Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) athomi válasza spyduck (#100) üzenetére


athomi
veterán

hiába van benne erő, elavult :)

(#102) Alpachino válasza spyduck (#100) üzenetére


Alpachino
veterán

Azért hoztam fel példának egy régebbi játékot. De ugyan ilyen régebbi játék a Splinter Cell: Double Agent is, melyen szintén nem indul el. :(

Pedig még "fénykorukat" élték/élhették volna az X800-asok mikor ezek a játékok megjelentek.
És ez, még csak a kezdet volt, utánna sorra jöttek ki az SM3-at alapból követelő játékok.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#103) spyduck válasza Alpachino (#102) üzenetére


spyduck
nagyúr

Elég durva nem halottam róla pedig 1 évig x800xt-m volt és minden játék elindult rajta az Obliviontól a Carbonig!

(#104) SystemRoot válasza Alpachino (#102) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah, van néhány de nem olyan sok azért, és sokuknál tudtommal opcionális ergo még rajta van a kompatibilitási listán az X800. Én mindenesetre sokkal inkább azt venném egy 128bites butított 7600GS helyett, mint ahogy egy 8500 helyett is...

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#105) Alpachino válasza SystemRoot (#104) üzenetére


Alpachino
veterán

"Én mindenesetre sokkal inkább azt venném egy 128bites butított 7600GS helyett, mint ahogy egy 8500 helyett is..."

Ezt azoknak magyarázd akik, pl. az általam említett játékokkal is szeretnének játszani. :)

Minden esetre, jó kis kari volt az SM3 megjelenéséig. Én pedig inkább egy GDDR3-as 7600GS-t vennék, mint ahogyan vettem is, annó annak idején, mikor a két kari között kellett választani. A fent említett okok miatt.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#106) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok! Már egy ideje szeretnék új VGA-t venni, csak éppen nem tudom eldönteni milyet vásároljak, s ezügyben szeretném a tanácsotokat kérni.
3 VGA van között vacilálok: Sapphire Radeon x1950Pro, Sapphire Radeon HD 2600XT, és Geforce 7600 GT.
Voltam fent a gamestar oldal fórumán is, hogy ők mit javasolnak. Először csak azt kérdeztem, hogy a 2 Radeon közül melyiket ajánlanák, és azt mondták, hogy az olcsóbbat, mert egyik Radeont sem hajtja ki ez a proci. Aztán volt vki aki azt mondta, hogy ehhez a konfighoz leginkább egy 7600 GT-t javasolna.
Feltettem azt a kérdést is, hogy HD 2600XT, vagy Geforce 7600GT, arra volt aki Geforcet mondott, volt aki azt mondta, hogy Radeonnal előrébb lennék.
Egyszóval kondolhatjátok teljes a káosz a fejemben, ezért is szeretném a ti tanácsotokat is kikérni, több véleményt is szívesen fogadok. A válasz írásánál azt szeretném, ha figyelembe vennétek , hogy sem procit nem szeretnék húzogatni, sem videokártyát tuningolni.
Végezetül itt a configom, talán segít a javaslatokban:
ASUS p4p800 e deluxe
Intel P4 2.8 GHZ 800MHZ FSB
2*1GB Kingmax PC 3200 DDR 400 MHZ
Chieftec 420 W
A jelenlegi VGA-m, amit szeretnék lecserélni: ASUS V 9950 TD (Geforce fx 5900) AGP 8x 128 MB, 400/425 MHZ.
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#107) joi29 válasza gonba (#106) üzenetére


joi29
őstag

-Jól mondták a gamestar oldalán,a 7600gt-vel is megleszel elégedve.
-2x gyorsabb az fx5900-nál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#108) Alpachino válasza gonba (#106) üzenetére


Alpachino
veterán

A 7600GT, még jól passzol a procidhoz, ettől erősebbet, már nem igen hajtanaki a CPU-d.

Tehát. 7600GT. :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#109) Crax


Crax
csendes tag

A butított GS mihez képest értendő? A GT-hez? Nagy közöttük a különbség teljesítményben/árban? Amúgy Galaxy Zalman hűtős 7600GS-t kerestem, de SEHOL nem találni egyszerűen... :(( Ha valaki esetleg tud valahol, még akár szólhat is! :)

(#110) Alpachino válasza Crax (#109) üzenetére


Alpachino
veterán

A GDDR3-as 7600 GS, csak órajelben tér el a 7600GT-től, ami t tuningal be lehet hozni. Tehát a "butított" szó nem igazán helytálló.

DDR2-es 7600GS-t, nem szabad mamár venni. Galaxy Zalman hűtős 7600GS-t ha találsz AGP-ben az kítűnő választás.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#111) gonba


gonba
csendes tag

Köszi a válaszokat régebben is a 7600 GT-re gondoltam.
És milyet javasoltok? Én Galaxyt szeretnék, de Galaxy 7600 GT-t AGP-be sehol nem találok :S

(#112) joi29 válasza gonba (#111) üzenetére


joi29
őstag

Akármilyet csak legyen! :K

(#113) Alpachino válasza gonba (#111) üzenetére


Alpachino
veterán

Tényleg a Galaxy jó választás volna, de a Gainward is kitűnő karikat gyárt.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#114) Crax


Crax
csendes tag

Tudjátok,hogy az Inno3D hűtése milyen a GT-n?
Egy Asus A7V600 alaplapba belemegy a 7600GT?
És a GT-is (melyik fajtája?) húzható olyan jól, mint a GS?
Lassan összeáll a kép, szakértő leszek... :))

(#115) gonba


gonba
csendes tag

Eddig csak Inno 3d-t találtam :S

(#116) joi29 válasza Crax (#114) üzenetére


joi29
őstag

ilyen
-Igen ha agp-s.
-Még jobban is.
- :D

[ Szerkesztve ]

(#117) Forest


Forest
tag

Sapphire is bemutatta a HD 3850 -t AGP-n :R ![link]

(#118) Crax


Crax
csendes tag

Mármint olyan, hogy húzni is lehet még, dúrvább forrósodás nélkül, ergo hatásos?
(7600GT gyári hűtője)

(#119) spyduck válasza Forest (#117) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kíváncsi vagyok mennyibe fog majd kerülni!?

(#120) Forest válasza spyduck (#119) üzenetére


Forest
tag

56.000 Ft -ra saccolok, de legyen kevesebb :K !

(#121) Forest


Forest
tag

Azért jó hir hogy nem kell rá 2db nagy tápcsatlakozó, mint az x1950pro esetén, hanem csak 1db 8 pines. Ennek köszönhetően működhet egy gyengébb táppal is, és igy nem főltetlen kell kidobni másik 10.000 Ft ot.

(#122) AtiGef válasza Forest (#121) üzenetére


AtiGef
senior tag

miért kell nagytáp, hogy két csati van? :) A fogyasztás nem változik!

(#123) faster-


faster-
csendes tag

Hali akit érdekel van egy Inno 7600Gs-em 256Mb.Garancia van 2 év akit érdekel pm-ben értesítsen.Ára:17K ;)

(#124) Forest válasza AtiGef (#122) üzenetére


Forest
tag

Na ne mondd már nekem, hogy az x1950 pro ra csak hűlyeségből raktak 2bivaly tápcsatit, és egy ilyen kisebbel is meg lehetett volna oldani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125) DigitXT válasza Forest (#124) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig de.:DDD A linkelt karin PCI-E tápcsati van, az X1950Pro-n meg két molex volt.;) Mellesleg az X1950XT-men (ami a topik témájába vágóan AGP-s:D) dettó PCI-E csati van, de amíg nem volt olyan tápom, amin lett volna ilyen, egy olyan (hozzá kapott) átalakítóval használtam, ami épp két molexet kért, voilá.:DDD (Amúgy a "nagy különbség" ott van, hogy a PCI-E csati 6-tűs, tehát több vezeték megy bele - a molex csak 4 -, és vannak biztonsági előírások az egy-egy vezetéken folyó maximális áramerősségre...:K)

[ Szerkesztve ]

(#126) Forest válasza DigitXT (#125) üzenetére


Forest
tag

Ok legyen, bánom is én :F ... ,de a HD3850-nek akkor is kisebb fogyasztásunak kell lennie, mint az x1950 családnak, mivel ennek már fejlettebb gyártástechnológiáju GPU-ja van!

(#127) AtiGef válasza Forest (#124) üzenetére


AtiGef
senior tag

Reméljük nem arany áron lesz a HD3850 :))

[ Szerkesztve ]

(#128) BK87


BK87
senior tag

Hi
Új VGA-t szeretnék venni, AGP-s gépem van!Szerintetek melyik lenne a jobb választás:
Sapphire HD 2600xt 256mb
Sapphire HD 2600xt 512mb
sapphire x1950gt 256mb
Melyik az erősebb?
A gépem: ASUS P5P800SE, 2 GB RAM, P4 630@3705 MHz(szerintem bírna többet is). én az x1950gt-re gondoltam, mert úgy tudom, hogy megy a PRO órajelein!
Előre is köszönöm!

(#129) AtiGef válasza BK87 (#128) üzenetére


AtiGef
senior tag

X1950GT :R

(#130) BK87 válasza AtiGef (#129) üzenetére


BK87
senior tag

Köszönöm a választ!

(#131) Szpisti


Szpisti
addikt

Asszem nem is a Powercolor-os 3850 kari kell majd, hanem a
Sapphire HD 3850 AGP...
Kicsit jobbak az órajelek (Powercolor: 668/828, Sapphire: 702/846) Meg valljuk be, jobban is néz ki... :DDD
Tényleg az árakat várjuk már... :F

(#132) Forest válasza Szpisti (#131) üzenetére


Forest
tag

Igen a Sapphire valószinűleg gyorsabb az órajelek miatt, de várjuk meg a HIS bejegesitett 3850 AGP -t is, és aztán az a leggyorsabb :)) .
Kinézet :F , hát az jó dolog, de félek nem abban fogok gyönyörködni, miután becsukom a házamba :D .

(#133) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok!
Hát galaxy 7600gt-t nem találtam AGP-ben, de tudok venni még inno3d-t, gainwardot, és leadtek-et. Inno3D részemről kiesik, szal szerintetek melyik? Leadtek 7600GT, vagy Gainward 7600GT AGP-be? ÖÖÖ a Gainward asszem nem golden sample, hanem alap 560/1400 MHZ-es.

(#134) Alpachino válasza gonba (#133) üzenetére


Alpachino
veterán

Gainward 7600GT :K Legalábbis én ezt választanám. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#135) athomi válasza Forest (#132) üzenetére


athomi
veterán

Gondolom jóval drágább is lesz. :)

Szpisti: Állítólag nem lesz sokkal dágább a PCIE változatnál.

gonba: Ezek mennyibe vannak?

[ Szerkesztve ]

(#136) Alpachino válasza athomi (#135) üzenetére


Alpachino
veterán

"Állítólag nem lesz sokkal dágább a PCIE változatnál."

7-8K-t mondtak az üzletben, vagyis, hogy annyival lesz drágább a 3850 AGP-ben.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#137) Crax válasza gonba (#133) üzenetére


Crax
csendes tag

Miért esik ki az Inno?

(#138) DigitXT válasza Crax (#137) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, volt 6600GT-je.:DDD

(#139) henry


henry
tag

375W-s táp elég szokott lenni az X1950 / HD2600 alá?

Én most 6600GT-ről szeretnék váltani és egyelőre tanácstalan vagyok. Nem vagyon már HC gamer, igazából ami miatt upgrade kellene az a fullHD support :)

Érdemes megvárni a 3800-as sorozatot, vagy elég a HD2600?

HNR

(#140) Rover623 válasza DigitXT (#138) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt hívják előítéletnek...;]

primus inter pares

(#141) forceberg válasza Rover623 (#140) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem pedig egy Club3D 6600GT AGP-n kívül csak Inno-im voltak, vannak! :)
MX440, GF2GTS, FX5900, 6800, 7600GT, 7900GS. :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#142) forceberg válasza henry (#139) üzenetére


forceberg
veterán

Márkás 375W elég szokott lenni.
Ha jól látom a konfigod, akkor 4 vinyó, túlhajtott prescott + Enermax 375W.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#143) cor válasza Szpisti (#131) üzenetére


cor
őstag

azért honlapjukra kitehetnék,sztem:D
kinézet sokadlagos,de ha már felhoztad a PowC nekem jobban tetszik :DDD
de mikor érnek ezek itthoni kiskerekbe,s leginkább mennyiért :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#144) MMSZoli


MMSZoli
tag

Hello,

Nekem 275W-os a tápom az AGP-s rendszeremben, és megy rendesen :-)
Shuttle AMD64 3000+, 1GB, 250GB HDD, Radeon 2600Pro, NEC DL DVDR+-/RW
Szinte semmi hangja (1 db92mm CPU+System fan, 1 db chipset fan, 2600Pro) itt van 1 méterre tőlem, csak duruzsol. Bőven elég lenne a PSU még egy erősebb procihoz, vagy második vinyóhoz is.

Szerintem a gépek fogyasztása még csúcson is messze nem igénylené ezeket a 450-550W teljesítményeket, véleményem szerint csak marketingfogás a nagy táp, persze aki neoncsövekkel és 4-5 HDD-vel rakja tele a gépét, annak kellhet. Általában nem ettől lesz instabil a gép, csak az okosok rögtön ezt cseréltetik, anélkül, hogy kiszámolnák, hogy a már meglevő táp is bőven elég lenne. Persze a gyenge minőségű tápegység egy másik kérdés, de az 500W-nál is gyenge minőségű...

No meg jó hatásfokú PSU-t kell venni, ugye egy 450W-osnál egy <80%-os táp önmaga bekap 90W-ot, ami jobb helyeken megfelel egy középkategóriás VGA teljesítményének, vagy egy középkategóriás processzor fullos fogyasztásának...

Én igyekszem idén összerakni egy majdnem teljesen néma gépet egy 200W-os PicoPSU-val, Core2 4heapipe, 2GB, 2600Pro passzívval, 1 db 12cm venti. NAGYON kicsi gép lesz, kellő erővel. Ha megnézitek, a táp irgalmatlanul kicsi, direktben az alaplapba megy...
[200W PicoPSU]
Egyedül a 200W-os külső 12V táp beszerzése okoz gondot, mert amit ajánlanak hozzá, az ventillátoros, a noti tápok pedig kicsik hozzá. De az USA-ban kapható ilyen is, legrosszabb esetben gyártok egyet, bár ez kissé macerásabb...

Ha elolvastok pár VGA tesztet,látható, hogy a 200W táp 95% hatásfok mellett bőven elég egy középkategóriás géphez is (Core 2 2.6, 2GB RAM, 250GB HDD, DL RW, 8600GE, )!
[Prohardver kzépkategória]

Gondoltam, gondolatébresztőnek...

(#145) MMSZoli


MMSZoli
tag

Egyébként elkeserítőnek érzem, hogy míg 6-7 éve egy normál konfighoz 200W táp elég volt, most már csak 400-550W tápokkal adják a gépeket.
80% hatásfok mellett, 180W fogyasztásnál a 20% veszteség kb 40W, ami azt jelenti, hogy a dacára a fejlettebb gyártástechnológiáknak (65nm, fogyasáscsökkentő trükkök), ma egy átlag gép jóval többet fogyaszt, mint 6-7 éve, mintha egy izzó folyamatosan menne.
Továbbmegyek: egy 1996-os Apple Quadra 605 90W-os tápegységgel egy erős középkategóriás gépet jelentett, és emlékszem, azzal is milyen jókat lehetett játszani.
[Quadra605]

Energiafelhasználás és környezetvédelem szempontjából szerintem nagyon rossz irányba megyünk, külön figyelembe véve, hogy egyre több ember engedheti meg magának a PC-t (ami nem baj, de az összesített fogyasztásnövekedés elképesztő).

(#146) djtoomi válasza MMSZoli (#144) üzenetére


djtoomi
addikt

Maradjunk anyniban hogy egy neoncső 3-5W, egy vinyó 10-20W.
Egy quad alapon 135W, tuningolva 300W is lehet, egy 8800gtx alapon 150-200w,tuningolva 400 is lehet, kettő darab ilyen, emg egy tuningolt quad, emg 6 vinyó, meg 10 neon,3 dvd író, 4gb ram, az menynit eszik? ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#147) MMSZoli válasza djtoomi (#146) üzenetére


MMSZoli
tag

6 vinyó?
3 dvd író???

????????

(#148) djtoomi válasza MMSZoli (#147) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát vannak elvetemültek... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#149) MMSZoli válasza djtoomi (#146) üzenetére


MMSZoli
tag

Ugye nem Te vagy az átlagfelhasználó??

(#150) djtoomi válasza MMSZoli (#149) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem, de nem is erről volt szó, de egy átlag felhasználónak(pl. nekem is a 8800gt meg quad termel rendesen, 4vinyó....)is betermel 450 w fölött, nekem már kevés a 460-as zalman táp... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.