Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) csigi válasza éN79 (#1544) üzenetére


csigi
addikt

Néda, idéztek! :B

ez_meg_emaz: Azt az alaplap nevű hőmérsékletet, azt nevezhetjük a házban lévő levegő hőmérsékletének is. Valahol a lapon, külön mindentől lehet az a hőmérő.

[ Szerkesztve ]

nofene

(#1552) ez_meg_emaz válasza csigi (#1551) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Thx. Vmi hasonlora gondoltam énis csak nem voltam benne biztos.

Most per pill
fsb: 460
cpu:ram 1:1
memo:920 5-5-5-15 2,2v
proc: 1,375v és 3220 körül

És ugynézki igy stabil orthos alatt is. 2,05-ön a memo nem volt stabil bár ez nem is csoda. :DDD

Orthos blend prior 9-el terhelve max 55fokra melegedett a proc. Házamban olyan 30fok körül volt igy. Jol hüt ez a hyper tx :))

(#1553) Raikkönen


Raikkönen
tag

hali abitosok, nekem ab9-em van és mostanában elég sok gondom vaan vele,(nem tomhogy éppen az alaplap-e a hibás) mostanában gyakran nem kapcsol be a gépem és a kis képernyő A2-nél gyakrabban ritkábban pedig 90-nnél áll meg. nem tudom ezek mit jelentenek leírást nem találtam.
biosclean után álltalában beindul.(álltalában!)
de aztán olyan is volt hogy csak az alaplapból kihúztam a kábeleket amelyek a tápból jönnek s majd vissza aztán jó lett.
KÉRLEK segítsetek! :F :F :O

[ Szerkesztve ]

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#1554) éN79 válasza Raikkönen (#1553) üzenetére


éN79
addikt

Próbáld meg, hogy a ramokat átrakod másik slotokba illetve ha alapfeszen vannak a ramok akkor egy kis fesztámogatás nem árthet neki. Nálam ez többnyire megoldotta a dolgokat.

csigi: klasszikusoktól meg csak pontosan, még jó hogy emlékeztem rá, hogy Zájeccel és veled ezen már egy jó időt elmolyoltunk, de abban már nem voltam biztos hogy volt-e megoldás, de hát végül is volt.

(#1555) Zájec válasza ez_meg_emaz (#1552) üzenetére


Zájec
veterán

az északi hidnak meg a fetek közös hömérséklete a PWM .. !
amire te gondolsz amikor fogdosod :B

persze hogy birja 1.375v feszt... rakd feljebb +0.1v-al... majd akkor nézd meg
hogy birja ;] lehet hogy elmegy a kedved a feszemelös tuningtól...
nem is attól hanem az orthostól... inkább... mert nagyon odapörköl..

(#1556) Raikkönen válasza éN79 (#1554) üzenetére


Raikkönen
tag

honnan gondolod hogy a ramok a hibásak, neked is volt má ilyen gondod?

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#1557) éN79 válasza Raikkönen (#1556) üzenetére


éN79
addikt

Nem egészen a ramok a hibásak, úgy értettem, azaz nem "hibásak". Pár lapomnál (abit) egyszerűen voltak olyan jelenségek a ramokkal kapcsolatban amit nehezen lehetne megmagyarázni, de általában hosszú cmos resetek meg a ramok átpakolgatása más slot állásokba általában megoldotta a dolgot esetemben. Tehát a modulok sem voltak hibásak, a lap sem, de mégis akadtak anomáliák.
A vga-t is érdemes lehet ki-be tenni, néha az is szórakozott velem. Volt hogy az X-Fi-t nem látta, át kellett rakni másik foglalatba, de hát ez ilyenkor már türelemjáték és próbálkozás, igaz ez számomra azon túl hogy néha bosszantó, az egyik báját is tekintette az abitnak. :D

(#1558) ez_meg_emaz válasza Zájec (#1555) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Most 1,4-en jár de orthost még nem néztem vele hosszabbat. Majd holnap amig vizsgázok megy a gép aztán megnézem birja-e. Lehet vissza kéne tennem 1,375-re. Majd elválik mennyire stabil.

PWM...király akkor legalább már eztis tudom. :R
:Y Banyek, 41fok! :D Sok?

(#1559) csigi válasza Raikkönen (#1556) üzenetére


csigi
addikt

Meg volt ember, akinél 1,8 Volton már alapon sem akartak menni a ramok.

nofene

(#1560) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.erdemes foltenni ab9 pro-hoz a legujabb bios-t? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#1561) éN79 válasza PPSH (#1560) üzenetére


éN79
addikt

Nekem elszállt a lapom miközben az utolsó biost frissítettem (lefagyott konkrétan, és az újraindítást már nem élte túl) de egyedi az eset, a többieknek tudtommal tökéletesen jó.

(#1562) PPSH válasza éN79 (#1561) üzenetére


PPSH
őstag

hat lehet akkor nem vallalom be :F most nincs kp-m uj lapra, ha elszallna nalam is :U

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#1563) Vigneau válasza éN79 (#1561) üzenetére


Vigneau
félisten

Emlékszel, nálam is beállt egyszer a lap bios frissítés közben. Ez már 2 eset.
Bár az is igaz, hogy egy korábbi bios-szal esett meg.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1564) éN79 válasza Vigneau (#1563) üzenetére


éN79
addikt

A 21-es biosszal 2X fagyott le, de akkor túlélte, mindkétszer vissza tudtam rakni simán a 20-ast, most a 22-nél nem. :(

(#1565) apcuk


apcuk
csendes tag

Hali, hogyan lehet leellenőrizni a biosban, hogy dualban mennek-e a ramok? Elvileg abban kellene, mert 1. és 3. slotban vannak, és mindkettő 1 gigás 800as Kingmax.

(#1566) éN79 válasza apcuk (#1565) üzenetére


éN79
addikt

Post során is kiírja, de biosban nem tudod ellenőrizni. Viszont ha a post során nem látod, akkor pl. a cpu-z nevezetű progi is megmondja.

(#1567) Nordic


Nordic
Közösségépítő

udv.

Lenne egy olyan láma kérdésem hogy a lapomba jelenleg 800-as kingmax ramok pihennek(4giga), de szeretném őket 1066os kitekre cserélni h tudja húzni a procimon. A lapom tudná használni őket 1066on vagy nem :F
nem akarok feleslegesen kidobni egy rahedli pénzt az ablakon :P

Ja Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!

(#1568) éN79 válasza Nordic (#1567) üzenetére


éN79
addikt

A lap minimális osztója az 1:1, ami 400-as fsb (a te procid esetén 333->400, azaz 2.8 GHz) esetén járnának a ramok 400x2, azaz a normális 800-as sebességükön. Ha a procid lényegesen bírja a túlhajtást, akkor mondjuk alapfeszen benne van 450-es FSB (tippeltem), ami ilyen cpu:ram arány esetén 900-as ram sebességet eredményezne. Ezt szvsz. a kingmaxok nagy része tudja, nálam a 2 gigás kitek is minden megeröltetés nélkül mennek 900-on. Ergo én nem vennék 1066-os ramot, igaz 2 gigát már 15K környékén lehet kapni, tehát annyira nem vészes.

(#1569) Nordic válasza éN79 (#1568) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

az a gondom h azért kéne új ramot vennem mert az fsb maxom ezekkel a ramokkal 420, de másnak más ramokkal (geil ultra)egy ugyanilyen procit sikerült 525ig pörgetnie alapfeszen...
jelenleg valóban 2,8on megy 1:1es aránynál de hiába adok neki feszt a windowsig eljutok de a játékok behalnak....most akkor a lapom nem bírja?mert azt olvasgattam egynéhány helyen hogy a jelenlegi ramjaimnak mennie kéne 900 körül de mégsem megy pedig kaptak már drasztikus 2,2Vot is?

(#1570) éN79 válasza Nordic (#1569) üzenetére


éN79
addikt

Elképzelhető hogy a ramjaid nem bírják, de szerintem inkább a proci a limitáló. Az az 525-ös FSB igen nagy eredmény, egyáltalán nem mondható átlagosnak, sőt!
MCH-nak Ichio-nak adtál feszt közben?

(#1571) Nordic válasza éN79 (#1570) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

a hidaknak nem adtam plusz feszt. minden alapon megy, de megpróbálom azt is...
azt viszont nem hinném h a proci lenne a visszafogó tényező, mert nem egy embernek sikerült 3,4ghzig felhúznia ezt a típusú procit...

(#1572) éN79 válasza Nordic (#1571) üzenetére


éN79
addikt

Elfogadom, de az 525 viszont a laptól sem éppen "alap", azért 500 felett nem igazán volt jellemző, hogy mentek volna ezek a deszkák (amúgy sem egyértelmű), és az 500-ig meg még a környékére se mind jut akármennyi fesszel se.

(#1573) Zájec válasza éN79 (#1572) üzenetére


Zájec
veterán

ö nem erre a lapra értette, ha jól olvasom a szavait... nem irta hogy spec ebbe...
hanem másnál és hogy ilyen tipusu procival... biztos egy tuning példányt
mutatott valaki... most hogy is van ez ?? ! :U pontositani kellene..

bocs , közbe olvasom hogy ö 400fsb-ig jutott el ,, tovább nem ...
nála csak x7 van.. és aztirta 2.8ghz behal....

[ Szerkesztve ]

(#1574) éN79 válasza Zájec (#1573) üzenetére


éN79
addikt

Ez az, az én régebbi procim is 400-as fsb-ig bírta "csak" és bármit állítottam be, nem igazán lett jó. Így mind a procinál mind a lapnál kuriózum lenne az 525-ös fsb.

(#1575) Zájec válasza éN79 (#1574) üzenetére


Zájec
veterán

nekem is voltak hasonló tapasztalataim a 400fsb körül,,..

szerintem az ö esetében valamennyire orvosolni lehetne a dolgot egy kis
lapfeszeléssel, úgy ahogy te mondod... :K de avval csak pár száz +mhz-t
érne el....

szóval vagy beéri a 2.8 - 3.0ghz-el,, vagy ,,, procit cserél... vagy
esetleg lapot cserél ... de nem akaorok off-olni :B
ha több mhz-t akar....

(#1576) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Valóban volt ilyen tuning eredmény másnál és igen másik lapba...de valszeg akkor maradok ennél a 2,8ghznél mert nincs a komplett gépem 4 hónapos én nem akarok megen ramot meg lapot venni :( , csak így sajna a 88gtbe maradnak rejtett tartalékok :O .
Nagyon köszönöm mindenkitől a segítséget!!!
BUÉK!!!
[link]

(#1577) Brumi˘ válasza Nordic (#1569) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ab9 lapok 425-ös fsb-nél nem nagyon tudnak többet... Viszont a memók jól szaladnak benne. Nekem anno az e6400-em 425-ös fsb-nél lehalt benne, p5k-ba 500-as fsb felett ment... viszont a memók (a-data 800+) 1200-on daráltak, míg a p5k-ba éppen elmentek 1000 fölött kicsivel. 400-as fsbnél nem kéne megadnia magát semminek... Adj feszt az mch-nak biztos megy az feljebb is.

(#1578) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Lenne egy kérdésem. uGuru-ban a ventillátorok sebességét sikerűlt valakinek módosítani? Vagyis nemcsak beállította, hanem látszott, hogy vissza is vette az alaplap a fordulatszámot, ha alacsony volt a hőmérséklet. Én hiába állítok be bármit, semmi nem változik :(

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1579) rétisün válasza wiggen123 (#1578) üzenetére


rétisün
veterán

igaz nem ab9-el, hanem ip35-el, de hasonló eredményre jutottam én is, ami a gurus ventiszabályozást illeti. mondjuk nálam be van állitva a biosban (is) a ventiszabályozás, lehet hogy azért nem reagál a windows alóli állitgatásra/szabályozásra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1580) wiggen123 válasza rétisün (#1579) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Azt nem írtam le, de én is azzal kezdtem... Lehet speciális venti kellene neki, amit lehet szabályozni? Ezt mondjuk kétlem.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1581) rétisün válasza wiggen123 (#1580) üzenetére


rétisün
veterán

azért sem valószínű a spéci venti, mert (bár a procihűtő ventije lehet pwm-es) elvileg mindegyik ventit lehetne szabályozni. azokat is, amelyikeknek csak sima 3 pines csatlakozójuk van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1582) Adree319


Adree319
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni a problémámon!
Van egy Abit Ab9 alaplapom és van még 2 db 1gb kingmax 1066os ramom benne.
És az a nagy gond hogy sajátgépbe látja a 2gb-ot, de a tesztelőbe (everest) az már csak 1-et lát, más tesztelő meg 3gb-ot.
Ez mitől van?
Jah és a memória időzítése is megváltozott!
Pls help!

(#1583) wiggen123 válasza Adree319 (#1582) üzenetére


wiggen123
aktív tag

A ramokat az 1. és 3. slotba rakd be, akkor mennek dualba. Biosban be kell állítani a ram feszültségét. DDR2 Voltage 2.00V legyen. Előbb próbáld meg így a hivatalos oldalon ([link])csak ennyit írnak. De ha nem menne adj egy kicsi pluszt az MCH-nak is.

Azt nem értem, hogy miért nem birják megcsinálni, hogy automatikusan beállítsák az alaplapok a helyes értékeket :( sajna ez van nekünk kell szórakozni vele.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1584) anzo válasza wiggen123 (#1578) üzenetére


anzo
senior tag

A BIOS-ban ne állitsál be ventillátor szabályozást és akkor tudod az UGuruval szabályozni, nálam is így van és amikor konvertálok vagy olyan progit használok ami terheli a procit felpörög endesen a venti, nekem inkább aza problémám, hogy igazából csak a proci ventit lehet szabályozni a rendszerét már csak két állásba a tápot és a VGA-t meg én nem tudom mert most ezek a hangosak föleg a videójé.

(#1585) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!
AB9 lapom van és szeretném Ghosttal lementeni a partíciót. A gondom az, hogy bootolás után nem indul el a Ghost, azzal a hibaüzenettel áll le, hogy nincs CD-rom a gépben. Pedig van benne egy IDE-s Pioneer DVD-író.
Megnéztem a biosban a Standard CMOS Features részt és egyáltalán nem szerepel benne a CD-rom csak a Sata HDD.
Hogyan kellene a biossal felismertetnem a CD-romot? :F
Bios verz. 20.

(#1586) rétisün válasza lajos001 (#1585) üzenetére


rétisün
veterán

más bootolható cd indul? a ghost cd bootol más gépben? mentsd el telepitett ghosttal. (a 2003-as ghost nem igazán boldolgul sataII vinyókkal!)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1587) c.s.f. válasza Brumi˘ (#1577) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

Hi
Akkor ne várjak többet a pro-tól se
421-ig minden tökéletes proci is ügyesen számol,
422-nél minden összeomlik, be se tölt.
ennyi? vagy lehet még kicsalni valamit?

(#1588) lajos001 válasza rétisün (#1586) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nincs más bootolható lemezem, ellenben van egy másik gépem amiben AW8-as lap van és ott megy gond nélkül.

Találtam egy 11-es Ghostot és az elindult.

Lenne még egy kérdésem. Bootoláskor több másodpercig áll ennél a képernyőnél[link] . Ez normális, vagy valamit állítanom kellene a biosban?

(#1589) rétisün válasza lajos001 (#1588) üzenetére


rétisün
veterán

ennél nálam is megtorpan egy kicsit, mondjuk én nem foglalkoztam vele nagyon....eszembe se jutott, hogy esetleg biosban lehetne kezdeni vele valamit. :B
megnézegettem a manualt, de hirtelen tippem sincs, hogy lehetne gyorsítani itt a bootolást.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1590) csurdongulos válasza lajos001 (#1588) üzenetére


csurdongulos
tag

ezt a képernyőt úgy kerülheted el, ha nem a Jmicron csatlakozóra dugod az optikai meghajtót. Viszont mivel neked IDE-s, így nem sok más lehetőséged van. :)

Ha nyomsz egy space-t (vagy bármi másT), akkor gyorsan átugrik rajta, bár ez gondolom feltűnt.

(#1591) lajos001 válasza csurdongulos (#1590) üzenetére


lajos001
aktív tag

Igen, arra rájöttem.
Sajnos nemrég vettem a Pio-t ezért mostanában nem lesz Satásra cserélve.
Azért köszi az ötletet. :)

(#1592) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Még régen asszem Zájec említette, hogy voltak olyan problémái, hogy előfordult, a lap kétszer indult, azaz a gép indításánál jelentkező pittyegés rögtön a bekapcsoláskor szólt, aztán mégegyszer nem sokkal utána(ez lenne a normális)

nah , most velem is ez van :)

5let?

bios frissítéssel inkább nem próbálkoznék, mert egyszer már akadt ezzel egy kis gondom (ki kellett süttetni :Y )
A bois úgy tudom a 2.0 de ebben nem vagyok biztos.
hol tudom megnézni amúgy, hogy mien van fönn?

A ramajaimat valszeg átrakom az 1 és 3 slotokba. Ha ilyen hardveres változtatásokat eszközölök, akkor érdemes bekapcsolás elött a cmos reset?
Vagy ha nem, akkor az értékeket vegyem vissza alapra?

(Nah kicsit sok kérdés lett, de remélem valakinek sikerül választ adnia)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1593) éN79 válasza --Disztroj-- (#1592) üzenetére


éN79
addikt

2X indulás az IP35-ös lapoknál volt inkább jellemző, nem rémlik hogy AB9 is csinálta volna.
A bios verziót a post során is látod, de a CPU-Z, Everest is megmondják melyik van fenn, illetve a uGuru flash-elő programja is kiírja a verziószámát.
A ramátpakolás elvileg mehet simán, nem kell sem elötte sem után cmos reset, viszont ha nem indul valamiért a gép, akkor persze marad ez a megoldás, de alapra nem kell visszavenned ha nem akarod.

(#1594) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Heló!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyiért tudnám eladni mostanság az Abit AB9 lapomat?Gari még van rá 2 év.Azért válnék meg tőle, mert én csak 445-ös FSB-t bírtam kihozni belőle, ami nekem nem elég.

(#1595) --Disztroj-- válasza éN79 (#1593) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Hmm...

A CPU-Z : 15
uGuru Flash: 20
:U

Remélem a cpu-z téved :)

köszi a választ!

más: Valószínű, hogy hamarosan lecserélem a procim egy 1333fsb-vel rendelkezőre

A 20-as bios-al menni fog a lapban?

Előre is köszi!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1596) éN79 válasza DarthPeeter (#1594) üzenetére


éN79
addikt

Lehet csak a procid nem bírja, de amúgy az ára nagyjából 16K körül lehet (találn alsó határ).

(#1597) éN79 válasza --Disztroj-- (#1595) üzenetére


éN79
addikt

A 20-as bios tudtommal már támogatta az 1333-as procikat, gyakorlatilag a 19-től már támogatottak. [link]

(#1598) Zájec válasza --Disztroj-- (#1592) üzenetére


Zájec
veterán

nemigazán, nálam jól müködött.. ahogy a kolléga mondja az ip35nél elöfordulhat..
ez inkább memo dolog is lehet.. vagy valami beállitási dolog..

a FLASHMENU progival megtudod nézni melyik van fent, de a bios is kiirja jobb-alul.

[ Szerkesztve ]

(#1599) csigi


csigi
addikt

Ha minden a tervek szerint alakul, akkor ez itt az utolsó írásom egy AB9-el. IP35 lesz az utód... Ha megbarátkoztam vele, majd jövök vissza lebeszélni benneteket a váltásról. ;)

nofene

(#1600) rétisün válasza csigi (#1599) üzenetére


rétisün
veterán

ha megbarátkozol vele, akkor nem fogod lebeszélni a többieket (akik szegények még nem ip35 tulajok) a váltásról :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.