Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) paolinho


paolinho
őstag

Arra esetleg van valakinek ötlete, hogy az mitől lehet, hogy, ha felteszem akár az orosz 4pda.ru-s, akár a mauronofrio-féle recovery-t, mindig ott kötök ki, hogy a méretét ugyan látja, de a tartalmát nem a TWRP, ergo onnan semmi nem telepíthető?!

(#4252) TeeBee73 válasza Rómeó (#4249) üzenetére


TeeBee73
addikt

Sablon.
Az almásoktól csak annyit kaptál volna: "Rosszul fogod"
Náluk is Karácsony Hanuka van, szarnak a melóba. :(((

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4253) Oldman2 válasza paolinho (#4251) üzenetére


Oldman2
veterán

Írtam PM-ben, hogy a "Format Data" a megoldás majd utána egy reboot.

(#4254) Papix válasza Papix (#4250) üzenetére


Papix
tag

Az elképzelhető, hogy valamilyen módon rosszul tettem vissza a sim kártyát?
Mert most kivettem, majd visszaraktam és láss csodát működik.
:Y :W

(#4255) Viktor0610 válasza Papix (#4254) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt csak te tudhatod. ;]
A nano SIM kis mérete miatt könnyen betehető rossz módon.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4256) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gyári kamera nem készít videót a gyereknél.
Adatok törlése megvolt.
Mi lehet a gond?

#?*@&!

(#4257) cettlee


cettlee
őstag

hali. miui12 van, gyari szoftverben hogy tudom kideriteni hogy mikor volt 100%ra toltve az akksi?a grafikonnal csak a legutolso 1 napot mutatja

(#4258) Ricardo válasza cettlee (#4257) üzenetére


Ricardo
félisten

Sehogy. Ez sajnos ilyen.

(#4259) Viktor0610 válasza cettlee (#4257) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Külső appal.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4260) zeon.hu válasza zeon.hu (#4256) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

No, normál videó továbbra se megy.
Lassított szintén nem.
Timelaps és rövid videó működik.

#?*@&!

(#4261) trebrona válasza zeon.hu (#4260) üzenetére


trebrona
nagyúr

GCam-mel esetleg nem próbáltad?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4262) zeon.hu válasza trebrona (#4261) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyet próbáltunk, nem működik.
Kéne egy stabil, mert túl sok van belőle, hogy mindet kipróbáljuk.

#?*@&!

(#4263) trebrona válasza zeon.hu (#4262) üzenetére


trebrona
nagyúr

Semmilyen felbontáson nem ment? Illetve azt találtam még, hogy ne legyen élő háttérkép beállítva. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4264) zeon.hu válasza trebrona (#4263) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs élő kép, de most tettünk gyárit, azzal se jó.
De találtam egy működő Gcam-et!
(Csak a slow mo nem megy ebben sem :D )

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4265) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Fiók kérdés:

Fel kellett tennem a gyerek telefonjára az egyik fiókomat egy általam már nem használt alkalmazás miatt (sajnos ez pont nincs benne a családi megosztásban).
A fiók nem szinkronizál, de a telefon mégis megjeleníti az összes általam használt névjegyet.
Ezeket el tudom tüntetni valahogy?
(A névjegy alkalmazás csak a sajátját mutatja, de a telefon alkalmazás mindet)

#?*@&!

(#4266) paolinho válasza paolinho (#4182) üzenetére


paolinho
őstag

Nos ma végre hosszas kínlódás után sikerült a rom-váltás az igényemnek megfelelően.
Tudom, elsőre ez nem tűnne bonyolultnak, azonban a TWRP egy kissé problémássá tette a romcsere lehetőségét. Higyjétek el, sokat visszaolvastam, sőt Google-ztam is eleget, mire kialakult a jelenlegi helyzet.
Elsőnek Mikszi, és Oldman2 (privi)tanácsaira támaszkodtam, valamint Upo leírását is szemelőtt tartottam (ezért külön köszönet nekik :R ), azonban helyenként ezek nálam valami fura ok miatt másként működtek. Ezért leírom, hogy nekem miként ment, és mik voltak a tapaszatlataim a TWRP, és a rom-csere kapcsán a lépéseket illetően:

1. Fastboot - OK

2. LR.TWRP 3.4.1B 0530 by russian - a Wipe alatti Format Data, FR intézésével (itt csak zárójelesen jegyezném meg, hogy ez volt az egyetlen TWRP, amely engedte feltenni simán Win10 alól az aktuális dolgokat, de innen hiába telepítettem az igény szerinti romot, "The system has been destroyed" lett a vége)

3. TWRP alól instalálni a twrp-3.4.0-14-curtana-unified-mauronofrio.img-t (ezt ugye engedte az orosz TWRP Win10 alól felmásolni)

4. A kívánt rom (én az indonézt választottam most, de ez lehetett volna akár a xiaomi.eu 12-es romja is) telepítése pendrive-ról !!! Ez azért nagyon fontos, mert a mauronofrio-féle TWRP nem tette lehetővé számomra, hogy felmásoljam a belső tárra a kiválasztott dolgokat, viszont a pendrive-ot látta, és kezelte is.

Itt véget ís érhetne a beszámolóm, azonban most, hogy újra a TWRP recoverybe szerettem volna indítani a telót, a gyári recovery jelent meg a Volume+ és Power gombok együttes megnyomására. (Unlocked maradt az állapot)
A Magisk-ot szerettem volna feltenni a reklámok blokkolása okán, de miközben túrtam az oldalakat a TWRP-probléma okán, beleszaladtam egy írásba, amely arról informált, hogy root nélkül is lehet blokkolni a reklámokat:
"Hi ! When I first got the phone I tried Adguard DNS but for some reason it couldn't block the ads inside apps. Then I tried a similar app called DNS66 which worked perfectly fine on my device all this time prior rooting."

Arra gondoltam, hogy kipróbálom, és, ha bevállik, akkor maradhat minden így, és a frissítések is simán, gond nélkül tudnának a későbbiekben települni OTA-n.
Ezt egyelőre fenntartással kezelem, de ha működik, akkor örülünk, ha nem, akkor jöhet a root.

[ Szerkesztve ]

(#4267) crok válasza paolinho (#4266) üzenetére


crok
nagyúr

Az indonéz ROM egy gyári ROM amiben benne van a gyári recovery - így a flash után nyilván már nem volt meg a TWRP, helyette ott volt a gyári.. Ezt úgy "szokás" kiküszöbölni, hogy még a ROM flash-elése után de még a TWRP újraindítása előtt az install menüben image-ből flash-eled a TWRP img file-t a recovery partícióra.

A TWRP azért nem tudta mount-olni a belső tárat mert a MIUI ROM-ok alapból titkosítanak amit nem tudott feloldani - formázni kellett volna a belső tárhelyet és akkor lehetett volna használni de erre én is egy microSD-t használok egyébként..

DNS66 helyett használhatsz Blokada-t (neked nem kell a "fizetős" mert az már "rendes" VPN) amiben eleve kiválaszthatsz hosts forrásokat (akár többet is, pl. az Energized listákat is). Reklámblokkolásról bővebben itt írtam (non-root / root lehetőségek Androidra).

(#4268) feketedini


feketedini
tag

Érdemes túlfeszültség védelemmel ellátott elosztóba dugni a töltőt, vagy a gyári töltő már eleve ilyen védelemmel van ellátva?

(#4269) kovacsit válasza feketedini (#4268) üzenetére


kovacsit
tag

Szerintem felesleges.
Legrosszabb esetben a töltő pukkan el, de nekem az elmúlt 20bevben egyik töltőm sem ilyesmi miatt döglött meg. Telefon meg végképp nem ilyesmitől...

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4270) paolinho válasza crok (#4267) üzenetére


paolinho
őstag

Így már tiszta a kép, köszi. :)
Nem zavar, hogy nincs TWRP, ha megoldható a reklámmentesség, és ahogy írod is, vannak megoldások. A reklámos YouTube helyett meg ott a Vanced. Szóval egyelőre jó lesz ez így teljesen, aztán majd meglátjuk.

(#4271) xviktorx


xviktorx
tag

Sziasztok! Kb. 1 hete én is tulajdonosa vagyok egy ilyen telefonnak az MM-ből vettem.
Olvasgattam a fórumot, de képtelenség a végére jutni ( 1350-ig jutottam ) így a problémátmat megosztanám veletek. Minden gyári a telefonon, nem mókoltam rajta semmit.
A telefon belakásának az elején beállítottam értesítési hangnak a békát. Ekkortól kezdve a telefon nem csak akkor brekegett amikor valami értesítés volt hanem szinte mindig amikor feloldottam a telefont. Megváltoztattam az értesítési hangot, de a telefonon még mindig brekeg, ha feloldom, ha megnyitok egy alkalmazást illetve ha elfordítom a telefont és ezzel együtt a telefon képe is elfordul. Ez a brekegés baromira idegesítő. Néztem a beállításokat de nem találtam meg a megoldást. Tudnátok ebben segíteni? Az is jó lenne ha valaki megmondaná, hogyan tudnám ezt a békát letiltani letörölni. A telefont nem szeretném mókolni ( ROM csere meg hasonlók nem jöhet szóba ). Válaszotokat előre is köszönöm.
U.I: Még akkor is brekeg ha hívnak sé csörög a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Oldman2 válasza xviktorx (#4271) üzenetére


Oldman2
veterán

A Beállítások/Hangok és rezgések lapon miket látsz beállított hangokként?

(#4273) xviktorx válasza Oldman2 (#4272) üzenetére


xviktorx
tag

Csengőhangnak azt amelyik zenét beállítottam, Értesítések-nél pedig Fuvola, Ébresztőnél Időjárás-értesítés, Eseményeknél pedig Természet-cseppek.

(#4274) Oldman2 válasza xviktorx (#4273) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyanitt állítsd be mindegyiket újra (én ideiglenesen átállítanám másra).

(#4275) xviktorx válasza Oldman2 (#4274) üzenetére


xviktorx
tag

Megtörtént, minden hangot átállítottam rajta, újra is indítottam a telefont és most is brekeg állandóan. Gondolom a gyári beállítások visszaállítása megoldamá, de majd 1 napot csesztem el arra, hogy minden újra működjön a telefon váltás után ( Revolut, Raiffesien app, Wazze, PayPal, My vodafone, Skrill stb stb. ).

(#4276) Oldman2 válasza xviktorx (#4275) üzenetére


Oldman2
veterán

Csak brekeg? Semmi más hang nem megy?

(#4277) xviktorx


xviktorx
tag

Így van csak brekeg, ha feloldom a képernyő zárat, csak brekeg egyet, megnyitom a Youtube-ot, majd elfordítom a telefont vizszinbe akkor is brekeg egyet, ha hívnak szól a csengőhang is na meg brekeg egyet.

(#4278) crok válasza xviktorx (#4277) üzenetére


crok
nagyúr

Hasznalsz a gyaritol eltero temat? Ha igen allitsd at a gyari temara - plusz a temak beallitasaiban van olyan, hogy "vegye at a tema csengohangjait", na azt kapcsold ki most.

(#4279) AttilaMvh válasza xviktorx (#4277) üzenetére


AttilaMvh
tag

Ha ideiglenesen kikapcsolod mindenütt a rezgéseket, mi történik? Beállítások-> Hangok és rezgések. Ugyanitt megnézheted a további beállítások menüpontot is.

(#4280) Oldman2 válasza crok (#4278) üzenetére


Oldman2
veterán

Kérdés: ilyen esetben a Hangbeállításokban nem azt látom, ami hangokat "átvett"?

(#4281) crok válasza Oldman2 (#4280) üzenetére


crok
nagyúr

..de egy jofele bug meg lehet.

(#4282) xviktorx


xviktorx
tag

Semmilyen témát nem használok, átköltöztettem a MIA2 telefonomat erre a telefonra, semmilyen témát nem állítottam be. A rezgéseket mindenhonnan levettem, továbbra is brekeg.A telefonon minden gyári kivéve a csengőhangot, mert az letöltött.

[ Szerkesztve ]

(#4283) crok válasza xviktorx (#4282) üzenetére


crok
nagyúr

Kerlek probald ki, hogy direktben beallitod a gyari temat, pl. atallitod valami temara, vegye at a tema csengohangjait meg vissza a gyarira + kapcsold ki, hogy vegye at a tema csengohangjait. Szerintem itt megy el valami.

(#4284) xviktorx válasza crok (#4283) üzenetére


xviktorx
tag

Klasszikus témáról átálltam Limitless ( ez a kettő van az alap témák között ) ki és bekapcs de a brekegés megmradt. Most épp a PUBG CLASSIC témát töltöm le, de elég lassan jön, hisz melóba vagyok és csak mobil netem van. Remélem ennek a témának van saját csengőhangja vagy ha nincs tudnál ajánlani egyet aminek van?

(#4285) xviktorx


xviktorx
tag

Több témát is feltettem rá, semmi sem oldotta meg a problémát, csak a gyári visszaállítás. Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

(#4286) beach head


beach head
senior tag

ujjlenyomat olvasoval oldanam fel a telefont, de csak a hatteret jeleniti meg, az ikonokat nem, neha meg azt se hajlando ... neketek is szorakozik neha igy?

[ Szerkesztve ]

(#4287) Rómeó válasza xviktorx (#4285) üzenetére


Rómeó
tag

Bocsi,gondolom,hogy idegesítő volt,de ezen a "brekegésen" olyan jót derültem,köszi!! :) :DD

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4288) crok


crok
nagyúr

Ha esetleg valakit érdekel a reklámblokkolás akkor írtam róla pár szót.

(#4289) Dhampir válasza Rómeó (#4287) üzenetére


Dhampir
félisten

Még novemberben történt az alkonyba hajló temetőlátogatáson, amikor az öreg temetőt nyirkos párafelhő szállta meg, akkor az út fölé hajló fák és a kísérő sírhalmok között ballagván váratlanul belebrekegett az egyik látogató tarkójába a hátizsákból, és hirtelenjében nem lehetett tudni, hogy mi volt az. Villámcsapásként bizsergett végig a hátakon az ijedelem, de persze utána ébredezett a felismerés hozta feloldódás, hogy csak a mobilon beállított jelzőhang tréfálkozott.

[ Szerkesztve ]

(#4290) Rómeó válasza Dhampir (#4289) üzenetére


Rómeó
tag

:) :D :DD :C Lehet még fokozni!?? ...az asszony felijedt a röhögéstől! :K :R

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4291) TeeBee73 válasza Rómeó (#4290) üzenetére


TeeBee73
addikt

Remélem, meg tudod nyugtatni, valahogy... ;] :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4292) Oldman2 válasza crok (#4288) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, mint szinte minden hozzászólásod, ez is szépen összeszedett, kellően szakmai megközelítésű.

Kár, hogy nem lehet hozzászólni (így köszönhetően a PH-nak) nem lehet elmenteni (csak kerülő úton).

(#4293) crok válasza Oldman2 (#4292) üzenetére


crok
nagyúr

Koszi es nincs mit - de nem a PH hanem miattam nem lehet hozzaszolni :D de akkor beallitom ha igy szeretnel visszatalalni. Miert nem bookmark-olod?

(#4294) Dévidzon


Dévidzon
tag

Tud vki olyan (mondjuk aliexpress-es, de lehet bármi más) kijelzővédő üveget ami normálisan illeszkedik és nem takar bele a hasznos részbe?
Brotect-et próbáltam, szar. Most jött meg ez. De ez meg takarja a kijelzőt, magyarán nem elég nagy.

(#4295) Oldman2 válasza crok (#4293) üzenetére


Oldman2
veterán

Úgy értettem, hogy ha a szerző nem engedélyez hozzászólást (jogában áll), akkor a PH-n nem lehet menteni az adott Topikot.

Miért nem bookmark -olom? Mert már van így is "ezer", de semmire nem használom őket.

(#4296) fireman123


fireman123
őstag

találtatok esetleg használható hívásrögzítőt? ...sokat kipróbáltam, de egyik sem megbízható, a legjobb a Cube volt, de az meg bekavart a rendszerbe....nem működött a kihangosítás amíg fenn volt a telón

(#4297) TeeBee73 válasza fireman123 (#4296) üzenetére


TeeBee73
addikt

Kérdezd a szolgáltatót, ők mit használnak. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4298) vilga válasza Dévidzon (#4294) üzenetére


vilga
tag

én [ezt] rendeltem, egy kicsit kisebb de nem zavaró, /tizedekkel kisebb mint a látható képmező/, cserébe viszont tutira rásimul
lemértem neked: 69x156 mm

[ Szerkesztve ]

(#4299) Samus válasza Dhampir (#4289) üzenetére


Samus
addikt

Erről beugrott egy régi történet, még egy kollégám mesélte. Egy ismerőse haladt hazafelé, kis faluba tartott, már a határnál volt, mikor defektet kapott, lehúzódott, a temető pedig épp ott volt, este volt már persze, korom sötét. Kiszállt, elkiáltotta magát: holtak, most segítsetek! Jött a kiáltás a temető felől: jövök! Ez még abból az időkből való, mikor a temetőkben volt állandó őr.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4300) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, nem találok névjegy widgetet amit ki tudnék tenni a képernyőre gyorshíváshoz....nincs ilyen lehetőség vagy nem jó helyen keresem? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.