Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) OldMike válasza Viktor0610 (#5398) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi ezt megtaláltam. A leírás szerint amennyiben Klasszikus vagy Alapértelmezett Téma van beállítva, akkor a dupla koppintással le lehetne zárni a kijelzőt. Sajnos csak a felébresztés működik, a lezárás nem. Elvileg a beállításokban azt mutatja, hogy a Klasszikus van beállítva, viszont a háttérképnek mást állítottam be (nem a golyós kép van), talán ez az oka. Ez az első Xiaomi telefonom, és még csak egy hetes, ezért nagyon járatlan vagyok.
Valószínűleg igazad van, és a telefonon lévő Launcher nem tudja ezt.

hojos
Próbáltam, nem megy. Valószínűleg évről-évre módosítanak a lehetőségeken.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#5402) athomi válasza OldMike (#5401) üzenetére


athomi
veterán

Az az érdekes, hogy a képernyőzárnál bezzeg működik a dupla koppos lezárás is a Note 10-en. :)

(#5403) OldMike válasza athomi (#5402) üzenetére


OldMike
őstag

Ez most nem igazán világos előttem. Arra gondolsz, hogy felébreszted a telefont, akkor a zárképernyő van, de nem oldod fel hogy a Home Screen jöjjön elő, hanem dupla koppal lekapcsolod a zárképernyőt is?

42LM660S

(#5404) athomi válasza OldMike (#5403) üzenetére


athomi
veterán

Igen.

(#5405) Mikszi válasza OldMike (#5397) üzenetére


Mikszi
tag

Nálam is a vissza gomb hosszan nyomása van beállítva a lezáráshoz.
Beállítások - további beállítások - gyorsbillentyűk - képernyő kikapcsolása, itt választhatsz, hogy a home gomb, menü gomb vagy vissza gomb hosszan nyomásásra zárja le a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#5406) OldMike válasza Mikszi (#5405) üzenetére


OldMike
őstag

Nagyon köszönöm, ez sikeres :K

42LM660S

(#5407) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni.
Ma még használtam a telefont vidáman, majd leraktam az asztalra, két óra múlva ránéztem és nem érzékeli a SIM-et.
Egyik slot se működik, másik SIM-el sem. A SIM kártya biztos jó, mert másik telefonban működik.
Ki-be kapcs után sem. :(

(#5408) Danecay válasza pulguinha (#5407) üzenetére


Danecay
őstag

Factory Reset :F

(#5409) pulguinha válasza Danecay (#5408) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Már mentem az adatokat a gépre, de hát.... Érted :F
Volt ilyen bárkinek? Nincs egy éves se a teló :(((

(#5410) Danecay válasza pulguinha (#5409) üzenetére


Danecay
őstag

Nem azt mondom, hogy ez lesz a tuti megoldás, de sok minden hülyeséget meg tud oldani. Ha nem jön be legalább megtudjuk, hogy komolyabb a probléma.

(#5411) pulguinha válasza Danecay (#5410) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Persze, én is csak reménykedem, hátha.
Azért kérdeztem hátha másnak is volt ilyen, hátha csak egy bug... :U :O

(#5412) pulguinha válasza pulguinha (#5407) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Nem segített a gyári vissza :W

(#5413) pulguinha válasza pulguinha (#5407) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Help ME! Hogyan tovább, ha ez a nyamvadt reset se segített?
Gondolom szerviz, de esetleg bármi ötlet még?
Ha pedig szerviz, akkor hogyan, mert korábbról más telefon kapcsán vannak rossz tapasztalataim.
Vodafone-os teló.

(#5414) Viktor0610 válasza pulguinha (#5413) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha teheted, próbáld ki egy másik SIM-kártyával is, hogy azzal mizu
Amennyiben másik SIM-mel sem jó, akkor szerviz.
Ha másik SIM-kártyával jó, akkor a szolgáltató segíthet.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5415) pulguinha válasza Viktor0610 (#5414) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Ma másik SIM-el is próbáltam. Semmi :(

(#5416) AtHoS válasza AtHoS (#5264) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegnap beszéltem telefonon barátommal, aki megelégedéssel használja a nemrég beüzemelt Telenor-tól vásárolt Note 9 Pro telefonját és mindössze egy aprócska észrevétele volt.

A MIUI menüben bekapcsolt sötét mód mellett nem folyamatos fekete szín, hanem úgy vette észre a környezeti fény változására változik a szürke árnyalataiban.

Ez MIUI fícsör vagy valami beállítást még esetleg eszközölnünk kellett volna?

Amit még érdekesnek talált, hogy play-es facebook APP beállításaiban a Note 9 Pro-n nem kínálja a sötét mód bekapcsolási lehetőségét, míg egyik ismerőse sima Note 9 telefonján ott van ez a lehetőség (no meg barátnője pár éves samuján és 1-2 egyéb telefonon a környezetében is ott van)

read-only mode on the forum

(#5417) pulguinha válasza Viktor0610 (#5414) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Tegnap leadtam szervízre, sajnos semmi se segített. Remélem tökéletes működő állapotban kapom vissza pont olyan szépen, ahogy leadtam. Imádkozzunk együtt érte :D
A csajszi aki átvette nézte egy darabig majd közölte, hogy pont úgy néz ki mint az új, sehol egy karc :)

(#5418) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok! Nem annyira telefont, mint inkább android specifikus a kérdésem, de ezt a nyomorult hírfolyamot hogyan lehet kikapcsolni? Illetve ha ki lehet, akkor hogyan tudom a képernyőket folyamatosan görgetni? Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#5419) Viktor0610 válasza lacibacsi (#5418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hírfolyam alatt a főképernyőn balra található Google Discovert érted? :D
Az nálam (Poco Launcher) a főképernyőn hosszú nyomás, majd Beállítások - Továbbiak - Kezdőképernyő - Google Discover.
Az alap launcher nem alkalmas a képernyőket körbe görgetni, tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5420) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Használja valaki ezzel a telefonnal, vagy bármilyen Xiaomival a Mi Suite PC alkalmazást? Nekem járatlanként úgy tűnik, mintha ez nem lenne hivatalos Xiaomi szoftver, legalábbis a saját honlapjukon nem találtam. Más Xiaominak tűnő honlapokon láttam, de azok szerintem nem hivatalosak.
Köszi

42LM660S

(#5421) Danecay válasza AtHoS (#5416) üzenetére


Danecay
őstag

"A MIUI menüben bekapcsolt sötét mód mellett nem folyamatos fekete szín, hanem úgy vette észre a környezeti fény változására változik a szürke árnyalataiban."

Nem lehet, hogy csak az automatikus fényerőszabályzás vicceli meg?

Írhatnám, hogy nálam mindkét a példának felhozott alkalmazásánál működik a sötét mód, de én nem gyári ROM-on vagyok hanem az EU-son, de amennyire tudom ez alapvetően a gyárira épül.
Hányas verziójú ROM-ról van szó egyébként?

(#5422) AtHoS válasza Danecay (#5421) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát az lehet, de ha az "szórakoztatja" az automata fényerőszabályzás következtében a feketéből miért lesz szürke?

Megérkezett a telefon szoftver verziója

MIUI Global 12.0.2 Stabil 12.0.2.0(QJZEUXM)
10 QKQ1.191215.002
Biztonsági csomag: 2021-01-01

read-only mode on the forum

(#5423) lacibacsi válasza Viktor0610 (#5419) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Erre gondoltam, csak nem ezt mondtam... :B

Görgetés: nagy kár

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#5424) erzol válasza AtHoS (#5422) üzenetére


erzol
őstag

Ha fejlesztői menüben kényszerítve van a sötét mód, a facebookban megjelenik a bekapcsolási lehetőség.
Majd visszaállítva is megmarad.

A másiknál meg lehet, hogy a színséma automatikusra van állítva.

(#5425) steele80 válasza AtHoS (#5416) üzenetére


steele80
senior tag

Nálam minden hókuszpók nélkül van sötét mód a Facebook appban.

(#5426) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, nekem most dobta fel, hogy lehet frissíteni a v12.0.4.0-ra, ...aki már frissített tapasztalt valami érdemleges változás akár pozitív vagy akár negatív irányban?...érdemes ráfrissíteni a 12.0.2-re? :R

(#5427) AtHoS válasza erzol (#5424) üzenetére


AtHoS
nagyúr

erzol és steele80

Köszi az infót, ennek utánajárok :R

read-only mode on the forum

(#5428) Zsoltpeter válasza fireman123 (#5426) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nyugodtan frissítsd,Android biztonsági frissítés,nálam semmi változás

(#5429) crok válasza OldMike (#5420) üzenetére


crok
nagyúr

A Mi PC Suite a Xiaomi saját terméke viszont gyarkorlatilag megálltak a fejlesztésével, sokáig hír se volt róla, a honlapon levő dátum alul is csak 2015, a rajta levő linkek is még az en.miui.com-ra mutatnak amit totál beszántott a Xiaomi 2+ éve és ahelyett lett a c.mi.com használata erőltetve (Android 6 Marshmallow volt az utolsó ami "simán" ment) de utána jött egy "újítás" amit már Mi Phone Assistant-nak hívtak és nemhivatalosan lett angolra fordítva mert csak kínaiul érhető el hivatalosan (úgy emlékszem) majd ebből azt hiszem ez a verzió talán a "legfrissebb", TomHenson csinálta aki a c.mi.com-on nagyon megbízható emberke. Ez a sztorija. Használhatod ha szeretnéd mert megtetszett, egyszerűen csak kínai a hivatalos, de ha boldogulsz azzal is.. akkor azt is használhatod, csak gyanítom angolul mégiscsak könnyebb.

(#5430) OldMike válasza crok (#5429) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm az információkat. A korábbi Huawei P9 Lite telefonomnál használtam a HiSuite alkalmazást, főleg szinkronizálásra és biztonsági mentésre, de azt folyamatosan frissítette a Huawei. Jelen állapotában a Mi PC Suite sajnos nem igazán szimpatikus, úgyhogy másképpen oldom meg.

42LM660S

(#5431) Dhampir válasza Viktor0610 (#5299) üzenetére


Dhampir
félisten

(#5301) zeon.hu

Sziasztok!

Köszönöm a korábbi instrukciókat. Kikapcsoltam a VoLTE-t. :R

(#5432) AtHoS válasza erzol (#5424) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No kezemben volt a Note 9 Pro, bekapcsoltam a fejlesztői menüt, de csak az elején találtam sötét mód beállítási lehetőséget (világos, sötét választási lehetőséggel), ami szerintem tök ugyanazt csinálja ami a Megjelenítés menüben is van és már sötét volt beállítva.
Keresőben sötét szóra keresve felhozta a kényszerítés lehetőségét, de megérintve bedobott a fejlesztői menübe és a grafikai részen, ahol a keresési találat írta nem volt ott a kényszerítési menüpont (amit korábban többször is tüzetesen átnézve szintén nem találtunk)

Kikapcsoltam az auto fényerőt, auto színsémát és a nappali fény ..... már nem emlékszem kompenzációt vagy mit írt ott, de ugyanúgy szürkül (face app-ban), ha fényesebb a környezet és eltakarva az előlapi kamera környékét szépen feketedik. Egyelőre így maradt...jobb híján

De hogy a kényszerítés miért nincs a fejlesztői menüben megtalálhatóként, míg a a beállításokban keresve pedig ott szerepel találatként az nekem furcsa. Lehet ez is ROM függő lenne? És a gyári telenorosban el van rejtve?

read-only mode on the forum

(#5433) AtHoS válasza AtHoS (#5432) üzenetére


AtHoS
nagyúr

read-only mode on the forum

(#5434) csodavas válasza AtHoS (#5432) üzenetére


csodavas
tag

Talán egy héttel hamarabb erre a hibára irányuló kérdést tettem fel ,hogy csinálja e másnál is ezt az idegesítő dolgot a készülék. Akkor ezek szerint igen. Szóval, végül megtudtad úgy oldani hogy ne szürküljenek a feketék? Baromi idegesítő...

(#5435) AtHoS válasza csodavas (#5434) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom, hogy ugyanaz-e a jelenség. Itt nincs villogtatás csak a fekete háttérből napfényre szürkés árnyalat lesz facebook appban.

A berakott kép csak illusztrálja, hogy a korábban javasolt sötét mód kényszerítése hiányzik a fejlesztői beállításokból, holott a beállítások keresőjében a sötét szót beírva hozza találatnak, de magában a menüben nem található, pedig átállítgattam mindegyik funkciót, hátha utána aktiválódik

Most is fennál a szürkülés és, hogy a facebook app nem kínálja natívan a sötét mód bekapcsolását.

read-only mode on the forum

(#5436) erzol válasza AtHoS (#5435) üzenetére


erzol
őstag

Ha itt bekapcsolod a facebook appot nem jön elő a sötét téma?

(#5437) AtHoS válasza erzol (#5436) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy emlékszem be volt ott kapcsolva sok mással egyetemben, de megkérem barátomat nézzen rá erre a menüre (nem az enyém a teló én csak be távsegítek)

read-only mode on the forum

(#5438) erzol válasza AtHoS (#5437) üzenetére


erzol
őstag

Feltelepítettem a facebookot.
Nem volt sötét mód.

Bekapcsoltam

Alapból feketén indult és megjelent a sötét mód.

(#5439) AtHoS válasza erzol (#5438) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez jól hangzik, meglátjuk hogyan is áll az a beállítás barátomnál :)

read-only mode on the forum

(#5440) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
hát elcsesztem :(
xiaomi.eu rom-om volt nyitott bootloader-el.
Mivel nyavajgott a bankos app, ezért gondoltam csak úgy visszazárom a bootloadert...
Na ezt megtettem.
Most a "the system has been destroyed" feliart fogad...
Mit tudok ilyenkor tenni?
Gondolatam feldobok egy indonéz fastboot rom-ot de ugye ahhoz nyitott bootlader kéne...
Tudtok segíteni?
előre is köszi

(#5441) laracroft válasza laracroft (#5440) üzenetére


laracroft
aktív tag

ok a XiaoMiTool_V2 megmentett ;)

(#5442) AtHoS válasza erzol (#5438) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jól emlékeztem, már be volt kapcsolva.

Megkértem, hogy kapcsolja ki-be itt hátha ez helyre rakja ill. törölje face gyorsítótárát és szedje le majd telepítse újra.
Lehet egy gyári visszaállítás rakná csak rendbe, de most újonnan nulláról lett telepítve minden, bár új szoft telepítését követően nem csináltunk gyári visszaállítást...lehet hiba volt?

read-only mode on the forum

(#5443) dokee78


dokee78
félisten

Érdemes ezt a legfrissebb updatet feltenni?
Bug mentes,vagy csak néhány embernél van gond?

(#5444) Dexter68 válasza dokee78 (#5443) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez az ígéret szerint egy biztonsági frissítés, én nem is vettem észre működésbeli változást.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5445) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Segítséget vagy instrukciót szerenték kérni , mivel sikeresen booltopba vágtam a telefonom.
Megannyi custom rom után szerettem volna egy miuifastboot romot felrakni. Mert 1- funkció nem ment megfelelően golndoltam nem árt hátha helyrerakja a firmware-t.
a rom maga joyeuse_eea_global_images_V12.0.4.0.QJZEUXM_20210423.0000.00_10.0_eea_8b93dea9fd.tgz
Elsőre mi flash : clean all opciót próbáltam.. Maradt a bootloop. De még újra feltudtam rakni a orangefox recoveryt
Aztán megpróbáltam a clean all and lock ot de ezt is cmd scriptel futtatva.
Nem írt hibát.. mindenhol OK visszaigazolás volt!
Le is zárta a booltoadert. De még mindig nem indul el a system. :(
Van erre ötletetek hogy merre induljak tovább?
Köszi előre is :B

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#5446) Stonerice válasza Stonerice (#5445) üzenetére


Stonerice
őstag

Megoldódott! Bár nem emlékszem hogy minek köszönhetően :P
Leszedtem a hátlapot is edl-be raktam az Unlock miatt ha jól rémlik.
Bocsi csak annyimindent kipróbáltam hogy áhh :D töb órás nyűg...
Unlock ezzel a csomaggal sikerült! --->miflash_unlock-en-5.5.224.24
miui azonositás miatt elsőre nem engedte de végül más eszközre más emailcimmel más simkártyára kért sms-el túl tudtam tenni rajta a dolgot fél órával az első próba után.
Aztán a flashelés is sikerült másik( ami gyakorlatilag a 3. volt ) usb foglalattal . Már nem került bootloopba. Végül kipróbáltam a fastboot rom segít e xrp android 11 es romok hangouts hangtorzitásain..
-Hát nem. Android 10 el vagy miuival megfelelően működik. Legalábbis nálam.. Mások elméletileg erre nem panaszkodtak telegramon!

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#5447) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Újonnan vettem a készüléket és a wifit eldobálja.
Van rá valami megoldás, mi lehet az oka?
Köszönöm!

(#5448) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Van itt olyan tulaj, akinek előtte Redmi Note 8 Proja volt? Vett észre sebességbeli különbséget? A RN8 Pro esetén soha nem tapasztaltam egy megakadást sem, de a Note 9 Pro esetén néha belefutok olyanba, hogy pl. a kamera app megnyitása tovább tart mint elvárná az ember, laggoló animáció alkalmazásokból való kilépés esetén. Szinte az első perctől éreztem, hogy nem olyan smooth a rendszer, mint az elődjénél.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5449) Stonerice válasza gzbotii (#5448) üzenetére


Stonerice
őstag

Én a xiaomi.eu romoknál tapasztaltam akadást a globálhoz képest.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#5450) beach head


beach head
senior tag

a fejlesztői beallitasokbol miert tunik el a miui optimalizacio kikapcsolasa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.