennénk kíváncsiak, és hogy újonnan, vagy használtan vetted-e?

''és amugy külön mindegyik jó de együtt nem müxik''
A ''nem működés'' százféle lehet, kezdve attól, hogy ha a kártya benne van, nem indul el a gép, egészen addig, egy bizonyos játék nem indul el vele, vagy lefagy.
Tehát részletezve mi a problémád ?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#70) mr_ricsi válasza AtHoS (#68) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azért az is különbség, hogy a SATA->AHCI telepítésű Xp nekem éppen a serilleles winyóra került, ''
Nálam mindkét vinyó serillelen van. (Most még...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#71) AtHoS válasza mr_ricsi (#70) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt inkább azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy amit fel/le csatlakoztattam az normál gyártású Sata2-es winyó, ezért nálad lehet a serillel kavar be. Bár nem értem miképpen kavarna be. Na mindegy

read-only mode on the forum

(#72) AtHoS válasza nokia5300 (#67) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No mennyibe is volt a 7600GT?
(van egy sejtésem, hogy ... de ezt majd akkor ha már tudom az árat)

read-only mode on the forum

(#73) mr_ricsi válasza AtHoS (#71) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nálad lehet a serillel kavar be.''
Ez már bennem is felmerült. Ha lesz rá időm, át is fogom próba képpen úgy alakítani, hogy másik kapcsolóra teszem a Serillelt, és először bekapcsolom a vinyót, aztán pedig a serillelt.
És meglátom, mi lesz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#74) mr_ricsi válasza AtHoS (#71) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A lapod topicában javarészt miért 400MHz-en tesztelgetitek az integrált VGA-t?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#75) AtHoS válasza mr_ricsi (#74) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mert az a gyári órajele.

525-ig mertem húzni, magasabb órajelen nem próbáltam még.
Amúgy ATITool szarul érzékeli az órajelét, mert egy 6.984-es szorzóval meg kell szorozni az állítható értéket a valós órajelhez. Everestnél is ugyenez volt, de Fiery hathatós közbenjárásával ott megoldódott ez a problem :DDD

Aztán az a szerencsétlen ATITool nem képes megjegyezni, hogy engedélyeztem a beállításokban az X1000 overclocking résznél a ''Finer clock step granularity''-t (sajnos enélkül ha állítok az órajelen, akkor széttöri a képet, míg újra nem indítom a wint), így minden indításánál újra be kell ezt kapcsolni mielőtt állítok az órajelen.

A tesztek meg egyenlőre arról szólnak, hogy mi mennyit is gyorsít az IGP-n az alapállapothoz képest.

read-only mode on the forum

(#76) mr_ricsi válasza AtHoS (#75) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mert az a gyári órajele.''
Az alaplapom gyárilag 525MHz-en indul. (Erre áll be pl. biosreset után.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#77) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na keszlethiany miatt en is beszalltam egy MSI AGM2-be ugyfelnek egy 4200x2ala /mert nem votl kisseb ebbol se:- (/, eddig ugy tunik folotteb meg vna elgedve:- )) kivancsuin varom a sik beszerzeset, hogy utanna mesejjen a hdmi-rol :- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#78) AtHoS válasza mr_ricsi (#76) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam meg 400MHz-re reset után.
Ebből kiindulva vagy a Jetway alapból OC vagy a Giga alapból DC :DDD

De így legalább nyugodt lehetek, hogy az 525MHz nem lesz sok neki :DD

Mondjuk BIOS-ból még nem is húztam. Na majd utánanézek ennek is, ha lesz hozzá kedvem

read-only mode on the forum

(#79) mr_ricsi válasza AtHoS (#78) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De így legalább nyugodt lehetek, hogy az 525MHz nem lesz sok neki ''
A lapom úgy van kiképezve, hogy a ''hagyományos'', alubordás procicooler egyik oldalán kilépő levegő áthalad az északi híd bordáján, ezért az NB-nek jó hűtése van.(Amíg nem 100°C-os a CPU...)
Túlhajtani -ehhez képest- még nem próbáltam, de a neten 550-560MHz-et írnak, 563 volt a max. amit olvastam.

''a Jetway alapból OC''
Akkor egyeztessünk: nálad mennyi van alapban beállítva a NB és a DDR2 feszültségnél?
És van-e a biosodban olyan menüpont, ami a PCIe frekijének a beállítására vagy lockolására szolgál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#80) AtHoS válasza mr_ricsi (#79) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Túlhajtásról 600MHz-et olvastam: [link]

Az OC-t az IGP-re értettem :DDD

NB fesz fogalmam nincs mennyi alapból, mert semmi nem írja és BIOS-ban is ilyen értékek közül lehet válogatni: Normal, +0.025, +0.05, +0.075, +0.1, +0.15, +0.2

DDR2 fesznél alap az 1.8V, de itt is hasonlóan tartalmas a növelési lépcső. Igaz ezt legalább monitorozza a lap is. A BIOS-ban PC Health Status részen lehet látni az értékét, ill. Everest ki tudja olvasni.

Igen, van olyan menüpont, amivel a PCIE frekit lehet állítgatni

Szerk.: Pontosabban nem az értékét lehet BIOS-ban kiolvasni, hanem hogy a DDR2 1.8V OK vagy FAIL

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#81) mr_ricsi válasza AtHoS (#80) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nálam 1,25V a NB alapon, és 1,95V a DDR2.

''Igen, van olyan menüpont, amivel a PCIE frekit lehet állítgatni''

Tudsz olyan progit, ami korrektül olvassa az órajeleket? Mert arra lennék kíváncsi, hogy a PCIe-vel együtt a PCI órajele is lockolódik-e, de még a progiknak túl új ez a chipset.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#82) AtHoS válasza mr_ricsi (#81) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem nézelődtem eddig ezügyben, de ha véletlen utamba kerül egy használható információ, akkor szólok

read-only mode on the forum

(#83) luci


luci
tag

Hi !

asus m2a-vm lapom van !

Nálam ati kártya megy az integrált mellett és semmi gond ,így elméletileg 4 monitort tudnék rájuk kötni mert mind 2 aktív a catalisty szerint !(asus x1600xt vivo megy a pcie 16 slotba ).

De én mégis szeretném letiltani az integráltat amig benne van a másik !
Amennyiben tényleg aktív az alaplap akkór nyilván sávszélt vesz el meg + melegdést is okoz a chipseten .

:U :R

...

(#84) mr_ricsi válasza AtHoS (#80) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''NB fesz fogalmam nincs mennyi alapból, mert semmi nem írja''
A lapom biosában a hardver monitor elég sok mindent figyel:
[kép]
Egyébként megnéztem, és 1.2V a gyári alap.

A HT és az FSB meddig húzható a lapodnál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#85) mr_ricsi válasza luci (#83) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De én mégis szeretném letiltani az integráltat amig benne van a másik !''
A Windowsban az eszközkezelőben jobb egérgomb, majd letiltás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#86) AtHoS válasza luci (#83) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez BIOS-ból könnyen megoldható:
Az Advanced menüben a Chipset alatt találsz egy olyat, hogy Surroundview. Na ezt tedd Disabled-re.

Az Advanced/Onboard Device Configuration menüben a Primary Display Adapter-t állítsd be PCIEx-re

read-only mode on the forum

(#87) AtHoS válasza mr_ricsi (#84) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam ez a rész így néz ki:
[kép]

FSB-t még az F2-es BIOS-al 345-ig tudtam húzni (350-nél már safe módon indult a lap. Itt már azért kevés a +0.2V). Az új BIOS-okkal meg még nem néztem (kijött közben az F3 és F4A), pedig azokra annyit írtak gigáék, hogy: Improve HT bus overclocking

A HT jelen pillanatban 1503.91MHz-en megy. Ennek a maxát nem teszteltem.

read-only mode on the forum

(#88) mr_ricsi válasza AtHoS (#87) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A korábbi biossal nem tudtam 319 FSB fölé kerülni, mert 320-nál valójában 304FSB-re állt be.
Az új biossal már rendben működik, de a végét még nem kerestem meg én sem.
Pillanatnyilag itt tartok, ami már stabilitásra is tesztelve van:
[kép]
(Az NB 1.25V-ot kapott, ami nálam az alap.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#89) AtHoS válasza mr_ricsi (#88) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szép eredmény 1.25V-al. Nekem a 300-as FSB-hez már +0.15V kell. +0.1V-al 298MHz megy, de 300-ra állítva már safe módban indul a lap.

Nálam már valami értelmes összhangot kell csak kihozi a Memó-HT-proci hármashoz.

Jelen pillanatban 9.5x300-on megy HT 1503.92 mellett, memó pedig így 952MHz-en.

read-only mode on the forum

(#90) luci válasza AtHoS (#86) üzenetére


luci
tag

Köszi !

Látom szépen lehet tolni az fsb-t ,ezzel felbátorodtam én is némi tesztelésre ;)

:R

...

(#91) mr_ricsi válasza AtHoS (#89) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nálam már valami értelmes összhangot kell csak kihozi a Memó-HT-proci hármashoz.''

Én az összetevők végét már nagyjából meghatároztam (FSB, HT, memclk), most a procim végét keresgélem.
(A 330 még nem a vége, de el nem tudom képzelni, hogy ennél nagyobbra legyen szükségem, hiszen a 9,5x330 már jóval 3GHz felett lenne, és elképzelni nem tudom, hogy 3600+-om képes lenne erre.)

Csak ez a memória-osztó változás folyton keresztbe tesz. Már csináltam is hozzá egy segéd táblázatot:
[kép]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#92) doddy válasza mr_ricsi (#91) üzenetére


doddy
tag

Tegnap érkezett meg a rendszerem utolsó hiányzó darabja (ddr 2 800 MHz kingmax)
Mivel a tuningolás igen közel áll a szívelhez, gyorsan megnéztem mik a tapasztalatok amd fronton.

Szeretném megköszönni személy szerint én is ezt a táblázatot.

Első lépésnek a Ht maximális órajelét szeretném meghatározni.

Kérlek írjátok meg ti milyen progikat használtok tesztelésre, tuningolásra?
(bocs ha már volt a forumban, de nem olvastam teljessen végig)

Konfigom:
asus m2a-vm hdmi
x2 4000 + Brisbane
2x 1 gb ddr 2 800 MHz kingmax
int g690
enermax 370 táp

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#93) doddy válasza mr_ricsi (#81) üzenetére


doddy
tag

Én a clockGen 1.0.5.3 at használom
win alol lehet vele tuningolni is.
a PLL Setup -nál az ICS 951462 -vel nekem működik rendesen minden.
[link]

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#94) AtHoS válasza doddy (#92) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tesztelésre én az Orthos [link] progit használom.
small - FFTs procihoz, Blend proci + memó

Tuningot meg BIOS-ból csinálom

Amúgy a lapomhoz van egy EasyTune progi, amit megnéztem egy szűz XP-n. Működik és úgy emlékszem, hogy feszt is lehet vele állítani. Na majd ha nagyon unatkozom megis nézem.

read-only mode on the forum

(#95) mr_ricsi válasza doddy (#92) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Első lépésnek a Ht maximális órajelét szeretném meghatározni.''
A nagy HT-nak csak az integrált VGA 3D-s használata mellett van értelme. (Egyébként jó a biztonságra menni inkább, mert a hibázgató HT a LAN-tól a HDD-ig bárhol okozhat alattomos kis hibákat.)
A HT túlhajtását is a Win alatti VGA tesztelő progikkal veheted észre, ''szemetel'' a képernyőn, vagy más megjelenítési hibák lesznek, mint a túlhúzott ''közönséges'' VGA kártyáknál. A hibák köznapi 2D-s használatnál is előjöhetnek, ill. -ha be tudod zümmenteni az overclock részét- az ATI tray tool túlhúzás tesztelő alkalmazása jó a hibákat felderíteni.

De először -szvsz- az új memóriáid határát keresd meg. (A HT-t 400 vagy 600MHz-re állítsd, a CPU szorzó 7,5x-re, így ha 300FSB-ig ellépkedsz, akkor DDR2-900-ig ki tudod próbálni a RAM-okat, miközben a proci max 2250MHz-ig lesz kihajtva, amit jó eséllyel alapfeszen is bírnia kellene. A memóriát a jól bevált memtest86-tal tesztelheted, van bootcd-s változatban is.)

Én egyelőre biosból kísérletezek. Ha megtaláltam a végleges beállításokat, akkor a ClockGen, a CrystalCPUid vagy az RMclock progikat is ki fogom próbálni, hogy az aktuális lapommal működnek-e.
Tesztelni az orthos és a memtest86 feltétlenül.
A SpeedFannal pedig a CPU venti fordulatszámát szabályozom a hőmérséklet függvényében.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#96) AtHoS válasza mr_ricsi (#95) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''A memóriát a jól bevált memtest86-tal tesztelheted''

Én már a memtest-ben nem bízom. Nem egyszer ment át rajta problémázó memó, míg Orthosban kidobta egyből a taccsot.

Pl. XP telepítés is rendben volt [link]

read-only mode on the forum

(#97) doddy válasza AtHoS (#96) üzenetére


doddy
tag

Én is memtest86 használok.
De nyitott vagyok az új dolgok felé, föleg h ismervén polipot megnézem ezt a Orthos progit.

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#98) doddy válasza mr_ricsi (#95) üzenetére


doddy
tag

Furcsa jelenség hogy a lapomnál hiába állítom 800 MHz ra a ramokat azok csak 700 on mennek. Lejjeb nincsen gond 667, 533 működik a dolog. A biosbol sajnos a mem időzitéseket nem lehet állítani.
memnél eddig 848 MHz volt a max amit elértem.

''A nagy HT-nak csak az integrált VGA 3D-s használata mellett van értelme.''
Ez stimmel, mivel a lap int 3d jét használom.

Az fsb eddig csak 250 MHz ig volt stabil, 255 nél már hibázott systool alatt és 260 újra indult.
a szorzó 6x ra volt állítva. NB 1,25 v helyett 1,30 v ot kapott a ram 1,9 et. A proci 1,35v

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#99) AtHoS válasza doddy (#98) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez nem gond, hanem így jön ki a memó osztó alapbeállításoknál

2100/6=350 ergo DDR700

egyel kisebb osztónál már 2100/5=420 ergo DDR840 lenne, ami már 800 feletti órajel

read-only mode on the forum

(#100) mr_ricsi válasza doddy (#98) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az fsb eddig csak 250 MHz ig volt stabil, 255 nél már hibázott systool alatt és 260 újra indult.''

6-os szorzóval 260MHz-en még DDR800 állásban sincsenek túlhajtva a DDR800-as RAMok, tehát ezt kizárnám.
Próbáld meg a HT sebességét visszavenni 800-ra (LDT bus speed néven van a biosodban.)

De szerintem nem ez lesz a megoldás.
2 tippem van:
- Mikor a lapokat nézegettem, azért nem vettem meg az M2A-VM-et, mert sehol nem láttam a biosában és a leírásaiban a PCI/PCIe lockolhatóságáról semmit. Lehet, hogy nálad a PCIe megy fel 100-ról 125MHz-re.
- A korábbi Asus lapomnál ha windows alól állítottam az FSB-t akkor a PCI és az AGP órajel is ment vele. (Tehát nem működött a lock)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.