Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) economist


economist
tag

Sziasztok! Kis segítség kellene: Öregedő rendszeremet már nem érdemes cserélni, ezért szimplán a régi AGP-s Geforce FX5200-as (128Mb) kártyámat cserélném valami újabb, középkategóriás AGP-s kártyára. max. 20.000 Ft körül szánok rá. Nem vagyok egy nagy játékos, a gépem sem vinné már az új dolgokat. Ausus a7v600 alaplap + Athlon XP 2600 proci + 1,5 Gb DDR1 400Mhz RAM. Ehhez kéne valami elfogadható ár/érték arányú kártya, mert a jelenlegi szűk keresztmetszetnek számít a konfigurációban.

Főleg filmnézésre használom a gépet, és elég zavaró, hogy az új HD felbontású filmeknél 100%-on megy a proci, és emiatt ki kell lépni minden más alkalmazásból. Olvastam, hogy az új kártyák hardware-esen támogatják az ilyen tartalmak lejátszását, így könyebben elviszi a gép. Ez motivál leginkább a cserében. Emellett néha játszom régebbi, 2-3 éves játékokkal is néha, utoljára a maxpayne 2-t nyomtam, néha fifa, nfs u1-2 stb. Nem hajtok full grafikára, csak élvehető legyen a játék (ne szaggasson minimum grafikán). Ehhez kéne valami nem túl drága megoldás.

Ebben az árban néztem:
MSI RX1650 Pro 512 (20.900)
ASUS AX1650 256 HTD (20.400)
Sapphire RX1650 PRO 512MB AGP (17.900)
Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB TV/DVI AGP BOX (14.300)

Nem egyértelmű számomra, hogy melyik támogatja a HD lejátszást, mert hol írják, hol nem a kártyáknál. Illetve az sem tiszta számomra, hogy az utolsó kari mit tud, mert modernebb (directx 10 támogatás, HD támogatás pl.), de csak 64 bites, 256 megás és passzív hűtésű. Ezekről az alsó-középkategóriás kártyákról sehol nem lehet olvasni, mindenki a csúcskategóriákat boncolgatja, de én azt már nem akarom megvenni AGP-ben, inkább 1-2 éven belül cserélem a teljes konfigot, de addig is a legtöbbet szeretném kihozni belőle.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52) joi29 válasza economist (#51) üzenetére


joi29
őstag

-Bizony jól látod a helyzetet,a HD2400pro-t nagyon visza fogja a 64 bites
memória vezérlő ezért a játékokban sorra kikap az x1650pro-tol.
-Viszont a nagy felbontású videók formátumai közül tőbbet támogat.
-A kérdés tehát az hogy megéri-e,a kb 20%-os 3D-s telyesitmény hátrány
ezt a + HDvideo szolgáltatást.
teszt a kártyákrol ;)

[ Szerkesztve ]

(#53) Forest


Forest
tag

Ez egy remek hír, így ennek örömére elkészitettem az új sorrendet:

1.
PowerColor Radeon HD 3850 AGP
GPU: 668 MHz
Mem: 1.66GHz (512MB DDR3)

2.
GeCube X1950XT AGP
GPU: 650 MHz
Mem: 1.4 GHz (256MB DDR3)

3.
XFX GeForce 7950 GT AGP
GPU: 550 MHz
Mem: 1.3 GHz (512MB DDR3)

4.
HIS Radeon X1950 Pro IceQ3 AGP
GPU: 620 MHz
Mem: 1.48 GHz (512MB DDR3)

A helyezések persze hamar megváltozhat, bármelyik más gyártó is kihozhat egy HD 3850 AGP –t magasabb órajeleken, vagy bemutatják a HD 3870 -t is AGP-n :) .

(#54) economist válasza joi29 (#52) üzenetére


economist
tag

Köszi, ezt a tesztet nem is néztem. Itt a 2400xt szerepelt, aminél ha jól sejtem a pro változat még gyengébb. 3d-ben a lista végén volt mindig, míg az 1650pro végig a középmezőnyben. Kérdés persze, hogy mennyivel tudna többet az öregedő gépem 3d-ben a 2400proval mint az fx5200-vel? A HD tartalmak elég fontosak nekem, emiatt a 2400pro tűnik vonzóbbnak. Itt az a kérdéses, hogy ebben mi a különbség mondjuk az asus ax1650 HTD pro kártyája és a 2400 pro közt? Érdekes, hogy előbbi ugyan 128bites, de csak 256 megás, míg az összes többi felsorolt 1650pro (MSI, Sapphire) 512 megás, ezek egyikénél sincs kiemelve a HD tartalom támogatása - proci és memória sebessége egyezik. Húú de nehéz ezeken kiigazodni, pedig nem is vagyok maximalista...

(#55) economist


economist
tag

És még bonyolítják a dolgot az alábbi Geforce-ok:

AGP Geforce 7300 GT 256MB DDR2 DVI, HDTV 14.750 Ft 17.700 Ft
AGP Geforce 7300 GT 512MB DDR2 DVI, HDTV 16.500 Ft 19.800 Ft
AGP Geforce 7300 GT 256MB DDR3 DVI, HDTV 16.500 Ft 19.800 Ft
AGP Geforce 7600 GS 256MB DDR2 DVI, HDTV 15.750 Ft 18.900 Ft

A teszt alapján a 7300GT DDR2-vel nem tudott többet a radeon 2400xt-nél, árban viszont drágább nála, és elvileg HD-ben rosszabb, így ez kiesett.

A 7300 GT DDR2-vel és 512MB-tal vajon mit tudhat?

A 7300GT DDR3-mal viszont rendre a középmezőnyben végzett, kérdés mit tud HD-ben.

A 7600GS-ről nem találtam túl sok mindent, gondolom valahol a 7300GT ddr2 és 7300GT ddr3 között lehet teljesítményben, meg talán mindkettőnél többet tud néhány fícsörrel.

(#56) joi29 válasza economist (#54) üzenetére


joi29
őstag

-Az 512MB kicsit felesleges ebben a kategóriában,de ha nem kerül többe
akkor minden kép hasznos.
-Az x1650pro video dekódoló tudása a következö:
MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, H.264
-A HD2400pro-é pedig:H.264/VC-1 decoding of Blu-ray™ and HD DVDs.

(#57) lajafix


lajafix
addikt

egy 3200+ Barton mellé mi az az AGPs kártya amit még jól kihajt? Gondolom nem a 3850 AGP...

Rock'n Roll

(#58) joi29 válasza lajafix (#57) üzenetére


joi29
őstag

-Az Nvidia oldalárol egy dx9-es 7600gt-t javasolnék,
az AMD-töl pedig egy dx10-es HD2600pro-t.
-Persze minketőt GDDR3-as memóriával ha lehet.
-De mivel AGP-s változatra van szükség,igy igen valószinű hogy csak ddr2-es
modulokkal szereltet tudsz beszerezni.
-Ami nem baj mert a ddr3-as változatokat meg úgysem tudnád 100%-ban kihajtani.

(#59) Crax


Crax
csendes tag

Hello,
én is AGP-s kari vásárlásán gondolkodom már egy ideje.
Meg tudnátok mondani (írni), hogy az Athlon2500+ procival és az Asus A7V600-al még mit lehet kezdeni ilyen téren? Cserélni kell őket is? Milyen VGA-t tudnak még kihajtani
rendesen? Egy igazi veterán harcost, a GF Ti4200-at cserélném... (ami 5 évig kiszolgált!)
Üdv!

(#60) Szpisti válasza Alpachino (#50) üzenetére


Szpisti
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

(#61) lajafix válasza joi29 (#58) üzenetére


lajafix
addikt

Köszi.

Crax, #58ban ott a válasz.

Rock'n Roll

(#62) Szpisti válasza Alpachino (#50) üzenetére


Szpisti
addikt

"De a 3850 az 55 nm-es technológiának köszönhetően a 65 nm-en készülő NVIDIA G92-nél is jelentősen kevesebbet fogyaszt, és hűvösebb lehet."
Valszeg elég a 400-as FSP-m.... :DDD

(#63) Crax


Crax
csendes tag

Ok, akkor ezek szerint ilyen téren a 3200+ és a 2500+ között nincs is olyan nagy
különbség... Már csak azt szeretném tudni, hogy az X1950 Pro, a HD 2600XT és a 7600GT
közül melyik lenne a legideálisabb választás?

(#64) joi29 válasza Crax (#63) üzenetére


joi29
őstag

-AGP-s kártyát ha lehet minnél olcsóbban próbály meg beszerezni.
-Mivel igen valószinű hogy a tavaj őszell kiadott kártyák voltak az útolsó fecskék,
és ha neadja az ég,kipurcan a cucc a gari lejárta előtt
nem lesz mire becserélni,csak a raktáron maradt roszvasra.
-Persze lesz majd kivétel pl.a HD3850 szeméjében,de ez nem alternativa
egy több mint 4 éves tehnológiát képviselő proceszorhoz.
-Úgy hogy én a 7600gt-t javasolnám,mivel a HD2600XT és
az x1950pro tejjesitményéhez dukál legalább egy
Athlon64 3800+-os proci vagy ennek Intel-es megfelelője. :K

(#65) athomi válasza economist (#55) üzenetére


athomi
veterán

HD2600Pro DDR2 512Mb 21-22k
Igazából az 512Mb-nak semmi jelentősége, de a DDR2-es ramok ellenére is egy 7600GT-nél kicsit erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#66) Crax


Crax
csendes tag

Tudtok esetleg valami összehasonlító tesztet is róluk valahol?
Én eddig nem találtam... :(
Köszi a javaslatokat... :)

(#67) joi29 válasza Crax (#66) üzenetére


joi29
őstag

Ez a teszt jó régi de talán ad némi útmutatót AGP-s fronton.

(#68) Tarpon01


Tarpon01
csendes tag

nyi lenne a kérdésem, mert te valamennyire értessz hozzá, hogy van egy ATI RADEON 9600 VGA-m (AGP-s) és mostanában állandóan leáll a gép, mert nagyon öreg, internetezésnél nem csak játékoknál, főleg komolyabbaknál kikapcsol...
Sztem a videókártya hibája, és azt szeretném kérdezi, hogy olyan 20-30 ezer forint értékben RAM-mal (DDR) együtt milyen karit javasolnál, ami AGP-s és már jó játékra?

Privátba ha lehet, vagy e-mail: trpn@freemail.hu vagy msn: tarponmonyy@citromail.hu
Köszi

(#69) joi29 válasza Tarpon01 (#68) üzenetére


joi29
őstag

-A felhasználói adatlapodon töltsd ki a cuccok bekezdést.
-A konfigod adatai ugyanis fontosak az ideális választáshoz.

(#70) athomi válasza Tarpon01 (#68) üzenetére


athomi
veterán

Ha leírnád milyen konfiggal rendelkezel, akkor talán még segíteni is tudnánk. Egyébként nem biztos, hogy a VGA a hibás, a problémát is részletezd. Elmegy a kép, lefagy vagy resizik a gép? :F

Ez a topik tök feleslegesen lett megnyitva!

[ Szerkesztve ]

(#71) joi29 válasza athomi (#70) üzenetére


joi29
őstag

nos igen lehetne más neve is

(#72) Alpachino válasza Szpisti (#62) üzenetére


Alpachino
veterán

"Valszeg elég a 400-as FSP-m."

Elég, szerintem még a 350W-os is, feltéve, hogy az is FSP. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#73) Furky


Furky
őstag

Konfigomat a profilomnál megtaláljátok. Én egy 9800Pro-t cseréltem le egy gigabyte 7600GS-re. Mindenki azt mondta nem is érdemes ennél jobbat venni, mert nem elég hozzá a procim. És mivel az atinál az új driverekben nem támogatott az agp-s változat, ezért x1650pro helyett inkább ezt választottam, és meg vagyok vele elégedve. Felesleges 20nál többet költeni egy ilyen régi rendszerekre, amik nektek is vannak, illetve nekem is. Véleményem szerint ne arra törekedjetek, hogy minél jobb kártyát vegyetek, amit talán még ki tud hajtani a proci, hanem hogy mennyit érdemes áldozni egy ilyen rendszerre :)

(#74) Alpachino válasza Furky (#73) üzenetére


Alpachino
veterán

A 2500+ Bacival, nagyon jó párosítás a 7600GS, pláne ha a CPU-t megrángatod 3200+ ra. Ennél erősebb karit tényleg felesleges lett volna bele venni.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#75) Furky válasza Alpachino (#74) üzenetére


Furky
őstag

Én már megvettem, meg is vagyok vele elégedve, ezért próbálok segíteni a többieknek is. :) Procit még anno, mikor nagy szám volt, akkor próbáltam huzogatni, de valahogy 173as fsb fölé sosem akart menni. A proci lockos, és anno a fórumban azt írták, hogy a kártyám a soprozatszám alapján feltornászható 3200ra, de valamiért mégsem indul el 200as fsb-vel:) Egy időben próbáltam lecserélni 3200asra, de azokat aranyáron mérik:D 13-15-ért nem veszek 3200as bartont, pláne ha a 2500ös csak 2-3ezerért megy el:) Mondjuk 3ezret még ráköltenék kb, de többet nem. Már bánom, hogy anno a 9800pro-ba fektettem inkább, és a 3200as helyett 2500öst vettem. De a 2500+9800pro jobb választás volt sztem, mint egy 3200+9600pro. :)

(#76) Crax


Crax
csendes tag

Ergo azt mondod, hogy az X1950 Pro-t, vagy a HD2600XT-t felejtsem is el,
mert nem tudná kihajtani őket a 2500+ proci?

(#77) Furky válasza Crax (#76) üzenetére


Furky
őstag

Igen.

Ha érdekel, hogy mik hogyan mennek, akkor leírom:
GTA SA - 1680x1050 - Mediumon akadásmentesen, High-on akadozva picit.
Test Drive Unlimited - 1680x1050 - High-on nem akadt, viszont Lowon egy picikét igen :F
NFS Pro Street - 1025x768(szétnyújtva a wide monitoron, és nem torzult szinte semmit ) - Low-on ment rendesen. De 1680x1050ben akadt Lowon is.
Unreal Tournament 2004 - 1680x1050 - Ultrahigh-on, mindent, amit csak lehet a legmagasabbra állítottam, és egyáltalán nem akadt, rendesen gyors volt, multiban is!
Mohaa - :) Nem akadt semmilyen felbontáson max grafon
Mással nem próbáltam még ;)

[ Szerkesztve ]

(#78) Alpachino válasza Crax (#76) üzenetére


Alpachino
veterán

:(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#79) Furky válasza Alpachino (#78) üzenetére


Furky
őstag

Ez most IGEN, hogy felejtse el? Vagy pedig NEM, hogy nem tudja kihajtani a procija? :))

(#80) athomi válasza Furky (#79) üzenetére


athomi
veterán

Azt jelenti, hogy nem hajtaná ki a proci.
Gondolom a TDU-nál nem használtál HDR-t, különben nagyon akadozna.
A MOHAA és a UT3 nem hiszem, hogy túl jól ment maxon. Nálam a 7900GS-el már eléggé belassul maxon 1280x1024-ben.

[ Szerkesztve ]

(#81) Furky válasza athomi (#80) üzenetére


Furky
őstag

Én is értem, hogy gondolja, csak én Igen választ adtam ugyanarra a postra, amire Alpachino Nemet válaszolt. Nem akarom összezavarni a kedves kérdezőt.

UT3 - az az UT3, amiről te beszélsz, az nem úgy van. Én UT2004-et írtam az előző hozzászólásomban is :))
TDU-nál nem használtam HDR-t, valóban. De ezt nem is említettem.
MOHAA... ez MOHAA, nem MOHPA, a MOHAA már ezer éves game. 1280x1024ben játszom, kicsit szétnyújtja, de elviselhető simán. MOHPA-t még nem próbáltam ezzel a kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#82) vth


vth
tag

Sziasztok! Én most vettem egy GeCube Radeon HD2600Pro 512DDR2 AGP kártyát, ahoz kettő tápcsatlakozó is van ... nekem meg valami noname 300W-os tápom van ...

Every ship can be a minesweeper ... once

(#83) athomi válasza Furky (#81) üzenetére


athomi
veterán

bocs, igazad van :B

(#84) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Tegyuk fel veszek egy ilyen powercolor HD 3850 PRO AGP videokartyat, akkor azt tudom -e hasznalni Win xp alatt? Azert kerdem, mert az XP directX 9 -ig tamogat, ez meg directX 10.1 vga.

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#85) Crax


Crax
csendes tag

Köszi a kommenteket!
Nem könnyű kiigazodni ezen a VGA bizniszen, minél jobban ásom bele magam annál jobban elbizonytalanodom, hogy most akkor mibe is kéne beruházni...
De értelek titeket.
Igazából csak annyit szeretnék, hogy még egy ideig elfussanak az újabb game-k is olyan medium, 800X600 beállítások mellett. Persze nem Krízisre gondoltam, de mondjuk COD4-re, UT3-ra, Bioshock-ra igen,
Ez persze nem lehet hosszútávú megoldás, csak ideiglenes, úgyis nemsokára rákényszerülök a teljes rendszer váltására, ami elkerülhetetlen, de most még nincs rá annyi pénzem, így csak addig akarom kihúzni, egy viszonylag jó kártyával, amíg lesz.

Még arra is gondoltam, hogy a procit is lecserélem erősebbre, csak azt nem tudom, hogy mit fogad még be az (Asus A7V600) alaplapom, és hogy az újabb procikkal is kompatibilis lenne-e? Bár az persze már drágább is lenne, ami lehet, már nem is érné meg...
Köszi a segítséget, addig is filózok tovább...

(#86) athomi válasza Paul Striker (#84) üzenetére


athomi
veterán

Persze hogy tudod használni Win XP alatt, csak nem fogod tudni használni a DX10-et.

(#87) Crax


Crax
csendes tag

Ja, és még abban is eléggé elvesztem, hogy milyen gyártótól lenne érdemes kártyát venni, mivel ha a kártya maga ugyanaz is, még akkor is elég nagy különbségek lehetnek közöttük, (árban)ha más-más gyártóktól valók. Pl. MSI - Asus. Szóval nem tudom hogy ezek az árkülönbségek teljesítményben is annyira tükröződnek-e? Elég az olcsóbb is ugyanabból, vagy megéri a drágábbik? Én egyébként egy Asus GF 7600GS-re gondoltam, az nem lehet rossz, megbízható márka. Tudtok még ilyeneket mondani?
Bocsi, ha bonyolult voltam, biztos a témáról ragadt át rám is. :)

(#88) SystemRoot válasza Furky (#73) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hali,

egyrészt vannak a catalystoknak modolt változatai (Omega, stb) amik átírják az alap drivereket és így támogaták az újabbak is az AGP-s kártyákat. (bár én nem teszteltem soha ki, de ezt írják a readmejükben)

Másik dolog, sztem sokkal jobban jártál volna egy X800/850 XT vel mint a 7600GS-el, tudtommal manapság nincs túl messze az áruk, és sokkal komolyabb erő van abban az ATI-ban.
Harmadik dolog, hogy ezt a nem hajtja ki szöveget könnyű félreértelmezni, aki nem ért hozzá az azt hiszi/hiheti hogy látványosan és rendellenese nem fogja hozni a vga az egyébkénti teljesítményét. Namost valójában arról van szó hogy a cpu limit sokkal hamarabb jelentkezik. Tehát nyugodtan lehet rakni némelyest nagyobb kártyát még egy olyan elvault rendszerbe is mint a K7, csak a legújabb nagy cpu számolásigényű játékoknál cpu limit lesz a sebességen.
Viszont a cpu limit az adott, tehát grafikailag nyugodtan vihheted följebb a szintet +AA +AF már csak minimálisan fogja ütni a teljesítményt amennyiben a VGA képességei messze a cpu limit által leszűkített fps értékek fölött van.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#89) SystemRoot válasza Crax (#87) üzenetére


SystemRoot
őstag

a márka az esetek túlnyomó többségében teljesen mind1, ugyanis ezeknek a márkáknak a 95% nem rendelkezik saját gyártósorral, ergo kapják a kártyákat és csak matricázzák, netán hűtést cserélnek rajta de ez már ritka.
Sztem a hűtésre figyelj oda, ne a márkára.

szerk: jah és ne egy gagyi 7600GS-t vegyél, hanem egy X800XT, vagy X850XT-t. A SM3.0 hiány nem lesz túl nagy érvágás hidd el. Az igazából csak arról szól hogy komplexebb kódokat lehet írni SM3.0-ban a játékfejlesztőknek. De a legtöbb játékban nincs ilyen, nem élnek vele a játékfejlesztők, vagy ha van akkor az opcionális csak.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#90) Furky válasza SystemRoot (#88) üzenetére


Furky
őstag

Hi!

Igen, én is így gondolom ezt a nem hajtja ki dolgot. Sokszor írtam már, hogy ahol a vga még bírná, ott már a proci kevés, és ezért nem érdemes túlméretezni a vga-t, ilyen rendszereknél meg pláne, nem érdemes rákölteni.
9800pro-hoz én az ngo féle optimalizált catalystet használtam, igaz, hogy az csak a 7.3as catalystre épült(frisebb ngo nem volt, omega-t meg nem szerettem catalystben), de sokkalta gyorsabb volt. Ha hiszed, ha nem, crysis 800x600ban ment a 9800pro-mon. amikor egyedül voltam a dzsungelben, vagy a szabad ég alatt, akkor nem is akadozott, lőttem szét a fákat, semmi akadás, de amint megjelentek az ellenségeim, egyből beakadt. :)
x800/x850et azért nem akartam, mert most kicsit az nvidia felé hajlottam. Amúgy atitól x1650pro-t néztem még. Amúgy lehet, hogy talán 8400, vagy 8500gt-t, vagy gs-t vagy ilyesmit kellett volna még vegyek. Egyébként marha nehéz volt ráakadni agp-s kártyákra karácsony előtt:D Pesten felhívtam kb 10-12 boltot, és egy darab his x1650pro iceq-t tudtak volna hozni, ők is úgy, hogy nagykerben volt még egy darab, azt elhozták volna. Aztán pécsen végül találtam tök véletlenül egyik haverom segítségével, ugyanis én tökre el is felejtettem ezt a boltot, pedig pécsen a legjobb :) Volt vagy 30 darab még raktáron a gigabyte 7600gs-ből :)

Üdv: Furky

(#91) athomi válasza SystemRoot (#89) üzenetére


athomi
veterán

"jah és ne egy gagyi 7600GS-t vegyél, hanem egy X800XT, vagy X850XT-t. A SM3.0 hiány nem lesz túl nagy érvágás hidd el. Az igazából csak arról szól hogy komplexebb kódokat lehet írni SM3.0-ban a játékfejlesztőknek. De a legtöbb játékban nincs ilyen, nem élnek vele a játékfejlesztők, vagy ha van akkor az opcionális csak."

Haha, baromság. Sok játék még csak el sem indul SM3.0-ás VGA nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#92) Furky válasza Crax (#87) üzenetére


Furky
őstag

Crax: ha tényleg 7600GS-t szeretnél, akkor menj a 7600gs fórumába is, és olvasd el az első hozzászólást minimum, de nem árt, ha többet is olvasol:) Az Asus 7600GS-t pont nem ajánlják, mert csökkentett órajellel adták ki őket. :( Ha ragaszkodsz a márkához(amit megértek), akkor valami másik kártyát válassz inkább :)

(#93) Furky válasza athomi (#91) üzenetére


Furky
őstag

Mint például a Colin McRae Rally: DiRT :)
Igaz?

[ Szerkesztve ]

(#94) spyduck válasza athomi (#91) üzenetére


spyduck
nagyúr

Modj már egy példát mert én nem találkoztam olyannal!
Amúgy meg hozzáteszem, h ami olyan már, h szaggat 7600gs-el az nem is baj, ha nem idul el x800 vagy x850-el!
Ezeket nem Crysis-hoz, Dirthez, UT3-hoz csinálták de van egy olyan sejtésem, h azokra gondolsz!

(#95) Crax


Crax
csendes tag

Pécsen melyik az a bolt?
Adnál egy net címet?
Úgyis pont járok arra, mivel ott tanulok... :)

(#96) spyduck válasza Crax (#87) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Galaxy ddr3-as GS-e gyorsabb mint a többi gyártó GT-je! Persze az ára is olyan:)
Mennyit szánsz rá? Amúgy én is inkább x800 vagy x850xt-t vennék!

[ Szerkesztve ]

(#97) Furky válasza Crax (#95) üzenetére


Furky
őstag

Persze, ez az a bolt:)

De azt tudnod kell, hogy ez Gigabyte Geforce 7600GS. Pusztán egy hűtőborda van rajta, nincs ventillátor sem. Legalább egy oldallapi ventillátorral meg kell támogatni, ha nem is raksz magára a hűtőbordára valahogy fel egy ventillátort, vagy nem cseréled le az egész hűtését:) Én úgy oldottam meg, hogy az oldallapra vágtam egy megfelelő lyukat, és odatettem egy 12 centis ventillátort. Nagyjából 18-20 fokot hült vissza így csak a vga. A proci meg 3-4-et kb az oldallapon lévő 12es ventillátor miatt :)

spyduck: Galaxyból lehet kapni agp-sben ddr3-ast idehaza?? Az a legnagyobb probléma, hogy pesti viszonylatban agp-s kártya csak 1-2 hetes rendelésre van max. Nekem meg sűrgősen kellett egy vga, mert a9800pro feladta a szolgálatot. Örültem, hogy kaptam valamit egyáltalán :)

[ Szerkesztve ]

(#98) Alpachino válasza spyduck (#94) üzenetére


Alpachino
veterán

A RS. Vegas sem indul el az X800-as szérián, pedig az sem mai játék. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#99) athomi válasza spyduck (#94) üzenetére


athomi
veterán

Nem fogok sorolgatni, mind egyébként sem jutna eszembe. Felettem említettek egyet :U , de említek én is egyet: Bioshock.

(#100) spyduck válasza athomi (#99) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó de azt gondolom ti is belátjátok, h ami jó játék és ehez a vga-hoz illő az elindul rajta!
A trabantból se kell kieröltetni a 170-et ha nem tudja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.