Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Viktor0610 válasza gzbotii (#4798) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Értem már a problémémádat. :D

Nálam is ilyen Poco X3 NFC-n, szóval MIUI- és/vagy Google Messages bug lesz.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4802) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok .
A telefonba érkező hangot (telefonálás közben) nem hallom csak ha kihangosítom a készüléket. Mi lehet a gond ?
Köszönöm :R

Gamertag:Rob3rt75

(#4803) crok válasza pelenka35 (#4802) üzenetére


crok
nagyúr

Fülhallgatót használtál mostanában?

(#4804) pelenka35 válasza crok (#4803) üzenetére


pelenka35
őstag

nem de ,fülest bedugtam hátha visszaáll a "rendszer"
újraindítás megvolt, de semmi :W

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#4805) sanyci válasza pelenka35 (#4804) üzenetére


sanyci
senior tag

Próbáld ki a "hangszórótisztítás" menüpontot!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4806) Upo válasza gzbotii (#4791) üzenetére


Upo
addikt

Miben van ez a floating window? Miui12? Ki lehet kapcsolni? Eddig is ráztam a lábam a miui12-re frissítéstől, de így még inkább.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4807) gzbotii válasza Upo (#4806) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudtommal nem lehet kikapcsolni.

Nekem annál tovább nincs bajom a 12-esel, talán kicsit jobban is tetszik mint a 11.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4808) crok válasza Upo (#4806) üzenetére


crok
nagyúr

Ha egy appnak se adsz floating window jogot akkor egyiket se lehet floating window-ra "alakítani" még akkor se ha az app támogatja - vagy le kell tiltani az appot ami "csinálja" a floating window-t.

(#4809) pelenka35 válasza sanyci (#4805) üzenetére


pelenka35
őstag

Hogy? Merre?

Gamertag:Rob3rt75

(#4810) HoTaZo válasza pelenka35 (#4809) üzenetére


HoTaZo
addikt

[kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4811) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egy Patriot autós kihangosítóm van, BT, de nem akar automatikusan kapcsolódni a telefon.
Azonos beállítások mellett a BT fülessel (többféle), MiBand 5 karpereccel, BT billentyűzettel, de még a noname kínai hangszóróval is csatlakozik automatikusan a telefon.
A BT ki-bekapcsolása sem oldja meg.
Mindig manuálisan kell a beállítások/BT menüben rányomnom a csatlakozásra.

Lehet ezt valahogy orvosolni? Jó lenne egy hotlink is a kezdő képernyőre.

Ugyanezen eszköz a korábbi Redmi Mi A1 készülékkel gond nélkül kapcsolódott, leszámítva az utolsó 2 hónapot, amikor rendre eldobálta a BT jelet, de válogatás nélkül minden eszközt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4812) tsyl


tsyl
aktív tag

Ha már autós téma. Tudtok ajánlani vezeték nélküli headset-et ehhez a telóhoz ami kényelmes, megbízható működésű? Autóvezetéshez szeretném használni főleg, sok céges hívás fogadásához.
Mono is elég zenét nem nagyon hallgatnék vele.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#4813) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Olyan "gondom" van a telefonnal, hogy elvileg be van állítva az autómatikus szinrkonizálás. Úgy emlékszem, hogy a régi telefonommal (redmi 5 Plus), ha csináltam egy képet, az azonnal töltődött fel a felhőbe (számítógépen azonnal láttam). Na ez a note 9 pro ezt nem csinálja. Akkor viszont feltölti azonnal, ha a telefonon megnyitom a google fotók alkalmazást. Jobb felül látom, hogy tölti a képeket. mit csinálok rosszul? Mit kéne és hol pontosan beállítanom? Ja miui 12 van már rajta! Köszi előre is!

(#4814) belsodavid válasza belsodavid (#4813) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Na változás történt! 17 órakor csináltam egy képet teszt képpen, 18-kor még nem, de most néztem rá gépen, már fennt van a kép. Miért késlekedik? Be lehet állítani úgy, hogy azonnal töltse fel?

(#4815) crok válasza belsodavid (#4813) üzenetére


crok
nagyúr

Hmm...ha meg kezzel elinditod az appot akkor csinalja, jol ertem? Esetleg az automatikus indulas jog? Akkukimeles ki van ra kapcsolva? MIUI kanossza?

(#4816) belsodavid válasza crok (#4815) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Ha belépek azonnal tolja fel! Ma viszont kb 1,5 óra múlva megjelent gépen a kép, amit 17:00-kor csináltam teszt gyanánt. Tehát feltöltötte úgy is hogy nem nyúltam hozzá direkt. Csak szeretném azt , hogy azonnal töltse fel.

(#4817) crok válasza belsodavid (#4816) üzenetére


crok
nagyúr

Jo.. akkor megnezed amit irtam? :U ;)

(#4818) Soká válasza belsodavid (#4816) üzenetére


Soká
senior tag

Nekem sem tölti fel azonnal és automatikusan, de ennek abból a szempontból örülök, hogy fotózás után van időm még a telefonon selejtezni, eldönteni, hogy mi menjen fel a google fiókomba és mi nem. (ne foglalja a helyet). Szóval, nekem nem nehézség a telón megnyitni a google fotók alkalmazást ahhoz, hogy elinduljon a feltöltés.

(#4819) belsodavid válasza Soká (#4818) üzenetére


belsodavid
aktív tag

A tegnap este is csináltam tesztet, ma már fenn volt az is, igaz csak munka után néztem meg. Annyira nem zavar végül is, főleg, ha másnál is ilyen. Azért ha lesz idő crok segítségét megpróbálom, hátha "begyorsul".

(#4820) PécsiErcsi


PécsiErcsi
friss újonc

Sziasztok, Xiaomi Not 9 pro-t vettem, ma kaptam kézhez, próbálom beállítani, de a képernyőzár feloldás ujjlenyomattal nem megy. Valamit biztosan elbénázok vagy nem vettem észre. Belépek, berajzolom a feloldómintát, hozzáadom az ujjlenyomatomat, látszólag fotózza. Mivel nincs pipa, nincs ok gomb, kilépek. De nem tudom, hogy lehet a "feloldás ujjlenyomattal" melletti Ki utasítást Be-re változtatni. Ha újra belépek újra csak fotózni tudok és kezdődik minden elölről.

(#4821) crok válasza PécsiErcsi (#4820) üzenetére


crok
nagyúr

"fotózni"? :F Ezt pontosan hogy érted?

(#4822) paolinho válasza PécsiErcsi (#4820) üzenetére


paolinho
őstag

Hát, már meg ne haragudj, de valamit nagyon nem jól csinálsz. Csak a poén kedvéért berögzítettem az egyik balkezi ujjam. Beállítások - Jelszavak és biztonság - Feloldás ujjlenyomattal

Ezután elég egyértelmű a tennivaló. Addig érintgeted az aktuális ujjal, amíg azt egyértelműen el nem fogadja a rendszer. Ki fogja írni, hogy "Sikeresen hozzáadva". Ezután reagálnia kell rá a telefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#4823) TeeBee73 válasza PécsiErcsi (#4820) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az ujjlenyomat olvasó, ami a bekapcs. gombon van, oda kell tapicskolni az ujjbegyed hozzáadásnál, nem lefotózni kell az ujjad. Kevered az arcfelismeréssel.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4824) beach head


beach head
senior tag

az ujjlenyomat olvasas meg mindig bugos... van hogy fel sem ismeri, van hogy csak a hatterkep jelenik meg es az ikonok nem...... vicc

(#4825) crok válasza beach head (#4824) üzenetére


crok
nagyúr

Soha hasonló gondom nem volt, pedig a tok is elég csesznye a kiváságnál. Mindig feloldja.. lehet én vagyok különleges :D

(#4826) macilaci78 válasza PécsiErcsi (#4820) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Simogatni kell az oldalán lévő gombot ugyanazzal az ujjaddal, a képernyő közepén lévő "labirintus" apránként vált zöldre bentről kifelé haladva. Mikor teljesen zöld, akkor lesz pipa és kész azzal az ujjal.

beach head: nem tapasztaltam ilyet, igaz, a MiBand5 szokta általában feloldani.

crok: lehet, a tied a mesterkulcs. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4827) Danecay válasza crok (#4825) üzenetére


Danecay
őstag

+1

(#4828) Soká


Soká
senior tag

Foglalkoztam ujjlenyomatok megjelenítésével speciális területen, és az volt a tapasztalatom, hogy ezek a mikrobarázdák nem egyformán plasztikusak az embereknél. Van akinek szépen, plasztikusan kirajzolódott az ujjlenyomata, van akiével meg csak szenvedtem.
Szóval, nem csak rajzolat szempontjából különböznek az ujjbegyeink.

(#4829) colonell


colonell
senior tag

Sziasztok,
Van egy olyan gond a készülékkel, hogy nem mindig érzékeli a jacket...
Pl zenét hallgatok sima fülesen, hívnak, kihúzom a jacket és a felső hangszórón nem hallok semmit, de engem hallanak, újraindítom és jó lesz. Elösször másra gyanakodtam, de ma zenét akartam hallgatni és abszolút nem érzékelte a fülest, többedjére sem... Elengedtem. Hazajöttem melóból, most megint jó... Ha visszaviszem az MM-be hogy akkor küldjük már szervízbe erre a hibára, mert még nincs egy éves sem a teló, ez szervízindok? Gondolkodtam, hogy csinálok egy factoryt hátha, de szerintem ez marhára hardveres probléma... Valaki esetleg járt már így? :/

(#4830) SsPL711 válasza colonell (#4829) üzenetére


SsPL711
őstag

Így még nem jártam.
Nekem más jelenség van a telóval.
Ha, egész nap wifin vagyok, majd valami miatt mégis wifi hatókörön kívülre kerülök, mert mondjuk elmegyek otthonról, akkor nem vált egyből át mobilinternetre.
Van, hogy csak úgy javul meg, ha repülő módba kapcsolom majd vissza. :W

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#4831) Trooper82 válasza beach head (#4824) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ez miui bug. Pontosabban a gyári launcher hibája. Nekem már több xiaomin előjött ez a probléma. Viszont ezen a telefonon csak 1-2 szer. Sőt miui 12 óta egyszer sem. Azóta más ilyen kis apró hibak vannak :) .

[ Szerkesztve ]

(#4832) Soká


Soká
senior tag

Fotó üzemmódban van egy Több nevű lehetőség, itt lehet többek között Lassított felvételt választani. Ez nálam úgy néz ki, hogy ha készítek egy ilyen felvételt, akkor az első 1-2mp normál sebességű (van hang is) aztán tényleg belassul, majd a felvétel végén megint vagy egy 1mp-es normál sebességű rész. Ennek mi értelme így? Meg lehet szabadulni az eleje-végétől?
Ezt a rövid kis lassított videót megosztottam messengerben, ott normál sebességgel és hanggal jelent meg a videó :( Hogy van ez?

(#4833) PécsiErcsi válasza beach head (#4824) üzenetére


PécsiErcsi
friss újonc

Ok, köszi, rosszul fogalmaztam. Természetesen ott tapicskoltam én is, az este folyamán vagy 6-8-szor nekifogtam, nem akartam feladni. Tapicskoltam, simogattam, de nem történt semmi. Tisztában vagyok vele, hogy hol kell csinálni, nem kevertem a kamerával :-) Az arc felismerést ezek után meg se próbálom :-)

(#4834) trebrona válasza PécsiErcsi (#4833) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt van két videó, választhatsz melyik szimpatikus mód, simogatás, vagy tapicskolás. :)
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4835) beach head válasza colonell (#4829) üzenetére


beach head
senior tag

en tegnap eloszor dugtam bele a xiaomi hybrid dual drivers fulhallgatomat.... neztem is nagyot , semmit nem erzekelt. mikor kihuztan belole akkor erezte ugy hogy be van dugva.... vannak itt problemak.... bedugva ujrainditottam, az segitett rajt.

(#4836) Danecay válasza trebrona (#4834) üzenetére


Danecay
őstag

Ha ez alapján sem megy akkor lehet tényleg gatya az ujjlenyomat szenzor és vissza kell vinni gariba.

(#4837) Bocsek válasza pelenka35 (#4802) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nálam is ugyanez van. Sikerült megoldást találnod? A neten az indai "szakik" 101% megoldást kínáló videói nem segítettek....
Ha bedugok headsetet azon hallok és hallanak is, kihangosítva is - csak normál módban nem hallom a másik felet. (engem hallanak)

(#4838) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Lehet csak átmenetileg, de sikerült megoldanom. Van egy hangszóró tisztítás funkció, azt vagy 5-ször játszottam le, közben -rossz fogkefe híján- körömkefével kicsit megtisztítottam a hangszórót, valamint rázogattam, nyektettem.... :D Ősszel már csinált ilyet, akkor az újraindítás megoldotta, de most nem segített. Remélem most jó marad...

(#4839) Viktor0610 válasza Bocsek (#4838) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az összes telefonomat kitisztítom időnként egy használaton kívüli fogkefével.
Mármint a hangszóró része(ke)n, a töltő- és füles csatlakozónál, a szétszedhető, feature phone-omat szét is kapom. :K

Nem azért, mert olyan poros helyen dolgozom, hanem szeretek vigyázni a cuccaimra, jó rájuk nézni utána. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4840) Trooper82 válasza Viktor0610 (#4839) üzenetére


Trooper82
senior tag

Én még fogkefével nem mertem nekiesni. De majd picit áttisztítom én is. És mikrofon tisztitásra van ötlet?

(#4841) Viktor0610 válasza Trooper82 (#4840) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem finoman azt is lehet fogkefével.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4842) duke válasza Soká (#4832) üzenetére


duke
aktív tag

Szamitogepre attoltve valoszinuleg meglehetne vagni(nekem meg egyik szerkeszto program sem fogadta el az ilyen videot, de biztos megoldhato). Amugy nem tudom pontosan melyik uzemmodrol beszelsz, mert amit en ismerek a 960 fps -es opciot, az nalam nem igy mukodik. Nalam a 10 masodperces felvetel elso 2 masodperce normal sebesegu, aztan lassul le, de az mar ugy marad, nincs a vegen 1 masodperc normal. Ha csak nem mas a verzioja az oprendszernek es ezt a reszt atirtak.
Amugy nincs ertelme a 960 fps-et hasznalni, mert kamu, szoftveresen tukroznek(minden ilyen kategoriaju telefon ezt csinalja, mert nincs bennuk olyan sebesegu kamera ami 240-nel tobbet tudna). Tehat "Sima" 240 fps-el vesz fol a telefon es ugy csinal 960-at, hogy minden kepkockat megnegyszereznek, 4 egyforma kepkocka koveti egymast. 30 fps-es lejatszaskor persze lassabbank tunik, de valojaban nincs tobb informacio tartalom benne, mint a 240-es felvetelnel.

[ Szerkesztve ]

(#4843) trebrona válasza Soká (#4832) üzenetére


trebrona
nagyúr

Visszanézésnél a két oldalsó csúszkát kihúzod jobbra és balra, majd elmented.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4844) crok válasza duke (#4842) üzenetére


crok
nagyúr

Egyforma képkockák? Ezt meg is nézted konkrétan? Meglepne. Mert anno c.mi.com-on volt erről cikk hogy hogy működik - azt olvastátok? Nekem úgy tűnik hogy a lassítás közben is folyamatos a kép, ha 4x ugyanaz a képkocka lenne akkor csak lassabb és szaggatott lejátszás lenne. Itt van a c.mi.com link közvetlenül, a teljes felvétel folyamat le van írva.

(#4845) duke válasza crok (#4844) üzenetére


duke
aktív tag

Igen megneztem. Nem olvasgattam, egyszeruen attoltom pc-re a videot, es lejatszo programmal, (Potplayer, Bsplayer) kockazva lejatszom. Es jol latszik, hogy minden 4 frame tokeletesen egyforma. Az 1 kepkocka uj, majd a 2. 3. 4. kepkockak pixel pontosan ugyan az.
Az 5. megint uj kepkocka majd a 6.7.8. ugyan az mint az 5. kepkocka, es igy tovabb.
Csak a lejatszas miatt van szoftveresen 960 -ra bovitve a frame szam. 30 fps -el lejatszva a 240 fps az nyolszoros lassitas lenne, a 960-at 30 -al lejatszva meg harcminketszeres lassitas. De ha egy allithato sebesegu lejatszo programban 7.5 fps-el jatsznank le a 240 fps felvetelt, akkor tok ugyan az lenne mint egy ilyen 960-as felvetel 30 -as lejatszasa.

Persze vannak olyan telefonok amik tenyleg kepesek 960 fps felvetelre. De ahogy a leirasban is benne van, azokban olyan kepszenzor van, aminek sajat memoriaja van, es oda gyujti a tomorites nelkuli nyers kepeket. Azert tudnak csak par tized masodpercet, mert annyi ido alatt telik meg a memoria. Es hat azok telefonok nem a 70 ezres kategoriaba tartoznak, hanem 250-300 ezer korul indulnak.

(#4846) Soká válasza trebrona (#4843) üzenetére


Soká
senior tag

Trebrona megint tudta a megoldást! Köszi!!!!

duke, próbáltam pontosan leírni (gyári, magyar, mókolatlan teló), hogy milyen üzemmódról beszéltem. A gyári fotós appnak van Pro, Video, Fénykép, Portré és Több üzemmódja. Utóbbin belül van a Lassított üzemmód.
A trebrona által javasolt megoldás pedig úgy érhető el, hogy a lassított üzemmódban felvett videót megjeleníted a képernyőn. De nem indítod el középen a ► jellel, hanem csak ráböksz a képre. Ekkor jelenik meg a szerkesztő üzemmód és lesz ott egy kis apró jel, amit piros nyíllal jelöltem. ha azt átállítod, akkor megjelenik a csuszka, amit trebrona emlegetett. azt széthúzod (vagy oda ahová szeretnéd) és elmented. Annyi van, hogy elmentés után már többet nem tudod így szerkeszteni, mert nem új fájlként menti el a módosításokat, hanem felülírja az eredetit.

(#4847) trebrona válasza Soká (#4846) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szívesen. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4848) xviktorx


xviktorx
tag

Sziasztok! Ma tapasztaltam egy problémát a telefonnal kapcsolatban, hogy a Mi Home alkalmazásban lévő xiaomi kamerák képét nem dobja be ( digi és voda kártyátval is próbáltam ) csak akkor ha a telefon wifin van. A netet ( digi kártyával ) megosztva iPad-re, az iPad-on tökéletesen megnyitja a kamerák képét. Erre lehet valami megoldás vagy ezt így el kell fogadni? Más is tapasztalt ilyet?

(#4849) Cöletibi válasza Soká (#4846) üzenetére


Cöletibi
tag

Szia!Megkérdezhetem neked melyik akksi jelző program van meg,ami felül középen(zöld karika) van?Ami nekem van az nem valami szuperül működik.Köszi.

(#4850) HoTaZo válasza Cöletibi (#4849) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nekem ez vált be.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.