Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AtHoS válasza mr_ricsi (#91) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majdnem kóser a tábla.

Csináltam én is egy táblát [link] és az ellenőrzésnél felhasználtam a tied

A tiedben a 9.5-ös szorzónál nem stimmol a DDR533 ill. a 8.5-ösnél a DDR667 osztó

Szerk.: Ejh majdnem el is felejtetettem. A lapomhoz van ez a Giga féle EasyTune progi. Namost abban az OC részen mutatja a PCIE és PCI órajelet. A PCIE még állítható is. Megnéztem, ha állítom a PCIE órajelét, akkor a PCI órajele nem változik.

Amúgy a BIOS szintű PCIE lockolással ez 300-as FSB esetén is PCIE=100MHz, PCI=33MHz volt

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#102) mr_ricsi válasza AtHoS (#101) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A tiedben a 9.5-ös szorzónál nem stimmol a DDR533 ill. a 8.5-ösnél a DDR667 osztó''
A számoknál a zöld szín azt jelzi, hogy a gyakorlatban is kipróbáltam/megnéztem a CPU-Z-vel.
Itt a kezemben a jegyzetem, 9.5/533-nál 7-es, 8.5/667-nél 5-ös osztót írt. (Mivel az osztó mellett az órajeleket is feljegyeztem, az elírás esélye elég csekély.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#103) AtHoS válasza mr_ricsi (#102) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mindegy. Végülis csak megemlítettem, hogy nézz utána ha gondolod. Lehet a CPU-Z csapott be

Én a Giga EasyTune-t progit használtam a szorzó állításhoz, így 5...11.5 között tesztelve lettek minden BIOS memosztó állásnál, afölött képlet alapján számolva. Everest CPUID ablakában néztem a tényleges osztót. A memó órajelét nem írtam fel, csak a szorzó érdekelt.

Képlet alapján sem jó:
9.5x200/266.6666666666666=7.125 -> 8
8.5x200/333.3333333333333=5.1 -> 6


Szerk.: ez az EasyTune csak Giga lapokkal lenne hajlandó menni?

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#104) mr_ricsi válasza AtHoS (#103) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Lehet a CPU-Z csapott be''
Az Everestben is néztem, és 8.5X-höz valóban 6-os osztót ír.
Az alaplapomon megnéztem a PLL IC típusát. (ICS951462AGLF van rajta) A Clockgen legújabb verziójában ezt beállítottam, és az is a CPU-Z-vel egyező eredményt ad:
[link]
Egyelőre 2:1 arányban nem hiszek az Everestnek.

Még néhány memória sebességmérő progival megnézem. (A memtest86 értékelhetetlen eredményt adott, mert ott a DDR533 és a DDR667 adott pontosan azonos eredményt.)

''ez az EasyTune csak Giga lapokkal lenne hajlandó menni?''
Feltelepül, de nem indul el.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#105) mr_ricsi válasza AtHoS (#101) üzenetére


mr_ricsi
veterán

'''Megnéztem, ha állítom a PCIE órajelét, akkor a PCI órajele nem változik.''
ClockGennel próbáltam állítani a PCIe órajelét, és a PCI mászik vele arányosan.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#106) AtHoS válasza mr_ricsi (#105) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát lehet a giga EasyTune mutatja csak 33MHz-nek. Mást meg nem találtam, ami mutatná. Majd meglesem ezt a ClockGent is.

read-only mode on the forum

(#107) AtHoS válasza mr_ricsi (#104) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''Egyelőre 2:1 arányban nem hiszek az Everestnek''
Akkor egy eredmény a 2:2-höz [link]
A Sandra XI is 6-os osztót mutat. Mint láthatod, a CPU-Z és ClockGen nálam is 5-ös osztót mutat ill. arra utal

Minden osztó tökéletesen stimmel ezzel a képlettel, kivéve az említett 2 [link]

Memókalkulátor [link]


Akkor az EasyTune ezekszerint tényleg csak giga lapokkal indul. Pedig de jó lehetett volna

read-only mode on the forum

(#108) mr_ricsi válasza AtHoS (#107) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Gyakorlatilag mindegy, hogy hány progit hozol. 1 progi tévedhet, kettőnél már nagyon gyanús a dolog.
Könnyen lehet, hogy az AMD a Brisbane magoknál módosított a procik belső tábláján, és ezzel a képletet el lehet dobni. A gyanút erősíti, hogy mindkét eltérés a ''feles'' szorzóknál van, ilyet viszont ''alapszorzóként'' korábban nem alkalmazott az AMD, csak a Brisbane óta. És a módosulással a memóriák nem 11 és 15%-kal vannak alulhajtva, hanem 1,8 és 2,1%-kal túl. A 2% túlhajtás olyan jelentéktelen, hogy bármelyik 533 és 667-es memória képes alapfeszen elvinni, főleg úgy, hogy a DDR800-as memók miatt az alaplapok úgyis egy kis túlfeszt adnak a RAM-oknak.
A táblában utánaszámoltam, hogy a többi ösztónál, ahol 10%-nál nagyobb az alulhajtás, módosított osztóval minimum 5% lenne a túlhajtás. Ez is gyanús, hogy miért csak a legkisebb eltérésű 2-nél mutat mást a 2 progi.

Könnyen lehet, hogy az Everest és a Sandra képlet alapján dolgoznak, nem méréssel határozzák meg az órajelet.

Persze, az is lehet, hogy az egész okfejtésem hibás, és tényleg a 2 pogi mutat hibás eredményt, de ennek mindenképpen utána kell járnom.

ClockGen:
Az alaplapodon megnézted a PLL IC-d típusszámát?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#109) AtHoS válasza mr_ricsi (#108) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet igazad van, de eddig feltétlen hittem az Everest által mutatott adatokban. Azért érdekes, hogy a CPU-Z és a Clockgen is mást mutat. Sandra-t csak meglestem, hogy az mit kezd a memórajellel, ezért is írtam, hogy az egyenlít 2:2-re :DDD

Azért ezt a dolgot megemlítem az Everest topicban is. Fiery biztos többet tud majd mondani erről

''ClockGen:
Az alaplapodon megnézted a PLL IC-d típusszámát?
''

Beállítottam ugyanazt, mint Te, de a biztonság kedvéért végiglépkedtem az összes ICS9514xx értéken. Mindössze a PCIE és PCI órajelekben volt változás. A többi maradt ugyanaz.

read-only mode on the forum

(#110) mr_ricsi válasza AtHoS (#109) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Beállítottam ugyanazt, mint Te''
Nem találtam nagyobb felbontású képet a lapodról, de úgy tippelem, hogy a bekarikázott IC a PLL. A rajta lévő 3 soros felirat alsó sora érdekes.
[kép]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#111) AtHoS válasza mr_ricsi (#110) üzenetére


AtHoS
nagyúr

951464AGLF a legalsó sor. Ilyen nincs az 1.0.5.3 ClockGen-ben. 951462 van hozzá a legközelebb.

read-only mode on the forum

(#112) mr_ricsi válasza AtHoS (#111) üzenetére


mr_ricsi
veterán

951464 van a Biostar TA690G és a Foxconn A690GM2MA lapokon is. Ezek tulajdonosaival próbáltasd ki, hogy működik-e náluk a Gigabyte-os túlhajtóprogi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#113) AtHoS válasza mr_ricsi (#112) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy emlékszem ftc-nek ilyen Biostar lapja van. Szólok is neki, hogy próbázza már le.

read-only mode on the forum

(#114) AtHoS válasza AtHoS (#113) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No, nem megy Biostar lappal sem [link]

read-only mode on the forum

(#115) ftc válasza AtHoS (#114) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem van hozzá biostar tulhajto progi...bár én nem tuningolok szal nincs fent :U

(#116) AtHoS válasza ftc (#115) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az lett volna a kérdés, hogy hasonló lapnál használható-e? Ennyire összetett túlhajtó progi nemigen van jelen pillanatban, amivel procifeszt+memófeszt+''FSB''-t+PCIEfrekit+prociszorzót is lehet állítani.
A stabil tuninghatár megtalálásához elég nagy segítség egy ilyen progi, de eddig a giga lapomon kívül mással még nem produkált semmit.

read-only mode on the forum

(#117) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Nem tudja valaki, hogy mi az ''agesacode''?
Ugyanis a lapomhoz újabb bios jött ki, és a változásoknál a 3-ból az első, hogy ''Update AMD Agesacode to 2.08.09.''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#118) ftc válasza mr_ricsi (#117) üzenetére


ftc
nagyúr

Jetway lap?

Sztem a ukód frissitése, hogy a 45W-s CPU-t is tudja fogadni

(#119) mr_ricsi válasza ftc (#118) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 45w-os 0.65-ös procikon már jóval túl vagyunk: ''1.Update CPU Code For SUPPORT 45nm CPU.'' (Ezt az előző biosverzióban kaptam.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#120) AMD Power


AMD Power
titán

Játékok alatt mire képes a X1250?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#121) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#117) üzenetére


mr_ricsi
veterán

AGESA= AMD Generic Encapsulated Software Architecture

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#122) ftc válasza mr_ricsi (#119) üzenetére


ftc
nagyúr

Esetleg valami spéci frissités Jetway lapokhoz?

(#123) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Meg tudnátok mondani, melyik 690es lappal lehet jól tuningolni? Nem bánnám ha nem lenne drága.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#124) Vandit. válasza LALA_kiraly (#123) üzenetére


Vandit.
addikt

Giga GA-MA69G-S3H ;) Van topikja is.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#125) LALA_kiraly válasza Vandit. (#124) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Jól hangzik. Körbenézem, és lehet bevállalok egyet.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#126) Balinov válasza LALA_kiraly (#123) üzenetére


Balinov
félisten

Királyom,életem-halálom kezedbe ajánlom.
Ha nem zavar,hogy nem lehet biosból memidőzítéseket állítani csak winből a memset progival és hogy max 2,1V lehet a vDimm akkor ajánlom az adataimnál található R690G-s ánusz lapocskát. 16k volt nyár elején kiskerbe.Persze a fentebb ajánlott gigát szerettem volna én is,csakhát az idő és az anyagiak ezt nem engedték.3200+ sempit 9x280-on alapfeszen simán,bár a dögmelegbe néha oly érzésem van,hogy a stock AM2-s sempi hűtő kevéskedik.
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#127) Gyuri27 válasza Balinov (#126) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] most 15k körül, de + 3k-t ez megér [link] :DDD

itt az uj lapod nagyúr [link] :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#128) Balinov válasza Gyuri27 (#127) üzenetére


Balinov
félisten

kuszik,kuszik felfele a giga S3H ára,1-2 hete pár ft-tal volt drágább,mint 18k...szar forint.. :W

szimpatische az az új giga lap,de most nyistagépbővítés.majd ha már kinnleszünk párommal,akkor ugyis beujitok vmi normális cuccba.addig standby upgrade.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#129) mr_ricsi válasza ftc (#122) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem csak a Jetway lapoknál lehet ezzel találkozni, hanem az Asus M2N sorozatú lapoknál is például.

Ezt az M2N32 SLI Deluxe lap 1004 biosverziójának leírásából copyztam:
''Support for AMD Agesa version 2.08.07''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#130) Gyuri27 válasza mr_ricsi (#129) üzenetére


Gyuri27
félisten

ezt már linkelte valaki? [link] és [link] :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#131) mr_ricsi válasza Gyuri27 (#130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ilyened van, vagy csak álmodozol róla?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#132) Gyuri27 válasza mr_ricsi (#131) üzenetére


Gyuri27
félisten

nem baj ha nem értem :P

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#133) AMD Power válasza Balinov (#128) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem több mint 20K-ba fog fájna a S3H. Ma megyek érte....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#134) Balinov válasza AMD Power (#133) üzenetére


Balinov
félisten

örömöd nekem is bódottá,remélem beválik a lap nálad!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#135) ftc


ftc
nagyúr

Olyan AMD690G-s chipsetes lapot keresek ahol meszebb vannak a mem foglalatok kb 3-4mm-el...nem fér el a 3GB memom igy

(#136) AMD Power válasza Balinov (#134) üzenetére


AMD Power
titán

Ha végre be tudják szerezni a CPU-t akkor már ma nálam lesz a gép. Biztos vagyok benne , hogy nagyon baba lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#137) Balinov válasza AMD Power (#136) üzenetére


Balinov
félisten

milyen procit pattintasz bele? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#138) AMD Power válasza Balinov (#137) üzenetére


AMD Power
titán

AM2 X2 4000+ BOX.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#139) Gyuri27 válasza ftc (#135) üzenetére


Gyuri27
félisten

szerintem semeddig nem tart eladni a ninját és vegyél egy ilyet [link] pár millivel kissebb ;)

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#140) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Itt van mellettem az Asrock 4Core1333- FullHD lapja.


Anno az Abit F-i90HD nagyon jó volt, megnézzük ez mit tud.

Tesztek majd a későbbiekben hétvégén. Szombatig havi zárás van és minden időm a pénzügyesekre megy el.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#141) Gyuri27 válasza BlueAthlon (#140) üzenetére


Gyuri27
félisten

azért ugyanarra ne számits szerintem :DDD
mi lett az abittal :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#142) greatchaos


greatchaos
addikt

Asus M2A-VM lapomnál miért 57 mhz (a 400 helyett) a gpu órajele? - firss windosw, most telepítette, mert le vagyok döbbenve, hogy egy kaki...

(#143) Balinov válasza greatchaos (#142) üzenetére


Balinov
félisten

nefoglalkozzál vele,hogy Everest mit ír,vagy keress egy friss everest 4 betát, a ph-s Nagy Everest topik vége felé linkelte Fiery

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#144) greatchaos válasza Balinov (#143) üzenetére


greatchaos
addikt

nem csak ez a gond... heroes 5 játszhatatlan... 3d mark 100fps körül mozog... a 6150se-m sokkal sokkkal jobb volt... (alapon)

(#145) greatchaos válasza Balinov (#143) üzenetére


greatchaos
addikt

valóban, everest legfrissebb 400-t ír, de akkor is marha lassú a herose 5, míg a 6150-nel játszható volt...

(#146) Balinov válasza greatchaos (#145) üzenetére


Balinov
félisten

hmm.pedig a 61x0-től jobb tudásu,teljesítményü az R690G...friss driver?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#147) greatchaos válasza Balinov (#146) üzenetére


greatchaos
addikt

7.2-s catalist.

most szedem a 7.9-st...

(#148) moma


moma
őstag

hello, vannak valakinek pozitív tapasztalatok, dvi kimenettel 1600*1200ben ezekkel a lapokkal?

we all deserve a bit of luck.

(#149) greatchaos válasza greatchaos (#147) üzenetére


greatchaos
addikt

1359 pont, egy 3000+ a64 társaságában. elképesztő. egy rakás kaki ez a lap. na, jól bevásároltam... így bízon az ember az ati-ban...

(#150) AMD Power


AMD Power
titán

Az mitől lehet ,hogy az alaplapomban egy X1250 van de minden program csak annyit ír ki ,hogy 1200 széria. Illetve ami még érdekes, hogy a GPU-ra 171 Mhz-t ír 400 helyet. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.