Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Fruityloops válasza gzbotii (#5798) üzenetére


Fruityloops
tag

1. Az amoledet utálom, volt 3 is belőle xiaomiból, túlszaturált kékes sárgás borzalom, napfénybe meg pláne. Az IPS-t szeretem, természetes szép színek, és ebbe egy jó IPS kijelző került, ezt külföldi tesztekben olvastam (nem magyarban..).
2. A kamera meg perfect, a note 10 pro-val összelett hasonlítva meg mi 9 lite stb. és mindenhol a tesztek szintén részletgazdagot írtak, éles képpontok stb. Több youtube összehasonlítóban is ennek szebb volt a fényképek minősége, és volt nálam note 10 pro 1 hétig, meg több más is..nagyon szép képeket készít, én megvagyok elégedve vele, és párom is! :)

(#5802) csodavas


csodavas
tag

A messenger chat fej dologra a megoldás egy gyári adatok visszaállítása. Nálam legalábbis segített, minden a régi rendszer szerint. A frissítéssel szerintem olyan dolgok akadtak össze, ami egy sima app törlés telepítéssel nem küszöbölhető ki. Egy próbát megér nálatok is, tudom macerás...

(#5803) gzbotii válasza kanyi51 (#5800) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát, mert őszinte vagyok? Vagy csak elvakultan lehet ide írni? :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5804) csodavas válasza csodavas (#5802) üzenetére


csodavas
tag

Ma reggelre a chat fejek körből kissé szögletessé váltak..Illetve újra megfelezte a kijelzőt amikor megnyitom a chateket. De legalább most normális a billentyűzet.

(#5805) gzbotii válasza Fruityloops (#5801) üzenetére


gzbotii
veterán

"Az IPS-t szeretem, természetes szép színek, és ebbe egy jó IPS kijelző került, ezt külföldi tesztekben olvastam (nem magyarban..)."

Továbbra is azt mondom, hogy ennek a készüléknek nem különösen jó a kijelzője. IPS fronton csináltak ennél sokkal szebb/jobbakat mások, persze nem ennyiért.

De az a fontos, hogy neked tetsszen :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5806) Trooper82 válasza gzbotii (#5805) üzenetére


Trooper82
senior tag

Egy középkategóriás ips panel amit a tesztben is írnak, nekem megfelel ennyiért szintén. Az 5 éves mediapad m3-am ips-e na az felsőbb kategória.

[ Szerkesztve ]

(#5807) kanyi51 válasza gzbotii (#5805) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igazad van, csak nem mindegy hogy 70-80 ezer vagy esetleg 140 ezer az a jobb kijelzőjű telefon.
Nekem spec teljesen megfelel, egy Note 4x-et váltott, és meg vagyok elégedve vele eddig, most 10 hónapos.

(#5808) Fruityloops válasza gzbotii (#5805) üzenetére


Fruityloops
tag

Volt pocophone telefonom anno kétszer is, imádtam, úgy volt jó ahogy volt, na abban is IPS volt, és az 1 fokkal gyengébb volt szerintem. + Volt note 8-am, abba viszont meg jobb volt talán de csak a hdr miatt lehet.
Nekem megfelel a kijelzője, teljesen jó.

(#5809) csodavas válasza csodavas (#5804) üzenetére


csodavas
tag

Na még egy módosítás, ez az egész chat fejek dolog tiszta bug. Összevissza dobálja a buborékokat, értesítédt van hogy csak azután dobja fel mikor már megnyitottam a buborékot. Na mindegy, azért egy ilyen alkalmazást illett volna normálisan megcsinálni... :U

(#5810) Alien4


Alien4
tag

Oke, HRt nyomok, akkor vissza kerul az eredeti driod verzio, vagy mar 11en maradok? Bugtenger nekem ez. Feloldasnal szaggat az animacio, alapkeper yo ikonok nem jelennek meg neha... Stb. Remes. Sorolhatnam. Akkut is gyengebbnek erzem.

(#5811) razorka777 válasza Alien4 (#5810) üzenetére


razorka777
veterán

Marad az, ami most van fent.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5812) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. A VoLTE az sokat zabbant az akksiból? Mik a tapasztalaitok?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#5813) erzol válasza Potyka03 (#5812) üzenetére


erzol
őstag

Nálam semmi észrevehető.
Telenor hálózat

(#5814) Fruityloops


Fruityloops
tag

Felment az android 11..és a miui 12.0.1. Csak én érzem úgy, hogy az idáigi brutális 2 napos üzemidő másfélre csökkent..? + Kicsit lassabban vált minden közt vagy be be szaggat..? :(((

(#5815) kanyi51 válasza Fruityloops (#5814) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem nem szaggat, nem lassabb, DE valóban hamarabb kell a töltő mint a frissítés elött.

(#5816) crok válasza Fruityloops (#5814) üzenetére


crok
nagyúr

Nálam se szaggat egyáltalán, a kicsit erősebb merülés (amit említettem) meg szerintem amiatt van, mert Android 11-en most a CPU nem megy le soha a valódi minimum frekvenciára, egy szinttel magasabban van a kernel minfreq-je mint lehetne így tétlenül vagy alacsony terhelés mellett is több a fogyasztása (300MHz helyett 576MHz, Android 10-en úgy rémlik ez simán 300MHz volt). Ezt már jelentettem is, két bugreportban is. Meglátjuk mit kezdenek az infoval..

(#5817) Viktor0610 válasza crok (#5816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A bugreportos link nem jó.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#5818) crok válasza crok (#5816) üzenetére


crok
nagyúr

Itt a bugreport-os link, köszi!
(Nem először csinálja ezt a fórummotor....)

Juteszembe, a fejlesztői menüben aktiválható az adb WIFI lehetőség egyébként, nem tudom kinek hasznos kinek nem (nekem pl. nagyon, nem cseszi el az akkustatot a sok USB ki-be :D).

[ Szerkesztve ]

(#5819) aprokaroka87 válasza crok (#5816) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az a kérdés, hogy azon az 576mhz-en mennyi időt van a cpu.

Meg hogy ez esetleg nincs-e kihatással a max cpu órajel-re.

(#5820) Samus válasza Fruityloops (#5814) üzenetére


Samus
addikt

Szaggatás nálam sincs, de ha tudtam volna (időben felnézek ide), biztos nem frissítettem volna a gyorsabb merülésre. A zárképernyő betütípusának cseréje zavar engem a legjobban, mást nem nagyon látok, mert Nova Prime-ot használok évek óta...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5821) crok válasza aprokaroka87 (#5819) üzenetére


crok
nagyúr

A bugreport szempontjabol most az mindegy: Q es R alol is tudtam bugreportot es egyeb stat-ot adni, munkanapokrol keszultek ugyhogy a felhasznalas modja ugyanaz, az idle es a hattermukodes ugyanaz, szepen le lehet szurni pl. mindkettot olyan idointervallumokra ahol teljesen ugyanaz kellene legyen (munka kozben, home office, nem mozdul semmi sehova es orakig nincs piszkalva + ejjel, alvas kozben). Perszen nyilvan en jol tudom, hogy hogy kell merulest nezni es miert butasag pl. kizarolag a SoT alapjan mondtani egy ROM-ra hogy jo vagy rossz az "akkukezelese" (:

(#5822) Trooper82 válasza crok (#5816) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem semmi, hogy észrevetted. Most itt csaladon belül van két 9 pro, néztem az aidat , amelyiken android 10 van még tenyleg lemegy az orajel 300-ra miközben az enyém 11-el 576 ra. Egymás mellett uresjaratban a két teló.

(#5823) kanyi51 válasza Trooper82 (#5822) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szép..... nálam a BBS szerint 576 és a 768 között mozog üresjáratban. 300-at nem is mutat.

(#5824) crok válasza kanyi51 (#5823) üzenetére


crok
nagyúr

Nem is fog, mert a minfreq valamiert gyarilag 576, nem 300, mint "normal" esetben. Ez kernel problema.

(#5825) HoTaZo válasza crok (#5821) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hát, nálam még fel sem ajánlotta az új ROM-ot ([kép] ), eleinte arra gondoltam, hogy mivel 2 hétig úton vagyok, így a mobilnet használatmiatt nem akar leterhelni, de pár napja itthon wi-fin se dobja fel a frissítést. Látva a nyűgöket, egyelőre nem is bánom.
Igaz, nálam mindig töltőn van a kamionban, így az akku időt soha nem tudtam mérni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5826) Fruityloops


Fruityloops
tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek...! Értem...+ Akkor ezek szerint az órajel a gond, mert maxon fut, frankó..nagyon remélem kezd vele valamit a xiaomi javítással.
+ Nem hiszem el, gorilla glass 5 van rajta..és vigyázok a telefonra nagyon...oké, nem vettem rá fóliát, de soha nem is szoktam, előző xiaomi telefonjaimon sem volt, és max. hajszálkarcok voltak rajta. Erre 4 napos a telefon, és látom alul bal sarkában egy mély karc vékony fél centi kb. mondom ez mi..? Se kulcs mellé se semmi mellé nem tettem zsebbe! És vigyáztam rá!
Még a hajszálkarcot megérteném, de mi az istentől lett egy mél karc a bal alsó sarokban..? Ennyit a gorilla glass védelemről. :(((

(#5827) crok válasza Fruityloops (#5826) üzenetére


crok
nagyúr

Dehogy fut maxon, senki ilyet nem mondott, jol neznenk ki 576MHz lenne a max. Csak annyi, hogy egy szinttel a minimum felett.

(#5828) troller válasza Fruityloops (#5826) üzenetére


troller
senior tag

Izé, te ezek szerint levetted róla a gyárilag a kijelzőn lévő fóliát? :F

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5829) kanyi51 válasza troller (#5828) üzenetére


kanyi51
senior tag

Pedig az tökéletesen véd.

(#5830) Rickeffe válasza Fruityloops (#5801) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

" A kamera meg perfect,"

Erős túlzás. Note 7-tel összehasonlítva gyengébb.
Mivel quad-bayer van a 9-ben ezért csak szoftveresen javítva lesz belőle nagyobb kép, főleg az előlapi kameránál jön ez ki. A színek is sokkal szaturáltabbak mint a 7-en, a fókusz viszont jobb.

Rickeffe

(#5831) Samus


Samus
addikt

Hát srácok és lányok, ez volt az első, és az utolsó Xiaomi telefonom, az biztos. Évek óta szerettem volna, de végül mindig más lett. Most egyrészt a GDPR miatt kiherélt MIUI-t kaptunk, a 11es frissítés pedig tragédia. Csináltam FR-t, de a Messenger sztorin nem segített. Sokáig utáltam a Chat fejeket, de aztán megszoktam. Nem is lenne baj vele, nálam sem szögletes, hanem lekerekített sarkú négyzet, de könyörgöm, a billenytűzet belelóg a szövegmezőbe, nem látom, mit írok, mert az a nyomorult ablak nem megy összébb. Gyári Gboard és Swiftkey, mindegy. Üzenet küldéshez pedig vissza gomb kell, hogy lássan a küldés gombot...Az csak hab a tortán, hogy jobban is merül a telefon.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5832) tudi13 válasza Samus (#5831) üzenetére


tudi13
aktív tag

Nekem Gboard-al megfelelően működik. Swiftkey-el nem volt jó. Sajnos ez nem a MIUI hibája, hanem az Android 11-é.

(#5833) ktomcat


ktomcat
senior tag

Pár nap és érkezik a note 9 pro :DD Amikor nézegettem a hozzá tartozó romolást elgondolkodtam egy kicsit, mert alig dobta ki a joyeuse-t és akkor elkezdtem a note 10 felé kacsintgatni, de aztán sikerült találnom egy postot ahol jelezték, hogy a miatoll romok kompatibilisek a joyeussal is :U :B
Amint megvan eresztem is rá a bootloader nyitást és jöhet a jól megszokott aosp alapú romok világa :C
Valaki tud tippet adni hogy melyik custom romban van beépítve a hívás rögzítés?
Nézegettem az alapokat (crdrdoid, evolution x, havox os), de külön említve egyiknél se láttam, illetve az android auto jól olvasom hogy egyik 11 alapú rendszerbe se működik? :F

(#5834) gzbotii válasza Samus (#5831) üzenetére


gzbotii
veterán

Kapcsold ki a chat-head funkciót, és használd anélkül. iOS alapból nincs ez. A problémát nem oldja meg, de legalább nem is szembesülsz vele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5835) Samus válasza gzbotii (#5834) üzenetére


Samus
addikt

Sikerült visszavarázsolni ezen leírás alapján. A 316os verzió megy gond nélkül (a 317 nem volt hajlandó települni). Egy szépséghibája van a sztorinak, FB appból nem megy a megosztás üzenetben, mert röntön frissíteni akarja a Messenger-t, és dob is a Play áruházba. A mókolt FB appot nem raktam fel, amíg nem reszelik meg, jó lesz ez. Ja igen, itt a régi gömbfejű Chat fej van, annak a működési mechanizmusával. Nem lenne nagy bajom az újjal sem, de a működése nem az igazi (sokkal kevesebb információ látszik a régebbi üzenetekből), és jól felidegesített a beviteli mezőre rálógó billentyűzet (ami van, akinél ilyen, másoknál nem, tele van vele a Reddit és a MIUI fóruma is).

A CPU deep sleep-re viszont jöhetne már javítás...anno valamelyik kora FB app is rossz volt, mert nem engedte alvó állapotba a készüléket (Honor 8-at fél nap alatt lemerítette, úgy, hogy elő sem vettem), azt aránylag könnyen orvosoltam (korábbi verzió felrakásával), de itt nincs downgrade...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5836) Fruityloops válasza troller (#5828) üzenetére


Fruityloops
tag

Le, mivel anélkül sokkal jobban érzékeli az ujjam, könnyebb haszákni, és egy fokkal a színek is szebbek. De sajnos karcos lett pfff...

(#5837) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,
Az miért van, hogy folyamatosan letiltja a telefon magától a Google Pay appot? Amikor engedélyezem, működik gond nélkül a Revolut kártyámmal, de pár nap múlva eltűnik és az Alkalmazáskezelőben újra kell aktiválni ismét.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#5838) gzbotii válasza 4ron (#5837) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem erre az volt a megoldás, hogy felraktam .apk-ból egy régiebbi verziót, és nem engedtem frissíteni.
De később frissült, ahogy látom, és most se tűnik el...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5839) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

Sziasztok,selfikamerán hol tudom a tükrözést kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#5840) Trooper82 válasza Fruityloops (#5836) üzenetére


Trooper82
senior tag

En is levettem mert már nagyon karcos volt. Konstatáltam, h alatta is az🤣, úgyhogy újat nem kap, így minek. Mindegy én letojom használati tárgy. De hogy a sok hajszalkarc a folian és egyik sem mély és megis karcos a kijelző amin az eleje óta folia van szamomra furi, de mint mondottam én tulleptem ezen.

[ Szerkesztve ]

(#5841) kanyi51 válasza dudicukrasz (#5839) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kamera bekapcsol - fent 3 vízszintes vonal - Beállítások és ott van Előlapi kamera tükrözése kikapcs..

(#5842) HoTaZo válasza kanyi51 (#5841) üzenetére


HoTaZo
addikt

Fura, de csak az elsütött kép nem tükröződik. A kamera képe ugyanaz marad. :F Nálam legalábbis.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5843) crok válasza HoTaZo (#5842) üzenetére


crok
nagyúr

Ez már egy jó évesnél is régebbi bug a MIUI kamerákban :D lassan már inkább feature :D

(#5844) Fruityloops válasza Trooper82 (#5840) üzenetére


Fruityloops
tag

Igen értelek...én sajnos úgy gondolkozom, hogy nem érzem onnantól teljes értékűnek, vagy rossz szájízem van már, ha tudom karcos a telefon, és látszik rajta..vagy van valami baja. Már nem tudok úgy örülni neki, inkább próbálok nem nézni a bal alsó sarkába, ahol vízszintes átlóban van egy mély karc, francba...amit meg írsz az nem semmi, hogy volt rajta fólia, és kakrcos a kijelző.

(#5845) HoTaZo válasza crok (#5843) üzenetére


HoTaZo
addikt

Sose használtam. Most is csak úgy ránéztem. Millió egy funkciója van, amit sose fogok használni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5846) dudicukrasz válasza kanyi51 (#5841) üzenetére


dudicukrasz
tag

Köszi,nem az elsütött képet néztem hanem az élőt :R

(#5847) 4ron válasza gzbotii (#5838) üzenetére


4ron
senior tag

Korábban már próbáltam ezt a megoldást, de idővel ugyanúgy eltűnt. Esetleg el tudnád mondani, hogy hol és melyik verziót töltötted le?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#5848) Trooper82


Trooper82
senior tag

Nekem eddig nem volt gond az android 11-el hard reset után, ma viszont kb 15 szor lefagyott a telefon, eddig ilyen kb elő sem fordult. Fekete képernyő és csak rezeg ha fel probalom oldani, majd bekapcsologomb nyomvatart, újraindul. Mondom ma rengetegszer. Szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#5849) Trooper82 válasza Trooper82 (#5848) üzenetére


Trooper82
senior tag

Most, hogy nézem árnyékban, (tudom ott sincs hideg), aida 45 fokot mutat az akkumulátor hőmérsékletre. Chrome nyomogatas a nagy feladat. Nem kéne neki visszavennie az orajelet valamennyire, hogy ne melegedjen ennyire? Gondolom emiatt lehetett a sok fagyás. Tudom a minimum orajel kernelhiba miatt 576, de azért az sem indokolná legalabbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5850) DJango19


DJango19
csendes tag

Helló. Meg magyarázná nekem valaki mi az, hogy B20 a Xiaomi telefonoknál? + ritkán látok K20-at is és az ki? Köszi. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.