Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Nunder válasza lujoman (#7646) üzenetére


Nunder
őstag

Ahelyett hogy ezt a hsz-t beírtad linkelhettél volna szegénynek egy hsz-t ami ezzel kapcsolatos! Mellesleg a te monitoros kérdésed is előfordult már valahol 3000 hsz-el előrébb :) Türelem Aspiret terem? Szal inkább válaszolj szegénynek mint hogy osztod. Mellesleg én is kérdeztem az előbb ami lehet hogy csak 200zal van arrébb de ha valakinek sürgős valami akkor hadd nem azzal töltse az idejét hogy visszakeresgél. Ezt nem rossz indulatból mondom. Ha jól látom te is inkább kérdezel szal toudod milyen az ha sokat kell várni egy válaszra ha egyátalán valaki válaszol. Szóval csak finoman :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7652) Jávi válasza mcmacko (#7649) üzenetére


Jávi
tag

xpnél elfelejtheted az 5520nál az empoweringer... nameg a support-acer oldalon fent van a broadcom jó driver és tökéletesen megy! nekem legalábbis(xp)
filmet is végigtudod nézni ha leveszed a fényerőt! akkor akár 2óra 20perc is lehet a filmezés! 6cellás akksi nem egy nagy ne várj sokat tőle! képzelj oda 6db elemet:D

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7653) Jávi válasza Nunder (#7651) üzenetére


Jávi
tag

ott van baloldalt a keresés! bejössz a topikba és utána a kulcsszóra rákeresel! de amúgy van benne valami amit mondasz:D

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7654) Kensei


Kensei
csendes tag

Sziasztok! Egy ACER Aspire 5710G gépet néztem ki radeon 2300 hd vezérlővel. Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? Esetleg érdemesebb jobb videó kártyásat venni?

(#7655) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv!

Lakótársamnak egy Acer travelmate 2410ese van. Két probélma van vele. Egyrészt töltö nélkül egyáltalán nem műkődik másrészt nemrégiben észrevett egy csúnya szakadást a töltő kábelén. A burkolat kiszakadt, a drótok kilógnak. Ezt akkor vette észre mikor egyszercsak elszállt a laptop használat közben. Most elvileg nincs baja de nem meri használni.

Én töltöcserére meg talán aksicserére gondoltam de notebookok terén nem igazán vagyok tájékozott.

Várom az ötleteket.

Thx :R

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#7656) DeathZombie válasza CsiguszMaxim (#7655) üzenetére


DeathZombie
csendes tag

A töltő müködik így ? Mert sztem akkor sima szigetelőszalag is megteszi.

(#7657) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Pont ez a gond hogy elvileg mükszik a töltő de csinál ilyen csunyaságokat hogy néha néha elszáll a laptop. Mintha kikapcsolták volna. És észrevehető hogy áramproblémája van. Aztán bekapcsolom és totál meg van halva. ELindul a windows de nem nyilik meg semmi. Se program se mappa. A töltő nagyon csunyán néz ki.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#7658) oris


oris
aktív tag

Az aláírásban szereplő konfigurációt használom, és szükségem lenne a 90°-kal elforgatott monitor megjelenítésre.

Az Acer support szerint Vistához nincs ilyen driver fejlesztve, a legutolsó, ilyen funkciót támogató illesztőprogram Windows XP-hez lett kiadva (Intel Graphics Media Accelerator: 6.14.10.4396).

Vajon fel lehet-e tenni a Vistára az XP-hez készített drivert? Okozhat-e problémát a működés során?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#7659) lujoman válasza Nunder (#7651) üzenetére


lujoman
csendes tag

ok ;)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7660) lujoman válasza CsiguszMaxim (#7657) üzenetére


lujoman
csendes tag

Olyankor is elszáll a gép, ha töltő és akksi is rajta van? Mert ha nem, akkor tényleg töltő gond lehet (ha csak simán töltőről üzemelteted). Ellenkező esetben szerintem a laptop kontakthibás.

Különben is mi az, hogy "elszállt"? Fogta magát és szárnyra kapott, majd a falhoz vágta magát, miközben a madzag benne volt? :D

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7661) Andreas! válasza Kensei (#7654) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Szerintem érdemes inkább olyat venni, amiben HD 2400 XT van. Ez, ha jól tudom, a HD 2300 folytatása, viszont már DirectX 10-es, a teljesítményre pedig jelentősen magasabb.

(#7662) pkiraly


pkiraly
csendes tag

sziasztok,

szeretnék segítséget kérni Tőletek a következő problémához:

kb. 2 hónapos aspire 5920-ast nyúzok, és gyakorlatilag az elejétől kezdve valami nem stimmel a touchpad-dal...a hibajelenség:
1. vagy egyáltalán nem működik bekapcsoláskor,
2. vagy egy ideig működik, aztán leáll,
3. vagy egy ideig működik, aztán meghülyül, össze-vissza ugrál, és "megynom" mindent, ami az útjába kerül :))

ezért aztán csak egérrel tudom használni a notit, ami azért kevésbé mobil megoldás....
már az összes drivert letöltöttem/kipróbáltam (synaptics van rajta), de az sem segített...

találkozott valaki a fenti problémával? sikerült megoldani?

köszi

(#7663) pepe1970


pepe1970
tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy 5720 aspire-t, és azt mondták, hogy ki lehet irni két dvd-re a vinyon lévő vistát. Tud valaki segiteni?

(#7664) ludus


ludus
aktív tag

Szemezek nagyon az Aspire2920-al, helyes kis rekettyés... Senkinek? Tapasztalatok? :U

[ Szerkesztve ]

(#7665) djszido válasza pepe1970 (#7663) üzenetére


djszido
tag

ki lehet írni az acer eRecovery programával, de vigyázz mit csinálsz!
nem partícionálhatod át a merevlemezt, mert utánna nem fogod tudni feltelepíteni a kiírt vistát.
Én is így jártam... :O

(#7666) ludus válasza djszido (#7665) üzenetére


ludus
aktív tag

akkor valamit nagyon benéztél :)
az e-recovery nem nézi a partíció méretet...

(#7667) frames


frames
tag

eRecovery-ről jut eszembe, amikor ki akartam írni DVD-re a partíciót az első DVD-t rendesen meg is csinálta, asztán kért egy másik üres discet, adtam is neki, de kidobta és megint kért egy üreset, betettem egy harmadikat de azt sem fogadta el, mindegyik sony DVD volt, igyhát kiléptem, azóta nem is próbálkoztam vele... Valakinek valami ötlete lehet, hogy miért nem fogadta el az üres dvd-t? talán azért mert mindegyik ugyan az a márka volt!?

(#7668) TigerCat válasza frames (#7667) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem simán ment, ha kell tudok segíteni...
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7669) frames válasza TigerCat (#7668) üzenetére


frames
tag

Most megpróbáltam még egyszer, és most sikerült, :C azért köszi, nem tudom mi lehetett a baja múltkor, mindenesetre most különböző márkájú dvd-t használtam és szó nélkül elfogadta mindet!

(#7670) TigerCat válasza frames (#7669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen!

Nem biztos hogy ide illik, de a géphez kaptam egy Norton Internet Security-t és szeretném átállítani:
1. Lássam a hálózatban a többi gépet, mert nem látom - gondolom a tűzfal az oka, mert a munkatársam gépe ami szintén Vistás, simán lát mindent, én meg semmit
2. A kimenő e-maileket ne ellenőrizze, mert lassú - ha kikapcsolom, gyorsabban mennek el a mélek?
3. Az Office dokumentumok megnyitásakor vírusellenőrzést futtat, ami szintén nem nagyon kell nekem

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7671) pepe1970


pepe1970
tag

A másik problémám, hogy az istennek nem tudom telepíteni a Adobe Flash Player-t. Mi a túró lehet a baj?

(#7672) vigh gabor


vigh gabor
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a következő lenne. Az istenért sem akar működni a DCplusplus (BCdc++).
Mi lehet az oka? A beállítások úgy gondolom jók, a tűzfal is ok. Aspire 5920G-302G16N és természetesen vista.
Azelőtt Travel Matem volt, azal működött.
Valami ötlet?

(#7673) lujoman válasza vigh gabor (#7672) üzenetére


lujoman
csendes tag

A hibának vszínűleg semmi köze a géped típusához.

Nem tudjátok, hogy lehet pirossal írni a wordben? Aspire 3055-öm van. :DD

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7674) Kensei válasza Andreas! (#7661) üzenetére


Kensei
csendes tag

Kössz a választ! Amúgy ez a videó vezérlő már alkalmas lenne játékokra illetve Blu-Ray anyagok megjelenitésére is?

(#7675) pepe1970


pepe1970
tag

Az 1.25-ös bios a legújabb?

(#7676) DarkGubi válasza pepe1970 (#7675) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Igen. :K

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7677) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

A laptopom szervízben tartózkodási ideje: 3 Nap 5 óra. És ebben egy hétvége is benne van!
Gyorsak voltak, az biztos.
Ennyi ideig tartott a HDD megjavítása(?). Ha minden jól megy 13-án visszakapom.
Véééégre! :))

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7678) Jávi válasza vigh gabor (#7672) üzenetére


Jávi
tag

mondjuk a wireless router! beépített tűzfala rühell pár ilyesféle fájlmegosztó progit

mármint egyes routerek

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7679) Jávi


Jávi
tag

szerintetek ismerősöm küldje be szervízbe az 5320át azért mert recseg a hang amikor a dvd olvasóból játszik vmit?de ha vinyóról megy akkor semmi baja.... egyszerűen lövésem sincs már mindent kipróbáltunk...

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7680) ranger


ranger
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, (mivel, kerestem de nem találtam), hogy a garanciakiterjesztést a gép vásárlásakor kell megvenni, vagy az azt követő 360 napon belül. Aktiválni a 360 napon belül kell, de megvenni (fizetni érte)?

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#7681) Chili7 válasza ranger (#7680) üzenetére


Chili7
őstag

Aktiválás után akarod megvenni, vagy hogy? Nyilván bármikor megveheted a 360 napon belül. Máskülönben ha együtt kéne venni a notival, akkor minek lehetne 360 nappal később aktiválni?

(#7682) Chili7 válasza DarkGubi (#7677) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem HDD csere 3 hét volt.

(#7683) ranger válasza Chili7 (#7681) üzenetére


ranger
csendes tag

Nem nem. Úgy értettem, hogy a vásárlás utáni 360 napban valamikor venném meg, ha ezt lehet.

Végül is egy kis logikus gondolkodással kitalálhattam volna, amit írtál is: "...ha együtt kéne venni a notival, akkor minek lehetne 360 nappal később aktiválni?"

Sohasem lehet tudni, hogy mi rejlik a csűrt-csavart szövegek mögött... :-)

Viszont, ha jól látom, bármilyen garanciakiterjesztést is veszek, az utazógarancia csak egy év. Vagyis, csak az első évben hozzák-viszik a gépet javításra? Utána nekem kell valahogy küldeni-hozatni? Vagy az utazógarancia mást jelent?

[ Szerkesztve ]

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#7684) balika000 válasza ranger (#7683) üzenetére


balika000
csendes tag

Alapból van egy év garancia amit minden lapihoz adnk.. azakatt at egyév alatt vehetsz hozzá különböző garanciakiterjesztéseket ami 2 ill 3 évre bőviti a garanciát! Ebbe az utazó garancia is éll hiszen erről szól az acer új megoldása :) Tök szuper meg minden szóval ennyi lenne :DD :DD

(#7685) ranger válasza balika000 (#7684) üzenetére


ranger
csendes tag

Köszi!

Közben találtam egy választ:
A 2 éves garanciakiterjesztés: 1+1 vagyis egy év utazógarancia+1 év szervízgarancia.
A 3 éves garanciakiterjesztés: 1+2 vagyis egy év utazógarancia+2 év szervízgarancia.

Az utazógarancia azt jelenti, hogy ha külföldre utalzol, és elromlik a gép, akkor külföldön/külföldről is szervizeltetheted.

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#7686) Andreas! válasza ranger (#7680) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Bármikor megveheted a vásárlást követő 360 napon belül, és aktiválni kell.

A kivétel: ha olyan garanciakiterjesztést szeretnél venni, ami kiterjed a véletlen balesetekre (pl. merő véletlenségből leöntöd folyékony nitrogénnel) is, akkor azt csak a vásárlástól számított 90 napon belül kell aktiválni.

(#7687) Jávi válasza Andreas! (#7686) üzenetére


Jávi
tag

akkor talán nem lesz gond a hűtéssel:D :DDD

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7688) bandee88


bandee88
csendes tag

hali mindenkinek
lenne egy problémám napokban tettem új rendszert a notimra xp-t vista helyet!
és nem tudok csatlakozni a szélessávú nethez mert nincsen telepítve ethernet driverem.
a gép spícifikációjában csak annyi van irva hogy gigabit enthernet wake-on-lan támogatás
aki tud segítsen nagyon fontos lenne!!!!!!!!!!
segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!!!
a típusa acer aspire 5520G

(#7689) Speed® válasza bandee88 (#7688) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#7690) pepe1970


pepe1970
tag

Senkinek sincs ötlete, hogy miért nem települ a firefoxra a flash player? Vista, és már kilöttem a tűzfalat, virusírtót. Sikertelen telepítés ezt írja ki, és kézzel sem megy.

(#7691) Blue@X válasza pepe1970 (#7690) üzenetére


Blue@X
senior tag

Futtasd rendszergazda módban....

(#7692) pepe1970 válasza Blue@X (#7691) üzenetére


pepe1970
tag

Úgy se megy

(#7693) kybic válasza pepe1970 (#7692) üzenetére


kybic
tag

Üdv.
-próbáld ezt letölteni hozzá:
http://usite.hu/prg/Adobe_Flash_Player_nem_IE :)

Lenovo... a "vas"

(#7694) bufy


bufy
csendes tag

Hali!Nekem van egy Acer aspire 7520g tipusu notim amibe alapbol 2*1gb 667 es ddr 2 es memo van, na én ezt most lecseréltem 2*2gb ddr2 800mhz re de a régi és ez is csak 633mhz-n megy.Vki tudna esetleg segiteni hogy most mit kéne tennem hogy menjen 800mhzn?Esetleg bios upgrade?vagy egyátalán hogy lehet a biosba a szorzókhoz hozzányulni?mert az everest szerint az alaplap támogatja és kezeli a ddr2 800 mhzt, akkor nem értem miért csak 633-on megy!Lécci vki segitsen!Thx :( :( :(

(#7695) pepe1970 válasza kybic (#7693) üzenetére


pepe1970
tag

Köszi, de így sem megy. Kénytelen leszek explorert használni. Még annyit kérdeznék, hogy a touch padot nem lehet valahogy kikapcsolni? Állandoan hozzáérek gépelés közben, és úgyis rendes egeret használok.

(#7696) lujoman


lujoman
csendes tag

Olyan procit kellene venned, aminek az FSB-je nem 333MHz-es (mert ebből lesz a 667), hanem 400MHz-es.

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7697) dekoninck válasza pepe1970 (#7695) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Fn + F7 gombok (az, amelyiken egy téglalapba jobbról mutató kéz van).

(#7698) pepe1970 válasza dekoninck (#7697) üzenetére


pepe1970
tag

Köszi.

(#7699) Annesoft


Annesoft
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem, remelem, tudtok segiteni es meg is ertem :-) amit valaszoltok.

Van egy Acer TM 4230 gepem, ami tegnap fura dolgot muvelt. A kepernyoje felcsuszott a felso harmadba, az also resz egyontetu szurke volt es a felso reszbe csuszott kepernyo ek alakban nagyon gyorsan ide-oda ugralt. Gyorsan kikapcsoltam, aztan vissza es azota mukszik.

Ti tapasztaltatok-e mar ilyet, ill mi lehet ez? Talan video"kartya" problema?

Koszi szepen!

(#7700) jaszkary válasza NovaBlue (#5159) üzenetére


jaszkary
csendes tag

Hali.

Én egy orosz oldalon találtam hozzá jó XP drivert, ami 3 fájlból áll, és azóta OK.
Ha nem találod, megkeresem.
Esetleg még ha meg van el is küldhetem.
Jaszkary

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.