Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ashfury


ashfury
friss újonc

Valakinak azóta sikerült visszakapnia a fennmaradó összeget akár tőle, akár a "kollégái" által?

(#52) webmester


webmester
újonc

Sajnos még egy Ft-ot se. Egy két nap és küldi…Ja mégse majd hétfőn…
Biztos forrásból 4 feljelentés is van már ellene remelem észbe kap és vissza küldi

(#55) ashfury válasza LooneyToons1 (#53) üzenetére


ashfury
friss újonc

nekünk az illető elvileg Györfy Róbert volt, viszont már nem válaszol semmire, és hivatkozott hogy a feljelentések miatt xgame-eseknek kell írni, nem is mondva ott is eleinte adtak választ, de hát kicsit meglepő hogy a szóhasználatok eléggé hasonlóak hozzá

(#57) webmester


webmester
újonc

Ugyan az a személy e-mailben is mint telefonon. Tud mindent amit SMS ben beszélgettünk szóval ő az.

(#58) Lalaboon válasza ashfury (#55) üzenetére


Lalaboon
csendes tag

Hova tűntek,a hozzászólások?

(#59) ashfury válasza Lalaboon (#58) üzenetére


ashfury
friss újonc

looneytoons1 fiókját felfüggesztették

(#60) ashfury


ashfury
friss újonc

kedves emberünkről valaki tud infót azóta? mert már a céges emberei se írnak vissza emailben és még sms-ben sem válaszolnak

(#61) webmester válasza ashfury (#60) üzenetére


webmester
újonc

23. óta nem jött válasz csak hogy 1-2 napon belül vissza kapom...kis vicces :DD

(#62) ashfury válasza webmester (#61) üzenetére


ashfury
friss újonc

Nekem már hamarabb ígérte a maradékot, de azóta semmire nem válaszol

(#63) WaterWawe válasza ashfury (#62) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igaz én mostanában nem kerestem (úgy is kifogással állna elő és azt mondaná hogy holnap, 2 nap múlva, stb utalja), korábban 2-3 naponta felhívott magától és elmondta ezeket, most felhagyott ezzel.

(#64) T4KK


T4KK
csendes tag

Rendőrség tett valami lépést?

(#65) ashfury válasza T4KK (#64) üzenetére


ashfury
friss újonc

a rendőrség nem köteles választ, illetve a folyamat előrehaladtáról tájékoztatást adni

(#66) ashfury válasza WaterWawe (#63) üzenetére


ashfury
friss újonc

engem emailben ismét megtalált mivel írtam ide így említette ezt is, és hogy nem tüntek el stb. és ismét egy igéretet tett hogy novemberben meg fog történni az utalás, de szerintem az eredményét úgyis sejtitek :D

(#67) Lalaboon válasza T4KK (#64) üzenetére


Lalaboon
csendes tag

Engem a mai napra idéztek be,tanúként. Nagyon korrekt volt a nyomozó. Elmeséltem neki mi volt,nagyon közvetlen,és segítőkészek voltak. Elmondta azt is,hogy direkt csinálja így,hogy vissza utal pár részletet,mert így nem olyan egyszerű a csalást rá verni,mert hajlandóságot mutatott a visszafizetésére,és ezzel ő pontosan erre játszott,és nem véletlen az sem,hogy nem arról a számlaszámról utal vissza,mint amire mi utaltunk.
Termeszetesen erre is van megoldás,megúszni nem tudja.
Nyomozó azt tanácsolta várjunk még egy hetet,így jövő csütörtökön kell vissza mennem,hátha addig meg gondolja magát a kedves Gumikés :D Továbbá azt is mondta,nyugodtan tájékoztassak mindenkit az üggyel kapcsolatban. :)

(#68) webmester


webmester
újonc

Úgyse fogja vissza utalni nekem már vissza se ír…de ezt biztos olvassa az a görény. Remelem ebből a pár száz ezer forintból el lesz egy darabig de utána nyomorúságos életed legyen azt kivánom sokak nevébe :DD

(#69) T4KK válasza ashfury (#66) üzenetére


T4KK
csendes tag

És azt írta melyik novemberben? :D

(#70) Tom_Cat


Tom_Cat
csendes tag

Sziasztok!
Én alapból úgy mentem a rendőrségre, hogy vittem magammal az addig összegyűjtött bizonyítékokat ellene. (Október 7-én nyúlt le 150 ezerrel, amiből 50-et visszaadott) Mivel a csalás gyanúja így már igencsak megalapozott volt, ezért szinte azonnal el is rendelték a nyomozás megindítását. A részleteket nem írom le ide, mivel kedves barátunk is olvassa ezt a topicot és nem akarok segíteni vagy tippeket adni neki, de annyit elmondhatok, hogy ne aggódjatok, nem fogja megúszni. Célszerű mindenkinek feljelentést tennie, akit megkárosított, így halmozott lesz a büntetése!

(#71) webmester


webmester
újonc

Nekem egy ideje nem írt vissza..másnak hogy áll a helyzet?

(#72) ashfury válasza webmester (#71) üzenetére


ashfury
friss újonc

minden egyéb ellenére nekem is csak 3-4 napja írtak ismét csak üres igérgetéssel hogy hétfő körül lesz utalás stb, de nem meglepően semmi eredménnyel azóta semmi reakció emailekre

(#73) ashfury


ashfury
friss újonc

Skacok, azóta valami fejlemény az illetővel kapcsolatban, mert már eltűtnt mindenhonnan és már ígérgetést se tesz :D

(#74) norad8975 válasza ashfury (#73) üzenetére


norad8975
újonc

Lehet nincs net az elozetesben :)

(#75) webmester válasza ashfury (#73) üzenetére


webmester
újonc

Sehol semmi nekem se már..

(#76) webmester válasza webmester (#75) üzenetére


webmester
újonc

Bárkinek bármi friss infó? :C

(#77) ashfury válasza webmester (#76) üzenetére


ashfury
friss újonc

nekem annyi volt a legutóbbi igéret hogy az éven lezárjuk az ügyet, hát már az év eltelt az ügy maradt.

(#78) WaterWawe válasza webmester (#76) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én már elengedtem hogy egyszer csak megjelenik a számlámon a pénz, viszont a rendőrségi ügy terén van fejlemény valakinek?

(#79) T4KK válasza WaterWawe (#78) üzenetére


T4KK
csendes tag

Egy csoportos kártérítési pert érdemes lenne indítani. Keresni kell egy ügyvédet.

(#80) WaterWawe válasza T4KK (#79) üzenetére


WaterWawe
őstag

De ismerjük egyáltalán a tettest? Vagy az APOGON s.r.o. lenne az alperes?
Nekem az egyetlen kézzel fogható egy bankszámlaszám és mivel Wise-os az sem biztos hogy saját számla.

[ Szerkesztve ]

(#81) T4KK válasza WaterWawe (#80) üzenetére


T4KK
csendes tag

Azt a rendőrség felderítette már szerintem ennyi idő alatt.

(#82) ashfury


ashfury
friss újonc

valakinek valami fejleménye a témában? történt már valami lépés rendőrség felől vagy az illető felől?

(#83) webmester válasza ashfury (#82) üzenetére


webmester
újonc

Semmi :D
nem tudom lesz e valami ebből vagy van valami határidő a rendőrségnek? valamit csak küldenek

(#84) webmester


webmester
újonc

Mit gondoltok lesz ebből valami? Rendőrség nagyon semmit nem csinál vagy csak nem jelez vissza...

(#85) PROHARDVER! válasza webmester (#84) üzenetére


PROHARDVER!

Lesz belőle csak lehet(szinte biztos),hogy hónapok de inkább évek sajnos.

(#86) ashfury válasza webmester (#84) üzenetére


ashfury
friss újonc

lassuak, illetve lassan szedik össze az összes infót, én inkább azt furcsállom hogy az illetékes ember nem keresett még minket semmivel sem azóta.

(#87) Tom_Cat


Tom_Cat
csendes tag

Nálam van fejlemény. Rendőrség és az ügyészség részéről is. Több károsultat is találtak (elég sokat), ezért összevonják ezeket az ügyeket, így már nem kis értékű a károkozás és nem is egyszeri eset, hanem sorozatosan ismétlődő bűnelkövetésről van szó. Ennek megfelelően halmozottan kezelik az ügyet. Ejj, de nem lennék most csórikám bőrében, de ő kereste magának a bajt. Ha mindenki feljelenti, akit megkárosított az elősegítheti az ügymenetet szerintem, mert több információt kap a vizsgáló hatóság az ügyekről.

(#88) ashfury válasza Tom_Cat (#87) üzenetére


ashfury
friss újonc

nem mellesleg, talán sikerül visszakapni a fennmaradó pénzt is valahogy.

(#89) ashfury


ashfury
friss újonc

Sziasztok, valami új fejlemény a témában valakinél?

(#90) T4KK válasza ashfury (#89) üzenetére


T4KK
csendes tag

Elég lassan halad az ügy, ahogy látom.

(#91) webmester válasza T4KK (#90) üzenetére


webmester
újonc

Én már a pénzt el engedtem. Emberünk ennyi idő alatt már más bolyón is lehet :D Tanulni kell belőle hogy még most sem szabad előre utalni bármennyire is megbízhatónak tűnik. És ugy néz ki egyhamar ügy sem lesz belőle.

(#92) ashfury


ashfury
friss újonc

Rendőrség azóta adott valami információt valakinek? én annyit tudok hogy győrben gyüjtik össze mert onnan érkezett a legtöbb feljelentés

(#93) webmester


webmester
újonc

Senkinél semmi, így fél év után sem? :(((

(#94) ashfury válasza webmester (#93) üzenetére


ashfury
friss újonc

részemről annyi hogy halad az ügy, és mint kiderült az utalási név és egyéb helyen feltütentett név nem is az igazi, és hogy győrben gyüjtik össze az ügyet mert ott lakik

(#95) T4KK válasza ashfury (#94) üzenetére


T4KK
csendes tag

Nem sietik el.

(#96) webmester válasza T4KK (#95) üzenetére


webmester
újonc

De legalább szólnának valamit..nem tudjuk mi van...nem lesz semmi..valami akármi

(#98) ashfury


ashfury
friss újonc

van valami fejlemény valakinek azóta? akár rendőrség felől is? elég nagy a csend pedig sok embert érintett az ügy.

(#99) webmester válasza ashfury (#98) üzenetére


webmester
újonc

Nálam feljeletés óta csönd van :C

(#100) T4KK


T4KK
csendes tag

Pedig nem egy bonyolult ügy.

(#101) webmester


webmester
újonc

Nem lehet ilyenkor kérdezni hogy mizu?

(#102) webmester válasza webmester (#101) üzenetére


webmester
újonc

A nyomozást elvileg felfüggesztették...köszönjük! :W

(#103) ashfury válasza webmester (#102) üzenetére


ashfury
friss újonc

persze akik megtették ténylegesen a lépést és nem csak igérgették azok meg kapták az infót, és ugyebár az indok az hogy ismeretlen helyen tartózkodik, tehát kihúzott külföldre

(#104) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Csodás. Ha jól értem akkor bárki aki elmegy külföldre és nem akar többet visszajönni komoly következmény nélkül megteheti hogy átver és lehúz egy halom embert százezrekkel… :W

Rossz vicc…

[ Szerkesztve ]

(#105) Fox Mulder válasza WaterWawe (#104) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Hasonló történt velem is 4 éve, az ember lehúzott több embert majd lelépett külföldre, nem is találták meg azóta sem, pénzt nem kaptam vissza.
Egy másik esetben pedig az illetőt lecsukták Németországban, persze a pénzt abban az esetben is el kell felejteni.
Sajnos ez ilyen.... :(

(#106) webmester válasza Fox Mulder (#105) üzenetére


webmester
újonc

Tanulság mindenkinek, nem utalunk előre csak ha ismerjük az illetőt. Bár én is ugy állok az emberekhez hogy a kocsit se zárom le néha...de ilyet se szabad

(#107) Malák válasza webmester (#106) üzenetére


Malák
aktív tag

Akkor SE, ha ismerjuk. Nekem se, senkinek se. Hiaba van 500+ pozitivom es hiaba talalkoztunk sokszor is akar, barmikor elkattanhat barkinek az agya.

En amugy akartam a jomadarral uzletelni, de amikor huzta a szemelyes talalkozot es nem volt neki sehogy se jo, hogy keszpenzben valahol fizikailag bonyolitsuk, elengedtem.

A kocsit se hagyd nyitva. Nem olyan szep vilagot elunk sajnos.

Persze 10ezreket at lehet utalni olyannak, aki megbizhato, sok hirdetessel, amennyiben nem vagna foldhoz az osszeg teljes elvesztese.

(#108) WaterWawe válasza webmester (#106) üzenetére


WaterWawe
őstag

Utánvétellel ugyanezt el tudja játszani, felad valami értéktelen vackot aztán megmagyarázza hogy összekeverte a rendeléseket és rossz csomag ment neked. :(

Ha a személyes találkozó alól próbál kibújni, az viszont erősen gyanús.

Elvileg ki lehet bontani a futár előtt a csomagot, de amúgy is sietnek, ki szokta őket ezzel váratni?

Sajnos úgy is jártam hogy utánvétellel adtam fel csomagot és megjárattam 1-2 hétig az országban a drága terméket, mert nem volt hajlandó átvenni a kedves delikvens, szóval ha minden kötél szakad legalább egy kis biztosítékot előre szoktam kérni.

[ Szerkesztve ]

(#109) Fox Mulder válasza WaterWawe (#108) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Mellesleg a futár nem tud neked segíteni semmiben, ez nem az ő “hatásköre”. Max tanúnak jó, hogyha a csomag feladója az ellenkezőjét állítja, hogy ő már pedig azt tette a csomagba amit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.