Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) crok válasza aprokaroka87 (#5500) üzenetére


crok
nagyúr

Hm.. pedig van "valami": Global-ra (MIXM) Android 11 R Mi Pilot build:
miui_JOYEUSEGlobal_V12.0.1.0.RJZMIXM_2ed492f999_11.0.zip
Ami picit fura, mert ugyan Android 11 de MIUI verzióban meg "visszalépés" még a mostani stable-höz képest is.

(#5502) Viktor0610 válasza crok (#5501) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a Poco X3 NFC-nél is így van.
Sőt, asszem, van azonos verziószámú ROM droid 10 és droid 11 alapon is. :DDD
Xiaomi, én így szeretlek! 🤣

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5503) crok válasza Viktor0610 (#5502) üzenetére


crok
nagyúr

..mint a tény, hogy lett egy Redmi Note 8 (2021)? :D Így szeretlek? :D

(#5504) crok válasza crok (#5501) üzenetére


crok
nagyúr

(#5505) Viktor0610 válasza crok (#5504) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nnna,akkor hamarosan itt a droid 11? :C
Már csak a 12.5-nek kellene megérkeznie. ;]
(De jó, hogy mindig van mit várni. :DDD )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5506) Wolverine válasza crok (#5503) üzenetére


Wolverine
félisten

Pár hete árusítjuk, először azt hittem, hogy valaki elírt valamit... :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5507) pczinder


pczinder
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Rosszul végződött frissítés után bootolás helyett ez fogad: The system has been destroyed. Press power button to shutdown.
Recovery megszűnt, fastboot van.
A számítógép fastboot módban csatlakoztatva mint "Egyéb eszközök -> Android" látja a telefont, de illesztőprogramot nem tud hozzá telepíteni.
Mit tegyek?
Köszönöm szépen előre is!

(#5508) crok válasza pczinder (#5507) üzenetére


crok
nagyúr

Bootloader nyitott, igaz? TWRP/PBRP/OrangeFox volt? Milyen ROM van/volt rajta aminek a frissítése rosszul alakult és pontosan mit és hogyan csináltál? Még mindig a Xiaomi.EU ROM? Ha fastboot-hoz kell driver akkor először is jobb klikk az egyéb Android eszközön és töröld a drivert ha felajánlja (nem emlékszem Win-en ilyenkor van-e mit törölni, linux-on ugye nem kell mert.. mindegy, nem kell) aztán a MiFlash-ben van driver, azt használd hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5509) pczinder válasza crok (#5508) üzenetére


pczinder
tag

Bootloader nyitott.
Ez volt fent: xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.2.0.QJZMIXM_29656a416d_v12-10.zip
A telefon találta ezt a frissítést update-ből:
xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip (legalábbis azt hiszem, nem tudom ellenőrizni ugye).
Nem csináltam semmit, azon túl, hogy engedtem frissíteni. A frissítés meg is történt. Bebootolt. Utána recovery-be próbáltam menni, dalvik és cache tisztítás végett és azóta áll fenn ez az állapot. (Korábbi frissítésekkor ez mindig működött.)
MiFlash telepítése után a telefon Android Phone-ként jelenik meg az eszközkezelőben (rákattintva Android Bootloadre Interface).
Ez jó így? És most?

(#5510) crok válasza pczinder (#5509) üzenetére


crok
nagyúr

"MiFlash telepítése után a telefon Android Phone-ként jelenik meg" - igen, ez így alapvetően jó ha nincs sárga háromszög.. Innentől - ha már van fastboot akkor - mehet rá az eredetileg is rá való ROM bootloader zárása nélkül, majd a választott custom recovery.. majd a Xiaomi.EU ROM tisztán, ahogy kell, format-al, mindennel. Nem tudom érdemes-e belemenni mostani rendszer "megmentésébe".. pl. vissza lehetne tenni azt a ROM-ot amiről indult a "móka" csak mivel egyszer már boot-oltad az újat (ami viszont egy főverzióval magasabb már) így nem garantálható, hogy a pl. a settings.db elemei jók lesznek-e.. stb..

(#5511) pczinder válasza crok (#5510) üzenetére


pczinder
tag

Köszönöm, Crok. Visszatért.

(#5512) pczinder


pczinder
tag

Ismét belefutottam a "system has been destroyed" állapotba, de hála Crok útmutatásának, könnyen ki tudtam jönni belőle. Viszont most már pontosan be tudom határolni a hiba bekövetkezésének pillanatát: mindkét esetben akkor zúzódott szét a rendszer, amikor be akartam lépni a custom recoverybe.
A legutóbbi frissítés előtt ezt a TWRP-t használtam: TWRP-3.4.1B-joyeuse-fix.img (https://t.me/rn9_universal/65428, https://4pda.ru/forum/dl/post/19982724/TWRP-3.4.1B-joyeuse-fix.img; 4pda: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=994653). Rutinszerűen lehetett használni flash-elésre, backup készítésére. Ez csődölt be az első alkalommal.
Utána a https://www.gizdev.com/twrp-for-redmi-note-9-pro-and-root/ leírást követtem és az ott megadott helytől töltöttem le TWRP-t (TWRP-miatoll-v2-31032021.zip). A fastboot parancsok OK-val lefutottak, de a TWRP-be bootolás már nem teljesült. Aztán a hangerő fel + power kombó taccsra tette az egészet.
Tudna esetleg valaki egy valóban működő TWRP-t ajánlani? Jelenleg a12.0.3 Global Stabil rom van fent.
Köszönöm szépen!

(#5513) crok válasza pczinder (#5512) üzenetére


crok
nagyúr

TeamWin Recovery Project (TWRP) by Mauronofrio - ha egyszer hivatalos lesz akkor az igencsak ez lesz.. ha lesz.. egyszer :D

Pitch Black Recovery Project (PBRP)

OrangeFox (OFOX)

Itt írtam róluk.

De nézd már meg azt a TWRP img file-t amit letöltöttél.. jártam úgy, hogy a file vagy 0byte-al jött le vagy pl. nem az image volt benne hanem a weboldal ahonnan letöltöttem (tipikusan mobilon letöltve jött ez elő).

(#5514) nincsnév007


nincsnév007
őstag

ki kellett vennem a sim kártyámat és vele együtt jött az sd kártya is. Most a galériám 1400 képből kb 970-et lát az sd kártyáról. ezzel mit tudok csinálni?

(#5515) pczinder válasza crok (#5513) üzenetére


pczinder
tag

Végül az OFOX került fel, rendben. (Azért TWRP-be bootoláskor volt bennem egy kis para...) Csináltam is egyből egy mentést.
Ahogy javasoltad, megnéztem a korábbi TWRP fájlt. Letöltöttem még egyszer és különbözött a fájlméret, tehát sérült lehetett a letöltés.- Azért az meglepett, hogy a system is becsődöl egy meghiúsult TWRP telepítéstől.
Köszönöm még egyszer.

(#5516) crok válasza pczinder (#5515) üzenetére


crok
nagyúr

Az egy általános üzenet, pont azért kérdeztem rá hogy nem-e csak egy ilyen banális dolog mint a sérült recovery image. A sérült TWRP img - ha még megvan - el tudod juttatni nekem valahogy? Pl. GDrive, Mega.nz, MediaFire, WeTransfer, Tresorit, FileBin, File.io, EasyUpload, GoFile.io, toldacuccot vagy bármi..

(#5517) pczinder válasza crok (#5516) üzenetére


pczinder
tag

Sajnos már nincs meg. Nagytakarítást tartottam magam után.

(#5518) Trooper82


Trooper82
senior tag

Valaki próbálta már a droid 11-es eu-s romot? Ha igen, hogy muzsikál? Tudom egy napja jött ki de hátha valaki nyúzta már kicsit.

(#5519) Danecay válasza Trooper82 (#5518) üzenetére


Danecay
őstag

Én felraktam ugyan de nem nézegettem :) Eddig működik.

(#5520) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

microg telepitésel van egy kis gondom . fejlesztői beállitás megvan de nekem alul nincs olyan,hogy miui optimilizáció. :U

(#5522) jenei1994 válasza crok (#5521) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem csak ennyi van. :U

(#5523) crok válasza jenei1994 (#5522) üzenetére


crok
nagyúr

Nyomkodd az Alapertelmezett ertekek visszaallitasat 4..5x es megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#5524) jenei1994 válasza crok (#5523) üzenetére


jenei1994
addikt

köszönöm! Megvan. :R :)

(#5525) beach head


beach head
senior tag

arra tovabbra sincs rendes megoldas hogy a messenger /viber uzenetek idoben megérkezzenek? hiaba az alkalmazasonkenti akku optimalizalas kilovese, a miui opt. kikapcsolas, lakatolas.... tovabbra is szar. kesve jon az uzenet/vagy viber eseten csak akkor ha feloldom a kepernyot epp...

(#5526) sanyci válasza beach head (#5525) üzenetére


sanyci
senior tag

Nálam instant. Mindig is az volt...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#5527) crok válasza beach head (#5525) üzenetére


crok
nagyúr

Nezd.. nalunk nincs ilyen gond.. Ha eldobta az app a Firebase reget akkor egy app reinstall (es a MIUI kanossza) meg szokta oldani.

(#5528) jenei1994 válasza beach head (#5525) üzenetére


jenei1994
addikt

Sajnos ez a hiba nem csak xiaominál van.

(#5529) nincsnév007 válasza beach head (#5525) üzenetére


nincsnév007
őstag

enyémre legtöbbször egyből megjelenik a viber értesítés, de van a családban egy Redmi 8 arra meg szinte sose csak ha belépsz az alkalmazásba.

(#5530) gzbotii válasza beach head (#5525) üzenetére


gzbotii
veterán

FB Messengerrel én nem tapasztaltam hasonló hibát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5531) puhos363


puhos363
tag

Hali! "Beragadt" a gps, a google térképen nem a valós helyzetemet mutatja, hanem kb. 40km-el távolabb lévő helyet, és így az időjárás app sem jó helyre mutatja az időjárást. A google térképen a gps kalibrálás megvolt. Mit lehetne még tennem? Köszönöm.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#5532) Viktor0610 válasza puhos363 (#5531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teló újraindítás?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5533) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Felraktam ezt az Android 11 alapú EU-s rom-ot és most nem jelzi a párosított bluetooth eszköz töltöttségét. Hol lehetne ezt bekapcsolni? Köszi!

(#5534) puhos363 válasza Viktor0610 (#5532) üzenetére


puhos363
tag

Köszi. Most úgy néz ki, hogy jó "kopp, kopp, kopp". Kikapcsoltam a telefonon a helymeghatározást, és persze a telefont is.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#5535) gzbotii válasza puhos363 (#5534) üzenetére


gzbotii
veterán

[link] :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5536) crok válasza crok (#5501) üzenetére


crok
nagyúr

Stabilra vettek a Global Mi Pilot build-et (amire valaszoltam hsz), felteheti mostmar barki aki letolti (OTA nyilvan majd osszevissza, ahogy szokott :D).

(#5537) Trooper82 válasza crok (#5536) üzenetére


Trooper82
senior tag

de eea romos verzió még nincs ugye?
Mndjuk ált 3 nap csúszás van ott max egy hét.

[ Szerkesztve ]

(#5538) crok válasza Trooper82 (#5537) üzenetére


crok
nagyúr

Még nincs, írtam volna ha láttam volna.

Amúgy kíváncsi leszek én a custom ROM-okra innentől, ugyanis eddig pl. a Widevine tanúsítványokkal kapcsolatban mindig az a válasz hogy azért nincs L1 mert még nincs A11 "firmware".. na, mostmár egy hete van :D

[ Szerkesztve ]

(#5539) #46824192


#46824192
törölt tag

Sziasztok!

Elsősorban azoktól szeretnék kérdezni, akiknek már van a következőkkel tapasztalata.

Mennyire biztosnságos ezen a telefonon az arc alapú feloldás?

Mostanában kezdtem el tesztelni. Engem azonnal felismer, gyorsan működik.
De előfordulhat e , hogy összekever egy rokonnan (vagy bárkivel) vagy esetleg egy sima fényképpel is felnyitható?

(#5540) Viktor0610 válasza #46824192 (#5539) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel 2D-s, szerintem feloldható llehet fényképpel is.

Ha van rajta olyan dolog, amit nem osztanál meg akárkivel, én nem használnám az arcalapú feloldást.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#5541) kanyi51 válasza #46824192 (#5539) üzenetére


kanyi51
senior tag

Öcsém próbálta saját arccal , nem nyitotta. Nekem fényképről se nyit, Használom. Hogy nyugodt legyél a fontos adataidat programjaidat külön le lehet zárni, jelszóval, és akkor teljes a biztonság. Én igy használom,

(#5542) crok válasza #46824192 (#5539) üzenetére


crok
nagyúr

Annyira biztonsagos, hogy OpenGApps-bol vagy 1.5 eve ki lett gyomlalva. [link]

(#5543) crok válasza #46824192 (#5539) üzenetére


crok
nagyúr

Crafted fotoval hackelheto volt pl. [link]

(#5544) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Ma frissített a teló Android 11-re. (MIUI-ban vissza lépett)
Még nem volt időm tesztelni, de pl. a 3 ujjas print screen nem működik. :U

-= Pancsermeste® =-

(#5545) gzbotii


gzbotii
veterán

Van itt olyan, aki kikapcsolta a MIUI optimalizálást a készüléken? Milyen változásokat vett észre?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5546) Danecay válasza Pancsermeste (#5544) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem igen.

(#5547) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Nálam is működik

(#5548) crok válasza gzbotii (#5545) üzenetére


crok
nagyúr

(#5549) Croft-21


Croft-21
őstag

Pár napja frissült a Simple app, furcsa volt mert az app indításakor kérte, hogy jelentkezzek be, mintha most használnám először. Beléptem és azóta nem tudok fizetni NFC-vel. Pedig aktív az érintéses fizetés, de fizetéskor a terminàlnàl valami cesh hibàt írt ki. Eddig működött.

(#5550) Pancsermeste válasza Danecay (#5546) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm...
Akkor nem értem, nálam mi lehet a baj.

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.