Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) crok válasza fireman123 (#4300) üzenetére


crok
nagyúr

Megnyitsz egy nevjegyet es jobb felul 3 pont menu majd hozzaadas a kezdokepernyohoz. Ilyenrol tudok..

(#4302) fireman123 válasza crok (#4301) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, ez megvan, de ez csak kihelyezi a névjegyet, ha rábökök nem hívja fel, hanem megnyílik a névjegy és azon belül lehet hívni :((

(#4303) Samus válasza fireman123 (#4300) üzenetére


Samus
addikt

A gyári droid is tudta ezt, én Nova Prime-ot használok, de a mivel a telefonkönyv ugyanaz, mint nálam (Gondolom a Google féle a tiéd is), így a widgetek (Novában modulok) között a Névjegyek, majd a Közvetlen tárcsázás-t válaszd. Bedob a névjegyzékbe, kiválasztod az adott kontaktot, ha több telefonszáma van, akkor azt is, és ennyi. Rábökés után azonnal hívja, a parancsikon ikonja az adott illető beállított képe lesz (ha van).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4304) Dhampir válasza Samus (#4299) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#4290) Rómeó

:))

[ Szerkesztve ]

(#4305) fireman123 válasza Samus (#4303) üzenetére


fireman123
őstag

éppen az a bibi, hogy a widgetek között nincs "Névjegyek".....

(#4306) RVR400 válasza fireman123 (#4305) üzenetére


RVR400
veterán

Widgetek/gyorsfunkciók/névjegy majd közvetlen tárcsázás, miután kiválasztottad a szükséges névjegyet.

(#4307) TeeBee73 válasza RVR400 (#4306) üzenetére


TeeBee73
addikt

Pont ez hiányzik a gyári Launcherből.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4308) Samus válasza fireman123 (#4305) üzenetére


Samus
addikt

Poco Launcher-t nem próbáltad (A Pocophone-ok gyárija, szintén Xiaomi gyártmány)? Ha a gyári nem tudja, amit rettentően furcsállok, talán az igen...utoljára úgy 8 éve volt szerencsém stock droid launcherhez, azóta minden telefonomon első a Nova felrakása...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4309) TeeBee73 válasza Samus (#4308) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ezen csodálkoztam én is. A Redmi 3 Pro-m, anyám Redmi 7-esében van. A Note 9 Pro gyári Laucher-ében nincs.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4310) fireman123 válasza TeeBee73 (#4309) üzenetére


fireman123
őstag

Így igaz, 1 hónapja váltottam redmi 3 pro-ról és abban volt.

(#4311) Viktor0610 válasza TeeBee73 (#4309) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valamiért a gyári launcher a gyári tárcsázóval nem tudja ezt ezen a telón.
Tehát vagy az egyiket vagy a másikat cserélni kell.

Lehet, valami parancsikon-létrehozó appal is meg lehet oldani, ezt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4312) -ZeeZee- válasza crok (#4167) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nos, otthon nem sikerült működésre bírnom a BBS-t, ezért másik géppel próbáltam, de ugyanabba futottam bele. Ami megvolt:
-BBS-t telefonra feltettem, USB hibakeresés engedélyezve
-minimal ADB-t feltettem a gépre
-ha USB-n keresztül összedugom a PC-t és a telefont, akkor az eszközkezelőben megjelenik az USB eszközök között: ATOLL-AB-IDP _SN:xxxxxxx

Az első parancssorra az ADB felrakása után:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
error: device unauthorized.
This adb server's $ADB_VENDOR_KEYS is not set
Try 'adb kill-server' if that seems wrong.
Otherwise check for a confirmation dialog on your device.
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

Utána kipróbáltam PowerShellel:
PS C:\WINDOWS\system32> adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS
adb : The term 'adb' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the s
pelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permissi ...
+ ~~~
    + CategoryInfo          : ObjectNotFound: (adb:String) [], CommandNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException
PS C:\WINDOWS\system32>

Mit csinálok rosszul? Kell valamilyen driver?

(#4313) Oldman2 válasza -ZeeZee- (#4312) üzenetére


Oldman2
veterán

Az első esetben nem adtál engedélyt a telón a közben (szerintem) felugró kérdésre.
Ezt írja is...

Egy ehhez hasonló ablaknak kell megjelennie:

A második esetben pedig nem az adb könyvtárban állsz, így nem ismeri fel az első paramétert mint parancsot.
Ezt szintén kiírja...

Próbálkozz elsőre a következő paranccsal (az adb könyvtárában állva):

adb devices

[ Szerkesztve ]

(#4314) -ZeeZee- válasza Oldman2 (#4313) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Igen, a telefonnal való engedélyadás kimaradt. (Nem gondoltam, hogy ilyet kell, de most is tanultam valamit. Mert olvasni olvastam, de valamiért nem néztem meg...) Most megadtam az engedélyt:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS
Security exception: grantRuntimePermission: Neither user 2000 nor current process has android.permission.GRANT_RUNTIME_PERMISSIONS.
java.lang.SecurityException: grantRuntimePermission: Neither user 2000 nor current process has android.permission.GRANT_RUNTIME_PERMISSIONS.
        at android.app.ContextImpl.enforce(ContextImpl.java:1906)
        at android.app.ContextImpl.enforceCallingOrSelfPermission(ContextImpl.java:1934)
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.grantRuntimePermission(PermissionManagerService.java:2108)
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.access$900(PermissionManagerService.java:122)
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService$PermissionManagerServiceInternalImpl.grantRuntimePermission(PermissionManagerService.java:3087)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.grantRuntimePermission(PackageManagerService.java:5874)
        at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.runGrantRevokePermission(PackageManagerShellCommand.java:1955)
        at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.onCommand(PackageManagerShellCommand.java:230)
        at android.os.ShellCommand.exec(ShellCommand.java:111)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.onShellCommand(PackageManagerService.java:22468)
        at android.os.Binder.shellCommand(Binder.java:881)
        at android.os.Binder.onTransact(Binder.java:765)
        at android.content.pm.IPackageManager$Stub.onTransact(IPackageManager.java:4924)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.onTransact(PackageManagerService.java:4114)
        at android.os.Binder.execTransactInternal(Binder.java:1021)
        at android.os.Binder.execTransact(Binder.java:994)
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

De valami más baja van.

Közben meglett: be kellett kapcsolni a az USB hibakeresés mellé az USB-hibakeresés (Biztonsági beállításokat) is.

Nos, mégsem lett jó minden:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats android.permission.BATTERY_STATS
Exception occurred while executing:
java.lang.IllegalArgumentException: Unknown package: com.asksven.betterbatterystats
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.grantRuntimePermission(PermissionManagerService.java:2120)
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.access$900(PermissionManagerService.java:122)
        at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService$PermissionManagerServiceInternalImpl.grantRuntimePermission(PermissionManagerService.java:3087)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.grantRuntimePermission(PackageManagerService.java:5874)
        at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.runGrantRevokePermission(PackageManagerShellCommand.java:1955)
        at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.onCommand(PackageManagerShellCommand.java:230)
        at android.os.ShellCommand.exec(ShellCommand.java:111)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.onShellCommand(PackageManagerService.java:22468)
        at android.os.Binder.shellCommand(Binder.java:881)
        at android.os.Binder.onTransact(Binder.java:765)
        at android.content.pm.IPackageManager$Stub.onTransact(IPackageManager.java:4924)
        at com.android.server.pm.PackageManagerService.onTransact(PackageManagerService.java:4114)
        at android.os.Binder.execTransactInternal(Binder.java:1021)
        at android.os.Binder.execTransact(Binder.java:994)
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>

[ Szerkesztve ]

(#4315) crok válasza -ZeeZee- (#4314) üzenetére


crok
nagyúr

A parancs jonak tunik de azt irja nincs ilyen app. Fel van telepitve a BBS?

(#4316) -ZeeZee- válasza crok (#4315) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Fel van telepítve.

(#4317) crok válasza -ZeeZee- (#4316) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, csak ez az XDA Edition, a masodik kep mondja is hogy mik a helyes parancsok hiszen mas a csomagnev hogy ne keveredhessen a Play-es (fizetos) verzioval.

(#4318) -ZeeZee- válasza crok (#4317) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ok, akkor én vagyok figyelmetlen. A korábbi hozzászólásod alapján írtam be a parancsokat, nem figyeltem, hogy egy kicsit más, mint a telefonra telepített...

És már működik is. :R :R :R

Egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy öreg vagyok már a mókoláshoz... :B

(#4319) athomi


athomi
veterán

Lassan 2 hete használja az asszony a Redmi Note 9 pro 64 GB-ot, de tegnap először olyat csinált, hogy hívást nem tud indítani, mert szerverhibát ír a telefon. Újraindítás után helyrejött. Aztán ma megint elkezdte. Újraindítással ismét helyrejött. Nem tudjátok mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#4320) crok válasza athomi (#4319) üzenetére


crok
nagyúr

De, gyanitom megint VoLTE gond. Melyik szolgaltato?

(#4321) athomi válasza crok (#4320) üzenetére


athomi
veterán

Telenor.
MIUI Global 12.0.1

[ Szerkesztve ]

(#4322) RVR400 válasza TeeBee73 (#4307) üzenetére


RVR400
veterán

Full gyári indonéz MIUI12 van a telómon, és nincs rajta semmilyen más launcher.

[ Szerkesztve ]

(#4323) Dévidzon válasza vilga (#4298) üzenetére


Dévidzon
tag

:R

(#4324) Upo válasza RVR400 (#4322) üzenetére


Upo
addikt

Nekem áthozta a mido-ról a direkt tárcsázás ikonokat, és működnek is. De újat nem tudok csinálni mert nincs meg az opció. A működő ikonoknak a bal alsó sarkában ott a kis zöld telefon jel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4325) Upo válasza Upo (#4324) üzenetére


Upo
addikt

Tudok csinálni.
Kell a Shortcut Maker app.
Ott #Custom - kiválasztom a Névjegy Névjegyek és tárcsázó-t.
Más romon én itt azt az appot próbálnám, ahol van tárcsázó jelölés.
Utána rányomok a névjegyre.
Feljön a "válasszon parancsikont" kisablak, és itt nekem van közvetlen tárcsázás.
Leokézva hozzáadja a parancsikont, és működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4326) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Továbbra is meg vagyok elégedve a telefonnal, de a kozelseg erzekelo finom hangolas utan is ugyanolyan. Rokonságban van még egy és ugyanazzal kuzdunk. Telefonalas kozben fulunkkel kapcsolgatjunk neha.
Kozelseg erzekelo finom hangooasan kivul más beallitas?

F.K.T.

(#4327) Viktor0610 válasza psg5 (#4326) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem rosszul tartjátok.
Mármint arra gondolok, hogy mikor figyeltem rá, hogy a közelségérzékelő takarásban legyen (a fülemhez úgy tettem/teszem oda, hogy a szenzor a fülemnél legyen), nem volt ilyen gondom egyik Xiaomival sem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4328) psg5 válasza Viktor0610 (#4327) üzenetére


psg5
veterán

Nyilván, de pl elotte mi 9t-vel ilyen nem volt pedig ugyanúgy hasznaltam.

F.K.T.

(#4329) Viktor0610 válasza psg5 (#4328) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másutt van bennük a szenzor.
Ennek a hangszórórács jobb oldalán. Tehát ha az takarásban van, akkor szerintem javulhat a helyzet.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4330) psg5 válasza Viktor0610 (#4329) üzenetére


psg5
veterán

Most mar probalok figyelni erre.

F.K.T.

(#4331) Rómeó válasza Rómeó (#4249) üzenetére


Rómeó
tag

Mivel épp a plázában jártam,gondoltam beugrok az Digi ügyfél szolgálatra elintézni ezt a vowifi dolgot,előadtam a problémám,de a kiscsaj csak azt ismételgette ezzel kapcsolatban ők is csak annyit tudnak mint ami a honlapon van,pirosodott rendesen lerít róla,hogy hazudik,és majdnem elsüllyed szégyenében,egyértemű,hogy a Digi korlátozza a vówifit,ha mást nem tudok tenni kivágom a simet a francba!

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4332) Viktor0610 válasza Rómeó (#4331) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem védem a Digit, de ez nem csak rajtuk múlik.
Pl. a Telenor VoLTE simán elromolhat egy-egy MIUI frissítés után.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4333) trebrona válasza Rómeó (#4331) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan miért korlátozná? MIUI bug lesz az inkább.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4334) Rómeó válasza trebrona (#4333) üzenetére


Rómeó
tag

Úgy legyen ahogy mondod! a telefonon minden beállítás jól van,egy redmi 7-el megy is simán,csak nem arra gyúrnak,hogy ne tudjuk ingyen hívni egymást pl:családon belül,illetve más digi,invitel,digimobil irányokba!?

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#4335) athomi válasza Viktor0610 (#4332) üzenetére


athomi
veterán

Hol lehet kikapcsolni a VoLTE-t MIUI 12.0.1-ben? Asszony nincs itthon 2. napja és nem tudja kikapcsolni, így viszont nem tud hívást indítani és fogadni, csak ha újraindítja a készüléket, de nem sokkal újraindítást követően ugyanez a problémája lesz.

Vagy frissítsünk MIUI 12.0.2-re, az megoldhatja?

[ Szerkesztve ]

(#4336) trebrona válasza Rómeó (#4334) üzenetére


trebrona
nagyúr

De igen, direkt arra gyúrnak, nehogy Rómeóék ingyen hívják egymást! :D
Nálunk S10e, P30 páros van, mindkettőn hibátlan a WoWiFi DIGI-vel és Telekommal egyaránt.

btw nem vagy egyedül a problémáddal ezzel a telefonnal, itt a szaktopik hozzá: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4337) huberpe válasza athomi (#4335) üzenetére


huberpe
aktív tag

tegnap az én páromat sem tudták hívni a telenoros sim-en, csak az újraindítás segített.
egyébként a beállításokban a sim kártyáknál van a kapcsoló. nálunk pl. a telenoros kártyánál nincs is volte opció, míg a telekomosnál van volte+vowifi is, igaz mindkettő ki van kapcsolva.

(#4338) athomi válasza huberpe (#4337) üzenetére


athomi
veterán

Akkor lehet az asszonynál sincs, mert azt mondja belépett a sim kártya beállításaiba és nincs ilyen opció. Csak így meg nem tud hívásokat fogadni és indítani. :W

(#4339) erzol válasza huberpe (#4337) üzenetére


erzol
őstag

Nálam sem volt Volte kapcsolás opció Telenoros kártyán.
Beírtam ezt a kódot a tárcsázóba, amivel a szervízmenüben lehet kapcsolni a volte-t.
*#*#86583#*#*
Ezután a sim kártya beállításokban is megjelent a kapcsolhatóság.

[ Szerkesztve ]

(#4340) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Nálatok nincs olyan bug, hogy a google fotók az sd kártyára mentett kepeket keptelen, vagy csak nagyon lassan törli? Helyi képekkel normális. Gyári galéria appban normalisan torlodnek az SD kártyás képek is szóval csak a google fotoknal jön elő. Egy 128 as evo plis kártya. Mivel másik app normalisan kezeli nem hiszem, hogy az sd velnlenne gond. Remélem

(#4341) athomi válasza erzol (#4339) üzenetére


athomi
veterán

Kóddal tényleg megjelent a kapcsoló, köszi. Mondjuk az fura, hogy ma meg működik a VoLTE gond nélkül. :F

[ Szerkesztve ]

(#4342) erzol válasza athomi (#4341) üzenetére


erzol
őstag

Én sim kártyát cseréltettem.
Nálam azóta van rendben a beérkező hívás volte-n.

(#4343) athomi válasza erzol (#4342) üzenetére


athomi
veterán

2 hete cseréltettük egy újra, mert az előző úgy 5 éves volt. Létezik, hogy a sim-mel van gond?

[ Szerkesztve ]

(#4344) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Most untam meg :) Hogy lehet elérni, hogy a dátum widget-re kattintva bejöjjön az óra alkalmazás és ne "Az alkalmazás nincs telepítve." fogadjon?

Eddig minden Xiaomi telefonomon működött (pedig volt pár)...

(#4345) Viktor0610 válasza athomi (#4343) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hinném, bár nem lehetetlen.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4346) Viktor0610 válasza Peterhappy (#4344) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha visszaállítottál mentést, vagy költöztető appal tetted ki a widgetet, akkor töröld azt és tedd ki újra.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4347) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok, van tippetek, hogy mi lehet a hiba oka?
Videó készítésénél - mondjuk 5-ből egyszer - lefagy a mozgókép 8-16mp-cel az indulás után. A videó megy tovább, hangot vesz, de a kép kimerevedik.
A videó felbontása úgymond a gyári alap. A belső memóriába ment, nincs benne SD kártya.
Azért ez elég bosszantó hiba. 1 percesnél hosszabb videót még nem készítettem, nem tudom, hogy csak az elején hibázik-e vagy később is?

(#4348) Viktor0610 válasza Soká (#4347) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld a kamera app adatait.
(Újra be kell állítani a kamera dolgait.)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4349) Soká válasza Viktor0610 (#4348) üzenetére


Soká
senior tag

Az alapértelmezett beállítások visszaállítására gondolsz?

(#4350) Viktor0610 válasza Soká (#4349) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem. Az az ágyúval verébre megoldás. :D

A Kamera app ikonján nyomj hosszan, majd Alkalmazásadatok, Adattörlés, aztán Az összes adat törlése.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.