Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) bolcsodal válasza DigitXT (#949) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért mondta, hogy az "egyik" legerősebb. Mellesleg az egyetlen AGP-s kártya, ami megéri újonnan! És még teljesítménye is van...

They drew first blood....

(#952) remington2 válasza joi29 (#946) üzenetére


remington2
senior tag

Akkor ez sajna veszett ügy. . . tápot cserélni hozzá már nem éri meg anyagilag :(

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#953) bolcsodal válasza remington2 (#952) üzenetére


bolcsodal
addikt

Még nemmondtad milyen táp. Pl egy 300W-os Enermax-al simán elmegy a konfig! ;]

De tápon nem illik spórolni mondjuk..rámehet az egész konfig.

They drew first blood....

(#954) remington2 válasza bolcsodal (#953) üzenetére


remington2
senior tag

Szó sincs márkáról . .. egyszerű, házhoz kapott Dana (ergo mondhatjuk, hogy kb. noname :DDD ). Esélyem sincs vele?

Szerk: eddig nem volt gond vele, egy kerregő és ezért cserélt ventit kivéve. . .

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#955) Vincent_ válasza DigitXT (#950) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Hali DigitXT!
A sorrendedbe csak annyit írnék bele, hogy a 2600xt azért közel sincs az 1950 pro-hoz (kb. kétszeres az eltérés, ebből kifolyólag a 2600xt kb. egy x800 xt szintjén jár csupán. :R Sajnos tapasztalatból tudom, mert én is befürödtem vele; OK 2600xt-vel elindulnak az új gammák, de gyorsulás egy szál se. :( Ellenben 1950 pro duplázza a 2600xt sebességét, csak ajánlani tudom.

x800 foreva', kár, hogy új játékok el sem indulnak... :O

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#956) bolcsodal válasza Vincent_ (#955) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért kétszer nem jobb az x1950Pro. A többivel pedig nem tudok egyetérteni sem. ;)

Minden attól függ milyen konfigban van a kettő!

They drew first blood....

(#957) joi29 válasza remington2 (#954) üzenetére


joi29
őstag

"Esélyem sincs vele?" na azt azért nem mondanám,de nem árt ha idővel
beszerzel egyet mellé.
-Nekem ugyanis az előző noname 300W-os tápommal minden gond nélkül
működött a ketyere,igaz hogy csak egy HDD és egy DVD iró volt mellette.

Felhő: Az x1950pro a jelentősen nagyobb memória-sávszéleségének és
a 16rop-ijának köszönheti a nyers erejét viszont "shader" intenziv játékokban
ez az előny elolvad a HD2600xt-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#958) LaMotta válasza Vincent_ (#955) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Húúúúú... Na, van ám mire válaszolni ;)...

Az első Felhőre... Van itt ez a jó arcú Fényhozó, akinek van egy oldala (VGA Bazár), ahol tesztelt nem rég AGP kareszokat.. Ott azért eléggé jól működött ez a kis kártya és nem X800 XT szintjén. Szépen teljesít.
1950 Pro legjobb esetben másfélszer jobb.. Összességében viszont HD teljesítménye, fogyasztása, ára és az időnkénti kevesebb FPS száma ellenére (ami még mindig simán jó a legtöbb játékhoz) szerintem igen jó választás a 2600XT.
Ha úgy érzed, nagyon beszívtál vele, akkor előfordulhat, hogy inkább driver probléma lehetett..

DigitXT: Úgy gondoltam #948-ban, ahogy Bolcsodal mondta #951-ben :).
Amúgy igaz :R , túloztam :).. 40x nem jobb, de azért 10x biztos el tudom képzelni... Mondjuk lehet, hogy tud egy 5700 Ultra 40 FPS-t is egy játékban, de 800*600-ban :D.. Míg ugyanezt 2600XT 1600*1200-ban :).

Szerk: Majdnem 1 óra alatt írtam meg a HSZ-t :D.. Addig írtak mások is. Zsír, mind a két vélemény. :C

[ Szerkesztve ]

(#959) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Az x1950Pro tényleg erősebb némileg a HD2600XT-nél. De a különbség az árában nem tükröződik. De itt van két teszt a PCIe-s verziókról olvasgassátok.

HD2600XT IceQTurbo 512MB
x1950Pro IceQTurbo 256MB

Ugyanazzal az E6800-assal hajtva a kettőt!

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#960) bolcsodal válasza bolcsodal (#959) üzenetére


bolcsodal
addikt

LOL! ;] Tényleg kétszer gyorsabb.... :DDD Mea culpa....

Ellenben már szinte sehol sem kapni.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#961) remington2 válasza joi29 (#957) üzenetére


remington2
senior tag

Nálam van mellé egy-két dolog aggatva (2 merevlemez, 1 dvd és 1 cd író), és a memóriám is 2x512 megából áll (ha jól tudom ez utóbbi önmagában kb. 20-25 watt)

Nesze neked táp :C :W

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#962) DigitXT válasza bolcsodal (#959) üzenetére


DigitXT
félisten

Még csak ott tartok, hogy az egyik teszt (X1950Pro) XP-s, a másik Vistás...:))
Btw. szerintem a "2x gyorsabb" általánosságban talán nem igaz, de helyzettől függően azért előfordulhat, pl. a 2600XT-t jobban megfekteti az AA+AF használata...

(#963) joi29 válasza remington2 (#961) üzenetére


joi29
őstag

-Ha ezt mind használni akarod,valóban kénytelen leszel beújitani egy tápot.
-Ha a CD irót kiiktatnád akkor talán elegendő áram jutna a VGA-nak,
és mivel passziv hűtővel van szerelve a kártya,erre van is némi esély.
-De még igy is előbb-utóbb szükséges lesz a táp csere.

[ Szerkesztve ]

(#964) bolcsodal válasza DigitXT (#962) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem is néztem az OS-t.... :(

They drew first blood....

(#965) Vincent_ válasza DigitXT (#962) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Szerintem a két kártya (2600xt, 1950 pro) ég és Föld. Én X800XT-ről cseréltem először 2600xt-re (sebességben, natív LCD-s felbontásokat használva (normál/wide)) semmilyen gyorsulást nem tapasztaltam. A benchmarkok szemfényvesztése nem érdekel;
mindenki dícsérte agyba-főbe a kártyát, ezért (és azért, mert az Airborn el sem indult :F ) váltottam én is rá, de nem sokáig bírta nálam a kari; pikk-pakkra eladtam, és az új tulaj sem volt elragadtatva a változástól; szintén x800-ról, szintén az Airborne miatt váltott. Utána volt szerencsém az X1950-hez, ami végül húgi gépében landolt (Sims2 rulez), na az tényleg kártya. ~30 körül lehet venni használtan, míg az x2600-ak 20-25 körül futnak. Fogyasztásról annyit, hogy nála 64 bites AMD, 1 giga ram, 2 vinyó + dvd-író mellett is simán elmegy a 350-es Enermax-szal.
Én megbántam az x2600-as vásárt, gondoltam szólok, hátha valakinek ez az info még segít; ha tényleg minőségi javulást vártok, vegyetek inkább 1950-est! Peace!

DigitXT, veled még jóóóórégen majdnem lett egy x800-as bizniszünk; még mindig megvan a körbe-csere levelezése (9600xt, x800, és egy 9800 pro triumvirátusával)! :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#966) bolcsodal válasza Vincent_ (#965) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért egy x800-as teljesítményt ne hasonlítsunk egy HD2600-as teljesítményhez. Az x800, valószínűleg azért "hasított" mert nem tudta megjeleníteni a SM3,0-ás effekteket... ;)

Tény 30K-t már tényleg nem fizettem volna egy VGA-ért..akármilyen jó is az...

They drew first blood....

(#967) AtiGef válasza Vincent_ (#965) üzenetére


AtiGef
senior tag

Nekem volt X1950PRO-m is, de valahogy nem az igazi stabilitás terén. :(
HD 2600XT-ről meg semmi véleményem nincs, még nem volt a gépembe.(bár nagyon kiprobálnám)
X800-asom és télleg nagyon jó kis kártya de új játékokba semmi esélye. :(
X1950PRO-t nehéz volt belőni stabilra. A 7800GS+-omat beraktam, felraktam kapásból egy drivert és ment mint a karikacsapás. :C

Ha az árakat nézzük egyértelmüen HD2600XT.

[ Szerkesztve ]

(#968) bolcsodal válasza AtiGef (#967) üzenetére


bolcsodal
addikt

Végül egy mégis csak 4coreDual-SATA-be pakolom a VGA-t..meglátjuk mit tud, egy E2160 társaaságában.

They drew first blood....

(#969) AtiGef válasza bolcsodal (#968) üzenetére


AtiGef
senior tag

Kiváncsian várom :DD
Lenyomja szerintem a 7800-asomat.
Játékokra is kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#970) bolcsodal válasza AtiGef (#969) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nemhiszem..azért az 256bit-es kari! ;)

They drew first blood....

(#971) AtiGef válasza bolcsodal (#970) üzenetére


AtiGef
senior tag

Sok előnyöm nincs a 256bit miatt :)
Nem tudja kezelni a Geforce 7-es széria HDR+élszűrést.
256bit előny így nagyon elenyésző.

(#972) bolcsodal válasza AtiGef (#971) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sávszélességben akkor is odaken a HD2600XT-nek! ;)

They drew first blood....

(#973) Vincent_ válasza bolcsodal (#966) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Hali!
Itt egy jó kis teszt AGP-s kártyákról, itt egy X800 GTO-t tesztelnek. [link]X800 XT ennél kb. 40%-kal erősebb (16 pipe + magasabb órajelek). ;)
Új játékokkal, SM3,0-ával nyilván megfekszik/el sem indul, de azért a 2600XT-vel sem látsz "normális" felbontásban diavetítésnél gyorsabb video-kat! :-)

Mod: linket is kapott! :-)

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#974) Vincent_ válasza AtiGef (#967) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Hi!
A Sims2 előbb-utóbb eddig MINDEN kártyát kikészített (értsd: szemetelés, kifagyás, stb.). Az X800-asa bírta legtovább (1 év), de az is "elfáradt", és a fenti hibákat kezdte produkálni (csak a sims-nél, csak pörgetett idővel). Az 1950 eddig nem produkálta ezt a hibát. Neked milyen játéknál, milyen feltételek mellett produkált instabilitást?

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#975) AtiGef válasza Vincent_ (#973) üzenetére


AtiGef
senior tag

Azért kicsi a különbség, mert egy magos procival tesztelték ahol nagyon erős proci limit van.
A HD2600XT meg azért igényli :)
X800GTO-t bőven kihajt vagy egy X800XT-t.

Az X1950PRO allergiás volt nagyon a Cod4-re :(
Nagyon mérges voltam, hogy haver PCI-e gépén egy X1950PRO-val maxon ment a Gears of War de nekem az életbe nem akart menni :(
Szerintem az Nforce 3 nem szereti az X1950PRO-t.

(#976) Roba


Roba
tag

Üdv!

Most vettem egy Inno geforce 7600 GT agp-s vga-t. Az optimális frekvenciák észlelésekor 648/1570 mhz-et ajánlott fel. Egy zalmihoz csak hasonló elrendezésű alu. hűtő van rajta egy valamivel nagyobb ventivel, a memóriák fedetlenek. 1.2 ns-os Quimonda ramok vannak rajta. Gondoltam simán viszi a min. 1600 mhz-es memória órajelet, de nem. Úgy gondolom, hogy V-mód nélkül ez a gpu órajel igen jó. Remélem csak azért mert Inno, nem fog elromlani. Egyébként alapórajelen kihajtja a 3200+ közelében járó Barton procimat.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#977) greatchaos válasza Roba (#976) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem kevéske hozzá a barton, legalább is tapasztalataim alapján egy 2,8ht-s pénégy sem bírt vele, mikor a 3700+ sandi megkóstolta, jelentősen gyorsult.

(#978) Roba


Roba
tag

B1 mag, 80 nm. :DD

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#979) Gyuri27 válasza AtiGef (#975) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen erre kiváncsi leszek, hogy ha minden ugyanaz csak a proci változik 3.5-n muzsikáló prescott-ról reményeim szerint egy 2280-n zenélő e1200-re. Akkor a cod4 hogyan fog hálálkodni fsp-ben és töltési időben (bár arra talán alkalmasabb lesz egy MTWII pálya betöltés). Na majd karcolok róla pár sort.

Amd - Radeon - Ryzen

(#980) remington2


remington2
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek. Egy 7600gs + táp együtt számomra már nem költséghatékony, inkább egy teljesen új gépbe fektetem azt a pénzt. :R

Költözök a "Milyen gépet vegyek" topikba :DD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#981) DigitXT válasza Vincent_ (#965) üzenetére


DigitXT
félisten

DigitXT, veled még jóóóórégen majdnem lett egy x800-as bizniszünk; még mindig megvan a körbe-csere levelezése (9600xt, x800, és egy 9800 pro triumvirátusával)!
Rémlik vmi 9800XT is.:)) Jó rég volt amúgy.:R Azóta másik XT-m van.:DDD

(#982) mf8480


mf8480
csendes tag

Sapphire Radeon HD3850 512MB GDDR3, 256bit, 2xDVI, TV-out 40ezer
Megéri?

Ha megkeresel elküldöm a vajas kenyér receptjét!!!

(#983) mf8480


mf8480
csendes tag

Sapphire Radeon HD3850 512MB GDDR3, 256bit, 2xDVI, TV-out 40ezer
Megéri?

Ha megkeresel elküldöm a vajas kenyér receptjét!!!

(#984) DigitXT válasza mf8480 (#982) üzenetére


DigitXT
félisten

Hol?:) Szerk: mert amúgy egész jó árban van. (Ugyanis 50K-ért láttam eddig...)

[ Szerkesztve ]

(#985) DigitXT válasza mf8480 (#983) üzenetére


DigitXT
félisten

Most nézem az adatlapod: kicsit kevés lenne hozzá úgy az a gép, szerintem...:(
(Esetleg P4 fanok azt mondanák: határeset.:B Pl. ha 1920x1200-ra kéne...:K)

Szerk: most jó hülyén jön ki, hogy mindkettőre válaszoltam.:W:DDD Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#986) mf8480


mf8480
csendes tag

[link]

csak az a lényeg, hogy minél jobb legyen a mostani konfigomés minlé tovább birja, úgyanis nemtok teljesen új konfigra beruházni.
Ha tudsz valami jó vkarit agépbolttól linkeld má be.

Ha megkeresel elküldöm a vajas kenyér receptjét!!!

(#987) AtiGef válasza mf8480 (#986) üzenetére


AtiGef
senior tag

48 000FT a kártya :))
Áfa nélkűl 40K. Kis számokat kell nézni.

(#988) greatchaos válasza mf8480 (#986) üzenetére


greatchaos
addikt

butaság erre a konfigra 40k-t költeni. de tényleg. ha egy 7900gt/gs-ről lenne szó, már attót is elzárkóznék, de ez a proci harmatgyenge hozzá. anyaglag sem jössz ki jól, ill utána eladhatatlan marad, mert a kutáynak sem fog kelleni agp-s kártya

nem lebeszélni akarlak, de rossz döntést akarsz hozni

(#989) greatchaos válasza mf8480 (#986) üzenetére


greatchaos
addikt

vga bazáros agp-s tesztje. ajánlom figyelmedbe, mielőtt döntessz.

(#990) Gyuri27 válasza greatchaos (#989) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem sok helyen a 3 rugós proci már helyen ként kevés legalább is a tesztből ez látszik. Érdekes lenne egy össze hasonlítás mondjuk egy asrock 775-s öszvérrel benne pedig valami 2 magos proci.

Amd - Radeon - Ryzen

(#991) greatchaos válasza Gyuri27 (#990) üzenetére


greatchaos
addikt

ebben neked teljesen igazat is adok, de a mf8480 kollega miatt linkeltem ezt, nem a teljesség kedvéért, mert igen, nem elégséges a pénégy kihajtáshoz. de a kollegának is hasonló proceszora van, így összehasonlításképpen mégis helytáll. ebben az esetben. az meg, hogy 2800-s pénégy alá 3850-t az abszurd...

(#992) Roba


Roba
tag

Hy!

Megvan a magyarázat, hogy a gef. 7600 gt-n lévő 1.2 ns ramok miért nem viszik az 1600 mhz-es memória órajelet. Azért, mert a 80 nm-es magok 1.3V-tal is tudják a gt-hez szükséges minimális 560 mhz-es órajelet és annyi feszt kap, mint gef. 7600 gst és gef. 7600 gs gddr3 90 nm-en. Ilyenkor a mag és a memória is 1.3V-ot kap, szemben a 90 nm-es 7600 gt mag és a memória 1.4V-jával. :K

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#993) greatchaos válasza Roba (#992) üzenetére


greatchaos
addikt

akkor csak egy moddolt biosz kell a fanatikus tuninghoz...

(#994) bolcsodal válasza Gyuri27 (#990) üzenetére


bolcsodal
addikt

Holnapután meglátjuk..sikerül-e helyrehozni az önbecsülésemet..valszeg nem. :U De kíváncsi leszek egy E2160+HD2600XT AGP mit tud kezdeni egymással.. :DDD

They drew first blood....

(#995) greatchaos válasza bolcsodal (#994) üzenetére


greatchaos
addikt

asrock lap?

(#996) bolcsodal válasza greatchaos (#995) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az..sok választásom nem maradt...fejemre nőtt egy DDR500-as tuningram... :(

They drew first blood....

(#997) greatchaos válasza bolcsodal (#996) üzenetére


greatchaos
addikt

bátor vagy...

mint a viccben:
a lovaskocsin az hajtó ember mellet ülő ember mondja, mikor a a lovak rohannak a városon át, hogy milyen bátrak ezek a lovak. mire a hajtó, nem bátor ez csak vak

(#998) bolcsodal válasza greatchaos (#997) üzenetére


bolcsodal
addikt

"Meglátjuk!" A Vak is ezt mondta!! :U

They drew first blood....

(#999) greatchaos válasza bolcsodal (#998) üzenetére


greatchaos
addikt

egy tesztsorozat publikálást azért majd várunk:D

engem spec 3d markok érdekelnek 03/05/06 - stipistop

(#1000) bolcsodal válasza greatchaos (#999) üzenetére


bolcsodal
addikt

Zsír...mindenki rajtam fog röhögni! ;]

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.