Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Winnie The P


Winnie The P
őstag

[Leállt a Gmail]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4152) Soká válasza dokee78 (#4150) üzenetére


Soká
senior tag

Én úgy okoskodom, hogy ha nem fontos, nem nyomkodom a fizikai gombokat, egyszerűen azért, mert azoknak elég véges az élettartamuk. És ha elromlik, akkor az úgyis garanciaidőn túl lesz és a javítása már a kérdéses, hogy megéri-e kategória lesz.
Én elaltatni is általában a lebegő labdával szoktam.
(egy óvatos duhaj véleménye)

(#4153) crok válasza Winnie The P (#4151) üzenetére


crok
nagyúr

Youtube is vacakol(t).

[ Szerkesztve ]

(#4154) Winnie The P válasza Winnie The P (#4151) üzenetére


Winnie The P
őstag

Helyreállt

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4155) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A folytonos újraindulásokkal visszavittem a budaörsi MM-ba a telefont 12.05.-én Most jött az sms, hogy a javítás elkészült, mehetek érte. Sajna pénteknél előbb nem tudok menni, de majd referálok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4156) Dexter68 válasza batai15 (#4130) üzenetére


Dexter68
addikt

Én tegnap vettem észre, hogy nem megy a Simple fizetés. A MIUI12 bizonyos appok bizonyos engedélyeit átállítgatta, ezzel szívtam már az elején is. Sajna csak itthon néztem meg, de az "Egyéb engedélyek" részen simán ki volt kapcsolva az NFC elérés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4157) Thales79


Thales79
csendes tag

Sziasztok! Nemrég váltottam (MI A1-ről) erre a telefonra (Telenor sim kártya)
Az Messages-ben az elküldött SMS-eknél folyton csak az a kiírás fogad, hogy "SMS küldése", pedig az üzenet már kézbesítve lett és választ is kaptam rá. A beállításokban bekapcsoltam az "SMS-kézbesítési jelentések beállítása" lehetőséget, és az engedélyeknél is már minden engedélyt megadtam az alkalmazás számára amit lehetett. Ha valakinek van ötlete, miért nem írja ki, hogy "Elküldve" vagy valami hasonló szöveget, azt előre is köszönöm.

(#4158) Viktor0610 válasza Thales79 (#4157) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is ez van (Poco X3 NFC, de szintén Messages app).
Szerintem ez a Messages app hibája.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4159) czombacs


czombacs
tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem a telefont és eddig minden jól ment, most viszont látom, hogy 4G helyett csak "E" fogad a mobilnetnél és kemény 6KB/s a sebesség. :F Másik telefonban tökéletesen megy még mindig a 4G.

MIUI 12.0.1 verzió van fenn (lehet azóta rossz, hogy pár hete frissült?!). Próbáltam már újraindítást, SIM ki/be, beállítások, frissítések.

Találkozott már valaki hasonlóval? :R

Köszönöm,
Csaba

(#4160) Viktor0610 válasza czombacs (#4159) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Itt: SIM-kártyák és mobilhálózatok/{kártya neve}/Preferált hálózattípus szerintem nem a 4G van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4161) czombacs válasza Viktor0610 (#4160) üzenetére


czombacs
tag

Köszi, de sajnos ezt is ellenőriztem többször és a 4G van beállítva preferáltnak. Próbálkoztam Roaming állítással, másik slotba helyezéssel, de egyik sem segített sajnos.

(#4162) prehistoric válasza Thales79 (#4157) üzenetére


prehistoric
csendes tag

Csak sms és mms küldése kikapcsolva kell legyen, csak akkor jelzi, hogy elküldve, olvasva. Így viszont csak akkor küldi el, ha van internet.

(#4163) Oldman2


Oldman2
veterán

Nem ide való, de gőzöm sincs hová írjam...

Nekemnek van egy Huawei Mediapad T5 típusú, "nemrég lejárt garanciájú" tabletje, amin jó eséllyel az USB csatlakozó meghalt, nem lehet tölteni, a vélhetően lemerült aksi miatt be sem kapcsol.

Ismer-e valaki olyan szervizt, ahová bátran elvihető ez a készülék?

Ami leginkább kérdés, hogy a javítása mennyibe kerülhet?
Érdemes-e egyáltalán megjavíttani?

(#4164) batai15 válasza Dexter68 (#4156) üzenetére


batai15
félisten

Lett végül valami megoldás ?

(#4165) Dexter68 válasza batai15 (#4164) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát beállítgattam, hogy a Simple kapjon az NFC-hez jogot, de azóta nem voltam lakáson kívül, csak a postaládánál :D De a legközelebbi vásárlásnál ezzel fogok próbálkozni először :)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4166) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Lenne pár kérdésem:
- A híváslistát be lehet állítani, hogy ne alul legyen az utolsó hívás, hanem a tetején?
- Az akkumlátornál át lehet valahogy állítani, hogy ne csak az utolsó 24 órát mutassa, hanem mondjuk a teljes töltési ciklust?
- NFC-t hogyan lehetne a legegyszerűbben tesztelni? Érintős bankkártyám van, de más nem nagyon, ami NFC-s lenne... És tökre nem értek hozzá...

Előre is köszi. :R

(#4167) crok válasza -ZeeZee- (#4166) üzenetére


crok
nagyúr

Gyári akkustat: nem, nem lehet. Inkább BetterBatteryStat.

NFC tesztelése kártyával: Az NFC-t bekapcsolod (Beállítások - kapcsolat és megosztás - NFC vagy az gyorskapcsolókkal mondjuk) majd a Tárcsázóba beütöd, hogy *#*#MIUI#*#* vagy számokkal mondva *#*#6484#*#* és a 35. teszt az NFC teszt: fogod az NFC-s kártyát és közelíted az NFC helyéhez a hátlapon. Simán olvassa a kártyaazonosítót ha jó az NFC.

Híváslista: hmm nem tudom nekem a legutóbbi hívás legfelül van.. vagy hogy érted hogy utolsó hívás? (EUXM ROM-on Google Tárcsázóban legalábbis.)

(#4168) -ZeeZee- válasza crok (#4167) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, ez gyors volt. :R A híváslistát benéztem. Illetve valamiért ha sokat hívok, akkor nem a legutolsó hívás van legfelül, hanem egy korábbi és nekem kell mozgatni, hogy lássam a legfrissebbet. De tényleg az utolsó van felül, nem alul, csak a fenti miatt megkeveredtem...
A batterystatot majd este otthon...
Az NFC-vel sincs szerencsém. Szerintem nem NFC-s a bankkártyám, hanem PayPassos, azért nem akar működni. Tudnátok mondani olyan "dolgokat", amiben elvileg NFC chip lehet?

(#4169) Oldman2 válasza -ZeeZee- (#4168) üzenetére


Oldman2
veterán

A PayPass kártyában NFC Chip van.
:C

[ Szerkesztve ]

(#4170) -ZeeZee- válasza Oldman2 (#4169) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Mondom, hogy nem értek hozzá... :B

Akkor viszont nem működik? NFC read error. Try again!

(#4171) crok válasza -ZeeZee- (#4170) üzenetére


crok
nagyúr

Jó helyre érinted, a linket nézted a YT videoval amit írtam? Az NFC a kamerasziget körül van. Tokból vedd ki ha tokban van.. nehogy amiatt ne menjen.

[ Szerkesztve ]

(#4172) Trooper82 válasza crok (#4167) üzenetére


Trooper82
senior tag

Jó lenne BetterBatteryStat helyett valami ingyenes alternatíva is. Mondjuk egy jó biztonság app😂.
Meg root nélkül több adb parancsot kell beírni ami egy átlag usernek lehet, nem.megy. Én tudom nem bonyolult, csak ismerni kell. Adb driverek fastboot, stb.

Bocs, csak most néztem , csináltál egy elég reszletes leirast. Az alapján végülis csak meglépi aki szeretné:-)

[ Szerkesztve ]

(#4173) -ZeeZee- válasza crok (#4171) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Telefont újraindítottam, próba: folyamatosan read error.
Tokból kiszedtem (gyári PU tok): read error, de csak akkor, ha odateszem a kártyát. Ha otttartom, akkor nem csinál semmit. Ha elveszem, visszateszem, akkor read error. Nem, akkor is folyamatosan read error...

[ Szerkesztve ]

(#4174) crok válasza Trooper82 (#4172) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor napi szinten riportáld a c.mi.com-on ;)

De nem értelek miért mondod hogy fizetős.. csak a Google Play-ből letölthető verzió fizetős ami azért fizetős mert az tulajdonképp támogatás.. sose volt fizetős, az XDA thread #2 hozzászólásában vannak benne az APK-k - ingyenesen letölthető, sose volt ez máshogy.

Amúgy ott van hogy bugreport-ból PC-n Battery Historian-al megnézed és az biztosan részletesebb mint bármi.

(#4175) crok válasza -ZeeZee- (#4173) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor nem tudom, nálam ezzel is megy, nem egy készülékkel... :F Nem hinném hogy én vagyok a speciális hópihe hogy csak az én kezemben működjenek a telefonok.. valaki nem érez egy fél perc késztetést kipróbálni ugyanígy? Simán veszi a sok-sok évvel ezelőtt lejárt kártyákat is.

(#4176) -ZeeZee- válasza crok (#4175) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem is értem: érzékeli, hogy olyan van a közelében, ami NFC-s, hisz rögtön read errort dob. De mi lehet a baj vele? Nem tudja kiolvasni az adatot? Ez javítható, vagy csak béna vagyok?

(#4177) Oldman2 válasza crok (#4175) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam is működik ez a teszt.
:C

Igaz, semmi gondom nem volt eddig sem az NFC-s fizetéssel. :N

(#4178) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Hogyan tudok a legegyszerűbben mentést csinálni a telefonról? NFC hiba miatt szeretném factory resetelni, hátha megjavul. Viszont a telefont már belaktam, és ha nem jön össze, akkor szeretném a mentett állapotot visszatölteni, hogy ne kelljen semmit beállítani, semmit újra telepíteni...

(#4179) #46824192 válasza -ZeeZee- (#4176) üzenetére


#46824192
törölt tag

Most nincs kedvem a banki appal szórakozni, de kipróbáltam az lg thinq appot és az nfc tökéletesen kommunikál az lg mosógépünkel.

Bár ez nem vigasz neked, csak gondoltam leírom, mert valszeg nem tömeges problémáról van szó.

(#4180) gabor_01 válasza -ZeeZee- (#4178) üzenetére


gabor_01
senior tag

A visszatöltéssel esetleg visszajöhet a hiba is.

(#4181) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#4176) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Otthon kipróbáltam nejem kártyáját egyből olvasta. Az enyémet utána sem. Tehát az én kártyámmal van a bibi, nem a telefonnal (szerencsére). Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :R

(#4182) paolinho válasza crok (#4089) üzenetére


paolinho
őstag

A leírás szerint mindent hibátlanul sikerült feltenni a telóra. Jelenleg az XDA-s V11.0.2-es xiaomi.eu fastboot verziós rom fut rajta, de bevallom a 12-esre váltás problémát okoz, ugyanis hiába töltöttem le akár magával a telefonnal, akár PC-re a V12.0.1.0.QJZMIXM_v12-10-es verziót, abban én nem találom a leírás szerinti windows_fastboot_update_rom.bat-ot, amely elvileg lefrissítené a rom-ot.

Viszont ITT az írják, hogy a 4pda.ru-s TWRP-3.4.1B rendben müködik. Valóban így van ez? Mert nekem egyszerűbbnek tűnne (lehet tévedek) TWRP-vel kezelgetni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#4183) Oldman2 válasza paolinho (#4182) üzenetére


Oldman2
veterán

A 'windows_fastboot_update_rom.bat' fájl az első ROM-ban van.
:)

Sajnos a leírás e tekintetben nem teljes.

Értelmezésem szerint frissítéshez a letöltött 12-es zip tartalmával felül kell írni a 11-es kicsomagolt, fastboot zip fájljait (gyakorlatilag a firmware-update könyvtárat).

Majd elindítani a windows_fastboot_update_rom.bat fájlt a közben Download módban elindított és csatlakoztatott telóval.

Mindezt (remélem) crok rövidesen megerősíti.

Egyéb: van letölthető 11.0.4.0 verziójú fastboot zip

(#4184) paolinho válasza Oldman2 (#4183) üzenetére


paolinho
őstag

Ez logikusan hangzik, de így konkrétan nem volt sehol leírva, ezért nem is mertem piszkálni a rom-okat.
Remélem, csinálta már valaki ezt a fajta metódust, mindenesetre addig várok, amíg tuti biztos infót nem kapok ehhez.

"Egyéb: van letölthető 11.0.4.0 verziójú fastboot zip"

Stabil, de megbízható rom-ot szeretnék asszonykám telefonjára. A Note 7-jén 12-es MIUI fut már, és azzal nincs baja. Itt melyik a legmegbízhatóbb legutolsó xiaomi.eu rom?

[ Szerkesztve ]

(#4185) Oldman2 válasza paolinho (#4184) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem tudom, én anno átálltam "Indonéz vonalra".

(#4186) Thales79


Thales79
csendes tag

Viktor0610 és prehistoric köszönöm szépen!
Adattörlést csináltam, frissítéseket eltávolítottam, majd újra frissítettem, meg a beállításokat babráltam és most az új elküldött SMS üzeneteknél kint a "Kézbesítve" állapot. :K
A korábban küldötteknél továbbra is az "SMS küldése" állapot van, de ez nem gond.
Minden jót!

(#4187) Mikszi válasza paolinho (#4184) üzenetére


Mikszi
tag

Szia!

Én a következő kép csináltam:

1 Bootloader nyitás.
2 Xiaomi.eu fastboot rom letöltése: [link] majd telepítése.
3 Ezt a fájlt [link] kicsomagoltam majd a flash_twrp.bat-al felraktam fastboot módban a twrp-t.
4 Ezután elindítottam a twrp-t (hangerő fel + bekapcsológomb) és az itt található [link] javított twrp img fájlt felraktam recoverynek.
5 ezután telepítettem a 12-es MIUI recoverys romját.

Eddig különösebb gondom nem volt vele.

Lehet, hogy a második lépés nem kell anélkül is működni fog.........

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#4188) huberpe


huberpe
aktív tag

barátnőm note 9 pro-ján (legfrissebb miui12, gyári visszaállítás után) nem működik rendesen a google térképek idővonala. olyan is van, hogy nem mutat semmit vagy csak légvonalban összeköti a helyeket. a gps egyébként rendben van, navigációnál jól működik és a helybeállításoknál is minden be van kapcsolva. összehasonlításképpen az én mi 9 lite-om szépen logolja az útvonalat (szintén miui12, ugyanazaokkal a beállításokkal mint a note9pro).
erre van esetleg valakinek tippje, hogy mit kellene állítani még?

[ Szerkesztve ]

(#4189) paolinho válasza Mikszi (#4187) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, a TWRP-s metódust én is ismerem, és kedvelem is, de crok kolléga azt írta itt korábban, hogy az még nincs hivatalos. Ergo nekem úgy jött le, hogy még várni kell vele.

(#4190) Winnie The P válasza huberpe (#4188) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Ez enyém is légvonalba rögzít.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4191) kanyi51 válasza Mikszi (#4187) üzenetére


kanyi51
senior tag

A 4- es pont miért kell? Az Curtana elvileg nem jo nekünk?

[ Szerkesztve ]

(#4192) Mikszi válasza kanyi51 (#4191) üzenetére


Mikszi
tag

Az már egy frissebb verzió, hibajavításokkal.
Végül is most, hogy mondod a zip-ben levő twrp.img-t már eleve le lehet cserélni erre az újabbra is és megint kimarad egy lépés. :)
Amikor csináltam éjfél után volt, és nem első próbálkozás, + bejött némi hiba is az előtte levő kísérleteknél és így lett ez a metódus. :)

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#4193) kanyi51 válasza Mikszi (#4192) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem

(#4194) paolinho válasza Oldman2 (#4185) üzenetére


paolinho
őstag

Ezzel kapcsolatban csak annyi, hogy ismerem a koncepciód az S9 plusz óta, ahol magam is a thai-rom (és hason társai) híve lettem (és vagyok) azóta is, hogy segített az igényemnek megfelelően működő telefont kialakítani. Itt is vaciláltam, hogy a xiaomi.eu, vagy az álatalad is preferált indonéz vonal kapjon teret, de végül is inkább a szlovák (vagy cseh) fiúk által kezelt rom mellett döntöttem, már csak azért is, mert az eddigi tapasztalatok nem adtak okot a csalódásra, és plusz bevallom voltak olyan referenciák (köszönet crok), amelyeket hitelesnek gondolok.

Egyébként megkérdezhetem, hogy Téged mi motivált, amikor az indonéz rom-ot választottad?

(#4195) GezaR


GezaR
tag

Sziasztok! :)
3 hete használtam nagy megelégedettséggel egy Note 9 Pro-t, egészen a mai napig, amikor is a fülem helyett a földdel találkozott... Külsőleg semmi baja nem lett, viszont azóta engem sem hallanak, videóra sem rögzít hangot, és én sem hallok semmit, kivéve ha kihangosítom, akkor van hang az alsó hangszórón.
Valami forrasztás adhatta meg magát mikor földre esett vagy mi lehet a probléma? :(

Előre is köszönöm! :)

(#4196) Oldman2 válasza paolinho (#4194) üzenetére


Oldman2
veterán

A motivációm azon alapult, hogy hivatalos ROM és az (eredeti) MIUI-s Tárcsázó és Üzenetek van benne.

És mivel megy minden gond nélkül, maradtam ezen hosszabb távon is.

Kellemes karácsonyt mindenkinek!
:K

(#4197) paolinho válasza Oldman2 (#4196) üzenetére


paolinho
őstag

De hát tudtommal a xiaomi.eu-s rom is a gyári MIUI-ra épül, kvázi abbin is minden hivatalos. Na de ez végül is mindegy,kinek a pap, kinek a papné. :N
Ja, és viszont Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#4198) Viktor0610 válasza paolinho (#4197) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyiban igaza van, hogy a Xiaomi.eu főzött ROM, még ha 99% gyárinak is néz ki, az indonéz ROM meg egy hivatalos ROM.
(Bár, ha már mókolás, akkor én is a Xiaomi.eu-t tenném fel. :D )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#4199) Oldman2 válasza Viktor0610 (#4198) üzenetére


Oldman2
veterán

Senki nem mondta, hogy bárki tegye fel az Indonéz ROM-ot.

Az, hogy a xiaomi.eu-s ROM frissítése mint azt most is láttuk, "nem éppen egyértelmű", engem egyértelműen a másik megoldás felé irányított.

Elsőként csak megnézni, de mivel nekem tökéletes, meg is maradt.

Szóval, kinek a pap, kinek a papné...

(#4200) duke válasza GezaR (#4195) üzenetére


duke
aktív tag

Hat hazilag nem nagyon szerelheto. Szetszedni meg talan szetlehetne, de osszerakni mar nem, mert a ragasztasok biztos nem tartananak.
A szetszedesi videoban latszik egy rakas csatlakozo, annyit talan erdemes megprobalni, hogy megnyomkodni a hatlapot, hatha valamelyik csatlakozo lejott, es a nyomogatassal sikerul visszapatintani. Ennek minimalis az eselye, de egy probat meger, rosszabb biztos nem lesz.
[link]
https://www.youtube.com/watch?v=XpUxgWLDjVQ

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.