Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) F.B.I. válasza csiki52 (#4389) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor még szerencse, hogy csak második telefonnak szereztem, csak multimédiára van használva. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4402) komfetti válasza Pancsermeste (#4400) üzenetére


komfetti
újonc

Mozgás nélkül nálam sem fokuszál újra, de egy kisebb mozdulattól már igen. Csak azért tünt fel, mert nagyon megrántja a képet, tehát nem csak egy apro utánállítás történik. Esett egy fél métert a telefon, és ezért gyanakszom most mindenre. Viszont most inkább azt vettem észre, hogy a rögzítés elínditása után már nem fokuszál automatikusan, csak koppintásra. Ezt még kiprobálnátok, hogy 240 fps -es video felvételt elindítjátok, és hogy fokuszál- e magától közelre távolra, mondjuk 25 centi és 2 méter között. A normál 60 fps -es felvételnél megy az autofokusz, ezért találom furcsának hogy itt nem.

(#4403) Danecay válasza crok (#4397) üzenetére


Danecay
őstag

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, majd problémám elpanaszolása után kapcsolták a megfelelő osztályt, csoportot. Megnézték, és konstatálták, hogy tiltásra került a tokenem, vagy hogy kell ezt helyesen megfogalmazni, ezzel a token dologgal még fogalomzavarban vagyok, úgy tekintek rá mint tranzakcióhoz való jogosultság. Elvileg tudták volna oldani a tiltást amennyiben rendelkezem 8 számjegyű Direkt azonosítóval és 4 számjegyű telefonos azonosítóval, de mivel utóbbit nem nagyon szoktam használni, nem emlékeztem már rá, nem tudtam és így nem is tudtak segíteni. Nagy vonalakban ennyi történt.

(#4404) crok válasza Danecay (#4403) üzenetére


crok
nagyúr

Velem is ez volt ma csak en tudom az azonositokat es visszaengedtek a kartyahoz tartozo tokent ma delutan. Azt mondtak mostmar nem lesz tobbet gond.. mondtam hogy meglatjuk :D

(#4405) Oldman2 válasza Oldman2 (#3199) üzenetére


Oldman2
veterán

Másnap se megy ez az átkozott Simple token feltöltés?

Nem tudtam ma fizetni a telóval, most néztem 0 az Offline tokenek száma.

De frissülni istennek nem akar a lelkem!
:W

Az ÜFSZ szerint vagy lépjek ki/be az alkalmazásba vagy telepítsem azt újra!

Agyam eldobom. Ennek így kell működnie? Senki nem tud az OTP Mobile-nál programozni?

[ Szerkesztve ]

(#4406) dentist45


dentist45
friss újonc

Sziasztok!
Van egy olyan problémám amit nem sikerül megoldanom.
Vettem egy Xiaomi redmi not 9 pro telót és a sim kártya berakása után duplázza a neveket, mert a sim és a google mentett neveket is betölti. Hogy lehet beállítani hogy csak a google mentésű névjegyzék legyen látható? Az előző redmi 4x-ben ezt be lehetett állítani. Most a MIU12 1.0.1 és android 10QKQ verzióm van.
Tudtok valami megoldást? A másik, hogy a beszélgetési felvételről olvastam,hogy nem lehet megoldani

(#4407) crok válasza dentist45 (#4406) üzenetére


crok
nagyúr

Névjegyek app - jobb felül három pont menü - Nézet személyre szabása - személyre szabás - kiválasztod mit jelenítsen meg - jobb felső sarok mentés - így nem tudod esetleg elérni azt az állapotot amit látni szeretnél?

(#4408) dentist45 válasza crok (#4407) üzenetére


dentist45
friss újonc

Szia!
Köszönöm,hogy foglalkoztál a problémámmal. Amelyik névjegyzéket írod ott csak a googlès látható. A másik nèvjegyzék elérésénél,ahol a hîvásnapló,kedvencek ,nèvjegyek vannak SIM rögzítését is. Itt a három pont megnyitása után nem találtam megoldást,hogy a sim rögzîtéseket ne jelenítse meg.

(#4409) gabor_01 válasza dentist45 (#4406) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csak egy megoldás van:
Törlöd a neveket onnan, ahonnan nem szeretnéd, hogy látszódjanak.
Sajnos ez az első telefon, ahol ezt nem lehet máshogy megoldani.

(#4410) Viktor0610 válasza gabor_01 (#4409) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ami a Google Tárcsázó/Névjegyek app sara, ezt ne felejtsük el!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4411) gabor_01 válasza Viktor0610 (#4410) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez így van.
Erre van valami alternatív megoldás-applikáció?
(Az üzenetkezelőt le kellett cserélnem már több okból is, annak ellenére, hogy másnál jól működik.)

(#4412) erzol válasza gabor_01 (#4411) üzenetére


erzol
őstag

Nem teljesen ide tartozik, de én a google tárcsázót egyből kukáztam és helyette a true phone hibátlanul teljesít.

(#4413) Dévidzon válasza Oldman2 (#4405) üzenetére


Dévidzon
tag

Szokásos Simple nemíromidemi... Én is beszívtam. Megint...
Csak azt hittem Jan.1-i változások miatt nem jó vmi.

(#4414) Trooper82 válasza erzol (#4412) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi az off-ot! :R
Ez a true phone tényleg jó!

(#4415) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Bocsi a nem idetartozó HSZ-ért, de hirtelen nem tudok máshová írni.
Honnan lehet tudni, hogy egy Xiaomi cucc eredeti-e, vagy hamis?
Találtam Xiaomi Band 5 karkötőt 5-ért darabját, de kicsit sántít a dolog. Mondjuk a dobozán rajta van a Xiaomi logó

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#4416) Viktor0610 válasza BLUE TORNADO (#4415) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4417) BLUE TORNADO válasza Viktor0610 (#4416) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

:R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#4418) Provotnikov


Provotnikov
csendes tag

Üdv!
A nem rég vásárolt redmi note 9 pro nem menti el a 4K-s videókat. Tud erre valaki megoldást?

(#4419) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Viber rendszeresen megnyíilik magától és QR kódot akar beolvasni? Naponta előfordul, hogy felnyitom a telefont és már meg van nyitva a kamera...

(#4420) beach head válasza Kali4 (#4419) üzenetére


beach head
senior tag

nem telepítetted a vibert szamitogepre?

(#4421) Viktor0610 válasza Kali4 (#4419) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találkoztam ilyennel.
Nem csak itt egyik készülékemen sem.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4423) beach head


beach head
senior tag

nekem akkor szokott qr kodot scannelni amikor pcre telepitem a vibert es szinkronizalni akar.

Mas: az ujjlenyomat olvaso is kehés kicsit mert vagy nem old fel neha egyaltalan vagy csak a hatteret jelenitieg. lehet ezt valahol kulon resetelni? marmint az ujjlenyomat olvasót

(#4424) feketedini válasza erzol (#4412) üzenetére


feketedini
tag

Köszönöm az ajánlást, letöltöttem, nekem is nagyon tetszik :)

(#4425) Viktor0610 válasza beach head (#4423) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld az ujjlenyomato(ka)t, majd add hozzá újra.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4426) duke válasza Provotnikov (#4418) üzenetére


duke
aktív tag

Megoldast nem tudok, csak jelzem, ketszer nekem is volt olyan, hogy hibas volt az elmentett file. Kb felig le lehetett jatszani, aztan csak egy torz allokepet mutatott. Nem csak a telefon, hanem szamitogeprol, teverol lejatszva is. Tul sokat nem probaltam a 4k felvetelt azert remelem zomeben mukodik.

(#4427) kovacsit válasza beach head (#4420) üzenetére


kovacsit
tag

Vagy valaki más is akarná nézni az üzeneteid... :-)

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#4428) sohi83


sohi83
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Telefon váltás előtt vagyok és két (három) Xiaomi között nem tudok dönteni:
az egyik a Redmi Note 9, a másik pedig a Redmi Note 9 Pro. Egyik ingyen lenne az előfizetés mellé, a másik pedig 27.000 Ft lenne. Megéri a Prot megvenni, vagy a sima Note 9 is jó kütyü (ennél kicsit félek az MTK procitól)?
Esetleg a Mi Note 10 Lite (+10.000 Ft) jelentősen jobb alternatíva lenne?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4429) markussandor válasza sohi83 (#4428) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,

nem kell félni az MTK SOC-tól, a fiamnak az van a mobiljában, és egy hangyányival gyorsabb is a RN9Pro-tól.
Tele van a YT összehasonlító videóval, nézz meg párat, és akkor dönts.
Én az ingyenes verziót választanám :-)

(#4430) batai15


batai15
félisten

Eea romra jött ki valakinek update ? Nekem még mindíg a legelső miui12 van rajta .

(#4431) crok válasza batai15 (#4430) üzenetére


crok
nagyúr

Mert annyi van csak egyelore.. :(((

(#4432) batai15 válasza crok (#4431) üzenetére


batai15
félisten

Értem köszi :R

(#4433) Oldman2 válasza batai15 (#4430) üzenetére


Oldman2
veterán

A 12.0.1.0 a legújabb.

(#4434) batai15 válasza Oldman2 (#4433) üzenetére


batai15
félisten

Inkább a legelső :U :DDD

(#4435) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Pont azon " agyaltam " hogy bizonyos készülékek frissítés-ét nem igazán erőlteti meg a Xiaomi.
Van amelyik már 5-6 frissítést kapott Miui 12-vel, lásd pl Redmi 9.

Az viszont eleve miui 12-vel indult.

Nem lehet összefüggés azzal hogy pl a Redmi note 9 pro is Miui 11-el indult el?

(#4436) crok válasza aprokaroka87 (#4435) üzenetére


crok
nagyúr

Az az osszefugges, hogy az kap surubben frissitest aminek van kinai valtozata is.

(#4437) aprokaroka87 válasza crok (#4436) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én értem úgy nagyjából.

Bár nem értek vele teljesen egyet :)

Vagy a másik dolog lehet hogy, eleve nem is akarnak nagyon időt szánni a Miui 12 frissítés-re, inkább a Miui 12.5 fejlesztés került prioritás-ba.

Lehet hogy Miui 12.5 lesz a következő frissítés, az meg hogy mikor lesz, majd ki derül.

(#4438) kanyi51 válasza crok (#4436) üzenetére


kanyi51
senior tag

És a mienkének nincsen?

(#4439) crok válasza kanyi51 (#4438) üzenetére


crok
nagyúr

Nincs. Ezert sincs Xiaomi.EU ROM se csak a globalbol derivalt.

(#4440) kanyi51 válasza crok (#4439) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akkor egy .... telefont vettem, pedig azt hittem kiváló lesz, de látom nem igen lett , szerintem anno a note 4x-em sokkal előnyösebb volt mint most ez.

(#4441) aprokaroka87 válasza kanyi51 (#4440) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mostanában annyi telefont ad ki a Xiaomi, hogy megteheti hogy bizonyos típusok frissítését ritkítja.

Ez van, ezt el kell fogadni.

(#4442) kanyi51 válasza aprokaroka87 (#4441) üzenetére


kanyi51
senior tag

Lassan úgy vagyok vele,hogy kár volt megvenni. Sok mindennel kell birkózni, hogy úgy menjen ahogy szeretném, de nem akarja azt amit én. A Note 4x -et töbre becsülöm, ( nem frissít az se, meg ez se) és még ezer gond ami azzal nem volt (wowifi) stb..

[ Szerkesztve ]

(#4443) paolinho válasza kanyi51 (#4442) üzenetére


paolinho
őstag

Ne érts félre, nem akarlak befolyásolni, de tényleg nem értem (noha olvasom), hogy mivel nem vagy elégedett?! Én közel egy hónapja használom ezt a telefont az indonéz rommal, és számomra minden területen kielégíti azt, amit egy ilyen ár-érték arányban korszerű telefon nyújthat. Persze az is simán elképzelhető, hogy mások az igényeink, ez simán benne van a pakliban.
Az én igényem (röviden) egy olyan megbízható rendszer, amely akadás mentesen fut, gondmentes az NFC-je, tud rögzíteni hívásokat, pontos a GPS-e, korrekt képeket készít, és bírja a szuflát akkuilag. Ez utóbbi ennél a telónál (egy Samsung S9+ után) elképesztőt produkál.
Van akinek az is fontos, hogy két SIM mellé betehessen egy plusz microSD-t, ami régen ugyan természetes volt, de manapság elég ritka kincs. Ez a telefon tudja ezt. Az én készülékem 128 Gb-os, mégis élvezem, hogy még befért mellé egy 64 Gb memkari. Nem kellene, de ha már van ennek foglalata, miért ne!?
Korábban majd minden telómnál (az S9+ kivételével) sokat mókolgattam a romokkal. Élveztem, mert azt hittem attól valami jobb lesz, ha developert rom van a készüléken, amit csere-berélgethetek, és azokat hetente frissítgethetem, és azt lehetett újra és újra root-olni, meg ilyenek. Mára már ezt sajna meguntam. Igaz, az, hogy soha nem (vagy csak nagy ritkán) éreztem különbséget a heti frissítések után, ebben az érzetben csak megerősített. Annak, hogy ma már nem érzem ennek fontosságát, biztos jele, hogy öregszem.
Írtad a WoWifit, hogy mennyire zavar a hiánya.Én eleget olvastam már erről is, de hiányát még sohasem éreztem. Lehet keveset telefonálok pincéből. :)
Nálam a stabil indonéz rom pl. patentul teszi a dolgát, és az ég egy adta világon semmi bajom vele. Bevallom, még örültem is, hogy általa visszakaptam a gyári recovery-t, legalább nem kell b@szakodnom a TWRP-n keresztül a frissítgetéssel, ha valami frissítés bukkanna fel.
Szóval szerintem kár ilyen szkeptikusan állni a telefonhoz akkor, amikor brutál akku idő mellet, igazán lenyűgözö teljesítményt nyújt, na és igen kedvező ár mellet teszi mind ezt.

Engem egyébként igazán érdekelne, hogy mi az jelenleg, ami 60-80e magasságában mindenben tökéletest nyújt!? Ha ennél a telónál jobbra akadsz, megköszönném, ha megosztanád, hogy mi lenne az!?

Anno, amikor vettem egy halom pénzért egy One+ 5-öt, nekem a legnagyobb csalódása a kamera volt. 150e-ért sajna nagyon gyatrára sikeredett. Vissza is küldtem potafordultával.

(#4444) Oldman2 válasza paolinho (#4443) üzenetére


Oldman2
veterán

:C

A leírtakat megerősítem, nálam ugyanez a felállás!

(#4445) kanyi51 válasza paolinho (#4443) üzenetére


kanyi51
senior tag

Hát igen, sok igazságod van. Szeptember óta használom most 12.0.1.0 stabilnak nevezett rom van , ez az eredeti. Miután betöltöttem a 70-et, már nem merek nekiállni cserélni romot mivel az angol se megy, és nekem elég drága volt hogy esetleg téglásítsam. És igen, sok dolog nem megy ami kellene, és nálad megy írtad. Valószínűleg ha esetleg fel tudnám tenni azt a romot ami neked is fenn van, lehet közelebb jutnék ahoz ami hiányzik. Igen megy az NFC nagyon is jol működik, de egyszer nyitottam, és megszűnt a Gpay működése, probáltam Rootolni is erre teljesen használhatatlan lett az egész telefon, kénytelen voltam Crok kolléga nagy segítségével éppen hogy vissza tenni az eredeti romot, és zárni a BL-t, Azóta megy a Gpay. Csak éppen rengeteg minden nem megy, amiket írtál, mint pl. hívás rögzítés ami fontos lenne. Hiába próbálkozok mindenféle appal, nem jó egyik se. Mindegy, marad igy. GPS , akksi idő , fényképező rendszere, megfelel, azzal nincs bajom, Nem azt mondtam hogy rossz telefon, Tetszik is, sok olvasgatás után vettem meg, De pl a WoWIFI is kellene,nem megy a Digivel se a nejem Samu A20e telója pedig simán tudja. És a Frissités is 2020-10-05, a biztonságija. Érthetetlen számomra. Annno a note4x en havonta jött pl. Befejeztem, ez van ezt kell szoknom. :)

(#4446) aprokaroka87 válasza kanyi51 (#4445) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A frissítések normális ciklusának hiánya valóban gond. Az esetleges bent maradó bugok, sem lettek akkor javítva Október 5 óta, illetve esetleges optimalizálás sem történik, új funkciók-at sem kap.

Pláne úgy hogy a Miui 12 szerintem nem sikerült túl jól, de lehet a Xiaomi is így látja, nem hiába lesz Miui 12.5

(#4447) kanyi51 válasza aprokaroka87 (#4446) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igy van, és azért még nem mondanám annyira régi (öreg) telefonnak, hogy el legyen ennyire hanyagolva. Mint egyszerű felhasználónak nem az a dolgom hogy a boltból kijött telefonon egyből romot cseréljek stb.. ahhoz hogy rendesen müködjön.

[ Szerkesztve ]

(#4448) RVR400 válasza kanyi51 (#4442) üzenetére


RVR400
veterán

Féláron átveszem Tőled azt a szart. :D

(#4449) Ricardo válasza kanyi51 (#4445) üzenetére


Ricardo
félisten

" hívás rögzítés ami fontos lenne. "

Az nem is fog menni. Nem a telefon sara. Az európába szánt verziókból kivették ezt a lehetőséget, mert sérti a jogszabályokat.

(#4450) Trooper82 válasza kanyi51 (#4445) üzenetére


Trooper82
senior tag

Imádom a telefont ezt az árat simán megérte. Gyors, jó a kamera, minden patent. Nem nagyon értem azt aki frissítés hiánya miatt panaszkodik, kb 3 hónapja kaptuk a miui 12-t nem??? Egy októberi biztonsági csomaggal én elvagyok. Úgy vagyok vele, hogy inkább jöjjön ritkabban frissítés, de az rendben legyen. Amúgy redmi note 8 nal is a global-ra kb 3 havonta jött frissítés már az elején. Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan érkezik legalább egy biztonsági. Ha nem akkor türelmesen várom a 12.5-öt , korabbiaknak úgy sincs nagyon ertelme, max kb a biztonsági szint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.