Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) pzstm válasza Mister_X (#3000) üzenetére


pzstm
titán

En ugy fest kimegyek, de kocsim nincs jelenleg. Ha jonnel akkpr privatban beszéljünk a részletekről;)

állítólag nemnlesznek sokan, tavaly is csak hatvanezren voltak három nap alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3002) Def26 válasza pzstm (#3001) üzenetére


Def26
félisten

És mi ez tulajdonképp? Olyasmi mint itthon a play it? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3003) pzstm válasza Def26 (#3002) üzenetére


pzstm
titán

Gondolom...csak háromnapos, és szerintem nagyobb is(bár playit-re is kimegyek, ha lesz időm, hátha lesz Xbox One;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3004) Buster17 válasza Def26 (#2999) üzenetére


Buster17
addikt

Nem

(#3005) pzstm


pzstm
titán

Battlefield 4 to use Xbox One Kinect for head-tracking look controls

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3006) tDr1v3r válasza pzstm (#3005) üzenetére


tDr1v3r
veterán

És itt is az első fecske ami profitál a Kinect-ből. :)) Csak kövessék a többiek is...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3007) Mister_X válasza tDr1v3r (#3006) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aha, majd biztos faxa lesz bólogatni és közben a szemet a képernyőn tartani... és pontos is lesz, biztos.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3008) tDr1v3r válasza Mister_X (#3007) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyakizomtréning!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3009) rocket


rocket
nagyúr

Ryse nem lesz nativ 1080p mint ahogy igertek az E3-on

Jok lettek ezek a nextgen konzolok ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3010) Mister_X válasza tDr1v3r (#3008) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én inkább a szemeim miatt aggódnék. (célozz be egy pontot a szemeiddel, majd kezdd el forgatni a fejed, de a szemed tartsd a ponton. Nekem szar érzés.)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3011) oriic válasza rocket (#3009) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De nem is 720p. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3012) Firestormhun válasza rocket (#3009) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Nem tudom mi lesz így a hosszútávú grafikai innovációval, de ez szörnyű.

Xb1 - 12 Cu @ 850 MHz, Radeon R 290X - 44 Cu @ 900MHz - 1Ghz :(

[ Szerkesztve ]

...

(#3013) MasterMark válasza Firestormhun (#3012) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem pc.

Switch Tax

(#3014) JamesHun válasza MasterMark (#3013) üzenetére


JamesHun
addikt

pont ezért kéne a PC grafika fölé menniük felbontásban is, grafikában is
legalább az első pár évben
de jelenleg ezt a szintet egy majdnem átlag PC összehozza
én most nem is nagyon bánom, hogy nem tudom megvenni a One-t az elején (kocsi elvitt 110-et pár hete), mert egy VGA cserével a BF4 még szebb is lehet PC-n és olcsóbb, nomeg ingyen multi :D

SeriesX: JamesSHun

(#3015) Mister_X válasza JamesHun (#3014) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nomeg csalók meg idegtépés.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3016) MasterMark válasza JamesHun (#3014) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy értem csupán a hardvert összehasonlítani botorság, mert ez nem PC.

Switch Tax

(#3017) dunc válasza Mister_X (#3015) üzenetére


dunc
nagyúr

Mint konzolon........

(#3018) Mister_X válasza dunc (#3017) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aha, mintha az EA üzemeltetné a Live-os szervereket :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3019) negyven2 válasza MasterMark (#3016) üzenetére


negyven2
veterán

Viszont azt szerintem lehet, hogy el lehet ismerni, hogy most hardvererőben nincs akkor a lépés mint anno a PS2/Xbox PS3/Xbox360-ra történő fejlesztéskor volt. Bár igaz, hogy most a generáció elején járunk és még ebből nem szabad messzemenő következtetést levonni, de valahogy nem érezni azt ami 2005/6-ban volt az akkori nextGenél. És szerintem az Microsoft ezt érezte is, ezért is voltak azok a dolgok szerintem meghatározónak és úttörőnek szánva, amiket később a "nyomás" hatására elvetettek. És ez ugyan úgy igaz a PS4-re is. Ott sincs meg az az érzés, hogy most valami igazán korszakalkotó fog születni (bár sokan gondolják ennek az ellenkezőjét).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3020) MasterMark válasza negyven2 (#3019) üzenetére


MasterMark
titán

Én ezt már régebben mondtam, hogy ez bizony nem nextgen. Inkább félnextgen vagy valami.

Switch Tax

(#3021) negyven2 válasza MasterMark (#3020) üzenetére


negyven2
veterán

De majd jön a steambox és letarol mindent és mindenkit. Legfőképpen azért azért mert Linux lesz rajta és így nem kell megvenni a félmilliós PC-hez (mivel ugye az lesz ráadásul 3 hardveres kiszerelésben és lényegében mobilszámítógépes alaktrészékből összerakva) a nyamvadt méregdrága 28 ezres windowsost... :DDD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#3022) JamesHun válasza MasterMark (#3016) üzenetére


JamesHun
addikt

ez nem PC, ez igaz
összehasonlítani a 2 konzolt sem lehet a számokból
de csak a grafikát elnézve jelenleg nem túl meggyőző a kép

SeriesX: JamesSHun

(#3023) MasterMark válasza JamesHun (#3022) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nézd meg a mostani generáció elejét. Ég és föld.

Switch Tax

(#3024) JamesHun válasza MasterMark (#3023) üzenetére


JamesHun
addikt

ez igaz ég és föld
de akkor a PC grafika jó 2-3 évvel el volt maradva attól a szinttől, most meg egy "átlag" gép majdnem hozza ezt a szintet, mint amik kijönnek
BF4 szerintem sokkal szebb PC-n mint a 2 nextgen közül bármelyiken
Most a nextgen van lemaradva legalább 1 évvel ha nem többel
igaz ez csak az első játékkiadási dömping, de kevésbé meggyőző mint azt elvárnánk
remélem jövő év közepére ez javulni fog, de pl javító csomagban nem nagyon bízok ami javítana ezen a "siralmas" helyzeten
bár lehet ha élőben kipróbálnánk végre kevésbé fanyalognánk ilyeneken és élveznénk a játékokat szó nélkül :D

SeriesX: JamesSHun

(#3025) MasterMark válasza JamesHun (#3024) üzenetére


MasterMark
titán

Nem érted? :DDD
A lényeg, hogy még nem használják ki a hardver adottságait egyelőre.

Switch Tax

(#3026) Def26 válasza negyven2 (#3021) üzenetére


Def26
félisten

Tudom, hogy túlzás, de nem lenne hátrány ha egy másik op. rendszer törne a pc piacra, ahol konzolhoz hasonlóan zártabb a rendszer. Nagyon jó tenne a piacnak. Steam vezére erőlteti is ezt, de sok reményt nem fűzök hozzá.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3027) JamesHun válasza Def26 (#3026) üzenetére


JamesHun
addikt

ms akár ki is adhatná, ha már PC-n demóztak sok játékot
lenne egy minimális gépigény és vihetné is a One játékait, vagy a One vihetné a PC játékait :D
Én jelenleg jobban beneveznék egy ilyen lehetőségre, mint egy One ra

SeriesX: JamesSHun

(#3028) Def26


Def26
félisten

Ámulatba ejtő forza videó. [link] :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3029) pzstm válasza Def26 (#3028) üzenetére


pzstm
titán

nagyon állat :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3030) rocket válasza MasterMark (#3025) üzenetére


rocket
nagyúr

Konnyen programozhato, PC alkatreszekbol osszerakott konzolok, nagyon kozel a plafon, az X1 meg ugye meg a PS4-nel is joval gyengebb.

Nagy blama a PS4 es az X1 is (utobbi foleg), E3-on vertek a melluket a 1080p@60fps-re csucs grafika mellett, most meg sorban jonnek bejelentesek az alacsonyabb felbontasu es/vagy alacsonyabb fps-el rendelkezo jatekokrol, ami meg veletlenul 1080p@60fps lesz annal meg a grafika nem hozza azt az ugrast ami varhato lenne.

Forza 5 se ugy nezett mar ki a Gamescomon mint az E3 utan nehany nappal, hogy meglegyen a 1080p@60fps, mar recesedett a jatek es a texturak minosegeben is visszaleptek, pedig par % plusz erot "elokapart" meg a M$.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3031) Xirtam válasza rocket (#3030) üzenetére


Xirtam
veterán

Szerintem is vér ciki. Forza 5 odamentem, AZTA AZTA, elindult a játék. 1 perc után odaadtam a kontrollert a szépen vigyorgó hölgynek. "Thank you" és jöttem kifelé. . . :((( :((( :((( :((( :(((

(#3032) MasterMark válasza rocket (#3030) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de nem PC-ként programoznak rá, és ez nagy különbség.

Switch Tax

(#3033) Def26


Def26
félisten

Belinkelem ide is. Next gen -ek fogyasztása. [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3034) pzstm válasza Def26 (#3033) üzenetére


pzstm
titán

És még ki tudja, hogy mik fognak kiderulni....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3035) Def26 válasza pzstm (#3034) üzenetére


Def26
félisten

Nem olyan gáz szerintem. Engem különösebben nem érdekelt a fogyasztás, mindig azt szoktam mondani, hogy akinek van pénze drága vga -ra, tv -re stb. az ne nyavalyogjon, hogy éves szinten 5k -val növekszik a számla. Ha meg igen, akkor valószínűleg nem ez lesz a legnagyobb gondja. :B

Azokat sem értem, akik 150e Ft -os fizetés mellé bevállalnak havi törlesztőre egy iphone -t aztán meg megy a sírás, hogy nem fér bele a keretbe a törlesztő fizetése. Na de ez már nagyon off. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3036) pzstm válasza Def26 (#3035) üzenetére


pzstm
titán

jah én nem is erre gondoltam mert az tényleg vicc, hogy mennyit fogyaszt...hanem hogy valami miatt nagyobb kraftot kapott....ezek szerint csak van power benne, vagy nagyon biztonságosra lett tervezve....vagy lehet, hogy most a PS4 lesz "RROD"-s a véknyabb ház és belső táb miatt? majd meglátjuk...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3037) sittes79 válasza Def26 (#3035) üzenetére


sittes79
addikt

Ne már úgy beszélsz a 150ről mintha minimálbér lenne, akkor az én havi 80 E HUF OM micsoda?

(#3038) pzstm válasza sittes79 (#3037) üzenetére


pzstm
titán

nem erre gondolt. Pont azt mondta, hogy ha havi 150 mondjuk a fizuja valakinek, akkor 200ezres telefont nem venne részletre

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3039) Def26 válasza sittes79 (#3037) üzenetére


Def26
félisten

Kár volt az anyagiakat beleírni. Nem szándékoztam minősíteni a fizetéseket csak próbáltam arányaiban beszélni róla. :R

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3040) Def26


Def26
félisten

Xbox one -on is 64 ember 60fps mellett battlefield 4 -ben

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3041) oriic válasza Def26 (#3040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na erről van szó kéremszépen. :) :C

szerk:

Korábban volt már szó róla nem hogy full HD lesz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3042) Def26 válasza oriic (#3041) üzenetére


Def26
félisten

Jó mondjuk felbontást kerülik, de ugyanez van ps4 -en is. :D Nekem az is elég, ha 720p -ben viszi 60fps -el fixen 64 emberrel, mint hogy 1080p -ben menjen 30 fps -el. Főleg egy fps -ben igénylem a nagyobb framrate -et.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3043) JamesHun válasza oriic (#3041) üzenetére


JamesHun
addikt

lehet, hogy a plusz nafta amit az MS beletett épp elég lett a full HD -re

SeriesX: JamesSHun

(#3044) oriic válasza JamesHun (#3043) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehetséges, bár nem tartom valószínűnek.

Live-Die-Respawn

(#3045) Mister_X válasza JamesHun (#3043) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem akkora az a plusz. Amúgy ha minden játék legalább 1600*900-as lenne 2-4x-es AA-val, 60FPS-sel, már elégedett lennék. Bár ha én játékfejlesztő lennék, becéloznám az 1920*1080@48FPS-t. A 60FPS-hez képest felszabadult 20%-ot fordítanám mondjuk magasabb AA-ra és stabilabb framerate-re.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3046) MasterMark válasza Mister_X (#3045) üzenetére


MasterMark
titán

Ajj és abból de szép kadencia hibák lennének. :DDD

Persze miért nem rögtön gépi kódban programoznak. :DDD

Switch Tax

(#3047) Mister_X válasza MasterMark (#3046) üzenetére


Mister_X
nagyúr

He?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3048) ldave válasza Mister_X (#3047) üzenetére


ldave
félisten

Gondolom arra gondol, hogy a 48 fps-es képfolyam nem jönne jól ki egy modern 100/200 Hz-es TV-n.

A Slime draws near! Command?

(#3049) MasterMark válasza ldave (#3048) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag semmilyen TV-n nem jönne ki. :) Főleg ha a konzol 60 Hz-et ad ki, és 48 FPS-t. Na akkor aztán mindegy milyen TV-t raksz oda akkor is rossz lesz.

Inkább az 50 FPS-t mondanám, és akkor 50 Hz-en. (Amit ugye minden TV 100 vagy többszörös hertz-en jelenít meg.)

Switch Tax

(#3050) Mister_X válasza MasterMark (#3049) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja jó, akkor 50FPS. Az is bőven elég, a felszabaduló erőforrást lehet is értelmesebb helyre rakni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.