Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8101) User64476 válasza kelzsoca (#8033) üzenetére


User64476
őstag

Már vettem, csak mindig él bennem a remény, hogy valaki felfedezi hol van a hangerő szoftverből korlátozva, valami EUs "tilos megsüketülni" törvény miatt :)

(#8102) atillaahun


atillaahun
veterán

Tudtok valami gyors és egyszerű megoldást arra hogyan tehetnék CWM Recovery-t a gyári állapotúra vissza TPT-zett Bladere?
Driveres szarakodás nem játszik.
Tegnap este óta ezzel szenvedek, és van még kb. egy órám átadásig, ahol független romnak kéne rajta lennie.

[ Szerkesztve ]

(#8103) szezso15 válasza hjanos1 (#8099) üzenetére


szezso15
addikt

Dánke, megvizsgálom! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#8104) kelzsoca válasza atillaahun (#8102) üzenetére


kelzsoca
félisten

oneclickrecovery

https://vertigostore.eu

(#8105) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Keresgeltem a forumban de nem talaltam sok okossagot
Kellene egy jo headset, mert a gyarija sajnos lerokkant...
Tehat zenehallgatas es telefonallasra kell, ar...max 10k.
Koszonom! :R

...

(#8106) atillaahun válasza kelzsoca (#8104) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszönöm, ismét megmentettél. :) :R
Kaptam viszont még egy bootloopot First Strike felrakása után a rend kedvéért.
Mit kúrhattam el? :F

(#8107) szezso15 válasza Devid_81 (#8105) üzenetére


szezso15
addikt

Sennheiser CX-300/400? Nekem 400-am van, jó a Blade-hez is...

*Hajrá Loki!* i15+

(#8108) atillaahun válasza atillaahun (#8106) üzenetére


atillaahun
veterán

Nemszóltam.
Újrahúztam, és most már felállt a rendszer.
Úgytűnik, ezzel is megvolnék, pedig már kezdett a pofám leszakadni, hogy egy 1 év sűrű ZTE-s modolás után egy tetves CWM-et nem tudok felrakni fél nap alatt.
Pedig igazán kipróbáltam mindent: ADB + fastboot páros + összes fellelhető driver = eszközkezelőbe minden hibátlan, de bootloaderben az istennek sem látja a winfos a telefont. Úgyhogy Flashelés kilőve.
Beraktam a CWMManagert system/app alá. Semmi. Mintha ott se lenne. Pedig tegnap csináltam meg ugyanezt a mutatványt SGS alatt, és azon még most is hibátlan.
Aztán volt ROM Manager, felflasheltem vele az 5-ös Recoveryt, success, minden... bootolok recoverybe, erre ott figyel az Android 3e-s változat. Mondom mi a pöcsöm... restart.
Utána felszívódott, már csak FTM volt. Manager meg meg se moccant, csak dobálta a hibákat.
Jólvan mondom, majd modaco-ról. Találok egy leírást. Felrakom a Recovery Managert, mer olyan is van. Elindítom, rootolná a telót, de már rootolva van, nem megy. Frissen TPT-zett egyébként. Akkor unroot. Az se megy. :W

Szóval kemény menet volt. :U
De a végén jöttél, és belinkelted a szefosoknak való oneclickrecoveryt, úgyhogy megmenekültem. :C

(#8109) Devid_81 válasza szezso15 (#8107) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez nem mikrofonos, vagy csak en nem talaltam rola semmi okossagot.
Nekem valami mikrofonos kellene. :)

...

(#8110) szezso15 válasza Devid_81 (#8109) üzenetére


szezso15
addikt

Jajj tényleg, sorry...:B
Akkor viszont nem tudom, headset-be nem vagyok otthon...

*Hajrá Loki!* i15+

(#8111) ux1


ux1
addikt

Valaki nem tudja milyen tip. hangszóró kell a blédbe? Nincs kedvem szétkapni... Szamszungosítva van, szigszalag tarja össze :D ( észak-koreai típus :D )

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8112) Devid_81 válasza szezso15 (#8110) üzenetére


Devid_81
nagyúr

No problem! :)
Majd biztos valaki tud valamit ajanlani :R

...

(#8113) tboldi válasza Devid_81 (#8112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt hiszem a Sony Ericsson HPM-70-ese működik szépen (meg talán a Nokiák is).
Nekem egy Arctic E351W-m van. Van is belőle mikrofonos változat, csak iPhone-os. Egy átalakítót kell hozzá gyártani házilag.

(#8114) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Baj van. Egy-két hete nem enged az Amazon semmit letölteni, előtte minden oké volt. A frissítések mennek.
Amerikai címes acc-om van, de kiböfögi rendre, hogy a régiómban szívás van. Előtte ment. Ötlet? Azt vágom, hogy Mo-on nem elérhető, de a regisztráció anno sikeresen lement; most már az appstore app is ellenőriz talán?

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#8115) Devid_81 válasza tboldi (#8113) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom!
Utana jarok, atalalkitos nem jo mert itt most nincs semmi szerszamom, es annyira nem is akarok felszerelkezni :)
Lesek valamit e-bay-en, amazonon. :R

...

(#8116) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Én is be vagy elköszönnék, nem voltam a legaktívabb tagok között, de majd egy évig követtem a fórumot. Leváltottam a Pengét egy Desire S-re. És itt szeretném megköszönni a ROM főzők munkáját, és a segítő hozzászólásokat, nagyon jó csapat vagytok :K

:-)

(#8117) ux1 válasza marcusa (#8116) üzenetére


ux1
addikt

Egészségedre...

Elvesztem a híveket
:-)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8118) hr2


hr2
őstag

Lassan elhúz mindenki ahogy látom, kevesen maradtunk.

(#8119) SilverToM válasza Devid_81 (#8105) üzenetére


SilverToM
tag

Hali!

Pár hónapja én is ebbe a problémába futottam.
Vettem azóta egy Jabra fülest, ami szép is és jó is, csak egy bazi nagy átalakító van hozzá, ami finoman szólva sem jó szép és praktikus dolog egy telefonnál....
Speed shop-nál vannak iPhone fülesek, amiről állítják, hogy jó hozzá...
Pár napja viszont ebbe futottam a körúton: [link]
Csak azért nem vettem egyet, mert alig hallgatok zenét telón....

(#8120) apeelme válasza ux1 (#8111) üzenetére


apeelme
addikt

nLali fórumtárs már cserélt hangszórót Blade-ben...

(#8121) #19617792 válasza szezso15 (#8110) üzenetére


#19617792
törölt tag

Blade esetében a headset azért problémás, mert nem az "általános iPhone-kompatibilis" bekötést használja, aminél a 3-as pin (ground) és 4-es pin (mic) összetestelődik, mikor lenyomod a gombot. pinout és így Bladenél előfordul, hogy csak akkor szól megfelelően ha a gombot lenyomod.

(#8122) szezso15 válasza #19617792 (#8121) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, én is megtapasztaltam ezt, miután az iPhone-omat lecseréltem a Blade-re, aztán nyomkodhattam a mikrofon gombot... Ezmiatt az iCucc kompatbilis fülesek/fejesek nem mennek vele...:(((

*Hajrá Loki!* i15+

(#8123) #19617792 válasza szezso15 (#8122) üzenetére


#19617792
törölt tag

meg kéne nyesni a gyári headsetet, aztán multiméterrel dugdolni össze-vissza mindegyik eret. :DDD hamar meglenne a helyes pinout. (ugye a left és right az stimm, a földelés nagyjából oké, mert hagyományos fülessel úgy szól, ahogy kell, headset a gázos. szóval a kavar a föld és a micnél kell lennie, illetve, hogy a gomb mit köt hova) lehet nem komálná a Blade :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8124) Devid_81 válasza hr2 (#8118) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En epp tegnap "csinaltam" egy uj tagot :)

...

(#8125) Devid_81 válasza SilverToM (#8119) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia!

Most egy ilyenre lecsapok, ha nem jarok sikerrel akkor marad egy bluetooth cucc, meg egy ertelmesebb fules.
Nekem a gyari fules hangja tetszett...amig szolt mind a ket oldal :D

[ Szerkesztve ]

...

(#8126) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali! Tesóm ma kapta meg a ZTE blade-et, de problémáink vannak a kezelésével: először is rádugjuk a gépre, drivereket feltelepitettük, eszközkezelő modemként és mass storage ként is elfogadta a tellát, ám mégsem látjuk jelét sem a telefonnak. Úgy értem, hogy elméletileg a G:\ néven meg kellene jelennie, de nem látjuk a sajátgépben (sem total commanderrel).

Azt is meg szeretnénk csinálni, hogy így a géphez USB kábellel csatlakoztatva, a telefonnal tudjunk internetezni (windows mobile-on van ilyen, androiddal is mükszik ez a dolog vagy felejtős?).

A harmadik: ezt a hülye xt9 szótárt hogy lehet kikapcsolni?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8127) #19617792 válasza Dyingsoul (#8126) üzenetére


#19617792
törölt tag

1: notification részt lehúzva, ott klikkelve egyet usb meghajtóként kell csatlakoztatni.

2: Android 2.2 és felette van rá lehetőség: Settings -> Wireless & Networks -> Tethering & portable hotspot -> USB tethering

3: textboxra hosszan nyomsz és Input Method -> Android keyboard.

(#8128) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

oké most sikerült nagy nehezen csatlakoztatni, de internetezni még mindig nem tudunk, mert a hibakeresés üzemmódot bekapcsoltam és az usb mass storage-ként fuunkcionál és ilyenkor valamiért szürke az usb internetmegosztás. Miért??

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8129) #19617792 válasza Dyingsoul (#8128) üzenetére


#19617792
törölt tag

pont azért, mert mass storageként funkcionál. csak úgy megy az usb tethering, ha nem megy a mass storage mód.

(#8130) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nah ha lehuzom a notification-s részt akkor ott leállítom a mass storage funkciót, igy élővé válik az usb tethering, bepipálom és lóf@sz.... Nem tok netezni rajta. Win7 64 bit, mellesleg feljött egy hálózati hely akármi, arra rákattoltam, hogy otthoni hálózat. De nyilvános hálózatként sem mükszik a dolog. S.O.S.

Szerk: halllod végem van: Ha bekapcsolom a tethering-et, akkor a számítógép (PC) a telorol akar netezni. Ilyenkor netezni sem tudunk, sem telefonon sem pc-n.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8131) Devid_81 válasza Dyingsoul (#8130) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En wifin osztom meg amikor megosztom, ugy biztosan megy.
Egy biztos, nekem kell vagy 2 perc mire magahoz ter a halozat es net is van.
De igy hasznalom amikor az itthoni remek netbol elegem van... :)

...

(#8132) Luissimo válasza Dyingsoul (#8128) üzenetére


Luissimo
veterán

ÁJJJJ !

Más dolog, ha mint "pendrive-ot" kívánod csatlakoztatni
akkor kell az usb mass storage mód.

ÉS MÁS, ha usb-n kívánod megosztani a netet.
aKKOR NEM KELL ENGEDÉLYEZNI SEMMIT , MINT USB MEGHAJTÓ.
feldugod-->megnyomod a menű/beállítások/wifi és hálozatok/internet megosztás/ USB-n megosztás menűpontot (és meg van osztva)
ne keverjük a söntést a montázzsal :Y :DD :DDD

(#8133) Dyingsoul válasza Devid_81 (#8131) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Itthon még nem építettem ki a wifi hálózatot.

Luissimo: igy csináltam ahogy te mondod és még a pc-ről is elment a netem.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8134) Devid_81 válasza Dyingsoul (#8133) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oke oke, en notebookos vagyok, igy nekem ez volt a "konyebb".
De elogubizom a madzagjat a kicsikemnek, ugyis tolteni kell lassan, megnezem mi az abra a netmegosztassal USB rol :)

...

(#8135) Dyingsoul válasza Devid_81 (#8134) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na azt megköszönöm szépen :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8136) tlac


tlac
nagyúr

az usb-s netmegosztásnál, hogy jön a net? dhcp-vel? vagy kézzel kellene megadni?

(#8137) #19617792 válasza tlac (#8136) üzenetére


#19617792
törölt tag

akár DHCP-vel, mert magától oszt IP-t.

(#8138) Nerd válasza tlac (#8136) üzenetére


Nerd
aktív tag

Simán rádugod a telefont USB-re és Settings/Wireless & networks settings/Tethering & portable hotspot/USB tethering jelölőnégyzetet beállítod...

Egyből van net a PC-n... Igaz a leállításnál nekem lett egy reboot (CM First Strike) :(

(#8139) tlac válasza #19617792 (#8137) üzenetére


tlac
nagyúr

EarL 007, Nerd

hm, fura, mert nekem nem működött debian alatt, megnézem win alatt is
a telefont tudtam pingelni, de ennyi

(#8140) Nerd válasza tlac (#8139) üzenetére


Nerd
aktív tag

Részemről passz, most próbáltam ki először ezt a funkciót, elsőre ment, csodálkoztam is :D.

Esetleg ami gond lehet:

- USB 2.0 kell neki (előlapon előfordulhat, hogy nem ez van)
- USB debug nekem be van kapcsolva
- SD ne legyen felmountolva
- Rossz a ROM

[ Szerkesztve ]

(#8141) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Bocsi a zavarásért, de szeretnék ilyen telefont venni.
Ki tudna írni pár dolgot róla ?

Mennyit bír az akksi minimális használattal. 30 perc telefon + adatkapcsolat 4 óra ??

Nagyon megköszönném, mert ha jól látom ehhez már 2.3 is van.
Bár nem tudom, hogy gyári-e.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8142) tlac válasza Nerd (#8140) üzenetére


tlac
nagyúr

win 7 alatt sem megy
a rendes netet kinyomtad?

usb2.0 van mindenhol
debug sem segített
sd nem volt mountolva
hivatalos moldovai 2.3.5, nem kizárt

(#8143) Nerd válasza tlac (#8142) üzenetére


Nerd
aktív tag

Kihúztam a kábelt, igen. Semmit nem állítottam a win7-ben, kihúztam az utp kábelt, csak rádugtam usb-re a bladet, pár tapi, ahogy írtam és már jött is a net (win 7-ben felugrott az ablak, hogy hogyan akarom konfigolni (otthoni, céges stb.), de bezártam x-el, ez nem lényeg...).

(#8144) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

PC-n van net. Bladen nincs. Bladre szeretnék netet. Wi-fi nincs. USB van. Hogyan csináljak netet a Blade-re?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8145) TRob1 válasza Dyingsoul (#8144) üzenetére


TRob1
veterán

Legegyszerűbb ha kérsz a jézuskától 1 routert (nem is gondoltam hogy még van háztartás a XXI.században ahol van PC meg okostel, de nincs router... ;]) :))

ui: Nekem még az asztal mellett van 1 bedobozolva is, hogy 1 percig se maradjak net nélkül ha esetleg tönkremegy az épp használt :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8146) Nerd válasza Dyingsoul (#8144) üzenetére


Nerd
aktív tag

5-6 ezerért veszel egy ócska wifis routert ahogy előttem írták. Esetleg usb wifi adaptert 2-3 ezerért, de ezek nagyon rosszak lehet, hogy egy méter távolságról már nem lesz jel... :(

(#8145) TRob1: :D nekem is van egy ráadás :DDD ...

[ Szerkesztve ]

(#8147) densoft


densoft
tag

Sziasztok. Elnézést ha nagy marhaságot kérdezek, tegnap vettem egy Telenoros Blade-t.
Van arra lehetőség hogy a 2.2 Androidot amivel jelenleg fut, lecseréljem 2.3 -ra.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8148) Psychonaut válasza densoft (#8147) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van.

(#8149) TRob1 válasza densoft (#8147) üzenetére


TRob1
veterán

Persze. Csak nem gyárira... (1 hsz. olvasása és bármelyik oldal szúrópróbaszerűen, hisz 10-20-30 hsz-enként biztos van róla szó)

¤ R'n'R ¤

(#8150) Dyingsoul válasza TRob1 (#8145) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nos kedves Trob1 router van csak wi-fi nincs rajta, mert eddig nem volt rá szükség. Felvetettem egy problémát, de ha elolvastad volna akkor talán válaszoltál volna a konkrét kérdésre (ezért írtam tőmondatokban), de látom nem sikerült értelmezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.