Hirdetés

Néhány példa a jó vételre

Összeválogattam pár nagyobb neves céget a tőzsdéről, és a grafikonjukon bemutatom, hogy miről ugattam az utóbbi írásaimban amikor a kiemelkedően jó vételt keressük (SMA felfelé trendel, ellenállás átugrása nagy forgalom mellett, stb). Négy cég után abbahagytam, mert pepecselős a meló, de amúgy az összes részvényre rá lehet húzni ezt a "szabványt". A kép alatti linkre kattintva a cég kettes szakaszba lépése utáni változásokat fogjátok viszontlátni.

[link]

[link]

Feljegyzések 081007 (Apple, EURUSD, AMD)

Szeptember 15-i írásomban futólag szó esett az Appleről, megjegyeztem, hogy elég rosszul fest a grafikon, azokban a napokban az emelkedő trend megtört. Ha a grafikonra vetünk egy pillantást, akkor látható, hogy már jóval korábban tudni lehetett, hogy nincs vmi rendben, a részvény a harmadik fázisba lépett (a fázisokról korábbi írásaimban). Az Apple azóta már keményen a négyes fázisban található és én nem várom, hogy egyhamar újabb csúcsokat döntögessen. Az Applelel kapcsolatban azért nem lehet jósolgatni, mert egy kedvelt divatrészvény, szóval bármi elképzelhető. Mindenesetre most nem vennék belőle az tuti (négyes fázis).

Az EURUSD-ről néhány napja írtam, hogy korrekciózni fog, ez akkor nem következett be, de a mai napon egyelőre úgy tűnik, hogy most végre megtörténik. Úgy látom, hogy az EURUSD-n a Fibo-szintek nem funkcionálnak olyan nagyon jól, inkább a "kerek" értékek (1,45; 1,40; 1,35) jelentenek fordulópontot. Az USD erősödése nekem nagyon meredeknek tűnik, nemsokára kiderül, hogy mi az ábra, a lefelé tartó trendvonal és az 50SMA egybe esik, ezeknek ki kéne tartania.

"To buy or not to buy" - mikor vegyünk 2.0?

A legfontosabb kérdés, hogy mikor vegyünk? Mikor lép be a részvény a második szakaszba?

Bármennyire is hihetetlen, de elég szimplák a szabályok, melyek "of course" technikai elemzésen alapulnak. A most leírt dolgok hozzásegítenek ahhoz, hogy egy olyan részvényt vegyünk meg, ami szép jövő előtt áll, aminek igen nagy az esélye a hosszútávú erős emelkedésre (igazi nyertes), tehát ez inkább a befektetőknek szól mint a tradereknek. A most felsorolt pontok ugyanolyan fontossággal bírnak, minél több kritériának felel meg egy részvény, annál nagyobb az esélyünk a nagy nyereség bezsebelésére. A fundamentumokat ne nézd! Csak bekavarnak.

1. az árfolyam már egy ideje oldalazik (első szakasz), azaz kialakult a támasz és az ellenállás (tehát van egy-egy ár-pont, aminél a részvény egy ideje nem esett lejjebb és nem ment fölé, mondjuk úgy "pattog" a kettő között.

2. a 150 és 200 napos mozgóátlagnak kisimultnak de inkább felfelé ívelőnek kell lennie

Mikor vegyünk részvényt, azaz "to buy or not to buy"...

A következő írásokban bemutatom, hogy SZERINTEM miképpen válasszuk ki vásárlásra a részvényeket ha majdnem biztosra akarunk menni. Azért csak majdnem, mert 100%-ig biztos vétel nem létezik, de különböző szempontok figyelembe vételével nagyban növelhető az esélyünk. Ez csak egy rövid összefoglalása lesz az alapkoncepciónak, a részleteket egy könyvből lehet elsajátítani.

Először is tudni kell, hogy egy részvény élete ciklusokra bontható fel, a ciklusok hossza pedig a gondolkodásmódunk, a kereskedési rendszerünk alapján kerül meghatározásra. Tehát egy hosszútávú befektető a sok éves grafikont veszi alapul, míg egy swing trader a sok éves után megnézi az aktuális helyzetet a néhány hónapos grafikonon is. De a lényeg, hogy minden egyes ciklus négy fázisból áll:

1. oldalazás, bázisépítés
2. kitörés és emelkedés
3. bizonytalanság, oldalazás
4. letörés és esés

Az persze elképzelhető, hogy a hármas pont után ismét a kettes lép életbe vagy a négyes után ismét a hármas, de a lényeg, hogy ezeket a szakaszokat, fázisokat be lehet azonosítani a grafikonon. Ebből már sejthető, hogy az egésznek köze sem lesz a fundamentumokhoz, tehát technikai elemzésen alapul. Az egyes szakaszok bármeddig tarthatnak, hetekig, hónapokat vagy akár évekig is. Hiszed vagy sem, de ha ezeket a szakaszokat fel tudod ismerni a grafikonon, máris óriási lépést tettél a profitszerzés felé. El is mondom miért. Akarnál venni olyan részvényt, ami a négyes fázisban jár? Nem. És olyat, ami a kettes fázisban? Simán!

EURUSD 081003

Az EURUSD ahogy írtam visszafordult 1,38 környékén, legalábbis mára. Nem számítok túl sok emelkedésre, a grafikon eső trendet mutat (ami az USDEUR-on emelkedő trend), 1,435 környékén találjuk a 38,2-es Fibo-szintet, kicsivel feljebb a trendvonalat, afölött meg az 50SMA-t (ez majd folyamatosan lejjebb fog jönni), az egyik biztosan megállítja az emelkedést (a trendvonal és az 50SMA eléggé együtt van, szóval inkább erre "tippelnék").

KATT

Hamarosan írok már a részvényekről is, de egyelőre nincs időm rá (az AMD-fanok számára nincs jó hírem). Btw túl sok lehetőség amúgy sincs. Az EURUSD-t is csak azért figyelem, mert léteznek olyan befalapok, amikkel ki lehet használni a mozgását.

081002 - SSO

SSO vétel 46-nál, az alaptőke 20%-án: KATT
44-nél újabb 20%.

szerk: engedem bemenni 44 alá, ha nagy lesz a pánik, akkor lejjebb veszek.

Az EURUSD 081002

Tudom, hogy sokan nem hisznek az USD erősödésében, dehát a piacot nem érdekli, hogy ki mit hisz, csak végzi a dolgát. :D
Az USD az EUR-ral szemben most fordulóponthoz érkezett. Egyelőre az EU-zóna gazdasági lassulása és az EU-s bankok problémái kerültek fókuszba, szóval igazából nem az USD erősödik, hanem az EUR gyengül, az USD a JPY-nal szemben gyengülget.
A világnak az az érdeke, hogy az USD erős legyen. Én ezt gondolom. :D

Technikai oldalról az EURUSD a múlt héten visszatesztelte a 2005-től kezdődő emelkedő trendet, de nem tudott átmenni rajta (ez volt a pullback), és most az 1,40-es szint elesése a kulcs a további meneteléshez. Ha az árfolyam megint emelkedni kezd, akkor elég komoly esélye van annak, hogy oldalazó mozgás alakuljon ki 1,4 és 1,48 között, később kialakulhat egy háromszög de az is lehet, hogy nem. :D Szóval most az 1,4-es szint a kulcs. A következő támasz az 1,3842-höz kötődik a Fibo-szintek és a korábbi árfolyammozgások alapján.

Feljegyzések 081001

Nincs túl sok új mondanivaló a tőzsdével kapcsolatban.
A hétfői "történelmi" mértékű esést tegnap egy visszapattanás követte, a befektetők továbbra is bizakodnak a mentőcsomag elfogadásában, ezért félig-meddig újra beárazták azt, szóval ha a képviselőház megszavazza, akkor csak emiatt már nem számítok túl nagy emelkedésre.
Érdekes dolog ez: leszavazták - zuhanás, remény a jövőbeli megszavazásra - emelkedés. Akkor egyáltalán minek kellett zuhanni? Ez szimpla pszichológia: a nyáj ilyenkor bepánikol, és eladnak ezerrel, na persze a nyáj önmagában kevés lenne egy ekkora eséshez, ezért a shortosok aktiválódnak és szépen lejjebb nyomják az indexet. Másnap a remény táplálja az emelkedést, erről szól a medve piac. Hosszútávon, középtávon és rövidtávon is veszteséges, csak a daytraderek és a kötélidegzetű 2-3 napos swingesek képesek ebből profitálni.

Holnap: "fekete kedd"?

ha a befektetők nem kapnak semmilyen megnyugtató hírt, akkor...

szerk: most olvastam egy blogban, hogy egy illetőnek az ismerőse a kongresszusban képviselő, és szerdán mindenképpen meg fogják szavazni a mentőcsomagot. Erre kíváncsi leszek.
Lehet, hogy csak a piacok reakciójára kíváncsiak, ha mondjuk a Dow "csak" 1000 pontot esik, aztán visszamászik, akkor nincs gond, de ha mondjuk beomlana mondjuk 3000 ponttal, akkor már nagy lenne a gubanc. Ebben az esetben egyébként nem hiszem, hogy a mentőcsomag túl sokat segítene.
Eltom még képzelni, hogy holnap a FED csökkenti az alapkamatot, bár ezzel maximum 1-2 napra tudják visszatartani az esést.