Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8151) densoft válasza TRob1 (#8149) üzenetére


densoft
tag

Köszi a segítséget, de olvasgatva az idevonatkozó hsz-eket ez nekem túl bonyának tűnik, úgyhogy marad a 2.2 a telón.

[ Szerkesztve ]

(#8152) TRob1 válasza Dyingsoul (#8150) üzenetére


TRob1
veterán

Nos kedves vitko, értelmeztem, és ezért válaszoltam, amit... és asszem elég konkrétan. És most is ez a válaszom. (Pár nap múlva meg annyira módosítanám, hogy a jézuskáról lemaradtál, de a zsebpénzből vagy cigipénzből tuti futja 3-4 ezres egy wifi routerre ;) :DDD )

(#8151) densoft:
Dehogy bonya... és dehogy marad a 2.2 mikor van jobb... :)) (Még ajánlom hozzá a http://hungariandroid.com - ot, főleg a Blade rovatot) Egyszerű mint az egyszeregy, csak elsőre bonyolultnak tűnhet (meg másodikra, meg harmadikra... stb. :D)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8153) Adamyno válasza eladogeppc (#8141) üzenetére


Adamyno
tag

Akku 1 napot ki bír átlag használattal, de éjszaka töltő.
Elvileg nekem 2-t is kibírna, mert 50% alá szinte nem megy soha mire hazaérek, de nem várom meg míg lemerül, inkább töltő.

Használd úgy mint egy laptopot. Ha van közel USB csati akkor lógjon rajt.
Nekem van 2 ilyen töltő kábelem. Az egyik az ágy mellett van, hogy reggelre mindenképpen töltve legyen a penge, de futni se kelljen az ébresztő után :D

A másik meg a gépnél van, ha hazajövök mindig rádugom, de azt napelem tölti. Amikor adatkapcsolat van a géppel akkor meg alap hogy töltődik. Inkább csak akkor húzom le ha menni kell valahova. Szerintem ezt meg lehet szokni. Nem hinném hogy bármelyik okostel is többet bírna.

Persze ha egyáltalán nem nyomkodom, akkor 3 napot kibírna bekapcsolt wifivel, egyébként meg 6-8 nap. De az okostelefon azért okos, hogy nyúzzam :D

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8154) densoft válasza TRob1 (#8152) üzenetére


densoft
tag

Köszi a biztatást, már másodszor olvasom át a vonatkozó részeket és valóbn tisztul a kép. Igazából csak attó félek, hogy esetleg, egy félre sikerült manőverrel lehalasztom a gépet és vihetem a szervízbe.

[ Szerkesztve ]

(#8155) TRob1 válasza densoft (#8154) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel 2.2-es gen2es a telefonod, ezért elég minimális az esély a "lehalasztásra", főleg ha oda is figyelsz... :K

¤ R'n'R ¤

(#8156) #19617792 válasza Dyingsoul (#8144) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bladere vezetékkel sehogyan se fogsz netet varázsolni, csak WiFi.

(#8157) Dyingsoul válasza #19617792 (#8156) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a választ :) :R Ezt akartam hallani :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8158) tlac válasza #19617792 (#8156) üzenetére


tlac
nagyúr

ez, azért nem igaz
elvi lehetősége meg van

[ Szerkesztve ]

(#8159) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok. ZTE Blade-t ma tanulmányozom, letöltöttem hozzá pár ingyenes programot rá tudom varázsolni a telefonra adatkábellel és onnan telepíteni? Kell neki valami külön mappa??

tlac: köszönöm!!!!! :) Memóriát hol tudom megnézni mennyi van benne??

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#8160) tlac válasza Nerd (#8143) üzenetére


tlac
nagyúr

amikor megosztod a neted usb-n keresztül, a telefonon is megmarad még a net?

(#8159) Drakoo

csak másold az sd kártyádra és onnan indítsd

[ Szerkesztve ]

(#8161) ux1 válasza tlac (#8158) üzenetére


ux1
addikt

Inkább hagyjuk, hogy mi az elvi.... ( hát nem bedugom és megy... tehát nincs ) :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8162) Psychonaut válasza Drakoo (#8159) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az alkalmazasok szamara elerheto belso memoriara gondolsz, ugye? Settings-->Applications-->Manage applications, vagy Settings-->Storage menupont alatt.

(#8163) tlac válasza ux1 (#8161) üzenetére


tlac
nagyúr

most ezzel mit akartál mondani? :D

(#8164) Drakoo válasza Psychonaut (#8162) üzenetére


Drakoo
tag

Nos bocs hogy nem írtam le tisztábban. Szó volt itt az elején valami rambővítésről de ahogy elnéztem kell hozzá az a wi-fi-s rooter... eddig egy nokia 6630 al nyomtam szóval nem volt szükségem ilyenekre :) Na de hogy most 256 vagy 512 ram van benne honnan tudom? :)

Előre bocs ha nagyon bambának tűnök, de ez nem nagyon az én "szakterületem" :D

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#8165) nggabi válasza TRob1 (#8152) üzenetére


nggabi
nagyúr

az első részre

sokan nem értik h miért nincs net a telón androidon ha rádugják a gépre usb-n. azért mert nem nokia :))

egyébként elméletileg meg lehetne csinálni, de én még senkinek se láttam h sikerült volna...

"szenyor dzsíííí"

(#8166) Psychonaut válasza Drakoo (#8164) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nos bocs hogy nem írtam le tisztábban. Szó volt itt az elején valami rambővítésről de ahogy elnéztem kell hozzá az a wi-fi-s rooter...

Kicsit kevered a fogalmakat... :D :DDD
root /= router

Mindegyik telefonban fizikailag 512MB memoria van, csak az elso nehany szallitmany hibas FW-t kapott, igy a rendszer csak a memoria felet latta. A mostani Blade-ekkel nincs mar ilyen gond, mindegyiken 512MB-ot lat az Android.

Ha 2.1-es Android van a telodon, akkor lehet ilyen problemad, ebben az esetben frissitsd a gyari 2.2-re. Ha nem 2.1-es, akkor nem lesz ilyen gondod.

(#8167) dragon1993 válasza baal-amiga (#8114) üzenetére


dragon1993
őstag

Minden rom rakásnál felvesz egy új eszközt az Amazon. Jelentkezz be pc-n és az Amazon.com-ra és töröld azokat.

(#8168) ux1 válasza nggabi (#8165) üzenetére


ux1
addikt

Meglehet csinálni, megfelelően fordított kernellel, manuálisan szépen konfigolhatod, de ez inkább hardcore-user kategória. Tehát nem neked való :) :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8169) Drakoo válasza Psychonaut (#8166) üzenetére


Drakoo
tag

Most vettem 1. napja van a kezembe. 2GB kártya és akkor 512 ram, 2.2-es van rajta. :) Csak itt filózok hogy mit tegyek hova hirtelen :) Valami zenelejátszót érdemes rá tenni mert elég alap van rajta úgy látom :) Meg háttérképet hogy mekkora méretben tegyek rá vagy ez számít?

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#8170) tlac válasza ux1 (#8168) üzenetére


tlac
nagyúr

nem vagyok benne biztos, hogy nem elég egy gyári 2.2 hozzá
(most kicsit hajt a kíváncsiság is, hogy gyors kipróbáljak egy módszert)

(#8171) nggabi válasza ux1 (#8168) üzenetére


nggabi
nagyúr

mondjuk így?

ifconfig usb0 192.168.1.254 netmask 255.255.255.0
route add default gw 192.168.1.100 dev usb0
setprop net.dns1 4.2.2.2
netcfg

:P

"szenyor dzsíííí"

(#8172) ux1 válasza nggabi (#8171) üzenetére


ux1
addikt

Valami hasonló módon, természetesen a saját hálózat tulajdonságait figyelembe véve... :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8173) Dyingsoul válasza nggabi (#8165) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Windows mobile-on is van net usb-n keresztül, csak a nyomorék droidon nincs...

TRob1: Egyébként képzeld ingázok két otthon között: egyikben van wifi, másikban még nincs. Ennek ellenére baromira rosszul esett a lealacsonyító hozzászólásod, de gondolom te egy 2 nm-es panelban laksz, aminek minimálisak a fenntartási költségei, ezért te felszerelted magad mindennel ami elfér egy ekkora területen ( pl wifis router, ráadásul 2 db is! wáó!).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8174) ux1 válasza Dyingsoul (#8173) üzenetére


ux1
addikt

Hidd el a legegyszerűbb megoldás egy WiFi router,vehetsz occó-t is amilyen a samsungos-dzsíí-nek van. :) Azt meg hogy mit tud a nokia, meg a winmob, no azt inkább hanyagoljuk... ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8175) TRob1 válasza Dyingsoul (#8173) üzenetére


TRob1
veterán

Aha, pont egy panelnak minimálisak a fenntartási költségei. :O Látom tisztában vagy mindennel. És segítettem hogy mi a megoldás, de te csak a 3. embertől fogadtad el. Erről ennyit.

¤ R'n'R ¤

(#8176) tlac válasza TRob1 (#8175) üzenetére


tlac
nagyúr

az a baj, hogy csak egy kerülő megoldást mondtál
azért azt remélem nem mondod, hogy a kertes ház fenntartása olcsóbb lenne

ezzel el lehet esetleg indulni usb-s netet belőni

(#8177) spuros


spuros
őstag

Alakul a karacsonyi hangulat...((:

(#8178) Dyingsoul válasza ux1 (#8174) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Elhiszem, s belátom, hogy a legegyszerűbb megoldás a wifi. De nem Budapesten lakom, ahol este 7-kor is le tudok ugrani egy wifis routerért. Ezért szerettem volna megoldani addig is kábelről a netet, de ha nem lehet akkor nem lehet, el tudom fogadni. Csak a gond azzal van/volt, hogy már elsőre leírtam, hogy mit szeretnék, de nem azt a választ kaptam rá, hogy nem lehet, hanem azt, hogy "igen, igy meg így kell csinálni". Onnantól kezdve, hogy írtátok, hogy

TRob1: Te nem azt mondtad, hogy csak wifivel lehet csatlakozni ezzel a netre. Te azt mondtad, hogy a legegyszerűbb megoldás ez. Ezzel én is tisztában voltam, hogy ez a legegyszerűbb megoldás, de egyelőre elég lett volna a kábel is, ha kicsit szenvedni is kell vele. Mellesleg mivel mondtam, hogy két otthon között ingázok: az egyik egy panel, a másik egy vidéki családi ház. Tisztában vagyok mindkettő fenntartási költségével... Mellesleg ide eddig azért is nem hoztam wifis routert, mert így is már 2 felé van osztva a 3 megás mikrós net. Most pedig gyalázz tovább a következő hozzászólásodban, amiben kifejted, hogy miféle barlang lehet az, ahol 3 megás időjárásra érzékeny net van. Én részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8179) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Csak nekem nem jött át, miért kell egy netre kötött asztali PC mellett a szerencsétlen telóra kötött USB kábelen át arra ugyan az a net csak kicsiben? Egy hasznát látom csak, a Marketen lévő cuccok letöltését. Azért én nem nyűglődnék vele...

(#8180) Razor_alpha válasza Keeperv85 (#8179) üzenetére


Razor_alpha
tag

Pedig pont arra nagyon jó, nah meg jegyzeteket pakolni rá pdfben :) részben megértem az igényt.
De én azért beruháznék egy 5-6 ezer forintos routerre rövid időn belül a kolléga helyében :)

Vitko:
ha van laptopod esetleg akkor annak a netjét ha azt kábelen dugod be ad-hoccal tudod osztani a telefon felé, a routernek nem nagyon fog fájni a telefonod netezése egyébként, ezt nem kötözködésből, csak úgy hozzáfűzendően.
PDAnet nevű progival esetleg bluetoothon kaphatsz netet a gépről, talán kábellel is, ezt most nem tudom kipróbálni, de ebben az irányban lehet reményed esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#8181) Razor_alpha válasza Dyingsoul (#8178) üzenetére


Razor_alpha
tag

reverse-tethering
Talán ez, kell hozzá némi mókolás, de még nem vészes.

(#8182) baal-amiga válasza dragon1993 (#8167) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Sajnos nem megy; kiszedtem a telefonokat, defy-t újra be, de továbbra is régiókorlátozást mond :/

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#8183) M0RGI válasza tlac (#8176) üzenetére


M0RGI
őstag

Számold ki a fenntartási költségeket Ft/m2-re és meglátod, hogy a panel a drágább! :K

[ Szerkesztve ]

(#8184) Glatius válasza M0RGI (#8183) üzenetére


Glatius
őstag

Ugye te még sosem javíttattál tetőt vihar után... ?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#8185) nggabi válasza Dyingsoul (#8173) üzenetére


nggabi
nagyúr

mikről maradok le :))

egyébként trollb volt az első aki mondta (a maga stílusában) h nem lehet usbn megosztani a netet a teló felé... ez van...

"szenyor dzsíííí"

(#8186) M0RGI válasza Glatius (#8184) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem, de ha családiban laknék, lenne biztosításom. A panelban is fizetem, plusz ott a közös költség is ilyen célokra.
Ja és ha drágának találod a családi házat, mehetsz panelba is, nem kötelező a családi. Nyilván akinek volt rá pénze, vállalja a vele járó extra kiadásokat is.

[ Szerkesztve ]

(#8187) M0RGI


M0RGI
őstag

Na mindegy, én nem akarok senkivel vitatkozni. Mindenki másképp látja. A témáról többet nem írok. ;)

(#8188) Glatius válasza M0RGI (#8187) üzenetére


Glatius
őstag

Én a költségekről beszéltem, nem arról. hogy ki fizeti!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#8189) Tocska


Tocska
tag

Üdv Mindenkinek!!

Olyan poblémám lenne egy ZTE BLADE-el (Android 2.3.4 Blade_Sweet_Dreams_IV) fut rajta hogy mindegy mekkora a fényerő meg hangok hangereje nagyon hamar lemerül......
Mit tudok tenni??Új akku?? :R

(#8190) Psychonaut válasza Drakoo (#8169) üzenetére


Psychonaut
addikt

Zenelejatszo: Marketen talalsz rengeteget, en PlayerPro-t ajanlom (van trial valtozata, ki tudod probalni).
Hatterkepet 960x800-as meretben kell rarakni.

(#8191) spuros válasza Tocska (#8189) üzenetére


spuros
őstag

Mit jelent a hamar? Mik vannak telepítve?

(#8192) SilverToM válasza Devid_81 (#8125) üzenetére


SilverToM
tag

Igen én is monosítottam....

(#8193) Tocska válasza spuros (#8191) üzenetére


Tocska
tag

A hamar azt jelenti hogy leveszem a töltőről és kb 2 óra múlva ha nem csinálok semmit akkor is lemegy 80%-ig :F Battery Calibration-t feltettem kalibráltam 100%-nál de semmi változás :F telepítva astro file manager, angry birds, cut the rope kb ennyi :F

(#8194) SilverToM válasza Tocska (#8189) üzenetére


SilverToM
tag

Dr. Bateri saver mit mond róla, és hány programot kapcsol ki?

(#8195) SilverToM válasza Tocska (#8193) üzenetére


SilverToM
tag

csináltál már teljes kakukra merítést?

(#8196) Ádyka válasza Tocska (#8189) üzenetére


Ádyka
őstag

Én már lemondtam a főzőtt romokról. Nagyon szépek, nagyon folynak a bladen, de iszonyat, hogy mennyire eszik az akkut.
Nálam First Strike-kal szinte minden felébresztés 1 % mínuszt jelentett. Alig használtam és alig bírt 2 napot. Pedig csak fogadtam pár hívást. Ilyen több 10% merülés pár óra semmittevéssel nekem is megvolt. :(

Azt nem szerettem, hogy 30 % akkuval el sem mertem indulni itthonról. Gyári rommal, ilyenkor még simán van benne 2 nap.

Gyári 2.2-vel ugyanilyen használattal mindíg megvan a minimum 6 nap, de nem ritka a 7-8 nap sem.
A rekordom 9 nap 16 óra, és minden nap volt bejövő hívás, felvettem a beszélgetéseimet, szanálgattam köztük.

Az a pár progi amit használok, az elfér a gyári partició kiosztáson is.

szerk: szerintem tegyél vissza egy gyári romot. Ha az is nagyon kajálja viheted is vissza.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8197) Tocska válasza Ádyka (#8196) üzenetére


Tocska
tag

nekem kemény 7-8 órahossza és lemerül :F

(#8198) giigz válasza Ádyka (#8196) üzenetére


giigz
veterán

Akkor minek okostelefon? Nekem Skate van, de még szerintem sosem volt 1 napnál tovább töltő nélkül. Én már 50% alatt sem indulok el itthonról, onnantól már nagyon gyorsan lemerül.

(#8199) ux1 válasza giigz (#8198) üzenetére


ux1
addikt

Ahhh, nekik hiába mondod, csak a telefon az okos... ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8200) Tocska válasza ux1 (#8199) üzenetére


Tocska
tag

igen???csak a telefon az okos??

mikor megvettem a telót gyári rommal elment 1 napot simán most meg 7-8óra!!A másik teó melette egy Motorola Defy gyári rommal és az elmeg 2 napot simán!!!

nem kellenek itt a megjegyzések a másik emberre!! :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.