Hirdetés

Az alakzatok... 090603

SVM: ez napközben emelkedett, aztán after hoursban kilőtt és elment 4 USD-ig fogalmam sincs, hogy miért, de nem is érdekel, mert eladtam (3,8 volt a célár).

OCNF: mostmár biztos vagyok benne, hogy ezt az alakzatot kell figyelni.

ERES: trendvonal visszateszt, jó lenne ha elindulna felfelé.

Q: végre 4,4 fölé sikerült mennie, a forgalom is magasabb volt mint előzőleg. Remélem nem néztem be és nem 4,5 az ellenállás. Elvileg 4,8 a célár.

Érdekesség... komoly infláció várható?

Szal, látva az eseményeket a piacokon érdekes dolgok történnek.
Dollár esik, részvények, nemesfémek, olaj emelkedik. Amcsi államkötvényhozamok rakéta módban vannak.

Szal, mivan ha az infláció árazódik most be? Egy ideig mindenki a keresletcsökkenésből kiinduló deflációtól félt, erre jön az infláció?

Látva az arany és az ezüst grafikonját sztem van mitől félni, bár még semmi sem dőlt el persze.

Arany: triplatető közeleg, ami általában kitöréshez vezet. Ezenkívül ott van az a nagyonnagyonnagy fülescsésze.

Ezüst: csak egy ferde trendvonalat tört át, de itt is láthatunk egy fülescsészét. Az ezekből számított célár igen magasan van, ami elég brutális dollárgyengülést vetít előre (valszeg nem a kereslet fog ennyire megnőni). Na majd meglátjuk.

és emelkedik is... 090602

Ahogy írtam a múlt héten eléggé sok volt a bullish setup (ami az indexeket nézve nem volt egyértelmű), és tegnap megtörtént amit vártam, kitörtek.

Az SP500 egy napon belül majdhogynem el is érte az első célárat 950 pontnál, a második 970-nél van (háromszög teteje azaz ellenállás mínusz alja azaz támasz plusz a kitörési pont). ~1020 pont a célár ha zászló alakzatot látok bele a grafikonba.

Hosszabb távon nézve az SP500-at az index kitört a fordított fej-váll alakzatból és már a 200SMA felett van. Stan Weinstein könyve alapján lényegében most kell bevásárolni. Az összképet két dolog lerontja, egyrészt hogy a 200SMA még mindig lefelé trendel, tehát visszatesztelés esetén még eshet a pontszám, másrészt hogy a forgalom nem volt kiemelkedő. Ezt igazából nemtom hogy érdemes értékelni, mert visszanézve a 2003-as bikapiac kezdetét ott sem nagy forgalommal törtek ki, mégis 4-5 éves bulll kezdődött. Mindenesetre a 925-930 pontos sávnak most támaszként kell funkcionálnia.

Ez a piac sztem emelkedni akar... 090530

A korrekció (konszolidáció) ezen a héten folytatódott, az indexek még mindig egy sávon belül vannak, az SP500 880-930 között, a DJIA 8200-8600 között, a Nasdaq pedig 1650-1775 között. A három közül ezutóbbi tűnik a legerősebbnek, a naposon van egy "mini" duplaalj (nézőpont kérdése, bele lehet látni egy triplatetőt is) és tegnap gyakorlatilag ha 1 pont híján is, de új csúcsra ment (ez mondjuk még nem jelent semmit).

Ami az indexeken nem látszik az az, hogy rengeteg bullish setupot lehet látni a piacon, nem úgy tűnik, mintha esni akarnának a részvények. A pénzügyi szektor most elég semlegesnek tűnik, "kitört" egy csökkenő háromszögből, de ez még kevés. A REIT szektor egy szimmetrikus háromszögből jött ki, ez már jobb. Az energiaszektor kb. úgy néz ki mint a Nasdaq, az olaj felfelé húzta, a félvezetőgyártókon pedig duplatető-szerűség van. A lényeg, hogy még semmi sem dőlt el.

Az EURUSD egy kis korrekció után folytatta menetelését az 1,45-ös célár felé, az olaj pedig egy csak most észrevett nagy triplaalj célárát érte el tegnap, de nem vagyok benne biztos, hogy itt az emelkedés vége, mert ha a zászló alakzatot vesszük alapul, akkor kb. 70-72 USD-ig kéne mennie.

Egy vélemény a rallyról

The Stock Report
by Mike Turner

If the oil supply is steady and the demand is low, why do you suppose that the price of oil continues to move higher?

If employment has yet to recover and housing has yet to begin to recover, why do you suppose that real estate ETFs and REITs are moving higher?

If banks are, basically, using smoke-and-mirrors (aka, removal of mark-to-market) to make believe that they are actually more solvent today than they were 6 months ago, when many of us know that they are no better off... Why is it that the Financial Sector is moving higher in share price?

If Bernanke is wearing out printing presses by printing trillions and trillions of dollars out of thin air, why do you suppose the price of gold is not skyrocketing under the specter of massively growing inflation? The current US debt is $11.3 trillion and some estimate that the total obligation promised by the current administration is another $10 trillion, when you count all planned budgets and bail-outs. This is a staggering number!

If every other recession in history ended when the economy actually recovers through real and positive changes in fundamentals like unit production, employment gains, increasing of exports, expansion of retail sales, dramatic increase in consumer spending, etc., why do you suppose that so many talking heads and commentators are saying that good times are right in front of us and that the recession has ended; when none of these recession-ending activities have occurred?

Have the laws of economics suddenly gone away? Can all recessions in the future be fixed just by printing up tens of trillions of dollars and dumping those dollars in to companies that are "too big to fail?"

And, who is going to pay for these outrageous deficits?

Certainly, we could just tax the rich. Since the top 5% of those who actually earn money, pay more than half of all US taxes (see About.com: US Government Info), many in Washington believe they can certainly be taxed a lot more. This is an especially attractive plan for the 50%+ of the US adults that do not pay taxes at all. At some point, our government has to realize that they can't tax and spend our economy out of this debt chasm on the backs of a smaller and smaller group of taxpayers.

Should we just close our eyes to this fabricated Bernanke bubble like we did the tech bubble of the late '90's and the real estate bubble earlier in this decade? How gullible are we supposed to be?

But, back to my questions at the top of this week's report... What is making this market move higher?

It is certainly not the economy. Here are my thoughts on this enigma:

* The biggest reason why the market continues to move higher is investors now know that the US government will backstop any and all poorly run companies. With the risk of failure removed from big companies, investors assume that their money invested into the stocks of those companies is equally backstopped by the US government. This is a fool's game and adds credence to the assumption that this could be a fool's rally. Dumping trillions of dollars into companies to make their balance sheets look better does not create anything except better looking balance sheets if that money is not released into the hands of business who can hire people and produce goods and services. No goods or services are being created with the trillions of Obama and Bernanke dollars.
* Another big driver of this market is fear; but not the kind of fear that keeps investors out of the market. No... in this case, it is the fear of being left behind if the next move for the Dow is 10,000 or even 14,000. Individual investors and many institutional investors are jumping in to this market out of fear that they will miss the big Bull Rally of 2009. This reminds me of the great California gold rush in the 1850's. Many thousands of people rushed to those gold fields from the East Coast, but the vast majority ended up completely broke. This Bernanke bubble is worse than the California gold rush, since this rush has no gold for anyone except the too-big-to-fail companies that should have been left to fail.
* Hope is a big driver. Investors who lost a decade of gains last year because of the complete failure of their buy-and-hope strategy, are once again, being sucked in to the belief that buying-and-holding will work. They held on to their losers and rode share prices lower as those stocks tumbled 30%, 50% and even 90%, because they had no sell strategy and are now buying more shares as they hope their beloved stocks are on sale and will recover to their glory days of just a few months ago. In these investors' minds, not only will their stocks suddenly be worth what they were in early 2008, but with all the new shares that they have bought, they will have become significantly richer. This is a terrible trap that, hopefully, will not crush these investors again when this market corrects. I am afraid this rally is built on nothing but a flimsy house of cards held together by nothing more than a printing press.
* As for the price of oil moving higher when the fundamentals do not support higher prices... Think of oil as a proxy for currencies. The weaker global currencies become (especially, the US dollar), the more investors move their wealth in to what is becoming a more stable and expanding currency... oil.



Van benne valami. De ismétcsak vissza kell utalnom a Stan Weinstein könyvre. Egy részvény árfolyama mindig négy különböző fázis egyikében van. Oldalazás, emelkedés, oldalazás, esés. Oldalazás, amikor a részvényesek még félnek, de a keresleti és kínálati viszony kiegyenlítődik. A fundamentumok rosszak, senki nem hisz a feltámadásban. Az emelkedés egy kitöréssel kezdődik, senki nem hiszi el, hogy ez tovább fog emelkedni, mindenki szkeptikus, a fundamentumok bár javulnak, de még mindig rosszak. A tetőn az oldalazás akkor kezdődik el, amikor a fundamentumok szempontjából minden szép és jó, megjönnek a későn érkezők, akik a cég háttere alapján belevásárolnak a részvénybe. És jön az esés, éppen akkor, amikor mindenki happy, és azt mondogatja magában, hogy ez csak egy korrekció, beleveszek mert most már olcsó.

Jelenleg az első szakaszban tartózkodunk, a fundamentumok rosszak, de javuló tendenciát mutatnak (vagy fogalmazzunk úgy, hogy jobbak az igen pesszimista várakozásoknál), mégis, sokan félnek a következő eséstől (végülis van is miért). Egy átlagos befektető/kereskedő nem tudja, hogy mi játszódik le a háttérben, hogy mi várható 1 év múlva, ezért a mondás "trade wha you see not what you think" továbbra is érvényes. Felesleges gondolkodni, a részvénypiacok úgy működnek, mint a birkanyájak, arra mennek amerre a sor elején lévők.

Lehetséges szcenáriók a távolabbi jövőre nézve - 090524

Csak most néztem meg jobban az indexeket távolabbról és ez azonnal feltűnt. A Stan Weinstein könyv pontosan erről beszél. Egy szép nagy fordított fej-váll a grafikonon, ~930 a nyakvonal (Nasdaqon 1800), a 200SMA is közel, lassan kisimul. A Nasdaqon van egy kisebb duplaalj is.

SP500

KATT

Nasdaq

KATT

Ami történik... - 090522

A korrekció nem feltétlenül jelent esést. Lehet szimpla oldalazás is.

Pénzügyi szektor

REIT szektor

Félvezetőgyártók

Energiaszektor

SP500

DJIA

Nasdaq

Feljegyzés - 090521

A korrekció kicsit lassúcska, de türelem rózsát terem. :D
Tegnap az SP500 nem tudta elérni a korábbi csúcsot 930-nál, a DJIA pedig pont az előző csúcsnál fordult vissza. Ezeket felfoghatjuk egy rövidtávú duplatetőnek is, a grafikon most azt mondja, hogy add el amid van. Tegnap rávettem az SDS-emre és a FAZ-omra, mint később kiderült egész jó időpontban, olcsóért, csak a FAZ-on bejött intraday 13%. De ezt most pár napig tartani szeretném, úgyhogy még megvan.
A 20EMA támasz volt a rallyban, ez most 889-nél található, illetve ugye a múltheti alj 880 környékén, ha ezek leszakadnak, akkor a következő az 50SMA ami megfoghatja az esést, right now ez 844-nél van de jön felfelé.

Tegnapi FAZ vételem indoka a duplacsúcson kívül az volt, hogy a FAZ grafikonján egy higher low alakult ki (tehát az XLF-en lower-high), illetve pozitív divergencia van az MACD-vel és a money flow indexszel. Az XLF és a FAS grafikonján pont fordítva. Tehát miközben a FAZ esett, egyre több pénz áramlott beléje. Amíg az XLF és a FAS emelkedett, egyre több pénz áramlott ki belőlük, ez jellemzője a dumb moneynak.

Néhány setup - 090517

Jóideje már csak egy adott részvénycsoportból szemezgetem a setupokat (nem nagyon nézegetek új cégek után, nincs rá idő), és ha meglátok vmi jót, akkor veszek. Most átnézve a dolgokat, az egyes szektorokat nemigen látni jó setupokat, oldalazás vagy esés van mindenhol. Ha vki mégis rábukkan egy jónak tűnő részvényre, szóljon! :D

A múltkori pontokban felsorolt tapasztalatokhoz még 1-2:

1. minél kevesebb gyertyából épül fel egy alakzat, annál megbízhatatlanabb
2. minél meredekebb egy trendvonal, annál lényegtelenebb annak az áttörése