Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) erzol válasza nincsnév007 (#5148) üzenetére


erzol
őstag

(#5152) crok válasza YakQzA (#5147) üzenetére


crok
nagyúr

Fastboot-ba se akar elindulni? Ha PC-re dugod a saját USB kábelével akkor lát belőle bármit a PC? Tölteni lehet?

(#5153) nincsnév007


nincsnév007
őstag

köszönöm :R és akkor ezt kilehet kapcsolni? vagy érdemes így hagyni? 2 hetes a telefon és tegnap jelent meg.

(#5154) YakQzA válasza crok (#5152) üzenetére


YakQzA
tag

Semmire nem reagál.

(#5155) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#5153) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapjában véve nem kell vele foglalkozz, akkor kellhet kikapcsolni, ha hívásgondokat tapasztalsz, vagy az SMS nem megy el, csak hosszú percek, akár órák alatt. (Nálam Telenorral, több Xiaomival is voltak ilyen gondok, nem is aktív a VoLTE.)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5156) troller


troller
senior tag

Sziasztok,

Egy hete vagyok tulaj, BL nyitás tegnap megvolt, egy viszonylag követhető leírást szeretnék kérni root és TWRP telepítés témában. Köszi előre is.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5157) nincsnév007 válasza Viktor0610 (#5155) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R

(#5158) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Sziasztok. Felnyitás után fehér csíkok, aztán RGB csíkok jelennek meg, majd szépen lassan kifehéredik az egész kép. :W Persze pont akkor, amikor egyetlen társként hoztam el 6 hétre külföldre. Van erre valami megoldás, vagy hardveres a gond?
Januárban vettem, nem esett le soha. Az ágyban fekve jött elő a probléma. :F :W

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#5159) crok válasza RubbishBin (#5158) üzenetére


crok
nagyúr

Ez szerintem nettó hardver baj lesz, ilyen szoftver problémát (főleg olyat ami "kapcsolható", be- vagy átállítható) elképzelni nem tudok (kiv. a fejlesztői menüben a "játékdriver" de ha az lenne a gond akkor tudnám reprodukálni). Leírásod alapján én szervízt mondanék mert hibásnak vélem a kijelzőt. Ehhez - ahogy olvasom - még külön tesztet se kell indítani mert előjön magától is.. ez a lassan kifehéredés meg csíkozás lehet egy kábelhiba is.. vagy - ahogy írtam - maga a kijelező.

(#5160) crok válasza troller (#5156) üzenetére


crok
nagyúr

A Magisk telepítéséhez nem kell TWRP vagy custom recovery [link], főleg nem V22 óta (Magisk topik - Összefoglaló - Magisk telepítés).

Ha másra is kell a TWRP akkor van (szerintem) három custom recovery ami használható:

TWRP - [Mauronofrio TWRP]-je jó, úgyis ő lesz a végén a TWRP maintainer.. csak ki kell várni hogy hivatalossá tegye twrp.me-n. Itt van az XDA thread-je.

PBRP - [PitchBlack Recovery Project - honlap]

OrangeFox - [XDA] - [holnap]

A TWRP eleve img formában jön, a másik kettő ZIP alapvetően, de ha a ZIP-ből kiszeded az oxigént img-t akkor azt is flash-elheted fastboot-al és majd utána "önmagából" flash-eled magát a ZIP-et.

Aztán kelleni fognak a driver-ek ami a nyitás miatt már remélhetőleg fent van..
Aztán kelleni fog egy adb/fastboot csomag még, pl. ez a csomag:
[TOOL]Minimal ADB and Fastboot [2-9-18]

A telepítése ugyanaz mint kb. bármelyik Xiaomi-n:
fastboot flash recovery recovery-img-file-od-neve.img
majd
fastboot boot recovery-img-file-od-neve.img
vagy esetleg
fastboot oem reboot-recovery
..de ez nem mindig jó megoldás.. inkább fastboot boot recovery módszer és engedd neki hogy a system-et módosíthassa.

Utána ha mégis recovery-ből akarod telepíteni a Magisk aktuális verziót akkor megteheted, csak az APK-t nevezd át ZIP-re és máris lehet flash-elni (csak ez ma már a "legacy" mód, minden más (szerintem) le van írva a Magisk topik összefoglalóban).

(#5161) crok válasza YakQzA (#5154) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor ott szerinem nem kicsi a gond :\ Én szervizeltetném ha még garanciás (remélem az még) csak elég rossz az időzítése :|

(#5162) RubbishBin válasza crok (#5159) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Köszönöm a választ! Nézek valami szervízt a közelben, ki tudja mikor hal meg teljesen a srác.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#5163) troller


troller
senior tag

Köszönöm a gyors választ. Beleásom magam. :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5164) YakQzA válasza crok (#5161) üzenetére


YakQzA
tag

Igen, garis. 2 hónapos készülék. Megy szervizbe, csak nagyon kellettek volna a rajta lévő adatok. :( Gondolom az ilyenkor bukta. Azért köszi, hogy próbáltál segíteni!

(#5165) Alien4 válasza crok (#5137) üzenetére


Alien4
tag

Koszi, ez megoldotta az ertesitesek kerdeset. Jo ez a gep nagyon. S7 edge utan hihetetlen az akkuja.

(#5166) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
1.: Azt, hogy tudom beállítani, hogy a tisztító ne foglalkozzon az SD kártyámmal, csak a belső tárhelyen lévő fájlokat akarja vizsgálni?

2.: A tisztítóban le tudtam állítani a reklámok megjelenését, de szeretném a fájlkezelőben is. Van erre mód?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5167) aprokaroka87 válasza HoTaZo (#5166) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

2. Appon belül, Beállítások > Névjegy > Ajánlások.

pipa ki :)

(#5168) crok válasza HoTaZo (#5166) üzenetére


crok
nagyúr

2, Kikapcsolhatóak, a többiben is, az MSA (MIUI System Advertisements) pedig letiltható: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

(#5169) HoTaZo válasza crok (#5168) üzenetére


HoTaZo
addikt

& (#5167) aprokaroka87
:R

Végig futottam őket, nagyrészüket be is tudtam állítani (az angol nyelvüket most kihagytam, elégnek tűntek a magyar nyelvűek is).

Viszont, van olyan, amin nem igazodtam el.
- "Csomagtelepítőben lévő reklámok kikapcsolása" csak akkor végezhető el, amikor engedélyt kér egy telepítendő alkalmazás a pl. Tárhely eléréséhez vagy ezt a menüt külön is el tudom érni?
-"Alkalmazás hirdetések kikapcsolása" -nál kér feloldó mintát. Ez csak erre a műveletre szól vagy egy képernyőzárat állítok be? Sajnos rossz tapasztalataim vannak az előző telómmal (Huawei G8) a képernyőzárat tekintve. Nem akarok ezzel is gyári visszaállítást csinálni, ha nem tudom kikapcsolni a képernyőzárat.

Az 1. kérdésre van valami ötletetek?
Közben jött egy 3. kérdés is: Hogyan tudom a Chrome-ot alapértelmezett böngészőnek beállítani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5170) crok válasza HoTaZo (#5169) üzenetére


crok
nagyúr

Elsore azert nem irtam mert nincs ra igazi megoldas, valaszd le az SD-t amig tisztitasz aztan csatold vissza vagy egyszer menj vegig es amiket onnan hoz ki elemenkent nyomkodd vegig es add hozza kivetelhez.

A csomagtelepito beallitasainak az activity-jet ahogy nezem nem tudod inditani siman mert a meghivasahoz kell egy apk, de barmilyen apk-val elohozhato es telepiteni se kell, csak hogy meghivja az activity-t.

Feloldomintat a hozzaadas es a hirdeteskikapcsolas utan ki is kapcsolhatod egybol, meg lezaras elott: Beallitasok - Jelszavak es biztonsag - Egyeb jelszavak - Adatvedelmi jelszo - kikapcs. De nem lesz baja.

Alapertelmezett bongeszo: ha most csak megnyitja a linkeket akkor mar van beallitva. Beallitasok - Alkalmazasok - Alkalmazaskerezeles - keresd meg az aktualis alapertelmezett appot es a lista vegen van az alapertelmezesek torlese, utana nyiss meg egy linket es allitsd at Chrome-ra hogy jegyezze meg. De ugyanitt sz Alkalmazaskezelesben jobb fent harom pont menuben Alapertelmezett alkalmazasok es allitsd at a bongeszot a Chrome-ra. Ugyanaz az eredmeny.

(#5171) HoTaZo válasza crok (#5170) üzenetére


HoTaZo
addikt

Főleg a Mély tisztításnál jelennek meg azok a fájlok, amiket nem akarok, hogy birizgáljon az SD-n, így felismertem őket. Elég sok van, így kihagyom az egyenkénti kivételbe tételüket, a videókkal megcsináltam, nem volt sok.

Lehet, hogy valami előállítódott, valamikor, a Csomagtelepítőben, mert nem jelenik meg az a lap, ahol volna a fogaskerék. Több alkalmazást is telepítettem most, volt ami kért engedélyt (kis ablak), de maradt a Play Store felület és a telepítési, majd megnyitási opció.
Lehet, hogy PS-on kívüli .apk kéne? :F

Bevállaltam ezt a feloldó mintát, de leizzadtam, mert a ... Egyeb jelszavak - Adatvedelmi jelszo-nál ki volt kapcsolva és visszenve a beállításhoz kérte a mintát. Beléptem vele és kikapcsoltam a mintavétel adást, remélve, hogy maradt a hirdetés tiltás kikapcsolt állapota.

Na, én ezt az útvonalat kerestem: Alkalmazaskezelesben jobb fent harom pont menuben Alapertelmezett alkalmazasok es allitsd at a bongeszot a Chrome-ra :R , csak nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5172) crok válasza HoTaZo (#5171) üzenetére


crok
nagyúr

Tokmindegy milyen apk de MIUI 12-bol lehet ki is szedtek mar a csomagtelepitos hirdetest.. hagy figyelmen kivul nyugodtan, ugyse fogod latni (csak kulon apk-bol telepiteskor volt benne).

(#5173) HoTaZo válasza crok (#5172) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ok, úgyse ott volt a legzavaróbb a felesleges reklám.

Köszönöm újfent a segítséget! :) :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5174) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne, ami lehet általános mobilos dolog, de ugye ilyen készülékem van, és hátha más is szembesült már ilyen kérdéssel.
A házban van 2 router, az egyik ebből kvázi acces pointként működik. Mivel nem MESH eszközök, ezért ugyebár külön WIFI hálózatok vannak, és azt tapasztalom, hogy a telefon nem az erősebb jel szerint létesít kapcsolatot, hanem a szerint, hogy melyik hálózatot vette észre először pl. amikor hazaérek. És ez egészen addig megy, ameddig meg nem szakad a jel, és akkor talán hajlandó átállni a másik wifi hálózatra.
Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy ez ilyen, és szokjam meg, vagy ruházzak be mesh hálózatra?
Lehet valahol ezen állítani, hogy mely jelszint alatt váltson az ismert hálózatok közül, ha talál erősebb jelszinttel hálózatot.
Az mondjuk lehet, hogy a kisebb jelszinttel is mégis nagyobb a sávszél, mivel jelenleg még egy AX-es fő router mellett, egy elég régi N750-es kétsávos router működik.

;) - The Power of the Light Side

(#5175) crok válasza Anonymus23 (#5174) üzenetére


crok
nagyúr

Ez ugyvan ahogy irod de ebbe en itt nem mennek bele, erre ott van az Otthoni halozatok [link] es a WLAN topik [link] de Androidra (foleg Pie felett) az API-okat kigyomlaltak. Van par csatlakozast segito app de nem jok mar.. amit meg lehet, higy a scan-eles es eldobas dB szintjeit atallitod hogy "hamarabb" kezdje el. Azt leirom ha kell hogy hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5176) Anonymus23 válasza crok (#5175) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm az infót. :R
Igazából ha nem kell komolyabban a telefon beállításait, értem ez alatt twrp meg társait, vagy spec fejlesztői hardveres beállítások, akkor érdekelne, illetve igazából érdekel, de ha el is lehet vele szúrni a telefont, akkor nem mókolok vele, mert sajna 2 év helyett végül is semmilyen garancia sincs rá (Turbado :W )

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#5177) crok válasza Anonymus23 (#5176) üzenetére


crok
nagyúr

Sima adb parancsok, a wifi_score_params valtozot kell allitgatni, [link] ennek a vegen van, hogy hogy, nyilvan az ertekek rajtad es a keszulekeden + RF kornyezeteden. A visszaallitas is le van irva, egyszeru (marmint az allitgatas, a kiserletezes az tud vicces lenni :D

(#5178) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok!
Ki milyen MIUI verziónál tart éppen?
És Android biztonsági frissítésnél most?
Várom már a MIUI 12.5-öt...

(#5179) aprokaroka87 válasza csabaspecial (#5178) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Várod...
Azért remélem a körmeid még meg vannak :)

Amúgy szerintem nyár környékén fog rá érkezni...
de ez csak tipp...

Szóval ne aggódj... :D

(#5180) Danecay válasza aprokaroka87 (#5179) üzenetére


Danecay
őstag

Érzek némi arroganciát a válaszban :(( Miért ne várhatná? Amikor a MIUI12 volt a porondon mindannyian azt vártuk és azzal kapcsolatos volt majd minden második komment.

(#5181) aprokaroka87 válasza Danecay (#5180) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert a Miui 12 számomra valami nagyobb frissítés-nek tűnt.

Bár ha pl okosan játszik a Xiaomi, akkor össze fűzi az Android 11 frissítés-t a Miui 12.5-el.

De gondolom úgy lesz.

Csak kérdés hogy a Xiaomi mennyire tartja prioritásnak pl ezt a telefont.

Persze ha csoportos kiadás lesz... akkor nem biztos hogy késni fog sokat.

(#5182) crok válasza csabaspecial (#5178) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI V12.0.2.0 QJZEUXM (EEA)
Sec. Patch: 2021.01.01

En bent vagyok a beta-ban es Marcius 3-n jott ki a lista ki van bent [link] de azota sincs semmi hir hogy hogy tovabb [link] (Android foverzio.. MIUI verzio..).

Nem annyira prioritas mert nincs kinai verzioja a joyeuse-nak.

[ Szerkesztve ]

(#5183) nincsnév007


nincsnév007
őstag

az miért van hogy használom egy két nap napig a telefont, utána az alkalmazás animációi darabosak lesznek? ha újra inditom akkor megint pár napig folyékonyabbak az animációk. minden működik csak ez tűnt fel

[ Szerkesztve ]

(#5184) aprokaroka87 válasza nincsnév007 (#5183) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kapcsold ki az animációkat :)

Sok esetben szerintem semmi értelme...

(#5185) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#5183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Néhányan jelezték ezt előtted, nem tudom, mi lehet az oka.
Mivel ritka az ilyen visszajelzés, szerintem vagy valami feltelepített app teszi, vagy talán a memóriakártya lassú hozzá, esetleg tényleg van vele valami hardveres gond. 🤔

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5186) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#5185) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A memóriakártya hogyan tud gondot okozni egy animációnak?
Az Animációt a cpu és a gpu kezeli... tudomásom szerint.

Az a baj hogy néha látok olyan dolgokat egy telefonban 2021-ben, amire én már nem tudom a választ.

Kedvencem hogy vannak alkalmazások, amik scrollozás közben, szenvedve csinálják az egészet.

Bár lehet hogy a Ram kezelés is meg bolondul egy idő után.

(#5187) nincsnév007 válasza Viktor0610 (#5185) üzenetére


nincsnév007
őstag

sd kártya van benne de azok csak képek meg zene. annyira nem zavar csak feltűnt és gondoltam rá kérdezek.
Meg van frissítés V12.0.2.0 QJZMIXM januáry patch, ezt érdemes letölteni?

(#5188) aprokaroka87 válasza nincsnév007 (#5187) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

egy probát megér a frissítés is :)

(#5189) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#5186) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ha akármiért használja a memóriakártyát, akkor az lassíthatja a rendszert.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5190) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#5187) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pár napig kipróbálhatnád memóriakártya nélkül, csak megnézni, hogy úgy is produkálja-e a lassulást.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5191) troller válasza crok (#5160) üzenetére


troller
senior tag

Sikerült a root, TWRP-t végül nem raktam fel.
Vagy 4 éve volt, hogy az utolsó telómat rootoltam, akkoriban, meg azelőtt, a TWRP telepítés kellett rootoláshoz mindenképp.
Felmerült bennem a kérdés, ha frissül a rom, akkor az újból megint ki kell szedni boot.img-t, patchelni a Magisk-el, majd visszaflashelni, hogy rootolt legyen a friss rom is?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5192) nincsnév007 válasza Viktor0610 (#5190) üzenetére


nincsnév007
őstag

megpróbálom majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#5193) nincsnév007


nincsnév007
őstag

és ha feltelepítem a legfrissebb frissítést, akkor átvált MIUI 12-re? mert most 11-en vagyok.

(#5194) aprokaroka87 válasza nincsnév007 (#5193) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pontosan :)

(#5195) nincsnév007 válasza aprokaroka87 (#5194) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R

(#5196) crok válasza troller (#5191) üzenetére


crok
nagyúr

Ha a frissites automatikus az ugye szivas kicsit de igen, ez lenne az alap mod ra.. vagy ugye TWRP. Magisk osszefoglaloban irtam errol (is).

(#5197) csabaspecial válasza crok (#5182) üzenetére


csabaspecial
tag

nekem is ugyanezek vannak most.

(#5198) csabaspecial válasza aprokaroka87 (#5179) üzenetére


csabaspecial
tag

Igazad lehet, most olvastam egy cikket, hogy csak a 2.negyedév után kezdik csak el kiküldeni az update-eket, kb 4GB-os csomagok lesznek...

(#5199) aprokaroka87 válasza csabaspecial (#5198) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az szép lenne...
Mondjuk várható lesz...
akkor már több mint egy éve piacon lévő készülék lesz.

Már csak az a kérdés hogy ez majd mennyivel fogja csökkenteni a support idejét :D

[ Szerkesztve ]

(#5200) csabaspecial válasza aprokaroka87 (#5199) üzenetére


csabaspecial
tag

hát igen, az sem utolsó szempont....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.