Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8951) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok! Lehet hogy már volt valakinek ilyen hasonló problémája de most nem nagyon volt időm végig olvasni az egész fórumot! Az történt hogy nagy nehézségek árán sikerült felrakni a Recoveryt a telóba rom managerből majd onnan kezdtem telepíteni a romot megcsináltam minden wipe dolgot elindítottam a telepítést majd leállt ezt háromszor megpróbáltam utána újra indítottam a telefont és azóta nem hajlandó belépni recovery menübe! Esetleg valaki tudna erre magyarázatot adni? nagyon megköszönném! Üdv

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#8952) Adamyno


Adamyno
tag

Nagyon bejövős ez a Kínai ROM... lehet állítani a data countert, hogy mikor van a számlázási időszak első napja, mennyi a max. adat amit forgalmazhatunk, előtte hány megával figyelmeztessen... kártyásoknak külön öröm, hogy lehet kézzel értéket eállítani a már elhasznált adatmennyiségről és nullázni is lehet a számlálót.

Van "tűzfal". Ami arra jó, hogy be lehet állítani melyik alkalmazás használhatja a netet, azon belül is külön-külön a mobilnetet és a wifit. Így mostmár mindig bekapcsolva hagyhatom a mobilnetet, mert csak a gtalk-ot meg az e-mailt engedélyezem :D

Magyarítást hogy kell csinálni? Mit kell lefordítani? Ha valaki elmondaná, én szívesen megcsinálnám... szerintem csinálok egy videót erről. :DDD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8953) Keeperv85 válasza Thumas (#8951) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Akku ki, gépre fel úgy, hogy nyomod a Hang+Le gombot.

(Lehetséges magyarázat: még abban a pillanatban megfagy, mikor lenyomtad a gombot, mert a nem működő rendszer előbb indul aksival, mint a recovery.)

@Adamyno:

Sajnos fordíthatatlan. Nem tudod hozzáadni a magyar nyelvet, hacsak ki nem cseréled rá a kínait. Nincs hozzáadva ugyanis...

[ Szerkesztve ]

(#8954) domerator válasza Adamyno (#8952) üzenetére


domerator
veterán

Ugyanezek vannak a miui romokban... tuti, hogy onnan származnak az elmondásod alapján. Baromi hasznos dolgok és alapban benne vannak a romban.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8955) Keeperv85 válasza domerator (#8954) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Bizony hogy onnan. Van szalag menü a Settingsben, be lehet tenni az összes gombot az értesítési sávba, amik lekerültek az alsó felére.. stb. tiszta Miui... csak ez szerintem szebb...

(#8956) Psychonaut válasza eladogeppc (#8949) üzenetére


Psychonaut
addikt

ADW Launcher EX meger egy probat, szerintem nagyon gyors. tlac megoldasa szinten jo, ha meg tudod csinalni, akkor erdemes.

(#8957) Adamyno válasza domerator (#8954) üzenetére


Adamyno
tag

És honnan lehet olyan romo(ka)t szerezni?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8958) tboldi válasza Adamyno (#8957) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs MIUI Blade-re (megint az ARMv7 hiányából).
De egyébként: http://en.miui.com/

Bocsi, telóról nem megy a linkelés. A kódját meg nem tudom, de az OFF-ét igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#8959) Adamyno


Adamyno
tag

A magyarításban esetleg valaki tudna segíteni?

Az android verziója 2.3.7
Kernel:2.6.35.7-perf+lewa@lewatek#3

Feltettem rá a legfrissebb cm7-es Google Apps-t és működik vele.
Csak az zavar, hogy kikapcsol a kijelző akkor is ha töltőn van, és nem tudom hol kell beállítani.

Ja, meg hogy angolul navigál xD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8960) Adamyno


Adamyno
tag

Legegyszerűbb lenne egy apk vagy zip fájl ami rak fel magyar lokalizációt.
Szóval ha valakinek van ilyen, akkor azt elfogadom :DD

De lehet, hogy azt csinálom, hogy ezt az egyedi launchert felrakom egy cm romra, már csak az adatforgalom számláló meg a tűzfal hiányzik, de azokat még talán be lehet szerezni valahonnan, viszont a záróképernyő elég extra... pulzál a csík amikor töltés alatt van a teló

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8961) robit1973 válasza Adamyno (#8960) üzenetére


robit1973
aktív tag

Modaco-n is fent van:
[link]
Magyar nyelvre ez itt nem működik?
[link]
És itt a fejlesztő oldala:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8962) ux1 válasza tlac (#8948) üzenetére


ux1
addikt

Szvsz. egy gyári ROM+Partíció kiosztásnál maradhatunk a /system/app-nál. Úgyse tudod másra használni a nagy system helyet. És több előnye van mint hátránya, lásd wipe... :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8963) Thumas válasza Keeperv85 (#8953) üzenetére


Thumas
tag

Megpróbáltam de sajnos így meg áll ugyan ott! Amúgy a telefon betölt a gyári romra viszont onnan sehogy se tudom elérni a recoveryt se roomanagerel se a megszokott hangerő le bekapcs gombbal! Ha lenne még ötleted vagy bárki másnak segítsen mert eléggé kifogytam az ötletekből! Előre is köszi! Üdv

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#8964) szezso15 válasza robit1973 (#8961) üzenetére


szezso15
addikt

Erről a ROMról van most szó? Egész tetszetős, szvsz megkapja a Blade első főzött ROMnak...:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#8965) kelzsoca válasza Adamyno (#8960) üzenetére


kelzsoca
félisten

A honosítást felejtsd is el, az elég komoly munka, hosszú és időigényes, és megfelelő hozzáértés szükséges, lényegében integrálni kellene a Magyar nyelvet, ennél egyszerűbb, ha valaki ír a fejlesztőnek, hogy állítsa már be úgy a forrást, hogy az összes elérhető nyelvet tartalmazza, és akkor benne lesz a Magyar is, mondjuk a következő verzióban.

https://vertigostore.eu

(#8966) Sulthekk válasza Adamyno (#8960) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Csak lassan, már van is hozzá ápdét, modacosok panaszkodtak hogy kapott valami ronda angry birds témát :) Amúgy a neve békarom-ot jelent, hogy leheg ilyen neveket kitalálni, emlékszem anno néztem valami kínai linuxot, annak meg A Felkelő Nap Linuxa volt a becsületes neve :)

(#8967) Dover


Dover
tag

Helló,
Most nem tudom kipróbálni! de valaki megtudná mondani hogy van-e benne magyar nyelv?
ha pedig nincs akkor hogy lehetne bele tenni?

[EZ az]
[EZ new]

(#8968) Nova96


Nova96
őstag

Egy jó stabil romot mondjatok már mert ismerőmnek megcsinálnám.

(#8969) szezso15 válasza Dover (#8967) üzenetére


szezso15
addikt

De jó, hogy képes vagy viszzaolvasni te is fél oldalt...:U :W

Nincs benne magyar, angol meg kínai van...

*Hajrá Loki!* i15+

(#8970) Dover válasza szezso15 (#8969) üzenetére


Dover
tag

és nem lehet beletenni?

(#8971) ktommy91 válasza Dover (#8970) üzenetére


ktommy91
addikt

A válaszért csak 5 hsz-t kellett volna visszaolvasni.

Nincs kerítés.

(#8972) Adamyno válasza Sulthekk (#8966) üzenetére


Adamyno
tag

Igen, mert a launcher-nek egy béka a jele és csak simán Launcher a neve.
Na de találtam cikkeket a fordításról, hát mostanában biztos nem állnék neki :P

Akkor megy egy mail a fejlesztőknek.

Annyit vettem észre egyébként, hogy minden alkalmazás sokkal gyorsabban reagál, gyorsabban futnak mint az előző romokon, de azért az nekem kicsit zavaró, hogy a főképernyő nem fordul el, menüben meg böngészőben pedig vagy 5mp mire észreveszi hogy el kéne fordulni.

Pedig az autós játékokban azonnal reagál, szóval nem az accelerometerrel van a baj hanem a launcherre még ráfér egykis csiszolás szerintem.

Meg a hívás volt furcsa xD Valaki hívott és volt 2 nyíl. Bal felül egy szürke, jobb alul egy piros. Mindegyiknél kínai jelek :O De kitaláltam, hogy nem a pirossal kell felvenni :))

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8973) Adamyno


Adamyno
tag

Ma adták ki az 1.0 verziót :DD :DD :DD :DD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8974) t181


t181
senior tag

Üdv!
Veszélyesen jó ez a ROM. :)
Tegnap délután óta fent van, és nincs vele semmi bajom.
Szerintem alapvetően gyorsabb, mint bármelyik CM.
A frissítéssel vannak problémák, a CWM-nek nem tetszik.
Probáltam OTA-san, és a weblapról is leszedtem az update-et, egyik sem megy.
Most leszedtem az újat, a mait, nem tudom lesz-e kedvem újratenni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#8975) Adamyno válasza t181 (#8974) üzenetére


Adamyno
tag

Jah, én is próbálkoztam frissítéssel de fail:P

Most akkor leszedem a full romot ha megtalálom.
Azért kiváncsi vagyok mit frissítettek :D

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8976) Adamyno


Adamyno
tag

Eddig annyit tudni, hogy a témaválasztó működik és a rendszer ikonok megváltoztak..

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8977) Adamyno


Adamyno
tag

A friss kiadás innen elérhető.

Csak így működik, a frissítés egyelőre csak a kínaiaknál megy :W :DD

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8978) Thumas


Thumas
tag

Valaki az én gondomra nem tud még ötletet adni hogy tudnám elővarázsolni a recoveryt? :) Pls segítsetek nem tudok felrakni új rom-ot így!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#8979) kelzsoca válasza Dover (#8970) üzenetére


kelzsoca
félisten

De, bele lehet tenni, csak nem olyan egyszerű, egyébként már csinálom, nem tudom meddig jutok vele ma..........

https://vertigostore.eu

(#8980) Adamyno válasza Adamyno (#8977) üzenetére


Adamyno
tag

Még annyi, (mert közben jönnek az infók) hogy a frissítés valószínúleg azért nem ment mert nekem 1-2MB cache van a telón, de az is lehet hogy 0. Viszont a frissítéshez nagyjából 10MB cache méret szükséges, és a gyári alkalmazásokat elvileg nem szabad törölni. Hát én azokból is ritkítottam :DDD

/nem tudom mennyi a cache a telómon, pár 100KB, szóval szerintem az 0 akar lenni, csak valami virtuális cucc lehet/

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8981) kelzsoca válasza Thumas (#8978) üzenetére


kelzsoca
félisten

Recovery-t fel kell rakni, magától nem lesz custom recovery a telefonon.

https://vertigostore.eu

(#8982) Sulthekk válasza Adamyno (#8980) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Amúgy van érezhető különbség a két verzió között?
Lehet, hogy megint ránézek... Csak ne tartanék annyira a komcsi megfigyelőprogramoktól :U

Szerk: Na lejött, most akkor egy kis ideig offline leszek...

[ Szerkesztve ]

(#8983) leanil


leanil
csendes tag

Sziasztok
Több leírást/hszt olvastam a telefon belső tárhelyének átpartícionálásáról. Ha jól vettem ki akkor az eredetihez képest mindig a programoknak jutó részt növelitek. Nem értem hogy mire jó ez, mi a baj azzal, ha az SDkártyára telepítem az appokat. Lassabban futnak?

(#8984) ux1 válasza Adamyno (#8980) üzenetére


ux1
addikt

Az a legkevesebb baja hogy a frissítés nem megy... :D A calendar sync és egyéb google sync-ek mennek? Mert ha kiherélsz így egy cm-rom-ot, hogy semmire se jó csak 'jáccani az is gyors... :D ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8985) szezso15 válasza Dover (#8970) üzenetére


szezso15
addikt

Olvass vissza, könyörgöm...:O
Mondjuk nem csodálom a hozzáállásod, kedves HIROdj:U

*Hajrá Loki!* i15+

(#8986) TRob1 válasza leanil (#8983) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, lassabban is futnak... meg különben is, miért álljon üresen a telefon memóriája ha lehet használni is? :F És pl. a widgetet használó appoknak se tesz jót általában, ha sd-re vannak pakolva.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8987) Adamyno válasza ux1 (#8984) üzenetére


Adamyno
tag

Kaptam egy szép welcome screent kínaiul, hogy lewa rom 1.0 pontpontpont :D

A calendar az előzőben nem ment, de a többi igen. Gmail, névjegyzék... asszem én csak ennyit használok. Meg a market. Ezek mentek. Az újat meg most próbálom.

szerk.: Hát ezen besírtam xD Angry Birds-ös skin... erről tényleg videó kell xD

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8988) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Pár kép a jelenlegi helyzetről: képek

https://vertigostore.eu

(#8989) ux1 válasza kelzsoca (#8988) üzenetére


ux1
addikt

Má' csak azt a csúnya usb eszközös képet kellene cserélni... attól midig frászt kapok.... :D :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8990) sto1911 válasza kelzsoca (#8988) üzenetére


sto1911
veterán

Szepek :) Ha valoban gyorsabb, mint a CM7, akkor erdemes lesz ra figyelni.

(#8991) xSide válasza leanil (#8983) üzenetére


xSide
őstag

A programoknak elég rossz megfogalmazás, a programok SYSTEM és DATA particíón vannak!
A gyári system túl nagyra van méretetve a maga 220-230 megájával, mikor a rendszer appoknak elég a fele.
A fennmaradó rész pedig kihasználatlan, mert oda mint felhasználó nem telepíthetsz semmit kivéve, ha nem update.zip-el telepitgetsz.
Na ezért jó a tpt-s partició átméretezés, mert az csak minimálisan nagyobbra hagyva alakitja ki a SYSTEM-et.
Ezáltal akár 310 megánnyi cucc elférhet a DATA-n sd-re való helyezés nélkül, persze ha így is kevésnek bizonyul a letöltött cuccaidnak (kb 80-on felül) akkor jöhet az áthelyezés sd-re is!
Esetemben 84 app garázdálkodik teszt jelleggel data+sd és még van datan 70 megányi helyem, ha még őrűlten terhelném a pengét...
A datan 30 megát két videólejátszó pluginja foglal sokat és az Opera Mobil 23-at!
Na ezért jó a particiózás:)

(#8992) Sulthekk válasza Adamyno (#8987) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Na már le is szedtem...
Kb a launcherig juttotam, de már röpült is vissza a régi... Nekem olyan bármelyik pillanatban összeomlik érzésem van tőle. Inkább kivárom a kelzsoca féle magyar változatot, az ő munkáival még sose volt bajom :) Kíváncsi vagyok, mit lehet kezdeni ezzel az izével

[ Szerkesztve ]

(#8993) Thumas válasza kelzsoca (#8981) üzenetére


Thumas
tag

Fent van rootoltam romanagerrel felraktam próbáltam telepíteni a romot belőle megszakadt újra indítottam a telót és azóta sehogy se tudom behozni a recoveryt befagy a droid logónál! És próbáltam az aksi nélküli indítást is és úgy is be fagy nincs ötletem!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#8994) kelzsoca válasza Thumas (#8993) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mert nem rommanagerrel kell feltenni a recovery-t :)

(#8989) ux1

Vannak itt komolyabb problémák is, mondjuk kezdésnek az hogy nem tudok kínaiul, és ez a "fejlesztő" eszetlen agyával több helyre a forrás nyelvi fájl helyére is bevágta a pálcikákat, hát ezek a cuccok valószínűleg repülnek, szóval lesz itt mijáááu érzés azthiszem... ;]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8995) Adamyno


Adamyno
tag

LeWa 1.0

Üdvözlő képernyő, bla-bla-bla...

Angry Birds skin... szerintem nagyon ötletesen meg van csinálva.
El kell lőni a középső piros madarat ha fel akarod oldani a kijelzőt xD
A bal oldali sárga madár az üzenetek, a jobb oldali meg a zenelejátazó (amit elfogok távolítani)

A felület mintha kicsit simábban futna.
Van valami új funkció, az a neve, hogy LeWa Pond. A főképernyőn Menü gombbal lehet elérni.
Csináltam egy LeWa accountot. Ez valamiféle cloud szolgáltatás. E-mail verifikáció után (a megerősítő mail egyből a spam mappában landolt xD vajon miért...) beléptem és kiderült, hogy ez egy ugyanolyan felhő alapú account mint a google acc. Szinkronizálja az alkalmazásaimat. De valamiért mintha bugos lenne. Mindjárt újraindítom, aztán csinálok screenshotokat is.

szerk: a földet kell elhúzni feloldáshoz, a középső madár a tárcsázót nyomja be...

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8996) Thumas válasza kelzsoca (#8994) üzenetére


Thumas
tag

A sima fastboot os verziónál eddig se jutottam mert ott a detecting devicenál meg áll a dolog és hiába telepítettem mindenféle usb drivert akkor se megy tovább!

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#8997) kelzsoca válasza Thumas (#8996) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pedig csak a fastboot driver hiányzik neki.

ADB drivers - ZTE BLADE kernel 2.2

https://vertigostore.eu

(#8998) Sulthekk válasza Adamyno (#8995) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Aha, akkor ezért indult el mindenféle program, amikor feloldottam... Én meg azt hittem, elgányoltak valamit a framework-res.apk-ban...
Bár ha tényleg székek meg létrák vannak még a kódban is, akkor nem tévedtem sokat :))

[ Szerkesztve ]

(#8999) Adamyno


Adamyno
tag

Néhány kép:

Egy főképernyő

Program gyűjtemény

Tárcsázó

LeWa Account

LeWa Account2

Üdvözlő képernyő, készítők

Feloldó képernyő

Redőny1

Redőny2

Redőny3

A redőnynél alul az ikonok görgethetők oldalra, felül balra a fogyasztott net mennyiség, jobbra meg a kék gömb a RAM jelző, illetve felszabadító.

Net számláló beállításai

Net számláló

Tűzfal

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#9000) TRob1 válasza Adamyno (#8999) üzenetére


TRob1
veterán

Ne bax. Inkább linkbe tedd őket.

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.