Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) AtHoS válasza mr_ricsi (#46) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hi!

Próbáltam egy kis információt gyűjteni számodra.
Nálam a Giga lapban SATA módra 4 lehetőséget kínál a BIOS:
1. Native IDE
2. RAID
3. Legacy IDE
4. SATA->AHCI

Előkaptam egy winyót és telepítettem rá egy SP2-es XP-t BIOS-ban beállított SATA->AHCI beállítással:
Telepítés után egyből így nézett ki az eszközkezelő:
[kép]

Egy másik winyót is rákötve pedig így:
[kép]

A winyón olvasható driver indó:
[kép]

Természetesen az eltávolítási ikonnak nyoma sem volt, így kutatgattam a lap telepítőlemezén, de semmi értelmeset nem találtam ezügyben csak egy RAID utitity-t.
Feltelepítettem, ami egyébként WebPam-nak hívja magát. Ahogy észrevettem ezzel lehetne menedzselni a RAID tömböt. Kicsit webes dolognak tűnt, de az új XP-n nem élesztettem a NET-et. Amúgy ezzel sem történt változás az eltávolítási ikon ügyében.

Kicsit beltúrkáltam a registrybe is és a következőt találtam:
[kép]

Az EnableALPEDisableHotplug érték eléggé érdekesnek tűnik. Igaz az ALPE semmit sem mond nekem és értelmes infót sem találtam róla a neten, de elvileg a beállítás szerint működik a gyors eltávolítás, mivel az értéke alapállapotban 0.

No gondoltam akkor meg is tesztelem, így gyorsba le is húztam a második winyóról a SATA kábelt. Előtte az eltávolítási ikon hiánya miatt az írási gyorsítótárat kikapcsoltam az eszközkezelőben a winyóra. Az eltávolításnak ez lett az eredménye:
[kép]

A rendszer ugyanúgy működött tovább, semmi gond nem volt vele. Meg is teszteltem mi lesz, ha visszacsatolom a winyót. Visszacsatoláskor az XP végigpásztázta a winyón lévő partíciókat. Mire visszaültem a székbe már használható is volt a winyó. A le/fel csatolást eljátszottam még párszor és rendben működött.

Nem értem nálad miért RAID-re utaló sorok vannak a lemezmeghajtóknál. Valószínűleg ott lesz a probléma gyökere.

A rendszerre telepített Ahcix86.sys verziója 2.5.1540.39. Ez a #45-ben linkelt Giga floppy lemezről telepített fájl. A 7.7-es catalyst-ban 2.5.1540.28 verziójú fájl található.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.