Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Roba


Roba
tag

Sajnos nem sikerült a kép feltöltése. Hogyan lehet képet feltölteni? :(

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1152) lsc válasza LaMotta (#1149) üzenetére


lsc
nagyúr

Már csak 7600 Ft-ot kell várnod :) .

Az élet kegyetlen .

(#1153) lsc válasza lsc (#1152) üzenetére


lsc
nagyúr

A [link] kimaradt :B .

Az élet kegyetlen .

(#1154) kornel8585


kornel8585
tag

sziasztok,
melyik éri meg jobban?
sapphire radeon 9600 256mb-6k (használt)
sapphire radeon x1050 256mb-5k (új)

És ugye az a fontos h a kártya működjön h az alaplapomon agp-port legyen?

(#1155) DigitXT válasza kornel8585 (#1154) üzenetére


DigitXT
félisten

5K-ért újonnan talán jobban megérné az X1050, de nem tudom hol láttál ilyen árban.

(#1156) DigitXT válasza Roba (#1151) üzenetére


DigitXT
félisten

Fel kell töltened egy megfelelő oldalra (lehet akár saját is, ha van weboldalad, vagy a szolgáltatód biztosít tárhelyet) ,pl. kepfeltoltes.hu, vagy imageshack.us (utóbbit a külföldön élő moderátorok szokták preferálni), majd a visszakapott linket linkeld. Konkrétan a képet beszúrni csak nem túl nagy kép esetén illik.:R Egyébként a hozzászólásod a megírását követően 5 percig szerkeszthető az ilyenkor benne található MOD gomb (link) segítségével.:) Szerk: amúgy pl. ebben a topikban is vannak hasznos infók.:K

[ Szerkesztve ]

(#1157) kornel8585 válasza DigitXT (#1155) üzenetére


kornel8585
tag

köszi a választ

(#1158) Roba válasza DigitXT (#1156) üzenetére


Roba
tag

Köszi, remélem rendben lesz.

http://kepfeltoltes.hu/080328/Felv_tel1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080328/felv_tel_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080328/Felv_tel3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1159) bolcsodal válasza Roba (#1158) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én nem kavarnék a beállításokkal. GPU-Z mit mond róla?

They drew first blood....

(#1160) Roba válasza bolcsodal (#1159) üzenetére


Roba
tag

Hy! Itt a gpu-z.

http://kepfeltoltes.hu/080328/felv_tel_4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1161) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hy!

Most cserélek vga-t radeon 9600 ról váltok geforce 7600 gs-re, és 300W-as tápom van és 2,6 os s478 Celeronom van + 2 vinyo meg 1 opikai meghajtó és 2*512MB DDR400 as memoriám és érdekelne hogy elbirja-e a 300W-os tápom a ketyerét? és hogy ha nem akkor milyen tüneteket produkál?

(#1162) Gyuri27 válasza KISDUCK (#1161) üzenetére


Gyuri27
félisten

Attól függ ki gyártotta a tápot. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#1163) joi29 válasza Gyuri27 (#1162) üzenetére


joi29
őstag

-Attól sem a 7600-as széria AGP-s változataihoz szinte minden gyártó,
legalább egy 350W-os márkás tápot ajánl.

(#1164) Speed® válasza Roba (#1160) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a GPUz még mindig hulladék..12PS 560MHzen 4.5GPixel/s.
Ahamm..véletlenül nem 6720MTexel/s a valóságközelibb adat?

(#1165) joi29 válasza Speed® (#1164) üzenetére


joi29
őstag

?Mpixel/s...?Mtexel/s

[ Szerkesztve ]

(#1166) Roba válasza Speed® (#1164) üzenetére


Roba
tag

Üdv!

Igen, igazad van. Pixel fillrate= ROP (8) x gpu órajel (560)= 4.48 GPixel/s, a Texture fillrate= pixelfutószalag (12) x gpu órajel (560)= 6,72 GTexel/s. Az Everest meg mindkét értékre 6720 MTexel/s ad. 6.72 GTextel/s = 6720 MTextel/s. Hát nem nem tökéletes egyik sem. :W

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1167) Speed® válasza joi29 (#1165) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mármint úgy értettem, hogy a Texture Fillrate nem 4.5GT/s
Ezt majdnem sikerült is leírnom, csak közben mégsem :)
Szóval a Pixel Fillrate helyes, de a Texture Fillrate hibás.
És igen Roba, az Everest meg pont fordítva rontja el :o

[ Szerkesztve ]

(#1168) Roba válasza bolcsodal (#1159) üzenetére


Roba
tag

Üdv!

Ezt találtam a Gef 7600 gt-ről: Speed(R) 1165#-ban a Méltó utód tesztben:

"A nagysikerű Riva Tuner fejlesztője felől érkezett a meglepő hír, hogy a G73 fizikailag 16 pixelfutószalagos. Sajnos a szunnyadó 4 feldolgozó hardveresen van letiltva, aktiválni (egyelőre?) nem lehet őket. Jelenlétük két dologra enged következtetni. Talán az NVIDIA így javít a chip kihozatalán – hiszen 16 futószalagból nagyobb eséllyel működik 12, mint eleve 12-ből – de az is lehet, hogy a későbbiekben még találkozunk valóban 16 futószalagos GeForce 7600-zal, mondjuk egy GTX-szel. Ugyan a 16 feldolgozós és 128 bites memóriavezérlős felállás mai szemmel furcsán hat, de ne feledjük, az újabb, összetettebb shaderprogramok egyre inkább a számolásra helyezik a hangsúlyt."

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1169) Gyuri27 válasza joi29 (#1163) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hagyjuk már ibolykát kérlek. [link] 146w! [link] 165w!
Szerintem egy normális chifi, fsp 300-s táp megeszi ezt a karait.
Itt egy teszt a 350-s fortonról [link] és itt ki kell emelni a p4 d procit és a 8800 gtx-t.
De valóban a vga dobozának az oldalára írnak ilyen számokat. De azért mert vannak hírhedt gyártók akik tápja a névleges érték felét adják le. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#1170) Roba


Roba
tag

Amikor még a Gainward 6800 gs(t)@gt Golden sample vga-m volt (450/1200 mhz, 256 bit, 12/5), próbaképpen a memóriája órajelét csökkentettem Nvtweak-kel (alapjában véve húzásra szolgál, de ez az 1 kb-os progi adja az optimális frekvenciák észlelése kiegészítést a hagyományos Control panelben)az effektív 1200-ról 700 mhz-re. Ezzel azt értem el, hogy akkora memória sávszélessége legyen, mint egy 7600 gt-nek. A csökkentett memória órajel ellenére a teljesítménye nem csökkent, mert még így is elegendő memória sávszélessége maradt.

Még amikor Rad. 9800 pro-m volt, a memória sávszélességre alkottam egy képletet: A vga memória effektív órajelét osztottam 62.5-tel = 128 bit-es memória buszú vga memória sávszélessége. Ha 64 bit-es a vga ezt az értéket még osztottam 2-vel, ha 256 bit-es, akkor szoroztam kettővel. A képlet jó. Az újabb 3..bit-es kártyákra nincs képletem.

7600 gt: 1400:62.5= 22.4 Mb/s memória sávszélesség

Gef. 7800 gs(256 bit, agp, 375/1200 mhz, 256 bit, 16/6, 8 ROP): 1200:62.5x2=38.4 Mb/s memória sávszélesség, 8 rop x 375 mhz-zel= 3000 MPixel/s, 16 futószalag x 375 mhz = 6000 MTextel/s, ami megegyezik egy Gef. 7600 gs ddr3-mal vagy egy Gef. 7600 gst-vel, ha a memória sávszélességet figyelmen kívül hagyjuk. Tehát ha egy alap órajelű 7600 gt-nek elég a 22.4 Mb/s sávszélesség, akkor az alap órajelen lassabb Gef 7800 gs-nek is elég lett volna a 256 bit miatt a csupán 700 mhz-es effektív memóriaórajel.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1171) joi29 válasza Gyuri27 (#1169) üzenetére


joi29
őstag

"ibolykát"?
-Minden elismerésem a tiéd :R dobozoltam :K .
-Szó serolla az én kártyám is el volt a régi 300W-os akármilyen tápomal,
de KISDUCK 2 vinyója mellé már nem ártana egy erősebbecske táp.
-Különösen ha az a régi konfigjával egy idős és no name.

[ Szerkesztve ]

(#1172) Gyuri27 válasza joi29 (#1171) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezért mondtah, hogy nem mindegy ki gyártotta a tápot. A no name vés társai tápból a 400-s se elég. De [link] ez elég!

Amd - Radeon - Ryzen

(#1173) AtiGef


AtiGef
senior tag

Csúcs AGP-s kari akit érdekel:[link]

(#1174) Roba válasza Roba (#1170) üzenetére


Roba
tag

Helyesbítek: a Gef. 7600 gt memória sávszélessége: 22.4 Gb/s= 22400 Mb/s
A Gef. 7800 gs memória sávszélessége: 38.4 Gb/s= 38400 Mb/s

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1175) tajfun


tajfun
csendes tag

Sziasztok lenne két kérdésem a konfigom: E4400 + x1950pro 512mb agp 2gbkingmax fsp400 táp.
Az elsö kérdésem a sapphire 3850 512mb-ra érdemes lecserélni a jelenlegi kártyámat? (néhány teszt szerint 5-25fps plusz van csak a kettö között, nagy felbontásban nemigen jatszom).
A második kérésem a 400w-os fsp táp elbirja vajon, nemrég cseréltem és nem tervezek másik tápot venni. Köszönöm a segitséget.

(#1176) LaMotta válasza tajfun (#1175) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Ha nem játszol nagy felbontásban és nem nézel majd HD filmeket, akkor szvsz felesleges.
Ha eddig elbírta a táp a vasad és mégis cserélnél, akkor a rendszer terhelése csak kevesebb lesz. Jobb a fogyasztása egy HD3850-nek.

(#1177) MZsoltee válasza tajfun (#1175) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha cserélsz akkor érdemes elgondolkodnod új alaplapon és ha nem vagy ati fan akkor egy 96GT-n.
96GT 36k
P35ds3 20k

agp-s 3850 512 50k

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1178) Thunderzolee válasza KISDUCK (#1161) üzenetére

Hy!

Anno ugyanígy jártam én is, nekem ráadásul 300-as Acorp tápom volt, és arról én úgy tudtam, h az márkás. :U
Na mindegy, a lényeg, h el sem indult a gépem, mikor a 6600-ot kicseréltem 7600-ra.

Egy hónapig egyik lakótársam gépében használtuk a frissen vásárolt 7600GT-m. :W

Aztán vettem egy 450-es Chieftechet, és egyből beindult vele a konfig.
És valóban a vga dobozára is az volt írva, h
PCI-E környezetben 300W,
AGP-s verzióban pedig 350W.

Gondolom nem véletlenülk írták rá. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1179) Thunderzolee válasza tajfun (#1175) üzenetére

Szerintem is válts újabb architektúrára.
Én is most tettem meg nemrég.

Sajnos nem előbb.. Most verhetem a fejem a falba:
Nemrég vettem egy X1950PRO-t a 7600GT helyett(AGP-s verziók), és nem sokkal lett jobb a helyzet (pedig a gépem a lehető legnagyobb s478-as rendszer volt).
Ekkor döntöttem el, h lecserélem egy hibrid alaplapos megoldásra cuccom; érdemes volt.
Azóta Core 2-m van, 800-as ramok, csak a vga maradt még a régi AGP_s, de az alaplap fogadja a PCI-E-t is. 9600GT alatt meg sem állok, (nem egy nagy összeg). Aztán csak egy cool alaplap kell majd.
Amilyen sok AGP fan van még, simán eladom az X1950PRO-t, nem is sokat hazsnáltam.. :) Sorban eladogattam a cuccaim, visszajött a pénz amibe az új rendszer került.. Simán.. :K

ÉN elmondhatom, h nem hittem el, h mennyivel másabb az új architektúra (mert nekem a régiből szinte a csúcs Intel volt meg), és a saját bőrömön tapasztaltam, h SOKKAL gyorsabb, szinte minden téren, és igen is érdemes azokra hallgatni akik kongatják a vészharangot az AGP, meg s478 felett.. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1180) ahulk


ahulk
csendes tag

valaki tudna nekem segíteni , létezik olyan hogy (sima) PCI elosztó , egy kártya a foglalatba és máris kettő mehet bele , prviát... :DD előre is kössz

(#1181) KISDUCK válasza Thunderzolee (#1178) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hy!

ez lehervaszt, de hogyha kevés lesz a kakaó addig valahogy csökkentem az órajeleket, mostanába ugyis csak CABAL-ozok annak meg nem kell magas órajel közbe még a radeon9600 at is eltom passzolni 5ért addig meg kihuzom valahogy amig beszerzek egy 400Wattos ketyerét

meg utána jártam forumokba öreg barátom a google segitségével és volt hogy gyereknek vitte a 300as táp volt ahol nem (amugy én GIGABYTE 7600GS-t rendeletm annak még az órajelei alacsonyabbak remélem annyival kevesebbet fogyaszt hogy menjen a gépben)

(#1182) ahulk


ahulk
csendes tag

?

(#1183) KISDUCK válasza ahulk (#1182) üzenetére


KISDUCK
addikt

ö?

ez most mire jó? csak el akarod érni a 100 hsz-t hogy "kvázi-tag" legyél vagy mi?

(#1184) lived


lived
csendes tag

Emberek!
Melyiket ajánljátok?
Sapphire 1950 GT 256Mb DDR3
Sapphire HD2600 XT 256MB GDDR3?

(#1185) lsc válasza lived (#1184) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem GT , főleg ha van alá proci , nem sokkal drágább mint az XT , és ha tuningolod könnyen viszi a PRO órajeleit .Egy kis segítség .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1186) Apollyon válasza lived (#1184) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is a 2600XT-re voksolok. Az valóban újabb, kiforrottabb!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1187) lived


lived
csendes tag

Ezeket én is hallottam és így az én voksom is a 2600-asra esik.
De Ezen az oldalon a 1950-es jobbnak mutatkozik, habár a fentebb említett két kari nincs rajta. Lehet hogy rosszul néztem és az oldal infoi nem érnek semmit, nem tom.

(#1188) lsc válasza lsc (#1185) üzenetére


lsc
nagyúr

Viszont ebben a PH-ás tesztben nincs akkora előnye a GT-nek .
Itt megint elég jó a GT .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1189) lived


lived
csendes tag

Azt nézem hogy a felhasználók nagyrésze a 2600 XT-re esküszik, viszont tesztek alapján az 1950GT a jobb.

(#1190) lived


lived
csendes tag

Szóval akkor melyik is?
2600 XT vagy 1950 GT?
Agp, 256 DDR3.

(#1191) lsc válasza lived (#1190) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán döntened kellene .

Az élet kegyetlen .

(#1192) lived


lived
csendes tag

Hát ez az.
Nem tudok dönteni.
A tesztek alapján a 1950-es a jobb viszont a felhasználók a 2600-ast ajánlják.
Az van hogy én a legjobbat szeretném. Játékra használom mint pl:
Half-life 2 és tárasai, Stalker, Dark Messiah, de újabbak is mint a Call of Duty 4, Bioshock stb.
Nem tom melyik a legjobb a kettő közül.
Ezért is kérdem az itt lévő embereket.

(#1193) Thunderzolee

Halee!

Látom szenvdetek, nehéz dönteni, mi?
Itt egy frankó összehasonlítós [oldal].
Remélem sikerül döntened végülis. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1194) planb


planb
csendes tag

Hi!Erre mit mondotok:
Sapphire x1600 pro 256M AGP
Meddig jó ez még? Jó választás volt a videokari?

bázzzzzzzzzeg...

(#1195) Thunderzolee válasza planb (#1194) üzenetére

Attól függ milyen konfighoz használod.
[Ezen] a linken majdnem az összes vga-val össze lehet hasonlítani.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1196) planb


planb
csendes tag

A konfig: msi pt8 neo-v s478, 3GHz Prescott, 2*512 MB Kingmax ddr + 2 vinyó, a táp Mercury 450 W .....meg ugye a v.kari.

[ Szerkesztve ]

bázzzzzzzzzeg...

(#1197) planb


planb
csendes tag

Ezt a Sapphire oldalán találtam:" Native PCI Express x16 bus interface
AGP 8x configurations also supported with AGP-PCI-E external bridge chip "
Ez pontosan mi?Nem vagyok annyira sötét , csak nem vágom pontosan az angolt.
Meg a másik:"CrossFire Support"-ez annyit takar hogy " több" kait is egybe tudok kötni, persze ha van elég foglalatom?
Bocs a hülye kérdéseimért, de kezdő vagyok :B

Néztem a linket!Köszi :R

[ Szerkesztve ]

bázzzzzzzzzeg...

(#1198) lived


lived
csendes tag

Kösz a linket, de így sem tudok dönteni.Tuningolni nem akarom.
Az a lényeg a karimban amit akarok hogy szépen fussanak rajta a játékok és ha akarom akkor szebb grafikát is be tudjak rajtuk állítani. De azt is akarom hogy a újabb játékok is mint mondjuk a Bioshock, a Call of duty 4, de mondjuk a UT3 is elmennyen, de azok a játékok is amik mondjuk egy éven belül jelennek meg. Gondolok itt a Stalker Clear Skyra és a Starcrat2-re és a többi.
De emellett ha mondjuk új procit veszek vagy kicsivel több ramot akkor ahhoz mérten lesz a kártya is.

(#1199) Thunderzolee válasza planb (#1197) üzenetére

A CrossFire az valóban azt jelenti, h több ATI-s kártya összekötése.
SLI ugyanez Nvidia kártyáknál.
De mindez csak PCI-Express foglalatú kártyákon működik; egyelőre max. 4 kártyánál tartunk 4 PCI-E-s porttal rendelkező alaplapok esetében. ;]

Tudom, h volt iylen AGP-s verzióban is régen, de ezt csak érdekességképpen írtam ide, gyakorlatilag elmondható, h AGP-ben nem lehet összekötni több kártyát.
Meg nincs is értelme, az AGP csatolófelület egyszerűen nem képes annyi adatot szállítani, ami elég egy modern játék grafikájának kiszámításához.;)

A több kártyás megoldás amúgy jó dolog, de sok áram kell hozzá, és drága mulatság is.. :DD

Ha szeretsz olvasgatni, Google segítségével rengeteg jó cikk van szerte a neten, amik részletesebben is elmondják a lényeget. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1200) planb


planb
csendes tag

Értem!Elméletileg tudja a CrosFire-t, gyakorlatilag meg ne vaduljak , mert felesleges.
Köszi! :R

bázzzzzzzzzeg...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.