Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8551) Deeday


Deeday
senior tag

szóval akkor nemtudtok nekem segíteni ebben hogy ext-t csináljak az sd ből ? :( Senki nem csinált még ilyet ?

LG G4

(#8552) #19617792 válasza Deeday (#8551) üzenetére


#19617792
törölt tag

EASEUS-t feltelepíted, gépre kötöd a telefont, az észleli a kártyát, törlöd a partíciókat, majd kialakítasz ext-t (elsőnek ezt), utána a maradék fat és kész.

(#8553) tboldi válasza #19617792 (#8552) üzenetére


tboldi
nagyúr

És mindkettő primary. :)

(#8554) Deeday: Nézed meg Titanium Backup-pal, hogy foglal-e belőle helyet valami.
Vagy azt hiszem a Quick System Info is kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#8554) Deeday


Deeday
senior tag

Na most én recovery be particionáltam az SD met de az a gond hogy nem ismeri fel rendszer memóriának miért lehet ez ?

Mekkora particiót érdemes csinálni a rendszernek ?

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8555) gabe96


gabe96
aktív tag

nem tudom volt-e, de van megint a T-nél, mint kifutó készülék :DD

(#8556) tboldi válasza tboldi (#8553) üzenetére


tboldi
nagyúr

Közben lejárt a szerkesztési idő...

A beállításoknál nem is fogod látni, csak egy külső app-pal.

szerk.: 512mb bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#8557) apeelme válasza Deeday (#8554) üzenetére


apeelme
addikt

tegnap egész hosszan el lett neked magyarázva Keeperv85 kolléga által kaptál segítséget igen sokat...és azt mondtad minden világos!
Sajnos az derül most ki hogy alapvető informatikai problémával küzdesz...partícionálnod kell!

Partícionáld EASEUS-al ne recoveryből!

így nézzen ki a kártya:

A kártya elején a FAT32 partíció legyen, a végén pedig az EXT(max. 512MB)!

(#8559) Deeday: sztem az lesz a legegyszerűbb ha megcsinálod a partíciókat, és újra romot telepítesz!

[ Szerkesztve ]

(#8558) Tybee21 válasza tboldi (#8550) üzenetére


Tybee21
aktív tag

[Ez] alapján is biztos vagy benne, hogy annyira eltérő? Most az a kérdés még, hogy a Blade képernyővédő fóliája a gombsorra is rá megy még, vagy előtte megszakad?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#8559) Deeday válasza apeelme (#8557) üzenetére


Deeday
senior tag

Nekem nem lett elmagyarázva szerintem :) Keversz valakivel :) Szóval akkor Fat32 és Ext3 legyen és primary mind a kettő... Köszönöm Szépen a segítséget :) Még annyit kérdeznék hogy ha ezt megcsinálom utána érdemes feltenni újra a Godfathert vagy csak Terminalba csináljam meg ezt a su meg #a2sd reinstall parancsot ? Vagy nincs mit tenni megy minden magától ?

LG G4

(#8560) tboldi válasza Tybee21 (#8558) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak arra akartam célozni, hogy némileg alakítanod kell rajta (Libra fóliát én sem találtam). A gombsorra nem lóg rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#8561) apeelme válasza Deeday (#8559) üzenetére


apeelme
addikt

nem keverlek, csak nem Keeperv85 volt hanem Razor_alpha aki az EXTes témát boncolgatta neked...igazam van?

(#8562) Deeday: akkor factory reset utána felmásolom a rom zip et és újratelepítem - nagyon remélem hogy nem csak ennyit csinálsz

[ Szerkesztve ]

(#8562) Deeday válasza apeelme (#8557) üzenetére


Deeday
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget megcsináltam úgy ahogy írtad a particiót most akkor factory reset utána felmásolom a rom zip et és újratelepítem az lesz a legtisztább. De mégegyszer mondom én nem láttam Tegnap részletes leírást ami nekem szólt volna ezzel kapcsolatban,pedig frissítgettem a fórumot folyamatosan és még részeg se voltam :D

LG G4

(#8563) Deeday válasza apeelme (#8561) üzenetére


Deeday
senior tag

Ő írt igen de ahogy ő írta úgy nem tudtam megcsinálni és szerintem a recovery-s particionálást írta :)

LG G4

(#8564) Tybee21 válasza tboldi (#8560) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Igen, valószínűleg minimálisan finomítani kell majd rajta, de nem érdekes. Köszi az érdemi hozzászólást! :R

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#8565) Deeday válasza apeelme (#8561) üzenetére


Deeday
senior tag

mounts and storage menüpont alatt

- format boot
- format system
- format data
- format cache
- format sd-ext (ha van ext partíciód)

Így jó lesz főnök ha ezeket megcsinálom ? :)

[ Szerkesztve ]

LG G4

(#8566) apeelme válasza Deeday (#8565) üzenetére


apeelme
addikt

ez így már jobban hangzik, de előszőr nem ez volt...láttam :C egy kicsit morcos vagyok igen, néha "eltörik a mécses" a felületes userek miatt, pedig mi tényleg segíteni akarunk...csak néha úgy érzem hogy bizonyos esetekben felesleges...nem a személyed ellen irányul...ott van minden leírás és sokan arra nem hajlandóak hogy elolvassák...

szal így jó lesz... ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#8567) Deeday válasza apeelme (#8566) üzenetére


Deeday
senior tag

Na még egy buta kérdés azután nem feszegetem az idegrendszeredet :) Sikerült megcsinálnom feltettem a Godfathert minden ok. Van a beállításokba olyan az extra beállításokba hogy alkalmazások telepítési helye ott állítsam be neki a külső SD -t vagy nem kell ?

LG G4

(#8568) PuffySite


PuffySite
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy elkezdett a telóm hangszórója (amin a beszédet hallom) recsegni. Elég idegesítő. Olvasgattam régebbi hsz-eket, írtátok páran hogy gyári állapot vissza és elvileg ha minden ok, akkor cserélik a telefont.

Tudna valaki segíteni hogyan tudom a legegyszerűbben visszaállítani az eredeti állapotba?

A telefonról: Február körül vásároltam a T-Mobile-nál, akkor még 2.1-el, gen1-es volt. Aztán gen2-esítettem a T-Mobilos exével, majd átpartícionáltam a kelzsoca féle tpt-s módszerrel, jelenleg pedig az Ice Armor fut rajta. :)

(#8569) apeelme válasza Deeday (#8567) üzenetére


apeelme
addikt

nem kell semmit állítanod, amit írtam mailben (Quick System Info Pro) azt szedd le, azzal tudod ellenőrízni a szabad helyet EXT-en... (A2SD Storage)

(#8568) PuffySite: TPT visszaállító csomagok-at keress hungariandroid-on, a szolgáltatódnak megfelelőt szedd le, és a leírás alapján tedd fel...~2perc

(#8570) Deeday: akkor vegyük úgy hogy ott voltam, most bontottam ki egyet... :P

[ Szerkesztve ]

(#8570) Deeday válasza apeelme (#8569) üzenetére


Deeday
senior tag

Köszi mégegyszer a segítséget ! Ha szegedi vagy környékbeli vagy gyere meghívlak egy hideg sörre :)

LG G4

(#8571) PuffySite válasza apeelme (#8569) üzenetére


PuffySite
tag

köszi! :)

(#8572) dombila


dombila
senior tag

Fiam Blade-je (ez most nem a ritka független, hanem egy sima T-Mobile-os) egy Nandroid backup után újraindulva nem találja a SIM kártyát. Nem kér PIN-t, és jelzi, hogy nincs benne kártya.
Kártya ki-be, igazítva, ... semmi.
Másik SIM-el sem megy.

Ilyenkor mit lehet tenni? Mi okozhatja?

(#8573) apeelme válasza dombila (#8572) üzenetére


apeelme
addikt

olyan esetről tudunk hogy "gen3" FW-s telóra gen2-es rom-ot telepítenek, egyetlen hibajelenség hogy nincs hálózat, ill. amit te leírtál...

(#8575) !attis!: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#8574) dombila válasza apeelme (#8573) üzenetére


dombila
senior tag

ez mezei GEN2-es, eredeti partíció kiosztással, Godfather-el. Eddig simán ment, fél órája készült vele egy backup és azóta nem lát SIM kártyát.

(#8575) !attis! válasza dombila (#8572) üzenetére


!attis!
tag

Romcsere. Ha azzal sem jó akkor:
- visszaállít gyárira és garancia érvényesít.
Ha nem garis akkor passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#8576) dombila válasza !attis! (#8575) üzenetére


dombila
senior tag

Az lesz, mármint ROM csere. Még garis, így ha nem segít megy vissza a T-hez.

(#8577) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszi a linkeket !

Telenoros boot image létezik ?
Vagy hogy tudom visszarakni majd a főzött ROM után az eredetit, ha baj lenne ??

Köszi a segítséget !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8578) apeelme válasza eladogeppc (#8577) üzenetére


apeelme
addikt

ha gyárilag gen2-es volt, vagy Te csináltad meg szolgáltatói exe-vel akkor:
- a TPT visszaállító csomagok-at keress hungariandroid-on, a szolgáltatódnak megfelelőt szedd le, és a leírás alapján tedd fel...~2perc

ha nem, akkor:
- a szolgáltatódnak megfelelő exe, de előtte gyári recovery (FTM)...hungariandroid-on minden infót megtalálsz hozzá...

(#8579) tlac válasza apeelme (#8573) üzenetére


tlac
nagyúr

olyan esetről tudunk hogy "gen3" FW-s telóra gen2-es rom-ot telepítenek, egyetlen hibajelenség hogy nincs hálózat, ill. amit te leírtál...

próbáltam a gen3-asomin a ics4blade-et, addig el sem jutottam, hogy mi van a hálózattal, teljesen "szétcsúszott" kijelző, össze-vissza duplán, triplán jelentek meg rajta a dolgok

[ Szerkesztve ]

(#8580) dombila válasza dombila (#8576) üzenetére


dombila
senior tag

Hmmm, egy korábbi backup visszaállítása megoldotta. De azért megy rá az Ice Armor :DD

(#8581) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Gen2-es gyárilag.
Melyik ROM-ot érdemes feltenni ?
Engem egyelőre nem érdekel a partícionálás, bár nem tudom milyen előnyökkel járhat.
Battery Drain problémákat olvasok a CM7.1.0-ról, ezért kérdem melyik ROM-ot
érdemes felrakni ?
2.3-ból természetesen.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8582) apeelme válasza tlac (#8579) üzenetére


apeelme
addikt

kösz az infót ez új :R , természetesen én 2.3.x romokról beszéltem...

(#8581) eladogeppc: a stabil CM-eket felejtsd el, a friss nightly-k sokkal stabilabbak, példa erre:
ux1 - WinterSolstice_CM7.2_r2-xTRA-Gen2 (2011.12.22)
kelzsoca - CM7: The Godfather (2011.10.23)
apeelme - Ice Armor (2011.12.24) - az önreklám büdös... :P

[ Szerkesztve ]

(#8583) eladogeppc válasza apeelme (#8582) üzenetére


eladogeppc
veterán

Rendben.
Akkor kell egy recovery manager, aztán jöhet a ROM-od próbára.
Igaz ?

Partícionálnom nem is kell a tiedhez ha jól olvasom.

Most teljesen hülyének fogsz nézni.
Milyen recovery manager kell nekem ? Alcatelnél is már volt, galaxy S-nél is, na meg a
régi commtiva z71-esemnél is más volt. Utóbbinál Clockworkmod recovery manager volt.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8584) PuffySite


PuffySite
tag

Amúgy ha gariban kapok egy új készüléket, akkor arra elvielg újra egy év garancia jár? :U

(#8585) apeelme válasza eladogeppc (#8583) üzenetére


apeelme
addikt

ez alapján tegyél clockwork recoveryt telóra...majd mehet az rom...

partícionálni nem szükséges, de majd hamar rá fogsz jönni hogy a system partíció pazarló 220MB-ja zavaró kicsit...

(#8586) tlac: persze, ezt is szokták ajánlani...úgy kell kezelni mintha gen1 lenne...bár én ezekből a gen váltás projektekből kimaradtam...ez api,kelzsoca,szezso érdeme :R

[ Szerkesztve ]

(#8586) tlac válasza apeelme (#8578) üzenetére


tlac
nagyúr

ftm visszarakás után, szerinted gen3-on is lehetne használni a hivatalos t-mobil 2.2 frissítős exe-t biztonságosan?

(#8587) enonlui


enonlui
tag

Hali valaki tud nekem abban segíteni hogy telenor-os zte blade-et hogyan tudom a procit felhúzni 710Mhz-re?
és hogy ezzel el veszteném a garanciát ha megcsinálom?
esetleg lépésről lépésre le tudnátok nekem írni hogy hogyan is csináljam meg. köszi.

(#8588) greenmaur


greenmaur
tag

Antivirusról mik a vélemények? (Fölöslegesnek tartom személy szerint de nem vagyok naprakész ebben a témában android szinten.)

Apeelme köszi az Ice armor ROM-ot, live wallpaper-re jó a First strike-hoz kiadott update-ed?

[ Szerkesztve ]

(#8589) tlac válasza PuffySite (#8584) üzenetére


tlac
nagyúr

jogszabály szerint igen

(#8585) apeelme:

persze, ezt is szokták ajánlani...úgy kell kezelni mintha gen1 lenne...bár én ezekből a gen váltás projektekből kimaradtam...ez api,kelzsoca,szezso érdeme

a gond, hogy én is, a tpt-s módszereket sem ismerem, ezért is inkább ragaszkodok a hivatalos frissítős dolgokhoz
gen3 is a hivatalos image.bin-nel lettem

(#8590) apeelme válasza greenmaur (#8588) üzenetére


apeelme
addikt

antivírus = ha biztos forrásból szerzed az appokat akkor szvsz teljesen felesleges...ilyen task killer szerű hype az egész!

- live wallpaper update mehet természetesen, univerzális

(#8589) tlac: gen3 is a hivatalos image.bin-nel lettem - hát akkor viszont azt kérem hogy keresd meg a korábban említett kollégák közül valamelyiket, mert én nem akarlak félrevezetni, hülyeséget meg nem mondok...

[ Szerkesztve ]

(#8591) TRob1 válasza eladogeppc (#8583) üzenetére


TRob1
veterán

Ezek szerint mégsem voltak hasznosak számodra azok a linkek... :U

¤ R'n'R ¤

(#8592) eladogeppc válasza apeelme (#8585) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megvagyok, a ROM felment. Várom hogy mi lesz.
A kérdésem az lenne, hogy partícionálással hogyan bánjak ?

Olvastam már sokmindent, ezért kicsit zavaros a dolog.

Ez a recovery-s ROM feltevős dolog a Samsungjaim meg kínai Commtiva miatt ismerős.
Például a Samun Galaxy S-en volt kernel csere is, meg ext3 kezelés.
Itt ez hogy alakul ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8593) tlac válasza apeelme (#8590) üzenetére


tlac
nagyúr

antivírus = ha biztos forrásból szerzed az appokat akkor szvsz teljesen felesleges

időnként a marketbe is felkerülnek veszélyes programok, figyelni kell a hogy milyen jogokat kér a program, meg a csillagokat, letöltéseket, hozzászólásokat

ha meg nem marketből származik, egy virustotal-t rá lehet ereszteni még

gen3:

először valószínűleg megpróbálnám a hivatalosat, lehet nem is fogja engedni, aztán olvasok majd tovább
(vissza kellene nekem is vinni a blade-et, recseg sajnos a hangszóró, amúgy a gen3 nekem tökéletesen működik, nem is bántanám egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#8594) apeelme válasza eladogeppc (#8592) üzenetére


apeelme
addikt

én mindenképp ajánlanék egy telefon belső memória átpartícionálást (136MBsystem/2MBcache/302MBdata) itt olvashatsz róla, kelzsocáék jóvoltából egy igen egyszerű művelettel véghezvihető, s ha csinálsz nand backup-ot a mostani rom-ról, azt zökkenőmentesen vissza is teheted akár...
(SD gyökerébe a kiválaszott partíció felosztás szerinti image könyvtár benne image.bin fájl, egy gen2-es CW recovery update zipje (pl.:4.0.1.5), CW-ben nand backup, majd kikapcs, utána MENU+ hangerő FEL lenyomása és nyomvatartása mellett be kell kapcsolni a telefont, lefut a TPT művelet...majd cseréld a CW-t, és nand restore...voilá! ugye nem is nehéz! :P remélem nem hagyok ki semmit!)

ha netán ezt is kinövöd, akkor ezt még meg lehet fejelni egy SD átpartícionálással, egy max. 512MB EXT-el...A2SD támogatott ROM-al, és egyéb működésre bíró műveletekkel...

[ Szerkesztve ]

(#8595) eladogeppc válasza apeelme (#8594) üzenetére


eladogeppc
veterán

Kösz mindent.
Egyelőre próbálgatom a ROM-odat. De nem tudom a hátteret kicserélni :)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8596) Psychonaut válasza eladogeppc (#8595) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hosszu tapi a kepernyore es hatter menupont...

(#8597) greenmaur válasza apeelme (#8590) üzenetére


greenmaur
tag

Köszönöm, én is fölösnek gondolom az antivirust csak megerősítést kerestem :) Eddig sem a markettel sem a halàrustòl szerzett appokkal nem volt gondom csak látom elszaporodni a mindenféle antivir progikat.

(#8598) Deeday válasza greenmaur (#8597) üzenetére


Deeday
senior tag

Sőt van amelyiket már pénzért árulják :D Vicces szerintem ....

LG G4

(#8599) greenmaur válasza Deeday (#8598) üzenetére


greenmaur
tag

Új piac új jövedelem, érthető ez :D

(#8600) eladogeppc válasza Psychonaut (#8596) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi.

Nekem kicsit akadozik a programoknál az ADW Launcher.
Procit nem akarom hajtani sem.
Van erre a Blade-re olyan ROM, ami a gyári 2.3-ra hasonlít a legjobban ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.