Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) crok válasza gabor_01 (#5950) üzenetére


crok
nagyúr

Nálam pl. nincs ilyen nagy merülgetés RJZEUXM Android 11 MIUI 12.0.1.0 alatt.

A nearby share miatt volt folyamatos BLE scanning amit Battery Historian-al megtaláltam szépen és kigyomláltam és így kb. ennyi ami az Android 10 és 11 közt nálam különbség volt. Bár én csináltam pár extra dolgot amiket itt-ott a topikban el-elmondtam, pl. letiltottam azért jópár appot (Google Assistant, Google app maga, csomó beépített Xiaomi -de általam nem használt- termék, szóval) amit nem használok, pár szolgáltatást amit nem használok meg pl. Analytics, MSA, Joyuse, Hybrid, ésatöbbi' Xiaomi bloatware (root se kell, adb-vel a legtöbb sima), nem használom a Xiaomi cloud-ot se (csak a nyitás miatt kellett az account login), meg letiltottam mindent ami Bluetooth-t scan-t használ (nearby hülyeségek mindenhol, pl. settings - connection and sharing - nearby share meg pl. a teleofn alkalmazás(!), location-nél WLAN scan, BT scan), NFC csak akkor van bekapcsolva ha fizetek, nem fut a ShareMe, se a Mi Share, kikapcsoltam a printing-et is mert nem használom, nincs állandóra kapcsolva a Xiaomi cast marhasága se, telefon app-ban ki van kapcsolva a nearby, az assisted dial is, a caller ID & spam is, SMS appban az RCS ("chat funkció") nincs használva, a spam ott is ki van kapcsolva, nincs smart reply, semmi ami miatt netet kellene használnia (mobilnetet el is vettem a telefontól meg az SMS app-tól is). Az összes MIUI recommendation meg reklám meg miegymás le van tiltogatva / ki van kapcsolgatva szépen, rendszerappok frissen vannak tartva, régió Szerbia amúgy is, oda nincs igazán target.. Security app-ban minden is ki van kapcsolva ami automatikus lehet és futogatni akar, se automatikus, képernyőzárás utáni cache clean nincs (a világ legértelmetlenebb funkciója Android-ra), se boost, se akkukímélő mód nincs bekapcsolva (az ultra se). Egy marék app viszont lakatra van téve autostart-al (a kanossza eljárva..), mint pl. a Messenger, a GMail, a Life360.. igen, pl. használunk Life360-at ami konstans néz és riportál helyzetmeghatározást GPS és Google location accuracy-vel (cellainfó, nincs WLAN scan, se BT scan). A fényerő 90+% napközben mindig, délután kicsit lentebb veszem, estére olyan 60% körülre. 3 naponta csinál mentést a Super Backup & Restore, de a Google is szinkronizál mindent is + Google backup-ot is beállítottam.. van fent FB Messenger, van fent Telegram is. Csak pl. hetente / kéthetente én csinálok egy csomagoptimalizálást.. ehhez még root se kell, én pl. ha úgy van kedvem estére töltőre teszem és a készüléken futtatom le, bekapcsolom a wireless adb-t és LADB-ben lemegy mire lemegy, reggelre meg ott a készülék feltöltve, optimalizálva.

Emellett a felhasználás és beállítás mellett most 64%-on van az akku, 3h 10m SoT van épp regisztrálva (ami ugye a legkevésbé sem mérvadó amíg nem ismered a felhasználás módját). Ennél a Xiaomi.EU RJZEUXM szerintem még jóval jobb is ugyanezzel a felhasználással / beállítással, és mindezt úgy, hogy a gyári kernel -mint említettem- le se megy a CPU minium freq.-re ami 300MHz mert a kernelben a minfreq 576, a Xiaomi.EU ROM-ban is, szóval a screen-off és|vagy screen-on alacsony terhelésű fogyasztás is lehetne jobb. Na, sorry, wall-of-text lett megint, csak ennyit akartam mondani, kérem kapcsolja ki.

(#5952) crok válasza crok (#5951) üzenetére


crok
nagyúr

Ja, igen, 1n 13 órája lett töltőről levéve 100%-on. Ez még fontos a fentiekhez hogy kontextusba lehessen helyezni a dolgot. Logot tudok adni ha kell.

(#5953) gabor_01 válasza crok (#5951) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi, ez jól hangzik.
A MIUI 12.0.1.0 még jó is ezek szerint, de frissíti magát és utána romlik el, nem?
A note 10 pro esetén ugyanilyen gondok vannak.
Amúgy én semmit sem tiltottam le, közel 400 alkalmazást mutat a rendszer, 6 banki alkalmazás fut, sok okosotthon alkalmazás, autóriasztók, wiber, whatsapp,stb.. és tényleg 5 nap.....

[ Szerkesztve ]

(#5954) gabor_01 válasza gabor_01 (#5953) üzenetére


gabor_01
senior tag

Mivel SOT-om alig van, a proci megnövelt alap sebessége nálam jelentene valamit.
Kiderül vajon a későbbi frissítéseknél, mikor állítják vissza?

(#5955) crok válasza gabor_01 (#5954) üzenetére


crok
nagyúr

Hát.. ha lentebb veszik majd.. akkor nyilván látni fogjuk hogy lentebb lett véve.. :U

(#5956) x1port


x1port
addikt

Sziasztok !

Az előbb kikapcsolt a telefonom és utána bootloopba került.
10 perce nyomja.
ötlet valakinek ?
12.0.1.0

köszi

(pár napja is volt ilyen de akkor az 5.újraindítás után helyreált )

(#5957) gr1975 válasza dokee78 (#5946) üzenetére


gr1975
csendes tag

Gyalogláshoz szoktam használni, de nálam sem pontos nyomvonal :(
ki fogom próbálni a xiaomi.eu és a evolutionx rommal, bár nem tudom mennyire szoftver függő ez a "probléma" :U

[ Szerkesztve ]

A NEMleges válasz is válasz, legalább "ennyivel" tiszteljük meg egymást!

(#5958) pczinder válasza AtHoS (#5918) üzenetére


pczinder
tag

Nekem sem nyitotta meg a Gmail csatolmányokat. Mint kiderült, az AdGuard blokkolta. Így hát kikapcsoltam az AdGuardnál a Gmailt és így működik megint. (De hogy ez miért állt elő, azt nem tudom, ugyanis ez a config elég régi nálam és korábban minden o.k volt.)

(#5959) Sanyai


Sanyai
csendes tag

Sziasztok! Olyan több hónapja fennálló problémám van, h hiába van bekapcsolva az elérhető állapot a messengerbe és minden létező helyen, egyszerűen nem látom mikor elérhetőek az ismerőseim! Előszőr a messengerre gyanakodtam, így újra lett telepítve az Fb-vel együtt, de sajnos nem hozott eredményt. Messengerbe beléptem egy haver fiókjával, az a fiók tökéletesen működött, így app hiba kizárva. Tudom h nem tartozik szorosan a fórumhoz, sőt, de hátha valaki tudna segíteni. Természetesen többször jeleztem a problémát a Fb-nek, de le se sz@rtak...

(#5960) Viktor0610 válasza Sanyai (#5959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Facebook és Messenger
Ez a te topikod. Mivel nem teló gond.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#5961) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Bár végigfutottam a szál végét, de nem nagyon találtam hasonlót.
Van aki próbálta/használja a RJZIDXM-t?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#5962) Sanyai válasza Viktor0610 (#5960) üzenetére


Sanyai
csendes tag

Köszöm, törölhető is a hozzászólás akkor! :R

[ Szerkesztve ]

(#5963) Viktor0610 válasza Sanyai (#5962) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell törölni kis off elfér! ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#5964) colonell válasza pczinder (#5958) üzenetére


colonell
senior tag

Az android verzió frissítés miatt.
11-en már vagy még, nem telepíti automatikusan a tanúsítványt az adguard, hanem neked kell manuálisan certifikálni.
Nem árt újratelepíteni a teljes reklámmentesség érdekében.

(#5965) troller válasza crok (#5955) üzenetére


troller
senior tag

Szia, eu romot hogy tudom telepíteni custom recovery nélkül?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5966) crok válasza troller (#5965) üzenetére


crok
nagyúr

Haaaaat.. elobb fejtsd ki miert akarod igy. Meg hogy az "eu" nalad Xiaomi.EU-t vagy EEA-t jelent. Ha mar nyitod ugyis a bootloader-t nem teljesen mindegy? Mert azt biztos kell. Felteszel egy regi ROM-ot ami meg fastboot es azt frissited? Semmi ertelmet nem latom. Vagy Hlobal-od van es EEA-t akarsz? Nem ertem..

(#5967) troller válasza crok (#5966) üzenetére


troller
senior tag

Bocs, innen, a xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip rom-ra gondoltam. (Ha jól gondolom ez a miénk)
Nyitott bootloader és root megvan az eredeti romon, amivel vettem a telót (MIUI Global 12.0.2.0 (QJZEUXM))
Viszont romot az eddigi telókon csak TWRP segítségével cseréltem, így anélkül meg vagyok akadva.
Sajna nem vagyok elég pro, csak hobbi szinten romolgatok.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5968) crok válasza troller (#5967) üzenetére


crok
nagyúr

Nem kell megakadva legyel, van TWRP, OrangeFox meg PBRP a flasheleshez, tobb mint egy eve nem kell mar fastboot Xiaomi.EU ROM-ot hasznalni.

(#5969) troller válasza crok (#5968) üzenetére


troller
senior tag

Köszi, akkor le vagyok maradva, legutóbb még nem volt TWRP a Note 9 Pro-hoz.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5970) Samus


Samus
addikt

Konkrétan milyen hangkodeket tud használni a telefon Bluetooth-on keresztül? Hivatalosan csak SBC-t láttam, Miui kérdések között SBC és aptX van, a fejlesztői beállításoknál az összes létezőt be lehetne állítani. Nagyon rááltam egy LDAC fülhallgatóra, de ha nem tudnám használni, sokkal előrébb nem lennék vele, mint a mostanival...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5971) Danecay válasza troller (#5969) üzenetére


Danecay
őstag

Elég rég lehettél itt legutóbb :)

(#5972) Fruityloops


Fruityloops
tag

Nem tudjátok esetleg, hogy mikor érkezik miui frissítés a telefonra..?
Gyári rom-on vagyok, ahogy vettem. És ugye amióta a 11-es android kijött, a 2 napos üzemidő lecsökkent kb. 1, másfél napra.
Tudom, nem mindenkinél, írtátok itt, de van akinél igen.
Svájci régión vagyok, mert ott megy az arcalapú feloldás, meg hangosabb mint a Magyarországi régión a telefon jack kimeneten stb .
Vagy tegyem át Indiaira stb... Hátha hamarabb jön meg bárminemű frissítés?
De a kérdés, hogy mikor jön egyáltalán, hogy orvosolják a sok bug-ot, pl. aksimerülést. :F

(#5973) Trooper82 válasza Fruityloops (#5972) üzenetére


Trooper82
senior tag

https://c.mi.com/thread-3085396-1-0.html

Itt tudod csekkolni, hogy allnak a frissítések.

(#5974) crok válasza Fruityloops (#5972) üzenetére


crok
nagyúr

Sohasem szólnak mikor lesz frissítés ("Kindly wait."). A régió átállításával is ugyanaz marad a ROM verzió szóval azzal ilyen szempontból semmi se változik, nem lesz hamarabb frissítés. Én nézem naponta többször a kijövő frissítéseket, szólok mindig amint tudok ha van új ROM. De hamarabb nem lesz, ez biztos. Ha nyitod a bootloader-t és teszel fel másik ROM-ot akkor más ROM-ot kaphatsz hamarabb.. talán.. de mivel sose szólnak melyik kap hamarabb frissítést így az is lutri.

(#5975) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Gyári rom, mióta jött az új "rendszer" azóta feloldásnál néha elfelejti az alap képernyőm néhány gombját random... jobbra-balra elhúzom és vissza is dobja őket, de nem értem a logikát benne. Másnak is előfordult, vagy van rá megoldás?

Macrodroiddal is szívok, de az más topic

(#5976) Trooper82 válasza Alien4 (#5975) üzenetére


Trooper82
senior tag

Előfordul. Meg néha az is ,hogy rakattintok az ikonra és nem reagal csak app menüből. Meg ha hosszan nyomok egy appra , hogy eltavoltitsam, igye bemegy az alkalmazás törlés menübe azt irja eltavoltitva és ott marad🙂, kezdokepernyon, alkalmazás listában is. Csak a beallitasok/ alkalmazasok alatt tudom eltávolítani. De ezek is random, de jellemzően inkább nem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#5977) Samus válasza Alien4 (#5975) üzenetére


Samus
addikt

Úgy 7 éve nem használok gyári launcher-t (semmilyet), csak Nova Prime-ot, viszont rendszeresen jelentkezik feloldás után, hogy, mintha kilőtte volna a rendszer, rövid (úgy 1 mp) várakozás után jelenik meg a felület, addig csak a háttért látom.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5978) Alien4 válasza Trooper82 (#5976) üzenetére


Alien4
tag

na, szerencsére ennyire nem kriminális a helyzet :D

#5977 Samus
Én reset előtt már fix 5 másodpervet vártam, mire bekapcsolta a képernyőt.
Most gyors, csak nem tudtam kideríteni az okát... (ezért kedvelem még mindig jobban a PC-met...)

(#5979) ktomcat válasza Samus (#5977) üzenetére


ktomcat
senior tag

Miui optimalizálást kikapcsoltad? Auto-start pipa? Nálam ezek után szűnt meg a probléma.

(#5980) Samus válasza ktomcat (#5979) üzenetére


Samus
addikt

Autostart nem volt engedélyezve. Meglátjuk. Köszi a tippet.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5981) Alien4 válasza ktomcat (#5979) üzenetére


Alien4
tag

az optimalizálást mennyire érdemes kikapcsolni?
mik a pro-kontrái?

(#5982) ktomcat válasza Alien4 (#5981) üzenetére


ktomcat
senior tag

Pro: Nem lövi ki az alkalmazást a háttérben
Kontra: App függő, ha sokat eszik a háttérben akkor a gyorsabban merülhet a telefon

Személy szerint minden olyan appnál kikapcsoltam, ahol nem akarok lemaradni az értesítésről

[ Szerkesztve ]

(#5983) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Miui 12.0.1-re frissítettem ahogy felajánlotta.
Sajnos azóta nekem kicsit akadozó (nem olyan fluid vagy hogy mondják) a rendszer, illetve egyszer telefonálás közben magától újraindult...
Másnak is vannak ezzel a stabillal gondok?

F.K.T.

(#5984) Fruityloops válasza psg5 (#5983) üzenetére


Fruityloops
tag

Vannak bőven..én is észrevettem, hogy jobban szaggat, programok átváltásakor, vagy bármit ha megnyitsz, android 10 és a régebbi miui-n ilyen gondok nem voltak. Páromnak is ugye ilyen telefonja van, ott még android 10 van és régi miui, megnéztem tegnap este pont, és nem akad, gyorsabb, ráadásul neki 2 napot elmegy az aksi, és amit írtam fentebb az új 11-es androiddal és miui 12.01-el meg 1, max, másfél napot.
Ezen kivűl volt, hogy megszakadt a vonal többször is telefonálás közben, ami azelőtt nem volt.

(#5985) psg5 válasza Fruityloops (#5984) üzenetére


psg5
veterán

Basszus, ez nagyon gáz. Nekem idáig egyik telefonnal sem volt az eredeti gyári frissítésekkel semmi gond.
Remélem kihoznak hamar valamilyen javítást, mert így kénytelen leszek az eladóhoz fordulni, illetve a jelenlegi hatályos jogszabályok szerint a gyártó magyarországi képviseletéhez, hogy a frissítést kárt okozott.

F.K.T.

(#5986) Danecay válasza psg5 (#5985) üzenetére


Danecay
őstag

Tekintve, hogy több mint 1 hónapja elérhető az Android 11 alapú ROM, ráadásul csak több verzióval korábbi MIUI-val felvértezve és még panaszok is vannak rá, mint itt a topikban is olvasható, igazán megerőltethetnek magukat és dobhatnának egy csontot, valamilyen frissítés, javítás, optimalizálás formájában. Remélem nem a MIUI 12.5-ig kell ezzel kihúzni.
Arról nem mi vásárlók tehetünk, hogy annyiféle készülékvariánst gyártanak, hogy már szerinte ők maguk sem tudják lekövetni, nemhogy supportálni :)

(#5987) crok


crok
nagyúr

A Redmi Note 9 Pro (joyeuse) Android Enterprise cert-es úgy tudom, a Helloxiaomi szerint (bár forrás ugyan nincs ahogy látom) az alábbiak szerint alakul a frissítés:

Biztonsági frissítések vége: Máj. 2023
Frissítések gyakorisága: Minden 90 naponta
Ezzel jelent meg: Android 10
Ezt fogja megkapni: Android 11

Amúgy a cca. 90 nap (~3 hónap) igazolódni látszik ha visszanézem a ROM release dátumokat, mondjuk EEA ROM-ra az első ROM linkek megjelenésének napját nézve:
V12.0.1.0 RJZEUXM 2021. Június 25
V12.0.4.0.QJZEUXM 2021. Április 27
V12.0.2.0.QJZEUXM 2021. Január 21
V12.0.1.0.QJZEUXM 2020. November 13
Global-ra nem néztem vissza pontosan így de mindig kb. ugyanannyi az eltérés úgyhogy kb. ugyanígy jön ki az is.

(#5988) Danecay válasza crok (#5987) üzenetére


Danecay
őstag

Egy-egy hotfixet kidobhatnának azért szükség esetén, legyen pl. szó csak erről a megemelkedett alapórajel problémáról ami kihatással van a telefon hamarabbi merülésére. Most egy ilyen patch-re is tényleg 3 hónapot kell, hogy várjon a felhasználó. Az megértem, hogy nagyobb összetettebb frissítést csak 3 havonta adnak ki, de egyértelmű problémákra javítást akár hetente is tolhatnának, azokból úgy sincs olyan sok kirívó.

(#5989) crok válasza Danecay (#5988) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs kínai változata.. ez itt a gond az elgondolásoddal.

(#5990) aprokaroka87 válasza crok (#5989) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez oké.

De a vásárlónak ehhez igazából mi köze van, már ha érted hogy mondom.

Vásárláskor van tájékoztatva a vásárló?

Azért egy Xiaomi szintű cégnek az ilyen problémákon már illene túl lépni.

(#5991) Danecay válasza crok (#5989) üzenetére


Danecay
őstag

Ők akartak kilépni a nemzetközi piacra és elég fordítva ülnek a lovon ha ezt az ilyen készülékek gyér szupportjával akarják fenntartani. Nem éppen az ellenkezője lenne a logikus?

(#5992) Viktor0610 válasza Danecay (#5991) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nincs kínai változata alatt arra gondolt crok, hogy nem jön ki rá heti frissítésű (fejlesztői) ROM.
A hotfix-kiadás emlékeim szerint sosem volt jellemző a gyártóra (ahogy a többire sem).

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#5993) crok válasza Viktor0610 (#5992) üzenetére


crok
nagyúr

Igy van, erre gondoltam.

(#5994) Trooper82 válasza crok (#5987) üzenetére


Trooper82
senior tag

Akkor ezek alapján lehet , hogy szeptemberig semmi. :DD

Csak bírják ki a nyarat a telok a megnövelt minimum orajel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#5995) crok válasza Trooper82 (#5994) üzenetére


crok
nagyúr

53 órával ezelőtt vettem le töltőről 100%-on, most épp 3.5 óra a SoT amiben nincs játék, 30 perc telefonálás, 3.5 óra wakelock és még van benne 42%, többieknek is hasonló vagy jobb, mert náluk nincs pl. Life360 non-stop helymeghatározással. Az, hogy észrevettem, hogy nem megy le a minimum órajelre az egy dolog, de azért nem ez lesz az oka a többi merülő készüléknek, csak azt nem nézik meg. Én meg nézem. Magamnak.

(#5996) Viktor0610 válasza Trooper82 (#5994) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vicces lenne, ha a min. órajel közelében működő teló bedöglene emiatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#5997) crok válasza crok (#5987) üzenetére


crok
nagyúr

Na, kellett emlegetni:
MIUI V12.0.4.0.RJZMIXM(Global) is rolling out for Redmi Note 9 Pro (Mi Pilot Release)
Ha lesz linkem hozom azt is.

(#5998) ktomcat válasza crok (#5995) üzenetére


ktomcat
senior tag

Nálam most olyan érdekesség lépett fel, hogy a kernel managerrel régebben visszavettem 300 mhz-re a minimum órajelet, és most csak úgy random csekkoltam és azt vettem észre, hogy a minimumot felvette 768mhz-re :Y hiába adtam meg neki újra a 300 mhzt, átállította magát... Resi után meg a minimum a maxra volt állítva (1804 mhz) :F Visszavettem és elvileg tartja, de a big clusternél is 300 lett a minimum úgy, hogy ott 652 a legalacsonyabb amit ki lehet választani :F

Reméljük a 12.0.4.0nek nem lesznek ilyen bajai :K

[ Szerkesztve ]

(#5999) crok válasza ktomcat (#5998) üzenetére


crok
nagyúr

A kernel manager-ed szórakozik veled, ez 100% :D

(#6000) ktomcat válasza crok (#5999) üzenetére


ktomcat
senior tag

Akkor még jó, hogy ingyenes volt a pro verzió anno :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.