Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bolcsodal válasza Gyuri27 (#550) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lehet megvárom, amíg a 9600GT lenyomja az árakat....bár..AGP fronton semmi nem úgy változik, ahogy azt az ember elvárná... :(((

They drew first blood....

(#552) Gyuri27 válasza bolcsodal (#551) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mivel nincs konkurencia. Tehát az árakat max a 3850 fogja kissé lenyomni. Ha megérkezik valahára.

Amd - Radeon - Ryzen

(#553) Furky válasza bolcsodal (#551) üzenetére


Furky
őstag

Amíg tönkre nem megy az x700, addig hagyd a fenébe szerintem :)

(#554) bolcsodal válasza Furky (#553) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lehet igazad van...! :B Akkor tönkrehúzom... :DDD Áhh..úgysem lesz belőle semmi, hiába csurgatom a nyálam új konfig kéne.... :(

They drew first blood....

(#555) LaMotta válasza bolcsodal (#554) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Talán kissé túlzottan befűtöttél magadnak ezzel a 3850-nel :DDD .. Én is így kezdtem, de lehiggadtam, mikor olvastam egyik hírdetésben, hogy lehet előrendelni, de április végén - május elején fognak csak érkezni az első példányok.

Nekem ez utolsó PC lesz egy jó időre, viszont ennek eladásával, meg új beszerzésével nem akarok vacakolni. Bele egy normális videókártyát, aztán pöpec lesz így :). Úgyse vagyok HC Gamer, de ez is jó lesz még egy jó darabig :).

(#556) bolcsodal válasza LaMotta (#555) üzenetére


bolcsodal
addikt

A te konfigodba talán még értelme is lenne 3850-et pakolni. De az enyém már reménytelenül elavult hozzá... :DDD

They drew first blood....

(#557) Gyuri27 válasza bolcsodal (#556) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 2600xt-vel még szépen fut a cod4, medival twII is. Arról nem is beszélve, hogy sokat nem kapni már ezekért a vasakért, de egy dx10-s karival még lehet belőle vistás, wordos, netes gép. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#558) Huggyos válasza bolcsodal (#547) üzenetére


Huggyos
tag

Makom volt, mert egy illeto feldobta az ebayra 125usd buy it now arral es ingyenes postakoltseggel. En meg a felrakast kovetoen megvettem. Sajnos tul sok info nem volt a mukodokepessegerol, igy lehet beszivom majd,:U .
Kepet kuldok a mailodra, amint megerkezik a kartya!

(#559) bolcsodal válasza Huggyos (#558) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszi! :R

They drew first blood....

(#560) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Milyen VGA-t ajánlanátok 35k-ig?
Gép: Epox EP-8RDA3+Pro & 3.2Barton & 2x512 GEIL
Előre is köszönöma segítséget! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#561) Furky válasza RedWing (#560) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem nem érdemes egy nvidia 7600GS/GT-nél, vagy radeon x1650Pro-nál erősebbet venned. 20-25 ezer körül vannak max újonnan. Ha mégis 35öt rá akarsz költeni, akkor radeon x1950Pro, de nem fogod tudni kihasználni szerintem. A többiek majd megcáfolnak, vagy megerősítenek. Majd kiderül. :)

(#562) Dr.Én válasza Furky (#561) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szerintem is már kevés az X1950PRO mellé a proci

WOT: kissio

(#563) RedWing válasza Furky (#561) üzenetére


RedWing
aktív tag

Rendben! Köszönöm szépen! Dr.Én-nek is! :R
Akkor marad 7600GT.
Esetleg azon belül 256 v. 512MB ill. DDR2 v. DDR3?
Köszi!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#564) Gyuri27 válasza RedWing (#563) üzenetére


Gyuri27
félisten

256 ddr3 elég szvsz :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#565) Furky válasza Gyuri27 (#564) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem is elég a 256, és ddr3 mindenképp:)

(#566) RedWing válasza Furky (#565) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek (Furky és Gyuri27)! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#567) Dr.Én válasza RedWing (#563) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szívesen :)

WOT: kissio

(#568) LaMotta válasza RedWing (#560) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Amiket olvastam... Azok alapján oda szerintem még elfér egy 1950Pro is...
De ha DX 10, meg jobb HD teljesítmány kell, akkor meg 2600XT. Nem sokkal lejjebb azt is említik, hogy CoD 4 is szépen megy 2400XT-n, szóval jó az a 2600XT is.

U.i.: És mindkettőt megkaphatod 25 körül.

[ Szerkesztve ]

(#569) LaMotta válasza bolcsodal (#556) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Hát ja.... Dilemma... 3850 oda már tényleg nem oszt, nem szoroz.
36XX meg úgysem lesz AGP-be. Pedig az jó lenne Neked. De ne gondoljam jól!

Sőt! Viccen kivül... A piacra még simán elférne a sok Barton-os illetve P4-es gépekbe.

(#570) bolcsodal válasza LaMotta (#569) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajnos még semmi hír róluk! Még a PCIe-s verziókról sincs meggyőző információ sok....

They drew first blood....

(#571) RedWing válasza LaMotta (#568) üzenetére


RedWing
aktív tag

Húú! Köszönöm! Akkor a 2600XT-n még gondolkodok, de csak a HD miatt! :C :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#572) LaMotta válasza RedWing (#571) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Nézd meg EZT
Mindenképp DDR3-as legyen a kártya. (kjany hírdetése érdekes lehet)

(#573) Desoron


Desoron
csendes tag

[link] Az itt lévő két ati kártya jónak számít? Árban, teljesítményben?

(#574) LaMotta válasza bolcsodal (#570) üzenetére


LaMotta
aktív tag

(#575) LaMotta válasza Desoron (#573) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Jó kártya a 2600XT, de nem nem ilyen árakon...
Nézz körül itt PH!-n, szórják rendesebb árban is (pl. új: 22800).. 2-3 HSZ-szel lejjebb adtam egy linket másnak is.

De felhívom a figyelmet, hogy jelenleg előfordulnak ezzel a 2XXX AGP szériával driver gondok, türelemre intek mindenkit. Egyelőre csak a hozzá adott, gyári drivert érdemes használni, az újabb Catalyst-okat nem.

(#576) RedWing válasza LaMotta (#572) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi! Megnézem! :R

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#577) bolcsodal válasza Desoron (#573) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ilyen IceQ HD2600XT akarok énis!!! Csakhát 39K rablás érte!!

They drew first blood....

(#578) bolcsodal válasza LaMotta (#574) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pff..64bit-es meminterfész...HD34xx-esekhez. Ezek nem normálisak. Ennyivel olcsóbb kispórolni a 128bit-es memvezérlőt? Bár talán az AGP-s HD36xx-esek 128bit-tel futnak majd.... :U

They drew first blood....

(#579) Ivan15 válasza bolcsodal (#578) üzenetére


Ivan15
senior tag

ha visszatekintessz régebbre is minden hardveren van a jó eladható mutatók mellett 1 szűk keresztmetszet.. -de ez normális. Nem? :D

(#580) bolcsodal válasza Ivan15 (#579) üzenetére


bolcsodal
addikt

Naja...mindig bűvészkedtek ezzel. Régen a 9800Pro 256bit-es volt, aztán kitolták helyette az x700Pro-t 128bit-tel megemelt memóriafrekivel. Tehát effektíve a sávszélessége dettó maradt. Deazért a 256bit mégiscsak 256bit. Burst teljesítmény-követelményeknél szerintem ez látszik is.

They drew first blood....

(#581) Ivan15 válasza bolcsodal (#580) üzenetére


Ivan15
senior tag

hogy szaggatna már a HD34xx 256biten... de az milyen lenne már :( -valószinűleg nem is lesz belőle ilyen DDR3-ban -pláne nem :DDD

(#582) bolcsodal válasza Ivan15 (#581) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gyakrolatilag órajelben butított HD3850 szintjét hozná szerintem. Meg persze kevesebb Stream processor-al. ;]

They drew first blood....

(#583) Gyuri27 válasza bolcsodal (#577) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az valóban durva. Ha veszel egy sappit kb 25k-ért még mindig vehetszreá valami normális szélkeverőt és így is marad pénzed :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#584) Huggyos válasza bolcsodal (#559) üzenetére


Huggyos
tag

Mentek a kepek.

(#585) bolcsodal válasza Gyuri27 (#583) üzenetére


bolcsodal
addikt

Áhh..vicces ennyit elkérni egy ilyen kártyáért.... :((

They drew first blood....

(#586) bolcsodal válasza Huggyos (#584) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszönöm..nézem.

Úgy nézem, hogy kb Gecube minőségű hűtés. Rézzel futatott alumínium. Hátul van egy kis bütyök, ami ráfekszik a rialto-ra és az vezeti a hőt a hátlapra (hővezető párnákkal). PCIe-s kariknak nincs ilyen hátlapja. Cserélsz rajt hűtést?

Mondjuk nekem gyári hűtővel símán kifagyott néhány óra játék után az x700Pro.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#587) Huggyos válasza bolcsodal (#586) üzenetére


Huggyos
tag

Szep elemzes a kartyarol, magam se tudtam volna jobban.
Nem cserelek, ujabb 1000 ft-k megint, es ez is eleg masszivnak nez ki.

Hogy jon ide hogy egy x700pro kifagyott :F . Tan annak is ilyen hutoje van?

(#588) Furky válasza bolcsodal (#586) üzenetére


Furky
őstag

Mi az a rialto? :B

(#589) Huggyos


Huggyos
tag

Vegre valahol mar van ATI Radeon HD3850 AGP [link], kar hogy kicsit fuszeres aron.

(#590) Huggyos válasza Huggyos (#589) üzenetére


Huggyos
tag

Talan ez az elso teszt 3850AGP -rol?[link]
Itt valami kozeleg :K .

bolcsodal:
Telleg jo volt az elemzes, en azt sem tudnam hogy melyik oldalt van a rialto chipset.

[ Szerkesztve ]

(#591) bolcsodal válasza Huggyos (#587) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jah..dettó ilyen hűtése volt. Melegedett is ezerrel. Amúgy lehet hiba nélkül ment volna, ha nem szedem le és cserélem le egy VF700AlCu-ra. Mondjuk épp azért cseréltem le, mert tuning közben fagyogatott. Utóbb kiderült, hogy nem a hűtés miatt.

A közelmúltban kipróbáltam mi van ha visszarakom a gyári hűtőt...már nem csípik egymást. Pedig újrapasztáztam Zalmi pasztával. :U

Mondjuk ez lehet rézmagos. Ha megfogod nehéz a kártya?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#592) bolcsodal válasza Furky (#588) üzenetére


bolcsodal
addikt

Fordítócsipp! Mivel ezek a kártyák natív PCIe-s kártyák kell egy extra hardver elem, ami "lefordítja" AGP-be. Így tud komunikálni az aplappal. Az NVidiánál HSI bridge-nek hívták/hívják.

They drew first blood....

(#593) bolcsodal válasza Huggyos (#590) üzenetére


bolcsodal
addikt

Wow..combos lett. Default 4536 pont 3DMark06-ban. Az én konfigom kemény 870 pontot tolt x700Pro-val... ;]

Azért erős proci limit figyelhető meg rendesen. Hasonló onfigokkal HD2600XT-vel tolnak ilyen eredményeket: [link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#594) Huggyos válasza bolcsodal (#591) üzenetére


Huggyos
tag

Szoval ha nem a hutes miatt fagyogatott es meg tuningoltad is, akkor nem olyan rossz ez a gyari. Talan majd berakom ala a vantec fancardot (pci slotba illesztheto), es huti majd az aljat.

Akarhogy is, szeretnek latni egy tesztett 1950pro vs HD3850 P4-ben. Szeretnem megnyugtatni magam, hogy eleg az uj visiontek -em is.

(#595) bolcsodal válasza Huggyos (#594) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ne aggódj..durván proci limites az a 4536pont! Szerintem egy x1950Pro-val is ment volna ennyit abban a konfigban....

Nézd meg az x1950 tulajok ranglistáját:[link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#596) Huggyos válasza bolcsodal (#595) üzenetére


Huggyos
tag

Igen ugy latszik nem sok elonyom volna hd3850 -el, talan bizonyos jatekoknal melyeknel kevesbe fontos a proci. Talan extra grafikai beallitasoknal nolne a kulonbseg :F . Mindegy, marad a visiontek, 200-300 dollart nem erne kolteni erre a konfigra.

(#597) bolcsodal válasza Huggyos (#596) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hogyafrancba rántottad fel 3,7-re a 2,4 Northwoodot? :Y :Y

Azért az a cikk egyértelműen bizonyítja, hogy DX10-es kariból HD2600XT-nél jobbat venni felesleges régi rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#598) Huggyos válasza bolcsodal (#597) üzenetére


Huggyos
tag

Nem volt nagy cucc, alapfeszen ment 3,4 valahany ghz-t, es csak 3.5 nel fagyott ki a windows (de betoltodott). Azt asszem 1 vagy 2 lepesnyivel emeltem a feszen hogy meglegyen a 3.8, majd innen visszavettem 3,7 -re. Ja es nem igazan melegszik. Szerencse proci, de nem tud HT-t.

(#599) Furky válasza bolcsodal (#592) üzenetére


Furky
őstag

Köszi, ez kielégítő válasz volt. Azt tudtam, hogy valahogy visszaalakítják a jelet, csak nem tudtam, hogy pontosan mivel. MOst már tudom, köszi ;)

(#600) shteer válasza Huggyos (#598) üzenetére


shteer
titán

az akkor is laza ha nem HT-s, nekem nem volt sezrencsém a NW-djaimmal (talán csak az első 2,4@3,2), pedig több telekondisat is próbáltam anno

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.