Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) ashot válasza csigi (#1449) üzenetére


ashot
tag

Nekem simán felment.

[ Szerkesztve ]

(#1452) csigi válasza rétisün (#1450) üzenetére


csigi
addikt

Már a 21-es is bogaras volt, nemtom mi van mostanában Abitéknál...

ashot: Mármint az új 22-es biosszal nyomod éppen? Végül is lehet egyéni hiba... :U

[ Szerkesztve ]

nofene

(#1453) gV válasza ashot (#1451) üzenetére


gV
őstag

win alol frissiteted?

(#1454) Zájec válasza csigi (#1452) üzenetére


Zájec
veterán

hát ez tényleg rossz hir :(( , sajnálom :R
egyébként mondasz valamit.. egyéni hiba... nálam a 2.1 hónapokig müködöt.
de ezt korábban már beszéltük, nem akarom ragozni a dolgot... :R

azért nehezen tudom elképzelni hogy annyira rossz biost felrakna
a honlapjára az Abit.. nálam is ma volt a bioscsere az IP35-E-n...
nagyon megörültem : megszünt a kétszerindulás és a másik betegség is...
mostmár nem tudok negativumot mondani róla..

(#1453) gV : igen onnan szoktuk, az Abit FlashMenuvel..

(#1455) gV válasza Zájec (#1454) üzenetére


gV
őstag

jo mert én is :DD
valszeg akkor beprobálkozom én is a 22vel (aszhittem h ez a baj mert maga az abit is inkább a "régi modit" ajánlja, legalábbis mintha ezt hallottam volna)

(#1456) ashot válasza gV (#1453) üzenetére


ashot
tag

Win alól frissítettem és igen 22-es biosz.

[ Szerkesztve ]

(#1457) gV válasza ashot (#1456) üzenetére


gV
őstag

kösz ez jo hir :R

éN79 abitjának meg mielöbbi felépülést :K

[ Szerkesztve ]

(#1458) éN79


éN79
addikt

No, itt vagyok melóhelyről netezve. Köszönöm mindenkinek a "jókívánságokat" :DDD , de most aztán már tényleg értetlenül állok a dolog elött, lévén ezekszerint van akinek hibátlanul felment. Direkt nem tuningolva csinálom, de tény hogy már a 21-es is nyögvenyelős volt, igaz azzal 3-4 fagyást bios írás közben is túlélt a lap, ezt valamiért nagyon nem tolerálta. :(
Na mindegy, a bolt mond valamit, én meg addig vagy gép nélkül leszek, vagy valamit beújítok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1459) csigi válasza éN79 (#1458) üzenetére


csigi
addikt

Hát ez elég nagy gáz... :((( És mikor besütötted nem volt semmilyen "anomália", látszólag rendben megcsinálta, stb. És mikor újraindítottad volna, akkor már semmi?
Mert ugye van akinek rendben megy, és magam sem akarom elhinni, hogy annyira sz@r bioszt tennének ki, hogy el sem indul... :F

Most akkor így hogyan merjem belesütni? Kezdek félni, az én lapom nem garanciális... :Y

nofene

(#1460) csigi


csigi
addikt

Mégvalami...
éN79 barétom említette, meg most én is látom, hogy a korábbi biosz számozási rend (ab920, ab921) megváltozott, az új 22-est m516a22 -nek hívják...
A zip-en belül, a txt fájlban viszont stimmel a dolog, ott ab9, ab9 pro -t írnak.

De akkor is most miért változhatott a számozása? És mit jelent az 516 vajon?

nofene

(#1461) éN79 válasza csigi (#1459) üzenetére


éN79
addikt

Nem, nálam már a besütés sem ment, sz@rráfagyott a rendszer, 15 percig hagytam ilyen állapotban.
Utána már nem indult.

(#1462) csigi válasza éN79 (#1461) üzenetére


csigi
addikt

Ja! Az más, akkor nem is a 22-es biosszal van a gond.
Ööö esetleg nem kell hozzá új flashelő progi? Vagy nemtom, valami újdonságra számítanék az átszámozás miatt... :U

Én már csak úgy vagyok ezzel a bioszbesütéssel, hogy nem is veszem vissza alapra, hiszen mindig így tuningolva megy, alapon meg soha nem ment, mittomén mit csinálna úgy.

Nálad van, ma beviszed a madárboltba?

nofene

(#1463) éN79 válasza csigi (#1462) üzenetére


éN79
addikt

Nálam alapon is stabil (volt). :)
Jah, nemsokára viszem hozzájuk, aztán meglátom mi lesz, gondolom jó pár nap.

(#1464) csigi válasza éN79 (#1463) üzenetére


csigi
addikt

Sok sikert nomeg kitartást hozzá.
Tényleg, mi a terved, kihúzod gép nélkül vaaaagy mondjuk egy IP35? ;]

nofene

(#1465) éN79 válasza csigi (#1464) üzenetére


éN79
addikt

Valószínűbb, hogy P35, nem igazán van abit lap raktáron. :O
(aza vagy P35C DS3R vagy le se merem írni hogy anus )

(#1466) rétisün válasza éN79 (#1465) üzenetére


rétisün
veterán

nálad már korábban is volt valami bibi a biosfrisítéssel, ugye jól emlékszem? akkor lehet hogy mégse a bios, hanem a lap volt a ludas abban is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1467) Vigneau válasza éN79 (#1465) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem anno a Mikronika Kft. segített az újraégetésben, csak a chip kellett nekik.

Az eszem megáll, picit nem figyelek Rátok és mit olvasok. :Y Remélem, hamarosan rendeződik a baj. De inkább garanciás cserét és vele együtt egy IP35 Pro-t kívánok Neked. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1468) Zájec válasza éN79 (#1465) üzenetére


Zájec
veterán

ûdv, jobbulást :)
ajánlom neked az ipon-t, 3év garival az IP35-E.... csak 20k.... én beválaltam..
bocs az OFF-ért AB9 topik. :R

(#1469) gV


gV
őstag

hát ez qrva jó :((

feltettem az uj 22es biost és még mindig nem megy az s3: leáll azt 1s mulva bekapcsol a gép.. nem tom h ez az alaplap hibája de azt tudom h ic7+p4+win xp ment most meg ab9p+c2d+win vista nem :W

(#1470) csigi


csigi
addikt

éN79 barétunk közben elárult minket... vett egy csigabájt lapot. :Y
Plussz lecsuklott az oprendszere is, majd ha újrakalapált hardvert/szoftvert majd biztos próbálja megmagyarázni hűtlenségét... ;]
AB9 meg gariztatás alatt van.

Izé öööö hányan is tettétek fel már az új bioszt? Egy kisérlet, nem kisérlet. :U

nofene

(#1471) Vigneau válasza csigi (#1470) üzenetére


Vigneau
félisten

Nofene, GB lap? Ő meg a másik irányba indult el, velem ellentétben... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1472) Sdi válasza csigi (#1470) üzenetére


Sdi
addikt

Meg is vette a gigát ? Mert tőlem érdeklődött milyen lap :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1473) Zájec


Zájec
veterán

én maradtam márkahü :)

(#1474) éN79


éN79
addikt

Jó reggelt Urak! :R
Szabad még ide írnom? :O Azért csak megpróbálkozok vele. :)
A hűtlenség oka két részből ered: nagyon megszerettem a uGurut és ha már abit, akkor ragaszkodtam volna hozzá, viszont AB9 és PRO nem volt a boltban, IP35 PRO meg nekem most igen drága, plusz én egy abit lapot sem láttam bennt. Ebből következik, hogy ha már nincs uGuru, akkor nézzük mi található ott. Mivel abit szvsz. egy sem volt raktáron, maradtak a p35-ös lapok (ha már lúd), abból is az asus kombója vagy a giga. Választhattam. Vigneau az asus lappal is tökéletesen elégedett, Sdi pedig nem mondott rosszat a gigáról amikór jól kifaggattam. :DDD Mivel Giga lapom még nem volt, gondoltam belehúzok. Egyelőre nem bántam meg, igaz tegnap csak összeraktam meg annyira beizzítottam hogy asszony tudjon netezni, úgyhogy ma állok neki ismerkedni vele.

(azt már csak félve írom le, ha nem ez a lap lett volna, akkor egy am2-es mATX giga lap+X2, szóval .... :) )

csigi: köszönöm a segítséget és az érdeklődést :R , most már kiváncsi vagyok hogy csak én voltam-e a szerencsés a biosszal kapcsolatban.

(#1475) Sdi válasza éN79 (#1474) üzenetére


Sdi
addikt

Jó reggelt neked is :)

Remélem elégedett leszel vele. Majd írd meg mire jutottál.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1476) rétisün válasza éN79 (#1474) üzenetére


rétisün
veterán

naná, hogy szabad ide írnod! :R már csak azért is, mert a lapod még mindig megvan, csak gariztatod. persze ha kicserélik egy ujra, akkor lesz a dilemma, hogy melyik maradjon :F (én az abitot javaslom :K )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1477) csigi válasza éN79 (#1474) üzenetére


csigi
addikt

Megteszünk tiszteletbeli AB9 tagnak. :K
Semmi gond csigabájttal, egyszer nekem is volt, miután kiütöttem egy Abit-ot. ;]

Ami a bioszt illeti bele fogom sütni, csak kivárom a vasárnap estét, hogy másnap akcióba léphessek ha valami balul ütne ki. Plussz elébb kimentem pendrivera is, hogy a Mikrovalami boltban kezébe adhassam az embernek, hogy ezt kérem belesütni ebbe.
Egyszóval aggódom kissé...

nofene

(#1478) éN79 válasza csigi (#1477) üzenetére


éN79
addikt

rétisün: thx :R

csigi: sokat nem szenvedtem a lappal, ami elsőre nagyon de nagyon hiányzik az a uGuruban az órajelváltás profilból, de hát vannak olyan elvetemültek, akiknek van uGurujuk és mégsem használják. :DDD Egyelőre ugyanúgy használom, azaz 375x800 (3GHz), igaz a kis kingmaxokat így első blindre nem sikerült beizzítani az a-datak mellé, így most csak két modullal szórakozok, 900 CL4 2V-on. Ami még érdekes egy picit, hogy valószínüleg többet droppol a lap, mert 1.35V-on mintha nem lett volna stabil, 1.356x kell neki, mert eddig ezen szupernek néz ki. A sleep meg mintha itt működne, de ki is próbálom ismét.

(#1479) Zájec válasza éN79 (#1478) üzenetére


Zájec
veterán

akkor sinen van a dolog :) hajrá ...
igen a Gigánál nagyobb a Dropp,, valamikor 0.8v-1v is lehet..
ezt bele kell számolni.. nekem soknak tünik egy Gigától ennyi drop...
látnád az Abit IP35-t .. 0.2v-0.3v...csak!!
a gigának vannak problémái néha a 4 modulal...
sok szerencsét , jó ismerkedést az új laphoz.. űdv:Zájec

(#1480) éN79 válasza Zájec (#1479) üzenetére


éN79
addikt

Ez azért egy picit sok lenne: "0.8v-1v is lehet" :D
Az IP35 lapok igencsak szimpatikusak voltak nekem is, de hát ez sikeredett belőle. De úgy látom te "sem" bántad meg a cserét. Jobban megy az új lapban a rendszered? Még meg se néztem, hogy tényleg javult-e a ramkezelése az új chipsetnek, bár a 965-re se panaszkodhattam sose, akármit is mutatott az Everest, nekem az is bőven elég volt.

(#1481) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Srácok!szerintetek van olyan h meghal a ps2 az alaplapon??mert nálam ez történt.vettem egy új billt mert aszittem a régi meghalt mer winfos telepítésnél nem írt semmit.és az újjal is ugyanez.vagy mi lehet a baj??? :F :O :O .

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1482) éN79 válasza ::Trunks:: (#1481) üzenetére


éN79
addikt

Bios-ban még működik a billentyűzet?
Nincs egy elfekvő ps2->usb átalakítód?

(#1483) ::Trunks:: válasza éN79 (#1482) üzenetére


::Trunks::
senior tag

ja téll ott műxik,de máshol nem vagyis telepítésnél.sajna nincs :O

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1484) éN79 válasza ::Trunks:: (#1483) üzenetére


éN79
addikt

Akkor a csatlakozó jó. Nincs másik telepítő lemezed? Biosban talán az integrált perifériáknál vannak ezek a vezérlők, próbáld meg variálni, igaz ott talán csak usb-re vonatkozik.
Nem adtak a billentyűzethet átalakítót?

(#1485) Vigneau válasza ::Trunks:: (#1481) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is a csere AB9 Pro-mon halott volt a PS/2 port. A szokásos 25-ös hibakódot kaptam rá... Ha ilyet láttál volna, akkor baj lenne. De nem ez a jelenség, szerencsére. éN79 Barátom majd orvosolja a problémát. :R

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1486) ::Trunks:: válasza éN79 (#1484) üzenetére


::Trunks::
senior tag

a biost visszaállítottam direkt alapra.már vagy 20X felraktam arról az xp-t ,de madj kipróbálom másikkal.sajna nem adtak ez ilyen gazdaságos bill :D HAMA márka magáért beszél xD xD :D:D

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1487) ::Trunks:: válasza Vigneau (#1485) üzenetére


::Trunks::
senior tag

hát remélem köszi :)) :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1488) Zájec válasza éN79 (#1480) üzenetére


Zájec
veterán

ezt csak olvastam a topikokban....a giga dropja több mint az Abitné,, (néha)
de nem az lényeg mert azt ugyis hozzáadod..
te majd megmondod :K nyomj egy orthost és nézd meddig megy le a CPU-fesz..
aztán informálj minket mi a tapasztalat..

(#1489) éN79 válasza Zájec (#1488) üzenetére


éN79
addikt

Áhh, csak piszkálódtam :R ha az 1.35V-ból 0,8-at v. 1V-ot ejtene, akkor kb. 0.35-0,5V maradna csak, erre céloztam. De amúgy tényleg megnézem majd mit is mond Orthos alatt a cpu-z.
Látom az IP35 új bios sem az a megváltó. :U

No: Biosban 1.3625 os alatt 1.328 ami terhelésre 1.312 és 1.296-ra zuhan le. Nem kevés. :U

[ Szerkesztve ]

(#1490) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

azt elfelejtettem h csak a NUM LOCK ledje világít és nyomkodom pl a caps lockot az nem .nem tudom számít-e ez vmit..és sajna csak az usb-t lehet állítani...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1491) Zájec válasza éN79 (#1489) üzenetére


Zájec
veterán

úúúú , ezt nagyon elirtam, most kapcsolok .... :B (a droppokat..) :U

sajnos nemjó, visszaraktam az elözöt(1.2), az kemény és stabil üzem közben..
új eredményeket értem el..[link]

ez nem ment korábban.. az AB9ben..
nézd meg, a biosban pont 1.625v állitottam be és annyit mutat a cpu-z
az AB9-ben meg volt már ilyenkor egy 0.03v -0.05 drop..

ja: most kétszerindul, de nem érdekel.. ettöl függetlenül stabil.

no: tehát 0.06v kb... az AB9-ben az orthos alatt ennyit droppolt..
(ha ráküldöd az orthost akkor tud tud droppolni 0.01v - 0.02v - 0.03v-t az alaphoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#1492) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Most épp a win Pistával próbálkozom,hátha jó lessz .... :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1493) éN79 válasza ::Trunks:: (#1490) üzenetére


éN79
addikt

Ez nem hangzik túl jól. Valami hasonlót kellene beszerened szerintem: [link]

Zájec: gondoltam ám én. ;) Ezekszerint az új abit deszka rendesen tartja a feszt, ami a többi lapot figyelembevéve már kuriózumnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#1494) ::Trunks:: válasza éN79 (#1493) üzenetére


::Trunks::
senior tag

ja majd megkérdezek 1-2 arcot....hátha van ajkán..

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1495) ::Trunks:: válasza éN79 (#1493) üzenetére


::Trunks::
senior tag

nem lehetne egyszerűen levágni a PS2-t és USB-t rákötni?asszem haverom megcsinálta és műxik..én nem tom.lehetséges h megy??tom h hülye kérdés :D

u.i. felment a pista itt meg műxik :F

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1496) Vigneau válasza Zájec (#1488) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem az Asus többet droppol, de el lehet vele lenni. Biosban beállított 1.45V helyett a Windows már csak 1.38V-ot lát a procinál - terheletlenül. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1497) csigi válasza éN79 (#1478) üzenetére


csigi
addikt

Jól megy a proci, ram... (45nm & DDR3 lehetőség), hát mi kellhet még.
Aztán írtál-e már bele új bioszt? :)

::Trunks::: Az a PS2 -> USB átkötés, az tuti nem jó ötlet. :(

[ Szerkesztve ]

nofene

(#1498) Sdi válasza éN79 (#1478) üzenetére


Sdi
addikt

375x800 :Y , akkor nagyon jól megy a procid benne :DDD

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1499) ::Trunks:: válasza csigi (#1497) üzenetére


::Trunks::
senior tag

akko mind1 :D pistával jól műxik,de a gémek nagyon nem mennek :(

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1500) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Heló!

Előre szólok hogy ne nézzetek hülyének ha hülyeséget írok :DDD Egy sima AB9-be bele lehet erőszakolni egy Q6600-ast úgy hogy még működjön is? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.