Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#8901) Psychonaut válasza kelzsoca (#8899) üzenetére


Psychonaut
addikt

Inkabb a particiokat probald meg atrendezni, GEN3 alatt ez meg senkinek sem sikerult (legalabbis MoDaCo-n nem lattam meg mukodot). ;)

(#8902) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hi !
Ginger Stir Fry Beta 27 ROM-ról hallottatok ?
Tesztelte valaki hogy milyen ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8903) Psychonaut válasza eladogeppc (#8902) üzenetére


Psychonaut
addikt

Regi, nem volt rossz anno, de szerintem a mostaniak nagysagrendekkel jobbak.

(#8904) umek7 válasza eladogeppc (#8902) üzenetére


umek7
őstag

Azt már ellehet felejteni.

(#8905) Sulthekk válasza t181 (#8895) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Hát nem tudom, mit mondjak róla...
Tény, hogy kicsi is, gyors is, de én valahogy sose bírtam még a miui témákat se, nemhogy egy miui szerű romot...
Custom kernel megy alatta, lehet hogy megpróbálom belőle kipiszkálni, biztos van benne valami kis optimalizáció, hogy így szalad... Alapból a belső memóriára kezd el swappelni, valszeg azért, mert kínái bélgyártáshosh Blédbe lénni cak feléánnyi mémóriá :) Ettől függetlenül nem rossz... Volt egy FC-m a lockscreen beállításoknál, a témaválaszték pedig nem túl nagy... Legalábbis láttam már igazi miui-t, és ahhoz képest ez légypiszok... Érdekes, hogy cm7 alapú, de nem lehet factory reset nélkül feltenni meglévő romra. Forrást azt nem találtam, de ez nem jelenti azt, hogy nincs, inkább csak azt, hogy nem beszélem a nyelvet :F

Szerk:
eladogeppc: Az már elég régi darab... Annak idején nem volt utolsó, de ma már a stock gingerbread vonalon volt fejlődés, Pl.: Maláj, vagy Modovai rom...

[ Szerkesztve ]

(#8906) eladogeppc


eladogeppc
veterán

És most melyik az a ROM, amit asszonykámnak nyugodt szívvel úgy odaadhatok, hogy
nem lesz FC meg ilyenek, mert igazából ez lenne a lényeg.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8907) kelzsoca válasza tlac (#8900) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megcsináltam, próbáld ki, fastboot-al flasheld fel: link

(#8901) Psychonaut

Inkabb a particiokat probald meg atrendezni, GEN3 alatt ez meg senkinek sem sikerult (legalabbis MoDaCo-n nem lattam meg mukodot).

Azért nem oldották meg, mert keményen hexaban kell dolgozni, manuálisan kell az átméretezést végezni, a korábbi (gen2-höz készült alkalmazás nem működik)
Egyébként megoldható, Skate-nél is ilyen partíciós problémák voltak, de már nincsenek.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8908) Psychonaut válasza eladogeppc (#8906) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gyari Froyo, malaj Gingerbread, itteni szakacsok legujabb CM-alapu ROM-jai (Godfather, Ice Armor).

(#8909) eladogeppc válasza Psychonaut (#8908) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm szépen.
Valahogy elég nehéz megtörni a moldavan ROM-ot, merre keresgéljek avval kapcsolatban ?
Illetve az a malaj rom micsoda ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8910) Adamyno


Adamyno
tag

na nekem most indul a kínai, feltűnően karcsú... 68 MB. Mindjárt meglátjuk mi lesz belőle :D Igen gyorsan eltűt a zöld droid is és bejött a bootanimáció :DD Már a PIN kódot kéri, mire ez leírtam...

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8911) kelzsoca válasza eladogeppc (#8909) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem kell semmit keresgélni.

Windows-t használsz?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8912) Adamyno


Adamyno
tag

Ezaz! Sikerült!

Akkor leírom ide a nyelv beállítását :D

Tehát: Home Scren-nél állva, Menü gomb -> Villáskulcs -> 2x jobbra -> a 2. ikon egy A betű alatta 3 pötty, arra katt -> első krixkrax menüpont -> English. Ennyi :C

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8913) eladogeppc válasza kelzsoca (#8911) üzenetére


eladogeppc
veterán

Igen windowst.
Tényleg csak azért szeretnék stabil 2.3-at, hogy asszonykának ne legyen vele
gondja.
Ha lefagy neki, nem tudna mihez kezdeni vele.

Magyar nyelv van benne ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8914) kelzsoca válasza eladogeppc (#8913) üzenetére


kelzsoca
félisten

Xp vagy win7? telefont összekötötted már a géppel? driverek vajon fent lehetnek? :)

Biztos hogy van benne Magyar nyelv, de pont azt a romot fogod használni, mint amit most is nézel :)

Nem másik romot készítettem, csak egy módosítást, hogy menjen a root.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8915) eladogeppc válasza kelzsoca (#8914) üzenetére


eladogeppc
veterán

Minden ok. megvan minden, már visszaraktam a régi 2.2.2-t.

Akkor most nem értem, valahol elkavarodtam.
Moldavan ROM-kell ahhoz, vagy valami Malaj ROM-ról van szó..

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8916) Sulthekk válasza eladogeppc (#8909) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

A maláj rom a ZTE Libra "hivatalos" 2.3.5-ös frissítése, de a hasonló hardver miatt simán telepíthető Bladere is, egyetlen hátránya, hogy TPT-s ezért aztán rögtön jön vele a Libra-FW (gen3), és meg is particionálja az SD-kártyát. Szerintem csak akkor van haszna, ha egy tényleg nagyon alap rendszert szeretnél, mert kb olyan mint a gyári 2.2, csak kicsit gyorsabb, és természetesen 2.3.
Én még nem próbáltam, én eléggé meg vagyok elégedve a CM7-el ahhoz, hogy ritkán próbáljak ki másikat :)

(#8917) kelzsoca válasza eladogeppc (#8915) üzenetére


kelzsoca
félisten

Végig a Moldovai romról volt szó :)

https://vertigostore.eu

(#8918) Skullen válasza Adamyno (#8910) üzenetére


Skullen
tag

Nálam bukott a dolog...Nem csatlakozott WiFi-re DHCP-n - elkezdi kérni az IP-t, de mintha nem kapna -, csak statikus IP megadásával volt hajlandó csatlakozni.

(#8919) eladogeppc válasza kelzsoca (#8917) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor jó !

Szóval van nekem egy image.bin-em, ami a Moldavan 2.3.5 ROM
Ez alap gyári, tök jó.
Csak rootolni kellene.
Ebben tudsz segíteni , mert a link2sd nem akar root nélkül átpakolni semmit.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8920) kelzsoca válasza eladogeppc (#8919) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért nem lehet ezeket a friss rendszereket már különböző alkalmazásokkal rootolni, mert azok a kiskapuk, ahol sebezhető volt a rendszer ilyen szinten, már be vannak foltozva :)

Ezért nem megy egyik root alkalmazás sem.

Fel kell tenni akkor a Moldovai romot, aztán fel kellene flashelni a boot.img-et, amit módosítottam, ha ez kész, van egy rootolt 2.3-as gyári rendszered.

https://vertigostore.eu

(#8921) eladogeppc válasza kelzsoca (#8920) üzenetére


eladogeppc
veterán

Az rendben, merre lelem ezt a módosított boot.img-t ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8922) Adamyno válasza Skullen (#8918) üzenetére


Adamyno
tag

Nekem megy DHCP-vel, semmit nem állítottam. Lehet a routerrel lesz a baj ?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8923) Adamyno


Adamyno
tag

vajon ha feldobom a cm-es marketet akkor jó lesz :F
próba cseresznye... :U

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8924) Psychonaut válasza eladogeppc (#8921) üzenetére


Psychonaut
addikt

Most linkelte be kelzsoca, olvass vissza egy kicsit (ma este volt, ugyhogy nincs messze).

(#8925) Sulthekk válasza eladogeppc (#8921) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Én a MoDaCo-n ezt találtam:
futtatás-> cmd.exe
cd <a mappa ahova letoltotted a szukseges dolgokat>
adb reboot-bootloader
fastboot flash recovery xzy.img
fastboot reboot
Superuser telepítése rom managerből
Recovery image-t [itt] lehet találni, ha jól emlékszem az ugyanitt található driver csomagban van adb is, meg fastboot is.
[Forrás]

(#8926) tlac válasza kelzsoca (#8907) üzenetére


tlac
nagyúr

nem próbáltam ki, mert nekem már van egy szép rootolásom :)

viszont a superboot.sh minden indításnál lefut? ha igen, az úgy nem jó
az apk-t miért nem a /data/app alá teszed?

[ Szerkesztve ]

(#8927) kelzsoca válasza eladogeppc (#8921) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt letöltöd: Moldovan_root

Majd felteszed a készülékre a romot, és ez jön:

A telefonban navigáljunk el a Beállítások-ba, majd keressük ki az Alkalmazások, azon belül az Alkalmazásfejlesztés menüpontot, nyomjunk rá, és az első USB hibakeresés menüpontot pipáljuk be.
- Kössük össze a telefont a PC-vel USB kábel segítségével, lehetőleg közvetlen kapcsolat legyen a PC-vel, tehát USB toldót, vagy USB hub-ot ne használjunk.
- Ha megvagyunk menjünk be a Moldovan_root mappába, és keressük ki az install-superboot-windows fájlt majd indítsuk el.
- A készülék újraindul bootloader módban (kis zöld robot lesz látható a kijelzőn) közben, ha még nincsenek fent a driverek ezeket is telepítheti (ebben az esetben a waiting for device felirat látható a dos ablakban.
- A készülék boot partíciójára felíródik a módosított boot.img, és ezzel készen is vagyunk.
- A készülék magától újraindul, ellenőrizzük le, hogy megvan -e a root jogunk a készüléken.

(#8926) tlac

Nem hinném hogy lefut, a superuser helye mindig is a system/app mappában volt, nem a data/app alatt :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8928) Sulthekk válasza tlac (#8926) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Wipe esetén a /data/app mappából eltűnne...
Mivel a bináris muszály, hogy a /system alatt legyen (javítsatok ki,ha tévedek), ezért ez esetben lenne egy félig rootolt rom

Szerk: lassú voltam, kelzsoca már le is írta...
Egyébként szerintem le kéne futnia data alól is... :))

Szerk2: Most jut eszembe, biztosan lefut data alól is, mert a marketes frissítés oda települ, perpillanat nekem is onnan fut :D

[ Szerkesztve ]

(#8929) eladogeppc válasza kelzsoca (#8927) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nagyon köszönöm a segítséget.
Kipróbálom, remélem menni fog.
Isten vagy ! :R

Köszönök mindent !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8930) tboldi


tboldi
nagyúr

Asszem maradok az itteni CM7-es főzeteknél... :))

(#8931) tlac válasza kelzsoca (#8927) üzenetére


tlac
nagyúr

ki kellene próbálni, de én azt tippelem, hogy lefut mindig, eléggé általános dolog vannak az init.rc-ben
nálam a data/app-ban, mivel a market oda telepítette :)

(#8928) Sulthekk:

Wipe esetén a /data/app mappából eltűnne...

igen, de 2 perc újra felrakni marketből a superuser-t

Mivel a bináris muszály, hogy a /system alatt legyen (javítsatok ki,ha tévedek),

muszáj ;)
a su az minden esetben a /system/xbin alatt van, apk-t lehet máshova is tenni

(#8932) kelzsoca válasza tlac (#8931) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mindjárt rakok fel egy gyári romot, és ránézek, egyébként ha már van root, root explorer-el a superboot mappát (és tartalmát) ki lehet törölni, akkor nem lesz minek lefutnia.

igen, de 2 perc újra felrakni marketből a superuser-t

Kezdő usereknél, minden hibalehetőséget ki kell zárni, ha a system/app-ba van pakolva, még véletlenül sem tudja törölni, bár nem mintha számítana :D

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8933) Sulthekk válasza tlac (#8931) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

No, látszik hogy már álmos vagyok, egyre többek nyomok félre...
Szerk: Jobb ha lefekszem, már szövegérteni se nagyon tudok ;)

A default.prop nem a datán van, hanem a ramdisken (/ lartició)... A ramdisk minden indításnál alaphelyzetbe áll, asszem a boot.img-ből van kicsomagolva.

[ Szerkesztve ]

(#8934) tlac válasza kelzsoca (#8932) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nem tudod utólag kitörölni, régebben próbáltam átírni default.prop-ot és minden reboot után visszállt

(#8935) Adamyno


Adamyno
tag

Na ezt nem kellett volna megtalálnom... akkor ma sem lesz alvás :D
ITT van egy halom V880/Blade ROM.

Vannak közte elég tetszetősek. Google Translate is segít valamennyit, de jobb vele angolra fordíttatni :DD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8936) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ejnye... hát még mindig ott tartunk, hogy egy nyelvet nem tudunk beállítani? :DDD

Én közben újrafőztem a cuccot.

Nem nagy dolog az egész, semmi extra.

- deodexelt
- alap az angol nyelv (ahol van)
- warez tartalom törölve.

Link nemsokára... ha a netem is úgy akarja.. :Y

(#8937) Sulthekk válasza Adamyno (#8935) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Szerk: Fura, mostmár megy... Nem értem ezeket a kínaiakat...

Ezekből a kínai cm7 módosításokból rengeteg van!
De szépet azt még mindig nem láttam...

[ Szerkesztve ]

(#8938) Adamyno válasza Sulthekk (#8937) üzenetére


Adamyno
tag

Nemtom, de feltettem a Marketet is :D Egyre jobb a cucc... már csak valami értelmes beviteli szoftver kéne rá, hogy ne írkálja át kínai jelekre néha, aztán kész. :C

328MB RAM-om van szabadon :Y

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8939) Adamyno válasza Sulthekk (#8937) üzenetére


Adamyno
tag

Ááá... úgy látom van egy P3 géped... akkor asszem PÜ-ben megkereslek, ha holnap megjön a videokártyám :D (P3 1,13GHz @ 1,35GHz 512RAM)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8940) Sulthekk válasza Adamyno (#8938) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Én csak hosszan nyomva tartottam egy szövegmezőt, a választható beviteli módszerek között pedig rögtön megtaláltam az android billentyűzetet... Baidu inputut megnéztem, sikítottam lecseréltem...

(#8941) kelzsoca válasza tlac (#8934) üzenetére


kelzsoca
félisten

Így van, visszaírja magát a cuccos, és valóban minden újraindításnál lefut, na nem mintha olyan nagy probléma lenne, de akkor meg kell egy módosított boot.img amit rootolni kell, és a root csomagot su bináris+superuser egy külön csomagból, recovery-s verzióval kell feltölteni.

Recovery-t meg fastboot-al kell felküldeni.

Persze ez a userek csak nagyon kis százalékát érinti, hiszen ha már van fent custom recovery, akkor custom romot is pakolnak fel.

Vagy kell csinálni egy csak root módosítással járó, de recoveryből telepíthető gyári romot.

https://vertigostore.eu

(#8942) Sulthekk válasza Sulthekk (#8916) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Jujj ezt hogy elírtam! Nem SD-t particiónál, hanem belső memóriát!

(#8943) Psychonaut válasza kelzsoca (#8941) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vagy kell csinálni egy csak root módosítással járó, de recoveryből telepíthető gyári romot.
Ezt meg mar valaki a MoDaCo-n megcsinalta a sved Gingerbreaddel (meg nem probaltam, csak a posztot lattam).

(#8944) eladogeppc válasza kelzsoca (#8941) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm Kelzsoca, működik a root.

Hát megmondom őszintén ez a 2.3.5 jónak tűnik, kaptam
730 pontot quadrantban.
Neocore nem változott.
Kernel csere kellene, hogy kicsit megmozduljon ?
Itt nincs valami gpu driver csere amivel meglódulna ?
Vagy CPU állítás kell ahhoz, hogy jobban menjen ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8945) Adamyno válasza Sulthekk (#8940) üzenetére


Adamyno
tag

Áhá... ezt még nem is próbáltam, a baidu jött ide nekem elsőre. Lemértem a telót alap órajelen antutuval 1376 pontot kapott. CM7 N26-al volt eddig a legjobb (1450), de ott nincsenek textúrák. Egyébként pedig az eddig próbált romok közül ez a legjobb. Még ennyit nam kaptam, pedig sokminden megfordult már ezen a telón :DDD

Most leszedem az NFS Shit-et (milyen jó hogy megvettem 22Ft-éert xD) Aztán letesztelem vele a 3D-t, meg mindenfélét végignyomogatok, ha megmarad, akkor marad :D

Arrra gondoltam, hogy lehetséges, hogy az USB Host mód is működik vele, mert elvileg ez egy Tablet OS, és 2.3.5-es androiddal megy. A hardver már megvan hozzá, csak még nincsen tápellátás biztosítva, de holnap megcsinálom aztán kipróbálom. Most már nem akarok nekiállni nehogy valamit rövidre zárjak mert akkor a teló meghalhat :P

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8946) Psychonaut válasza eladogeppc (#8944) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem ha nem power usernek kell, akkor felesleges ilyenekkel babralnod, a sima 2.3.5 megbizhato es egeszen gyors is, mindennapokra tokeletesen elegendo.

(#8947) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#8936) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Na, mondom nemsokára, erre 4-szer szakadt meg a feltöltés... :Y

[link]

MD5: ea048794297620c11c61ec340e36990b

[ Szerkesztve ]

(#8948) tlac válasza kelzsoca (#8941) üzenetére


tlac
nagyúr

kicsivel lassabb indítás, flash felesleges koptatás és nem frissíthető su fájl :)

de akkor meg kell egy módosított boot.img amit rootolni kell, és a root csomagot su bináris+superuser egy külön csomagból, recovery-s verzióval kell feltölteni.

nem muszáj így
lehet csinálni még egy install-superboot-windows2 fájlt, ami valami ilyesmit csinálna:

adb remount
adb push su /system/xbin/
adb shell chmod 6755 /system/xbin/su
adb shell rm /system/bin/su
adb push superuser.apk /data/app/
adb shell chmod 755 /data/app/superuser.apk
adb shell sync
adb reboot

[ Szerkesztve ]

(#8949) eladogeppc válasza Psychonaut (#8946) üzenetére


eladogeppc
veterán

Igazad van.
Fura hogy olyan helyeken akadozik, mint például a menu . ??!?!??!,

Nézek ki a fejemből. Többi szerintem jó !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#8950) tlac válasza eladogeppc (#8949) üzenetére


tlac
nagyúr

a módosítsd a build.prop-ban a megfelelő sort erre (kell valami root-os fájlkezelő hozzá):
debug.sf.hw=0

reboot és jó lesz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.