Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8351) ux1 válasza ux1 (#8333) üzenetére


ux1
addikt

Már megtaláltam :D
[link]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8352) apeelme válasza ux1 (#8333) üzenetére


apeelme
addikt

Beküldtem már ...

Sto1911: igen tényleg FCzik az energia widget beállitásaiban a fényerő módoknál...elnézéseteket kérem sajnos csak hétfőn tudom javítani...addig is türelem...

[ Szerkesztve ]

(#8353) sto1911 válasza apeelme (#8352) üzenetére


sto1911
veterán

Semmi gond, en is csak azert jottem ra, mert felrenyomtam :))

(#8354) spuros


spuros
őstag

Az egyik itthoni telefonra (Nexus S) kijött a ICS.. Nagyon jó.. Meg kell szokni ugyebár mert teljesen átdolgozták a rendszert..
Többek között a jól megszokott mozdulatok teljesen mást eredményeznek.. :)

(#8355) xlife11


xlife11
senior tag

Hogyhogy abbamaradtak a nightlyk?Nem látok frisset a cyan oldalán.

Amúgy valaki emlékeztetne megint hogy csont 2.2-ről hogyan nyomjam fel a cyant mert amióta cserélték 2hónapja a blédet teljesen elfelejtettem mindent.

(#8357) palika!


palika!
csendes tag

Sziasztok!
Kelzsoca SD IV Romját használom szeptember óta, elégedetten. A hely szűkösségét EXT partíció (Primary) alkalmazásával oldottam meg a Rom felrakása óta. Ma délután egy szándékos újraindítás után az ikonok alapnézetre váltottak, a widgetek helyén pedig a "Probléma van a widget betöltésével" szöveg olvasható. Csak azok az ikonok maradtak normál kinézetűek (illetve azok működnek is), melyek a Romba építve kerültek fel a telóra (pl. Üzenetek, Névjegyek). Az SD kártyára Root Explorerrel rálátok, a FAT32-es partícióról file-ok mind a telefonnal, mind PC-vel megnyithatóak (pl. kép, zene), megfelelően működnek. Az SD particionálását annak idején EASEUS-szal végeztem, a program most az EXT partíciót "Other"-ként (file system) jelzi.
A telefon újraindítás, aksi ki-be és SD ki-be után sem volt hajlandó az EXT-et használni, onnan adatokat elérni.
Hogyan tudnám megjavítani úgy, hogy az EXT-et a jelenlegi tartalma mellett tudja a teló használni, ne kelljen újraformázom vagy Romot újratelepíteni.
Köszi a segítséget, és boldog karácsonyt!

(#8359) sadista válasza eladogeppc (#8308) üzenetére


sadista
csendes tag

neked megvan a fájl amit a telenor oldaláról lehetett letölteni?? el tudnád nekem is küldeni, mert én is szeretném frissíteni 2.2-re, de akárhol kerestem iszonyúan bonyolult.

egyébként az oldalról nekem nem tölti le, azért kérem tőled :)

[ Szerkesztve ]

(#8360) Razor_alpha válasza xlife11 (#8355) üzenetére


Razor_alpha
tag

Első hozzászólásban az egyik ág a mezei 2.2ről írja. :)

(#8361) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Kompatibilis MAC OSX-el a ZTE Blade? Elvileg 25 be lesz egy új bladem, ha nem akkor nézek másikat. :R

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8362) apeelme válasza palika! (#8357) üzenetére


apeelme
addikt

Nyugodj meg elszàllt az ext tegnap en is igy jartam, en csak hetfon tudom korrigalni, ùjra kell particionalni easeus-al. Ha nem volt backupod mar nem tudod visszaàllìtani ...

(#8363) ux1 válasza apeelme (#8362) üzenetére


ux1
addikt

Esetleg LiNUX+kártyaolvasó+e2fschk, vagy TestDisk&Photorec páros...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8364) xSide


xSide
őstag

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#8365) apeelme válasza ux1 (#8363) üzenetére


apeelme
addikt

köszönöm mindenképpen ki fogom próbálni...bár engem jobban aggaszt az hogy minféle előjel nélkül szállt el. (adata cl6 4GB)

(#8366) Psychonaut válasza Mr.Grincs (#8361) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hogy erted, hogy kompatibilis-e? Mass Storage modban latni fogja, de a gyartoi frissitesek csak exe formajaban elerhetok (Froyo), illetve driverek is csak Windowshoz vannak (tudtommal).

(#8367) Keeperv85 válasza Psychonaut (#8366) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A Mass Storage mód sok mindenre jó, de sok mindenre viszont nem. Pl. véletlen se akarjatok ilyen módban boot usb-t készíteni... (Tegnap este óta sz.pok vele hátha megy, de... áááá... :Y )

(#8368) ux1 válasza Psychonaut (#8366) üzenetére


ux1
addikt

Igen csak ahhoz van driver, mert az OS-X-nek és a LiNUX-nak nem kell driver, sdk-fastboot-adb van. Akkor mi kellhet még :D Az update-ek meg manapság T-Card flessek... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8369) xlife11 válasza #40993792 (#8356) üzenetére


xlife11
senior tag

Na, ja és akkor nem is lesz több CM Bladere?Vagy a CM9 elérhető Bladere?

(#8370) xlife11


xlife11
senior tag

Na, ma szeretném megcsinálni a Blédet, és az a helyzet hogy szeretnék rá recoveryt rakni de nincs aktív netkapcsoltatom (wifi sincs) szóval akkor hogy rakjam fel?

ADB-vel nem szeretnék szívni.

(#8371) Psychonaut válasza ux1 (#8368) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, persze, a TPT-s metodussal nincs gond, csak arra kell figyelni, hogy nehogy osszeszedjen egy GEN1-es Blade-et valahonnan, mert akkor meg van love. ;)

(#8372) Keeperv85 válasza xlife11 (#8370) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezzel gyorsan megy: [link] :Y

(#8373) xlife11 válasza Keeperv85 (#8372) üzenetére


xlife11
senior tag

Köszi, remélem összejön, nagyon rég nem csináltam ilyet:D

Amúgy egy kis érdekesség: Voltam olyan hülye anno hogy hátsó zsebben hordtam a telefont, és véletlenül ráültem, a legdurvább az üvegnek semmi problémája nem lett, a kijelző viszont meghalt, és hál' istennek cserélték :D

(#8374) Keeperv85 válasza xlife11 (#8373) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Köszi, remélem összejön, nagyon rég nem csináltam ilyet:D"

Ha nem akkor sincs gáz, csak akkor az előbb rettegett ADB kerül elő... :Y

(#8375) xlife11 válasza Keeperv85 (#8374) üzenetére


xlife11
senior tag

Na sikerült :) Köszi a segítséget, azthiszem megint nekiállok majd romolni.:D

(#8377) Psychonaut válasza #40993792 (#8376) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, nagyon valoszinu a 7.2.
This does not mean the end of CM7. There very well may be another stable release, this is just the end of nightly builds. - Chris Soyars

(#8378) notmiami


notmiami
tag

Amennyiben a Csudazip2 ki lett vonva a forgalomból, belső memóriát hogyan növelhetném meg?

(#8379) Kombat válasza apeelme (#8328) üzenetére


Kombat
őstag

Felraktam ezt a romot. Eddig nincs vele probléma, stabilnak tűnik.
:R

(#8380) pp88


pp88
tag

Sziasztok
Kellene egy kis segítség.
Eladó sorba került a bladem, Skate lett a következő.
Hogyan tudom letörölni az összes adatot a blédről.
A gyári vissza állításnál kikapcsol a bléd és recoverybe indul újra.
Gondolom itt kellene végigmenni valamin, de nem tudom hogy min.
Megköszönném ha valaki leírná a sorrendet.
Köszönöm

(#8381) barnam_ válasza notmiami (#8378) üzenetére


barnam_
nagyúr

Juj de régen volt az már :DDD
A módosított szolgáltatói frissítésekkel (exe) tudod növelni.

BK minden Blade tulajnak! :)

(#8382) xlife11


xlife11
senior tag

Megint probléma.Beállítottam CM7en a 800 Mhz-t és ott maradt a set on boot, és nem tudom visszaállitani mert osszevissza fagy :S teendő?

(#8383) tboldi válasza xlife11 (#8382) üzenetére


tboldi
nagyúr

Wipe data/factory reset recovery-ből. Persze így minden eddigi beállításod/telepített appod is elveszik (bár úgyis nemrég raktad csak fel a romot). :)

(#8384) xlife11 válasza tboldi (#8383) üzenetére


xlife11
senior tag

Közben rájöttem, ez lett a megoldás :)

(#8385) notmiami válasza barnam_ (#8381) üzenetére


notmiami
tag

Merre találom ezeket a szolgáltatói exe-ket?
T-Mobile-nál vagyok, de már a Cyanogenmod 7.1 (2.3.7) van rajta. Akkor ezekután merre tovább?

A Rootolás megy, de sajnos a particionáláshoz nem értek, mennyire nehéz feladat?

[ Szerkesztve ]

(#8386) Keeperv85 válasza notmiami (#8385) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mint a kereső használata... |..köcsög mód off... :U |

(#8387) notmiami válasza Keeperv85 (#8386) üzenetére


notmiami
tag

Belső memória növelése

Ne haragudj, de már sokat kerestem ez ügyben, sok mindent elolvastam, de leginkább a Csudazip 2-re vezet minden találat.
Annak a használata, ahogy olvastam, már nem ajánlott, gen2-re pedig főleg nem. (gen2-m van)

Segítenél, hogy hogyan keressek rá?
És ha sikerül, mennyire lehet növelni a belső memóriát?

(#8388) Keeperv85 válasza notmiami (#8387) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Particionálás. Növelni nem, átrendezni lehet. Alapban 512 Mb-os NAND flash van az összes készülékben, ezzel kell gazdálkodni.

Két metódus él jelenleg, az egyik

...az egyszerűbb és biztonságosabb megoldás: [link]

..és a másik, klasszikus, de annál rizikósabb: [link]

(#8389) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#8388) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elqrtam a második linket... :Y :W

[link]

(#8390) notmiami válasza Keeperv85 (#8388) üzenetére


notmiami
tag

Köszönöm szépen!

Ebben a pillanatban kerestem rá én is a particionálásra, és találtam ezt:
Gen2 készülékek partícióinak átrendezése exe csomag nélkül!! by kelzsoca

"A dolog lényege, hogy TPT megoldást fogunk erre használni, de nem úgy mint a régen megszokott "csodazip" néven elterjed megoldás, hanem egy másik megoldással, de a lényege szinte azonos."

Így már összeállt a kép!
Csak az a kérdésem még, hogy a csudazip2 sem olyan megoldás volt, hogy a telefon belső memóriájából szabadított fel helyet valamilyen módszerrel, hanem szintén az SD kártyát particionálta?

[ Szerkesztve ]

(#8391) Keeperv85 válasza notmiami (#8390) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Csak az a kérdésem még, hogy a csudazip2 sem olyan megoldás volt, hogy a telefon belső memóriájából szabadított fel helyet valamilyen módszerrel, hanem szintén az SD kártyát particionálta?

Nem érted. :) Ezeknek nincs köze az SD kártyához. Az egy másik történet. :K Ezek kivétel nélkül a telefon belső memóriáját rendezik át újra. A gyári ~220 Mb-os rendszerpartíció pl. szokatlanul túlzóan nagy, ezért ezt visszacsökkentve az amúgy kicsire szabott data partíció, ahová a készülékben tárolt adatok kerülhetnek megnövelhető a felszabadított területből lecsípett darabbal összevonva.

(#8392) notmiami válasza Keeperv85 (#8391) üzenetére


notmiami
tag

Ajjaj, na igen, összekevertem, SD kártya elfelejtve :)
Erre a belső memória átrendezésre is gondoltam, csak összekavarodtam.

De most már világos, innentől már menni fog. Még egyszer köszönöm!

(#8393) papafater1


papafater1
csendes tag

sziasztok!Csak érdeklődnék,hogy telenoros zte-re lehet feltenni 2.3.4 es rendszert,úgy hogy nem kell függetleniteni?

(#8394) Keeperv85 válasza papafater1 (#8393) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehet. Nem kell függetleníteni. Egyéb esetben sem kell. Semmi értelme.

(#8395) papafater1


papafater1
csendes tag

mit ajánlotok,mit tegyek rá?Milyen romot?

(#8396) Keeperv85 válasza papafater1 (#8395) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondjuk... [link]

(#8397) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

ismertek olyan progit, amivel lehet vezérelni, hogy 3g-s kapcsolat esetén mondjuk ne szinkronizáljon gmailt, exchange szervert (mondjuk moxier) csak pl skype-ot, gtalkot figyeljen a telefon, wifi kapcsolat esetén pedig minden egyéb netet használó progi kapjon kapcsolatot.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#8398) xlife11


xlife11
senior tag

ICS-ről van már valami hír?Megcsinálják egyáltalán Blade-re?Illetve a CM9 van-e Blade-re és 2.3 alapú-e?:D

(#8399) umek7 válasza xlife11 (#8398) üzenetére


umek7
őstag

Minden egyes nap felteszi legalább 1 ember ezt a kérdést, és a válasz mindig ugyan az.

(#8400) robit1973 válasza esox (#8397) üzenetére


robit1973
aktív tag

avast! Mobile Security tud ilyet, meg még sok egyebet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.