Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) AMD Power válasza AMD Power (#150) üzenetére


AMD Power
titán

Jól szerepelt a kis IGP.

3D Mark 1024*768 Default

2001: 5939
2003: 1809
2005: 1163

3D mark 2006 1280*1024 Deafult: 356

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#152) AMD Power


AMD Power
titán

Race - The WTCC Game

1024*768 medium grafikán a Fraps átlag 20FPS-t számolt. Tök jól ment a game. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#153) AMD Power válasza AMD Power (#152) üzenetére


AMD Power
titán

- GTR2: 1024*768 Medium grafikán átlag 23.779FPS
- Test Drive Unlimited: 1024*768 Medium grafikán 5-6 FPS átlagban
- NFS Carbon: 1024/768 Medium grafikán 15.6FPS átlagban

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#154) #32577792


#32577792
törölt tag

proci tuning szempontjából mit egyébként a lap, semmiképpen nem az integrált vga részt használnám

(#155) AMD Power válasza AMD Power (#153) üzenetére


AMD Power
titán

Tud ilyet az nVidia 6150?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#156) mr_ricsi válasza AtHoS (#109) üzenetére


mr_ricsi
veterán

AtHoS:

Van újabb infód a memória-osztókról?
Mert én ismét belefutottam, hogy nem tudom, mennyi az annyi:[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#158) AtHoS válasza mr_ricsi (#156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azóta is ez a helyzet

De mindjárt megnézem neked a Giga féle EasyTune5 progi legújabb verziójával az mit is mutat.

Mondjuk én hamarabb hiszek az Everest-nek, mint a CPU-Z-nek, így kicsit elfogult vagyok

Na a gépet újra kell indítanom hozzá. Majd jelentkezem

read-only mode on the forum

(#159) #32577792


#32577792
törölt tag

van valakinek erről a lapról tapasztalata, infója: Asus M2A-VM
Amit tudok:
Ram fesz:1,8-2,1V
Cpu: 0,8-1,4V
"FSB": 200-400

(#160) Balinov válasza #32577792 (#159) üzenetére


Balinov
félisten

üdv ungawa,itt a totyikjában utána tudsz olvasni,a végén kezd.kingmax memókkal vigyázz ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#161) AtHoS válasza mr_ricsi (#156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehh. Kicsit tovább tartott ez a gépújraindítás, mint gondoltam :(((

Azért, ha nehézségek árán is, de sikerült 1-2 dolgot véghezvinni közben.
Egy régebben készült kép (talán még emlékszel is rá) ezen is egész érdekes osztók/memórajelek szerepelnek. Ez volt a 2-2-es döntetlen annó.

Na amit most sikerült készíteni:
533 10.5x255
533 8.5x255
533 9.5x255
667 8.5x255
667 9.5x255

A linkelt képeden DDR2-533-as BIOS beállítás melletti 9.5-es szorzó használata melletti memosztók láthatók mindkét programnál. A fentebb mellékelt linkek között megtalálod ugyanezen beállítás melletti memosztókat.

A probléma a CPU-Z verziójának eltéréseben lesz véleményem szerint, mivel nálam a jelenleg elérhető legújabb verzióval készült az összehasonlítás, míg Te biztosan régebbi verziót használtál: a Timings mezőben eltér az időzítés sorok megnevezése, mivel az általad használt CPU-Z verziónál nincsenek/mások a zárójeles rövidítések.

A fentebb linkelt régebbi képen látható CPU-Z-hez hasonlatos az amit te használtál. Az 1.41-es verzióval már nincs eltérés az Everesthez képest.

Ehh kicsit bő lére engedtem. Elég lett volna annyit leírni, hogy töltsd le a legújabb CPU-Z-t :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#162) Skynet258


Skynet258
veterán

Srácok, segítsetek! :O

Vettem irodai gépnek egy Giga GA-945GCMX-S2 lapot, integrált videóvezérlő van rajta (Intel 950), de ha belövöm a képet 1280*1024-re (ami a natív a tft-n), olyan, mintha "szellemképes" lenne... Elég szar a kép, nem hiszem el, hogy ennyit ne bírna egy integrált cucc... Kábelhiba, monitor, driver kizárva, kipróbáltam egy E4300-assal, azzal is szar volt, szal nem a proci gyenge... 1950Pro-val kitűnő a kép, és nem a lap szar, mert visszavittem már egyet, ez a második lap, de ez is ugyanazt csinálja... Segítsetek kérlek, tudom, hogy nem ez a jó topik, de a többi integráltas mind halott... Köszönöm!! :R

https://geekpulse.hu

(#163) AtHoS válasza Skynet258 (#162) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ebben a topikban is felmerült hasonló probléma, igaz külső videokártyával, de ha minden igaz, akkor egy nagyon "alap" dolog megoldotta a problémát.
A TFT auto beállítás gombját kellett megnyomni egyszer, ezután a hibajelenség megszűnt.

Nem biztos, hogy ez nálad is segíteni fog, de ki tudhatja.

read-only mode on the forum

(#164) Skynet258 válasza AtHoS (#163) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezt is kipróbáltam, bennem is ez volt, hogy ez tök alap, láma vagyok, ha emiatt nem jó a kép...és nem lett jó. Ezután írtam ide, mert minden általam ismert lehetőséget kipróbáltam. :(
Most lemegyek a boltba, ahol vettem a cumókat, hátha tudnak valami okosságot mondani :F

https://geekpulse.hu

(#165) mr_ricsi válasza Skynet258 (#162) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen monitorod van? Analóg csatlakozol, vagy DVI kábellel?

Mert ezt szerintem a monitor menüjében korrigálni lehet, van ott"clock" vagy "phase" beállítási lehetőség.
Egy tesztábra generátor kell csak, ami függőleges fekete vonalakat rajzol a fehér képernyőre.

És pl próbáltad a képfrissítési frekvenciát változtatni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#166) Skynet258 válasza mr_ricsi (#165) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezeket mind próbáltam, aztán ma végül vettem egy monitort (Samu 940NW Wide), amihez kaptam egy olyan Vga kábelt, amin 15 tű van (eltérően a bolti 14 tűstől) és megoldódott a gond :C

https://geekpulse.hu

(#167) mr_ricsi válasza Skynet258 (#166) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Bocs, de ha ettől megoldódott, akkor a korábbi hsz-odban nem írtál igazat:
"Kábelhiba, monitor, driver kizárva"
Ugyanis a leírtak alapján a gyenge minőségű kábel lett volna az első, amire tippeltem volna. (És nem a 14 vagy 15 tüske miatt működik, hanem mert a Samuhoz jobb kábelt adtak, amelyen nagyobb sávszélt lehet átnyomni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#168) Skynet258 válasza mr_ricsi (#167) üzenetére


Skynet258
veterán

Nézd, volt otthon 2 kábel (ami érdekes, más konfoggal működik), mindkettő 14 tűs. Vettem egz vga kábelt, nem a leggányabbat, 1600-ért, 14 tűs...szar volt a kép. Ez idáig 3 különböző kábel, mind 14 tűs, érdekes, egy se volt jó. Erre hozzámkerül egy 15 tűs, és voilá, jó lesz a kép. Szal én nem arra fognám, hogy a kábel volt szar minőség, nekem az jött le, hogy 14 tűs szart többet nem akarok látni a közelemben. :D Úgyhogy a korábbi hsz-omban igazat írtam (ha már ilyen szépen fogalmaztál, mintha hobbim lenne hazudni... :((( )

https://geekpulse.hu

(#169) mr_ricsi válasza Skynet258 (#168) üzenetére


mr_ricsi
veterán

[OFF]Ne túráztasd magad, hogy most aztán vérigsértődsz, mert a korábbi hsz-omban nem minősítettem a jellemedet, hanem csak egy konkrét dologról írtam. És azt az egy állítást sem minősítettem hazugságnak, utóbb pedig éppen te igazoltad, hogy a kábel hibátlansága végülis nem volt igaz.

Itt a fórumon a hibáról csak azok az infók állnak rendelkezésre, amit megadsz. Ha ezek hiányosak, vagy nem pontosak, akkor azzal magadat szívatod, mert csökken annak az esélye, hogy valami használható megoldást kaphass. (Ha nem szándékosan adsz hibás infókat, akkor nem szándékosan szivatod magad, de így is ugyanaz a végeredmény.)
Erről ennyit.[/OFF]

Minél nagyobb felbontást és képfrissítési frekit használsz, annál nagyobb frekvenciákat kell a kábelnek átvinni. Tehát ha van egy kábeled, ami annakidején a 1024x768/72Hz-es CRT-ddel jól működött, az az 1600x1200/70Hz LCD-ddel simán lehet szellemképes.
Ha még nem szórtad ki a kábeleket, és van kedved szórakozni kicsit a problémával, akkor töltsd le ezt a progit, és a próbáld ki, hogy a ritka függőleges vonalas tesztábránál csökken-e a szellemkép, ha kisebb felbontást és/vagy frissítési frekit állítasz be.

Már én is jártam úgy, hogy a boltban vett kábel gyenge minőségű volt. Még a "bucikat" is lesprórolták róla. Szereztem rápattinthatós ferrit-gyűrűket, azzal valamivel jobb lett, de végül az Albacomp szervizében csináltak nekem olyan kábelt, amivel tökéletes lett a kép.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#170) Skynet258 válasza mr_ricsi (#169) üzenetére


Skynet258
veterán

Ehh, igazság szerint nem sértődtem vérig, meg végülis most örülök, hogy nincs már gond. :) A helyzet a következő volt:

Van a "rendes" gépem (konfignál olvasható). A karihoz kaptam egy vga-dvi (lehet ennek más a neve, de sztem érted mire gondolok, egyik fele vga, másik dvi) kábelt, ez tökéletesen ment egy Acer AL1715 (17" 4:3-as képarány 1280*1024 75 Hz) moncsival. Nah ekkor jött anyós ( :D ), hogy neki kell egy gép netezni, meg fordításokat csinálni. Nah rajta, vettem egy integrált csodát, a monitort gondoltam később megkapja hozzá, úgyis akartam egy újat venni. Gép összerak, monitorhoz csatlakoztatás egy vga kábellel. Kép szar 1280-on. Ehh. Másik vga kábel, kép szar ismét. Driverek frissek, kábel ellenőrzés, elvileg semmi hiba, de a kép nem jó... Lemegyek, veszek új kábelt. Megvan, csatlakoztatás, és hasonló mint eddig, kép nem jó. Jól van, mondom, lemegyek már, megkérdezek tőlem okosabbakat, mi van most. Lemegyek a boltba, mondom mi van. Az ember azt mondja: Az Intel integrált videója szar. Mondom miért, elvileg 2*** akárhányas felbontást visz a specifikáció szerint. De nem baj, az szar. Gondoltam, ez kurva jó akkor. Használjam kisebb felbontásban, mondja ő. Mondom natív alatt rossz a kép. Dehogy rossz, ő is úgy használta sokáig, neki jó volt (gondoltam, mások az igényeink, innentől kezdve nem vitatkozom vele).
Ok, akkor veszek egy videókártyát, olcsó pénzért, az árát benyelem (anyósnak mondtam egy összeget, miből tudok kihozni normális gépet neki, a 7500.- erősen növelte volna ezt az összeget. Inkább nem mondom neki, csak legyen már jó az a rohadt kép...).
Gianni telefon, délutánra meg is van a cucc, 7100 GS, jó lesz ez. Kábel nem volt hozzá, mondom csoda vga bedug. És a kép... ki fogod találni, szar :( Erre beidegesedtem, rádugtam a saját videókártyám kábeljét (a vga-dvi cumót), és a kép jó. Ekkor jött a felfedezés, hogy a 15 pinessel jó, a 14-essel nem. Oké, le a Mediába, nézni ugyanilyen kábelt. Van, 5000 pénz. Itt már tele volt a tököm, mondom lassan egy új gépet kihozok a be nem kalkulált cuccok árából...
De itt jött a szikra! :D
Veszek magamnak monitort, hátha abba normális kábel van, és akkor azzal majd jól összekötöm anyós gépét a régi moncsival! (monitor úgyis kell nekem, a kábel árát lehet megspórolom így).
Haza, cucc kibont, kábel vga-vga, de 15 pines! Összekötöm, és megy(az integrált kimenetre)!! Mondom jó, végre, a boltba barmok (miértje fentebb), nekem lett egy fölös 7100 GS-em, de mindenki boldog. Anyós kapja új monitor kábelét, én használom az új monitorhoz a saját kábelem...

Szal ez volt a történet, amivel két napja szenvedtem, eléggé flusztrált már a dolog, te se haragudj, hogy hogyan írtam :R A lényeg, hogy eladom a videókártyát, buktam az egészen pár ezret, de az nem érdekel :K Az eladó pedig akkor is egy barom marad a szememben :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#171) mr_ricsi válasza Skynet258 (#170) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt meg tudnád nézni, hogy a DVItoVGA kábeled DVI csatija a képen láthatók közül melyik:

(Vagyis hogy az alsó szerinti c1-c4 4db tüske rajta van-e?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#172) Skynet258 válasza mr_ricsi (#171) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem vagyok most otthon, asszony sincs, hogy megkérdezzem, úgyhogy max holnap tudom ezt megmondani. Emlékeim szerint viszont az alsó.. Ez mit jelent? Robbanni fog valami? :DD

https://geekpulse.hu

(#173) mr_ricsi válasza Skynet258 (#172) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ez mit jelent? Robbanni fog valami?"
Az alsó egy kombinált csatlakozó, egyidőben van benne az analóg és a digitális jel. Ha ilyen van a kábeleden, akkor abban semmi elektronika sincs, és amikor ezt használod, akkor a hagyományos analóg jelet használod.
És ez egyből bizonyítja az eladó állításának hülyeségtartalmát, mert az Intel 2 egyforma analóg kimenete közül egyiken sem lehetne jó kép.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#174) Skynet258 válasza mr_ricsi (#173) üzenetére


Skynet258
veterán

Az eladó már akkor levizsgázott a szememben, amikor azt mondta, hogy neki szép képe volt a tft-jén natív felbontás alatt is. A második az volt, hogy az Intel 945-ös chipsetébe integrált videó nem bírja az 1280*1024-es felbontást, mert "szar"....

https://geekpulse.hu

(#175) WuDu


WuDu
tag

Van egy Albatron KI690-AM2-es lapom, van rajta DVI-I(?) (24 + 4 tű) kimenet a sima D-SUB mellett. Szereztem egy DVI/VGA átalakítót, de nem jelenik meg rajta keresztül a kép.
Ha DVI-s moncsit teszek rá akkor megy rendesen, tehát működni működik, így az átalakítóval lehet a baj, azonban az is megy egy normál vidkarin kereszül...

Vajon miért nemmegy vele???

(#176) mr_ricsi válasza WuDu (#175) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor a DVItoVGA-t próbáltad, az alaplapi dSUB-ban volt monitor?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#177) WuDu válasza mr_ricsi (#176) üzenetére


WuDu
tag

Volt is meg nemis, de a distribútor szerint annak ellenére, hogy digital+analog a DVI csatija, csak digtális jel van rajta :(

(#178) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Hali! Tegnap vettem a következő cuccokat: asus m2a-vm sempron 3800 kingmax ddr2 1066. a lap valami állati! királyul lehet tuningolni! fel is toltam a sempit 2.9 re. stabil gyors tökéletes cipelős lanparty gép az int. vga xpress1250 egész jó call of uo. 1024 mediumon hibátlan. csak a táp ne lenne proszívó! csak ajánlani tudom a lapot! :DD

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#179) AMD Power


AMD Power
titán

ATi IGP X1250 :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#180) Balinov válasza AMD Power (#179) üzenetére


Balinov
félisten

Ejha! nem gondoltam volna.800x600-ba lehet mégjobban domborított folna

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#181) AMD Power válasza Balinov (#180) üzenetére


AMD Power
titán

Majd valamikor tolok egy olyat is. Eddig csak 1024*768-ban teszteltem. De abban is "jó" volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#182) Pittbul válasza AtHoS (#49) üzenetére


Pittbul
csendes tag

Szeva

Látom te is belemásztál ebbe a témába rendesen, de mind ezek után azt is megtudod mondani hogy az eszközkezelőben mit mutat arra hogy van e Serial ata controller. Mert én azzal szenvedek pár napja és sehól nem kapok érdemleges válasz. Win 2003 OS fut a gépen.

és mivel nem látt serial ata controllert, pioban vagy ultra DMA ban dolgoztottja a winyókat.
Ha erre is lenne ötleted, megköszönném.

(#183) mr_ricsi válasza Pittbul (#182) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ATI IDE Controller" van ott, ahol neked a "Szabványos kétcsatornás PCI", és van 2db Elsődleges és 2 db másodlagos IDE csatornám.

A Lemezmeghajtóknál pedig nincs a vinyók mögött, hogy SCSI Disk-device. (Bár, a 2k3 alatt lehet, hogy raidet használsz, akkor lehet SCSI.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.