Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8201) Ádyka válasza giigz (#8198) üzenetére


Ádyka
őstag

Hogyhogy minek?
Ha kell, ott vannak az okos funkciói, hetente 1x - 2x én is webezek rajta, de nem éjjel nappal. Havonta 1x GPS is bejátszik.
De ha nem használom az okos dolgokat, ne merüljön már le 1 nap alatt. :F

A lényeg nem is az, hogy kinek mire kell okosteló. Ahoz kb senkinek semmi köze, mint ahogy engem sem érdekel, hogy ki mire használja.
A kérdés csak annyi, hogy miért vannak ilyen drasztikus különbségek a romok között, akku merülés szempontból.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8202) kungzi válasza Tocska (#8200) üzenetére


kungzi
veterán

egy okostelefon ha használva van nem bír ki egy napot, főleg nem kettőt. de mondom... ha használva van :D

(#8203) ux1 válasza Tocska (#8200) üzenetére


ux1
addikt

Kicsi csikó, attól hogy te nem értesz hozzá, bizony a a főzött rom is elmegy 3+ napig simán... De egészségedre használj gyárit, ha neked az jön be, nem kell a te fikázásod se... :D Az akku használat, amúgy is alkalmazás és használat függő. Nekem pl. a blade 8-óra túraGPS után is ok volt, míg a MOTO kidobta a taccsot... :D :K

Egyébiránt akinek nem inge... ( ugye ismered?...) :F

Kb. 1 éve ismert, hogy az "okostelók" 1 napig bírják, igaz itt vannak csúcsok a fiókban tartott telók esetén... :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8204) Ádyka válasza kungzi (#8202) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez így igaz. Ott a kulcsszó: "ha használva van"
Férjen már bele pár nap, hogy nem használom 10 órát folyamatosan.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8205) Tocska válasza ux1 (#8203) üzenetére


Tocska
tag

pont ez az hogy 2.3.4 Blade Sweet Dreams IV rom van a blade-n és ha leveszem a töltőről és max 20 percet telefonálok már 80% 7-8 óra alatt lemerül 10%-ig hogyha nem is használom a telót csak a zsebemben van :F szóval nem értem hogy mit magyarázol hogy használjak gyári romot ha nekem jobban bejön :F :R :Y

(#8206) giigz


giigz
veterán

Én még egy dolgot nem értek, remélem valaki azért tudja erre a választ.

Ugye az általános dolog, hogy ezek az okostelefonok -ha használja is az ember- net, film, stb. akkor 1 nap körül bírják. Ez azért van, mert olyan akksik vannak bennük, amik 5 éve voltak egy kis kijelzős JAVA-s telefonban pl.

Nekem az az egyik megválaszolatlan kérdésem, hogy akkor mi a retkes sz@rért nem lehet nagyobb akksit beletenni? Az enyémben 1400 mAh van, de miért nem tudnak olyan akkut, amiben pl. 3-4000 mAh van? Ezt nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#8207) Ádyka válasza giigz (#8206) üzenetére


Ádyka
őstag

Fizikai korlátok? :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8208) spuros válasza Tocska (#8200) üzenetére


spuros
őstag

Amikor Blade-em volt a főzött romokkal simán ment 2 napot.. Nem akarok kötözködni de nem a rommal lesz a bibi.. vmi más..

(#8203) ux1 Nana.. csak TRob1 tartja vitrinben a telefonját..(((:

[ Szerkesztve ]

(#8209) kungzi válasza giigz (#8206) üzenetére


kungzi
veterán

mert nem férne bele a telefonba? :DDD

akkor lennének csak tepsik a telefonok :DD

majd idővel, ha lesz rá technika, akkor biztos lesznek még annál is jobb akksik

(#8210) ux1 válasza Tocska (#8205) üzenetére


ux1
addikt

Hááát már bocs de a SweetDreams az pont nem gyári rom... Egy kiszivárgott gyári alfa... Összeheggesztve, kontárkodva... Mégis mit vársz.... Gyári ROM a 2.2-es romok. Jó választás még a CM7....

(#8209) kungzi

:D Meg 4000mAh kb. 1kg :D

(#8208) spuros

Sokan mutatták már az akksi-idejüket, de nem is futott a készüléken semmi... :) Sokat röhögtem magamban.. :D ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8211) Tocska válasza ux1 (#8210) üzenetére


Tocska
tag

akkor léegy oly kedves és dobj nekem egy link-et hogy honnan tudok letölteni rá egy normális cyanogenmod7 rom-ot!!megköszönném tényleg...... :R

(#8212) kungzi válasza Tocska (#8211) üzenetére


kungzi
veterán

(#8213) ux1 válasza Tocska (#8211) üzenetére


ux1
addikt

[link]

Szvsz. ha vársz még néhány napot, kint lesz a Stable7.2
De próbálkozhatsz a Hungariandroid átfőzött romjaival is...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8214) densoft


densoft
tag

Sziasztok, a szolgáltató függő telóknál is ugyanúgy a fentebb írtak szerint működik a recovery és rom csere?.

(#8215) tboldi válasza densoft (#8214) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mivel a Blade hivatalosan csak szolgáltatófüggően került forgalmazásba, igen. :)

(#8216) Psychonaut válasza tboldi (#8215) üzenetére


Psychonaut
addikt

Volt fuggetlen is (de ez persze a valaszon nem valtoztat).

(#8217) Chosen válasza Tocska (#8205) üzenetére


Chosen
addikt

SweetDreams IV-et használok én is, pont ugyanezt produkálta nálam is, a megoldás: task killerrel ki kell lőni a felesleges folyamatokat, így már egy éjszaka alatt 1%-ot merült nálam össz-vissz. De csak okosan!! Olyan folyamatokat ne lőj ki amik rendszerfolyamatok, vagy a rendszer indítja őket mert kellenek. Ha ilyeneket kilősz akkor az ellenkezőjére is fordulhat a dolog, mivel folyton újraindítja azokat amiket te kilőttél, ettől pedig ugyanúgy merül!

mod: nálad működik a közelségérzékelő hívás közben? Nálam nem megy, csak akkor kapcsol ki a kijelző hívás közben, ha lezárom.

[ Szerkesztve ]

(#8218) sto1911 válasza Chosen (#8217) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem ejjel 1-2%-ot merul, de bongeszes hasznalat kozben meg csak ugy szivja az akkut... Egyebkent a Dead Space megy Blade-en, ha erdekel valakit, es az eleje alapjan egesz kellemesnek tunik :)

(#8219) #19617792 válasza sto1911 (#8218) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem éjjel 0-1%-ot merül :DDD CM7 powa. :D

(#8220) robit1973 válasza Tocska (#8205) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nekem úgy is elmegy 2-3 napot főzött rommal, hogy állandóan be van kapcsolva a mobiladat, a wifi, és a GPS. A 2-3 nap alatt van kb. 30-45 perc telefonálás, 5-10 SMS, 1,5-2 óra netezés.
Ja és élő háttérképet használok, 122/710-en megy a proci, és óránként frissít a BW.

(#8221) hr2 válasza Razor_alpha (#8181) üzenetére


hr2
őstag

Sikerült valakinek belőnie?

(#8222) densoft válasza tboldi (#8215) üzenetére


densoft
tag

Köszi a választ, a rom csere után még ezt meg kell csinálnom?

" a rom felrakása után az indításkor az "Enter SIM network unlock code" üzenet fogad minket. Ez annyit jelent, hogy a telefont ki
kell függetleníteni (van rá ingyenesen mód is), de ez illegális és a fórum szabályzatába ütközik, tehát itt nem írhatom le."

(#8223) sto1911 válasza #19617792 (#8219) üzenetére


sto1911
veterán

22 perc tolto nelkul, folamatos wifi, 1 telepites -4% :DD

(#8224) tboldi válasza densoft (#8222) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs semmi ilyesmi. Ezt hol találtad?

(#8225) SilverToM válasza Tocska (#8205) üzenetére


SilverToM
tag

Ugyanez a rom van rajta, és volt már 4 napig is, hogy nem kellett töltenem!!
Viszont a gyári romnál így is 2-szer többet bír!
Két dolog kell az üdvözüléshez....egy merítsd le a telód de rendesen tacsra....én erre angrizek, elrepül a madár, de be már nem csapódik, mert a teló kikapcsol....ezután szépen hagyod had töltsön fel....ez kell hogy a gép 0-ról töltse fel az aksit, vagyis hogy a % hiteles legyen....kvázi kalibrálod!
Másik!! [link] ezt a kis linket felteszed, és kirakod a widgetet is belőlle....ez nem zavarja össze a rendszert, megy tőle az ébresztő stb....amikor befejezted a mobil vagy wifi netezést szépen megnyomod, lelövi azt a 10-14 alkalmazást ami a net szagára ébredt fel és boldogan éltek, míg meg nem halltok....

(#8227) tboldi válasza tboldi (#8224) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, megvan.

Szerintem nem fogsz ilyennel találkozni. A főzött romok sajátossága, hogy nem érdekli, milyen SIM van benne. :)

(#8228) densoft válasza tboldi (#8224) üzenetére


densoft
tag

(#8229) tboldi válasza densoft (#8228) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem akarok magamnak új hsz-t írni. :DDD

A válaszom itt van: (#8227)

[ Szerkesztve ]

(#8230) nggabi


nggabi
nagyúr

hello!

esetleg nincs valakinek eladó bléd lcd és éritő? esetleg agyhalott téglásított teló is jó csak ezek működjenek.

:R

"szenyor dzsíííí"

(#8231) ux1 válasza nggabi (#8230) üzenetére


ux1
addikt

:F Samsungba? :F Telefonta akarsz csinálni? ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8232) nggabi válasza ux1 (#8231) üzenetére


nggabi
nagyúr

látsz ebben egy smileyt is? plédbe kéne... (nyilvan nem a sajatom)

"szenyor dzsíííí"

(#8233) tlac válasza nggabi (#8232) üzenetére


tlac
nagyúr

én egyet látok :)

(#8234) TRob1 válasza spuros (#8208) üzenetére


TRob1
veterán

Aha, szóval ha vkinek az élete nem főleg a telefon körül forog, az már gáz?
Elmondom mire kell nekem egy telefon elsősorban: Bármikor elérjen aki akar, és én is bármikor elérjem azt akit akarok (ezen belül is legfőképp hívással). Az összes többi funkció csak másodlagos számomra, úgymond extra, amik alkalomadtán jól jönnek/jöhetnek... de nem állandóan. Használom a gps részét néha-néha geoládázásra (de nem nap mint nap reggeltől estig, autós navira meg céleszközt használok). Néha-néha netezek vele, de legfőképp asztali PC-t vagy laptopot használok erre (bocs, de vhogy nem élvezem minimum 17'' alatt). Ritkán 1-2 kisebb játék, de nem jellemző (nem őrültem meg, hogy pl. egy 15 éves játéknak most örüljek telefonon - álá DukeNukem3D, nem beszélve arról, hogy ezt se élvezném minimum 17" alatt) Soha nem nézek rajta filmet (annál jobban szeretem a filmeket, mint hogy ekkora képernyőn nézzek bármit is). Nagyon ritkán hallgatok rajta zenét (inkább autó, PC vagy hifi). Használom a naptárat alkalmasint, de ez se fogja az akkut leenni. Rajta van 1 Zseblámpa app, de ez sem megy reggeltől estig hogy elmondhassam, hú de okos a telefon még ezt is tudja, csak nagyon merül tőle. Jegyzet appot használok, de az se egy energianyelő vmi. Van dropbox kliens, ha kell (és tényleg csak ha épp kell), elérjek minden fontos dolgot bárhol.... soroljam még reggelig? ;) Akkor miért is kellene lemerülnie fél nap alatt? :F

¤ R'n'R ¤

(#8235) pcy20 válasza sto1911 (#8218) üzenetére


pcy20
csendes tag

(#8236) tlac válasza pcy20 (#8235) üzenetére


tlac
nagyúr

This app is incompatible with your T-Mobile ZTE ZTE-BLADE.
[link]

htc kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#8237) densoft válasza tboldi (#8229) üzenetére


densoft
tag

Köszönöm.

(#8238) spuros válasza TRob1 (#8234) üzenetére


spuros
őstag

A régebbi poénkodásra utaltam a vitrinnel. De ezek szerint nem kaptál rá.:P

Felőlem 10 perc alatt lemerülhet a telefonja bárkinek.. Sokszor feleslegesen rójuk a köröket..

(#8239) TRob1 válasza spuros (#8238) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem is, hisz használat és használt app (ill. Rom) függő a dolog.
Tudom mire mondtad, meg láttam a "háromszájú" szmájlit is a végén, de gondoltam leírom, hogy ha a telefon okos, még lehet a gazdája is az... Az okostelefon sem azért tud minden lófaxt, hogy reggeltől estig, aztán meg estétől reggelig nyomkodjuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8240) robit1973 válasza TRob1 (#8234) üzenetére


robit1973
aktív tag

Van olyan, aki rá van kényszerülve, hogy ezeket a telefonon csinálja, és nem azért, mert az élete a telefon körül forog.

(#8242) TRob1 válasza robit1973 (#8240) üzenetére


TRob1
veterán

Hú de sajnálom azt akinek kényszerítve van a játék meg a filmnézés... ;] :)) (Azokat meg mégjobban, akik mindezt 100-150k-s szutykokon teszik meg. Mert ugye nem csak Blade-esek léteznek, még ebben a topikban sem ;) ) Nem is értem, hogy tudtak létezni 3 évvel ezelőttig Android nélkül... (A legnagyobb vicc meg az ha vkinek otthon min.42-50colos tv-je van, házimozirendszerrel, de elég 1 telefon is filmre. Vagy a hiperszuper gamer PC, de jó a telefonon a fele-harmada felbontású gagyi játék is (duke nukem, vice city ... stb. amik a saját idejükben nagy alkotások voltak, de már akkor is minimum 15-17 colon, egérrel billentyűzettel) Na de elég ebből, mások az emberek, mások a hülyeségek is... :D

(#8241) Zsolt_72:
Én pl. szeretem a filmeket, és nem csak azért nézem, hogy nézzek vmit, vagy az időt kitöltsem. És ha már szeretem, akkor szeretem a tájat is élvezni benne, a háttereket, a környezetet, a részleteket... stb. amit 3-4colon képtelenség (Ugyanezen okokból nem nézek meg soha camos felvételeket sem). Netezni meg 1 mp-et sem bírok telefonon, ha van a közelben pc vagy lapos (kell a nagyobb kép itt is, és a kényelmesebb egér vagy touchpad, meg a teljes méretű billenytűzet)... Ez van. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8243) szezso15 válasza TRob1 (#8234) üzenetére


szezso15
addikt

Én már meg se szólalok...:B :D

Amúgy én is Zsolt_72 táborát népesítem, annyi plusszal, hogy én rengeteget játszok a telefonon, mivel sokat utazom naponta, aztán valamivel el kell ütni az időt! :K

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8244) TRob1 válasza szezso15 (#8243) üzenetére


TRob1
veterán

:R :D (Néha majdnem említettelek név szerint, de aztán mégsem, hisz még gyerek vagy, és nem lett volna fair a"felnőttekkel" szemben. ;] :)) )

a szerkesztésre: Miért nem használsz pl. egy 3210-es nokiát, és mellé mondjuk egy psp (vagy mittomén most mi a menő "játékgép". Azokon azért mégiscsak élvezetesebb a játék, nem? Néha én is játszok ám, PC-n is nemrég próbáltam az NFS The Run-t ami tetszett is, de ha egy ilyen szintű PC-s játékot sokan szidnak (mert sokan szidják), akkor hogy lehet jó pl. bármelyik telefonos autós játék, mikor mind grafikailag, mind összetettségében, mind zenei felhozatalban, mind irányításban sokkal de sokkal xarabbak?)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8246) szezso15 válasza TRob1 (#8244) üzenetére


szezso15
addikt

Mert minek két kütyü nálam, hogyha eggyel is megoldható ugyanez? Meg a zenehallgatásra is: egy komolyabb géppel már egész jól lehet zenét hallgatni, előkapartam kíváncsiságból a 2 éves MP3 lejátszómat, és porrá döngölte a HD2... Gépen is játszok, persze, de a HÉV-re, villamosra vigyem magammal a gépem egy generátorral együtt? :N

Szóval itt nem a menő (alias RAJ) faktor van, hanem sokkal praktikusabb egy eszközzel megoldani a dolgot.. A te filozófiáddal a nyári üdülésre vittem volna egy GPS-t (navigálni), egy Laptopot (netezni), egy MP3 lejátszót (zenét hallgatni), egy fényképezőt (fénykép/videó), meg egy konzolt játszani és egy TV-t filmezni... Na, ezt kompletten 2 kütyüvel oldottam meg, ami a Blade + fényképező volt... Mostmár viszont fényképező sem kell, a HD2 simán lő olyan fotókat, amit gépen is simán meg lehet nézni, és minden látható rajta...:U

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#8247) robit1973 válasza TRob1 (#8242) üzenetére


robit1973
aktív tag

Azért vagyok rákényszerítve, mert olyan helyen dolgozom, ahol van lehetőségem ezekre, de nincs lehetőségem arra, hagy vigyek be TV-t, házimozirendszert, hi-fi tornyot, psx-et stb. Ilyenkor tök jó, hogy unaloműzőnek megtudok nézni egy filmet, tudok egy kicsit játszani, vagy zenét hallgatni. És képzeld, az Android előtt létezett a WinMobil, amin ugyanezeket meglehetett csinálni, és volt is ilyen telóm nem is egy.

(#8248) Tocska válasza ux1 (#8213) üzenetére


Tocska
tag

Köszönöm a segítséget de a sweet dreams maradt és a battery calibration-nel bekalibráltam 4200Mv fölött és most teljesen korrektül megy!!

(#8249) spence225


spence225
aktív tag

Üdv az uraknak !
Akadt egy kis problémám.
A telót a gépre csatlakoztatva a rendzsermappák helyett (android,android_secure,Lost.dir) ezeket látom csak ink parancsikon kiterjesztéssel. ha valami apk-t felteszek akkor fájlkezelőben látom de telepíteni nem tudom mert a teló újraindul. Rom csere megtörtént. Kérdés : Valószínűleg a kari akarja bemondani az unalmast. vajon ez a jelenség orvosolható lenne egy átpartícionálással Euseus-al ?

]SD formázás megvolt windows alatt is meg recoveryből is de semmi eredmény erre a problémára

[ Szerkesztve ]

(#8250) TRob1 válasza szezso15 (#8246) üzenetére


TRob1
veterán

Nemá! Elmész nyaralni és ott is a dedót nyomod a tényleges nyaralás helyett? Akkor meg minek mész el? Vittél volna tollas/teniszütőt, kártyát, fürdőgatyát, sok sört, csajt... stb. És egyébként egyedül voltál? Tudom hogy már a társaság se divat (inkább fércbúk, játék a telefonon, filmezés a telefonon (mert tuti nem nézi egy család a 3,5-4 collt)... stb. Én most pp anyósékhoz jöttem karácsonyra a családdal, és tudod mit? Autós navival jöttem, hoztam a telefont telefonálni, hoztam lapost netezni/zenét hallgatni/filmet nézni, hoztam kamerát és hoztam fényképezőt megörökíteni a megörökítenivalót... ;) Sztem hagyjuk ezt a mindent 1 cuccal szöveget (soha nem volt olyan univerzális készülék, ami mindent kiválóan tudna töredék áron... ezekre azt szokták mondani hogy mindent tud egy kicsit, de jól semmit. persze ízlések és pofonok...) Végeztem (de ha felnősz-nem csak megnősz meg öregebb leszel, hanem tényleg felnősz, és mellette lesz lehetőséged külön-külön mindenre és esetleg még érdekel is kicsit, akkor rájössz te is hogy mire mi jobb. Az a baj a világgal, hogy már a kényelem és a lustaság a legfőbb dolog... minden más elveszik) Na most mennem kell, me' má' megin' kitöltötték a pálinkát. Pá

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.