Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8401) apeelme válasza xlife11 (#8398) üzenetére


apeelme
addikt

hivatalosan nem készül...az ICS=Ice Cream Sandwich=4.0

(#8403) Mr.Grincs válasza Psychonaut (#8366) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen erre voltam, kíváncsi hogy a frissítések milyen formában vannak. Akkor marad a hugom windowsos gépe.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8404) Psychonaut válasza Mr.Grincs (#8403) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha most veszel (es ujat), akkor az mar biztosan 2.2-vel erkezik, onnantol meg TPT-vel tudsz ra fozott ROM-ot telepiteni (csak siman Mass Storage modban ramasolod a mappat a memoriakartyara es inditod a telefonon), csak akkor jelent tenyleges hatranyt az OSX, ha valahonnan egy GEN1-es modellre tudnal szert tenni.

(#8405) Nova96


Nova96
őstag

Üdv valakinek ötlet nem ismeri fel semmilyen kábellel a telefont a gép? :F
Annyi még hogy 3 napja kaptam vissza a t-mobiltól.

[ Szerkesztve ]

(#8407) xlife11 válasza umek7 (#8399) üzenetére


xlife11
senior tag

Kár hogy több mint fél éve nem jártam itt, és ne mondd már hogy akkora erőfeszítés lenne leírni, hogy mégis mi a helyzet, ahelyett írtál egy teljesen felesleges hsz-t. Congrats. :U

A többiknek meg kösz a választ, még akkor is ha 10x hallják egy nap.

[ Szerkesztve ]

(#8408) densoft


densoft
tag

Sziasztok, valami használhatóbb FM rádiót tudnátok linkelni CM7 re.

(#8409) umek7 válasza xlife11 (#8407) üzenetére


umek7
őstag

Mivel jobb dolgom is van annál hogy arra figyeljek hogy xlife11 mikor járt itt utoljára ezért ez az érved pont nem érdekel. El lett már mondva ezerszer, fél évvel ezelőtt is, hogy semmi baj nincs azzal ha valaki kérdez, de előtte vegye a fáradtságot és töltsön el másfél percet a keresőben, vagy olvassa el az előző 2-5 oldalt ha már az aktualitások érdeklik.

A gratulálgatást meg inkább tartsd meg magadnak, és a többieknek igen is kijár a köszönet hogy megteszik ezt a szívességet érted.

(#8410) #04441088 válasza Nova96 (#8405) üzenetére


#04441088
törölt tag

(#8411) esox válasza robit1973 (#8400) üzenetére


esox
senior tag

Köszi, nem gondoltam, hogy ilyen progi fog segíteni ebben. Kipróbálom.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#8412) FeRkE válasza esox (#8397) üzenetére


FeRkE
őstag

Droidwall : programonként állíthatod, hogy használhat e 3G-t vagy nem...
Wifinél meg berakod, hogy minden progi használhatja :)

(#8413) esox válasza FeRkE (#8412) üzenetére


esox
senior tag

Köszi ezt is, úgy látom nekem pont ez kellett. 2 checkbox-os oszlop. Tökáletes.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#8414) xlife11 válasza umek7 (#8409) üzenetére


xlife11
senior tag

Használtam a keresőt, azért nem 3napja vagyok itt a lapcsaládon.Részemről téma lezárva.

(#8415) xlife11


xlife11
senior tag

Más: Widgetlocker van fennt, felrakom sdkártyára a témák zip-jét de nem akarja megnyitni a Widgetlocker, csak a RomManager. Ötletek? :F

(#8416) Kombat válasza xlife11 (#8415) üzenetére


Kombat
őstag

Téma zip-eket bemásolod az SD-data-com.teslacoilsw.widgetlocker-themes mappába, majd vidgetlockernél egyéni csúszka hozzáadása és itt kiválasztod amelyiket szeretnéd.

(#8417) dragon1993 válasza xlife11 (#8415) üzenetére


dragon1993
őstag

Megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#8418) Mr.Grincs válasza Psychonaut (#8404) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Gyári rom van rajta tudtommal, nem lett módosítva.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8419) Psychonaut válasza Mr.Grincs (#8418) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez nem sokat segit, azt kellene tudni, hogy gyari 2.1, vagy gyari 2.2. ;)

(#8420) papafater1


papafater1
csendes tag

sziasztok !Még délután írtam,hogy egy telenoros blade re ami 2.2es szeretnék felrakni 2.3ast.Mivel tegyem fel?Recovery vel vagy más megoldás esetleg?Gen2es

(#8421) robit1973 válasza papafater1 (#8420) üzenetére


robit1973
aktív tag

(#8422) xlife11 válasza Kombat (#8416) üzenetére


xlife11
senior tag

Tenksz, még a végén minden tökéletes lesz a telón.:)

(#8423) xlife11


xlife11
senior tag

Fuck, lejárt a szerkesztési idő

Nem találom a mappát.Pedig fennt van az app. :U

Szerk.:Létrehoztam azon a néven a mappát, beraktam a zipet, még mindig semmi.Pedig már szinte 100% az ICS téma.:(

[ Szerkesztve ]

(#8424) pudingstyle válasza xlife11 (#8423) üzenetére


pudingstyle
tag

Csak a 2.0-ás verzió felett lehet témákat hozzáadni a WidgetLockerhez..
Lehet, hogy egy régebbi verziót használsz.

Nexus 5 D821

(#8425) xlife11 válasza pudingstyle (#8424) üzenetére


xlife11
senior tag

Igen, az lesz a hiba .

(#8426) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

jelezte a telom hogy fogy a memória. na mármost alig szedtem le valamit így ez meglepő. gondolom minden letöltést a telefon memóriájára tölt és telepít. kivéve két alkalmazást. a kérdéseim:
1., mi dönti el hogy adott alkalmazást az sd-re vagy a telo memóriára tölt/telepít?
2., be lehet e állítani hogy csak az sd-t használja?ha igen hogyan?
3.,már meglévő alkalmazások áthelyezhetőek e az sd-re? ha igen hogyan?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8427) Deeday válasza marec1122 (#8426) üzenetére


Deeday
senior tag

Szia! Nekem is pont ez a problémám hogy elfogy a hely és alig tudok feltelepíteni dolgokat. A Cm7 godfather romba az extra beállításokba van olyan hogy a telepített alkalmazásokat az SD kártyára telepítse. Úgy tudom utólag csak bizonyos alkalmazásokat lehet áthelyezni nagy részét nem. Talán megoldás lenne megnövelni a helyet (rendszermemóriát) csak nem tudom hogyan kell.

Talán ez lesz az... http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=128&t=118

Azt szeretném még Én kérdezni hogy hogyyan lehet kideríteni hog milyen függő a telefonom ? Mert én független ként vettem és az előző tulaj sem tudta megmondani csak hogy Gen2 es.

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8428) Keeperv85 válasza Deeday (#8427) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Azt szeretném még Én kérdezni hogy hogyyan lehet kideríteni hog milyen függő a telefonom ? Mert én független ként vettem és az előző tulaj sem tudta megmondani csak hogy Gen2 es."

Ajaj... még egy átvert ember. :Y

Bladeből NINCS gyári független! Ha független, akkor két dolog történhetett: vagy főzött rom van rajta, vagy ki lett ütve NCK kóddal. Az utóbbi nem csak nem szerencsés, hanem átlag felhasználói szinten visszafordíthatatlan is. :Y :W

(#8429) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Nekem többen is mondták és én is tapasztaltam, hogy ha telefonálok akkor hamar pár perc alatt megfájdul a fejem tőle. Tettem fel olyan programot ami figyeli az antenna működését, hogy mikor megy maxon. Szinte mindig a legveszélyesebb tartományban van ahol már csak kihangosítva lehetne használni a telefont. Esetleg van valami megoldás a problémára? Nem szeretnék rántott tojást csinálni az agyamból. Már nagyon gondolkozom rajta, hogy eladom emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#8430) hetfield1 válasza Cool Face (#8429) üzenetére


hetfield1
tag

esetleg egy blútúszos headset ?

(#8431) Cool Face válasza hetfield1 (#8430) üzenetére


Cool Face
aktív tag

gondolkoztam rajta,de inkább elvetettem. Érdekes más telefonnal nem fáj a fejem

(#8433) jacis válasza Cool Face (#8429) üzenetére


jacis
nagyúr

Én nem is gondolkodnék rajta egy percig sem. (az eladáson)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#8434) GAbre


GAbre
veterán

Hellosztok!

Kérdezném,h szarakodik a telóm,és a régi aksival 1 óra 40 percet tud menni a teló ha bekapcsolom a lámpát(quick settings).
Az új aksival meg több mint 4 órát ment a teló.
Szerintetek jó akkor,vagy mennyit kéne menni 1 feltöltéssel,ha bekapcsolom!?

Köszi:
G.

Avatar

(#8435) M4L@y


M4L@y
tag

Tapasztalatok alapján mennyire számít egy átlag usernek, hogy a memóriakártyája class 2 vagy éppen 6? Csak példának írtam eme két számot és tudom, hogy mi a jelentősége a classoknak!

(#8436) Deeday válasza Keeperv85 (#8428) üzenetére


Deeday
senior tag

Nem nem :) Nem átvert tudom hogy küldföldről származik és azt is hogy nem létezik független csak azt nem tudom megnézni hogy milyen függő volt gyárilag.Én már független ként vettem 2.2 szoftver volt rajta feltettem egy recovery kibővített menüt meg feltettem a CM7 Godfather-t ennyi. csak ugye ha particionálni szeretném hogy több legyne a rendszer méret máshogy legyne felosztva oda kellene elvileg tudni hogy melyik szoftvert szedjem le hozzá.

Jah és nem számítok átlag felhasználónak android terén. Volt Galaxy S em meg Tab p1000 em is eléggé sikerült mind kettőt agyon "tuningolni" témákat szerkezteni meg romokat összerakni szétszedni ikonokat cserélgetni ilyenek. Csak ahány féle telefon annyi fajta és ezért van ez a fórum hogy kérdezzünk ha nemtudunk valamit megosszuk egymással tudásunkat tapasztalatainkat meg mindent :) Szóval kérlek segítsetek hogy kiderítsem milyen függő. esetleg product kódból kilehet nézni ?

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8437) Keeperv85 válasza Deeday (#8436) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azért vert át, mert egy tönkre vágott FW-t hagyott meg neked, ami feleslegesen ki lett ütve. Még egyszer mondom: teljesen hiába. A particionáló cuccokat nem érdekli a mostani FW, gond nélkül legyalulják róla. Viszont a függetlenítést nem tudod eltüntetni többé, így bármi nemű szolgáltatóhoz köthető javítás is felejthető...

(#8438) Deeday válasza Keeperv85 (#8437) üzenetére


Deeday
senior tag

Ó köszi nem szeretném szolgáltatóhoz kötni meg javíttatni sem csak összerakni egy számomra megfelelő szoftvert amit kényelmesen tudok szaggatás mentesen gördülékenyen használni. Na már most feltettem ezt a szoftvert minden fain tetszik is csak az a gond hogy nemtudok feltenni már szinte semmi programot mert nincs elég hely a telefonon. IGO ra meg Sygic re gondolok. Hiába van beállítva hogy az SD re telepítse akkor sem enged feltenni más cuccot mert valamit mindig a fő memóriába akar másolni és ez zavar picit.

Tehát akkor gond nélkül leszedek egy T-mobile os romot és áttudom particionálni az általam előrébb linkelt leírásból ? Akkor is ha Vodafone os ?

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8439) Razor_alpha válasza Deeday (#8438) üzenetére


Razor_alpha
tag

Az SD kártyádat particionáld extesre mondjuk.

És nem szolgáltatóhoz kötésről volt szó, a kolléga arra célzott, hogy akitől szerezted, egy visszacsinálhatatlan és fölösleges műveletet hajtott végre a telefonon ami miatt garanciáztatni már nem tudod.

És nem, ha nem javaslom neked, hogy vodafonos készülékre te feltegyél bármi más szolgáltatótól származó softwaret, az azokból átfőzöttet szerintem nyugodtan.
Ha csak a rendszerparticiók átméretezése a célod, arra vannak exe-k hungariandroidon például. De azzal olyan nagy helyet nem fogsz felszabadítani.

[ Szerkesztve ]

(#8440) barnam_ válasza M4L@y (#8435) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nem telepítesz SD-re programokat, gyakorlatilag semmi különbség.

(#8441) Deeday válasza Razor_alpha (#8439) üzenetére


Deeday
senior tag

Az azt jelenti hogy megosztassz az SD ből a rendszer memóriába néhány megabájtot ? Hogyan kell ezt megcsinálni tudnál segíteni ebben ?

LG G4

(#8442) Keeperv85 válasza Deeday (#8438) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A helyzet nem ilyen egyszerű. Vagyis nem a romok között keresendő a válasz. A rom függetlenül attól, hogy zárolták-e a FW fájlokat, csak megkérdezi hogy függő-e a telefon vagy sem. Ha igen, akkor megkeresi a phone.apk-ban a hálózati kódot és egyezteti a sim szoftverével. Ha eltérés van, akkor ugye kéri az unlock kódot.

A particionálás nem rom függő. Van a fimware fájlok között egy, ami amss.mbn névre hallgat. Ha exe flashert használsz és az nincs módosítva, akkor kiolvassa ezt a fájlt, mert ebben szerepel, hogy a készülék melyik szolgáltatóhoz tartozik, tartozott. Na most ha a T-s telefonra éppen Vodás exe menne fel, akkor ilyenkor meghúzza a vészféket és közli, hogy "bocs, de ez a telefon nem Vodás...".

Erre születtek azok a módosított exe fájlok, amik nem kérik le a verziót, így akkor is felülírják a partíciós táblákat, ha ütközés van.

Erre találod őket: [link]

A másik lehetőség az, hogy az Android egyik sokáig "rejtett" megoldása, a TPT újkori formája kerül elő. Ez semmit sem figyel, kíméletlenül lepucolja flasht. Egy nagy baja van: azt sem nézi meg, hogy nincs-e akár az SD-n, akár a flashben hibás szektor. Ha ilyen blokkokba belefut, akkor a készülék a túlvilágra távozik...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8443) marec1122


marec1122
senior tag

üdv! ezek a kérdésem még fennállnak ha esetleg tudna valaki helpelni.

1., mi dönti el hogy adott alkalmazást az android marketből az sd-re vagy a telo memóriára tölt/telepít?
2., be lehet e állítani hogy csak az sd-t használja?ha igen hogyan?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8444) Razor_alpha válasza Deeday (#8441) üzenetére


Razor_alpha
tag

Miután lementetted ami még kell az SD kártyádról, szépen recoverybe bootolsz (bekapcs, hangerő), advanced / partition sd card.
SD Ext: 512mb mondjuk, swap: 0, maradék lesza fat amit látsz továbbra is a gépről.
Az SD-nek nem kötelező ekkora helyet adni, de érdemes tudni, hogy növelni megint formázással lehet majd csak, 512 nekem elég szokott lenni, azt úgy 60%ig sikerült eddig maximálisan megtölteni.

marec1122:
Az, hogy támogat-e Apps2SD-t (vagy a google félét, vagy az eredetit 2.1 és régebbi rendszereken)
És, hogy az adott program hova szeretné tenni magát, némelyik program csak akkor üzemel helyesen ha a rendszermeghajtóra kerül, némelyik az SD kártya fatjába pakolja az adatbázisát vagy a nagyobb játékok az adatfileokat, textúracsomagokat, és persz van amelyik mindegyiken kellemesen el van, őket a rendszer már érzése szerint teszi jobbra vagy balra.

M4L@y:
Class 6 fölé viszont nem nagyon érdemes menni a kártyák terén, egyed függő, de a döntő többség képtelen kihasználni, akkor az árkülönbözetet fordítsd inkább arra, hogy egy fokkal megbízhatóbb kártyát vegyél :)
Egyébként egy olyan 3-4szeres sebességkülönbséget lehet tapasztalni folyamatos fileoknál, de az is számít, hogy a fileok mérete mekkora, aprób fileoknál nem látszik meg rajtuk az írási sebesség, mire "begyorsulna" át is ér.

[ Szerkesztve ]

(#8445) Razor_alpha válasza marec1122 (#8443) üzenetére


Razor_alpha
tag

(idő limit lejárt, a másik közepén van a válasz az elsőre)
2:
Ha főzött romod van, majdnem teljesen biztos, hogy támogat A2SD-t, vagy mert új vagy mert anno belefőzték, ha 2.2-es akkor is támogat, ha 2.1 akkor gen2esítsd ha kell és tegyél fel főzött romot (ezek az első hozzászólásban)
Ha már a fentiek közül egy teljesül, akkor annyi a dolgod, hogy 1-2-3 posttal korábban leírtak szerint particionálod az SD kártyád, és a jövőben használatba tudja venni a rendszer azt is.

(#8446) Deeday válasza Razor_alpha (#8444) üzenetére


Deeday
senior tag

Köszönöm Szépen a Válaszokat holnap megcsinálom ezt amit leírtál az SD vel. Remélem megszűnik utána a nincs elég hely gondom mert kicsit uncsi törölgetni mindig ezt azt :)

Még annyi kérdésem lenne hogy ugye a rendszert nem kell hozzá formáznom. Elég csak az SD-t formázni és particionálni recoverybe ?

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8447) Deeday válasza Keeperv85 (#8442) üzenetére


Deeday
senior tag

Köszönöm Neked is akkor inkább maradok ennél az SD particionálásnál.

LG G4

(#8448) apeelme


apeelme
addikt

Ice Armor - UPDATE - 11-12-26!
A CyanogenMod beállítások - Felület - Értesítési energia widget - Widget gombok - Fényerő módok-nál FC korrigálva!
[link]
Recovery-ből telepítendő, kizárólag azoknak akiket ez érint ez a hibaüzenet!
A teljes ROM is módosítva így most már az is tölthető!

(#8449) dombila válasza Keeperv85 (#8428) üzenetére


dombila
senior tag

Ennek a hsz-nek nézd meg a 2. és 3. bekezdését. (A többi most nem érdekes).

Akkor ez milyen telefon? Magyarországon vásárolt, nem szolgáltatói és 12 hónap gyártói garancia van rá hivatalos Mo-i ZTE szervízben.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.