Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1311) gege71.hu


gege71.hu
addikt

A p4 660-as mint páran bizonyára tudjátok állítható szorzós.
Alapértelmezésban a 18-on van (18x200, azaz 3600 MHz).
Ezt az értéket mikor épp semmi komoly dolga nincs a rendszernek az Intel speedstep nevű furmány jóvoltából (nyilván, hogy feleslegesen ne fogyasszon a proci ezáltal is pl kevesebb hőt termelve) 14-es szorzóra veszi vissza, tehát 3,6 GHz helyett 2,8-on fut.
Mihelyst kell a kraft persze rögvest felléptet 18-ra elérve ezzel a 3,6-ot.

Na már most BIOS-ban ugye a szorzóállítással ha a 14-re visszavesszem elérhető egy kissé más felállásban is a 3,6 környéki CPU órajel.

Ma délután szórakoztam vele, mert a ramjaim vidáman bírják a sarat....
tehát 14re tettem a szorzót, az FSB-t 266-ra Így egy kellemes 3,73 GHzes CPU órajel mellett kaptam egy durván DDR2-8xx 4-4-4-12 es időzítésel RAM beállítást.
A memóri írás és olvasás pozitív irányú változása így everestben és Sisoft sandrában is igencsak szignifikáns. Durván 25-30 százalékkal dob magasabb memó írási/olvasási/késleltetési eredményeket mint a 18-as szorzóval.

Kérdem én mi a jobb? Így hajtani 14-es szorzóval, durva memó írás/olvasás kapacitással amit őszintén szólva csak tesztekben vélek felfedezni, mert már 18-as szorzóval alap ddr2-667 értékeken is nagyon hasít a RAM, vagy nem érdekes, hagyjam a 18-as szorzón?

Mi a véleményetek ill. esetleg annak aki itt már birtokolt szorzóállítható p4-et mit gondol erről?

Az aggályaim a 14-es szorzóval kapcsolatban:
Nincs speedstep(mert eleve a legalacsonyabb szorzón van), így folyamatosan 3,6-3,7 körül hajtva a procit több a hőtermelés/fogyasztás.
A memók is nagyobb igénybevételnek vannak kitéve.
Teljesítményben esetleg a teszteken kívül semmi jelentősége ezét így lehet hogy kár feleslegesen terhelni a rendszert..vagy mégsem? :F
Elég ideig még nem hajtottam így szal stabiltás ügyben nincs még értrelmezhető tapasztalatom.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.