Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) efegyke


efegyke
tag

Hello srácok!

Érdekelne hogy szerintetek egy 2400MHz-es Celeron,768MB RAM mellé milyen AGP kártyát ajánlanátok amin elfut jól a SIMS2 esetleg a majdan megjelenő SIMS3(integrált hulladék helyett lenne)?Itt nézelődnék az apróba csak nem tudom mi az ami nem lenne túlzás.6600GTket nézegettem de az szerintem bőven sok egy ilyen gépbe.9600XT?Szerintetek ez lenne az arany középút?

(#1102) AtiGef válasza efegyke (#1101) üzenetére


AtiGef
senior tag

Egy Ati Radeon 9800PRO-ra szavazok ha nem számít az, hogy csak SM2.0-át tud.
De ha kell az SM3.0 akkor 6600GT :R

(#1103) greatchaos válasza efegyke (#1101) üzenetére


greatchaos
addikt

árban kicsi a különbség a 98pro és 66gt között. a 96xt felejtős az 5-6k-s árábal. a 98pro ~8k a 66gt ~10k. mindenképpen az javasolt, mert még kifoghatsz belőle garanciálisat. de, ha nem is garis, mindenképpen fiatalabb, mint a 98pro. ezért és nem mellékesen az sm3 miatt ajánlom azt. nagyon olcsón kifoghatsz 73gt-t is

(#1104) LaMotta válasza efegyke (#1101) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Ennyire nem kell leadnod... Szerintem ehhez azért vehetsz Greatchaos által ajánlott 7300GT-t.. Vagy egy X1650Pro-t.
A lényeg, hogy ha lehet, DDR3-as legyen. Másodsorban nem árt, ha 256MB van rajta.

(#1105) Roba


Roba
tag

Hy!

Fentebb írtam, hogy nemrég vettem egy Inno Geforce 7600 GT agp-s kártyát. Ma feltelepítettem érdekességképpen a Rivatuner v 2.08-as verziót. Meglepve tapasztalom, hogy egy négyes pixelegység disabled-en van, de kipipálható, ezáltal aktiválható.

(pipa) bit 02(mask 0x00000004) pixel unit 2 disabled N/A

A felső sorban kiírja: curr: 12PP,5VP, pipálva: tgt: 16pp 5vp, tehát akár jó is lehet.
Az azonban kétséges, hogy jól is működik. A sor elé egy pipát tudok tenni, utána asszem reset to current, de nem merem megtenni. Hallottam olyat, hogy valaki a 16 pix. futószalagos Geforce 7800 gs-nél 1db. pixelnégyest aktivált, majd "elment " a kép és csak Linux-ban tudták eredeti állapotába helyrehozni. Legalább annyira érdekel a kihozható plusz teljesítmény, de épp annyira félek, hogy elrontom. Egyébként aktiválható vertex egységet nem találtam pluszba, tehát max. 16/5-ös lehet. A geforce 7800 GT 8000 Mtext/s-ot nyújt. Nem mindegy, hogy 560 X 12 (6720 Mtext/s) vagy 560 X 16 (8960 Mtext/s), csak az a 128 bit-es memóriabusz lenne 256 bites. Ha esetleg jól is működne 16/5 ként, akkor is vissza fogja a 128 bit-es memória busz. Egy 1.2 ns-os vga. memóriának mennyi a gyári órajele? 1000:1.2 x 2= 1666 mhz? Mert a 80 nm-es vga-m 1.3 V-ot kap a gyári 90 nm-es 1.4 V helyett. Így az optimáli frekvenciák észlelése csak 1570 mhz-et ajánlott fel. Gondolom 1.4 v-on vinné a 1.2 ns-os órajelet. Érdekelne, hogy milyen 16 futószalagos gpu.t lehet letiltás után 12 futószalagos 7600 gt-nek eladni?

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1106) AtiGef válasza Roba (#1105) üzenetére


AtiGef
senior tag

7600GT-be nincsen több futószallag ne is próbálkozz vele. :DDD
Amúgy ha nem ad képet a kártya, mert bekapcsolod, egy egyszerü Windows csökkentett módba letörlöd a Rivatunert.(nem kell ehez LinuxXD)

[ Szerkesztve ]

(#1107) Phantom1


Phantom1
csendes tag

Üdv!

A tanácsotokat szeretném kérni, a következő témában:
Szeretném upgrade-elni a jelenleg konfigomat, amiben egy Msi NX6600GT van. Az lenne a cél, hogy ez az AGP-s kártya, valamint az 1GB DDR ram megmaradjon, azonban az új alaplapba 775-ös procit szeretnék tenni.
Tehát az lenne a fő kérdés, milyen alaplapot tudnátok ajánlani, ami eleget tesz a feltételeknek, azaz AGP slot, DDR1 ram, LGA775 foglalat.

Jó lenne, ha az eggyes típusoskhoz (márkákhoz) véleményt is írnátok, ha tudtok...

Köszi a segítséget!

(#1108) greatchaos válasza Phantom1 (#1107) üzenetére


greatchaos
addikt

és milyen procit akarsz benne hajtani?

szerk: ez a lap

Asrock 4CoreDual-SATA2

[ Szerkesztve ]

(#1109) MZsoltee válasza Phantom1 (#1107) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ezt felejtsd el, mennyi keretd van az egész manőverre...
1Gb ddr2 4k egy olcsó pci-e kari meg 8-9... Ezen ne sprórolj!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1110) bolcsodal válasza MZsoltee (#1109) üzenetére


bolcsodal
addikt

Miért kéne elfelejteni?

Egy E2160 14K + Az említett Asrock lap 13K. 27K-ból van egy konfigja, amit tovább tud bővíteni idővel.

Ellenben:
1GB DDR2 4K???, olcsó PCIe kari 8-9K, E2160 14K, a leggagyibb P31-es alaplap 16K.
43K

Mellesleg gagyi DDR2-t sem nagyon érdemes venni...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1111) Phantom1 válasza MZsoltee (#1109) üzenetére


Phantom1
csendes tag

A memória még esetleg cserélhető, de a vga biztosan marad, a szűkös keret miatt: kb 20k körül szeretnék kijönni a beruházásból.
Ez van... spórolni muszály... :(

(#1112) greatchaos válasza bolcsodal (#1110) üzenetére


greatchaos
addikt

sokak ajánlanak, aztán jah, hogy az 16k-val tbb, akkor bocsi témája /lsd tomi, akinek nem számít a pénz

(#1113) bolcsodal válasza Phantom1 (#1111) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nyugodtan megveheted az Asrock átállós lapját. Csak ne véglegesnek gondold. Tuningolni is csak ésszel lehet. De én nem csalódtam benne.

13-14K-ért osztják mostanában. Emellé meg egy olcsóbb E2xxx-t is nézegethetsz. Milyen hűtőd van?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1114) Phantom1 válasza greatchaos (#1108) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Mint mondtam, 20k környékén van az elvi határ, először legyen alaplap, aztán a maradékból meg amilyenre fussa :DDD

(#1115) bolcsodal válasza greatchaos (#1112) üzenetére


bolcsodal
addikt

16K az 16K. Akinek számít ez, az így fog vásárolni. Akinek meg nem az vesz magának x48-as alaplapot, meg 4db 9800GT X2-t.

Én kényszerből választottam...nem akartam már többet bukni a konfigváltáson... :(

És DDR500 tuningram meg senkinek nem kell elfogadható áron. Ebben albpan meg teszi dolgát és kész...

They drew first blood....

(#1116) bolcsodal válasza Phantom1 (#1114) üzenetére


bolcsodal
addikt

14K Asrock 4CoreDualSATA2. Marad 6K..... :(

They drew first blood....

(#1117) greatchaos válasza Phantom1 (#1114) üzenetére


greatchaos
addikt

ez a lap alatta van a 20-nak bőven, én vennék hozzá egy celeron 420-st, azátn szűken, de a 20 ba beleférsz. a proci mondjuk használt, a ph apróban találsz. sztem lapot is, ha nem lényeg a számla, és a vatta újság

(#1118) bolcsodal válasza Phantom1 (#1114) üzenetére


bolcsodal
addikt

14K Asrock 4CoreDualSATA2. Marad 6K..... :(

8K-ért már adnak Celeron 420-ast....dobozban. :U

They drew first blood....

(#1119) bolcsodal válasza greatchaos (#1117) üzenetére


bolcsodal
addikt

Megelőztél... :DDD

They drew first blood....

(#1120) greatchaos válasza bolcsodal (#1115) üzenetére


greatchaos
addikt

igazad van, azért adok igazat ebben, mert ez sokaknak nem kevés pénz. diákoknak szintén nem kevés. ezért "haragszok" azokra, akik áh, válts konfigot... jah, hogy +20k -t még hozzá kell tenni, akkor gyűjtsél még hozzá emberkéket

(#1121) Phantom1 válasza bolcsodal (#1118) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Na jó, most nem azt mondom hogy hajszál pontosan 20-ból legyen ki, csak hogy ne "sokkal" haladja meg. ;)

(#1122) bolcsodal válasza Phantom1 (#1121) üzenetére


bolcsodal
addikt

22K-ból kijössz szerintem egy Celeron 420-assal. Úgy hogy minden vatta és garanciás. Kérdés, hogy a jelenlegi konfigodhoz képest ez mennyiben jelent előrelépést... :U

Mivel a Cerka csak 1 magos. Nem tudom viszont, hogy a kétmagos E1xxx-es cerkákat támogatni fogja-e ez a lap. Úgy kiváló lenne neked egy E1200-as is.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1123) greatchaos válasza Phantom1 (#1121) üzenetére


greatchaos
addikt

420-s celeron bőven elég a 66gt kihajtásához, tuningban is jeleskedik. egy ilyen konfighoz jó választás

(#1124) bolcsodal válasza greatchaos (#1123) üzenetére


bolcsodal
addikt

És az E1xxx-esek? Az mégiscsak 2 mag... :U

They drew first blood....

(#1125) Phantom1 válasza bolcsodal (#1113) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Amugy, én nem feltétlenül ragaszkodnék az "átállós" alaphoz, mert ez most csak ilyen tűzoltás jelleggel gondoltam (kevés pénzből nagy javulás :DD ). Aztán ha végképp kiszolgált a masina, úgyis egy teljes konfig csere lesz majd aktuális.

Egyébként az Asrock mint márka mennyire megbízható? Mert nekem még nem igazán volt hozzá szerencsém...

(#1126) greatchaos válasza Phantom1 (#1125) üzenetére


greatchaos
addikt

olyan tekintetben, hogy később kó lesz bele a ddr2-s ram, így a lap jó választás. mára minőségével sincs gond, sem a megbízhatóságával.

(#1127) bolcsodal válasza Phantom1 (#1125) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen a jelenlegi konfigod?

Egyébként én nem találtam másik lapot ami AGP+DDR+LGA775 és még tovább is bővíthető.

Van még a Conroe865PE az ASrock-tól. Ez egy i865PE csipszet összeheggesztve egy LGA775 foglalattal. Csak onnan nehéz tovább mozdulni talán... :U

They drew first blood....

(#1128) greatchaos válasza bolcsodal (#1127) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem miondenképpen jelentős előrelépés lesz

(#1129) bolcsodal válasza greatchaos (#1128) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak jól be kell állítani a lapot, mert alapból elég buta dolgokat csinál! :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1130) greatchaos válasza bolcsodal (#1129) üzenetére


greatchaos
addikt

ebben tudsz segíteni, nincsenek ilyen jellegű információim

(#1131) Phantom1 válasza bolcsodal (#1127) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Jelenlegi konfig:
Msi 645 Combo alaplap, 1,8 Ghz Northwood proci, 1GB DDR, Geforce 4 Ti 4200.

Namármost ebbe vettem én eredetileg a 6600-as kártyát, de csak utólag jöttem rá, hogy az alapon csak 4x-es AGP van, amit az új kártya nagyon nem szeret.

(#1132) greatchaos válasza Phantom1 (#1131) üzenetére


greatchaos
addikt

(l)ég és föld különbség lesz a két konfig között

[ Szerkesztve ]

(#1133) bolcsodal válasza Phantom1 (#1131) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gyorsabb lesz az asrock jóval, még egy 420-as cerkával is. ;) A tesztekben a 965-ös intel lapkákkal hasonlítgatták (kicsit lassabb annál). Ha megveszed üdvözlünk majd a fórumon. Itt: [link]

Én azért körbenéznék olcsó E1xxx-es kétmagos celeronok után.

They drew first blood....

(#1134) Phantom1 válasza bolcsodal (#1122) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Kicsit félek a Celeron prociktól... alaptalanul?

(#1135) bolcsodal válasza Phantom1 (#1134) üzenetére


bolcsodal
addikt

Igen! Ezek Conroe magos, új architektúrával szerelt procik butított másodszintű gyorsítótárral.

Core2 alapúak...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1136) greatchaos válasza Phantom1 (#1134) üzenetére


greatchaos
addikt

ha azt mondom, hogy egy egy e2140 egy maggal, akkor is félsz tőle?

(#1137) bolcsodal válasza Phantom1 (#1134) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezt olvasd el! A PH cikkezett már róluk!

[link]

[link]

They drew first blood....

(#1138) Phantom1 válasza bolcsodal (#1137) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Valóban nem rosszak ezek az új cerkák, bár úgy látom, hogy az 512 cache játékoknál igencsak kevéske.
Nade még így is mérföldekkel erősebb lesz a gép ha egy ilyet belepakolok :))

(#1139) Phantom1


Phantom1
csendes tag

Most egy ilyet árulnak apróba: [link]
Mit gondoltok, ez vinné a két magos celeront?

(#1140) greatchaos válasza Phantom1 (#1139) üzenetére


greatchaos
addikt

link

megeszi azt is

(#1141) Phantom1


Phantom1
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, nagyon sokat segítettetek.
És bár már kezdünk kicsit elkanyarodni az eredeti témától, de azért még lenne egy utolsó kérdésem:
A linkelt lista szerint a 4CoreDual lap csak p1.7 bios verzióval viszi az E1200 procit. Mi van akkor, ha megveszem a boltban a lapot, de kisebb verzió van rajta?

(#1142) greatchaos válasza Phantom1 (#1141) üzenetére


greatchaos
addikt

ekkor egy olyan procival kell bioszt frissíteni, amit kezel. ez körülményes...

(#1143) bolcsodal válasza Phantom1 (#1141) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az új 4CoreDual-SATA2-es 1,7-es BIOS-sal jön ki a gyárból. Ha szerencséd van vehetsz 13K-ért is ilyet. Egy listában láttam 12,6K-ért. Azért már tényleg jó 2 év garanciával.

Ez jobban megéri szerintem. Mint a síma VSTA...[link]

És ismeri az E1200-at.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1144) Phantom1 válasza bolcsodal (#1143) üzenetére


Phantom1
csendes tag

Igen, erre én is gondoltam, de amilyen szerencsém van, úgy is olyat fogok kapni ami legalább fél éve a raktárban rohad, valami 1.0-hoz közeli Bios-szal :DDD

(#1145) bolcsodal válasza Phantom1 (#1144) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondom 1,7-es BIOS-szal jönnek ki a gyárból! ;)

Közelebbről ezt keresd: Asrock 4CoreDual-SATA2 Rev. 2.0

Ehh..szétoffoltuk a topicot.... :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1146) Gyuri27 válasza Phantom1 (#1144) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó boltban megcsinálják 1-2k-ért. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#1147) Roba válasza AtiGef (#1106) üzenetére


Roba
tag

Üdv!

Én is úgy tudtam, hogy nincs benne több futószalag. A Rivatunerben az Nvidia vga bios information-nál nincs olyan sor hogy gpu units mask. A description-nál, ahol a pixel- és vertex unit-ok vannak nincs utána írva a "currently masked" felirat, ami a hardveres tiltásra utalna. Úgy tűnik egy egyszerű szoftveres "disabled" tiltás van rajta, amit a rivatuner engedélyezhet.
Hogy jól működne az egy más kérdés.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#1148) bolcsodal válasza Roba (#1147) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nincs benne! Ne pörögjetek rá nagyon a témára! :U

They drew first blood....

(#1149) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Mennyi OFF.... Térjünk vissza a témára :U !

Mikor lesz már max. 40 egy AGP-s HD3850..? :DDD
Hja, meg kíváncsi vagyok, HIS cuccai mennyiben lesznek.. Kezdek félni.

(#1150) Roba


Roba
tag

Képek:

[IMG:C:%5CDocuments%20and%20Settings%5COndrejcsik%20Zolt%C3%A1n%5CAsztal%5Cfelv%C3%A9tel1][/IMG]
[IMG:C:%5CDocuments%20and%20Settings%5COndrejcsik%20Zolt%C3%A1n%5CAsztal%5Cfelv%C3%A9tel2][/IMG]
[IMG:C:%5CDocuments%20and%20Settings%5COndrejcsik%20Zolt%C3%A1n%5CAsztal%5Cfelv%C3%A9tel3][/IMG]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.