Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#51) DrSoul válasza I_Am (#50) üzenetére


DrSoul
őstag

Nem használok ilyen cuccokat... Az már régen volt.... :D
Nem is szeretem. De ez egy pdf doc. Ha elkezdi, mitől nem megy tovább?
Neked megy?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#52) DrSoul válasza DanielKaiser (#47) üzenetére


DrSoul
őstag

A második linket be se tölti, azt írja, ''file dameged...''... :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#53) I_Am válasza DrSoul (#51) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem is megáll 71%-on. :( Ha meg letöltésvezérlővel akarom szedni, akkor semmi. A második link nálam is hibát dob.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#54) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

Nah, bezippeltem úgy hogy most már annak is mennie kell:
Nagykönyv: Bővebben: link
Kisebb: Bővebben: link

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#55) DrSoul válasza DanielKaiser (#54) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi! Az első linket már le is mentettem!
Most töltöm le a másodikat is!!! Ezer köszönet.
Mennyiben kül. a max 4 az 5-től? Remélem nincs nagy különbség.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#56) bubu9 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


bubu9
csendes tag

Szia!
A Wandoo honlapjárol letöltheted

(#57) Móci


Móci
addikt

Üdv!
Nem tudja valaki, hogy max 6-ról szóló könyvet hol lehet kapni? Én eddig csak az ötös verziórol láttam könyveket...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#58) Móci válasza Móci (#57) üzenetére


Móci
addikt

Senki? :O

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#59) Half-Life válasza bubu9 (#56) üzenetére


Half-Life
tag

Az Warez oldal :(((
És itt tilos a warezolás.:DDD

A seggtracer Zsolti megvadul , ha Bill Gécc segg az úr... by Half-Life

(#60) Half-Life


Half-Life
tag

Én még kezdő vagyok a 3D Studio Max dolgoknál de egész jó kis dolgokat lehet vele szerkeszteni:DDD
Szeretném meg kérdezni hogy honnan lehet letölteni a 3DS Max 7.0-hoz pluginokat?? Eddig nem találtam eggyetsem:(:O

A seggtracer Zsolti megvadul , ha Bill Gécc segg az úr... by Half-Life

(#61) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok...
Még csak most kezdem nézegetni a progit. Multkor próbáltam a background funkciót: ment, jpeg képekkel is. Most próbálom, ugyan úgy, mindenféle képpel (giffel is), nem jeleníti meg a hátteret. Pedig be van kapcsolva a Display Background, meg frissítve is volt... de semmi... Mit változtattam meg? Nincs egy reset, ami visszaállítja defaultra a beállításokat? Lehet, hogy elállítottam valamit???
Multkor egyből ment, most egy ilyen hülyeségen már elakadok... ez tud bosszantani engem...!!!! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#62) DrSoul válasza DrSoul (#61) üzenetére


DrSoul
őstag

Na várj, most belerajzoltam a nézetbe, és megjelent a háttér... csak ez a gond? De mindig először bele kell rajzolnom??? :F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#63) vampire17


vampire17
addikt

hali az a gondom hogy nem megy a 3d studio max 6. föltelepíteni tudom de nem indul el. bejön a töltöképernyö de utanna semmi. egyszerüen eltünik és semmi. mi lehet a baj?? winxp-m van. van a change graphics mode de az sem indul. pedig elöször arra gondoltam hogy a rendert kell átállítani

[Szerkesztve]

(#64) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Hali mindenkienk.
Írok pár oldalt, amiket érdemes nézegetni (tutok, textúrák sötöbö):
www.cgnetworks.com
www.3dtotal.com
www.evermotion.org
www.design21.hu (csodálkozom, hogy még nem írta senki)
www.xenomorphic.co.uk (nagyon jó tut oldal)
www.artistpub.hu
www.3dluvr.com (sok-sok tutorial [video is])
De ajánlom mindenkinek, hogy kezdésként olvasson el egy alapozó könyvet, plö 3d studio max biblia (asszem csak 3asból van magyar, nem mintha probléma lenne, mert az alapok mit sem változtak 3. rész óta)
DrSoul: 4 és 5 között legjelentősebb különbség, hogy az 5 beépített renderje már tud GI-t is számolni, de ha nem scanline-t használsz (mint a többség) akkor végülis lényegtelen+5 östől kezdve van max-ben cell shader (asszem így hívják a rajzfilm shadereket...magyarul rajzfilm kinézetű rendereket készíthetsz). Amúgy kül. verziók közt annyi szokott az előrelépés lenni, hogy beépítenek olyan funkciókat, amiket előtte csak pluginekkel lehetett megoldani. Tehát gyakorlatilag 3dsmax4-el, ugyanazt meg lehet csinálni, mint 7-el, csak előbbinél plugineket kell hozzá használni.
Ez a ''nem rajzolja ki a hátteret'' dolog, meg valószínűleg vga driver miatt van (néha nálam is előfordul, egyéb hasonlóképp idegesítő dolgokkal együtt). Próbáld meg átállítani a megjelenítéshez használt drivert opengl-re (customize/preferencies/viewports/choose driver) esetleg ugyanitt próbálgasd a beállításokat a configure drivernél.
Móci: 6osról nincs magyar nyelvű könyv, és valszeg nem is lesz (lévén, már 7esnél tartunk). Legfrissebb magyar könyv, a 3d studio max 5 gyakorlatok. De mint mondtam alapozáshoz ugyanúgy megfelel egy korábbi verzióhoz kiadott könyv, mert lényeges eltérés nem sok van.
üdv

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#65) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

ja, igen. design21-et kiemelném a linkek közül, lévén a legjelentősebb hazai 3d portál. Rengeteg hozzáértő emberkével. plö: Ward(Alien vs. Predator, Harry Potter 3) sötöbö

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#66) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
A sMax-al csináltam egy képet. Mostanában olvasgatta a tutorialokat, tegnap kb. végig csináltam a sakk figurásat (a lovat), és annyira megtetszett ez a modellezés, hogy gyorsan gondoltam csinálok valamit magamtól, saját kézzel, semmi ''background''-al, semmi segítséggel, gyorsan, egy ''fejet''. Ebből egy ''alien head'' lett :D , de szerintem így elsőre (30 percet vett igénybe...) nem rossz, ugye? Életem legelső munkája, és még nagyon keveset használtam a 3DMAxot!
ITt a link Bővebben: link

Mindig az X jelöli a pontot...

(#67) stevve


stevve
nagyúr

Hi!!

Menthirist, ha nézed a topicot, írj!! Lenne egy-két kérdésem hozzád.

Kösz.

(#68) DrSoul válasza DrSoul (#66) üzenetére


DrSoul
őstag

NA, senki se szól hozzá? Tudom, hogy mások miket csinálnak, ez semmi, ahhoz képest, de így, hogy vázlat nélkül csináltam, úgy, hogy csak fejből (line-okkal, tehát spline-ok lettek belőle/nem igazán értem, mit jelent a spline, csak selytem.../és abból polygonok), szerintem nem lett olyan rossz. :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#69) stevve válasza DrSoul (#68) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia!

Szerintem tök jó első rajznak. Nekünk a fősulin fél évig úgy kellett házat rajzolnunk, hogy csak boxokat használhattunk és a végén megmondták, hogy nem így kell csinálni.

Ezzel csak azt akarom, hogy a próbálgatás a legjobb tanulási módok egyike.
GRATULA! Csak így tovább.:C:C;)

Én maya tanulmányaimat egy formátlan márvány mintázatú kaviccsal kezdtem... nem röhögni!:DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#70) DrSoul válasza stevve (#69) üzenetére


DrSoul
őstag

Én semmin se röhögök! :D
Viszont lenne egy kérdésem feléd: mit tanulsz a fősulin?
ÉS most egy kérdés úgy mindenki felé, aki tud segíteni: én már végeztem fősulit, de totál mást, pedagógus vagyok (rehabilitációban, gyerekekkel dolgozom).
Viszont ez a pálya engem nagyon érdekelne, mármint a 3d modellezés főképp, és textúrázása. Az animáció is érdekelne, de az esetleg később.
Rajzolni (szabadkézzel) ''tudok'' (úgy érzem, ceruzával szinte mindent többé-kevésbé le tudnék rajzolni, de lassan, és sok megfigyeléssel), jártam 2 évet rajziskolába is külön. Mindig érdekelt a képzőművészet, csak abból nem nagyon lehet megélni, sajna. Viszont ez is nagyon érdekelne. De már az állam nem támogatná továbbtanulásom... :D Milyen irányba lehet mozogni? Studio21-ben nagyon drága egy tanfolyam... (300K... nekem erre nincs pénzem...). Egyedül próbálok, amit lehet, egyelőre hobbiszinten megleszek. De fejlődni szeretnék. Milyen irányba nézegessek? VAgy a szakirányú felsőfoku végzettség nem alapfeltétel egy esetleges jövőbeli munkakereséshez? :D
Remélem nem voltam túl bonyolult... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#71) DrSoul


DrSoul
őstag

Up

Mindig az X jelöli a pontot...

(#72) stevve válasza DrSoul (#70) üzenetére


stevve
nagyúr

- első kérdésre: Informatikát tanulok és van grafikus szakirány, de inkább CAD ,mint 3D (Sajnos):(

- második kérdésre: Szerintem egyetlen cég sem néz végzettséget (mármint szakmait).Legalábbis a komolyabbak. A kis kapzsi vállalkozásoknak úgyis 3 év gyakorlat kell, de legyél frissen diplomázott és ne szülj soha.

Van egy ismerősöm, akit pl. a chat-en kepott fel a Digitat Reality. Megmutatta a rajzait és felkérték, hogy menjen el hozzájuk ''meetingre''.

Ha már tudsz papíron rajzolni, akkor nincs más dolgod, mint azt betenni háttérnek, amit ceruzával készítettél és körberajzolni valamelyik progiban. Ez a legjobb, ha még nincs a kisujjadban minden. Próbálgatni, tanulgatni kiváló.
Vagy ott vannak a tutorialok. Én is (és szinte minden ismerősöm) ezekkel kezdtem.

Programok: 3DStudio max vagy Maya vagy XSI. Szerintem nézd meg mindhármat és válaszd ki a megfelelőt, amelyik hozzád közelebb áll. De előbb próbálj ki min. kettőt.

Huh. Asszem egyelőre ennyit....
Hali!

(#73) DrSoul válasza stevve (#72) üzenetére


DrSoul
őstag

Igen, azt én is láttam, hogy a Digital Reality keresett embereket novemberben. És ott írták, hogy feltétel: 3dMAx tökéletes ismerete. Ekkor figyeltem fel erre a progira. És munkákat még nem tudnék felmutatni, csak ''analógokat'' :D (ceruza). Bár azzal is keveset, főleg vázlatok, mert engem nagyon érdekel a festészet (főleg olaj), és azzal próbálkoztam, amikor volt helyem/időm. Most a 2 gyerek kicsit lefoglal, de talán visszatérek a ceruza rajzra.

AMúgy láttam, hogy használnak ilyen ''tablet''-eket, amihez spec. ceruza tartozik, és az ember ''digitálisan'' rajzol. Azt hittem, ilyenek már nincsenek, amióta nagyon jó szkennerek vannak. De mégis. Akkor ez miért jobb? Nem értem.

Mi van a haveroddal? Felvették a Digital Reality-nél? És ott főleg modellezni kell tudni, vagy animálni? (Gondolom modellezni).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#74) stevve válasza DrSoul (#73) üzenetére


stevve
nagyúr

Hogy mi van vele? Még semmi. Ez most volt pár hete. Fölment és beszélgetett pár profival és rögtön adtak neki néhány ''házifeladatot''. Ha ezeket elküldi, akkor döntenek, de már az is előny, hogy felfigyeltek rá.

Szerintem egyszerűbb egy kész ceruzarajzot kidolgozni a gépen, mint kitalálni. Csak azért mondtam a hátterezést.

szerintem ha vannak jó rajzaid, állj rá és ha csináltál valamit a gépen is, akkor reklámozd magad. Még az is jó, ha ''csak'' ''bedolgozol'' valamelyik cégnek rajzolással.

(#75) DrSoul válasza stevve (#74) üzenetére


DrSoul
őstag

Az a baj, hogy ha jól emlékszem a Digital Reality honlapja nem frissült, és az az álláslehetőség még novemberi... vagy ez ugyanaz?
Tudsz linkelni haverodtól képeket-munkákat? Megnézném, milyen szintet kell megütni, hogy felfigyeljenek valakire...
Tudom, hogy te mit értettél a hátterezéssel, de csak közben eszembe jutott ez az eszköz, amit mások használnak, és hogy mire jó.
Milyen jellegű házifeladatot?
Ő minek jelentkezett? Modellezőnek? Mert úgy emlékszem, több pályázat volt...
Milyen progikat ismer a haverod? Főleg MAX? Úgy tudom a Dig.R.-nál azt követelik.
Bocs, hogy így agyonkérdezgetlek, de nagyon érdekel a dolog... :D (Csak hát a pedagógusi meló mellett +gyerekek itthon is kevés az idő... de igyekszem.)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#76) stevve válasza DrSoul (#75) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem jelentkezett, hanem egy ''munkatársuk'' figyelt fel rá a chat-en. Innen jött az ötlet, hogy elmenjen hozzájuk. Egyébként szerintem modellezőnek, mivel csak képeket mutatott nekik.

Ma bizosan nem tudok linkelni semmit, de fogok.

A plotterre gondoltál? Mert azt inkább műszaki tervezésnél használják.

Hogy mi volt a házi? pontosan nem tudom, de annyi biztos, hogy különféle teknikákkal kell rajzolnia (ploy, nurbs). Megkérdezem tőle. sajnos ritkán látom, mert nem a legközelebbi barátom.

Igen, főleg MAX. Azt nyomják. Kicsit ért máshoz is , de a MAX-ot már régóta nyúzza. De ne aggódj, azért nem csak vér profikat vesznek fel...:D

ha van e-mail címük, akkor arra is lehet írni nekik. Nem vagyok benne nagyon ebben, nem tudom. Ha egy-két órád van naponta az már jó, csak rendszeres legyen. Én legalábbis kiesek a munkából, ha kihagyok egy hetet vagy többet.

(#77) DrSoul válasza stevve (#76) üzenetére


DrSoul
őstag

Digitalizáló táblákra gondoltam Bővebben: link

Melyik chaten volt ez? :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#78) stevve válasza DrSoul (#77) üzenetére


stevve
nagyúr

Már értem. Bocs, én értettem félre.
Asszem chat.hu és ott valami ilyen jellegű szoba. De ez csak tipp.

(#79) DrSoul


DrSoul
őstag

Már nagyon OFFolok... :D
Mindjárt felteszek egy linket néhány vázlatomról (skiccek, tanulmányok). Fényképezve lettek rossz körülmények között, vaku nélkül! :D Azért olyan szürkés a lap. Most nem akartam PSozgatni :)
Majd beszkennelem rendesen, valamikor...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#80) DrSoul válasza DrSoul (#79) üzenetére


DrSoul
őstag

Itt a link Bővebben: link

Mindig az X jelöli a pontot...

(#81) DrSoul


DrSoul
őstag

Senki se néz be? :O
:DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#82) stevve


stevve
nagyúr

Hali!

Néztem a rajzaidat. Fantasztikusak!:C
Én nem tudok kézzel rajzolni. Ezt nem szerénykedésből mondom. ezért aztán mindent a gép előtt kell kitalálnom.
Van egy másik haverom, aki több társával 3D versenyekre szokott jelenkezni és ők is mindent megrajzolnakkézzel. Modellezés kategóriában indulnak idén is és állítom csak rajztehetségük kell, semmi más (annyi, hogy az alapokat ismeri a haverom, ami a rajzoláshoz kell, a többit a banda többi tagja végzi) egy-egy ilyen versenyre. ezt az utat is ajánlhatom, mert ott is lehetnek fejvadászok...

(#83) DrSoul válasza stevve (#82) üzenetére


DrSoul
őstag

Nagyon rendes vagy, komolyan! :)
Azért ott sok olyan kép van, amit nagy emberek (Leonardo, Michelangelo) megrajzoltak, és én csak az alapján csináltam. Tanulásnak nagyon jó. :D
Hol vannak ilyen versenyek? De mondjuk én ha lerajzolom kézzel, 3d-ben már nem tudom megvalósítani... :O
Vagy hogyan gondoltad?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#84) BLiNk3r válasza DrSoul (#83) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy te megrajzolod kézzel, a banda többi tagja pedig lemodellezi - ha ők jobban értenek a modellezéshez persze. Szóval nem feltétlen kell mindent egy embernek csinálnia, a csapatmunkának valahol ez is a lényege.

[Szerkesztve]

(#85) DrSoul válasza BLiNk3r (#84) üzenetére


DrSoul
őstag

hát, ha ők benne vannak, én benne vagyok! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#86) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

Hali

3d contestek (persze 2d is) a #64-es hozzászólásomban szereplő linkek mindegyikén szoktak lenni.
DR-hez amúgy most is keresnek modellezőt/textúrázót/level designert.
Még régebben én is jelentkeztem (január környékén). Egy referencia munkát kellett elkészíteni. Max 10 emeletes lakóház 1960-2000 közt szabadon választott stílusban. 1000 face, max 3 textúra, 512x512-nél nem nagyobb méretben.
Volt rá 2 nap. Időm persze nem volt semmi, úgyhogy nem tudtam befejezni (főleg a textúrák elkészítése vett el sok időt). Azért elküldtem nekik, de mást vettek fel.
Amúgy nem annyira egyszerű bekerülni, amikor én pályáztam 1 helyre 32-en jelentkeztek.
Tabletek, amúgy arra valók, hogy megkönnyítsék az alkotó dolgát. Lényegében toll formájú egerek (nyomás, esetleg dőlésszög érzékeléssel)
Van egy eladó wacom-om, ha érdekel:D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#87) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

eddig jutottam melóban:
http://www.zenith.atw.hu/new/01.jpg
wire:
http://www.zenith.atw.hu/new/VP02.JPG

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#88) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

stevve csak nem pollack??

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#89) stevve válasza Nyúltáp (#88) üzenetére


stevve
nagyúr

De! Miből gondoltad?

(#90) DrSoul válasza Nyúltáp (#86) üzenetére


DrSoul
őstag

Most nem értem... még mindig keresnek embert a DR-nél, de téged nem vettek fel... De hát akkor miért nem fejezed be a munkát?
Amúgy te /meg mások/ melyik programot tartjátok jónak elhelyezkedés szempontjából? (Ez a kérdés a design21 forumában volt, és ott azt írták, hogy 3dmax-os modellezőkből Dunát lehet rekeszteni... Ez igaz??? Azért én ezt nem csak úgy hobbiból szeretném megtanulni, hanem később /bár 28 éves vagyok totál más végzettséggel/ ezzel elhelyezkedni is szeretnék...).

A tablet hasznosságát még mindig nem értem. ÉRtem, hogy mi az, azt tudom: egy táblára rajzolsz egy ceruza szerü egérrel. Ez persze jobb, mint az egér. De hát egy szkenner nem jobb? Mondjuk 3dmaxhoz, de igaz, talán egy PS-ban való rajzoláshoz jó...

Amúgy te 3d modellezéssel /vagy hasonló/ foglalkozol? Vagy te is totál mással, és csak várod a lehetőséget? :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#91) stevve válasza DrSoul (#90) üzenetére


stevve
nagyúr

Elhelyezkedés? Mo-on biztos a 3D van túlsúlyban (csak gondolom), de szerintem a Maya és az XSI is (no meg a 3D) elterjedt mind a játék, mind a moziiparban, úgyhogy az számít, hogy az adott cég mit preferál.

(#92) DrSoul válasza stevve (#91) üzenetére


DrSoul
őstag

Csak akkor nagy a konkurrencia is, nemde?
VAgy MAyaban jobbat lehet csinálni? VAgy csak ''más''...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#93) Nyúltáp válasza DrSoul (#90) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Játékokhoz úgy nagy álltalánosságban max-ot használnak, főleg Mao-n, és más területeken is ezt a progit preferálják (elég csak az álláshirdetéseket végignézni). Persze, mint mondtam Magyarországról van szó. Külföldön egész más a helyzet.
Nem mondom, hogy Max a jobb, és azt se, hogy a Maya. Mindkettőnek megvan a maga erőssége, és gyengéje. De itthon könnyebb maxos tudással munkát találni, ugyanis azon a néhány szakterületen, ami program specifikus (játékipar, talán filmipar[magyar]), ezzel a progival dolgoznak. De plö egy látványtervnél lényegtelen milyen programmal készítetted, és ilyen jellegű állásokból lényegesen több, van, mint előbbiekből.
DR-hez meg azért nem jelentkezem újra, mert még 2-3 év 3d után is úgy érzem kell a tapasztalatszerzés. nem jó egyből egy nagy cégnél indítani, mert teljesen más világ vmit profi szinten űzni, mint ha csak hobbi lenne, és csinálom, mikor kedvem van (például határidők). Mivel 2 napot adtak rá, és én nem tudtam befejezni ennyi idő alatt, valószínüleg éles helyzetben is elvéreznék. Persze 3-4 nap alatt megtudtam volna csinálni, csak hát nem volt annyi idő...úgyhogy gyorsaságra rá kell még gyúrnom. Sokkal jobb szerintem kis cégeknél indítani. Például látványterveket készítgetni (amit én is csinálok) sötöbö. Mondjuk adok magamnak még egy fél évet, aztán újra próbálom.
Tabletnak az az előnye normál ''analóg'' rajzal szembe, ami a 3d-nek a szobrászattal szemben. Plö kézi rajznál nincs undo:DDD Vagy például felhasználhatsz különböző ecsettípusokat(fűszálaknál mondjuk), így rengeteg időt spórolhatsz+jobb minőséget is produkálhatsz.
Ajánlom Yanick Dusseault oldalát (gyűrűk ura egyik matte paintere)
Bővebben: link (Matte Painting szekció)
Ezek a képek mind tablettel készültek, és elég bajos lett volna őket ecsettel megfesteni.
Stevve, csak azért mert én is oda járok....lagelábbis még egy ideig(2. évfolyam):DD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#94) stevve


stevve
nagyúr

Igaza van Nyúltápnak. A programok egyszerűen mások. (Lehet összehasonlítgatni őket, de mindnek kb ugyanannyi jó és rossz oldala van.)
Ha 3DS mellet döntesz, később belekaphatsz, sőt átállhatsz másra is, de mindenképp szerintem mielőtt azt mondod, hogy ez vagy az, próbáld ki a Maya-t és a 3DS -t is. Ki tudja melyik felülete, szolgáltatásai jönnek majd be.
Design és látvány témakörben szélesebb a spektrum, változatosabb a kép a felhasználások terén. Szinte bármivel rajzolhatsz, csak jó legyen. ezért is ajánlom, hogy a hozzád legközelebb állót válaszd. azt valszeg könnyebben tanulod és gyorsaban megszokod -> a határidős munkákhoz ez kell.

(#95) stevve


stevve
nagyúr

Infón vagy Nyúltáp? Milyen szakirányon?

(#96) Nyúltáp válasza stevve (#95) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

jah, de bepakoltak a köcsögök inteligens rendszerekre, meg ahogy néztem grafikus szakirányon is cad megy, esetleg kis flash, meg catia. Azzal meg nem megy sokra az ember. (+persze lehet kidobnak év végén..60 kredit ugyebár)
Amúgy most is órán kéne lennem, de annyira elment a kedvem az egésztől.....
ikrem már kicseszték:DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#97) DrSoul válasza Nyúltáp (#93) üzenetére


DrSoul
őstag

Szerintem ha nincs elég tapasztalatod azt a DR megmondta volna. Néha kapni kell alkalmakon, és nem szabad megmondani, hogy csak kezdö vagy. Max kiderül. És akkor mi van? :D
Hogyan hirdetik ezeket a ''látványterves'' munkákat? Ezek állandóak, vagy alkalmik? Hogy fizetnek? Suli mellett csinálod, ha jól értem... (de nem mondtad, hogy ideillőt tanulsz, vagy tök mást... :D). Referenciát kérnek? Kell vállalkozói? Vagy csak úgy :D
Rajznál is van undo, úgy hívják, hogy radír :D
NA mindegy, a kézi rajz meg a számítógépes rajz teljesen más, össze se lehet hasonlítani. Festésben is vannak nagyon vékony ecsetek. Nézz be ide Bővebben: link és láthatod, miket lehet csinálni (Alexei Antonov). Vagy elég nézni a klasszikus festőket. Annyi a különbség, hogy ahoz művésznek kell lenni, a számítógépes rajzhoz meg nem feltétlenül.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#98) stevve


stevve
nagyúr

DrSoul!!!!

Ezt valószínüleg már láttad, de emlékeztetőül ide rakom:

Általános:
info@digitalreality.hu

Grafikai munkák:
graphics@digitalreality.hu

Zenei munkák:
music@digitalreality.hu

Telefonszámunk: +36-1-4600620

Fax számunk: +36-1-4600621

Szerintem egy érdeklődő e-mail még nem árthat, mert jó arcok (szvsz) és válaszolnak majd. Ha másért nem, akkor a pr miatt...:)

(#99) DrSoul válasza stevve (#98) üzenetére


DrSoul
őstag

De ezt most miért írod ide nekem? :D
Miről érdeklődhetnék, én még sehol sem tartok, nem tudnának velem mit kezdeni...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#100) stevve


stevve
nagyúr

Esetleg arról, hogy mik az elvárásaik, milyen referenciák kellenek, stb.
Te mondtad: nem feltétlenül kell tudniuk, milyen szinten vagy, csak érdeklődsz.

amúgy meg előfordulhat, hogy még ismerettséget is szerezhetsz...

(csak próbálok optimista lenni és szeretném, ha bejönne amit elgondoltál:DD)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.