Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Dévidzon válasza GezaR (#4195) üzenetére


Dévidzon
tag

Én eddig majd mindegyik telefonomat szét kellett szedjem, többnyire kijelzőcsere miatt. Ez az első amit inkább szervízre bíznék. Nem feltétlenül amiatt, hogy nem lehetne szétszedni, hanem az összerakáshoz nem lesz megfelelő ragasztód (kérdés persze, hogy a szervíz mivel taknyolja össze). Bár aliexpressen minden van. A gond az, hogy ezek szerint a mikrofon és a felső hangszóró is sérült. A miki nem nagy ügy, pár csavar és csere. A felső hangszóró se annyira vészes talán. Egy mély levegő és nyugodt környezet kell hozzá. A kérdés az alkatrész. Nálam még a szinte teljes egészében gyárinak kinéző alkatrészről is kiderült utólag, hogy nem az.

(#4202) Ricardo válasza Dévidzon (#4201) üzenetére


Ricardo
félisten

Eddig minden telefonod kijelzőproblémás volt?

(#4203) -ZeeZee- válasza Ricardo (#4202) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

A gravitációval nehéz vitázni...:)

(#4204) Dévidzon válasza Ricardo (#4202) üzenetére


Dévidzon
tag

Nem mindegyik, de majdnem. :D
Nem szeretik a betont :))

(#4205) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Ki milyen tárcsázót használ?
Amik nekem kellenek:
- dual sim támogatás, adott partnerhez alapértelmezett sim megadása
- kedvencek / sűrűn hívott lista
- adott számot mikor hívtam és melyik simről

Ez a google névjegy és tárcsázó valahogy nekem nem áll kézre, a MIUI Contacts and dialer nekem mindenben megfelelt, ezt csak apkból lehet feltenni? Lehet alapértelmezetté tenni? Jól működik?

Jelenleg még MIUI11 van, nem frissítettem.

Köszönöm a válaszokat.

(#4206) duke


duke
aktív tag

Eszrevettem egy forditasi hibat a telefonban, ami nevetseges, de inkabb zavaro. (bocs ha mar mas is irta.)
A kamera pro uzemodjaban video beallitasoknal van a logaritmikus fenymeres opcio, amit sotetben erdemes hasznalni. Ennek a roviditese LOG lenne, es ezt sikeresen naplo -nak forditottak, ami meglehetosen felrevezeto es kicsit sem utal a funkciora. :)

(#4207) Winnie The P válasza duke (#4206) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én nem találom

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4208) duke válasza Winnie The P (#4207) üzenetére


duke
aktív tag

Ott van pedig a pro -ban. Tehat pro es jobb folso sarokban(ahol vaku is van) levo menut kell kinyitni. Ott lehet video felbontast is allitani. Es a masodik sorban van a "Naplo" beallitas :) . Az hogy egyaltalan van ilyen logaritmikus beallitas az csak onnan tudom hogy a telefon help-jeben le vannak irva ezek az opciok. A help a vaku alatt van, I betu egy korben .Es erdekes, ha bekapcsolom, akkor csak a 4k felbontast engedi. Ilyenkor LOG felirat jelenik meg a jobb felso sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#4209) Winnie The P válasza duke (#4208) üzenetére


Winnie The P
őstag

Lehet én vagyok az ügyetlen de ez van nálam, fotó mód pro:

Video mód:

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4210) Dexter68 válasza Winnie The P (#4207) üzenetére


Dexter68
addikt

ott van az:

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4211) Winnie The P válasza Dexter68 (#4210) üzenetére


Winnie The P
őstag

Mindegy én nem találom. Miui 12.0.1.0 qjzmixm, nem mókolt. Elengedtem.
Up: megvan

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4212) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Ceges M$ exchange fiokot szeretnek felvinni, de nem tudom. Vagy kizarolag Gmail-be rogzitve engedi, vagy Outlook fiokkent, de akkor meg az exchange-dzsel jaro elonyok, pl. a nevjegy szinkronizacio nem mukodik...
12.0.1 global. QJZEUXM

Otlet esetleg? Elore is koszonom!

(#4213) crok válasza Peterhappy (#4212) üzenetére


crok
nagyúr

Miert nem az Outlook appot hasznalod?
Abban van Exchange is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#4214) Peterhappy válasza crok (#4213) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt használom, tudok is itt fiókot hozzáadni, de sima M$ fiókként kezeli.
Akkor ezek szerint mást szúrok el?

Nekifutok akkor még egyszer, ha nagyon nem megy, akkor átcsattogok az android app topikba, nem akarok itt szemetelni feleslegesen.
Köszönöm a gyors válaszodat!

(#4215) D1ck


D1ck
újonc

Sziasztok!
Bízok benne, hogy valaki még olvassa ezt a fórumot! :)

Egy redmi note 9pro tulajdonosa vagyok, és elég sok oldalon, hogy már ehhez a készülékhez is kijött a MIUI 12 verzió (csatolok egy képet a telóm mostani állapotáról). Nos én akármit is csinálok, a telefonom erre nem hajlandó, pedig már többször is rá kerestem a beállításoknál a rendszerfrissítésre és semmi. Olyat is hallottam, hogy nem az összes készülékre adják ki egyszerre, hanem ROM szám szerint, szóval lehet emiatt késik a frissítés? Szerintetek mi lehet az igazság? 😄Várnom kell még, majd magátol csenget, vagy kell valamit bűvészkednem? Ez a ROM szám állítólag olasz (QJZEUTI), amit lehet hogy csak jóval később fognak frissíteni, mint a többi ROM számú készülékeket. Ti tudtok erről esetleg valamit? Ha ez tényleg így van érdemes visszavinnem a készüléket, vagy itthon is megtudom a frissítést úgy csinálni, hogy nem teszem tönkre a telefont? A készülék egyébként Magyarországon lett vásárolva és garanciális.


A másik kérdésem, hogy nálam is előfordul, hogy a messenger üzeneteket késve kapom meg, vagy csak akkor jeleníti meg mikor megnyitom az alkalmazást, pedig az internettel nincs baj. Erre esetleg valaki talált megoldást? Köszönöm előre is a segítő válaszokat! 🙂

(#4216) Winnie The P válasza D1ck (#4215) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! A kérdésed második részére [link] . Nálam azóta jó.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#4217) crok válasza D1ck (#4215) üzenetére


crok
nagyúr

Alapvetoen varnod kellene..
Sose egyben megy ki de ez egy fel evnel regebbi ROM, es minden mas mar joval elorebb jar.
Honnan van a keszulek? Bootloader zart?

(#4218) D1ck válasza crok (#4217) üzenetére


D1ck
újonc

Én a 220voltban vettem és máshol azt mondják, hogy elképzelhető, hogy a rom számból ítélve ez valami olaszból behozott fekete import készülék (szolgáltató által módosított rommal?!?) De ez engem kicsit meglepne, mert a 220 volt számomra idáig megbízható volt..
A készülék egyébként októberben lett vásárolva. Azt is mondták, hogy folyamatosan adják ki a frissítéseket, de ha igaz az infó amit írtak nekem én hiába várom :((
Szóval nem tudom, mitévő legyek.. :F

(#4219) Jim74 válasza D1ck (#4218) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha jól tudom, akkor rá lehet PC-vel tenni a gyári, hivatalos romot (EU, vagy Global), nem?
Majd a szakértők megmondják én csak ötletelgetek.

[ Szerkesztve ]

(#4220) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok! Digi kártyával szeretnék vowifit használni,elvileg már beállítottam mindent volte műkszik,a vowifi nem akar,a menük előjöttek be is van pipálva a vowifi használat,és a wifi hívások előnyben,de semmi,esetleg a szolgáltatónál kell kérni valamit,annó a redmi7-nél ,az apn átírása hozott megoldást!?

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4221) Garf. válasza Rómeó (#4220) üzenetére


Garf.
tag

Milyen Rom verzióval sikerült beállítani a volte-t?

(#4222) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Ma vettem kézbe az új készüléket! :) Olyan kérdésem lenne, hogy mit érdemes rajta beállítani, alkalmazások telepíteni? Illetve tudnátok ajánlani vmi jó tokot hozzá,ami a kijelzőt is fedi illetve hátul a kamera ugyebár kintebb van és hogy ne azon feküdjön az asztalon,aztán olyan tok kellene rá hogy ne ezen legyen.

(#4223) psg5 válasza mulatosdj (#4222) üzenetére


psg5
veterán

A hozzávaló gyári tok szerintem nagyon fain.

F.K.T.

(#4224) mulatosdj válasza psg5 (#4223) üzenetére


mulatosdj
tag

Azt hol lehet beszerezni jó árba? :)

(#4225) Rómeó válasza Garf. (#4221) üzenetére


Rómeó
tag

10QKQ1.191215.002

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4226) TeeBee73 válasza mulatosdj (#4224) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ott van a doboz alján.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4227) beach head válasza D1ck (#4215) üzenetére


beach head
senior tag

a késő üzenetek nálam is előfordultak. Nem tudtam semmit kitalálni rá. Tplink archer c6 routerem van. Az hozott megoldást hogy bekapcsoltam a wifi beallitasnal a smart connect opciot, igy a 2.4 es 5 ghzes kulon wifi halozatok helyett 1 db wifi halozat van es automatikusan kapcsolodnak az eszkozok a legjobbra.... azota nincs késő üzenet

[ Szerkesztve ]

(#4228) psg5 válasza mulatosdj (#4224) üzenetére


psg5
veterán

Jár hozzá.

F.K.T.

(#4229) mulatosdj válasza psg5 (#4228) üzenetére


mulatosdj
tag

Ohh, értem. Köszönöm

(#4230) RVR400 válasza D1ck (#4215) üzenetére


RVR400
veterán

Valószínűleg egyáltalán nem hivatalos ROM van rajta. Ha nincs visszazárva a BL, akkor tudsz rá tenni másikat (többen az indonézt használjuk QJZIDXM), ha nem, akkor kérned kell egy BL nyitást, de mindenesetre érdekes, hogy hogyan került rá, és egyáltalán milyen FW lehet az.

(#4231) crok válasza D1ck (#4215) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, plusz az előttem szólóhoz mondanám hogy szerintem nem területspec. a ROM:
Q JZ EU TI
| | | '- és itt emlékeim szerint XM van ha nem SIM lock-olt
| | '- EU-ba szánt telefon - ez a területkód
| '- Joyeuse vagyis Redmi Note 9 Pro (de nem indiai)
'- Android 10
Az indonéz, orosz, török ROM-oknál a területspec. rész más (IN, RU, TR) de itt a vége a más és nem a területkód, talán függő lehetett a készülék (nagyon régről úgy emlékszem az XM a végén a SIM független megjelölés). Itt IMEI alapján én megnézném melyik országra/régióra volt ez a készülék gyártva, hátha azzal előrébb leszel. BL nyitás után persze lehet rárakni bármit is, akár egy Indonéz vagy sima EEA vagy Xiaomi.EU vagy bármi más ROM-ot.

(#4232) Garf. válasza Rómeó (#4225) üzenetére


Garf.
tag

Nekem is ugyanaz a verzió de a Digis kártyánál eltűnt a volte és a vowifi beállítás. A másik szolgáltatónál meg van.

(#4233) ÁrPi2 válasza Garf. (#4232) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Sziasztok!
Nálam is minden verzió szám ugyanez. Nálam benne egy SIM van, a sim2 slotban/helyen egy Digi-s SIM:

Nálam a *#*#volte#*#* és *#*#vowifi#*#* betárcsázása óta a Beállítások ..almenüből el NEM tűnt ez a két lehetőség, viszont VoWifi ikonocska (és VoWifi működés...) nincsen.

Megj. A volte ikonocska az eltűnik ha wifi hálózathoz kapcsolódásra váltok manuálisan.

Jelenleg BL nyitást kezdeményeztem, van kb.egy hetem hogy QPST meg PDC műveleteket eltervezgessek.

Crok-ot vagy más szakembert kérdezném mivel érdemes VoWifi (Digi-s) siker irányába próbálkozni??

Karácsonya mindenkinek boldog legyen!

(#4234) Pancsermeste válasza ÁrPi2 (#4233) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Engem is érdekelne a megoldás.
VoLTE megy VoWiFi nem.

-= Pancsermeste® =-

(#4235) crok válasza ÁrPi2 (#4233) üzenetére


crok
nagyúr

Gyanitom ugyanaz lesz a modszer mint a tobbi Xiaominal. Tesztelni nem tudom mikor tudnam (Digi kartya hianya..) de majd ranezek. Ha van itt Digis Xiaomi.EU-n az nezzen ra ha tud mert ok belenyulnak a firmware-be es eleg sok tamogatott eszkoznel ment vele siman (Mi 9T pl.).

(#4236) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Boldog Karit skacok :) Xiaomi Super wallpaperben tudna valaki segiteni? A mi note csopiban senki sem válaszol :(

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4237) Viktor0610 válasza n0is3es (#4236) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, hogy nem írnak, mert arra várnak, hogy Google barátunkkal rákeresel a megoldásra. ;]
Néhány készüléken érhető el gyárilag, a többire APK-ból telepíthető.

Pl.: [link].

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4238) n0is3es válasza Viktor0610 (#4237) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Szerintem rosszul fogalmaztam meg :D A föld meg a mars megvan, de nekem a neptun vagy mi kellene :D Azt honnan szedem le? De azért köszi a választ

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4239) Viktor0610 válasza n0is3es (#4238) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szaturnuszost találtam, Neptunost nem: [link].

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4240) n0is3es válasza Viktor0610 (#4239) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Felraktam de az activity launcher nem tudja megnyitni :( Most azon gondolkodom melyik alphában van benne mind3 hogy ne kelljen mindet külön leszednem.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4241) Viktor0610 válasza n0is3es (#4240) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit nyitnál meg azzal? Beállítod az élő háttérképet és kész. Vagy lemaradtam valamiről?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4242) n0is3es válasza Viktor0610 (#4241) üzenetére


n0is3es
aktív tag

És mivel álítom be az élő háttérképet ha nincs fent hozzá alkalmazás? Mert a Mi Note 10 Liteban nincs gyárilag szuper háttérkép :D

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4243) Viktor0610 válasza n0is3es (#4242) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pl.a Google Háttérképek appal.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4244) n0is3es válasza Viktor0610 (#4243) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Próbáltam, az aodot nem rakja ki :(

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#4245) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Boldog Karácsonyt! Segítségeteket kérném,ha lehetséges. A gyereknek van egy Xiaomi Redmi Note 9 Pro telója. Ehhez most vettünk neki, egy Imilab KW 66 órát. Letöltöttük a QR kód alapján az appot,de nem sikerül párosítani a telefonnal. :F Bluetooth-al kapcsolódik. Valami beállítás gond lehet? Köszönöm előre is!!! :R

(#4246) lacentos válasza n0is3es (#4244) üzenetére


lacentos
aktív tag

[link] Ezt javasolták.

(#4247) Tapu


Tapu
csendes tag

Sziasztok!
A névjegyekben való kereséskor a betűk beütésénél, a nevek nem követik a beütött betűk sorrendjét. Látszólag össze-vissza pakolja a listát.
Eléggé zavaró kereséskor............. :U
A másik probléma, hogy a szinkronizlát névjegyeket fordítva olvasta be a Gmailból. Tehát az utónév beállításakor van elöl a vezetéknév.

Mit javasoltok? :Y
Mit nézhettem el? :W

Előre is Köszi:
Zsolt

Szép Napot! Zsolt

(#4248) crok válasza Tapu (#4247) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem nem osszevissza van az hanem a rendezes es a kereses nem ugyanarra van allitva, pl. rendezes alapja vezeteknev mezo de a nevformatum meg utonev mezo elol. Ezt neznem meg, meg hogy a nevjegyekben valoban a vezeteknev van-e a vezeteknev mezoben es az utonev az utonev mezoben.

(#4249) Rómeó válasza ÁrPi2 (#4233) üzenetére


Rómeó
tag

Megpróbáltam az ügyfél szolgálaton,hátha.de....gondolom ez a sablon szöveg! :(

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4250) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt!
Nem témába illő kérdésem lenne, remélem maradhat.
Redmi note 9 pro telom van.
Az elképzelhető, hogy a sim kártya meghal, egyik slotban sem müxik. Másik telefonban sem működik.
Viszont ha másik simet teszek a készülékbe azzal nincs gond.
Ami furcsa, hogy a sd kártya is megkakkukolt.
Vagy az elképzelhető, hogy kivettem a sd kártyát mert hibát jelzett a teló rá, és esetleg túl gyorsan vettem ki a kártyákat és még nem kapcsolt ki a telefon?

Köszönöm előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.