Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) kanyi51 válasza Rómeó (#4600) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nyugi van:) A VoLTE minden szolgáltató kártyájával megy. A WoWIFI semmivel se megy sehogy :( ezen a mocskos telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#4602) crok válasza kanyi51 (#4601) üzenetére


crok
nagyúr

Telekomon megy a VoWIFI, nekem mióta megvan a készülék megy:

(#4603) kanyi51 válasza crok (#4602) üzenetére


kanyi51
senior tag

Irigyellek :C Sajna nekem egyedül Telekom nincsen.

(#4604) steele80 válasza crok (#4602) üzenetére


steele80
senior tag

Nálam is. Én nem értem ezt a hisztit. Véleményem szerint ha a szolgáltató biztosítja és be van kapcsolva működnie kell. Telekomon van, Vodán nincs.

(#4605) Rómeó válasza steele80 (#4604) üzenetére


Rómeó
tag

Elvileg a digi biztosítja,épp az lenne a lényeg,hogy a x@r térerő mellett lehessen telefonálni/hívást fogadni,minden be van állítva,és mégsem,még szerencse,hogy a régi vodás karimat nanosítattammert szaladgálhatnák ki az udvarra,vagy az utca végére,nem hiszti ez,viszont qrvára idegesítő!

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4606) steele80 válasza Rómeó (#4605) üzenetére


steele80
senior tag

Oké, de erről nem a teló tehet, hanem a digi! Nyilván azért adja ingyen a vowifit mert nem megy. :)

(#4607) beach head


beach head
senior tag

Ez a digis sim aktiválás sehogy se akar menni. A miui fiókba beírtam a számot, meg is kaptam az smst kóddal de csak azt írja ki hogy nem tudja aktiválni a szolgáltatást...

(#4608) trebrona válasza steele80 (#4606) üzenetére


trebrona
nagyúr

Persze. Ezen a telefonon nem megy, digi-nek
semmi köze hozzá. Ez a romtól függ.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4609) crok válasza trebrona (#4608) üzenetére


crok
nagyúr

Ez nem teljesen így van, jó, persze függ a készülékben levő PDC profil(ok)tól de vastagon a szolgáltatótól is.. kettőn áll a vásár, ha nem fütyülnek össze ahhoz is két oldal kell.. a VoLTE egyébként is pont annyira szabványos mint a SIP.. és sokszor emlegetem azokat a bizonyos telekommunikációs licenszeket.. Gyanítom úgy, mint máshol pl. PDC profilcserével menne (DT Turkey vagy Greece-re mondjuk). Vagy csak simán a Xiaomi.EU ROM-ból a NON-HLOS.bin-t áttenni a Global vagy EEA ROM alá.. Ezek a trükkök egy egészen nagy százalékban bejönnek mostmár. Nincs Digi kártyám amivel ki tudnám próbálni.

Más: Xiaomi.EU ROM: mostmár ZIP-ként jön ki, már a V12.0.1.0 is ZIP volt.. ez nekem kimaradt, nem is néztem:
xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.2.0.QJZMIXM_v12-10.zip
Ugyanis úgy vannak vele, hogy mostmár van kint TWRP, OrangeFox is, TWRP 3.5 alapon.. meg PBRP is (még beta).. szóval elengedték a fastboot-os megoldást.

(#4610) trebrona válasza crok (#4609) üzenetére


trebrona
nagyúr

VoWiFi-ről szól a konteó.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4611) Oldman2 válasza crok (#4609) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos nincs Weekly release...

Mitől függhet, hogy készül-e ilyen egy adott készülékre?

(#4612) Oldman2 válasza trebrona (#4610) üzenetére


Oldman2
veterán

Az idézett posztok egyike is arról szól...

(#4613) crok válasza trebrona (#4610) üzenetére


crok
nagyúr

Ebbol a szempontbol krumpli vs. burgonya.

(#4614) RVR400 válasza steele80 (#4597) üzenetére


RVR400
veterán

Csak a Telekomnál ugye ugyanaz a percdíj van vowifin is, mint GSM-en...

(#4615) steele80 válasza RVR400 (#4614) üzenetére


steele80
senior tag

Így van és valószínűleg ezért működik, míg a diginél ingyen van és valószínűleg ezért nem, illetve csak az általa forgalmazott készülékeken és lefedett és arra alkalmas területeken. Ezért teljesen felesleges a készüléket szapulni vowifi ügyben, mert tudja a készülék és működik rajta. A többi meg szolgáltató függő.

[ Szerkesztve ]

(#4616) trebrona válasza steele80 (#4615) üzenetére


trebrona
nagyúr

Még mindig hülyeségeket beszéltek. S10e-t használok, asszony P30-at, mindkettőnknél tökéletesen működik a digi VoWiFi.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4617) trebrona


trebrona
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből. Itt egy felhasználók tapasztalatai alpján készült táblázat, lehet nézegetni melyik xiaomi telefonnal megy a digi VoWiFi, melyikkel nem: [link]

Ezért hülyeség a felvetés, hogy szándékosan nem működik, mert lehet vele hálón belül ingyen beszélni...

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4618) steele80 válasza trebrona (#4616) üzenetére


steele80
senior tag

Ez meg a Telekomnál működik tökéletesen! Mi a kérdés?

(#4619) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Maradjunk annyiban, hogy a gyártó és a szolgáltató együtt felelősek érte, hogy a VoWiFi nem működik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4620) sanyci


sanyci
senior tag

Ezen az ingyen hívás WoWifi dolgon csak szánakozni mosolyogni tudok, tekintve hogy kb. 10 éve van általánydíjas, 0 forint percdíjas csomagom gombokért...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4621) xviktorx


xviktorx
tag

Van arra lehetőség hogy az egyik SIM kártyát repülő üzemmódba kapcsoljam vagy kikapcsoljam ideiglenesen? Az egyik foglalatba van egy digis kártya amit csak netre használok, de itthon nincs térereje a diginek, általában csak melóba használom a digis netet.
Azért akarom, hogy feleslegesen ne merüljön a telcsi hálózat kereséssel.
Ha van lehetőség arra amit kérdeztem, azt hogy érem el? Válaszotokoat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4622) paolinho válasza xviktorx (#4621) üzenetére


paolinho
őstag

Lehet, hogy rosszul értek valamit, de ha csak simán ki akarod kapcsolni az egyik SIM-et, akkor azt a Beállítások - SIM-kártyák és Mobilhálózatok - (adott SIM-et kiválaszt) SIM-kártyák beállításai alatt húzd balra az Engedélyezést. A visszakapcs. ugyanígy.

(#4623) Rómeó válasza steele80 (#4615) üzenetére


Rómeó
tag

Így van ,másra én se tudok gondolni,ennél a telefonnál a digi valahogy korlátoz,mivel más karikkal működik rendesen! :((

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4624) xviktorx válasza paolinho (#4622) üzenetére


xviktorx
tag

Tökéletesen értettel, és köszönöm a válaszod! Hiába kapcsolom ki az engedélyezést nem kapcsol ki, mert azt irja hogy a kártya alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#4625) kanyi51 válasza trebrona (#4617) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bocsi, de én nem találom a mi telonkat, vagyis a redmi note 9 prot abba a táblázatba.

(#4626) crok válasza kanyi51 (#4625) üzenetére


crok
nagyúr

Azt hiszem pont ez a lenyeg..

(#4627) ÁrPi2 válasza steele80 (#4615) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

VoWifi téma...: ""a diginél ingyen van és valószínűleg ezért nem, illetve csak az általa forgalmazott készülékeken és lefedett és arra alkalmas területeken. ""

A Digis simmel csakis az a hívásirány ingyenes amelyet VoWifi technológiával indítok (majd) Digi irányba. (Habár az ezen kívüli szokványos mód tarifája azaz a 4 Forint/perc is szinte "ingyen van")

Továbbá ugye köztudott hogy a VoWifi -s hívás indításhoz (és hívásfogadáshoz) épp nem kell Digi torony erőforrásait igénybe vennie a kedveselőfizetőnek.

Azt látnám alapos érvnek ha esetleg hibás VoWifi "profillal" operáló készülékek esetlegesen bonyodalmat okoznának a digitornyok üzemében.. Hogy ez utóbbi esetben ki változtasson a Digi vagy a sziamiaú azt nem tudom.

(#4628) ÁrPi2 válasza razorka777 (#4594) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nekem még ota-val nem jött V12.0.2.0 QJZEUXM

Kellett-e neked esetleg mást is állítani a VoWifi (most még ilyen egyszeres) működéséhez? :U

(#4629) razorka777 válasza ÁrPi2 (#4628) üzenetére


razorka777
veterán

Nem kellett.

Nekem se jött meg OTA-n, türelmetlen voltam és zip-ből telepítettem. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#4630) hojos válasza xviktorx (#4624) üzenetére


hojos
aktív tag

Át kell állítani, hogy a másik legyen alapértelmezett.

(#4631) trebrona válasza steele80 (#4618) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az említett készülékeken megy a T is, látom nem ment át a lényeg. :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4632) steele80 válasza trebrona (#4631) üzenetére


steele80
senior tag

Figyu itt nem az volt a kérdés, hogy a diginél megy-e a VoWifi, mert megy. Ha visszaolvasol ez abból indult, hogy állították ez a telefon nem alkalmas a VoLTE és VoWifi szolgáltatásra. De mivel neked nem ilyen készüléked van valószínűleg pont a lényeg nem ment át, hiszen készülék hiányában te ebben nem tudsz állástfoglalni!

(#4633) beach head


beach head
senior tag

nekem még az egyszeres vowifit se sikerült működésre bírni.. elvileg ha megy akkor egy külön kis ikonnak kell megjelenni a wifi ikon mellett ugye?

(#4634) trebrona válasza steele80 (#4632) üzenetére


trebrona
nagyúr

Figyu, ha visszaolvasol mire válaszoltam, nem az, hogy ez a készülék képes-e ezen szolgáltatások használatára, hanem az a felvetés, hogy a digi szándékosan korlátozza a VoWiFi használatát. Ezt cáfoltam a saját példáimmal, illetve a táblázattal is, ahol látható, hogy vannak xiaomi telefonok amelyekkel lehet használni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4635) steele80 válasza trebrona (#4634) üzenetére


steele80
senior tag

Legyen úgy!

(#4636) steele80 válasza beach head (#4633) üzenetére


steele80
senior tag

Igen és ha támogatja a kártyád, akkor a menüben ott van a híváskezdeményezés wifi használatával opció és annak bekapcsolva kell lenni.

(#4637) beach head válasza steele80 (#4636) üzenetére


beach head
senior tag

a *#vowifis kódot beírtam, utána a digis kártyánál bekaocsoltam a a híváskezdeményezés wifi használatával opciót.... de semmi nem történik. ( Vo LTE ikon az ott van, gondolom az működik, ha csak az nem a telenoros kártya miatt van ott) nincs vowifi ikon abszolut nálam.

(#4638) steele80 válasza beach head (#4637) üzenetére


steele80
senior tag

Erre mondtam korábban, hogy a diginél csak ott van VoWifi, ahol a rendszere jelenleg támogatja, illetve olyan készülékeken amit a rendszere szintén támogat. A telefonod VoWifi-re alakalmas, tehát nem abban van a hiba. A többi szerintem digi ügyfélszolgálat.

(#4639) trebrona válasza steele80 (#4638) üzenetére


trebrona
nagyúr

VoWiFi bárhol van, ahol van WiFi, pont ez a lényege.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4640) beach head válasza trebrona (#4639) üzenetére


beach head
senior tag

ennek én is igy latnam értelmét. örülnék ha valahogy be lehetne üzemelni, van olyan tartozkodasi helyem ahol abszolut nincs lefedettség

(#4641) kanyi51 válasza beach head (#4640) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bárki bármit is mond - egy a lényeg és ez tuti - Digi, Vodafon, Telenor kártyákkal a WoWifi nem működik ha megveszek sem. Pedig minden rendesen beállítva , bekapcsolva. És a telefon NINCS benne trebrona kolléga által említett táblázatba ( Xiaomi Redmi Note 9 Pro ) maradjunk ennyiben. És ha valami csoda nem történik nem is fog működni. Kár erre több szót vesztegetni.

[ Szerkesztve ]

(#4642) trebrona válasza kanyi51 (#4641) üzenetére


trebrona
nagyúr

VoWiFi szolgáltatása csak a Telekom-nak és a digi-nek van, Vodafone-nak és Telenor-nak nincs.

A táblázatba bárki kérheti a készülék bekerülését (második fül), oda beírva melyik szolgáltatások működnek, és melyikek nem. Ekkor majd ott figyel a nagy piros X a digi VoWiFi-nél.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4643) Viktor0610 válasza kanyi51 (#4641) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

VoWiFi nincs a Telenornál és a Vodafone-nál, szóval ez feature, nem bug. :DDD

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4644) kanyi51 válasza Viktor0610 (#4643) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm, de nálam a DIGInél sincs.

(#4645) Viktor0610 válasza kanyi51 (#4644) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, ezért írtam korábban, hogy ez a szolgáltató és a gyártó együttes sara. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4646) paolinho válasza hojos (#4630) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy ez így igaz, kipróbáltam, és valóban csak a 2. tálcát lehet lekapcsolni a hálózatról nálam is. Annak viszont nem találom a beállítási lehetőségét, hogy a 2-es foglalat lehessen az alapértelmezett, és az 1-es tálcát lehessen lekapcsolni. Fura.

(#4647) kanyi51 válasza paolinho (#4646) üzenetére


kanyi51
senior tag

Figyu - Sim kártyák és mobil hálózatok - alapértelmezett a2-es adatkártya a 2-es beállítás után Simán engedi lekapcsolni az 1 -es szlotba levő sim kártyát. '-es DIGI, 2-es Vodafon
Bocsi most fogtam fel hogy kivetted az egyik kártyát, lehet az más szitu.

[ Szerkesztve ]

(#4648) razorka777 válasza paolinho (#4646) üzenetére


razorka777
veterán

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#4649) paolinho válasza razorka777 (#4648) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, valóban ez volt a megoldás. :R

(#4650) Danecay válasza ÁrPi2 (#4628) üzenetére


Danecay
őstag

A párom telefonjára sem jött még meg, míg az enyémre már tegnapelőtt, pedig egyszerre vásároltuk ugyanattól a szolgáltatótól. Most küldtem át neki a fentebb linkelt zip-et a manuális frissítéshez. Én pedig szrintem most fogok áttérni az EU-s ROM-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.