Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#232401) IntelKiller7 válasza DioRulez! (#232398) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Akkor viszont nem lesz gáz. Valszeg anno amcsi címre lett regisztrálva az account.
MTCGamen is tudsz venni. Ott 9.80 a 10 dolcsis feltöltő.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232402) ρσгτσ válasza Corpuscle (#232400) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Köszi. :)

Stark Panzer videói között láttam múltkor (most is megy az élő), aztán jött Game Pass -ba. Szóval jókor jött. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232403) Corpuscle válasza ρσгτσ (#232402) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ősz óta nem játszottam vele, szóval van lemaradásom. Lassan majd csak beleunok a Cod CW-ba, utána folyt. köv.

[ Szerkesztve ]

(#232404) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Újabb 7 játék kapott érintőkijelzős támogatást.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232405) DioRulez! válasza IntelKiller7 (#232401) üzenetére


DioRulez!
csendes tag

Igen, így beugrott, hogy amikor kezdtem 360-on, még nem volt Magyarország a supportolt országok közt.
Köszi, arról az oldalról még nem hallottam, ránézek.

Minél messzebbre sétáltak az erdőben Micimackóval, Malackát annál jobban aggasztotta, hogy Micimackón nincs nadrág.

(#232406) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sziasztok

Van egy Xbox one X-em és egy régi 1080p LCD tv hozzá.
Megérné egy 4k HDR képes készülékre cserélni?
Lenne minőségi ugrás vizuális téren a játékok között? (Pl. AC Odyssey.. Forza..)

Köszönöm!

(#232407) IntelKiller7 válasza Rabbitf_24 (#232406) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

HDR miatt megérné. Csak legyen normális TV.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232408) Rabbitf_24 válasza IntelKiller7 (#232407) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

[link] Ezt néztem ki, egy alap modell. 115k Huf. Ha többet kellene költeni jobb vizuális élményért, akkor inkább maradnék a jelenlegi 1080p tévével jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#232409) icemad válasza Rabbitf_24 (#232408) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Most milyen tévéd van? Mert lehet, hogy képminőségben csúnyán elveri ezt a Samsungot. Akkor meg felesleges váltani. Ekkora méretben úgysem látod a 4k-t. (esetleg ha ott ülsz előtte.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#232410) ρσгτσ válasza Rabbitf_24 (#232406) üzenetére


ρσгτσ
őstag

100-150 -ért szerintem lehet már jobb TV -t kapni, ami egy régebbi 1080p -s készülékhez képest előrelépés lehet. Attól is függ miről váltasz. Illetve hogy mit.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232411) Rabbitf_24 válasza icemad (#232409) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

[link] Jelenleg ez, pont előtte ülök 1m-re.

(#232412) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,

Egy 10 évesnek keresek játékokat.
Magyar feliratosból ahogy nézem elég kevés van ezért tudnátok olyan ajánlani amiben minimális és érthető angol szöveg van?
Ilyen "menj ide", "vedd fel ezt" stb szinten már megy neki az angol de valami nagyon összetett sokat olvasós játék most még sok lenne.
Köszönöm! :R

(#232413) icemad válasza Rabbitf_24 (#232411) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

1 méterről már látod a 4k-t is. Másban viszont nem lenne nagy előrelépés. A hdr kb csak oda van írva. Mindkettő edge ledes, a mostani tévéd viszont magasabb képfrissítést tud. Én azt csinálnám, hogy neten megrendelem és egymás mellett tesztelném a kettőt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#232414) icemad válasza Heavyrain (#232412) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Összes Lego, Fortnite, Minecraft, autós és sportjátékok, Gang Beasts, Subnautica, Rain on your parade, Overcooked, Plants vs Zombies GW.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#232415) persil válasza icemad (#232413) üzenetére


persil
nagyúr

40 inch-es fhd tv-rol szeretne valtani. 40 inchen a full hd felbontas pont olyan, mintha en rajzoltam volna.

En mindenkepp valtanek a helyeben. Persze a hdr, ahogy irod, mar mas kerdes. De nem hiszem, hogy annyival rosszabb lenne egy sok eves mar akkor sem csucsnak szamito tevenel, amit most kinezett.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#232416) ρσгτσ válasza Rabbitf_24 (#232411) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én nem biztos, hogy a fenti TV -t venném, de szerintem inkább kérdezz be a TV topikba.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232417) Rabbitf_24 válasza ρσгτσ (#232416) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#232418) csuvicsuva válasza Rabbitf_24 (#232417) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Nézz rá erre is. 55-ös, nem tudom, hogy elfér-e és árban nem nagy a különbség.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#232419) ρσгτσ válasza Rabbitf_24 (#232417) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Amúgy nem tudom mennyire sürgős. Nekem úgy tűnt a hozzászólásodból, hogy nem lenne égető a csere. Jövőre lesz VB (másfél év), amikor belépnek azért jobb akciók is. Plusz addig gyűjteni is tudsz még a mostani összeghez.

Én is akkor tervezem lecserélni az egyik TV -t.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232420) IntelKiller7 válasza ρσгτσ (#232410) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Attol fugg. Mert pl az utolso szerias FHD TV-ket nem veri meg ezek az olcso “semmire sem jo” “4K HDR” TV-k. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232421) ρσгτσ válasza IntelKiller7 (#232420) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Persze, lemondások mindig lesznek ebben az árkategóriában. Ahol normálisabb HDR van, ott meg lehet éppen a fényerőn csúszik el a dolog. Így nagyjából használhatatlan egy világos nappaliban.

Lehet még egy csomó mindent sorolni, de nem akartam annyira szét offolni. :) Meg van amit más talán jobban tud.

A TV téma mindig sok szempontos, és lehet valakinek tökre elég egy olcsóbb kategória is. Mert többségében filmre vagy streaming -re használva elegendő.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232422) IntelKiller7 válasza ρσгτσ (#232421) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Persze. Csak, ha játszani akar akkor nagyon nem mindegy milyen panelt választ.

De amúgy igen, ott a TV topic. Beírja, hogy mit szeretne, mennyiért, és már küldik is a linkeket.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232423) playmore


playmore
csendes tag

Helló mindenkinek, remélem jó helyre írok. Azt szeretném kérdezni, hogy itthon tényleg nem lehet Xbox Elite kontrollereket kapni? Gondoltam beruházok egy kettes szériába, de sehol nem láttam se egyest, se kettest. Egyesem van, azzal nagyon meg vagyok elégedve, bár olvastam rémtörténeket a kettesről. Az alsó padokról nem szeretnék lemondani, nagyban megkönnyítik az életemet. Előre is kösz.

(#232424) ρσгτσ válasza IntelKiller7 (#232422) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Csak nagyvonalakban.

Én először konzolra egy 2017 -es 55 -ös Sony TV -t használtam. Hálóba pedig ment a régebbi 1080p LG. Aztán a két nappaliban elhelyezett konzol miatt vettem egy második TV -t, hogy a párommal együtt tudjunk játszani.

Nem akartam sokat költeni, így 2020 év végén egy 43 -as Ambilight -os Philips -et vettem. Ami azért is volt szempont, mert így össze lehetett hozni a fényrendszerrel, ami egy egészen új vizuális élményt nyújt tartalomfogyasztáshoz. Itt például kijött a gyengébb fényerő esete, de az említett felhasználás miatt ez másodlagos volt.

Aztán idén beruháztam egy 55 -ös LG OLED -re, ami a Sony helyére ment. Nyilván nem kell magyarázni a minőségi ugrást.

De...jelenleg társasházban élek, még jövő évig. Akkor költözök újra kertes közegbe. Itt nem nagyon tudom normálisan használni a hangrendszerem (füles/fejes cuccokért annyira nem vagyok oda), mert 2 perc után dörömbölnek az ajtón. :D

Így azért feltűnik az, ha a hangban is vannak elmaradások, mint Philips esetében. Sony szerintem jópár évvel ezelőtt is olyan hangot rakott a TV -be, ami a legtöbb mostanit TV -nél sokkal jobb.

Most az LG, és a Philips van játékra. Sony a hálóban. A régi 1080p LG pedig megy le párom szüleihez a mi hálónkba. Amikor ott alszunk jó lesz.

Szóval azt akartam ezzel mondani (írni), hogy nagyon egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi a legjobb választás. Illetve természetesen nem mindenkinek lényeges egy OLED vagy egy 200-300 ezer közötti TV. :) 100-150 -be vannak már jó alternatívák, még ha egyes dolgokban lemondásokkal is jár.

Szerk.:
Amennyiben valakinek csak játékra kell, vagy az az elsődleges szempont, jobb választás lehet egy monitor is. Csak a méret miatt függ az adott helytől is, hogy hol használja. Okositani pedig azt is lehet, hogy időnként TV -nek is alkalmas legyen.

Bocsi az OFF -ért mindenkitől, akit nem érint vagy nem érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232425) ThorsHUN válasza IntelKiller7 (#232386) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Uuuu mikor jonnek ezek? Mechwarrior 5 wow.

For Honor es vagy Kingdom Come Deliverance nem jon esetleg? :)

(#232426) gutkeled válasza ThorsHUN (#232425) üzenetére


gutkeled
tag

A Kingdom Come Deliverance tavaly volt.

(#232427) IntelKiller7 válasza ThorsHUN (#232425) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Itt megnezheted mikor kerulnek be. [link]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232428) Hawk74


Hawk74
csendes tag

Egy éven belül most ment tönkre harmadszor az Xbox One HDMI kimenet. Legutoljára februárban jött vissza a szervízből. Kezd a hócipőm tele lenni. Van erre valami végleges megoldás? Júliusban lejár a garancia, utána meg hajítsam ki, ha megint tönkremegy?

(#232429) balazs025 válasza Hawk74 (#232428) üzenetére


balazs025
senior tag

No offence, de ugye nem szoktad kihúzni/bedugni a hdmi kábelt, amikor áram alatt van a konzol?

(#232430) Hawk74 válasza balazs025 (#232429) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Nem szoktam. De ha kihúznám sem indokolt, hogy tönkremegy a kimenet/chip (valószínűleg chiphiba, harmadszor). Tegnapelőtt óta be se kapcsoltam a készüléket, akkor tökéletesen működött. A telefonos support roppant segítőkész, miután felajánlja, hogy válasszak, rögzíttetem-e a beszélgetést, függetlenül a választól elköszön. Nemnormálisak. Most nem mérnék azért vérnyomást... Májusban még tudtam beszélni ügyintézővel, gondoltam megtámadom valami olyasmival, hogy talán le kellene cserélni a készüléket.

(#232431) ρσгτσ válasza Hawk74 (#232428) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt olvasd el.

Egyébként szerintem nem azzal van gond. Hanem valami mással. Szinte a lehetetlennel egyenlő ennyiszer sz*rt kapni azonos alkatrészből úgy, hogy egyébként nem egy általános hiba, ami sok embernél előfordul.

Szerk.:
Viszont szerintem ilyenkor jöhet szóba a kereskedő és az eredeti számla. Vagy nem tudom MS -nél hogy megy a visszatérítés, levásárlás vagy csere...De nem egységáras termékről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232432) Hawk74 válasza ρσгτσ (#232431) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Ismerem az új jótállási szabályokat, de azokat csak a 2021. január 1-je után vett cuccokra lehet érvényesíteni. Most ott tartok, hogy még a hibajegyet sem tudom felvenni a készülékre, egészen egyszerűen nevetséges, ami a Microsoft honlapján történik. Mondanám, hogy járatlan vagyok a témában, de hát nem, mert ugyebár most csinálom harmadszor... szánalmas kategória.

(#232433) ρσгτσ válasza Hawk74 (#232432) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most ennek nem nagyon van időm utánanézni, de hiszek neked. Ettől függetlenül 3 azonos javítással én már kérném valamelyiket a fentiek közül.

Telefonnál éltem vele (évekkel ezelőtt). Ott úgy működött, hogy a szerviz kiállított egy papírt, ami alapján a kereskedőnél választottam egy új telefont. Mivel az már nem volt elérhető, így a következő modellt.

Nem tudom itt MS -nél ez hogy megy, majd a többiek mondanak erre valamit. De ezzel tuti bepróbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232434) IntelKiller7 válasza Hawk74 (#232428) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

De mi az, hogy tonkremegy? Ki is csereltek a csatlakozot vagy csak raneztek es visszakuldtek a gepet?
Mert, ha csereltek volna akkor nem lenne gond vele.
amugy 10.000Ft-ert kicserelik itthon is. Vagy akar magadnak, ha tudsz forrasztani es megvarod az Alis alkatreszt.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232435) ρσгτσ válasza IntelKiller7 (#232434) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem nem fogja ilyen olcsón megúszni, ha valóban cserélték többször is. Mert akkor nem ott lesz a probléma....de erre én is kíváncsi vagyok.

Javítás után jár valami szerviz- vagy munkalap, amit megkapsz?

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232436) Hawk74 válasza IntelKiller7 (#232434) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Valamit csináltak vele, mert a javíttatás után működött. Nem csatlakozót cseréltek, mert nem új volt, amikor visszaérkezett. Szerintem chipet cseréltek, kétszer. Vagy titkos ninjafogást alkalmaztak/fekete kakast áldoztak.

Amúgy a supporttal sem vagyok elégedett, merthogy gyakorlatilag nincs. Nyomtatnám a címkét a visszaküldéshez, amit nem küldtek, mert akár 24 órát is igénybe vehet a kézbesítés, és természetesen a fiókomban sem elérhető. Biztos tollal rajzolják, ami kifogyott és ennyi időbe telik betétet cserélni. Telefonon meg csak tájékoztatás van, hogy xbox.com/help, oszt pacsi. Februárban még tudtam velük beszélni, de hát hol van már az… Sikerült egy eddig normálisan működő valamit szétbarmolni, most perpillanat ott tartok, hogy a következő problémánál gyártót váltok, és másik topikba igazolok.

(#232437) Hawk74 válasza ρσгτσ (#232435) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Nem jár munkalap. Semmi nem jár. Visszaküldik a készüléket a UPS-szel, akikkel még azt sem tudod megbeszélni, hogy nem A-ba, hanem B-be küldjék a készüléket. Csak sikertelen kézbesítés után hajlandóak erre. Mert az úgy sokkal jobban megéri nekik, hogy oda-vissza viszik a csomagot. Lehet ugyanaz a tulajdonosi háttere a két cégnek, mert mindketten agysebészek.

(#232438) Hawk74 válasza Hawk74 (#232437) üzenetére


Hawk74
csendes tag

A legutolsó szervíz óta még azt a funkciót is kikapcsoltam, hogy az Xbox kapcsolja ki- be a TV-t a HDMI-n keresztül. Hátha ez a funkció vág gallyra valamit. Hát nem.

(#232439) IntelKiller7 válasza Hawk74 (#232436) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Es, ha az alaplapod szar? Mert havernak a One S ugyan igy volt.
Egyik naprol a masikra fekete kepet dobott.
Majd par ora mulva jo lett. Aztan masnap megint fekete kep.
Utana 1-2 napig volt meg igy majd a helyi “szakik” azt mondtak hdmi csati hibas.
Elkuldte szervizbe(gari nemvolt mar rajta). Ott meg kiderult, hogy a hdmi csatlakozonak semmi baja, az alaplap rossz. 30 ezer.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#232440) Hawk74 válasza IntelKiller7 (#232439) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Szerintem is valami ilyesmi lesz a bibi. Júliusig gyári garim van, addig csak a szuper német szervizben bízhatok (Frankfurtban javítják a cuccot), azért remélem lesz bennük annyi, hogy valamit kitalálnak. De szerintem csak kicserélik, amit eddig, július után meg így jártam. Ez nagyon nem kóser hozzáállás lenne, de mit lehetne tenni? Persze megpróbálkozom majd a fogyasztóvédelemmel, van már ebben is tapasztalatom, de az első kérdések egyike lesz a dokumentumok begyűjtése. Ismétlem: nincs munkalap/szerviz lap, semmi, csak amit írogattam a supportnak. Ez sem kóser, ugyebár…

(#232441) ρσгτσ válasza Hawk74 (#232440) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Fura, hogy nem divat munkalapot adni az ügyfélnek. Javítást amúgy dokumentálni szokták, amit végső esetben be lehet kérni.

MS -sel szerintem így is hamarabb meg lehet egyezni, mint a "Fogyi" -val karöltve.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232442) Hawk74 válasza ρσгτσ (#232441) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Azért eléggé egyirányú a kommunikáció: írj a supportnak, aki majd visszaír szabványszart, melynek a lényege, hogy nézegesd a support honlapot. Telefonon nem lehet zargatni őket. Ezek után az összes munkalapot meg fogom kérni, marha kíváncsi leszek, mit fognak írni.

(#232443) Madoc válasza Hawk74 (#232442) üzenetére


Madoc
veterán

Érdekes amit írsz. A haver a héten beszélt az ügyfélszolgálattal.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#232444) Hawk74 válasza Madoc (#232443) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Hívd fel holnap 09:00-17:30 között, sírjunk együtt.

(#232445) Hawk74 válasza Hawk74 (#232444) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Amúgy a support honlapon nincs is telefonszám írva, de még e-mail sem. Vicces.

(#232446) Phoen|x válasza Hawk74 (#232445) üzenetére


Phoen|x
őstag

Valami fantom cég biztos.

Go Gunners!

(#232447) #46824192 válasza l.skywalker (#232369) üzenetére


#46824192
törölt tag

Na ez az igazi meglepetés.... :K

Nem néztem a kínálatot , csak begyújtottam a 3 havi 1$ Gp-t és erre a snowrunner-t tolja az arcomba. Ne mááá..
Most úgy gondolom ez a három hónap csak ezzel fog eltelni.

(#232448) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

(#232449) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Necromunda: Underhive Wars mennyire volt tragédia? :D
Törököknél most 66.50 líra.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#232450) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Xbox Game Pass

Mai napon bekerült játékok:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.