Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) TheProb


TheProb
veterán

Ha Prime-ban hibázik az 1ik mag akkor mivel lehet orvosolni és miért van ez?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1952) gV válasza TheProb (#1951) üzenetére


gV
őstag

ezt talán a primeos topikba tedd fel, ott talán modanak vmi okosat ;)

de szten a szokásos +fesz a procinak lehet a megoldás

(#1953) TheProb válasza gV (#1952) üzenetére


TheProb
veterán

már rájöttem, hogy a ram nem bírja vmiért, de még fesz emeléssel se...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1954) gV válasza TheProb (#1953) üzenetére


gV
őstag

850-en? késleltetés? 4-4-4-12, 2.3v illene mennie

(#1955) TheProb válasza gV (#1954) üzenetére


TheProb
veterán

ami most van kiírva így úgy néz ki stabilan megy ami 425-ös fsb-t jelent. De már 430-nál meghalnak a ramok prime alatt :O

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1956) Fifus


Fifus
csendes tag

Sziasztok, kérdezném, hogy valakinél a béta 23-as bios-szal van-e gond? Procit kell vennem, de az e6550 helyett egy e8400 is jó volna...

(#1957) ERPY válasza Fifus (#1956) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem is hasonló lenne a kérdésem lenne, hogy szépen mennek vele a 45nm-es procik?
Aki használja irjon már a tapasztalatairól. Thx.

(#1958) Mrdevil válasza Fifus (#1956) üzenetére


Mrdevil
addikt

Üdv.
Igaz csak pár hete,de én használom a 23-as biost E8400-al,szerintem hibátlan.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#1959) ERPY


ERPY
őstag

Szerintetek a 23-as bios elbirna egy 45nm-es quad procit? Vagy inkább csak duo-ba kellene gondolkozni?

(#1960) Fifus válasza ERPY (#1959) üzenetére


Fifus
csendes tag

Erpy, hadd kérdezzek az e6850 felől, merthogy muszáj volt egy procit ügyeznem, és a wolfdale-től félek, az e6550-hez meg nem jutok hozzá. Szóval meg vagy vele elégedve, előző cpu-d mi volt? Hőmérséklet, gyári venti zaja? Jól kezeli az AB9?

[ Szerkesztve ]

(#1961) ERPY válasza Fifus (#1960) üzenetére


ERPY
őstag

A 6850-el minden szuper, semmi gondom nincs vele.
Előtte egy e6400-am volt, az 3.2-őt ment, de akkor még csak gyári hűtőm volt. Bajom azzal sem volt. Ezért is nem akarok váltani, mert nagyon szeretem ezt a lapot, az IP45 meg csak nem akar jönni Abitéknál. :-(
Most egy Freezer 7 Pro van a lapon, szépen hűti a e6850-et. Semmi hangja. Padló terheléskor (orthos, prime) nem megy 60-65 fok fölé.
Csak szeretnék már egy quadot, de nem tudom a 23-as bios szeretné, avagy sem.

(#1962) Fifus válasza ERPY (#1961) üzenetére


Fifus
csendes tag

Mégiscsak tudtam e6550-et szerezni. Segítséget kérnék: windowst újra telepítettem, de csak egy magot lát, alaplap driver friss, mit tegyek még? Vagy mi hiányzott?

(#1963) ERPY válasza Fifus (#1962) üzenetére


ERPY
őstag

Procicsere miatt nemkell újrarakni a rendszert. És külön driver sem kell, csakmert 2 mag van. Max egy intel chipsetet befrissiteni, de külön proci driver nincs.

(#1964) Fifus válasza ERPY (#1963) üzenetére


Fifus
csendes tag

A feladatkezelő mégse lát két magot, az everest félig meddig: mutatja mindkét mag kihasználtságát az érzékelőben, máshol meg csak az elsőt látja. Hm.

(#1965) Fifus válasza Fifus (#1964) üzenetére


Fifus
csendes tag

Ajaj, a cpu-z is egy magot lát

(#1966) ERPY válasza Fifus (#1965) üzenetére


ERPY
őstag

Nem te nézel el valamit? Nyomj már egy képet róla.

(#1967) Fifus válasza ERPY (#1966) üzenetére


Fifus
csendes tag

(#1968) Fifus válasza Fifus (#1967) üzenetére


Fifus
csendes tag

Megoldva. Elemet kivettem, ezután rendesen felismerte az új hardvert. Gyanús volt, hogy a 22 es biossal és a 8600 gt-mel nem produkálhatná a 3dmark06 a szégyenteljes 4500 pontot.

(#1969) Fifus válasza Fifus (#1968) üzenetére


Fifus
csendes tag

Most meg azt kérdezném, hogy spd-n hagyva a memóriát, és ha a proci adja az fsbt, az ugye 340, 850-en mennek a duál kingmaxok és a proci húzhatatlan? 5 Mhz emelést se bír ki az fsb.
Gondolom a memóriával van a gond, olvastam, hogy viszi a lap az 1066-osokat is, elég volna abból is a kingmax, vagy valami húzhatóbb szükséges?
Ha a ramot visszaveszem 533-ra, persze megy a tuning: 420-as fsb-nél vágott le, 410 még ment, az 2870 MHz a 6550-nél.
Egyébként a prescottos pentium után még így is egy álom. Hűvös és gyors.

(#1970) Tüzi

AB9Pro:
9 hosszú síp, 01-es kód a kijelzőn. Hangjelet vágom, 01 is ugyanezt jelenti? Alaplap nyekk? Bekapcsolás után keletkezett. Lekapcsolásig hibátlanul működött a gép olyan 3 éve cirka.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1971) Tüzi

Nem 01, hanem C1, no mindegy.
De ahogy nézegetem, valszeg memória lesz... Amúgy meg elindult. Érdekes jelenségek ezek :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1972) Loituma69


Loituma69
őstag

Ab9 alaplap 22 bios HD4870 videokártya 2x1 1GB Corsair 800 mhz ram van a gépemben.
Jelenleg E6300 proci van a gépemben 2.8 felhúzva. Proci cserét szeretnk, de milyet?
Q6600 2.4 ghz 31000ft vagy E8400, E8500 3.0 3.1 ghz 32000ft? Azt tudom, hogy 23 bios kell, de melyik proci gyorsabb vagy melyik működik egyáltalán a gépemben?
OP rendszer Vista 32 bit. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1973) éN79 válasza Loituma69 (#1972) üzenetére


éN79
addikt

A Q6600 és a 8400 is működne a gépedben. Állítólag mostanság a Q6600-asok már annyira tuning állatok, de gondolom a 3GHz azokban is benne van, a 8xxx-es procik pedig alapon viszik ált a 3,6 GHz-et, kevesebbet fogyaszt, és talán hűvösebb is.

(#1974) Loituma69 válasza éN79 (#1973) üzenetére


Loituma69
őstag

E8400 lesz a következő proci a gépemben. De Ennek az E6300 adok még egy esélyt kis ídőre, ha megy 3ghz akkor idén még marad a gépben. Jövöre meg ki tudja milyen procik lesznek E9xxx :)

(#1975) SI


SI
tag

Sziasztok
De hol késik a 23-s bios ?
ennyire szerencsétlen az ABIT
a hasonló.lapokhoz már adtak ki
friss biost

(#1976) Loituma69 válasza SI (#1975) üzenetére


Loituma69
őstag

Na igen én is mindig azért vettem abit alaplapot mert jó volt a körítés támogatás, de most belassúltak valamiért! Szégyeljék magukat haragszom rájuk. Legközelebb más lapot veszek, megcsalom az Abitot :B

(#1977) SI válasza Loituma69 (#1976) üzenetére


SI
tag

Így vagyok én is

(#1978) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

hi!
tudja valaki, hogy rá lehet-e rakni egy scythe ninja-t
kösz.

(#1979) éN79 válasza c.s.f. (#1978) üzenetére


éN79
addikt

Emlékeim szerint ráfért a Ninja a lapra tökéletesen, igaz a pwm hűtésnél kicsit meg kellett küzdeni a feket pöcök lenyomásával, főleg beszerelt állapotban.

(#1980) c.s.f. válasza éN79 (#1979) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

kösz a választ.
szerencse mert már megrendeltem.

(#1981) wiggen123


wiggen123
aktív tag

"Kiszáll az alaplapgyártásból az Abit" friss hír a PHn. Hát köszönjük... ennyit az új biosunkról :S

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1982) kispéé válasza wiggen123 (#1981) üzenetére


kispéé
aktív tag

:O
mennyit fog érni az így AB9-esem? valszeg zuhanni fog az értéke... :(

(#1983) c.s.f. válasza éN79 (#1979) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

hi!
ráment sikeresen, bár tápot, vga-t ki kellet vegyem, hogy odaférjek.
viszont van még egy kis probléma:
a ventijét nem használnám, de üvölt az alaplap mint az állat,ha nem kötöm rá, ki lehet ezt küszöbölni?

(#1984) éN79 válasza c.s.f. (#1983) üzenetére


éN79
addikt

Biosban a Hardware monitorin (vagy valami hasonló) alatt ki lehet kapcsolni a cpu fan failing menüpont alatt. (asszem ez a neve)

(#1985) c.s.f. válasza éN79 (#1984) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

hi
nem nagyon találom...

(#1986) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

megvan már thx!

(#1987) Loituma69


Loituma69
őstag

Abit AB9 lapom van 800mhz ramokkal. Csütörtökön veszem meg az E8400 procit. Akinek ilyen van adhatna néhány fontos tanácsot okosságot, bios beállítás, stabilitás, esetleg tuningal kapcsolatban ID 23 bios az kell azt tudom!

(#1988) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

A minap beszereztem egy Hyper TX2- es coolert, de ugye ez 3pin es.
Mi ilyenkor a tenendő? Hogy tudom szabájozni a ventit?

Help!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1989) --Disztroj-- válasza --Disztroj-- (#1988) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Senki? :(

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1990) --Disztroj-- válasza --Disztroj-- (#1989) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

:( már senki se használ ilyen lapot és Hyper tx2-t vagy efféle 3 pin es cuccot?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1991) Loituma69 válasza --Disztroj-- (#1990) üzenetére


Loituma69
őstag

Használom a lapot nagy megelégedéssel E8400 procival. Hyper TX2 ventit nem használom és nem ismerem!

(#1992) fjani válasza Loituma69 (#1991) üzenetére


fjani
tag

Helló! A keresztfiam fejlesztésen töri az agyát:Ab9 pro lapja van ebbe szeretne egy E8400-t egy 4870-es vga-t és 4 gb ramot.A kérdés ramból elég a 800-as vagy inkább az 1066-os kingmax?kétszer 2gb legyen vagy 4x 1gb.A legfrisseb bios-al tökéletesen kezeli-e az E8400-t,vagy inkább cseréljünk lapot is?

(#1993) --Disztroj-- válasza fjani (#1992) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

A leírt cuccok simán mennek a lapban, a 23 bios úgy tudom még béta (ez kell az E8*00 szériához) , de tapasztalatok alapján semmi gond vele.

2gb ramok esetén úgy tudom csak a tuning a különbség az 1g-hoz képest, de lehet ez már régen volt....szal inkább 2*2gb-os modul, mint 4*1, ami helyet foglal és csak fűti a rendszert :)

szerk.: Ha van keret új lapra, akkor végülis jó lehet egy P45-ös lap (vagy olcsóbbért P35) :))

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1994) fjani válasza --Disztroj-- (#1993) üzenetére


fjani
tag

Köszi,lehet hogy beszámolják a régi lapot akkor csere

(#1995) Tua


Tua
tag

Hali, Abit AB9 lapom van és vettem bele egy E8400 procit. Mivel állítólag csak a legfrissebb biossal megy, windows alól megpróbáltam frissíteni a 23-as bétájára... (hozzá kell tennem, hogy eddig minden bios frissítés ment uguruval) Nos, ez a rohadt program befagyott, egér meg se mukkant, hagytam állni picit a gépet, továbbra se moccant meg. Gép reboot, aztán azóta fekete képernyő. Ugye nem halt meg az alaplapom? :F :( (bios reset se segít)

(#1996) --Disztroj-- válasza Tua (#1995) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Szia!

Nah te ugyanabba a bajba estél mint én annó...nem halt meg a lapod, nyugi, csak a biosodat kell újraégetni..nem kellemes, de ez olyan művelet csupán, hogy elviszed egy ezzel foglalkozó helyre és kb. 10p alatt megcsinálják... árakat nem vágom, de nem lehet sok, hiszen nem egy nagy művelet... legközelebb más módon frissítsd a biosod (vagy ha a 23as az utsó akkor megkéred hogy rakják bele), mert az op rendszer alól para. :Y

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1997) Raikkönen


Raikkönen
tag

hali
én nem frisítettem még biost így a gyári biosom van a 16... most olvastam az abit oldalán a javításokat és van néhány ami segítene rajtam.
két kérdésem lenne: ha legujabb nem bétát(22-est) teszem föl akkor az összes javítás benne lesz( tehát amit 17-esben 18-asban..stb)amit eddig csináltak?
és hogyan tudok legegyszerűbben biost frissíteni? (flopy meghajtóm nincs)

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#1998) gV válasza Raikkönen (#1997) üzenetére


gV
őstag

persze minden javitás benne van a legújabb biosban amire ugy frissithetsz, hogy
felteszed az uGurut amit az alaplapi cd-n is találsz, de a neten van már újabb, az felrak egy flashmenu nevü progit, azzal tudsz win alol bios updatet csinálni

#1995 :Y :( huhh akkor nekem nagy szerencsém volt mert nekem simán felment a 23-as win alol, de mivel nem müködik avval az ahci visszatettem a 22-est

[ Szerkesztve ]

(#1999) --Disztroj-- válasza Raikkönen (#1997) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

nem vagyok benne biztos, de talán pen driveról is lehet frissíteni a biost...a win kockázatos, de nem esélytelen, csak ne járj úgy, mint szegény Tua barátunk :U

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#2000) gV válasza --Disztroj-- (#1999) üzenetére


gV
őstag

a win kockázatos, de nem esélytelen,

ez a bios frissités minden módjára igaz ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.